Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

KC Classic
Boys C-Team

Date: 2019-10-05

Contact: troy@kcrunningcompany.com

Results:

KC Classic C Team Boys 2019

KC Classic C Team Boys 2019


October 05, 2019




KC Running Company KC Running Company


Overall Finish List - Boys


Boys


Teams





O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 1315 James Tormohlen Rockhurst High School 18:34.3 5:59/M 10
2 2 1434 Aaron Scaletty Saint Thomas Aquinas 18:45.1 6:03/M 9
3 3 1317 Will Wooden Rockhurst High School 18:47.2 6:04/M 10
4 4 585 Sam Mathis Lee's Summit West 18:49.4 6:04/M 9
5 5 1226 Derek Nissen Raymore-Peculiar 18:51.2 6:05/M 9
6 6 1314 Nate Sullivan Rockhurst High School 18:52.5 6:05/M 10
7 7 1154 James Drumright Park Hill South 18:52.7 6:05/M 12
8 8 1464 Zach Meyer Saint Thomas Aquinas 18:55.3 6:06/M 11
9 9 49 Gauge Eiland Blue Springs 18:57.7 6:07/M 9
10 10 988 Tyler Burns Olathe South 18:59.5 6:08/M 9
11 11 628 Elijah Gross Lee's Summit West 19:01.2 6:08/M 12
12 12 860 Chance Wagner NKCHS 19:01.6 6:08/M 12
13 13 121 Grant Enslinger Blue Valley West 19:03.4 6:09/M 10
14 14 611 Andy Carter Lee's Summit West 19:05.2 6:09/M 11
15 15 673 Bryan Sanchez Liberty High School 19:05.3 6:09/M 10
16 16 1224 Blake Borum Raymore-Peculiar 19:05.4 6:10/M 9
17 17 621 Conner Rand Lee's Summit West 19:06.3 6:10/M 11
18 18 1011 Jaydin Flores Olathe South 19:06.6 6:10/M 11
19 19 608 Max Woodman Lee's Summit West 19:07.5 6:10/M 10
20 20 1061 Aidan Delancy Olathe West High School 19:12.8 6:12/M 11
21 21 605 Matteo Shelton Lee's Summit West 19:13.9 6:12/M 10
22 22 1439 Jon Arth Saint Thomas Aquinas 19:17.4 6:13/M 10
23 23 1709 Brody Leath Staley 19:18.3 6:14/M 12
24 24 846 Charles Moloney NKCHS 19:19.6 6:14/M 10
25 25 672 Aidan Rohr Liberty High School 19:21.2 6:15/M 10
26 26 1310 Michael Oliver Rockhurst High School 19:21.3 6:15/M 10
27 27 1153 Ryan Chase Park Hill South 19:23.0 6:15/M 12
28 28 1478 Mike Whiteside Saint Thomas Aquinas 19:24.7 6:16/M 12
29 29 1312 Owen Riddle Rockhurst High School 19:25.0 6:16/M 10
30 30 1466 Michael Payne Saint Thomas Aquinas 19:29.1 6:17/M 11
31 31 442 James Stubbers BVN 19:31.9 6:18/M 12
32 32 1456 Aiden Aley Saint Thomas Aquinas 19:32.5 6:18/M 11
33 33 1311 Jackson Porter Rockhurst High School 19:32.9 6:18/M 10
34 34 1296 August Thompson Rockhurst High School 19:32.9 6:18/M 9
35 (> 7) 1299 Nicholae Bowling Rockhurst High School 19:37.1 6:20/M 10
36 35 1006 Tyler Swearengin Olathe South 19:38.3 6:20/M 10
37 36 1704 John Warner Staley 19:38.4 6:20/M 10
38 37 1710 Brandon Luke Staley 19:38.4 6:20/M 12
39 38 950 Comer Dylan Olathe North 19:39.7 6:21/M 10
40 39 130 Luke Olsen Blue Valley West 19:41.1 6:21/M 10
41 40 655 Samuel Brusven Liberty High School 19:41.7 6:21/M 9
42 (< 5) 167 Tyler Adams Buhler High School 19:42.3 6:21/M 10
43 41 795 Jack Belmore LSHS 19:42.3 6:21/M 12
44 (> 7) 1290 Marlow Owens Rockhurst High School 19:43.8 6:22/M 9
45 42 821 Andrew Stelle Mill Valley 19:44.8 6:22/M 10
46 (> 7) 1276 Frederic Graham Rockhurst High School 19:45.1 6:22/M 9
47 43 668 Kegan Maynor Liberty High School 19:46.2 6:23/M 10
48 44 51 Luke Ontman Blue Springs 19:48.2 6:23/M 9
49 45 1419 Hayden Hartman Saint Thomas Aquinas 19:49.0 6:24/M 9
50 (> 7) 1289 Peyton Ott Rockhurst High School 19:50.6 6:24/M 9
51 46 618 Jackson Lee Lee's Summit West 19:51.4 6:24/M 11
52 47 989 Carter France Olathe South 19:51.5 6:24/M 9
53 (> 7) 612 Samuel Davis Lee's Summit West 19:52.3 6:25/M 11
54 (> 7) 631 Aryn Stein Lee's Summit West 19:52.6 6:25/M 12
55 48 1682 Tate Chambers Staley 19:55.4 6:26/M 9
56 49 1145 Andrew Fitzpatrick Park Hill South 19:55.6 6:26/M 10
57 (> 7) 610 Clayton Carlson Lee's Summit West 19:58.2 6:27/M 11
58 (> 7) 1302 Ryan Ficklin Rockhurst High School 19:58.4 6:27/M 10
59 (> 7) 1308 Isaac Moser Rockhurst High School 20:00.1 6:27/M 10
60 50 659 Ian Leff Liberty High School 20:01.2 6:28/M 9
61 51 969 Comer Mason Olathe North 20:01.3 6:28/M 12
62 52 669 Connor McClain Liberty High School 20:01.3 6:28/M 10
63 53 1705 Linden Reaves Staley 20:02.1 6:28/M 11
64 54 1023 Mitchell Reno Olathe South 20:02.3 6:28/M 12
65 55 987 Cole Burkholder Olathe South 20:02.3 6:28/M 9
66 (> 7) 1438 Carter Yannette Saint Thomas Aquinas 20:03.2 6:28/M 9
67 56 1138 Tyler Argotsinger Park Hill South 20:04.4 6:29/M 10
68 57 1146 Trenton Gilges Park Hill South 20:04.4 6:29/M 10
69 (> 7) 1449 Charlie Luther Saint Thomas Aquinas 20:04.4 6:29/M 10
70 (> 7) 592 Wyatt Carlson Lee's Summit West 20:06.6 6:29/M 10
71 (> 7) 617 Aidan Jones Lee's Summit West 20:07.9 6:30/M 11
72 58 914 SEAN TOOLE OAK PARK 20:08.6 6:30/M 12
73 (> 7) 1295 Kyle Stanley Rockhurst High School 20:09.2 6:30/M 9
74 59 956 Coltvet Tanner Olathe North 20:11.9 6:31/M 10
75 (> 7) 602 Nathan Kratt Lee's Summit West 20:11.9 6:31/M 10
76 60 674 Noah Watkins Liberty High School 20:13.1 6:31/M 10
77 61 840 Caleb Brightwell NKCHS 20:14.1 6:32/M 9
78 (< 5) 1374 Dante Lopez Ruskin 20:15.2 6:32/M 12
79 62 1152 Tristan Bramlett Park Hill South 20:15.8 6:32/M 12
80 63 1223 Benjamin Blackstone Raymore-Peculiar 20:16.5 6:32/M 9
81 64 945 Hallowell Nate Olathe North 20:16.8 6:33/M 9
82 65 1137 Timmy Tasler Park Hill South 20:16.9 6:33/M 9
83 (> 7) 1471 Peter Arvanitakis Saint Thomas Aquinas 20:17.3 6:33/M 12
84 (> 7) 1421 Charlie Heap Saint Thomas Aquinas 20:17.6 6:33/M 9
85 (> 7) 613 Quinn Frazier Lee's Summit West 20:19.4 6:33/M 11
86 (> 7) 1426 David Nelson Saint Thomas Aquinas 20:20.1 6:34/M 9
87 66 53 Connor Stacy Blue Springs 20:20.3 6:34/M 9
88 67 1519 Daniel Burns Shawnee Mission South 20:22.3 6:34/M 9
89 68 1699 Arvin Mahusay Staley 20:23.1 6:35/M 10
90 69 841 Xander Burke NKCHS 20:23.7 6:35/M 9
91 70 904 JAMES GREENER OAK PARK 20:24.1 6:35/M 10
92 (> 7) 1455 Matthew Wright Saint Thomas Aquinas 20:26.0 6:35/M 10
93 71 1533 Tanner Wilson Shawnee Mission South 20:27.3 6:36/M 9
94 72 826 Luke Parker Mill Valley 20:27.8 6:36/M 11
95 73 995 Jonah Thiele Olathe South 20:27.9 6:36/M 9
96 (> 7) 1445 Jake Holzmeister Saint Thomas Aquinas 20:28.3 6:36/M 10
97 74 1694 Braydon Cowan Staley 20:28.8 6:36/M 10
98 75 1050 Joey Bergman Olathe West High School 20:29.3 6:37/M 10
99 (> 7) 1284 Brendan Kerr Rockhurst High School 20:30.1 6:37/M 9
100 76 1554 Charlie Fulks Shawnee Mission South 20:31.7 6:37/M 12

