Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Warrensburg XC HS Girls

Date: 2020-10-15

Contact:

Results:

Warrensburg INV 2020

Warrensburg INV 2020


October 15, 2020




Results By Race Management Systems, Inc.


Overall Finish List - Girls


Varsity Girls


Teams





O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 735 Tabetha Boldt Warrensburg High School 19:14.7 6:12/M 12th Gr
2 2 728 Emma Gebbia Warrensburg High School 19:59.4 6:27/M 10th Gr
3 3 257 Valerie Holcomb Grain Valley High School 20:03.5 6:28/M 12th Gr
4 4 731 Allie Griffiths Warrensburg High School 20:09.6 6:30/M 11th Gr
5 5 253 Ella Casey Grain Valley High School 20:16.2 6:32/M 11th Gr
6 6 259 Lilly Ogle Grain Valley High School 20:39.9 6:40/M 12th Gr
7 7 562 Grace St. Peter Notre Dame de Sion High School 20:58.1 6:46/M 9th Gra
8 (< 5) 518 Avery Morris Nevada High School 20:59.6 6:46/M 10th Gr
9 8 729 Adriele Wiederhoeft Warrensburg High School 21:05.2 6:48/M 10th Gr
10 9 236 Jacey Brewer Excelsior Springs High School 21:09.8 6:50/M 11th Gr
11 (< 5) 514 Carlie Ruckey Midway High School 21:15.3 6:51/M 12th Gr
12 (< 5) 517 Allie Rains Nevada High School 21:17.8 6:52/M 10th Gr
13 (< 5) 564 Aubrey Johnson Oak Grove High School 21:18.8 6:53/M 10th Gr
14 10 256 Annalynn Earley Grain Valley High School 21:22.9 6:54/M 12th Gr
15 11 173 Alyson Linhardt Capital City High School 21:23.2 6:54/M 11th Gr
16 12 730 Olivia Burson Warrensburg High School 21:24.1 6:54/M 11th Gr
17 13 737 Callie Manning Warrensburg High School 21:31.3 6:57/M 12th Gr
18 (< 5) 431 Loren Cunningham Lafayette County High School 21:31.9 6:57/M 11th Gr
19 (< 5) 712 Jayda Cisco Truman High School 21:35.4 6:58/M 9th Gra
20 14 103 Aaralyn Long Belton High School 21:36.8 6:58/M 10th Gr
21 (< 5) 709 Molly McClung Truman High School 21:39.3 6:59/M 10th Gr
22 15 377 Abi Collier Knob Noster High School 21:42.7 7:00/M 11th Gr
23 16 490 Story Downing Lincoln Prep High School 21:44.5 7:01/M 12th Gr
24 17 171 Gwyn DeFeo Capital City High School 21:44.9 7:01/M 11th Gr
25 18 122 Cora Stimpson Boliver High School 21:45.0 7:01/M 12th Gr
26 19 123 Shaylee Goodman Boliver High School 21:47.7 7:02/M 12th Gr
27 (< 5) 280 Allie Grimes Harrisonville High School 21:47.8 7:02/M 10th Gr
28 20 258 Kyla Huber Grain Valley High School 21:53.5 7:04/M 12th Gr
29 21 262 Kayley Bell Grain Valley High School 21:56.6 7:05/M 9th Gra
30 (< 5) 666 Leia Goodwin Sedalia Smith Cotton High School 22:00.5 7:06/M 11th Gr
31 22 456 Laura Beach Lexington High School 22:00.7 7:06/M 11th Gr
32 23 251 Keili Stevens Grain Valley High School 22:04.4 7:07/M 10th Gr
33 24 241 Lindsay Parkin Excelsior Springs High School 22:05.6 7:08/M 9th Gra
34 25 560 Evelyn Overlease Notre Dame de Sion High School 22:06.5 7:08/M 9th Gra
35 26 204 Melissa Jackson Clinton High School 22:06.6 7:08/M 12th Gr
36 27 169 Sarah Kirby Capital City High School 22:10.6 7:09/M 10th Gr
37 28 455 Heather McQueen Lexington High School 22:11.5 7:10/M 10th Gr
38 29 120 Sierra Fox Boliver High School 22:18.6 7:12/M 10th Gr
39 30 138 Julia Jump Boliver High School 22:18.7 7:12/M 9th Gra
40 31 141 Ayden Spotila Boliver High School 22:21.4 7:13/M 9th Gra
41 32 124 Emily Bandy Boliver High School 22:21.6 7:13/M 12th Gr
42 33 466 McKenzie McBee Lexington High School 22:22.5 7:13/M 9th Gra
43 34 558 Dillan Elmquist Notre Dame de Sion High School 22:22.5 7:13/M 12th Gr
44 35 551 Megan Kelley Notre Dame de Sion High School 22:24.1 7:14/M 10th Gr
45 36 555 Kate Lovick Notre Dame de Sion High School 22:26.3 7:14/M 11th Gr
46 (> 7) 249 Peyton Bell Grain Valley High School 22:26.3 7:14/M 10th Gr
47 37 726 Laine Bushmeyer Warrensburg High School 22:30.0 7:16/M 10th Gr
48 (< 5) 710 Tania Olah Truman High School 22:32.4 7:16/M 10th Gr
49 (> 7) 752 Avenelle Kientzy Warrensburg High School 22:34.2 7:17/M 9th Gra
