Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Ray Pec Invite
Varsity Girls

Date: 2019-09-14

Contact: Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results:

Ray-Pec Invite Varsity Girls-2019

Ray-Pec Invite Varsity Girls-2019

September 14, 2019


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Class 4 Schools


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1240  Elizabeth Stinson     Liberty North                           19:26.1  6:16/M    12
    2      2   1010  Annie Mccord          Lee's Summit North                      19:36.5  6:20/M    12
    3      3    269  Riley Beach           Blue Valley Northwest                   19:41.9  6:21/M    11
    4      4   1577  Marissa Dick          Raymore-Peculiar                        19:55.2  6:26/M    12
    5      5    241  Mya Trober            Blue Springs South                      20:13.4  6:31/M    10
    6      6   1278  Alicen Ashley         Nixa                                    20:16.3  6:32/M    10
    7      7    454  Jenari Lopez          Carthage                                20:19.5  6:33/M    12
    8      8   1410  Melody Ochana         Olathe East                             20:31.0  6:37/M    11
    9      9    473  Kacey Duvall          Central (St. Joseph)                    20:33.5  6:38/M    12
   10     10    232  Lauren Low            Blue Springs South                      20:43.6  6:41/M    12
   11     11    281  Cecilia Fisher        Blue Valley Northwest                   20:45.2  6:42/M    10
   12     12    821  Ella Casey            Grain Valley                            20:47.3  6:42/M    10
   13     13   1411  Whitney Post          Olathe East                             20:52.3  6:44/M    10
   14     14   1686  Lilly Hupke           St. Teresa's Academy                    20:56.3  6:45/M    10
   15     15    222  Paige Fallis          Blue Springs South                      21:02.4  6:47/M    12
   16     16   1222  Kirsten Johnson       Liberty North                           21:09.6  6:50/M    11
   17     17   1418  Brooke Wetterstrom    Olathe East                             21:10.9  6:50/M    10
   18     18   1646  Mihane Nambara        Republic                                21:17.1  6:52/M    10
   19     19   1713  Sydney Swan           St. Teresa's Academy                    21:20.6  6:53/M    10
   20     20   1685  Delaney Hupke         St. Teresa's Academy                    21:21.4  6:53/M    12
   21     21   1718  Maddie Weiford        St. Teresa's Academy                    21:28.3  6:56/M    10
   22     22   1219  Abigail Hedges        Liberty North                           21:36.6  6:58/M    9 
   23     23    943  Jillian Vaughn        Kearney                                 21:37.1  6:58/M    11
   24     24   1235  Averi Overcast        Liberty North                           21:39.4  6:59/M    10
   25     25    231  Mckenna Ledgerwood    Blue Springs South                      21:43.7  7:01/M    10
   26     26   1009  Lily Madden           Lee's Summit North                      21:45.7  7:01/M    11
   27     27   1420  Kirsten Wetterstrom   Olathe East                             21:46.1  7:01/M    11
   28     28    937  Abby Elam             Kearney                                 21:46.3  7:01/M    9 
   29     29   1510  Ella Conklin          Park Hill South                         21:47.5  7:02/M    9 
   30     30   1241  Brooke Ware           Liberty North                           21:48.7  7:02/M    11
   31     31    819  Peyton Bell           Grain Valley                            21:49.8  7:03/M    9 
   32     32    245  Amy Woolsey           Blue Springs South                      21:51.7  7:03/M    10
   33     33    274  Paige Butler          Blue Valley Northwest                   21:52.0  7:03/M    12
   34     34   1224  Shelby Johnson        Liberty North                           21:52.1  7:03/M    12
   35     35   1238  Kaylee Smith          Liberty North                           21:52.4  7:03/M    11
   36     36    290  Grace Kreeger         Blue Valley Northwest                   21:52.4  7:03/M    11
   37     37    472  Raegan Cowman         Central (St. Joseph)                    21:56.9  7:05/M    9 
   38     38   1404  Jacki DeLaFuente      Olathe East                             21:59.1  7:06/M    12
   39     39    292  Alexis Liess          Blue Valley Northwest                   21:59.5  7:06/M    10
   40     40    453  Jazuri Lopez          Carthage                                22:04.1  7:07/M    12
   41     41    407  Tayler Williams       Blue Valley Northwest                   22:06.1  7:08/M    10
   42     42   1578  Michaela Duran        Raymore-Peculiar                        22:07.2  7:08/M    9 
   43     43   1683  Abbi Hennessy         St. Teresa's Academy                    22:12.2  7:10/M    11
   44     44   1705  Katie Riffle          St. Teresa's Academy                    22:12.6  7:10/M    11
   45     45   1588  Abigail Prince        Raymore-Peculiar                        22:15.3  7:11/M    12
   46     46    827  Lexie Nicholson       Grain Valley                            22:18.1  7:12/M    9 
   47     47   1050  Ella Cronhardt        Lee's Summit West                       22:20.5  7:12/M    9 
   48     48    294  Catherine Lyon        Blue Valley Northwest                   22:23.1  7:13/M    11