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

101 (> 7) 1292 Finnegan Roy Rockhurst High School 20:32.4 6:38/M 9
102 (> 7) 1424 Thomas Lange Saint Thomas Aquinas 20:33.1 6:38/M 9
103 (> 7) 679 Sam Torno Liberty High School 20:33.1 6:38/M 11
104 (> 7) 586 Caden Morby Lee's Summit West 20:33.3 6:38/M 9
105 (> 7) 1294 Nolan Shaw Rockhurst High School 20:33.9 6:38/M 9
106 77 843 Alen Kolenc NKCHS 20:36.1 6:39/M 9
107 (> 7) 1468 Ian Prange Saint Thomas Aquinas 20:36.3 6:39/M 11
108 78 119 Cal Adair Blue Valley West 20:37.9 6:39/M 10
109 (> 7) 1003 Xavier Moreno Olathe South 20:38.1 6:39/M 10
110 (> 7) 1291 Luke Pitman Rockhurst High School 20:40.2 6:40/M 9
111 79 1536 Adrian Janner Shawnee Mission South 20:40.8 6:40/M 10
112 (> 7) 1303 Caleb Goodbrake Rockhurst High School 20:43.5 6:41/M 10
113 80 1247 Noah Sisemore Raymore-Peculiar 20:44.0 6:41/M 11
114 (> 7) 630 Austin Shaumeyer Lee's Summit West 20:44.7 6:42/M 12
115 81 855 Demetrius Trotter NKCHS 20:46.5 6:42/M 11
116 (> 7) 1140 Noah Beckert Park Hill South 20:46.7 6:42/M 10
117 82 295 Kieran Mahoney BVHS 20:47.0 6:42/M 9
118 83 1522 Daniel Graves Shawnee Mission South 20:47.4 6:42/M 9
119 84 52 Cooper Rew Blue Springs 20:48.4 6:43/M 9
120 (< 5) 166 Matthew Morgan Buhler High School 20:49.6 6:43/M 9
121 85 1227 Dillan Trueblood Raymore-Peculiar 20:49.8 6:43/M 9
122 (> 7) 1703 Tyler Tomlinson Staley 20:50.0 6:43/M 10
123 86 564 Logan O’Dell Lee's Summit North 20:50.7 6:43/M 9
124 87 1241 Noah Chapman Raymore-Peculiar 20:51.7 6:44/M 11
125 (> 7) 1714 Levi Wright Staley 20:51.7 6:44/M 12
126 88 402 Brent Pitts BVN 20:51.8 6:44/M 10
127 89 115 Michael Phillips Blue Valley West 20:57.3 6:46/M 9
128 90 1074 Cade Pummill PARK HILL HIGH SCHOOL 20:58.2 6:46/M 9
129 91 1549 Jay Selzer Shawnee Mission South 20:58.2 6:46/M 11
130 92 1079 Chance Berry PARK HILL HIGH SCHOOL 20:58.9 6:46/M 10
131 93 57 Jacob(JT) Buttram Blue Springs 20:59.0 6:46/M 11
132 94 1084 Logan Steele PARK HILL HIGH SCHOOL 21:00.1 6:46/M 10
133 (> 7) 623 Sebastian Smith Lee's Summit West 21:02.0 6:47/M 11
134 (> 7) 671 Barrett Paulson Liberty High School 21:02.2 6:47/M 10
135 95 1544 McKinley Green Shawnee Mission South 21:03.2 6:47/M 11
136 96 963 Yonce Kyle Olathe North 21:04.6 6:48/M 11
137 (> 7) 1454 Gus VanKeirsbilck Saint Thomas Aquinas 21:05.1 6:48/M 10
138 97 58 Luke Howard Blue Springs 21:06.9 6:49/M 11
139 (> 7) 1160 Tyler Unrath Park Hill South 21:07.0 6:49/M 12
140 (> 7) 1158 Caleb Richards Park Hill South 21:07.9 6:49/M 12
141 (> 7) 1539 Melkam Levendusky Shawnee Mission South 21:08.5 6:49/M 10
142 (> 7) 1313 Patrick Schumm Rockhurst High School 21:09.1 6:49/M 10
143 (> 7) 1688 Benson Smith Staley 21:09.3 6:49/M 9
144 98 960 Fyffe Eliot Olathe North 21:09.6 6:50/M 11
145 99 138 Stuart O’Dell Blue Valley West 21:10.0 6:50/M 11
146 100 397 AJ Himstedt BVN 21:11.4 6:50/M 10
147 101 947 Hlasney Tanner Olathe North 21:11.7 6:50/M 9
148 (> 7) 1139 Orrin Barnhart Park Hill South 21:12.3 6:50/M 10
149 (> 7) 1684 Zach Glidewell Staley 21:12.7 6:51/M 9
150 (> 7) 1297 Vince Wiegeman Rockhurst High School 21:13.5 6:51/M 9
151 102 111 Blake Helling Blue Valley West 21:19.5 6:53/M 9
152 103 308 Lance Philgreen BVHS 21:20.9 6:53/M 10
153 104 557 Jonathan Comer Lee's Summit North 21:21.8 6:53/M 9
154 105 408 Jack Toal BVN 21:22.3 6:54/M 10
155 106 425 Lucas Stanton BVN 21:22.6 6:54/M 11
156 (> 7) 1133 Trevor Owens Park Hill South 21:22.9 6:54/M 9
157 107 899 NICK MORALES OAK PARK 21:23.5 6:54/M 9
158 108 1059 Bryce Webb Olathe West High School 21:24.0 6:54/M 10
159 109 1080 Charles Gath PARK HILL HIGH SCHOOL 21:24.9 6:54/M 10
160 (> 7) 943 Flores Eduar Olathe North 21:27.5 6:55/M 9
161 (> 7) 1148 Steven Ritchie Park Hill South 21:30.8 6:56/M 10
162 (> 7) 1432 Owen Pudenz Saint Thomas Aquinas 21:31.8 6:57/M 9
163 110 435 Jack Griffiths BVN 21:32.3 6:57/M 12
164 (> 7) 986 Colin Baker Olathe South 21:32.3 6:57/M 9
165 (> 7) 661 Halen Spainhower Liberty High School 21:32.7 6:57/M 9
166 (> 7) 1143 Caleb Cretsinger Park Hill South 21:33.1 6:57/M 10
167 111 236 Parker Buchele BV NORTHWEST 21:34.3 6:58/M 10
168 (> 7) 1010 Rahul Bhattachan Olathe South 21:34.7 6:58/M 11
169 112 898 MARCUS MCDONALD OAK PARK 21:34.9 6:58/M 9
170 113 46 Chase Baldwin Blue Springs 21:37.5 6:59/M 9
171 (> 7) 667 Reagan Manis Liberty High School 21:40.0 6:59/M 10
172 114 907 CALEB WINKLER OAK PARK 21:40.8 7:00/M 10
173 115 811 Leo Chen Mill Valley 21:41.3 7:00/M 9
174 116 1575 Colin Miller Smithville High School 21:42.0 7:00/M 9
175 117 112 Keith Kessens Blue Valley West 21:43.3 7:00/M 9
176 118 327 Cameron Cline BVHS 21:43.4 7:00/M 12
177 119 307 Jackson Mills BVHS 21:44.2 7:01/M 10
178 (> 7) 134 Jack Lowden Blue Valley West 21:45.7 7:01/M 11
179 (> 7) 584 Josh Lumby Lee's Summit West 21:46.8 7:02/M 9
180 120 324 Ishar Venkatesh BVHS 21:47.3 7:02/M 11
181 121 254 David Westerhaus BV NORTHWEST 21:47.3 7:02/M 11
182 122 781 Josh Odell LSHS 21:49.3 7:02/M 9
183 (> 7) 589 Noah Stokes Lee's Summit West 21:49.6 7:02/M 9
184 123 896 AIDEN KENDRICK OAK PARK 21:51.3 7:03/M 9
185 (> 7) 50 Evan Hammontree Blue Springs 21:51.7 7:03/M 9
186 (< 5) 1372 Preston McKinney Ruskin 21:52.7 7:03/M 11
187 (> 7) 1695 Logan Johnson Staley 21:52.8 7:03/M 10
188 (> 7) 1130 Keanu Carey Park Hill South 21:54.0 7:04/M 9
189 124 380 Zachary Amsterdam BVN 21:54.8 7:04/M 9
190 125 818 Cameron Long Mill Valley 21:55.7 7:04/M 10
191 (> 7) 660 Jacob Riedel Liberty High School 21:56.6 7:05/M 9
192 126 900 ROSS RAMSEY OAK PARK 21:57.3 7:05/M 9
193 (> 7) 401 Clayton Mombello BVN 21:57.4 7:05/M 10
194 127 847 Kevin Pelico-Ricardez NKCHS 21:57.5 7:05/M 10
195 (> 7) 609 Alex Zelk Lee's Summit West 21:59.0 7:06/M 10
196 (> 7) 1144 Mitchell Drumright Park Hill South 21:59.2 7:06/M 10
197 (> 7) 1451 Caden Oliver Saint Thomas Aquinas 22:00.4 7:06/M 10
198 (> 7) 849 Sammy Dinh NKCHS 22:01.3 7:06/M 11
199 128 243 Benjamin Fritz BV NORTHWEST 22:04.4 7:07/M 11
200 (> 7) 1429 Robert Paulbeck Saint Thomas Aquinas 22:04.7 7:07/M 9

