Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Columbia MO
Sweetheart Run 5K Run/Walk
Age Group Results

Date: 2013-02-16

Contact: JoAnn Bushko
JoAnn@kcrunningcompany.com
www.musweetheartrun.com

Results:

Sweetheart Run - Columbia 5K

Sweetheart Run - Columbia

5K

Age Group Results

February 16, 2013


Results By Race Management Systems, Inc.

Men: 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: 0- 0 1-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99

Female Open Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Amanda Krajsa                     Columbia              113   25        3        19:46.7     19:53.0
Top

Female 15 to 19

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Elise Moser                       Maryland Heights      140   19       52        26:41.0     26:49.3
       2    annie walsh                                             247   16       65        27:38.8     28:10.6
       3    Jamie Kay Ward                    Lee's Summit          202   18      103        30:25.4     30:43.4
       4    Kayla Null                        Columbia              149   19      169        38:52.7     39:27.1
       5    Hope Kirwan                       Columbia              108   19      170        38:52.7     39:27.2
       6    asia walls                                              239   18      176        40:06.9     40:29.9
       7    Katherine Birkenbeuel             Columbia               15   19      178        40:20.7     40:42.9
       8    Emily Ginsburg                    Columbia               64   18      179        40:21.9     40:43.3
Top

Female 20 to 24

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Angela Wagner                     Columbia              200   22       18        23:48.3     24:29.4
       2    Annemarie Terveer                 Columbia              193   20       25        24:35.2     24:44.4
       3    Michelle Rickel                   Columbia              164   22       30        25:14.6     25:23.3
       4    Mary Sheahen                      Columbia              181   24       35        25:38.8     25:47.0
       5    Alex Harrell                      Columbia               79   21       46        26:19.4     26:35.9
       6    lauren rose                                             225   24       55        26:57.4     27:14.7
       7    jamie fitzgerald                                        235   23       57        27:12.4     27:25.9
       8    Hillary Brown                     Columbia               20   22       62        27:34.3     27:57.8
       9    Joelie Walsh                                            246   21       64        27:38.7     28:10.9
      10    Abbie Wenthe                      Columbia              208   20       70        28:12.3     28:24.3
      11    Hannah Groom                      Columbia               71   24       73        28:27.2     28:48.2
      12    Amanda Strickland                 Columbia              186   22       95        30:05.7     30:24.8
      13    taylor moreland                                         230   22      101        30:22.8     30:48.7
      14    Ally Bettels                      Columbia               13   22      102        30:23.2     30:48.8
      15    Danielle Moore                    Columbia              136   21      106        30:32.1     30:51.7
      16    jenna fusinatto                                         229   23      117        31:35.5     31:44.5
      17    heather cowilen                                         231   23      118        31:38.4     31:48.5
      18    Kaitlyn Riffel                    Columbia              165   22      122        31:44.3     32:05.2
      19    Elyse Gibson                      Columbia               61   24      126        31:49.8     32:18.6
      20    Kelli Buffington                  Columbia               25   24      130        32:29.0     32:58.9
      21    Ericka Roberts                    Kirksville            166   22      135        33:12.5     33:25.4
      22    Dana Borden                       columbia               19   22      138        33:50.9     34:09.6
      23    Kendall Schler                    Columbia              175   23      151        35:44.8     35:58.0
      24    brittney sandboothe                                     243   22      162        38:20.8     38:38.3
      25    liz rowden                                              244   23      164        38:27.2     38:44.9
      26    Carrie Stephenson                 Columbia              185   22      171        38:54.0     39:15.0
      27    Adrianne Schmidt                  Columbia              176   21      173        39:25.7     39:54.0
Top