   49     49   1530  Olivia Roth           Park Hill South                         22:25.2  7:14/M    12
   50     50   1580  Caitlin Figge         Raymore-Peculiar                        22:25.8  7:14/M    10
   51     51   1539  Shea Worley           Park Hill South                         22:26.0  7:14/M    10
   52     52   1720  Aaliyah Aramjoohull   Staley                                  22:27.8  7:15/M    11
   53     53    822  Annalynn Earley       Grain Valley                            22:29.8  7:15/M    11
   54     54   1285  Macy Kopp             Nixa                                    22:30.3  7:16/M    10
   55     55    221  Lindsey Burns         Blue Springs South                      22:30.6  7:16/M    12
   56     56   1526  Sydney Munch          Park Hill South                         22:31.4  7:16/M    10
   57     57   1289  Nevaeh Page           Nixa                                    22:32.5  7:16/M    12
   58     58   1064  Jayden Ross           Lee's Summit West                       22:34.0  7:17/M    10
   59     59   1584  Raelyn Kirchhoff      Raymore-Peculiar                        22:36.3  7:18/M    12
   60     60    450  Samantha Benhumea     Carthage                                22:36.9  7:18/M    12
   61     61   1583  Lauren Jermain        Raymore-Peculiar                        22:37.8  7:18/M    10
   62     62   1579  Lainey Eve            Raymore-Peculiar                        22:39.3  7:18/M    11
   63     63   1715  Elizabeth Torrey      St. Teresa's Academy                    22:39.6  7:19/M    11
   64     64    824  Kyla Huber            Grain Valley                            22:42.7  7:20/M    11
   65     65   1284  Emily Harris          Nixa                                    22:45.3  7:20/M    10
   66     66    482  Grace Schwope         Central (St. Joseph)                    22:47.2  7:21/M    12
   67     67    984  Selena Urquizo        Lee's Summit                            22:49.9  7:22/M    10
   68     68    884  Jennalee Dunn         Joplin                                  22:51.8  7:23/M    10
   69     69   1512  Marisa Garcia         Park Hill South                         22:54.1  7:23/M    11
   70     70   1007  Kennedy Loyd          Lee's Summit North                      22:55.2  7:24/M    10
   71     71    993  Ann Boehnlein         Lee's Summit North                      22:56.5  7:24/M    9 
   72     72   1419  Erin Wetterstrom      Olathe East                             22:58.3  7:25/M    11
   73     73   1633  Rebekah Nunn          Raytown South                           22:59.1  7:25/M    12
   74     74    998  Brianna Fee           Lee's Summit North                      22:59.2  7:25/M    11
   75  (< 5)   1368  Anne Behr             Oak Park                                23:04.6  7:27/M    12
   76     75    971  Lillian Halloran      Lee's Summit                            23:05.0  7:27/M    10
   77     76   1060  Madysen McVey         Lee's Summit West                       23:05.1  7:27/M    9 
   78     77   1738  Chloe Sheckells       Staley                                  23:05.6  7:27/M    10
   79     78    972  Madison Hankel        Lee's Summit                            23:08.9  7:28/M    9 
   80     79   1011  Katie Mead            Lee's Summit North                      23:12.0  7:29/M    11
   81     80    452  Kimberly Hernandez    Carthage                                23:12.4  7:29/M    11
   82     81   1412  Julia Schrick         Olathe East                             23:13.0  7:29/M    9 
   83     82    480  Alanna Phoenix        Central (St. Joseph)                    23:14.3  7:30/M    11
   84     83   1729  Madeline Holt         Staley                                  23:15.4  7:30/M    11
   85     84   1727  Alexis Hatfield       Staley                                  23:18.1  7:31/M    10
   86     85   1062  Abigail Moore         Lee's Summit West                       23:20.7  7:32/M    11
   87     86    479  Riley Nichols         Central (St. Joseph)                    23:21.5  7:32/M    12
   88     87   1521  Abigail Kindred       Park Hill South                         23:22.2  7:32/M    9 
   89     88    477  Makayla Kerns         Central (St. Joseph)                    23:22.3  7:32/M    12
   90     89    478  Haleigh Mccamy        Central (St. Joseph)                    23:22.6  7:32/M    12
   91     90    898  Chloe Walters         Joplin                                  23:26.2  7:34/M    12
   92     91    451  Keysli Elias          Carthage                                23:29.1  7:35/M    11
   93     92   1051  Devyn Dancy           Lee's Summit West                       23:30.0  7:35/M    11
   94     93    997  Hannah Deister        Lee's Summit North                      23:34.4  7:36/M    9 
   95     94    933  Chloe Bonham          Kearney                                 23:35.2  7:37/M    10
   96     95    885  Katie Gray            Joplin                                  23:35.7  7:37/M    12
   97     96   1282  Jana Collins          Nixa                                    23:36.4  7:37/M    10
   98     97    936  Aggie Edwards         Kearney                                 23:37.9  7:37/M    11
   99     98    931  Makenna Becker        Kearney                                 23:42.4  7:39/M    10
  100     99   1732  Sabrina Mcgraw        Staley                                  23:43.3  7:39/M    11

