Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Warrensburg XC Varsity Large Class Boys

Date: 2020-10-15

Contact:

Results:

Warrensburg INV 2020

Warrensburg INV 2020


October 15, 2020




Results By Race Management Systems, Inc.


Overall Finish List - Boys


Varsity Boys LG Schools


Teams





O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 404 Sam Wilhelm Knob Noster High School 15:56.2 5:08/M 12th Gr
2 2 754 Drew Belardo Warrensburg High School 16:11.3 5:13/M 11th Gr
3 3 188 Keion Grieve Capital City High School 16:13.4 5:14/M 9th Gra
4 4 758 Cooper Palmer Warrensburg High School 16:18.2 5:16/M 12th Gr
5 5 635 Landon Fatino Pleasant Hill High School 16:21.7 5:17/M 12th Gr
6 6 722 Josh Nunn Truman High School 16:26.3 5:18/M 12th Gr
7 7 288 Conner Blixt Harrisonville High School 16:34.8 5:21/M 12th Gr
8 8 717 Jack Getman Truman High School 16:35.7 5:21/M 11th Gr
9 9 268 Mason McCain Grain Valley High School 17:03.7 5:30/M 11th Gr
10 10 185 Braden Voss Capital City High School 17:04.7 5:31/M 11th Gr
11 11 286 Tommy Baker Harrisonville High School 17:14.9 5:34/M 12th Gr
12 12 688 Jack Wheeler St. Michael's High School 17:20.1 5:36/M 11th Gr
13 13 693 Chris Oberkrom St. Michael's High School 17:26.1 5:37/M 12th Gr
14 14 637 Tobin Wise Pleasant Hill High School 17:27.8 5:38/M 12th Gr
15 15 759 Logan Shaw Warrensburg High School 17:28.8 5:38/M 12th Gr
16 (< 5) 500 Isaac Rivera Lincoln Prep High School 17:30.1 5:39/M 9th Gra
17 16 718 John Crump Truman High School 17:37.9 5:41/M 11th Gr
18 17 178 Parker Noble Capital City High School 17:42.3 5:43/M 10th Gr
19 18 184 Peyton Vogt Capital City High School 17:42.7 5:43/M 11th Gr
20 19 281 Alex Barta Harrisonville High School 17:50.7 5:45/M 10th Gr
21 20 149 Bo Davis Boliver High School 17:52.0 5:46/M 11th Gr
22 21 182 Colin Voss Capital City High School 17:53.3 5:46/M 10th Gr
23 (< 5) 247 Tyler Rumore Excelsior Springs High School 17:57.5 5:48/M 11th Gr
24 22 632 Rustin Branstetter Pleasant Hill High School 18:01.5 5:49/M 10th Gr
25 23 221 Tyler Lutjen Clinton High School 18:03.4 5:50/M 12th Gr
26 24 145 Sol Manis Boliver High School 18:05.1 5:50/M 10th Gr
27 25 670 Darren Sanchez Sedalia Smith Cotton High School 18:10.9 5:52/M 10th Gr
28 26 685 Sam Rosenberg St. Michael's High School 18:13.2 5:53/M 10th Gr
29 27 533 Kaden Padgett Nevada High School 18:16.3 5:54/M 10th Gr
30 28 724 Caleb Nunn Truman High School 18:22.3 5:56/M 9th Gra
31 29 272 Mike Ash Grain Valley High School 18:24.5 5:56/M 12th Gr
32 30 696 Johnny Joyce St. Michael's High School 18:25.4 5:57/M 9th Gra
33 31 267 Kendall Butler Grain Valley High School 18:27.0 5:57/M 10th Gr
34 32 216 Brent Carroll Clinton High School 18:30.2 5:58/M 11th Gr
35 33 428 Noah Wallace Knob Noster High School 18:31.4 5:59/M 9th Gra
36 34 714 Myles McConnell Truman High School 18:33.8 5:59/M 10th Gr
37 35 695 Garrett Scheier St. Michael's High School 18:34.3 5:59/M 9th Gra
38 36 755 Tyler Ward Warrensburg High School 18:40.6 6:01/M 11th Gr
39 37 275 Adrian Bobzien Grain Valley High School 18:42.4 6:02/M 9th Gra
40 38 269 Jackson Williams Grain Valley High School 18:50.8 6:05/M 11th Gr
41 39 110 Benjamin Sharp Belton High School 18:51.6 6:05/M 10th Gr
42 40 403 Dakota Robison Knob Noster High School 18:55.5 6:06/M 12th Gr
43 41 694 Josh Oberkrom St. Michael's High School 18:56.4 6:07/M 12th Gr
44 42 154 Hunter Davis Boliver High School 18:57.8 6:07/M 12th Gr
45 43 144 Gavin Crawford Boliver High School 18:58.1 6:07/M 10th Gr
46 44 760 Thomas Sheehan Warrensburg High School 18:59.2 6:07/M 12th Gr
47 45 186 Zachary Brown Capital City High School 19:03.4 6:09/M 9th Gra
48 46 537 Eli Mosher Nevada High School 19:04.5 6:09/M 11th Gr