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

201 129 1578 Martin Still Smithville High School 22:06.3 7:08/M 9
202 (> 7) 114 Om Pande Blue Valley West 22:06.7 7:08/M 9
203 130 558 James Harrison Lee's Summit North 22:07.2 7:08/M 9
204 131 1182 Ethan Hall Platte County 22:07.2 7:08/M 9
205 132 1048 Will Walker Olathe West High School 22:08.1 7:08/M 9
206 133 223 Xavier Brown BV NORTHWEST 22:09.0 7:09/M 9
207 134 231 Sohail Mukadam BV NORTHWEST 22:10.2 7:09/M 9
208 135 1058 Colin Sullivan Olathe West High School 22:10.5 7:09/M 10
209 136 1085 Donovan Boyd PARK HILL HIGH SCHOOL 22:10.8 7:09/M 11
210 137 575 Brennan Anderson Lee's Summit North 22:11.9 7:10/M 12
211 138 792 Neal Ruto LSHS 22:12.5 7:10/M 11
212 (> 7) 137 Nick Moriarty Blue Valley West 22:12.8 7:10/M 11
213 139 1576 Lukas Noecker Smithville High School 22:13.0 7:10/M 9
214 140 785 Heath Crump LSHS 22:13.0 7:10/M 10
215 141 294 Gilberto Gutierrez BVHS 22:13.0 7:10/M 9
216 (> 7) 686 Evan Mansil Liberty High School 22:13.1 7:10/M 12
217 (> 7) 955 Rowden Paul Olathe North 22:13.3 7:10/M 10
218 142 828 Keaton Verdict Mill Valley 22:13.4 7:10/M 11
219 (> 7) 1013 Sam Pisani Olathe South 22:14.1 7:10/M 11
220 (> 7) 992 Kaleb Larson Olathe South 22:15.0 7:11/M 9
221 (> 7) 419 Joseph Madigan BVN 22:15.5 7:11/M 11
222 143 1198 Jose Tejeda Platte County 22:16.8 7:11/M 11
223 (> 7) 1463 Ian Lovelace Saint Thomas Aquinas 22:16.8 7:11/M 11
224 144 570 John Sellinger Lee's Summit North 22:17.9 7:12/M 10
225 (> 7) 1693 Robert Cable Staley 22:19.0 7:12/M 10
226 145 1043 Brian Letcher Olathe West High School 22:19.7 7:12/M 9
227 146 827 Jamison Taton Mill Valley 22:19.9 7:12/M 11
228 (> 7) 1286 Charlie Mandacina Rockhurst High School 22:20.5 7:12/M 9
229 147 1193 Austin Vanek Platte County 22:21.5 7:13/M 10
230 (> 7) 1433 James Rogge Saint Thomas Aquinas 22:21.8 7:13/M 9
231 (> 7) 620 Colton Owen Lee's Summit West 22:21.8 7:13/M 11
232 148 1199 Braden Medley Platte County 22:23.5 7:13/M 12
233 149 784 Riley Cranfill-Buntz LSHS 22:24.7 7:14/M 10
234 (> 7) 1417 Ben Espenmiller Saint Thomas Aquinas 22:25.1 7:14/M 9
235 (> 7) 951 Kiveu Gabe Olathe North 22:26.4 7:14/M 10
236 (> 7) 1004 Rylan Schroeder Olathe South 22:27.0 7:15/M 10
237 150 1083 Peter Serrone PARK HILL HIGH SCHOOL 22:28.7 7:15/M 10
238 (> 7) 1527 Phoenix Littlejohn Shawnee Mission South 22:28.7 7:15/M 9
239 (< 5) 1373 Zyshaun Hunter Ruskin 22:30.3 7:16/M 12
240 151 296 Tristen Nguyen BVHS 22:30.5 7:16/M 9
241 152 831 Griffin Schenk Mill Valley 22:30.9 7:16/M 12
242 (> 7) 142 Vince Xiao Blue Valley West 22:31.1 7:16/M 11
243 153 1246 Zachary Scott Raymore-Peculiar 22:31.8 7:16/M 11
244 (> 7) 1448 Dave Letourneau Saint Thomas Aquinas 22:31.8 7:16/M 10
245 (> 7) 141 Quinn Wilson Blue Valley West 22:32.1 7:16/M 11
246 154 1579 Connor Dodson Smithville High School 22:32.6 7:16/M 10
247 (> 7) 1696 Noah King Staley 22:32.7 7:16/M 10
248 (> 7) 588 Jaydan Russell Lee's Summit West 22:34.4 7:17/M 9
249 (> 7) 1306 Owen LaSala Rockhurst High School 22:35.0 7:17/M 10
250 155 794 Max Tomeldan LSHS 22:36.8 7:18/M 11
251 156 786 Caden Findlay LSHS 22:37.0 7:18/M 10
252 (> 7) 427 Jacob Swerdlow BVN 22:37.8 7:18/M 11
253 (> 7) 1231 Khuram Choudhry Raymore-Peculiar 22:38.2 7:18/M 10
254 (> 7) 389 Nathan Sovereign BVN 22:38.8 7:18/M 9
255 157 572 Will Little Lee's Summit North 22:40.2 7:19/M 11
256 (< 5) 455 Matthew Rebello Excelsior Springs 22:40.7 7:19/M 9
257 (> 7) 1238 Tristan Rowles Raymore-Peculiar 22:40.8 7:19/M 10
258 (> 7) 333 Nathan Ryden BVHS 22:41.1 7:19/M 12
259 (> 7) 1277 Ryan Gray Rockhurst High School 22:41.3 7:19/M 9
260 (> 7) 1526 Hayes Lavergne Shawnee Mission South 22:45.3 7:20/M 9
261 (> 7) 942 Serrano Demetri Olathe North 22:47.5 7:21/M 9
262 (> 7) 297 Jeremiah Rutler BVHS 22:49.1 7:22/M 9
263 (> 7) 816 Oliver Taylor Mill Valley 22:49.6 7:22/M 9
264 (> 7) 434 Liam O'Leary BVN 22:49.8 7:22/M 12
265 (> 7) 47 Devin Baldwin Blue Springs 22:50.7 7:22/M 9
266 (> 7) 318 Robert Holt BVHS 22:51.6 7:22/M 11
267 (> 7) 844 Mehran Karimi NKCHS 22:52.9 7:23/M 10
268 (> 7) 616 Tyler Howland Lee's Summit West 22:53.6 7:23/M 11
269 (> 7) 120 Puneet Bagga Blue Valley West 23:06.3 7:27/M 10
270 158 225 Andrew Gafrick BV NORTHWEST 23:08.5 7:28/M 9
271 (> 7) 991 Owen Kessler Olathe South 23:09.6 7:28/M 9
272 (> 7) 1274 Andrew DeGhelder Rockhurst High School 23:11.0 7:29/M 9
273 (> 7) 1430 Matthew Pham Saint Thomas Aquinas 23:12.1 7:29/M 9
274 (> 7) 1427 Trevor Obershaw Saint Thomas Aquinas 23:12.9 7:29/M 9
275 (> 7) 151 Kyle Odgers Blue Valley West 23:17.7 7:31/M 12
276 (> 7) 829 Jace DeWitte Mill Valley 23:19.3 7:31/M 12
277 (> 7) 325 Vishnu Avva BVHS 23:19.5 7:31/M 12
278 159 1054 Ethen Olson Olathe West High School 23:20.0 7:32/M 10
279 (> 7) 1425 Nicholas Metzger Saint Thomas Aquinas 23:20.3 7:32/M 9
280 (> 7) 607 Josh Wilde Lee's Summit West 23:20.8 7:32/M 10
281 (> 7) 1548 Alex Phan Shawnee Mission South 23:21.6 7:32/M 11
282 (> 7) 1279 Drew Hane Rockhurst High School 23:22.1 7:32/M 9
283 160 230 Rama Mkindi BV NORTHWEST 23:24.6 7:33/M 9
284 (> 7) 601 Braden Jones Lee's Summit West 23:24.8 7:33/M 10
285 (> 7) 1275 Benton Diebold Rockhurst High School 23:27.7 7:34/M 9
286 161 577 Joe Engle Lee's Summit North 23:28.5 7:34/M 12
287 (> 7) 1414 Kyle Clevenger Saint Thomas Aquinas 23:28.6 7:34/M 9
288 (> 7) 1420 Nathan Hattrup Saint Thomas Aquinas 23:28.9 7:34/M 9
289 (> 7) 406 Griffin Spencer BVN 23:28.9 7:34/M 10
290 (> 7) 309 Thomas Qi BVHS 23:29.1 7:35/M 10
291 (> 7) 851 Chris Foster NKCHS 23:29.4 7:35/M 11
292 (> 7) 1415 Turner Cuellar Saint Thomas Aquinas 23:29.5 7:35/M 9
293 162 1186 Cameron Manyawu Platte County 23:29.7 7:35/M 9
294 (> 7) 1431 Will Platt Saint Thomas Aquinas 23:29.9 7:35/M 9
295 (> 7) 857 Ryan Huynh NKCHS 23:31.0 7:35/M 12
296 (< 5) 1735 David Aguilar Turner 23:31.5 7:35/M 9
297 (> 7) 1530 Duncan Tennant Shawnee Mission South 23:32.4 7:36/M 9
298 (> 7) 1534 Adam Berry Shawnee Mission South 23:34.4 7:36/M 10
299 (> 7) 580 Cameron Lillard Lee's Summit North 23:34.7 7:36/M 12
300 (> 7) 310 Cameren Quintana BVHS 23:35.0 7:36/M 10