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101    100   1045  Tiarnyn Biggs         Lee's Summit West                       23:44.6  7:40/M    10
  102    101    889  Hailey Mitchell       Joplin                                  23:45.1  7:40/M    12
  103    102    941  Abby Smith            Kearney                                 23:45.2  7:40/M    10
  104    103    895  Kalynn Simon          Joplin                                  23:45.4  7:40/M    10
  105    104   1649  Aaliyah Vasquez       Republic                                23:50.5  7:41/M    10
  106    105   1505  Grace Andrews         Park Hill South                         23:58.0  7:44/M    12
  107    106   1645  Jasmyn Douglas        Republic                                24:06.4  7:47/M    11
  108    107    882  Mairi Beranek         Joplin                                  24:06.9  7:47/M    9 
  109    108    210  Camilla Tariciotti    Belton                                  24:08.3  7:47/M    12
  110    109    982  Charlee Scruggs       Lee's Summit                            24:18.9  7:51/M    9 
  111    110   1630  Mackenzie Jakes       Raytown South                           24:26.8  7:53/M    9 
  112    111    897  Jacquelin Tripplett   Joplin                                  24:32.3  7:55/M    9 
  113    112    206  Emma Jacobsen         Belton                                  24:35.2  7:56/M    10
  114    113   1647  Miku Nambara          Republic                                24:37.3  7:57/M    12
  115    114    455  Hadley Mcbride        Carthage                                24:44.6  7:59/M    11
  116    115   1065  Mikah Scott           Lee's Summit West                       24:45.0  7:59/M    9 
  117    116    976  Summer Morrill        Lee's Summit                            24:52.9  8:02/M    9 
  118    117    977  Anna Neace            Lee's Summit                            25:00.3  8:04/M    12
  119    118    942  Jenna Stedman         Kearney                                 25:12.5  8:08/M    9 
  120    119    208  Aaralyn Long          Belton                                  25:14.8  8:09/M    9 
  121    120   1292  Alyxandria Trisler    Nixa                                    25:18.3  8:10/M    9 
  122    121    986  Abbey Wallace         Lee's Summit                            25:26.2  8:12/M    12
  123    122   1629  Zuzette Gonzalez      Raytown South                           25:31.2  8:14/M    12
  124  (< 5)   1371  Delaney Jones         Oak Park                                25:40.1  8:17/M    10
  125    123   1628  Tahleel Althalathini  Raytown South                           26:10.6  8:27/M    11
  126    124   1632  Molly Mcintyre        Raytown South                           26:24.3  8:31/M    11
  127    125    207  Mcynze Kunsch         Belton                                  28:18.6  9:08/M    11
  128    126    205  Chante Graham         Belton                                  30:12.6  9:45/M    12
  129    127   1644  Alexis Collins-irvin  Republic                                33:00.3 10:39/M    10
  130    128   1648  Naomi Phillips        Republic                                34:33.5 11:09/M    11



Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Class 1-3 Schools


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1911  Olivia Littleton      Smithville                              19:12.8  6:12/M    11
    2      2   1910  Riley Kochanowicz     Smithville                              21:21.1  6:53/M    11
    3      3   1937  Gracelyn Maddox       St. Pius X (Kansas City)                21:21.3  6:53/M    9 
    4      4   1905  Lillian Cutler        Smithville                              21:30.3  6:56/M    11
    5      5   1940  Gretchen Rock         St. Pius X (Kansas City)                21:35.9  6:58/M    10
    6      6   1776  Zoe Foreman           Cameron                                 21:36.5  6:58/M    12
    7      7   1837  Olivia Gilliam        Lawson                                  21:45.2  7:01/M    10
    8      8   1932  Anna Cernich          St. Pius X (Kansas City)                21:52.2  7:03/M    11
    9      9   1356  Lily Henkle           Notre Dame de Sion                      21:57.5  7:05/M    12
   10     10   1903  Emma Chevalier        Smithville                              22:02.1  7:06/M    11
   11     11   1842  Landen Wilson         Lawson                                  22:14.2  7:10/M    10
   12     12   1365  Nina Trouve           Notre Dame de Sion                      22:42.2  7:19/M    12
   13     13   1909  Genevieve Kochanowicz Smithville                              22:46.8  7:21/M    9 
   14     14   1951  Lexi Elmore           West Platte                             22:58.1  7:25/M    12
   15     15   1938  Ford Nelson           St. Pius X (Kansas City)                22:59.3  7:25/M    10
   16     16   1353  Dillan Elmquist       Notre Dame de Sion                      23:00.4  7:25/M    11
   17     17   1841  Ashlyn Staton         Lawson                                  23:02.8  7:26/M    11
   18     18   1863  Piper Zarbano         Maryville                               23:04.0  7:26/M    12
   19     19   1839  Brianna Mcatee        Lawson                                  23:08.6  7:28/M    10
   20  (< 5)   1881  Aubrey Scott          Pleasant Hill                           23:12.9  7:29/M    11
   21     20   1860  Laura Feuerbacher     Maryville                               23:28.4  7:34/M    12
   22     21   1775  Payton Dickkut        Cameron                                 23:33.0  7:36/M    11
   23     22   1939  Catherine Parrish     St. Pius X (Kansas City)                23:41.6  7:39/M    12
   24     23   1800  Krislyn Brown         Clinton                                 23:55.4  7:43/M    11
   25     24   1358  Kate Lovick           Notre Dame de Sion                      24:06.5  7:47/M    10
   26     25   1950  Bella Clark           West Platte                             24:12.2  7:48/M    11
   27     26   1859  Amy Feuerbacher       Maryville                               24:15.2  7:49/M    12
   28     27   1835  Silvia Duque RodriguezLawson                                  24:33.4  7:55/M    11
   29     28   1838  Allyson Jennen        Lawson                                  24:38.7  7:57/M    11
   30     29   1957  Katy Tharp            West Platte                             24:43.2  7:58/M    11
   31     30   1935  Olivia Johnson        St. Pius X (Kansas City)                24:48.5  8:00/M    11
   32     31   1803  Mckenna Mason         Clinton                                 24:50.0  8:01/M    12
   33     32   1933  Courtney Cummings     St. Pius X (Kansas City)                24:51.3  8:01/M    11
   34     33   1858  Gracen Arnold         Maryville                               24:52.9  8:02/M    9 
   35  (< 5)   1882  Megan Swinney         Pleasant Hill                           24:58.2  8:03/M    12
   36     34   1913  Trinity Riecker       Smithville                              25:00.7  8:04/M    12
   37     35   1952  Katie Groom           West Platte                             25:17.6  8:10/M    10
   38     36   1354  Anna Frerker          Notre Dame de Sion                      25:29.7  8:13/M    12
   39     37   1352  Abby Delong           Notre Dame de Sion                      25:48.6  8:20/M    11
   40     38   1861  Brooklynn Holtman     Maryville                               25:52.8  8:21/M    10
   41     39   1822  Mckenzie Carty        Lathrop                                 25:55.9  8:22/M    10
   42     40   1777  Kylie Graham          Cameron                                 26:04.0  8:25/M    12
   43     41   1781  Haley Wilson          Cameron                                 26:04.8  8:25/M    11
   44     42   1802  Melissa Jackson       Clinton                                 26:11.6  8:27/M    11
   45  (< 5)   1878  Stephanie Conway      Pleasant Hill                           26:22.0  8:30/M    9 
   46     43   1949  Gaia Carugati         West Platte                             26:27.5  8:32/M    11
   47     44   1836  Isabelle Gilliam      Lawson                                  26:38.2  8:36/M    12
   48     45   1799  Lauren Bailey         Clinton                                 27:03.5  8:44/M    9 
   49     46   1782  Ashley Yamat          Cameron                                 27:21.2  8:49/M    10
   50     47   1778  Hannah Husch          Cameron                                 27:26.1  8:51/M    12
   51     48   1828  Bailey White          Lathrop                                 27:29.6  8:52/M    10
   52     49   1955  Addison Rinehart      West Platte                             27:33.5  8:53/M    9 
   53     50   1862  Madilyn Pritzel       Maryville                               27:44.0  8:57/M    12
   54     51   1826  Kayla Melton          Lathrop                                 28:26.6  9:11/M    10
   55     52   1805  Sierra Wareham        Clinton                                 28:38.4  9:14/M    10
   56     53   1954  Oliva Marquart        West Platte                             29:04.3  9:23/M    10
   57     54   1824  Caroline Mayes        Lathrop                                 29:30.8  9:31/M    10
   58     55   1823  Breanna Gilzean       Lathrop                                 30:43.6  9:55/M    11
   59     56   1801  Hannah Campbell       Clinton                                 32:32.5 10:30/M    9 
   60     57   1804  Alexiss Sullivan      Clinton                                 34:06.4 11:00/M    12
   61  (< 5)   1873  Morgan Taylor         Penney                                  35:10.5 11:21/M    12
   62     58   1827  Ella Rose             Lathrop                                 35:51.3 11:34/M    11

Team Summary Report - Girls

Varsity Girls

Class 4 Schools


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Blue Springs South                     87               5  10  15  25  32  55             
        Top  5 Times: 1:45:34.9

    2 Liberty North                          93               1  16  22  24  30  34  35         
        Top  5 Times: 1:45:40.6

    3 Olathe East                           103               8  13  17  27  38  72  81         
        Top  5 Times: 1:46:19.6

    4 St. Teresa's Academy                  117              14  19  20  21  43  44  63         
        Top  5 Times: 1:47:19.0

    5 Blue Valley Northwest                 122               3  11  33  36  39  41  48         
        Top  5 Times: 1:46:11.1

    6 Raymore-Peculiar                      200               4  42  45  50  59  61  62         
        Top  5 Times: 1:49:20.0

    7 Grain Valley                          206              12  31  46  53  64                 
        Top  5 Times: 1:50:07.9