49 (< 5) 496 Kale Wolf Lincoln Prep High School 19:06.4 6:10/M 11th Gr
50 47 285 Jaxon Mensching Harrisonville High School 19:08.5 6:11/M 11th Gr
51 48 631 Maverick Crider Pleasant Hill High School 19:08.9 6:11/M 10th Gr
52 49 532 Jaden Thies Nevada High School 19:11.7 6:12/M 10th Gr
53 50 720 Danny Yothphoy Truman High School 19:12.7 6:12/M 11th Gr
54 51 217 Gage Mantonya Clinton High School 19:14.9 6:13/M 11th Gr
55 52 1375 Samuel Tooley William Chrisman High School 19:17.2 6:13/M 10th Gr
56 53 429 Tyler Zink Knob Noster High School 19:17.2 6:13/M 9th Gra
57 54 719 Kolby Cook Truman High School 19:18.4 6:14/M 11th Gr
58 55 777 Austin Moses Warrensburg High School 19:20.7 6:14/M 9th Gra
59 (< 5) 246 Gavin Wilmes Excelsior Springs High School 19:23.4 6:15/M 10th Gr
60 (< 5) 497 Jonas Clark Lincoln Prep High School 19:24.3 6:16/M 11th Gr
61 56 289 Mattic Meinhardt Harrisonville High School 19:25.1 6:16/M 9th Gra
62 57 219 Cade Mantonya Clinton High School 19:29.5 6:17/M 12th Gr
63 58 568 Kadan Martinko Oak Grove High School 19:31.3 6:18/M 10th Gr
64 59 668 Morgan King Sedalia Smith Cotton High School 19:32.9 6:18/M 10th Gr
65 60 177 Shayn Ivy Capital City High School 19:37.6 6:20/M 10th Gr
66 (< 5) 501 Truman Medina Lincoln Prep High School 19:38.4 6:20/M 9th Gra
67 61 220 Chase Reno Clinton High School 19:39.5 6:20/M 12th Gr
68 (> 7) 189 Thomas Harlan Capital City High School 19:39.9 6:21/M 9th Gra
69 62 271 Cole Pearce Grain Valley High School 19:40.9 6:21/M 12th Gr
70 63 276 Chris Fossinger Grain Valley High School 19:43.7 6:22/M 9th Gra
71 64 534 Mike Treese Nevada High School 19:49.5 6:24/M 11th Gr
72 65 634 Carson Case Pleasant Hill High School 19:50.4 6:24/M 12th Gr
73 66 283 Connor Everhart Harrisonville High School 19:53.3 6:25/M 11th Gr
74 67 282 Garett Peterman Harrisonville High School 19:55.1 6:26/M 10th Gr
75 68 218 Andrew Bedwell Clinton High School 19:55.4 6:26/M 11th Gr
76 69 147 Payson Reisner Boliver High School 19:57.1 6:26/M 10th Gr
77 70 165 Aiden Davis Boliver High School 20:03.4 6:28/M 9th Gra
78 71 757 Parker Buckson Warrensburg High School 20:04.5 6:29/M 12th Gr
79 72 430 Jonathan Collier Knob Noster High School 20:09.3 6:30/M 9th Gra
80 73 146 Jessie Fields Boliver High School 20:12.6 6:31/M 10th Gr
81 (> 7) 164 Kaleb Cunningham Boliver High School 20:15.7 6:32/M 9th Gra
82 74 113 Brendan Hooper Belton High School 20:18.1 6:33/M 12th Gr
83 (> 7) 175 David Golden Capital City High School 20:20.4 6:34/M 10th Gr
84 (> 7) 778 Jonathan Ridley Warrensburg High School 20:20.9 6:34/M 9th Gra
85 75 799 Andrew Griffith William Chrisman High School 20:21.1 6:34/M 10th Gr
86 76 686 Alex Scheier St. Michael's High School 20:25.8 6:35/M 10th Gr
87 (> 7) 176 Gabe Wilkins Capital City High School 20:27.5 6:36/M 10th Gr
88 77 224 Gage Ross Clinton High School 20:28.3 6:36/M 9th Gra
89 78 531 Ethan MCGinnis Nevada High School 20:28.7 6:36/M 10th Gr
90 79 426 Levi Wilhelm Knob Noster High School 20:30.0 6:37/M 9th Gra
91 (> 7) 779 Maddox Snyder Warrensburg High School 20:30.6 6:37/M 9th Gra
92 (> 7) 183 Will Carver Capital City High School 20:32.6 6:38/M 11th Gr
93 80 669 Mason King Sedalia Smith Cotton High School 20:36.7 6:39/M 10th Gr
94 81 427 Nate Turpin Knob Noster High School 20:37.1 6:39/M 9th Gra
95 (> 7) 284 Isaac Chiodini Harrisonville High School 20:37.1 6:39/M 11th Gr
96 (> 7) 689 David Maschger St. Michael's High School 20:39.9 6:40/M 11th Gr
97 82 112 Bransen Bradley Belton High School 20:41.1 6:40/M 12th Gr
98 83 671 Jacob Glamkowski Sedalia Smith Cotton High School 20:43.8 6:41/M 11th Gr
99 84 672 Francisco Pascual Sedalia Smith Cotton High School 20:48.9 6:43/M 11th Gr
100 (> 7) 725 James Wisely Truman High School 20:54.8 6:45/M 9th Gra