50 (< 5) 593 India Williams Pembroke Hill High School 22:34.6 7:17/M 11th Gr
51 38 398 Kaitlyn Stewart Knob Noster High School 22:38.0 7:18/M 9th Gra
52 39 174 Carrington Stilabower Capital City High School 22:38.0 7:18/M 11th Gr
53 40 563 Tessa Thompson Notre Dame de Sion High School 22:45.6 7:21/M 9th Gra
54 41 488 Amina Massey Lincoln Prep High School 22:49.0 7:22/M 12th Gr
55 (> 7) 261 Alaina Valverde Grain Valley High School 22:55.1 7:24/M 12th Gr
56 42 240 Zacalen Lohman Excelsior Springs High School 22:59.6 7:25/M 12th Gr
57 (< 5) 699 Gabriela Trepacova St. Paul Lutheran High School 23:03.6 7:26/M 11th Gr
58 (< 5) 364 Laci Collens Kingsville High School 23:06.3 7:27/M 9th Gra
59 43 379 Haley Robles Knob Noster High School 23:06.5 7:27/M 11th Gr
60 (< 5) 433 Logan Tracy Lafayette County High School 23:12.0 7:29/M 12th Gr
61 44 683 Erica Scheier St. Michael's High School 23:17.0 7:31/M 9th Gra
62 45 378 Christine Sturgill Knob Noster High School 23:18.9 7:31/M 11th Gr
63 46 119 Reagan Taylor Boliver High School 23:23.1 7:33/M 10th Gr
64 47 168 Kate Faherty Capital City High School 23:24.5 7:33/M 10th Gr
65 48 557 Abby DeLong Notre Dame de Sion High School 23:27.8 7:34/M 12th Gr
66 (< 5) 503 Kiera Holcer Meadville High School 23:31.3 7:35/M 12th Gr
67 (> 7) 255 Gabriella Valverde Grain Valley High School 23:33.7 7:36/M 11th Gr
68 (> 7) 252 Ella Boyle Grain Valley High School 23:34.0 7:36/M 11th Gr
69 (> 7) 732 Alana Osborn Warrensburg High School 23:35.6 7:37/M 11th Gr
70 (< 5) 597 Reaghan Gaffney Pembroke Hill High School 23:37.0 7:37/M 9th Gra
71 (> 7) 727 Alyssa DeLeon-Casey Warrensburg High School 23:38.3 7:38/M 10th Gr
72 49 203 Lauren Bailey Clinton High School 23:45.4 7:40/M 10th Gr
73 (> 7) 734 Mia Phutrakul Warrensburg High School 23:46.4 7:40/M 12th Gr
74 50 172 Elizabeth Dunn Capital City High School 23:50.0 7:41/M 11th Gr
75 (< 5) 502 Kendra Meyers Meadville High School 23:56.2 7:43/M 10th Gr
76 51 238 Lacey Miller Excelsior Springs High School 23:57.0 7:44/M 11th Gr
77 (< 5) 594 Ella Palmet Pembroke Hill High School 23:57.3 7:44/M 11th Gr
78 (> 7) 139 Claire Giglio Boliver High School 24:01.3 7:45/M 9th Gra
79 (< 5) 798 Hannah Findley William Chrisman High School 24:03.2 7:46/M 9th Gra
80 52 396 Presley Hudson Knob Noster High School 24:10.5 7:48/M 9th Gra
81 (< 5) 713 Madeline McGregor Truman High School 24:12.5 7:49/M 9th Gra
82 (> 7) 750 Madison Chenault Warrensburg High School 24:16.8 7:50/M 9th Gra
83 (< 5) 550 Taylor Fry Northwestern High School 24:28.6 7:54/M 9th Gra
84 53 108 Mcynze Kunsch Belton High School 24:31.0 7:55/M 12th Gr
85 54 395 Gretchen Sturgill Knob Noster High School 24:35.4 7:56/M 9th Gra
86 (< 5) 795 Vailea Snead William Chrisman High School 24:36.0 7:56/M 10th Gr
87 (> 7) 254 Maddy Jones Grain Valley High School 24:39.8 7:57/M 11th Gr
88 (< 5) 360 Talitha Hart Kingsville High School 24:40.0 7:57/M 10th Gr
89 55 381 Elizabeth Sturgill Knob Noster High School 24:40.9 7:58/M 12th Gr
90 (< 5) 520 Ashley Mather Nevada High School 24:42.1 7:58/M 11th Gr
91 (< 5) 574 Kaylee Barker Odessa High School 24:42.6 7:58/M 11th Gr
92 (> 7) 559 Angela DeFlorio Notre Dame de Sion High School 24:44.0 7:59/M 9th Gra
93 56 104 Isabella Evans Belton High School 24:47.8 8:00/M 10th Gr
94 57 211 Eleanor McMillan Clinton High School 24:50.5 8:01/M 9th Gra
95 (< 5) 664 Lyvia Halvorsen Sedalia Smith Cotton High School 24:51.8 8:01/M 10th Gr
96 58 239 Macey Chaney Excelsior Springs High School 24:52.1 8:01/M 11th Gr
97 (< 5) 625 Stephanie Conway Pleasant Hill High School 24:54.8 8:02/M 10th Gr
98 59 213 Sarah Mendenhall Clinton High School 24:56.5 8:03/M 9th Gra
99 (< 5) 225 Cat Baker Crest Ridge High School 24:58.5 8:03/M 11th Gr
100 60 486 Bridget Love Lincoln Prep High School 25:01.3 8:04/M 10th Gr