    8 Lee's Summit North                    243               2  26  70  71  74  79  93         
        Top  5 Times: 1:50:13.3

    9 Park Hill South                       254              29  49  51  56  69  87 105         
        Top  5 Times: 1:52:04.4

   10 Carthage                              278               7  40  60  80  91 114             
        Top  5 Times: 1:51:42.2

   11 Nixa                                  278               6  54  57  65  96 120             
        Top  5 Times: 1:51:41.0

   12 Central (St. Joseph)                  280               9  37  66  82  86  88  89         
        Top  5 Times: 1:51:53.5

   13 Kearney                               340              23  28  94  97  98 102 118         
        Top  5 Times: 1:54:19.2

   14 Lee's Summit West                     358              47  58  76  85  92 100 115         
        Top  5 Times: 1:54:50.5

   15 Staley                                395              52  77  83  84  99                 
        Top  5 Times: 1:55:50.4

   16 Lee's Summit                          445              67  75  78 109 116 117 121         
        Top  5 Times: 1:58:15.7

   17 Joplin                                457              68  90  95 101 103 107 111         
        Top  5 Times: 1:57:24.4

   18 Republic                              468              18 104 106 113 127 128             
        Top  5 Times: 2:06:51.9

   19 Raytown South                         552              73 110 122 123 124                 
        Top  5 Times: 2:05:32.2

   20 Belton                                590             108 112 119 125 126                 
        Top  5 Times: 2:12:29.7

 Inc. Oak Park                             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

Varsity Girls

Class 1-3 Schools


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Smithville                             30               1   2   4  10  13  34             
        Top  5 Times: 1:46:53.2

    2 St. Pius X (Kansas City)               53               3   5   8  15  22  30  32         
        Top  5 Times: 1:51:30.4

    3 Lawson                                 81               7  11  17  19  27  28  44         
        Top  5 Times: 1:54:44.4

    4 Notre Dame de Sion                     97               9  12  16  24  36  37             
        Top  5 Times: 1:57:16.5

    5 Maryville                             135              18  20  26  33  38  50             
        Top  5 Times: 2:01:33.4

    6 West Platte                           146              14  25  29  35  43  49  53         
        Top  5 Times: 2:03:38.8

    7 Cameron                               154               6  21  40  41  46  47             
        Top  5 Times: 2:04:39.7

    8 Clinton                               193              23  31  42  45  52  56  57         
        Top  5 Times: 2:10:39.1

    9 Lathrop                               247              39  48  51  54  55  58             
        Top  5 Times: 2:22:06.7

 Inc. Penney                               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pleasant Hill                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Date Name & Distance Contact Results Photos
Jun 20
8:00 am
Father's Day
Quarter Marathon
& Kids Run
Brad Ziegler
816-529-5860
brad@kcrunningcompany.com

Photos
Mar 7
9:00 am
Shamrock shuffle 5k
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Mar 7
9:00 am
Shamrock Shuffle 10K
Kristina Selters
shorty42001@yahoo.com
www.lawrencestpatricksdaypa...

Results
Mar 1
8:00 am
Fight for Air Climb
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 1
8:00 am
Fight for Air Climb
Firefighters Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Mar 1
8:00 am
Fight for Air Climb
Ultimate Climb Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Mar 1
8:00 am
Fight For Air Climb - Kansas
American Lung Association
Leslie Hernandez Brown
913.353.9166
leslie.hdzbrown@lung.org
www.kcclimb.org

Results
Feb 29
8:00 am
The Cookie Run 5K
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.cookierun5K.com

Results

Photos
Feb 15
8:00 am
Sweetheart Run
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 15
8:00 am
Sweetheart Run
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 15
8:00 am
Sweetheart Run
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 15
9:00 am
Head for the Cure Charleston
Scott Chilcutt
8163779281
scott@kcrunningcompany.com

Results
Feb 8
8:00 am
HFTC-Orlando
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Feb 8
10:00 am
Polar Plunge & 5k Strut
Cougar Gray
816.695.4743
grayc@ksso.org
www.plungeks.org/kc

Results
Feb 2
9:00 am
Kickoff 5K Run/Walk
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.kickoff5K.com

Results

Photos
Jan 26
8:00 am
Groundhog Run
Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jan 18
8:00 am
Battle of the Bean
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jan 1
9:00 am
Hangover Half Marathon
and 5K
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.kchangoverhalf.com

Results
Dec 8, 2019
9:00 am
Great Santa Run 5K and
Lil' Elves Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.kcsantarun.com

Results

Photos
Dec 1, 2019
8:00 am
Talk to Me - A Program of Hope
Inaugural 5K run/walk
Elise DiCarlo
913-375-4900
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Nov 28, 2019
9:00 am
Thanksgiving Day 5K
and Kids Run
Josh Zabel
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results

Photos
Nov 23, 2019
9:15 am
Angela's Army 5k & 1 Mile
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Nov 16, 2019
8:00 am
TJ5K
troy@kcrunningcompany.com
Results
Nov 16, 2019
8:00 am
HFTC Phoenix
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Nov 10, 2019
9:00 am
KU Vets Day 5K
April Blackmon Strange
785-864-2458
veterans@ku.edu
www.kuvetsday5k.com