O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade

101 85 636 Parker Elkins Pleasant Hill High School 20:59.0 6:46/M 12th Gr
102 (> 7) 191 Gauge Walker Capital City High School 21:00.0 6:46/M 9th Gra
103 86 569 Ethan Phillips Oak Grove High School 21:02.9 6:47/M 10th Gr
104 (> 7) 214 Colby Bigler Clinton High School 21:05.7 6:48/M 10th Gr
105 (> 7) 287 George Frees Harrisonville High School 21:20.5 6:53/M 12th Gr
106 87 675 Carlos Cedillio Sedalia Smith Cotton High School 21:27.7 6:55/M 12th Gr
107 (< 5) 245 Damien McDade Excelsior Springs High School 21:29.3 6:56/M 10th Gr
108 (> 7) 190 Rocky Nelson Capital City High School 21:37.2 6:58/M 9th Gra
109 (> 7) 423 Carson Zimmerschied Knob Noster High School 21:39.3 6:59/M 9th Gra
110 (> 7) 166 Evan Everson Boliver High School 21:42.8 7:00/M 9th Gra
111 88 1378 Cameron Basinski William Chrisman High School 21:43.3 7:00/M 12th Gr
112 (> 7) 422 Bailey Freitas Knob Noster High School 21:44.6 7:01/M 9th Gra
113 89 570 Alex Myers Oak Grove High School 21:48.5 7:02/M 11th Gr
114 (> 7) 687 Caden Vo St. Michael's High School 21:50.5 7:03/M 10th Gr
115 90 530 Sean Jones Nevada High School 21:51.2 7:03/M 10th Gr
116 (> 7) 425 Josh Hagel Knob Noster High School 21:53.2 7:04/M 9th Gra
117 (> 7) 290 Dominic Jackson Harrisonville High School 21:54.3 7:04/M 9th Gra
118 (> 7) 715 Xander Nichols Truman High School 22:06.3 7:08/M 10th Gr
119 (> 7) 180 Joshua Sharp Capital City High School 22:13.9 7:10/M 10th Gr
120 (> 7) 424 Gabe Carroll Knob Noster High School 22:35.0 7:17/M 9th Gra
121 (> 7) 721 Hayden Kunkel Truman High School 22:38.3 7:18/M 11th Gr
122 (> 7) 716 Owen Williams Truman High School 22:54.1 7:23/M 10th Gr
123 (> 7) 291 Chris Brown Harrisonville High School 23:03.0 7:26/M 9th Gra
124 91 1376 John Griffith William Chrisman High School 23:07.5 7:28/M 11th Gr
125 (< 5) 194 Brandon Chandler Center High School 23:08.0 7:28/M 11th Gr
126 92 535 Braylon Brooks Nevada High School 23:08.1 7:28/M 11th Gr
127 93 111 Christopher Patrick Belton High School 23:23.9 7:33/M 10th Gr
128 (> 7) 697 Arik Quackenbush St. Michael's High School 23:36.2 7:37/M 9th Gra
129 (> 7) 274 Shaymus Ireland Grain Valley High School 23:39.7 7:38/M 9th Gra
130 (> 7) 142 Matthew Hatfield Boliver High School 23:42.0 7:39/M 10th Gr
131 94 566 Jacob Bacus Oak Grove High School 23:48.6 7:41/M 10th Gr
132 95 1377 Isaac Rider William Chrisman High School 24:11.4 7:48/M 11th Gr
133 (> 7) 690 Nathan Valdiviez St. Michael's High School 24:20.0 7:51/M 11th Gr
134 (> 7) 547 Lane Jones Jones Nevada High School 24:36.6 7:56/M 9th Gra
135 96 114 Teigen Prince Belton High School 24:39.9 7:57/M 12th Gr
136 (> 7) 150 Aiden Presley Boliver High School 24:43.7 7:59/M 11th Gr
137 97 1374 Paul Smith William Chrisman High School 25:00.8 8:04/M 10th Gr
138 (> 7) 536 Cody Weeks Nevada High School 25:04.7 8:05/M 11th Gr
139 (> 7) 691 Matthew Stegall St. Michael's High School 25:34.3 8:15/M 11th Gr
140 98 116 Tyler Barrett Belton High School 26:13.3 8:28/M 9th Gra
141 99 115 Cesar Ramirez Belton High School 27:39.3 8:55/M 12th Gr
142 (> 7) 192 Tyren Whitaker Capital City High School 27:50.2 8:59/M 9th Gra
143 100 567 Brett Calvin Oak Grove High School 28:07.2 9:04/M 10th Gr




Detail Team Results - Boys



Varsity Boys LG Schools


Teams



Capital City High School Finish Position - 1

Team Score (places): 69 Team Score (times): 1:26:36.5 Average Time: 17:19.3

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 188 Keion Grieve 9th G 3 3 16:13.4 16:13.4 0:17.1
2 185 Braden Voss 11th 10 13 17:04.7 33:18.1 1:08.4
3 178 Parker Noble 10th 17 30 17:42.3 51:00.4 1:46.0
4 184 Peyton Vogt 11th 18 48 17:42.7 1:08:43.1 1:46.4
5 182 Colin Voss 10th 21 69 17:53.3 1:26:36.5 1:57.0
6 186 Zachary Brown 9th G 45 114 19:03.4 1:45:39.9 3:07.2
7 177 Shayn Ivy 10th 60 174 19:37.6 2:05:17.5 3:41.3
8 189 Thomas Harlan 9th GMore Than 7 19:39.9 2:24:57.5 3:43.6
9 175 David Golden 10th More Than 7 20:20.4 2:45:17.9 4:24.1
10 176 Gabe Wilkins 10th More Than 7 20:27.5 3:05:45.4 4:31.2
11 183 Will Carver 11th More Than 7 20:32.6 3:26:18.0 4:36.3
12 191 Gauge Walker 9th GMore Than 7 21:00.0 3:47:18.1 5:03.7
13 190 Rocky Nelson 9th GMore Than 7 21:37.2 4:08:55.3 5:40.9
14 180 Joshua Sharp 10th More Than 7 22:13.9 4:31:09.3 6:17.7
15 192 Tyren Whitaker 9th GMore Than 7 27:50.2 4:58:59.6 11:53.9