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

301 (> 7) 251 Drake Smith BV NORTHWEST 23:36.2 7:37/M 11
302 (> 7) 229 Terrence Lillis BV NORTHWEST 23:37.5 7:37/M 9
303 (> 7) 1047 Christopher Simmons Olathe West High School 23:39.0 7:38/M 9
304 (> 7) 1134 George Ranes Park Hill South 23:39.0 7:38/M 9
305 (> 7) 830 Logan Oesterreich Mill Valley 23:41.5 7:39/M 12
306 (> 7) 292 Zane Burton BVHS 23:42.3 7:39/M 9
307 (> 7) 129 Owen Miller Blue Valley West 23:42.5 7:39/M 10
308 (> 7) 1428 Jimmy O'Dwyer Saint Thomas Aquinas 23:44.5 7:40/M 9
309 (> 7) 1252 Andrew Warters Raymore-Peculiar 23:44.8 7:40/M 12
310 (> 7) 246 Noah Hammond BV NORTHWEST 23:45.2 7:40/M 11
311 (> 7) 1440 Gabe Bartholet Saint Thomas Aquinas 23:46.0 7:40/M 10
312 (> 7) 1461 Aidan Hochanadel Saint Thomas Aquinas 23:46.0 7:40/M 11
313 (> 7) 433 James Eshleman BVN 23:50.3 7:41/M 12
314 (> 7) 128 Damien Mansfield Blue Valley West 23:50.4 7:41/M 10
315 (> 7) 1243 Levi Newman Raymore-Peculiar 23:57.3 7:44/M 11
316 (> 7) 1453 Tim Theisen Saint Thomas Aquinas 23:58.9 7:44/M 10
317 (> 7) 583 Joey Hernandez Lee's Summit West 23:58.9 7:44/M 9
318 (> 7) 1301 Owen Emanuel Rockhurst High School 23:59.1 7:44/M 10
319 (> 7) 823 Jonathan Atchey Mill Valley 23:59.6 7:44/M 11
320 (> 7) 845 Reagan Mehlman NKCHS 24:03.1 7:46/M 10
321 (> 7) 850 Aidan Dougherty NKCHS 24:05.1 7:46/M 11
322 (> 7) 817 Gavin Barton Mill Valley 24:05.2 7:46/M 10
323 (> 7) 591 Gage Bomar Lee's Summit West 24:07.8 7:47/M 10
324 163 1583 Rylen Messer Smithville High School 24:10.4 7:48/M 10
325 (> 7) 559 Austin Lee Lee's Summit North 24:11.5 7:48/M 9
326 (> 7) 438 Daniel McIntyre BVN 24:12.8 7:49/M 12
327 (> 7) 299 Zach Dohr BVHS 24:12.8 7:49/M 10
328 (> 7) 1242 Keith Minshall Raymore-Peculiar 24:13.4 7:49/M 11
329 (> 7) 819 Jordan Manning Mill Valley 24:14.0 7:49/M 10
330 (< 5) 1738 Michael Horton Turner 24:14.5 7:49/M 9
331 (> 7) 131 Nathaniel Valler Blue Valley West 24:15.6 7:50/M 10
332 (> 7) 117 Sean Willer Blue Valley West 24:17.2 7:50/M 9
333 (> 7) 941 Geremew Amanuel Olathe North 24:18.1 7:50/M 9
334 (> 7) 1273 Owen Dean Rockhurst High School 24:18.7 7:51/M 9
335 (> 7) 952 Arender Jack Olathe North 24:19.7 7:51/M 10
336 (> 7) 385 Brown Hudson BVN 24:20.6 7:51/M 9
337 (> 7) 420 Ben Mondry BVN 24:21.1 7:51/M 11
338 (> 7) 221 Grant Andersen BV NORTHWEST 24:21.8 7:52/M 9
339 (> 7) 240 Benjamin Britt BV NORTHWEST 24:24.7 7:53/M 11
340 (> 7) 1272 George Cusick Rockhurst High School 24:28.3 7:54/M 9
341 164 1185 Tanner Johnson Platte County 24:28.7 7:54/M 9
342 165 1090 Brian Sweney PARK HILL HIGH SCHOOL 24:29.5 7:54/M 11
343 (> 7) 413 Will Clippard BVN 24:31.8 7:55/M 11
344 (> 7) 859 Brian Pelico-Ricardez NKCHS 24:32.8 7:55/M 12
345 (> 7) 573 Jordan Shelton Lee's Summit North 24:34.6 7:56/M 11
346 (> 7) 305 Mark Kitchin BVHS 24:37.0 7:56/M 10
347 (> 7) 1686 Xander Harrup Staley 24:38.9 7:57/M 9
348 (> 7) 414 Wyatt Cutler BVN 24:40.1 7:57/M 11
349 (< 5) 2 Omar Prado Allen Village 24:42.0 7:58/M 11
350 (> 7) 1450 Lawson Montalvo Saint Thomas Aquinas 24:42.1 7:58/M 10
351 (> 7) 1437 Ethan Thrasher Saint Thomas Aquinas 24:43.0 7:58/M 9
352 166 1187 Mason McBratney Platte County 24:45.0 7:59/M 9
353 (> 7) 319 Alex Johnson BVHS 24:46.5 8:00/M 11
354 (< 5) 1 Johan Prado Allen Village 24:49.6 8:01/M 9
355 (> 7) 997 Mark Deaner Olathe South 24:50.3 8:01/M 10
356 (> 7) 1136 Jack Stanley Park Hill South 24:51.5 8:01/M 9
357 (> 7) 431 Hanush Bareddy BVN 24:53.3 8:02/M 12
358 (> 7) 1002 Sam Gustin Olathe South 24:54.4 8:02/M 10
359 (> 7) 407 Kanon Tate BVN 24:54.9 8:02/M 10
360 (> 7) 1293 Matthew Schneeberger Rockhurst High School 25:04.5 8:05/M 9
361 (> 7) 1446 Matt Holzmeister Saint Thomas Aquinas 25:05.0 8:05/M 10
362 (> 7) 405 Ben Souder BVN 25:08.4 8:07/M 10
363 (> 7) 782 Isaac Breneman LSHS 25:09.5 8:07/M 10
364 (> 7) 1287 Teddy McClaren Rockhurst High School 25:11.0 8:07/M 9
365 (> 7) 127 Asa Maker Blue Valley West 25:12.8 8:08/M 10
366 (> 7) 1131 Evan Girard Park Hill South 25:20.5 8:11/M 9
367 (> 7) 1465 Logan Morales Saint Thomas Aquinas 25:24.1 8:12/M 11
368 (> 7) 909 RILEY BOYDSTON OAK PARK 25:24.7 8:12/M 11
369 (> 7) 962 Marker Kieran Olathe North 25:25.7 8:12/M 11
370 (> 7) 1196 Carter McKeefery Platte County 25:25.8 8:12/M 11
371 (> 7) 587 Corbin Rexroad Lee's Summit West 25:25.8 8:12/M 9
372 (> 7) 1283 Joey January Rockhurst High School 25:28.3 8:13/M 9
373 (> 7) 384 Riley Hu BVN 25:37.4 8:16/M 9
374 (> 7) 1270 Colin Cahill Rockhurst High School 25:38.3 8:16/M 9
375 (> 7) 122 Ethan Guo Blue Valley West 25:40.7 8:17/M 10
376 (> 7) 247 Caleb Johnson BV NORTHWEST 25:41.9 8:17/M 11
377 (> 7) 824 Aidan Cannon Mill Valley 25:42.8 8:18/M 11
378 (> 7) 1271 Gio Carmona Rockhurst High School 25:43.0 8:18/M 9
379 (> 7) 894 ETHAN BULL OAK PARK 25:43.7 8:18/M 9
380 (> 7) 334 Alex Stark BVHS 25:45.8 8:19/M 12
381 (> 7) 1698 Luke Lester Staley 25:46.8 8:19/M 10
382 (< 5) 460 Jacob Steele Excelsior Springs 25:48.2 8:19/M 11
383 (> 7) 1052 Spenser Eisle Olathe West High School 25:51.0 8:20/M 10
384 (> 7) 328 Kieran Delaney BVHS 25:52.0 8:21/M 12
385 (> 7) 263 Derek Zhang BV NORTHWEST 25:53.7 8:21/M 12
386 (> 7) 298 Charlie Starr BVHS 25:58.4 8:23/M 9
387 (> 7) 1278 Samuel Grilliot Rockhurst High School 25:59.0 8:23/M 9
388 (> 7) 1532 Anton Walters Shawnee Mission South 25:59.9 8:23/M 9
389 (> 7) 1285 Charlie Lundstrom Rockhurst High School 26:04.0 8:25/M 9
390 167 509 Mac Ratliff Grandview 26:05.2 8:25/M 10
391 (> 7) 666 Zachary Deweese Liberty High School 26:06.5 8:25/M 10
392 (> 7) 656 Ethan Burnham Liberty High School 26:07.0 8:26/M 9
393 (> 7) 399 Alexander Klaus BVN 26:08.3 8:26/M 10
394 (> 7) 1234 Alexander Hickman Raymore-Peculiar 26:09.1 8:26/M 10
395 (> 7) 1089 Thanh Luu PARK HILL HIGH SCHOOL 26:13.6 8:28/M 11
396 (> 7) 260 Jay Lewis BV NORTHWEST 26:18.2 8:29/M 12
397 (> 7) 302 Henry Hornung BVHS 26:19.5 8:30/M 10
398 (> 7) 948 Tran Brian Olathe North 26:21.6 8:30/M 10
399 (> 7) 409 Ben Waldron BVN 26:24.4 8:31/M 10
400 (> 7) 1269 Cole Bednarczyk Rockhurst High School 26:26.6 8:32/M 9