Results

Photos
Nov 9, 2019
8:00 am
Longview
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 9, 2019
8:00 am
Longview
10K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 9, 2019
8:00 am
Longview
Half Marathon
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 3, 2019
8:30 am
Who let the dogs out 5K
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Nov 3, 2019
8:00 am
Seize the Day 5k/10k

Results
Nov 3, 2019
8:00 am
Hope on the Hill 5K
william miller
9139481895
hopeonthehillkc@gmail.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results

Photos
Nov 2, 2019
10:00 am
MOXC Liberty Sectional

Results
Nov 2, 2019
10:30 am
Girls Varsity MOXC Sectional

Results
Nov 2, 2019
9:00 am
Cure of Ars 5K
JoAnn Bushko
joann@kcrunnningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
10:00 am
MO XC
Class 3 Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
10:00 am
MO XC
Class 3 Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
9:00 am
MO XC
Class 2 Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
9:00 am
MO XC
Class 2 Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
8:00 am
MO XC
Class 1 Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
8:00 am
MO XC
Class 1 Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 27, 2019
8:00 am
YLC Diabetes Dash 5k
Renee Weilbaker
816-550-6769
weilbake@gmail.com
www.diabetesdashforlife.com/

Results
Oct 27, 2019
8:00 am
Monster Dash 5K and
Lil' Monsters Kids Run
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.kcmonsterdash.com

Results
Oct 26, 2019
11:00 am
MO District 7
Girls XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 26, 2019
10:00 am
MO District 7
Boys XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 26, 2019
9:00 am
Mileage Monsters 5k
Karl Koelle
913-636-9960
karl@1dosf.org
www.runsignup.com/Race/KS/O...

Results
Oct 26, 2019
6:00 pm
Monster Dash 5K and
Lil' Monsters Kids Run
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.kcmonsterdash.com

Results
Oct 25, 2019
7:00 pm
Monster Dash 5K and
Lil' Monsters Kids Run
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Oct 19, 2019
8:00 am
Julia's Warriors Run for
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg
Invitational XC Meet
Middle School Girls
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg
Invitational XC Meet
Middle School Boys
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg
Invitational XC Meet -
Varsity Girls
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg
Invitational XC Meet
Varsity Boys
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg Invitational
XC Meet - JV Boys and Girls
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 15, 2019
5:00 pm
Ozark Highlands
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15, 2019
4:45 pm
Ozark Highlands
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15, 2019
4:15 pm
Ozark Highland
MS Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15, 2019
4:00 pm
Ozark Highland
MS Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 13, 2019
8:00 am
JCCC Lace Up for Learning
Judi Reilly
913-469-2718
jreilly@jccc.edu
jccc.edu/laceup5k

Results

Photos
Oct 12, 2019
10:00 am
Suburban Gold JV Boys

Results
Oct 12, 2019
9:30 am
Suburban Gold JV Girls

Results
Oct 12, 2019
9:00 am
Suburban Gold Varsity Boys

Results
Oct 12, 2019
8:30 am
Suburban Gold Varsity Girls

Results
Oct 12, 2019
9:30 am
Butler Bears Invite
MS Boys and Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2019
9:00 am
Butler Bears Invite
JV Boys and Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2019
8:45 am
Butler Bears Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2019
8:30 am
Butler Bear Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2019
8:00 am
HFTC Houston
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8, 2019
5:45 pm
Ray Pec South MS
A Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
5:45 pm
Ray Pec South MS
A Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
5:00 pm
Ray Pec South MS
B Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
4:30 pm
Ray Pec South MS
B Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
4:15 pm
Ray Pec South MS
C-Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
4:00 pm
Ray Pec South MS
C-Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 6, 2019
8:00 am
Bill Cross 5K
benefiting Feed Northland Kids
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.raceroster.com/events/2...

Results
Oct 6, 2019
8:00 am
Oktoberfest 5K and Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.kcoktoberfest5k.com

Results

Photos
Oct 5, 2019
4:00 pm
Louisburg Cider Run
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
4:00 pm
Louisburg Cider Run
10K Resutls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
9:30 am
Savannah MS XC Girls

Results
Oct 5, 2019
9:00 am
Savannah XC Girls JV/Varsity

Results
Oct 5, 2019
9:00 am
Fit 58 Center Education

Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
JV Girls & Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
9:45 am
Savannah XC Middle School Boys

Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
9:00 am
Savannah Boys XC JV/Varsity

Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
Boys C-Team
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
C-Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
8:00 am
HFTC Cleveland
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5, 2019
9:00 am
"No One Fights Alone 5K"
Michele Bridges
9137312397
michelesevents@gmail.com
www.noonefightsalone5k.com

Results
Oct 2, 2019
5:00 pm
Irish Invite
Varstiy Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2019
4:45 pm
BLMS XC Boys 8th Grade