Truman High School Finish Position - 2

Team Score (places): 92 Team Score (times): 1:27:36.3 Average Time: 17:31.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 722 Josh Nunn 12th 6 6 16:26.3 16:26.3 0:30.1
2 717 Jack Getman 11th 8 14 16:35.7 33:02.1 0:39.4
3 718 John Crump 11th 16 30 17:37.9 50:40.0 1:41.6
4 724 Caleb Nunn 9th G 28 58 18:22.3 1:09:02.4 2:26.0
5 714 Myles McConnell 10th 34 92 18:33.8 1:27:36.3 2:37.6
6 720 Danny Yothphoy 11th 50 142 19:12.7 1:46:49.0 3:16.4
7 719 Kolby Cook 11th 54 196 19:18.4 2:06:07.5 3:22.2
8 725 James Wisely 9th GMore Than 7 20:54.8 2:27:02.4 4:58.6
9 715 Xander Nichols 10th More Than 7 22:06.3 2:49:08.7 6:10.0
10 721 Hayden Kunkel 11th More Than 7 22:38.3 3:11:47.1 6:42.1
11 716 Owen Williams 10th More Than 7 22:54.1 3:34:41.2 6:57.8

Warrensburg High School Finish Position - 3

Team Score (places): 101 Team Score (times): 1:27:38.2 Average Time: 17:31.6

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 754 Drew Belardo 11th 2 2 16:11.3 16:11.3 0:15.1
2 758 Cooper Palmer 12th 4 6 16:18.2 32:29.5 0:21.9
3 759 Logan Shaw 12th 15 21 17:28.8 49:58.4 1:32.5
4 755 Tyler Ward 11th 36 57 18:40.6 1:08:39.0 2:44.3
5 760 Thomas Sheehan 12th 44 101 18:59.2 1:27:38.2 3:02.9
6 777 Austin Moses 9th G 55 156 19:20.7 1:46:58.9 3:24.4
7 757 Parker Buckson 12th 71 227 20:04.5 2:07:03.5 4:08.2
8 778 Jonathan Ridley 9th GMore Than 7 20:20.9 2:27:24.4 4:24.6
9 779 Maddox Snyder 9th GMore Than 7 20:30.6 2:47:55.1 4:34.4

St. Michael's High School Finish Position - 4

Team Score (places): 116 Team Score (times): 1:29:59.3 Average Time: 17:59.8

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 688 Jack Wheeler 11th 12 12 17:20.1 17:20.1 1:23.8
2 693 Chris Oberkrom 12th 13 25 17:26.1 34:46.2 1:29.8
3 685 Sam Rosenberg 10th 26 51 18:13.2 52:59.5 2:16.9
4 696 Johnny Joyce 9th G 30 81 18:25.4 1:11:24.9 2:29.2
5 695 Garrett Scheier 9th G 35 116 18:34.3 1:29:59.3 2:38.0
6 694 Josh Oberkrom 12th 41 157 18:56.4 1:48:55.7 3:00.1
7 686 Alex Scheier 10th 76 233 20:25.8 2:09:21.6 4:29.6
8 689 David Maschger 11th More Than 7 20:39.9 2:30:01.5 4:43.6
9 687 Caden Vo 10th More Than 7 21:50.5 2:51:52.0 5:54.2
10 697 Arik Quackenbush 9th GMore Than 7 23:36.2 3:15:28.3 7:40.0
11 690 Nathan Valdiviez 11th More Than 7 24:20.0 3:39:48.4 8:23.7
12 691 Matthew Stegall 11th More Than 7 25:34.3 4:05:22.7 9:38.0

Harrisonville High School Finish Position - 5

Team Score (places): 140 Team Score (times): 1:30:14.2 Average Time: 18:02.8

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 288 Conner Blixt 12th 7 7 16:34.8 16:34.8 0:38.5
2 286 Tommy Baker 12th 11 18 17:14.9 33:49.7 1:18.6
3 281 Alex Barta 10th 19 37 17:50.7 51:40.5 1:54.5
4 285 Jaxon Mensching 11th 47 84 19:08.5 1:10:49.1 3:12.3
5 289 Mattic Meinhardt 9th G 56 140 19:25.1 1:30:14.2 3:28.8
6 283 Connor Everhart 11th 66 206 19:53.3 1:50:07.5 3:57.0
7 282 Garett Peterman 10th 67 273 19:55.1 2:10:02.7 3:58.8
8 284 Isaac Chiodini 11th More Than 7 20:37.1 2:30:39.9 4:40.9
9 287 George Frees 12th More Than 7 21:20.5 2:52:00.4 5:24.2
10 290 Dominic Jackson 9th GMore Than 7 21:54.3 3:13:54.8 5:58.0
11 291 Chris Brown 9th GMore Than 7 23:03.0 3:36:57.8 7:06.7