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

401 (> 7) 1009 Jacoby Balmer Olathe South 26:28.1 8:32/M 11
402 168 505 Aiden Heenan Grandview 26:29.9 8:33/M 9
403 (> 7) 393 Eli Amsterdam BVN 26:31.6 8:33/M 10
404 (> 7) 1268 Dylan Adkins Rockhurst High School 26:49.0 8:39/M 9
405 (> 7) 242 Davis Fein BV NORTHWEST 26:53.1 8:40/M 11
406 (> 7) 335 Cade Stout BVHS 26:53.3 8:40/M 12
407 (> 7) 423 Oliver Scoggin BVN 27:02.6 8:43/M 11
408 (> 7) 1135 Henry Sinclair Park Hill South 27:04.3 8:44/M 9
409 (> 7) 1436 Mitch Thompson Saint Thomas Aquinas 27:08.2 8:45/M 9
410 (< 5) 1369 Jason Odum Ruskin 27:16.3 8:48/M 10
411 (> 7) 1531 Jack Wagner Shawnee Mission South 27:18.8 8:49/M 9
412 (> 7) 412 Rishi Chilappa BVN 27:24.0 8:50/M 11
413 (> 7) 1697 An Lam Staley 27:33.1 8:53/M 10
414 (> 7) 1418 Ryan Halpin Saint Thomas Aquinas 27:40.2 8:56/M 9
415 (> 7) 226 Carter Helvey BV NORTHWEST 27:49.8 8:59/M 9
416 (> 7) 1298 Samuel Anfang Rockhurst High School 27:49.8 8:59/M 10
417 (< 5) 43 Cesar Ramirez Belton 28:05.9 9:04/M 11
418 (> 7) 1282 Johnny Hutchinson Rockhurst High School 28:10.5 9:05/M 9
419 (> 7) 417 Jackson Heese BVN 28:18.0 9:08/M 11
420 (> 7) 395 Owen Dightman BVN 28:19.7 9:08/M 10
421 (< 5) 1737 Adonis Chronister Turner 28:22.9 9:09/M 9
422 (> 7) 109 Aiden Casey Blue Valley West 28:42.4 9:16/M 9
423 169 529 Christopher Wright Grandview 28:49.5 9:18/M 12
424 (> 7) 1435 Jack Skinner Saint Thomas Aquinas 28:52.3 9:19/M 9
425 (> 7) 259 Rohan ChinalachaiagariBV NORTHWEST 29:14.2 9:26/M 12
426 (> 7) 990 Jacob Groves Olathe South 29:16.6 9:27/M 9
427 (> 7) 1228 Aden Baker Raymore-Peculiar 29:42.2 9:35/M 10
428 170 520 Bryan Pham Grandview 29:44.4 9:36/M 11
429 (< 5) 1736 Cristian Alvarado Turner 29:57.4 9:40/M 9
430 (> 7) 1525 Bradyn Kerr Shawnee Mission South 30:02.6 9:41/M 9
431 (> 7) 437 Michael Chong BVN 30:48.0 9:56/M 10
432 (> 7) 382 Reed Eason BVN 30:51.1 9:57/M 9
433 (< 5) 1754 Luke Hale Warrensburg High School 30:58.9 10:00/M 9
434 (> 7) 428 Kenny Tretiak BVN 31:02.1 10:01/M 11
435 171 506 Cayden Rossister Grandview 31:10.1 10:03/M 9
436 (> 7) 383 Harlan Eitzmann BVN 31:16.9 10:05/M 9
437 (< 5) 1265 D'Muria Oliver Raytown High School 32:14.7 10:24/M 11
438 (> 7) 390 Dominic Thompson BVN 33:26.4 10:47/M 9
439 (> 7) 657 Grant Herzog Liberty High School 34:44.4 11:12/M 9
440 172 519 Anthony Pham Grandview 37:04.6 11:58/M 11
441 (> 7) 832 Cade Stapp Mill Valley 42:17.4 13:39/M 12




Team Summary Report - Boys


Boys


Teams




Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*

1 Lee's Summit West 65 4 11 14 17 19 21 46
Top 5 Times: 1:35:09.9

2 Rockhurst High School 65 1 3 6 26 29 33 34
Top 5 Times: 1:35:00.4

3 Saint Thomas Aquinas 90 2 8 22 28 30 32 45
Top 5 Times: 1:35:51.7

4 Olathe South 164 10 18 35 47 54 55 73
Top 5 Times: 1:37:38.4

5 Liberty High School 173 15 25 40 43 50 52 60
Top 5 Times: 1:37:55.8

6 Park Hill South 196 7 27 49 56 57 62 65
Top 5 Times: 1:38:20.2

7 Staley 197 23 36 37 48 53 68 74
Top 5 Times: 1:38:32.9

8 NKCHS 243 12 24 61 69 77 81 127
Top 5 Times: 1:39:35.3

9 Raymore-Peculiar 249 5 16 63 80 85 87 153
Top 5 Times: 1:39:47.1

10 Blue Springs 296 9 44 66 84 93 97 113
Top 5 Times: 1:40:53.8

11 Olathe North 308 38 51 59 64 96 98 101
Top 5 Times: 1:41:14.5

12 Blue Valley West 318 13 39 78 89 99 102 117
Top 5 Times: 1:41:29.9

13 Shawnee Mission South 376 67 71 76 79 83 91 95
Top 5 Times: 1:42:49.7

14 BVN 430 31 88 100 105 106 110 124
Top 5 Times: 1:44:20.2

15 OAK PARK 461 58 70 107 112 114 123 126
Top 5 Times: 1:45:12.1

16 Olathe West High School 470 20 75 108 132 135 145 159
Top 5 Times: 1:45:24.8

17 Mill Valley 496 42 72 115 125 142 146 152
Top 5 Times: 1:46:03.2

18 PARK HILL HIGH SCHOOL 521 90 92 94 109 136 150 165
Top 5 Times: 1:46:33.1

19 BVHS 542 82 103 118 119 120 141 151
Top 5 Times: 1:47:23.0

20 LSHS 590 41 122 138 140 149 155 156
Top 5 Times: 1:48:22.0

21 Lee's Summit North 601 86 104 130 137 144 157 161
Top 5 Times: 1:48:49.7

22 BV NORTHWEST 627 111 121 128 133 134 158 160
Top 5 Times: 1:49:45.3

23 Smithville High School 701 116 129 139 154 163
Top 5 Times: 1:52:44.5

24 Platte County 731 131 143 147 148 162 164 166
Top 5 Times: 1:52:38.9

25 Grandview 845 167 168 169 170 171 172
Top 5 Times: 2:22:19.3

Inc. Allen Village 2 finishers
Top 5 Times:

Inc. Belton 1 finishers
Top 5 Times:

Inc. Buhler High School 2 finishers
Top 5 Times:

Inc. Excelsior Springs 2 finishers
Top 5 Times:

Inc. Raytown High School 1 finishers
Top 5 Times:

Inc. Ruskin 4 finishers
Top 5 Times:

Inc. Turner 4 finishers
Top 5 Times:

Inc. Warrensburg High School 1 finishers
Top 5 Times:



Date Name & Distance Contact Results Photos
Oct 15
5:00 pm
Ozark Highlands
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15
4:45 pm
Ozark Highlands
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15
4:15 pm
Ozark Highland
MS Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15
4:00 pm
Ozark Highland
MS Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 13
8:00 am
JCCC Lace Up for Learning
Judi Reilly
913-469-2718
jreilly@jccc.edu
jccc.edu/laceup5k

Results
Oct 12
10:00 am
Suburban Gold JV Boys

Results
Oct 12
9:30 am
Suburban Gold JV Girls

Results
Oct 12
9:00 am
Suburban Gold Varsity Boys

Results
Oct 12
8:30 am
Suburban Gold Varsity Girls

Results
Oct 12
9:30 am
Butler Bears Invite
MS Boys and Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
9:00 am
Butler Bears Invite
JV Boys and Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
8:45 am
Butler Bears Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
8:30 am
Butler Bear Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
8:00 am
HFTC Houston
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8
5:45 pm
Ray Pec South MS
A Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8
5:45 pm
Ray Pec South MS
A Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8
5:00 pm
Ray Pec South MS
B Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8
4:30 pm
Ray Pec South MS
B Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8
4:15 pm
Ray Pec South MS
C-Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8
4:00 pm
Ray Pec South MS
C-Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 6
8:00 am
Bill Cross 5K
benefiting Feed Northland Kids
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.raceroster.com/events/2...