Results
Oct 1, 2019
4:30 pm
BLMS XC Girls 8th Grade

Results
Oct 1, 2019
4:15 pm
BLMS XC Boys 7th Grade

Results
Oct 1, 2019
4:00 pm
BLMS XC Girls 7th Grade

Results
Oct 1, 2019
5:00 pm
Irish Invite
JV Girls/CTeam Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2019
4:00 pm
Irish Invite
Varstiy Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2019
4:00 pm
Irish Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 30, 2019
4:45 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 30, 2019
4:30 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 30, 2019
4:15 pm
Blue Springs MS XC Championship

Results
Sep 30, 2019
4:00 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 28, 2019
8:00 am
HFTC San Antonio
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 28, 2019
8:00 am
Clinton Education Foundation
Ben Johnson
660-885-2266
bdjnp7@gmail.com
www.clintonmo5k.com

Results
Sep 28, 2019
9:00 am
Back the Blue 5K
5K Race/Walk
One-Mile Fun Run
Jenni King
918-931-1842
jenni@backtheblue5k.com
www.backtheblue5k.com

Results
Sep 26, 2019
4:30 pm
Grandview XC
Boys Varsity

Results
Sep 26, 2019
3:00 pm
Grandview XC
Girls JV

Results
Sep 26, 2019
3:30 pm
Grandview XC
Boys JV

Results
Sep 26, 2019
4:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 26, 2019
2:30 pm
Grandview XC
Boys Freshman/Sophomore

Results
Sep 26, 2019
2:00 pm
Grandview XC
Girls Freshman/Sophomore

Results
Sep 26, 2019
8:00 am
Heartland 30K
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 26, 2019
8:00 am
Heartland 30K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24, 2019
5:00 pm
Duane Kimble Invite
C-Team Boys and JV Girls
Troy Fitzgerald
8162041780
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24, 2019
4:00 pm
Duane Kimble Invite
Varstiy Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24, 2019
4:00 pm
Duane Kimble Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24, 2019
5:00 pm
Duane Kimble Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22, 2019
7:30 am
Old Town 10K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 22, 2019
8:00 am
Dot to Dot
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22, 2019
8:00 am
Dot to Dot
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22, 2019
9:00 am
HFTC-Detroit
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2019
8:00 am
Prairie Pride 1 Mile Fun

Results
Sep 21, 2019
8:00 am
Kris Solsberg Invite
Varsity Girls

Results
Sep 21, 2019
8:45 am
Kris Solsberg Invite
Varsity Boys

Results
Sep 21, 2019
9:15 am
Kris Solsberg Invite
JV Girls

Results
Sep 21, 2019
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 21, 2019
8:00 am
Prairie Pride 5K and
1 Mile Fun Run
Mark Hunter
913-221-6560
mhunte4@gmail.com
www.prairie.run

Results
Sep 21, 2019
8:00 am
Sacred Steps 5k/1 mile Run/Walk
Angie McCarty
angie.mccarty@cor.org
www.cor.org/sacredsteps

Results
Sep 17, 2019
8:00 am
H30K Male
Plaza and GP combined
**Bib is your age
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17, 2019
8:00 am
H30K Female
Plaza and GP combined
**Bib is your age
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17, 2019
4:00 pm
Cameron XC
JV Boys/Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17, 2019
4:00 pm
Cameron XC
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17, 2019
4:00 pm
Cameron XC
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17, 2019
4:00 pm
Cameron XC
MS Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17, 2019
4:00 pm
Cameron XC
MS Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15, 2019
8:30 am
Strutt With Your Mutt
5K with dogs

Results
Sep 15, 2019
8:00 am
HFTC Chicago
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15, 2019
8:00 am
Ray Pec Invite
C Team Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15, 2019
8:00 am
Strutt With Your Mutt
5K Without Dog

Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
www.waysidewaifs.org/strutt

Results
Sep 15, 2019
8:00 am
Great Plains 10K
Kansas City

Brad Ziegler
8165694508
Brad@kcrunningcompany.com
www.greatplains10k.com/kans...

Results
Sep 14, 2019
8:00 am
Ray Pec Invite
C Team Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14, 2019
8:00 am
Ray Pec Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14, 2019
8:00 am
Ray Pec Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14, 2019
8:00 am
Ray Pec Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14, 2019
8:30 am
Dad and Daughter 5K run/Walk
Susan Dawes
816-590-5171
daddaughter5K@gmail.com
www.dadanddaughter5k.com

Results
Sep 14, 2019
8:00 am
Heroes for Education 5K
Sandy Kessinger
816-806-7366
slkessinger@gmail.com
www.runsignup.com/Race/MO/G...