O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade

101 (> 7) 117 McKenzie Noot Boliver High School 25:03.0 8:05/M 10th Gr
102 (< 5) 577 Isabelle Munsterman Odessa High School 25:04.2 8:05/M 11th Gr
103 (< 5) 432 Madelyn McBride Lafayette County High School 25:04.3 8:05/M 11th Gr
104 61 212 Mia Bagley Clinton High School 25:05.0 8:06/M 9th Gra
105 (> 7) 121 Kaytee Taylor Boliver High School 25:09.2 8:07/M 11th Gr
106 (> 7) 125 Kallie Barber Boliver High School 25:13.3 8:08/M 12th Gr
107 (> 7) 118 Anna Jensen Boliver High School 25:13.8 8:08/M 10th Gr
108 (> 7) 265 Lex Stamps Grain Valley High School 25:17.3 8:09/M 9th Gra
109 (> 7) 260 Bailey Reich Grain Valley High School 25:18.1 8:10/M 12th Gr
110 (> 7) 375 Caylie Holyfield-MikkoKnob Noster High School 25:19.7 8:10/M 10th Gr
111 (< 5) 613 Alice Nelson Plattsburg High School 25:30.4 8:14/M 9th Gra
112 (> 7) 554 Anna Baklanov Notre Dame de Sion High School 25:32.6 8:14/M 11th Gr
113 62 489 Imani Im Lincoln Prep High School 25:34.5 8:15/M 12th Gr
114 (< 5) 504 Krysta Meyers Meadville High School 25:35.8 8:15/M 12th Gr
115 (< 5) 667 Olivia Poteet Sedalia Smith Cotton High School 25:37.5 8:16/M 12th Gr
116 (> 7) 376 Violet Roberts Knob Noster High School 25:46.0 8:19/M 10th Gr
117 (> 7) 399 Isabella Pederson Knob Noster High School 25:48.7 8:20/M 9th Gra
118 (> 7) 552 Lauren Smith Notre Dame de Sion High School 26:03.6 8:24/M 10th Gr
119 (> 7) 380 Lucy Berislavich Knob Noster High School 26:17.7 8:29/M 11th Gr
120 63 237 Kylie Albertson Excelsior Springs High School 26:20.9 8:30/M 11th Gr
121 64 242 Lexus Barney Excelsior Springs High School 26:22.7 8:31/M 9th Gra
122 65 679 Jenica Villar St. Michael's High School 26:25.6 8:32/M 10th Gr
123 (< 5) 573 Danika Dutel Odessa High School 26:27.8 8:32/M 10th Gr
124 (> 7) 561 Abby Pantaenius Notre Dame de Sion High School 26:29.2 8:33/M 9th Gra
125 66 677 Jessica Roge St. Michael's High School 26:32.5 8:34/M 10th Gr
126 67 464 Olivia Roush Lexington High School 26:33.3 8:34/M 9th Gra
127 68 465 Mary-Beth Adkins Lexington High School 26:43.7 8:37/M 9th Gra
128 69 491 Lauryn Guidry Lincoln Prep High School 27:04.2 8:44/M 12th Gr
129 (> 7) 234 Ava Ishmael Excelsior Springs High School 27:13.5 8:47/M 11th Gr
130 (< 5) 363 Lauren Heick Kingsville High School 27:19.6 8:49/M 12th Gr
131 (< 5) 630 Allison Oliver Pleasant Hill High School 27:26.0 8:51/M 9th Gra
132 (< 5) 193 Asha Pearson Center High School 27:27.1 8:51/M 10th Gr
133 70 680 Gracie Buesking St. Michael's High School 27:29.4 8:52/M 10th Gr
134 71 487 Emma Rivera Lincoln Prep High School 27:54.2 9:00/M 11th Gr
135 72 681 Megan Rogge St. Michael's High School 27:56.2 9:01/M 11th Gr
136 (< 5) 780 Erica Carney Weaubleau High School 27:57.2 9:01/M 11th Gr
137 (> 7) 243 Chloe Albertson Excelsior Springs High School 28:00.4 9:02/M 9th Gra
138 (> 7) 374 Alyssa Anderson Knob Noster High School 28:00.4 9:02/M 10th Gr
139 (< 5) 797 Karol Reyes Milla William Chrisman High School 28:05.5 9:04/M 11th Gr
140 (< 5) 781 Julia Dennis Weaubleau High School 28:05.7 9:04/M 12th Gr
141 (> 7) 556 Liv Zender Notre Dame de Sion High School 28:20.5 9:09/M 11th Gr
142 73 167 Elie DeFeo Capital City High School 28:26.7 9:11/M 10th Gr
143 (> 7) 736 Rachel Dye Warrensburg High School 28:32.8 9:13/M 12th Gr
144 (< 5) 796 Shyanne Pyatt William Chrisman High School 28:37.1 9:14/M 11th Gr
145 74 106 Megan Myers-Weary Belton High School 29:06.7 9:23/M 11th Gr
146 (< 5) 515 Lindy Hull Midway High School 29:09.2 9:24/M 9th Gra
147 (< 5) 362 Madison Morgan Kingsville High School 29:14.3 9:26/M 10th Gr
148 (> 7) 263 Ali Gray Grain Valley High School 29:17.7 9:27/M 9th Gra
149 75 107 Ella Willis Belton High School 29:29.1 9:31/M 12th Gr
150 (> 7) 235 Breanna Williams Excelsior Springs High School 29:29.6 9:31/M 11th Gr
151 76 105 Emerald Barclay Belton High School 30:48.2 9:56/M 11th Gr
152 (< 5) 576 Ellie Hattock Odessa High School 31:09.1 10:03/M 11th Gr
153 (< 5) 648 Sophia Mendoza Richmond High School 31:42.0 10:14/M 12th Gr
154 77 109 Sydney Weilert Belton High School 33:16.9 10:44/M 9th Gra
155 (< 5) 647 Alyssa Caldwell Richmond High School 35:51.0 11:34/M 10th Gr