Results
Oct 6
8:00 am
Oktoberfest 5K and Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.kcoktoberfest5k.com

Results

Photos
Oct 5
4:00 pm
Louisburg Cider Run
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
4:00 pm
Louisburg Cider Run
10K Resutls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
9:30 am
Savannah MS XC Girls

Results
Oct 5
9:00 am
Savannah XC Girls JV/Varsity

Results
Oct 5
9:00 am
Fit 58 Center Education

Results
Oct 5
8:00 am
KC Classic
JV Girls & Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
9:45 am
Savannah XC Middle School Boys

Results
Oct 5
8:00 am
KC Classic
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
9:00 am
Savannah Boys XC JV/Varsity

Results
Oct 5
8:00 am
KC Classic
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
8:00 am
KC Classic
Boys C-Team
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
8:00 am
KC Classic
C-Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
8:00 am
HFTC Cleveland
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
9:00 am
"No One Fights Alone 5K"
Michele Bridges
9137312397
michelesevents@gmail.com
www.noonefightsalone5k.com

Results
Oct 2
5:00 pm
Irish Invite
Varstiy Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
4:45 pm
BLMS XC Boys 8th Grade

Results
Oct 1
4:30 pm
BLMS XC Girls 8th Grade

Results
Oct 1
4:15 pm
BLMS XC Boys 7th Grade

Results
Oct 1
4:00 pm
BLMS XC Girls 7th Grade

Results
Oct 1
5:00 pm
Irish Invite
JV Girls/CTeam Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
4:00 pm
Irish Invite
Varstiy Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
4:00 pm
Irish Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 30
4:45 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 30
4:30 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 30
4:15 pm
Blue Springs MS XC Championship

Results
Sep 30
4:00 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 28
8:00 am
HFTC San Antonio
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 28
8:00 am
Clinton Education Foundation
Ben Johnson
660-885-2266
bdjnp7@gmail.com
www.clintonmo5k.com

Results
Sep 28
9:00 am
Back the Blue 5K
5K Race/Walk
One-Mile Fun Run
Jenni King
918-931-1842
jenni@backtheblue5k.com
www.backtheblue5k.com

Results
Sep 26
4:30 pm
Grandview XC
Boys Varsity

Results
Sep 26
3:00 pm
Grandview XC
Girls JV

Results
Sep 26
3:30 pm
Grandview XC
Boys JV

Results
Sep 26
4:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 26
2:30 pm
Grandview XC
Boys Freshman/Sophomore

Results
Sep 26
2:00 pm
Grandview XC
Girls Freshman/Sophomore

Results
Sep 26
8:00 am
Heartland 30K
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 26
8:00 am
Heartland 30K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24
5:00 pm
Duane Kimble Invite
C-Team Boys and JV Girls
Troy Fitzgerald
8162041780
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24
4:00 pm
Duane Kimble Invite
Varstiy Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24
4:00 pm
Duane Kimble Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24
5:00 pm
Duane Kimble Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
7:30 am
Old Town 10K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 22
8:00 am
Dot to Dot
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
8:00 am
Dot to Dot
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
9:00 am
HFTC-Detroit
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
8:00 am
Prairie Pride 1 Mile Fun

Results
Sep 21
8:00 am
Kris Solsberg Invite
Varsity Girls

Results
Sep 21
8:45 am
Kris Solsberg Invite
Varsity Boys

Results
Sep 21
9:15 am
Kris Solsberg Invite
JV Girls

Results
Sep 21
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 21
8:00 am
Prairie Pride 5K and
1 Mile Fun Run
Mark Hunter
913-221-6560
mhunte4@gmail.com
www.prairie.run

Results
Sep 21
8:00 am
Sacred Steps 5k/1 mile Run/Walk
Angie McCarty
angie.mccarty@cor.org
www.cor.org/sacredsteps

Results
Sep 17
8:00 am
H30K Male
Plaza and GP combined
**Bib is your age
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17
8:00 am
H30K Female
Plaza and GP combined
**Bib is your age
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17
4:00 pm
Cameron XC
JV Boys/Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17
4:00 pm
Cameron XC
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17
4:00 pm
Cameron XC
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17
4:00 pm
Cameron XC
MS Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17
4:00 pm
Cameron XC
MS Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:30 am
Strutt With Your Mutt
5K with dogs

Results
Sep 15
8:00 am
HFTC Chicago
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
Ray Pec Invite
C Team Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
Strutt With Your Mutt
5K Without Dog

Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
www.waysidewaifs.org/strutt

Results
Sep 15
8:00 am
Great Plains 10K
Kansas City

Brad Ziegler
8165694508
Brad@kcrunningcompany.com
www.greatplains10k.com/kans...

Results
Sep 14
8:00 am
Ray Pec Invite
C Team Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
8:00 am
Ray Pec Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
8:00 am
Ray Pec Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
8:00 am
Ray Pec Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
8:30 am
Dad and Daughter 5K run/Walk
Susan Dawes
816-590-5171
daddaughter5K@gmail.com
www.dadanddaughter5k.com

Results
Sep 14
8:00 am
Heroes for Education 5K
Sandy Kessinger
816-806-7366
slkessinger@gmail.com
www.runsignup.com/Race/MO/G...

Results
Sep 14
8:00 am
Ray Pec Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
6:00 pm
Chillicothe XC
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
8162041780
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
6:00 pm
Chillicothe XC
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
5:00 pm
Chillicothe XC
JV Boys and Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
4:00 pm
Chillicothe XC
Middle school
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 7
8:00 am
Grain Valley Fair 5k

Results
Sep 7
8:00 am
HFTC- NC TRi
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5
6:00 pm
Bobcat Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5
6:00 pm
Bobcat Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5
3:00 pm
Bobcat Invite
7th Grade Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5
4:00 pm
Bobcat Invite
7th Grade Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5
4:00 pm
Bobcat Invite
8th Grade Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5
4:00 pm
Bobcat Invite
8th Grade Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 2
7:30 am
Leawood Labor Day 5K
Lisa Harrison
9135225049
lharrison.kc@gmail.com

Results
Aug 24
8:00 am
Rexy Run
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
Rexy Run
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
7:00 am
Olathe Charities 5K
Paul Krueger
913-207-1312
PKrueger@OlatheKS.org
www.olatheks.org/government...

Results
Aug 18
8:00 am
HFTC Omaha
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Aug 17
7:30 am
Mulvane Old Settlers 4 Mile Walk
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Aug 17
8:00 am
Mulvane Old Settlers 4Mile
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Aug 17
7:30 am
Mulvane Old Settlers 1 Mile
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Aug 17
8:00 am
Diva Dash 5K Omaha
Amy McCoy
8165694508
Amy@kcrunningcompany.com
www.divadash5k.com/copy-of-...

Results
Aug 15
7:00 pm
MC Beer Mile
CoED Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15
7:00 pm
MC Beer Mile
Mens Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15
8:00 am
MC Beer Mile
Womens Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15
7:00 pm
MC Beer Mile
Womens Ind
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15
7:00 pm
MC Beer Mile
Mens heat 3
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15
7:00 pm
MC Beer Mile
Mens heat 2
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15
7:00 pm
MC Beer Mile
mens heat 1
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 am
Sound of the City 10K
Shaylynn Smith
314-517-3841
soundofthecitykc@gmail.com
www.soundofthecitykc.com

Results
Aug 11
8:00 am
Sound of the City 5K
Shaylynn Smith
314-517-3841
soundofthecitykc@gmail.com
www.soundofthecitykc.com

Results
Aug 10
8:00 pm
Rock the Stockyards
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 3
8:00 am
Diva Dash 5K
Des Moines
Amy McCoy
8165694508
Amy@kcrunningcompany.com
www.divadash5k.com/copy-of-...

Results
Jul 28
11:00 pm
Midnight Run
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 28
11:00 pm
Midnight Run
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 28
9:00 am
Grant's Cause
for Spina Bifida 5K
Courtney Nussbeck
crdial@hotmail.com
www.grantscause.com

Results
Jul 20
8:00 am
Diva Dash 5K
Overland Park
Amy McCoy
8165694508
Amy@kcrunningcompany.com
divadash5k.com/copy-of-over...

Results
Jul 13
7:30 am
Dexter BBQ 2 Mile
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Jul 13
7:30 am
Dexter BBQ 5K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Jul 13
8:00 am
Diva Dash 5K
St. Louis
Amy McCoy
8165694508
Amy@kcrunningcompany.com
www.divadash5k.com/stldivadash

Results
Jul 11
6:30 pm
Taco Mile Heat 4
Brad
brad@kcrunningcompany.com

Results
Jul 11
6:30 pm
Taco Mile Heat 3
Brad
brad@kcrunningcompany.com

Results
Jul 11
6:30 pm
Taco Mile Heat 2
Brad
brad@kcrunningcompany.com

Results
Jul 11
6:30 pm
Taco Mile Heat 1
Brad
brad@kcrunningcompany.com

Results
Jul 4
7:30 am
Stars and Stripes 5k and
Wichita
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Jul 4
7:30 am
Stars and Stripes 5K
and Lil' Firecrackers Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.starsandstripes5K.com

Results
Jun 30
7:30 am
Stars and Stripes 5K
and Lil' Firecrackers Kids Run
Brad Ziegler
https://runsignup.com/Race/...
brad@kcrunningcompany.com
www.starsandstripes5K.com

Results

Photos
Jun 29
7:30 am
Back the Blue 5k
Jenni King
918-931-1842
jenni@backtheblue5k.com
www.backtheblue5k.com

Results
Jun 29
7:00 am
Back the Blue 10K

10K Run

Jenni King
918-931-1842
jenni@backtheblue5k.com
www.backtheblue5k.com

Results
Jun 23
8:00 am
HFTC St. Louis
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 22
8:00 am
Diva Dash 5K Wichita
John Muir
John@Wichitarunningcompany.com
www.divadash5k.com/wichita

Results
Jun 15
8:00 am
Head For The Cure
Wichita
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Jun 15
8:00 am
Father's Day Four Mile
Run/Walk and Kids Run
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.fathersdayfourmile.com

Results

Photos
Jun 8
7:30 am
Heroes for Hospice 5K Run/Walk
Jeff
info@heroesforhospice.com
www.runsignup.com/Race/KS/O...