Grain Valley High School Finish Position - 6

Team Score (places): 144 Team Score (times): 1:31:28.6 Average Time: 18:17.7

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 268 Mason McCain 11th 9 9 17:03.7 17:03.7 1:07.5
2 272 Mike Ash 12th 29 38 18:24.5 35:28.2 2:28.2
3 267 Kendall Butler 10th 31 69 18:27.0 53:55.3 2:30.7
4 275 Adrian Bobzien 9th G 37 106 18:42.4 1:12:37.8 2:46.2
5 269 Jackson Williams 11th 38 144 18:50.8 1:31:28.6 2:54.5
6 271 Cole Pearce 12th 62 206 19:40.9 1:51:09.5 3:44.6
7 276 Chris Fossinger 9th G 63 269 19:43.7 2:10:53.3 3:47.5
8 274 Shaymus Ireland 9th GMore Than 7 23:39.7 2:34:33.0 7:43.4

Pleasant Hill High School Finish Position - 7

Team Score (places): 154 Team Score (times): 1:30:50.5 Average Time: 18:10.1

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 635 Landon Fatino 12th 5 5 16:21.7 16:21.7 0:25.5
2 637 Tobin Wise 12th 14 19 17:27.8 33:49.6 1:31.5
3 632 Rustin Branstetter 10th 22 41 18:01.5 51:51.2 2:05.3
4 631 Maverick Crider 10th 48 89 19:08.9 1:11:00.1 3:12.6
5 634 Carson Case 12th 65 154 19:50.4 1:30:50.5 3:54.1
6 636 Parker Elkins 12th 85 239 20:59.0 1:51:49.5 5:02.7

Boliver High School Finish Position - 8

Team Score (places): 198 Team Score (times): 1:33:50.3 Average Time: 18:46.0

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 149 Bo Davis 11th 20 20 17:52.0 17:52.0 1:55.7
2 145 Sol Manis 10th 24 44 18:05.1 35:57.1 2:08.8
3 154 Hunter Davis 12th 42 86 18:57.8 54:54.9 3:01.5
4 144 Gavin Crawford 10th 43 129 18:58.1 1:13:53.1 3:01.8
5 147 Payson Reisner 10th 69 198 19:57.1 1:33:50.3 4:00.9
6 165 Aiden Davis 9th G 70 268 20:03.4 1:53:53.7 4:07.2
7 146 Jessie Fields 10th 73 341 20:12.6 2:14:06.3 4:16.3
8 164 Kaleb Cunningham 9th GMore Than 7 20:15.7 2:34:22.1 4:19.4
9 166 Evan Everson 9th GMore Than 7 21:42.8 2:56:04.9 5:46.5
10 142 Matthew Hatfield 10th More Than 7 23:42.0 3:19:46.9 7:45.7
11 150 Aiden Presley 11th More Than 7 24:43.7 3:44:30.7 8:47.4

Knob Noster High School Finish Position - 9

Team Score (places): 199 Team Score (times): 1:32:49.9 Average Time: 18:33.9

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 404 Sam Wilhelm 12th 1 1 15:56.2 15:56.2 0:00.0
2 428 Noah Wallace 9th G 33 34 18:31.4 34:27.7 2:35.1
3 403 Dakota Robison 12th 40 74 18:55.5 53:23.2 2:59.3
4 429 Tyler Zink 9th G 53 127 19:17.2 1:12:40.5 3:21.0
5 430 Jonathan Collier 9th G 72 199 20:09.3 1:32:49.9 4:13.0
6 426 Levi Wilhelm 9th G 79 278 20:30.0 1:53:19.9 4:33.7
7 427 Nate Turpin 9th G 81 359 20:37.1 2:13:57.1 4:40.8
8 423 Carson Zimmerschied 9th GMore Than 7 21:39.3 2:35:36.4 5:43.0
9 422 Bailey Freitas 9th GMore Than 7 21:44.6 2:57:21.0 5:48.3
10 425 Josh Hagel 9th GMore Than 7 21:53.2 3:19:14.3 5:56.9
11 424 Gabe Carroll 9th GMore Than 7 22:35.0 3:41:49.3 6:38.7

Clinton High School Finish Position - 10

Team Score (places): 224 Team Score (times): 1:34:57.7 Average Time: 18:59.5

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 221 Tyler Lutjen 12th 23 23 18:03.4 18:03.4 2:07.2
2 216 Brent Carroll 11th 32 55 18:30.2 36:33.6 2:33.9
3 217 Gage Mantonya 11th 51 106 19:14.9 55:48.6 3:18.6
4 219 Cade Mantonya 12th 57 163 19:29.5 1:15:18.2 3:33.3
5 220 Chase Reno 12th 61 224 19:39.5 1:34:57.7 3:43.2
6 218 Andrew Bedwell 11th 68 292 19:55.4 1:54:53.2 3:59.1
7 224 Gage Ross 9th G 77 369 20:28.3 2:15:21.6 4:32.1
8 214 Colby Bigler 10th More Than 7 21:05.7 2:36:27.3 5:09.4

Nevada High School Finish Position - 11

Team Score (places): 264 Team Score (times): 1:36:51.0 Average Time: 19:22.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 533 Kaden Padgett 10th 27 27 18:16.3 18:16.3 2:20.1
2 537 Eli Mosher 11th 46 73 19:04.5 37:20.9 3:08.2
3 532 Jaden Thies 10th 49 122 19:11.7 56:32.7 3:15.5
4 534 Mike Treese 11th 64 186 19:49.5 1:16:22.2 3:53.2
5 531 Ethan MCGinnis 10th 78 264 20:28.7 1:36:51.0 4:32.5
6 530 Sean Jones 10th 90 354 21:51.2 1:58:42.2 5:54.9
7 535 Braylon Brooks 11th 92 446 23:08.1 2:21:50.3 7:11.8
8 547 Lane Jones Jones 9th GMore Than 7 24:36.6 2:46:27.0 8:40.4
9 536 Cody Weeks 11th More Than 7 25:04.7 3:11:31.8 9:08.4