Detail Team Results - Girls



Varsity Girls


Teams



Warrensburg High School Finish Position - 1

Team Score (places): 27 Team Score (times): 1:41:53.2 Average Time: 20:22.6

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 735 Tabetha Boldt 12th 1 1 19:14.7 19:14.7 0:00.0
2 728 Emma Gebbia 10th 2 3 19:59.4 39:14.1 0:44.7
3 731 Allie Griffiths 11th 4 7 20:09.6 59:23.8 0:54.9
4 729 Adriele Wiederhoeft 10th 8 15 21:05.2 1:20:29.0 1:50.5
5 730 Olivia Burson 11th 12 27 21:24.1 1:41:53.2 2:09.4
6 737 Callie Manning 12th 13 40 21:31.3 2:03:24.5 2:16.6
7 726 Laine Bushmeyer 10th 37 77 22:30.0 2:25:54.6 3:15.3
8 752 Avenelle Kientzy 9th GMore Than 7 22:34.2 2:48:28.8 3:19.5
9 732 Alana Osborn 11th More Than 7 23:35.6 3:12:04.5 4:20.9
10 727 Alyssa DeLeon-Casey 10th More Than 7 23:38.3 3:35:42.9 4:23.6
11 734 Mia Phutrakul 12th More Than 7 23:46.4 3:59:29.4 4:31.7
12 750 Madison Chenault 9th GMore Than 7 24:16.8 4:23:46.2 5:02.1
13 736 Rachel Dye 12th More Than 7 28:32.8 4:52:19.1 9:18.1

Grain Valley High School Finish Position - 2

Team Score (places): 44 Team Score (times): 1:44:16.2 Average Time: 20:51.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 257 Valerie Holcomb 12th 3 3 20:03.5 20:03.5 0:48.8
2 253 Ella Casey 11th 5 8 20:16.2 40:19.7 1:01.4
3 259 Lilly Ogle 12th 6 14 20:39.9 1:00:59.6 1:25.1
4 256 Annalynn Earley 12th 10 24 21:22.9 1:22:22.6 2:08.2
5 258 Kyla Huber 12th 20 44 21:53.5 1:44:16.2 2:38.8
6 262 Kayley Bell 9th G 21 65 21:56.6 2:06:12.8 2:41.8
7 251 Keili Stevens 10th 23 88 22:04.4 2:28:17.2 2:49.7
8 249 Peyton Bell 10th More Than 7 22:26.3 2:50:43.6 3:11.6
9 261 Alaina Valverde 12th More Than 7 22:55.1 3:13:38.7 3:40.4
10 255 Gabriella Valverde 11th More Than 7 23:33.7 3:37:12.4 4:19.0
11 252 Ella Boyle 11th More Than 7 23:34.0 4:00:46.5 4:19.3
12 254 Maddy Jones 11th More Than 7 24:39.8 4:25:26.3 5:25.0
13 265 Lex Stamps 9th GMore Than 7 25:17.3 4:50:43.7 6:02.6
14 260 Bailey Reich 12th More Than 7 25:18.1 5:16:01.8 6:03.4
15 263 Ali Gray 9th GMore Than 7 29:17.7 5:45:19.6 10:03.0

Boliver High School Finish Position - 3

Team Score (places): 127 Team Score (times): 1:50:31.5 Average Time: 22:06.3

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 122 Cora Stimpson 12th 18 18 21:45.0 21:45.0 2:30.3
2 123 Shaylee Goodman 12th 19 37 21:47.7 43:32.7 2:32.9
3 120 Sierra Fox 10th 29 66 22:18.6 1:05:51.3 3:03.8
4 138 Julia Jump 9th G 30 96 22:18.7 1:28:10.1 3:04.0
5 141 Ayden Spotila 9th G 31 127 22:21.4 1:50:31.5 3:06.7
6 124 Emily Bandy 12th 32 159 22:21.6 2:12:53.2 3:06.9
7 119 Reagan Taylor 10th 46 205 23:23.1 2:36:16.3 4:08.4
8 139 Claire Giglio 9th GMore Than 7 24:01.3 3:00:17.6 4:46.5
9 117 McKenzie Noot 10th More Than 7 25:03.0 3:25:20.6 5:48.3
10 121 Kaytee Taylor 11th More Than 7 25:09.2 3:50:29.9 5:54.5
11 125 Kallie Barber 12th More Than 7 25:13.3 4:15:43.2 5:58.6
12 118 Anna Jensen 10th More Than 7 25:13.8 4:40:57.0 5:59.1