Results
May 27
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 27
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 27
8:30 am
5K Home Run
Lori Lange
7853317032
langegang6@juno.com
www.active.com/lawrence-ks/...

Results
May 25
8:00 am
Wichita Great Plains 10K
John Muir
John@Wichitarunningcompany.com
www.greatplains10k.com/wichita

Results
May 19
8:00 am
HFTC Des Moines
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 18
8:00 am
KCCC Half Marathon
Results (unofficial)
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 18
8:00 am
Spirit of Missouri 5k Results

Results
May 18
8:00 am
Turkey Creek Festival 5k
Caleb Teague
caleb@kcrunningcompany.com

Results
May 18
8:00 am
Spirit of Missouri 10k Results

Results
May 18
7:30 am
Spirit of Missouri Half
Marathon Results
spiritof131@gmail.com
www.spiritofmissouri.run/

Results
May 18
9:00 am
Flash Dash 5K and Kids Run
James Reyes
816-885-4259
FlashDash@brfoundation.org
www.brfoundation.org/flashd...

Results
May 13
8:00 am
Heartland 39.3
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 13
8:00 am
Heartland 39.3
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 11
8:00 am
Running with
the Cows 5K results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
May 11
7:30 am
Running with the Cows
Half Marathon Results
info@cow.run
www.cow.run/

Results

Photos
May 5
8:00 am
Outpacing Melanoma 5K
& Dot-to-Dot Kid Trot
Kelly Klover
9137350435
OutpacingMelanoma@gmail.com
OutpacingMelanoma.org

Results
May 4
8:00 am
Tower to Tower
1 Mile results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 4
8:00 am
HFTC NTX
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
May 4
7:30 am
KC Corporate
Challenge 5K
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 4
8:00 am
PurpleStride Kansas City 5K/Walk
Mallory Wetta
913-742-2601
mwetta@pancanvolunteer.org
www.support.pancan.org/site...

Results
May 4
9:00 am
Girls on the Run 5K!
Victoria Patrick
9134244516
victoria.patrick@gotrkc.org
www.gotrkc.org

Results
May 4
8:00 am
Tower 2 Tower 5K

WaterOne
9138955543
kfry@waterone.org
Tower2Tower5K.org

Results
Apr 27
8:00 am
Bulldog Bolt 5K and 1 Mile
Jessie Pullins
913.904.2189
jessiepullins@gmail.com
www.runsignup.com/Race/KS/L...

Results
Apr 27
7:45 am
Corinth Elementary Dragon
Holly Hagman
hollyhagman@gmail.com
www.runsignup.com/Race/KS/L...

Results
Apr 27
8:00 am
8th Annual FREE Independence
Park Trot 5K Walk/Run
Selena Good
816-325-7187
sgood@indepmo.org
www.independenceparktrot.com

Results
Apr 20
8:00 am
Easter Egg 5K
Brad Ziegler
816-569-4508
Brad@kcrunningcompany.com
www.easteregg5k.com

Results

Photos
Apr 20
8:00 am
Easter Escapade 5k
Graeme Murphy
8165882307
graeme@bodiesrc.com
www.bodiesracecompany.com/k...

Results
Apr 16
8:00 am
Heartland 39.3
Womens Results
Bib are Ages
troy@kcrunningcompany.com
Results
Apr 16
8:00 am
Heartland 39.3
mens results
Bib are Ages
troy@kcrunningcompany.com
Results
Apr 14
8:00 am
Wichita Easter Egg Run
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Apr 7
8:00 am
Pee Wee's Run 5K
Cara Gilmore
peeweesrun@kcmothersincharg...
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Apr 6
8:00 am
HFTC Columbia
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Apr 6
9:00 am
Bluestem Pace Race 5K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Apr 6
9:00 am
Miles4Marilyn 5K & 1 Mile
John Tollefson
785-331-9658
jtollefson@tong464.org
www.runsignup.com/Race/KS/T...

Results
Apr 6
9:00 am
Accept Zero 5k Run/Walk
Youth Fun Run
Sarah
8162543652
acceptzero5k@thecmhs.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Mar 31
8:00 am
Head For The Cure 5k
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com
www.headforthecure.org

Results
Mar 30
8:15 am
Jadon's Hope 5k Results
Amy Vrban
amyvrban@yahoo.com
www.jadonshope.org/

Results
Mar 30
7:00 am
CUKC Health Center
"Move 4 Life" 5K
Jalonna Bowie
9132340600
jalonna.bowie@cleveland.edu
www.cleveland.edu

Results
Mar 30
8:00 am
Jadon's Hope 10K Results
Amy Vrban
913-523-4739
amyvrban@yahoo.com
www.jadonshope.org/

Results
Mar 24
8:30 am
Whiskey Run 5K Run/Walk
Brad Ziegler
816-529-5860
Brad@kcrunningcompany.com
www.whiskeyrun5K.com

Results

Photos
Mar 23
8:00 am
Head For The Cure 5k
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com
www.headforthecure.org

Results
Mar 23
8:00 am
KC Aruna Run
Andria Stokes
9132265074
andriastokes@gmail.com
www.eventbrite.com/e/kansas...

Results
Mar 16
8:00 am
Wichita St. Pats
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 16
8:00 am
Big 12 Run
12K Results
Josh Zabel
jzabel@sportkc.org

Results

Photos
Mar 16
8:00 am
Big 12 Run
5K Results

Josh Zabel
jzabel@sportkc.org

Results

Photos
Mar 16
8:00 am
Big 12 Run
1 Mile Results
Josh Zabel
jzabel@sportkc.org

Results

Photos
Mar 9
8:00 am
The Cookie Run 5K
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/KS/L...

Results
Mar 9
9:00 am
The Storybook Run 5K
Abdul & Alicia Yahaya
913-353-8786
thestorybookrun@gmail.com
thestorybookrun.com

Results
Mar 2
8:00 am
Liberty Half
Jewell 5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Mar 2
8:00 am
Liberty Half Marathon
Results

Results

Photos
Mar 2
9:00 am
shamrock shuffle 10K
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Mar 2
9:00 am
Shamrock Shuffle, 5K
Sarajane Scott
785-749-6677
treasurer@lawrencestpatrick...
www.lawrencestpatricksdaypa...

Results
Feb 24
8:00 am
Fight for Air
Stair climb
Firefighter Results

troy@kcrunningcompany.com
Results
Feb 24
8:00 am
Fight for Air
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Feb 24
8:00 am
Fight for Air
Ultimate Climb
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Feb 24
8:00 am
Fight For Air Climb
Leslie Hernandez Brown
913.353.9166
leslie.hdzbrown@lung.org
www.kcclimb.org

Results
Feb 23
8:00 am
Clinton Half 5k Results

Results
Feb 23
7:30 am
Clinton Historic Half Marathon

Jimmy Barnes
660-924-1644
jlbarnes44@gmail.com
www.ClintonHistoricHalf.com

Results
Feb 16
9:00 am
Head For The Cure 5k -
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com
www.headforthecure.org

Results
Feb 16
10:00 am
Polar Plunge 5K
Cougar Gray
www.plungeks.org/KC/

Results
Feb 11
8:00 am
Wichita Sweetheart
Team Results
John Muir
john@wichitarunningcompnay.com

Results
Feb 11
8:00 am
KC Sweetheart Run
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Feb 10
9:00 am
Wichita Sweetheart Run 10K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results

Photos
Feb 10
9:00 am
Wichita Sweetheart Run 5K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results

Photos
Feb 9
9:00 am
Sweetheart Run
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 9
9:00 am
Sweetheart Run
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 9
8:00 am
Head for the Cure Orlando
Scott
scott@kcrunningcompany.com
headforthecure.org

Results
Feb 3
9:00 am
Kickoff 5K Run/Walk
and Kids Run
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
Www.kickoff5k.com

Results
Jan 27
8:00 am
Groundhog Run
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jan 27
10:00 am
Groundhog Run
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jan 27
8:00 am
Groundhog Run
5K & 10K Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jan 26
8:00 am
Wichita Battle of the Bean
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Jan 19
8:00 am
Battle of the Bean 5K
and Kids Run
JoAnn Bushko
Joann@kcrunningcompany.com
Www.battleofthebean5K.com

Results

Photos
Jan 1
9:00 am
Hangover 13.1
Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Jan 1
9:00 am
Hangover 5K
Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Dec 8, 2018
9:00 am
Great Santa 5K and Little
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results

Photos
Dec 2, 2018
9:00 am
Great Santa Run 5K
and Lil Elves Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.kcsantarun.com

Results

Photos
Nov 22, 2018
10:00 am
Thanksgiving Day 5K Run
& Family Stroll
Josh Zabel
816-389-4195
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Nov 17, 2018
9:00 am
TJ 5K and One Mile
Family Run Walk
Janice Dunn
www.Www.tj5K.com

Results
Nov 17, 2018
9:00 am
Angela's Army 5k Run/Walk
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.angelasarmy5k.org

Results
Nov 11, 2018
8:00 am
KU Veterans Day
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Nov 10, 2018
8:15 am
Longview 5K
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
kcrunningcompany.com

Results
Nov 10, 2018
8:15 am
Longview 10K
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
kcrunningcompany.com

Results
Nov 10, 2018
7:45 am
Girls on the Run 5K
Girls on the Run of Greater Kansas City
913-766-1728
www.raceplanner.com/registe...