Sedalia Smith Cotton High School Finish Position - 12

Team Score (places): 331 Team Score (times): 1:39:53.3 Average Time: 19:58.6

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 670 Darren Sanchez 10th 25 25 18:10.9 18:10.9 2:14.6
2 668 Morgan King 10th 59 84 19:32.9 37:43.8 3:36.6
3 669 Mason King 10th 80 164 20:36.7 58:20.5 4:40.4
4 671 Jacob Glamkowski 11th 83 247 20:43.8 1:19:04.4 4:47.5
5 672 Francisco Pascual 11th 84 331 20:48.9 1:39:53.3 4:52.6
6 675 Carlos Cedillio 12th 87 418 21:27.7 2:01:21.1 5:31.4

Belton High School Finish Position - 13

Team Score (places): 384 Team Score (times): 1:47:54.8 Average Time: 21:34.9

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 110 Benjamin Sharp 10th 39 39 18:51.6 18:51.6 2:55.3
2 113 Brendan Hooper 12th 74 113 20:18.1 39:09.8 4:21.8
3 112 Bransen Bradley 12th 82 195 20:41.1 59:50.9 4:44.8
4 111 Christopher Patrick 10th 93 288 23:23.9 1:23:14.9 7:27.6
5 114 Teigen Prince 12th 96 384 24:39.9 1:47:54.8 8:43.6
6 116 Tyler Barrett 9th G 98 482 26:13.3 2:14:08.2 10:17.0
7 115 Cesar Ramirez 12th 99 581 27:39.3 2:41:47.5 11:43.0

William Chrisman High School Finish Position - 14

Team Score (places): 401 Team Score (times): 1:48:40.6 Average Time: 21:44.1

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 1375 Samuel Tooley 10th 52 52 19:17.2 19:17.2 3:20.9
2 799 Andrew Griffith 10th 75 127 20:21.1 39:38.4 4:24.8
3 1378 Cameron Basinski 12th 88 215 21:43.3 1:01:21.7 5:47.0
4 1376 John Griffith 11th 91 306 23:07.5 1:24:29.2 7:11.2
5 1377 Isaac Rider 11th 95 401 24:11.4 1:48:40.6 8:15.1
6 1374 Paul Smith 10th 97 498 25:00.8 2:13:41.5 9:04.5

Oak Grove High School Finish Position - 15

Team Score (places): 427 Team Score (times): 1:54:18.7 Average Time: 22:51.7

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 568 Kadan Martinko 10th 58 58 19:31.3 19:31.3 3:35.0
2 569 Ethan Phillips 10th 86 144 21:02.9 40:34.2 5:06.6
3 570 Alex Myers 11th 89 233 21:48.5 1:02:22.8 5:52.2
4 566 Jacob Bacus 10th 94 327 23:48.6 1:26:11.4 7:52.4
5 567 Brett Calvin 10th 100 427 28:07.2 1:54:18.7 12:10.9

Lincoln Prep High School Finish Position - 99995

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 500 Isaac Rivera 9th GLess Than 5 17:30.1 17:30.1 1:33.9
2 496 Kale Wolf 11th Less Than 5 19:06.4 36:36.6 3:10.2
3 497 Jonas Clark 11th Less Than 5 19:24.3 56:01.0 3:28.1
4 501 Truman Medina 9th GLess Than 5 19:38.4 1:15:39.5 3:42.1

Excelsior Springs High School Finish Position - 99996

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 247 Tyler Rumore 11th Less Than 5 17:57.5 17:57.5 2:01.2
2 246 Gavin Wilmes 10th Less Than 5 19:23.4 37:20.9 3:27.1
3 245 Damien McDade 10th Less Than 5 21:29.3 58:50.2 5:33.0

Center High School Finish Position - 99998

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 194 Brandon Chandler 11th Less Than 5 23:08.0 23:08.0 7:11.7


Date Name & Distance Contact Results Photos
Oct 21
8:00 am
Montrose Invite
XC results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 20
5:00 pm
MEC XC Championship
JV Boys & Girls

Results
Oct 20
4:30 pm
MEC XC Championship
Boys Varsity

Results
Oct 20
4:00 pm
MEC XC Championship
Girls Varsity

Results
Oct 17
9:00 am
Greater KC Suburban
Conference Red JV Boys

Results
Oct 17
8:30 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division Varsity Girls

Results
Oct 17
9:30 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division JV Girls

Results
Oct 17
8:00 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division Varsity Boys

Results
Oct 15
5:30 pm
Warrensburg XC Boys Small Class

Results
Oct 15
5:00 pm
Warrensburg XC HS Girls

Results
Oct 15
4:30 pm
Warrensburg XC Varsity

Results
Oct 15
4:15 pm
Warrensburg XC Boys Middle

Results
Oct 15
4:00 pm
Warrensburg XC Girls Middle

Results
Oct 13
8:00 am
Cameron XC
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:00 pm
BS MS Quad

Results
Oct 10
8:00 am
Butler Bears
XC Invite
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
Julia's Warriors Run for Hope
5k & 1 mile walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 7
4:30 pm
Ray Pec MS XC Invite

Results
Oct 7
8:00 am
Heartland 30K
Womens Results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 7
8:00 am
Heartland 30K
Mens Results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
KC Classic XC
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 3
9:00 am
Savannah MS and HS XC Meet