Results
Sep 14, 2019
8:00 am
Ray Pec Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10, 2019
6:00 pm
Chillicothe XC
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
8162041780
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10, 2019
6:00 pm
Chillicothe XC
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10, 2019
5:00 pm
Chillicothe XC
JV Boys and Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10, 2019
4:00 pm
Chillicothe XC
Middle school
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 7, 2019
8:00 am
Grain Valley Fair 5k

Results
Sep 7, 2019
8:00 am
HFTC- NC TRi
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5, 2019
6:00 pm
Bobcat Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5, 2019
6:00 pm
Bobcat Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5, 2019
3:00 pm
Bobcat Invite
7th Grade Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5, 2019
4:00 pm
Bobcat Invite
7th Grade Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5, 2019
4:00 pm
Bobcat Invite
8th Grade Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5, 2019
4:00 pm
Bobcat Invite
8th Grade Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 2, 2019
7:30 am
Leawood Labor Day 5K
Lisa Harrison
9135225049
lharrison.kc@gmail.com

Results
Aug 24, 2019
8:00 am
Rexy Run
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24, 2019
8:00 am
Rexy Run
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24, 2019
7:00 am
Olathe Charities 5K
Paul Krueger
913-207-1312
PKrueger@OlatheKS.org
www.olatheks.org/government...

Results
Aug 18, 2019
8:00 am
HFTC Omaha
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Aug 17, 2019
7:30 am
Mulvane Old Settlers 4 Mile Walk
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Aug 17, 2019
8:00 am
Mulvane Old Settlers 4Mile
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Aug 17, 2019
7:30 am
Mulvane Old Settlers 1 Mile
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Aug 17, 2019
8:00 am
Diva Dash 5K Omaha
Amy McCoy
8165694508
Amy@kcrunningcompany.com
www.divadash5k.com/copy-of-...

Results
Aug 15, 2019
7:00 pm
MC Beer Mile
CoED Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15, 2019
7:00 pm
MC Beer Mile
Mens Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15, 2019
8:00 am
MC Beer Mile
Womens Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15, 2019
7:00 pm
MC Beer Mile
Womens Ind
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15, 2019
7:00 pm
MC Beer Mile
Mens heat 3
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15, 2019
7:00 pm
MC Beer Mile
Mens heat 2
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15, 2019
7:00 pm
MC Beer Mile
mens heat 1
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11, 2019
8:00 am
Sound of the City 10K
Shaylynn Smith
314-517-3841
soundofthecitykc@gmail.com
www.soundofthecitykc.com

Results
Aug 11, 2019
8:00 am
Sound of the City 5K
Shaylynn Smith
314-517-3841
soundofthecitykc@gmail.com
www.soundofthecitykc.com

Results
Aug 10, 2019
8:00 pm
Rock the Stockyards
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 3, 2019
8:00 am
Diva Dash 5K
Des Moines
Amy McCoy
8165694508
Amy@kcrunningcompany.com
www.divadash5k.com/copy-of-...

Results
Jul 28, 2019
11:00 pm
Midnight Run
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 28, 2019
11:00 pm
Midnight Run
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 28, 2019
9:00 am
Grant's Cause
for Spina Bifida 5K
Courtney Nussbeck
crdial@hotmail.com
www.grantscause.com

Results
Jul 20, 2019
8:00 am
Diva Dash 5K
Overland Park
Amy McCoy
8165694508
Amy@kcrunningcompany.com
divadash5k.com/copy-of-over...

Results
Jul 13, 2019
7:30 am
Dexter BBQ 2 Mile
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Jul 13, 2019
7:30 am
Dexter BBQ 5K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Jul 13, 2019
8:00 am
Diva Dash 5K
St. Louis
Amy McCoy
8165694508
Amy@kcrunningcompany.com
www.divadash5k.com/stldivadash

Results
Jul 11, 2019
6:30 pm
Taco Mile Heat 4
Brad
brad@kcrunningcompany.com

Results
Jul 11, 2019
6:30 pm
Taco Mile Heat 3
Brad
brad@kcrunningcompany.com

Results
Jul 11, 2019
6:30 pm
Taco Mile Heat 2
Brad
brad@kcrunningcompany.com

Results
Jul 11, 2019
6:30 pm
Taco Mile Heat 1
Brad
brad@kcrunningcompany.com

Results
Jul 4, 2019
7:30 am
Stars and Stripes 5k and
Wichita
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Jul 4, 2019
7:30 am
Stars and Stripes 5K
and Lil' Firecrackers Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.starsandstripes5K.com

Results
Jun 30, 2019
7:30 am
Stars and Stripes 5K
and Lil' Firecrackers Kids Run
Brad Ziegler
https://runsignup.com/Race/...
brad@kcrunningcompany.com
www.starsandstripes5K.com

Results

Photos
Jun 29, 2019
7:30 am
Back the Blue 5k
Jenni King
918-931-1842
jenni@backtheblue5k.com
www.backtheblue5k.com

Results
Jun 29, 2019
7:00 am
Back the Blue 10K

10K Run

Jenni King
918-931-1842
jenni@backtheblue5k.com
www.backtheblue5k.com

Results
Jun 23, 2019
8:00 am
HFTC St. Louis
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 22, 2019
8:00 am
Diva Dash 5K Wichita
John Muir
John@Wichitarunningcompany.com
www.divadash5k.com/wichita

Results
Jun 15, 2019
8:00 am
Head For The Cure
Wichita
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Jun 15, 2019
8:00 am
Father's Day Four Mile
Run/Walk and Kids Run
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.fathersdayfourmile.com

Results

Photos
Looking for races before June, 9 2019? Click here