Results
Nov 10, 2018
8:00 am
Longview Half Marathon,
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.longviewhalf.com

Results
Nov 4, 2018
8:30 am
Who Let The Dogs Out 5K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Nov 4, 2018
8:00 am
Run for Adoption 5K
Courtney Ryan
8163500215
courtney@fosteradopt.org
www.fosteradopt.org/runfora...

Results
Nov 4, 2018
8:00 am
Diabetes Dash for Life 5K
Renee Weilbaker
816-550-6769
weilbake@gmail.com
www.diabetesdashforlife.com/

Results
Nov 3, 2018
8:00 am
Dream Dash
troy@kcrunningcompany.com
Results
Nov 3, 2018
8:00 am
Curè of Ars 5K and 1 Mile
Lauren Cody
913.481.1364
laurenacody@gmail.com
www.cureofars5k.com

Results
Oct 28, 2018
8:00 am
Monster Dash 5K and
Lil' Monsters Kids Run
Overland Park
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.kcmonsterdash.com

Results

Photos
Oct 27, 2018
6:00 pm
Monster Dash 5K Run/Walk
Unity Village
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.kcmonsterdash.com

Results

Photos
Oct 26, 2018
7:00 am
Wichita Monster
Dash 5K results
john@wichitarunningcompany.com
Results

Photos
Oct 21, 2018
8:00 am
Bill Cross 5K
for Backsnack
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 21, 2018
8:00 am
HFTC-Chicago

Results
Oct 18, 2018
4:00 pm
MEC Championship XC
JV Girls

Results
Oct 18, 2018
4:00 pm
MEC Championship XC
JV Boys

Results
Oct 18, 2018
4:00 pm
MEC Championship XC
Varsity Boys

Results
Oct 18, 2018
4:00 pm
MEC Championship XC
Varsity Girls

Results
Oct 14, 2018
8:00 am
JCCC Lace Up for Learning
Judi Reilly
913-469-2718
jreilly@jccc.edu
www.jccc.edu/laceup5k

Results
Oct 13, 2018
8:00 am
Julia's Warriors Run for Hope 5k

Results
Oct 13, 2018
8:00 am
Head for the Cure
Houston TX
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 13, 2018
8:30 am
Nebraska Furniture Mart
Amanda Garnett
913-288-6373
nfmcaresKC@nfm.com
www.runsignup.com/Race/KS/K...

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
Warrensburg Invite XC
Varsity Girls


Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
MRVC West XC Girls

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
MRVC West XC Boys

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
Warrensburg Invite XC
Middle School Girls

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
Warrensburg Invite XC
Middle School Boys

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
Warrensburg Invite XC
Varsity Boys

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
Warrensburg Invite XC JV Girls

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
Warrensburg Invite XC JV Boys

Results
Oct 11, 2018
5:30 pm
Boys Varsity XC UKC Meet

Results
Oct 11, 2018
5:00 pm
Girls Varsity XC UKC Meet

Results
Oct 11, 2018
4:30 pm
JV Boys XC UKC Meet

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
JV Girls XC UKC Meet

Results
Oct 7, 2018
8:00 am
Oktoberfest 5k and
Kinder Kaufen Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.kcoktoberfest5k.com

Results

Photos
Oct 6, 2018
5:00 pm
Louisburg Cider Run
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 6, 2018
5:00 pm
Louisburg Cider Run
10K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 6, 2018
8:00 am
Head for the Cure
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Oct 6, 2018
8:00 am
KC Suburban XC Red Division
JV Boys

Results
Oct 6, 2018
8:00 am
KC Suburban XC Red Division
JV Girls

Results
Oct 6, 2018
8:00 am
KC Suburban XC Red Division
Varsity Boys

Results
Oct 6, 2018
8:00 am
KC Suburban XC Red Division
Varsity Girls

Results
Oct 6, 2018
10:45 am
KC Suburban XC Boys Gold

Results
Oct 6, 2018
10:00 am
KC Suburban XC Girls Gold

Results
Oct 6, 2018
9:00 am
"No One Fights Alone 5K"
Michele Bridges
913-731-2397
michelesevents@gmail.com
www.noonefightsalone5k.com

Results
Oct 3, 2018
4:00 pm
Ray Pec South MS
Boys A Results

Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2018
4:00 pm
Ray Pec South MS
Girls A Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2018
4:00 pm
Ray Pec South MS
Boys B Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2018
4:00 pm
Ray Pec South MS
Girls B Results

Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2018
4:00 pm
Ray Pec South MS
Boys C Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2018
4:00 pm
Ray Pec South MS
Girls C Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2018
8:00 am
Heartland 30K Final Results
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2018
5:00 pm
Middle School
Boys A race
Jacomo Quad Meet
Caleb Teague
caleb@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2018
4:00 am
MS - Jacomo
Boys A Race
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2018
4:00 am
MS - Jacomo
Girls A Race
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2018
4:00 am
MS - Jacomo
Boys Open
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2018
4:00 am
MS - Jacomo
Girls Open
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 30, 2018
8:30 am
UMKC 10K Results

Results
Sep 30, 2018
8:30 am
UMKC Regalia Run 5K/10K
Madison Loeb
816-235-5777
loebma@umkc.edu
www.umkcalumni.com/regaliar...

Results
Sep 30, 2018
8:00 am
Grundfos Run/Walk for Water 5k
Reece Robinson
913-940-0891
rrobinson@grundfos.com

Results
Sep 29, 2018
9:00 am
Savannah XC MS Girls

Results
Sep 29, 2018
9:00 am
Savannah XC JV Boys

Results
Sep 29, 2018
9:00 am
Savannah XC Varsity Boys

Results
Sep 29, 2018
9:00 am
Savannah XC Varsity Girls
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
9:00 am
Savannah XC MS Boys
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
Prairie Pride
1Mile results

Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
GV XC JV Girls

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
GV XC JV Boys

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
GV XC Varsity Girls

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
GV XC Varsity Boys

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
GV XC MS Girls

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
GV XC MS Boys

Results
Sep 29, 2018
9:30 am
Oktoberfest
Run for the Poor
Priest Run
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
10:30 am
Oktoberfest
Run for the Poor 1 Mile
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
9:30 am
Oktoberfest
Run for the Poor 5K
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
KC Classic
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
KC Classic
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
KC Classic
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
KC Classic
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
KC Classic
C-Team Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
KC Classic
C-Team Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
Prairie Pride 5k and Fun Run
Mark Hunter
9132216560
mhunte4@gmail.com
www.runsignup.com/Race/KS/P...

Results
Sep 25, 2018
4:00 pm
Lafayette Irish Invite
JV Girls/FR boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 25, 2018
4:00 pm
Lafayette Irish Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 25, 2018
4:00 pm
Lafayette Irish Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 25, 2018
4:00 pm
Lafayette Irish Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 25, 2018
4:00 pm
Basehor-Linwood MS XC 7th

Results
Sep 25, 2018
5:00 pm
Basehor Linwood MS XC 8th

Results
Sep 25, 2018
4:30 pm
Basehor Linwood MS XC 7th

Results
Sep 25, 2018
5:30 pm
Basehor Linwood MS XC 8th

Results
Sep 23, 2018
7:30 am
Old Town 10K
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 23, 2018
7:00 am
Broadway Bridge 13.1 Results

Results
Sep 23, 2018
7:00 am
Broadway Bridge Run
10K Run/Walk
Adam Wright
wright@somo.org
www.kcrunningco.wixsite.com...

Results
Sep 22, 2018
8:00 am
HFTC- San Antiono TX
joann Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22, 2018
9:00 am
ISD Wellness Expo & 5k
Levi Hinson
8163152659
levi_hinson@isdschools.org
www.sites.isdschools.org/we...

Results
Sep 22, 2018
8:00 am
Sacred Steps 5K
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com
www.cor.org/sacredsteps

Results
Sep 20, 2018
5:00 pm
Grandview Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 20, 2018
4:00 pm
Grandview Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 20, 2018
4:00 am
Grandview Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 20, 2018
4:00 pm
Grandview Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 20, 2018
4:00 am
Grandview Invite
Fr/So Boys Results
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 18, 2018
6:00 am
Duane Kimble Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 18, 2018
6:00 pm
Duane Kimble Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 18, 2018
6:00 pm
Duane Kimble Invite
JV Boys/Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 18, 2018
8:00 am
Heartland 30K results through
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.heartland30k.com

Results
Looking for races before September, 17 2018? Click here