Notre Dame de Sion High School Finish Position - 4

Team Score (places): 137 Team Score (times): 1:50:17.7 Average Time: 22:03.5

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 562 Grace St. Peter 9th G 7 7 20:58.1 20:58.1 1:43.4
2 560 Evelyn Overlease 9th G 25 32 22:06.5 43:04.6 2:51.8
3 558 Dillan Elmquist 12th 34 66 22:22.5 1:05:27.2 3:07.8
4 551 Megan Kelley 10th 35 101 22:24.1 1:27:51.4 3:09.4
5 555 Kate Lovick 11th 36 137 22:26.3 1:50:17.7 3:11.6
6 563 Tessa Thompson 9th G 40 177 22:45.6 2:13:03.4 3:30.9
7 557 Abby DeLong 12th 48 225 23:27.8 2:36:31.3 4:13.1
8 559 Angela DeFlorio 9th GMore Than 7 24:44.0 3:01:15.3 5:29.3
9 554 Anna Baklanov 11th More Than 7 25:32.6 3:26:47.9 6:17.9
10 552 Lauren Smith 10th More Than 7 26:03.6 3:52:51.6 6:48.9
11 561 Abby Pantaenius 9th GMore Than 7 26:29.2 4:19:20.8 7:14.5
12 556 Liv Zender 11th More Than 7 28:20.5 4:47:41.4 9:05.8

Capital City High School Finish Position - 5

Team Score (places): 141 Team Score (times): 1:51:21.3 Average Time: 22:16.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 173 Alyson Linhardt 11th 11 11 21:23.2 21:23.2 2:08.5
2 171 Gwyn DeFeo 11th 17 28 21:44.9 43:08.1 2:30.2
3 169 Sarah Kirby 10th 27 55 22:10.6 1:05:18.7 2:55.8
4 174 Carrington Stilabower 11th 39 94 22:38.0 1:27:56.8 3:23.3
5 168 Kate Faherty 10th 47 141 23:24.5 1:51:21.3 4:09.8
6 172 Elizabeth Dunn 11th 50 191 23:50.0 2:15:11.4 4:35.3
7 167 Elie DeFeo 10th 73 264 28:26.7 2:43:38.2 9:12.0

Excelsior Springs High School Finish Position - 6

Team Score (places): 184 Team Score (times): 1:55:04.2 Average Time: 23:00.8

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 236 Jacey Brewer 11th 9 9 21:09.8 21:09.8 1:55.1
2 241 Lindsay Parkin 9th G 24 33 22:05.6 43:15.4 2:50.9
3 240 Zacalen Lohman 12th 42 75 22:59.6 1:06:15.1 3:44.9
4 238 Lacey Miller 11th 51 126 23:57.0 1:30:12.1 4:42.2
5 239 Macey Chaney 11th 58 184 24:52.1 1:55:04.2 5:37.4
6 237 Kylie Albertson 11th 63 247 26:20.9 2:21:25.2 7:06.2
7 242 Lexus Barney 9th G 64 311 26:22.7 2:47:47.9 7:08.0
8 234 Ava Ishmael 11th More Than 7 27:13.5 3:15:01.4 7:58.8
9 243 Chloe Albertson 9th GMore Than 7 28:00.4 3:43:01.9 8:45.7
10 235 Breanna Williams 11th More Than 7 29:29.6 4:12:31.5 10:14.9

Knob Noster High School Finish Position - 7

Team Score (places): 193 Team Score (times): 1:54:56.6 Average Time: 22:59.3

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 377 Abi Collier 11th 15 15 21:42.7 21:42.7 2:27.9
2 398 Kaitlyn Stewart 9th G 38 53 22:38.0 44:20.7 3:23.3
3 379 Haley Robles 11th 43 96 23:06.5 1:07:27.2 3:51.8
4 378 Christine Sturgill 11th 45 141 23:18.9 1:30:46.1 4:04.2
5 396 Presley Hudson 9th G 52 193 24:10.5 1:54:56.6 4:55.7
6 395 Gretchen Sturgill 9th G 54 247 24:35.4 2:19:32.1 5:20.7
7 381 Elizabeth Sturgill 12th 55 302 24:40.9 2:44:13.0 5:26.2
8 375 Caylie Holyfield-Mikkol10th More Than 7 25:19.7 3:09:32.7 6:04.9
9 376 Violet Roberts 10th More Than 7 25:46.0 3:35:18.8 6:31.3
10 399 Isabella Pederson 9th GMore Than 7 25:48.7 4:01:07.5 6:34.0
11 380 Lucy Berislavich 11th More Than 7 26:17.7 4:27:25.2 7:03.0
12 374 Alyssa Anderson 10th More Than 7 28:00.4 4:55:25.7 8:45.7