Results
Sep 29
4:00 pm
Basehor Linwood MS XC 2020

Results
Sep 26
4:00 pm
Chieftain Invite
Varsity/JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
3:00 pm
Chieftain Invite
Varsity/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 24
4:00 am
Grandview Invitational XC Meet

Results
Sep 22
4:00 pm
Tonganoxie Invitational XC Meet

John Tollefson
jtollefson@tong464.org

Results
Sep 22
4:00 pm
Duane Kimball Invitational

Daniel Benz
danielbenz@sjsd.k12.mo.us

Results
Sep 20
8:00 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 19
8:00 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 19
8:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 19
8:00 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 19
8:00 am
Olathe South Invitational
Zach Pope
ztpope@olatheschools.org

Results
Sep 18
3:00 pm
McLouth Invitational Cross

Results
Sep 12
8:00 am
Ray Pec Invite
C Girls
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 12
8:00 am
Ray Pec Invite
C Boys

Results
Sep 12
8:00 am
Ray Pec Invite
JV Girls
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 12
8:00 am
Ray Pec Invite
JV Boys
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 12
8:00 am
Ray Pec Invite
Varsity Girls
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 12
8:00 am
Ray Pec Invite
Varsity Boys
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 8
4:00 pm
Chillicothe Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 5
8:00 am
Cass County XC
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 3
8:00 am
Bobcat Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 22
7:30 am
Hearts for RMHC 5K/10K
Jeff Miles
816-724-4109
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results
Aug 13
7:00 pm
Martin City
Beer Mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 9
6:30 pm
Taco Mile 2020
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 20
8:00 am
Father's Day
Quarter Marathon
& Kids Run
Brad Ziegler
816-529-5860
brad@kcrunningcompany.com

Photos
Mar 7
9:00 am
Shamrock shuffle 5k
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Mar 7
9:00 am
Shamrock Shuffle 10K
Kristina Selters
shorty42001@yahoo.com
www.lawrencestpatricksdaypa...

Results
Mar 1
8:00 am
Fight for Air Climb
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 1
8:00 am
Fight for Air Climb
Firefighters Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Mar 1
8:00 am
Fight for Air Climb
Ultimate Climb Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Mar 1
8:00 am
Fight For Air Climb - Kansas
American Lung Association
Leslie Hernandez Brown
913.353.9166
leslie.hdzbrown@lung.org
www.kcclimb.org

Results
Feb 29
8:00 am
The Cookie Run 5K
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.cookierun5K.com

Results

Photos
Feb 15
8:00 am
Sweetheart Run
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 15
8:00 am
Sweetheart Run
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 15
8:00 am
Sweetheart Run
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 15
9:00 am
Head for the Cure Charleston
Scott Chilcutt
8163779281
scott@kcrunningcompany.com

Results
Feb 8
8:00 am
HFTC-Orlando
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Feb 8
10:00 am
Polar Plunge & 5k Strut
Cougar Gray
816.695.4743
grayc@ksso.org
www.plungeks.org/kc

Results
Feb 2
9:00 am
Kickoff 5K Run/Walk
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.kickoff5K.com

Results

Photos
Jan 26
8:00 am
Groundhog Run
Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jan 18
8:00 am
Battle of the Bean
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jan 1
9:00 am
Hangover Half Marathon
and 5K
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.kchangoverhalf.com

Results
Dec 8, 2019
9:00 am
Great Santa Run 5K and
Lil' Elves Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.kcsantarun.com

Results

Photos
Dec 1, 2019
8:00 am
Talk to Me - A Program of Hope
Inaugural 5K run/walk
Elise DiCarlo
913-375-4900
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Nov 28, 2019
9:00 am
Thanksgiving Day 5K
and Kids Run
Josh Zabel
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results

Photos
Nov 23, 2019
9:15 am
Angela's Army 5k & 1 Mile
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Nov 16, 2019
8:00 am
TJ5K
troy@kcrunningcompany.com
Results
Nov 16, 2019
8:00 am
HFTC Phoenix
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Nov 10, 2019
9:00 am
KU Vets Day 5K
April Blackmon Strange
785-864-2458
veterans@ku.edu
www.kuvetsday5k.com

Results

Photos
Nov 9, 2019
8:00 am
Longview
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 9, 2019
8:00 am
Longview
10K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 9, 2019
8:00 am
Longview
Half Marathon
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 3, 2019
8:30 am
Who let the dogs out 5K
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Nov 3, 2019
8:00 am
Seize the Day 5k/10k

Results
Nov 3, 2019
8:00 am
Hope on the Hill 5K
william miller
9139481895
hopeonthehillkc@gmail.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results

Photos
Nov 2, 2019
10:00 am
MOXC Liberty Sectional

Results
Nov 2, 2019
10:30 am
Girls Varsity MOXC Sectional

Results
Nov 2, 2019
9:00 am
Cure of Ars 5K
JoAnn Bushko
joann@kcrunnningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
10:00 am
MO XC
Class 3 Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
10:00 am
MO XC
Class 3 Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
9:00 am
MO XC
Class 2 Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
9:00 am
MO XC
Class 2 Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
8:00 am
MO XC
Class 1 Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
8:00 am
MO XC
Class 1 Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 27, 2019
8:00 am
YLC Diabetes Dash 5k
Renee Weilbaker
816-550-6769
weilbake@gmail.com
www.diabetesdashforlife.com/

Results
Oct 27, 2019
8:00 am
Monster Dash 5K and
Lil' Monsters Kids Run
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.kcmonsterdash.com

Results
Oct 26, 2019
11:00 am
MO District 7
Girls XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 26, 2019
10:00 am
MO District 7
Boys XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 26, 2019
9:00 am
Mileage Monsters 5k
Karl Koelle
913-636-9960
karl@1dosf.org
www.runsignup.com/Race/KS/O...