Female 25 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Amanda Krajsa                     Columbia              113   25        3        19:46.7     19:53.0
       2    Casey Wilson                      Rolla                 213   28        7        20:19.4     20:25.1
       3    Rebecca Verhaeghe                 Jefferson City        199   26       15        22:52.2     23:02.2
       4    Linze Leimkuehler                 Marshall  MO          119   26       21        24:10.8     24:17.0
       5    Anna Read                         Jefferson City        162   27       22        24:17.1     24:27.5
       6    Erin Harmeyer                     Columbia               78   25       23        24:30.3     24:43.3
       7    Cathy Cody                        Columbia  MO           35   27       38        25:50.3     26:05.0
       8    tabitha perkins                                         226   28       44        26:13.3     26:28.6
       9    Lindsay Peglar                    Columbia              153   26       50        26:30.8     26:48.0
      10    Hana Katsenes                     Columbia              102   26       61        27:34.1     27:51.0
      11    sarah ditch                                             223   27       86        29:31.2     29:45.4
      12    Chelsea Jackson                   Boonville              91   27       93        30:02.9     30:31.7
      13    Autoosa Salari                    Columbia              170   25       99        30:17.4     30:28.1
      14    Rebecca Legel                     Columbia              118   25      107        30:56.4     31:18.1
      15    Tina Balser                       Columbia                9   28      125        31:48.2     32:21.2
      16    Ana Johnson                       Columbia              100   27      128        31:52.3     32:23.9
      17    Lee Mawson                        Raymore               129   27      129        31:52.5     32:23.8
      18    Laura Flaspohler                  Columbia               53   28      145        34:28.0     34:47.3
      19    beth butcher                                            221   27      159        37:35.4     37:46.3
      20    Laura Korte                       Columbia              111   27      168        38:45.7     39:12.9
      21    Megan Woods                       Brookfield            216   26      182        41:19.4     41:48.7
Top

Female 30 to 34

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Laura Glavin                      Jefferson City         65   30       13        22:35.7     22:45.4
       2    Alane Lidolph                     Columbia              122   32       33        25:27.9     25:35.4
       3    Jessica Kirsch                    Jefferson City        107   34       42        26:01.7     26:06.9
       4    Mendi Hecker                      Columbia               84   34       47        26:22.7     26:29.7
       5    Rachel Blomquist                  Columbia               17   34       51        26:35.3     26:45.2
       6    Leslie Wehmeier                   Wentzville            206   32       60        27:26.4     27:45.3
       7    Carrie Moody                      Jefferson City        135   31       67        28:05.1     28:29.7
       8    Angela Kreisel                    Jefferson City        114   30       84        29:12.4     29:37.0
       9    Lily Kahsai Tesfai                columbia              194   33       98        30:14.2     30:25.4
      10    Margie Coatney                    Fulton                 33   33      115        31:19.3     31:35.9
      11    kristina jenkins                  jefferson city         98   34      121        31:44.1     32:20.2
      12    Carrie Flaspohler                 Boonville              52   30      127        31:50.9     32:11.1
      13    Recille Norris                    Columbia              148   34      134        32:59.0     33:23.9
      14    Autumn Naught                     Columbia              144   33      136        33:42.0     34:18.0
      15    Nikki Hahn                        Columbia               73   34      146        34:32.8     34:58.7
      16    Cheryl Costello                   Lowell                 38   31      156        36:52.0     37:10.8
      17    laura burg                                              237   30      165        38:33.7     38:57.6
      18    jesse burg                                              236   30      166        38:34.6     38:57.6
Top

Female 35 to 39

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Eugenie LeBlanc                   Columbia              116   38       27        24:57.9     25:04.8
       2    Minni Schiavolin                  Kansas City           174   35       31        25:26.6     25:40.2
       3    Angela Ramsey                     Jefferson City        159   37       68        28:11.7     28:19.9
       4    Paulette Moreau                   Hartsburg             137   37       83        29:09.2     29:25.4
       5    Nicolette Kumar                   Columbia              115   39       91        30:00.1     30:38.1
       6    Kristen Jackson                   Buckner  MO            93   38      139        33:56.5     34:11.2
       7    Tammy Clark                       Fulton                 32   37      142        34:08.3     34:24.1
       8    Megan Gill                        Hallsville             63   37      147        34:55.6     35:26.0
       9    Jacki Swank                       Columbia              192   38      149        35:04.2     35:43.7
      10    Heather Alton                     Columbia                7   36      161        38:20.2     38:39.8
Top

Female 40 to 44

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Becky Nielsen                     Columbia              147   40       19        23:51.0     23:58.7
       2    Alyse Monsees                     Columbia              134   41       76        28:33.3     28:47.8
       3    Renate Kirk                       New Broomfield        104   43       85        29:31.0     29:55.6
       4    Taunia Rau                        Auxvasse              160   42      132        32:32.3     32:58.1
       5    Marianne Jay                      HALLSVILLE             97   40      144        34:18.1     34:27.3
Top

Female 45 to 49

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    DeeDee Geen                       Columbia,              59   48       66        27:49.8     28:01.4
       2    Kim Brundage                      Jefferson City         22   47       71        28:14.7     28:23.0
       3    JaCinda Sutherland                Jefferson City        189   47       82        28:49.0     29:01.2
       4    Melinda Beasley                   Columbia               10   47       96        30:06.5     30:17.9
       5    Sharrone Smith                    Columbia              182   49       97        30:08.5     30:20.1
       6    Carol Ward                        Lee's Summit          201   45      104        30:30.5     30:48.5
       7    Renee Fanguy                      Columbia               47   45      120        31:43.9     31:56.0
       8    tina chambeers                                          248   49      133        32:48.3     33:10.5
       9    Stephanie Weatherford             Columbia              204   46      157        37:29.0     37:59.7
      10    Glenna Haver                      Columbia               83   49      160        37:35.6     37:46.2
Top