Lexington High School Finish Position - 8

Team Score (places): 218 Team Score (times): 1:59:51.8 Average Time: 23:58.3

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 456 Laura Beach 11th 22 22 22:00.7 22:00.7 2:46.0
2 455 Heather McQueen 10th 28 50 22:11.5 44:12.2 2:56.8
3 466 McKenzie McBee 9th G 33 83 22:22.5 1:06:34.8 3:07.8
4 464 Olivia Roush 9th G 67 150 26:33.3 1:33:08.1 7:18.5
5 465 Mary-Beth Adkins 9th G 68 218 26:43.7 1:59:51.8 7:29.0

Lincoln Prep High School Finish Position - 9

Team Score (places): 248 Team Score (times): 2:02:13.7 Average Time: 24:26.7

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 490 Story Downing 12th 16 16 21:44.5 21:44.5 2:29.8
2 488 Amina Massey 12th 41 57 22:49.0 44:33.6 3:34.3
3 486 Bridget Love 10th 60 117 25:01.3 1:09:34.9 5:46.6
4 489 Imani Im 12th 62 179 25:34.5 1:35:09.4 6:19.7
5 491 Lauryn Guidry 12th 69 248 27:04.2 2:02:13.7 7:49.5
6 487 Emma Rivera 11th 71 319 27:54.2 2:30:07.9 8:39.5

Clinton High School Finish Position - 10

Team Score (places): 252 Team Score (times): 2:00:44.2 Average Time: 24:08.8

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 204 Melissa Jackson 12th 26 26 22:06.6 22:06.6 2:51.9
2 203 Lauren Bailey 10th 49 75 23:45.4 45:52.1 4:30.7
3 211 Eleanor McMillan 9th G 57 132 24:50.5 1:10:42.6 5:35.8
4 213 Sarah Mendenhall 9th G 59 191 24:56.5 1:35:39.1 5:41.8
5 212 Mia Bagley 9th G 61 252 25:05.0 2:00:44.2 5:50.3

Belton High School Finish Position - 11

Team Score (places): 272 Team Score (times): 2:09:31.5 Average Time: 25:54.3

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 103 Aaralyn Long 10th 14 14 21:36.8 21:36.8 2:22.1
2 108 Mcynze Kunsch 12th 53 67 24:31.0 46:07.8 5:16.2
3 104 Isabella Evans 10th 56 123 24:47.8 1:10:55.6 5:33.1
4 106 Megan Myers-Weary 11th 74 197 29:06.7 1:40:02.4 9:52.0
5 107 Ella Willis 12th 75 272 29:29.1 2:09:31.5 10:14.3
6 105 Emerald Barclay 11th 76 348 30:48.2 2:40:19.8 11:33.5
7 109 Sydney Weilert 9th G 77 425 33:16.9 3:13:36.7 14:02.1

St. Michael's High School Finish Position - 12

Team Score (places): 317 Team Score (times): 2:11:40.8 Average Time: 26:20.1

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 683 Erica Scheier 9th G 44 44 23:17.0 23:17.0 4:02.2
2 679 Jenica Villar 10th 65 109 26:25.6 49:42.6 7:10.9
3 677 Jessica Roge 10th 66 175 26:32.5 1:16:15.1 7:17.8
4 680 Gracie Buesking 10th 70 245 27:29.4 1:43:44.6 8:14.7
5 681 Megan Rogge 11th 72 317 27:56.2 2:11:40.8 8:41.5

Kingsville High School Finish Position - 99995

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 364 Laci Collens 9th GLess Than 5 23:06.3 23:06.3 3:51.6
2 360 Talitha Hart 10th Less Than 5 24:40.0 47:46.3 5:25.3
3 363 Lauren Heick 12th Less Than 5 27:19.6 1:15:05.9 8:04.9
4 362 Madison Morgan 10th Less Than 5 29:14.3 1:44:20.3 9:59.6

Odessa High School Finish Position - 99995

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 574 Kaylee Barker 11th Less Than 5 24:42.6 24:42.6 5:27.9
2 577 Isabelle Munsterman 11th Less Than 5 25:04.2 49:46.8 5:49.5
3 573 Danika Dutel 10th Less Than 5 26:27.8 1:16:14.6 7:13.1
4 576 Ellie Hattock 11th Less Than 5 31:09.1 1:47:23.7 11:54.4

Truman High School Finish Position - 99995

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 712 Jayda Cisco 9th GLess Than 5 21:35.4 21:35.4 2:20.7
2 709 Molly McClung 10th Less Than 5 21:39.3 43:14.8 2:24.6
3 710 Tania Olah 10th Less Than 5 22:32.4 1:05:47.3 3:17.7
4 713 Madeline McGregor 9th GLess Than 5 24:12.5 1:29:59.8 4:57.7

William Chrisman High School Finish Position - 99995

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 798 Hannah Findley 9th GLess Than 5 24:03.2 24:03.2 4:48.5
2 795 Vailea Snead 10th Less Than 5 24:36.0 48:39.2 5:21.3
3 797 Karol Reyes Milla 11th Less Than 5 28:05.5 1:16:44.8 8:50.8
4 796 Shyanne Pyatt 11th Less Than 5 28:37.1 1:45:22.0 9:22.4