Results
Oct 26, 2019
6:00 pm
Monster Dash 5K and
Lil' Monsters Kids Run
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.kcmonsterdash.com

Results
Oct 25, 2019
7:00 pm
Monster Dash 5K and
Lil' Monsters Kids Run
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Oct 19, 2019
8:00 am
Julia's Warriors Run for
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg
Invitational XC Meet
Middle School Girls
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg
Invitational XC Meet
Middle School Boys
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg
Invitational XC Meet -
Varsity Girls
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg
Invitational XC Meet
Varsity Boys
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg Invitational
XC Meet - JV Boys and Girls
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 15, 2019
5:00 pm
Ozark Highlands
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15, 2019
4:45 pm
Ozark Highlands
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15, 2019
4:15 pm
Ozark Highland
MS Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15, 2019
4:00 pm
Ozark Highland
MS Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 13, 2019
8:00 am
JCCC Lace Up for Learning
Judi Reilly
913-469-2718
jreilly@jccc.edu
jccc.edu/laceup5k

Results

Photos
Oct 12, 2019
10:00 am
Suburban Gold JV Boys

Results
Oct 12, 2019
9:30 am
Suburban Gold JV Girls

Results
Oct 12, 2019
9:00 am
Suburban Gold Varsity Boys

Results
Oct 12, 2019
8:30 am
Suburban Gold Varsity Girls

Results
Oct 12, 2019
9:30 am
Butler Bears Invite
MS Boys and Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2019
9:00 am
Butler Bears Invite
JV Boys and Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2019
8:45 am
Butler Bears Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2019
8:30 am
Butler Bear Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2019
8:00 am
HFTC Houston
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8, 2019
5:45 pm
Ray Pec South MS
A Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
5:45 pm
Ray Pec South MS
A Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
5:00 pm
Ray Pec South MS
B Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
4:30 pm
Ray Pec South MS
B Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
4:15 pm
Ray Pec South MS
C-Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
4:00 pm
Ray Pec South MS
C-Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 6, 2019
8:00 am
Bill Cross 5K
benefiting Feed Northland Kids
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.raceroster.com/events/2...

Results
Oct 6, 2019
8:00 am
Oktoberfest 5K and Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.kcoktoberfest5k.com

Results

Photos
Oct 5, 2019
4:00 pm
Louisburg Cider Run
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
4:00 pm
Louisburg Cider Run
10K Resutls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
9:30 am
Savannah MS XC Girls

Results
Oct 5, 2019
9:00 am
Savannah XC Girls JV/Varsity

Results
Oct 5, 2019
9:00 am
Fit 58 Center Education

Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
JV Girls & Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
9:45 am
Savannah XC Middle School Boys

Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
9:00 am
Savannah Boys XC JV/Varsity

Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
Boys C-Team
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
C-Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
8:00 am
HFTC Cleveland
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5, 2019
9:00 am
"No One Fights Alone 5K"
Michele Bridges
9137312397
michelesevents@gmail.com
www.noonefightsalone5k.com

Results
Oct 2, 2019
5:00 pm
Irish Invite
Varstiy Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2019
4:45 pm
BLMS XC Boys 8th Grade

Results
Oct 1, 2019
4:30 pm
BLMS XC Girls 8th Grade

Results
Oct 1, 2019
4:15 pm
BLMS XC Boys 7th Grade

Results
Oct 1, 2019
4:00 pm
BLMS XC Girls 7th Grade

Results
Oct 1, 2019
5:00 pm
Irish Invite
JV Girls/CTeam Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2019
4:00 pm
Irish Invite
Varstiy Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2019
4:00 pm
Irish Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 30, 2019
4:45 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 30, 2019
4:30 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 30, 2019
4:15 pm
Blue Springs MS XC Championship

Results
Sep 30, 2019
4:00 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 28, 2019
8:00 am
HFTC San Antonio
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 28, 2019
8:00 am
Clinton Education Foundation
Ben Johnson
660-885-2266
bdjnp7@gmail.com
www.clintonmo5k.com

Results
Sep 28, 2019
9:00 am
Back the Blue 5K
5K Race/Walk
One-Mile Fun Run
Jenni King
918-931-1842
jenni@backtheblue5k.com
www.backtheblue5k.com

Results
Sep 26, 2019
4:30 pm
Grandview XC
Boys Varsity

Results
Sep 26, 2019
3:00 pm
Grandview XC
Girls JV

Results
Sep 26, 2019
3:30 pm
Grandview XC
Boys JV

Results
Sep 26, 2019
4:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 26, 2019
2:30 pm
Grandview XC
Boys Freshman/Sophomore

Results
Sep 26, 2019
2:00 pm
Grandview XC
Girls Freshman/Sophomore

Results
Sep 26, 2019
8:00 am
Heartland 30K
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 26, 2019
8:00 am
Heartland 30K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24, 2019
5:00 pm
Duane Kimble Invite
C-Team Boys and JV Girls
Troy Fitzgerald
8162041780
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24, 2019
4:00 pm
Duane Kimble Invite
Varstiy Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24, 2019
4:00 pm
Duane Kimble Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24, 2019
5:00 pm
Duane Kimble Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Looking for races before September, 24 2019? Click here