Female 50 to 54

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Dottie Ruettgers                  Bonnots Mills         169   53       81        28:44.1     28:59.4
       2    Cynthia Frisby                    Columbia               56   51       90        29:56.3     30:07.1
       3    Lori Groom                        Overland Park          70   50      112        31:13.8     31:34.6
Top

Female 55 to 59

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Charlotte strawn                                        220   59      110        31:02.5     31:31.9
       2    Pam Flaspohler                    Fayette                51   55      150        35:08.2     35:27.8
Top

Female 60 to 64

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Anne Derr                         Columbia               42   62      141        34:05.7     34:31.2
Top

Female 65 to 69

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Dorothy Flaspohler                Glasgow                54   69      181        40:59.9     41:23.3
Top

Male Open Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    James Krajsa                      Columbia              112   26        1        16:49.1     16:54.2
Top

Missing Age

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Unknown Partic. 250                                     250           123        31:46.7     32:19.3
Top

Male 1 to 10

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Brenden Alton                     Columbia                6    8      152        36:17.7     36:38.3
       2    Tristin Campbell                  Columbia               30   10      153        36:38.7     37:01.2
       3    Jordan Alton                      Columbia                5   10      163        38:21.4     38:41.0
       4    Alex Swank                        Columbia              190    8      175        40:00.8     40:40.0
Top

Male 15 to 19

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Jared Thomassen                   Ashland               196   18        5        20:02.5     20:07.6
       2    Taylor Jessee                     Columbia               99   18       17        23:05.4     23:14.3
Top

Male 20 to 24

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    barrett smith                                           227   23        2        17:45.9     17:51.1
       2    Cody Ervin                        Columbia               45   22        6        20:02.7     20:09.5
       3    Kevin Pearia                      Columbia              152   23       20        24:07.2     24:14.1
       4    Andrew Rains                      Belleville            156   20       24        24:35.1     24:44.4
       5    Douglass Butler                   Columbia               28   24       40        25:57.5     26:11.3
       6    manoj palavalli                                         241   20       48        26:26.6     26:32.6
       7    eric carrell                                            238   24       59        27:24.5     27:34.1
       8    David Harrison                    Columbia               82   21       69        28:12.3     28:24.2
       9    Joshua Sumner                     Lee's Summit          188   24       74        28:31.6     28:53.6
      10    Connor Lewis                      Columbia              120   24       89        29:55.3     30:09.6
      11    Dan Karlin                        Columbia              101   22       94        30:04.5     30:24.5
      12    John Field                        Columbia               50   23      105        30:31.7     30:52.1
      13    Allen Stringer                    Maryland Heights      187   21      119        31:42.2     31:50.9
      14    Tyler Hoffman                     Columbia               87   20      172        39:25.6     39:53.6
Top

Male 25 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    James Krajsa                      Columbia              112   26        1        16:49.1     16:54.2
       2    Christopher Crull                 Holts Summit           39   28        9        21:09.2     21:25.7
       3    Gordon Cooper                     Columbia               36   25       10        21:23.1     21:31.1
       4    Matt Bellgraph                    Jefferson City         11   29       14        22:49.7     22:59.9
       5    Cole Scherder                     Columbia              173   29       41        26:01.6     26:16.3
       6    Matthew Reveley                   Columbia              163   29       43        26:01.9     26:07.6
       7    Tim Pale                          Columbia              151   28       63        27:35.9     27:47.7
       8    Lesley Hane                       Columbia               77   27       75        28:33.1     28:49.2
       9    Benjamin Borden                   columbia               18   28       88        29:49.9     30:08.5
      10    Brian Jackson                     Boonville              92   28       92        30:02.3     30:31.6
      11    Cassidy Mathews                   Hallsville            127   29      100        30:22.7     31:03.1
      12    william swatson                                         222   29      109        31:01.2     31:13.5
      13    Nick Balser                       Columbia                8   28      124        31:47.5     32:21.2
      14    Ryan Buffington                   Columbia               24   27      131        32:29.5     32:59.2
      15    Paul Korte                        Columbia              110   29      167        38:45.0     39:13.0
Top