Lafayette County High School Finish Position - 99996

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 431 Loren Cunningham 11th Less Than 5 21:31.9 21:31.9 2:17.2
2 433 Logan Tracy 12th Less Than 5 23:12.0 44:44.0 3:57.3
3 432 Madelyn McBride 11th Less Than 5 25:04.3 1:09:48.4 5:49.6

Meadville High School Finish Position - 99996

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 503 Kiera Holcer 12th Less Than 5 23:31.3 23:31.3 4:16.6
2 502 Kendra Meyers 10th Less Than 5 23:56.2 47:27.6 4:41.5
3 504 Krysta Meyers 12th Less Than 5 25:35.8 1:13:03.5 6:21.1

Nevada High School Finish Position - 99996

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 518 Avery Morris 10th Less Than 5 20:59.6 20:59.6 1:44.9
2 517 Allie Rains 10th Less Than 5 21:17.8 42:17.4 2:03.1
3 520 Ashley Mather 11th Less Than 5 24:42.1 1:06:59.5 5:27.3

Pembroke Hill High School Finish Position - 99996

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 593 India Williams 11th Less Than 5 22:34.6 22:34.6 3:19.9
2 597 Reaghan Gaffney 9th GLess Than 5 23:37.0 46:11.6 4:22.3
3 594 Ella Palmet 11th Less Than 5 23:57.3 1:10:09.0 4:42.6

Sedalia Smith Cotton High School Finish Position - 99996

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 666 Leia Goodwin 11th Less Than 5 22:00.5 22:00.5 2:45.7
2 664 Lyvia Halvorsen 10th Less Than 5 24:51.8 46:52.3 5:37.1
3 667 Olivia Poteet 12th Less Than 5 25:37.5 1:12:29.9 6:22.8

Midway High School Finish Position - 99997

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 514 Carlie Ruckey 12th Less Than 5 21:15.3 21:15.3 2:00.6
2 515 Lindy Hull 9th GLess Than 5 29:09.2 50:24.5 9:54.5

Pleasant Hill High School Finish Position - 99997

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 625 Stephanie Conway 10th Less Than 5 24:54.8 24:54.8 5:40.1
2 630 Allison Oliver 9th GLess Than 5 27:26.0 52:20.9 8:11.3

Richmond High School Finish Position - 99997

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 648 Sophia Mendoza 12th Less Than 5 31:42.0 31:42.0 12:27.3
2 647 Alyssa Caldwell 10th Less Than 5 35:51.0 1:07:33.0 16:36.2

Weaubleau High School Finish Position - 99997

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 780 Erica Carney 11th Less Than 5 27:57.2 27:57.2 8:42.5
2 781 Julia Dennis 12th Less Than 5 28:05.7 56:02.9 8:51.0

Center High School Finish Position - 99998

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 193 Asha Pearson 10th Less Than 5 27:27.1 27:27.1 8:12.4

Crest Ridge High School Finish Position - 99998

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 225 Cat Baker 11th Less Than 5 24:58.5 24:58.5 5:43.8

Harrisonville High School Finish Position - 99998

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 280 Allie Grimes 10th Less Than 5 21:47.8 21:47.8 2:33.1

Northwestern High School Finish Position - 99998

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 550 Taylor Fry 9th GLess Than 5 24:28.6 24:28.6 5:13.9

Oak Grove High School Finish Position - 99998

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 564 Aubrey Johnson 10th Less Than 5 21:18.8 21:18.8 2:04.1

Plattsburg High School Finish Position - 99998

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 613 Alice Nelson 9th GLess Than 5 25:30.4 25:30.4 6:15.6

St. Paul Lutheran High School Finish Position - 99998

Team Score (places): *** Team Score (times): Average Time:

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 699 Gabriela Trepacova 11th Less Than 5 23:03.6 23:03.6 3:48.9


Date Name & Distance Contact Results Photos
Oct 21
8:00 am
Montrose Invite
XC results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 20
5:00 pm
MEC XC Championship
JV Boys & Girls

Results
Oct 20
4:30 pm
MEC XC Championship
Boys Varsity

Results
Oct 20
4:00 pm
MEC XC Championship
Girls Varsity

Results
Oct 17
9:00 am
Greater KC Suburban
Conference Red JV Boys

Results
Oct 17
8:30 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division Varsity Girls

Results
Oct 17
9:30 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division JV Girls

Results
Oct 17
8:00 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division Varsity Boys

Results
Oct 15
5:30 pm
Warrensburg XC Boys Small Class

Results
Oct 15
5:00 pm
Warrensburg XC HS Girls

Results
Oct 15
4:30 pm
Warrensburg XC Varsity

Results
Oct 15
4:15 pm
Warrensburg XC Boys Middle

Results
Oct 15
4:00 pm
Warrensburg XC Girls Middle

Results
Oct 13
8:00 am
Cameron XC
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:00 pm
BS MS Quad

Results
Oct 10
8:00 am
Butler Bears
XC Invite
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
Julia's Warriors Run for Hope
5k & 1 mile walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 7
4:30 pm
Ray Pec MS XC Invite

Results
Oct 7
8:00 am
Heartland 30K
Womens Results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 7
8:00 am
Heartland 30K
Mens Results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
KC Classic XC
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 3
9:00 am
Savannah MS and HS XC Meet