Male 30 to 34

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Greg Blomquist                    Columbia               16   34        4        19:54.9     19:59.8
       2    john tremblay                                           232   34       12        22:01.8     22:23.2
       3    Ryan Lidolph                      Columbia              121   30       29        25:13.3     25:21.5
       4    Eric Jasso                        Columbia               96   30       32        25:27.3     25:45.3
       5    Jim Wehmeier                      st. peters            205   32       34        25:37.4     25:55.9
       6    derek ditch                                             224   31       87        29:31.5     29:45.1
       7    Robert Hoskins                    Fulton                 88   33      114        31:18.8     31:35.9
       8    Philip Naught                     Columbia              143   34      137        33:42.7     34:18.8
       9    Andrews Humphrey                  Fulton                 89   34      143        34:09.3     34:24.2
      10    Jeff Naught                       jefferson city        142   30      148        35:02.7     35:39.6
      11    Neil Costello                     Lowell                 37   31      155        36:41.3     36:59.7
Top

Male 35 to 39

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    August Nielsen                    Columbia              146   39       11        21:48.7     21:56.0
       2    John LeBlanc                      Columbia              117   38       28        24:58.2     25:04.8
       3    Jeremy Kirsch                     Jefferson City        106   35       37        25:49.6     25:55.3
       4    Dan Gill                          Columbia               62   39       39        25:53.6     26:00.4
       5    Eric Hunt                         Liberty                90   37       49        26:26.8     27:00.5
       6    kyoung nam                        columbia              141   39       53        26:43.4     27:19.9
       7    Larry Moreau                      Hartsburg             138   39      111        31:13.7     31:30.2
       8    Craig Swank                       columbia              191   39      174        39:51.9     40:40.2
Top

Male 40 to 44

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Nicholas Kieffer                  Columbia              103   42       16        22:52.2     22:57.0
       2    Tom Wulff                         Holts Summit          217   44       36        25:48.6     26:05.3
       3    John Rau                          Auxvasse              161   41       56        26:59.2     27:14.6
       4    Andy Monees                       Columbia              133   40       77        28:33.3     28:47.5
       5    Mike Staton                       California            184   40       79        28:41.5     29:12.7
       6    Dennis Thomas                     Holts Summit          195   41      180        40:22.1     40:53.2
Top

Male 45 to 49

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Steve keithhahn                                         233   49        8        20:36.8     20:42.1
       2    bob mcdonald                                            249   45       80        28:42.6     28:57.1
       3    Derek Fanguy                      Columbia               48   45      108        31:00.3     31:12.5
       4    Ted Weatherford                   Columbia              203   48      158        37:29.0     37:59.5
Top

Male 50 to 54

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Dean Wilkerson                    Boonville             211   54       26        24:42.4     24:49.0
       2    robert fusinatto                                        228   54      116        31:34.7     31:44.5
       3    David Campbell                    Columbia               31   54      154        36:39.0     37:01.5
Top

Male 55 to 59

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Thom Kirk                         New Bloomfield        105   55      113        31:16.0     31:40.2
Top

Male 60 to 64

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Carl Greeson                      Columbia               68   64       45        26:17.0     26:29.7
       2    Colin Greeson                     Columbia               69   64       54        26:44.2     26:57.4
       3    Rex Derr                          columbiaYaleColumbi    41   64       72        28:15.4     28:41.8
       4    Ken Welty                         Columbia              207   61       78        28:38.8     28:45.9
Top

Male 65 to 69

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    Kenneth Hammann                   Columbia               75   65       58        27:16.1     27:23.8
       2    John Flaspohler                   Glasgow                55   69      177        40:08.9     40:32.6
Top

Male 75 to 79

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time  
       1    joe duncan                        columbia               43   78      140        33:57.1     34:25.6

Date Name & Distance Contact Results Photos
Nov 25
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Oct 23
10:00 am
Belton XC Invite
JV & C Team

Results
Oct 23
9:30 am
Belton XC Invite
Varsity Boys

Results
Oct 23
9:00 am
Belton XC Invite
Varsity Girls

Results
Oct 20
4:30 am
Montrose XC
MS and JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 20
4:00 pm
Montrose XC
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
Relay & Alt Beer mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
overall results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 14
6:30 pm
Martin City Taco Mile
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Jul 5
7:00 am
JRHA 5k

Results
May 31
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 31
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 15
7:00 am
KCCC Half
Marathon Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 1
7:00 am
KCCC 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 14, 2020
8:00 am
Veterans Day 5K
Live In Person Run
Brad Ziegler
bziegler1003@yahoo.com
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results

Photos
Looking for races before October, 29 2020? Click here