Results
Sep 29
4:00 pm
Basehor Linwood MS XC 2020

Results
Sep 26
4:00 pm
Chieftain Invite
Varsity/JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
3:00 pm
Chieftain Invite
Varsity/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 24
4:00 am
Grandview Invitational XC Meet

Results
Sep 22
4:00 pm
Tonganoxie Invitational XC Meet

John Tollefson
jtollefson@tong464.org

Results
Sep 22
4:00 pm
Duane Kimball Invitational

Daniel Benz
danielbenz@sjsd.k12.mo.us

Results
Sep 20
8:00 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 19
8:00 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 19
8:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 19
8:00 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 19
8:00 am
Olathe South Invitational
Zach Pope
ztpope@olatheschools.org

Results
Sep 18
3:00 pm
McLouth Invitational Cross

Results
Sep 12
8:00 am
Ray Pec Invite
C Girls
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 12
8:00 am
Ray Pec Invite
C Boys

Results
Sep 12
8:00 am
Ray Pec Invite
JV Girls
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 12
8:00 am
Ray Pec Invite
JV Boys
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 12
8:00 am
Ray Pec Invite
Varsity Girls
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 12
8:00 am
Ray Pec Invite
Varsity Boys
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 8
4:00 pm
Chillicothe Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 5
8:00 am
Cass County XC
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 3
8:00 am
Bobcat Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 22
7:30 am
Hearts for RMHC 5K/10K
Jeff Miles
816-724-4109
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results
Aug 13
7:00 pm
Martin City
Beer Mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 9
6:30 pm
Taco Mile 2020
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 20
8:00 am
Father's Day
Quarter Marathon
& Kids Run
Brad Ziegler
816-529-5860
brad@kcrunningcompany.com

Photos
Mar 7
9:00 am
Shamrock shuffle 5k
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Mar 7
9:00 am
Shamrock Shuffle 10K
Kristina Selters
shorty42001@yahoo.com
www.lawrencestpatricksdaypa...

Results
Mar 1
8:00 am
Fight for Air Climb
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 1
8:00 am
Fight for Air Climb
Firefighters Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Mar 1
8:00 am
Fight for Air Climb
Ultimate Climb Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Mar 1
8:00 am
Fight For Air Climb - Kansas
American Lung Association
Leslie Hernandez Brown
913.353.9166
leslie.hdzbrown@lung.org
www.kcclimb.org

Results
Feb 29
8:00 am
The Cookie Run 5K
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.cookierun5K.com

Results

Photos
Feb 15
8:00 am
Sweetheart Run
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 15
8:00 am
Sweetheart Run
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 15
8:00 am
Sweetheart Run
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 15
9:00 am
Head for the Cure Charleston
Scott Chilcutt
8163779281
scott@kcrunningcompany.com

Results
Feb 8
8:00 am
HFTC-Orlando
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Feb 8
10:00 am
Polar Plunge & 5k Strut
Cougar Gray
816.695.4743
grayc@ksso.org
www.plungeks.org/kc

Results
Feb 2
9:00 am
Kickoff 5K Run/Walk
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.kickoff5K.com

Results

Photos
Jan 26
8:00 am
Groundhog Run
Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jan 18
8:00 am
Battle of the Bean
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jan 1
9:00 am
Hangover Half Marathon
and 5K
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.kchangoverhalf.com

Results
Dec 8, 2019
9:00 am
Great Santa Run 5K and
Lil' Elves Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.kcsantarun.com

Results

Photos
Dec 1, 2019
8:00 am
Talk to Me - A Program of Hope
Inaugural 5K run/walk
Elise DiCarlo
913-375-4900
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Nov 28, 2019
9:00 am
Thanksgiving Day 5K
and Kids Run
Josh Zabel
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results

Photos
Nov 23, 2019
9:15 am
Angela's Army 5k & 1 Mile
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Nov 16, 2019
8:00 am
TJ5K
troy@kcrunningcompany.com
Results
Nov 16, 2019
8:00 am
HFTC Phoenix
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Nov 10, 2019
9:00 am
KU Vets Day 5K
April Blackmon Strange
785-864-2458
veterans@ku.edu
www.kuvetsday5k.com

Results

Photos
Nov 9, 2019
8:00 am
Longview
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 9, 2019
8:00 am
Longview
10K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 9, 2019
8:00 am
Longview
Half Marathon
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 3, 2019
8:30 am
Who let the dogs out 5K
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Nov 3, 2019
8:00 am
Seize the Day 5k/10k

Results
Nov 3, 2019
8:00 am
Hope on the Hill 5K
william miller
9139481895
hopeonthehillkc@gmail.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results

Photos
Nov 2, 2019
10:00 am
MOXC Liberty Sectional

Results
Nov 2, 2019
10:30 am
Girls Varsity MOXC Sectional

Results
Nov 2, 2019
9:00 am
Cure of Ars 5K
JoAnn Bushko
joann@kcrunnningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
10:00 am
MO XC
Class 3 Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
10:00 am
MO XC
Class 3 Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
9:00 am
MO XC
Class 2 Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
9:00 am
MO XC
Class 2 Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
8:00 am
MO XC
Class 1 Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Nov 2, 2019
8:00 am
MO XC
Class 1 Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 27, 2019
8:00 am
YLC Diabetes Dash 5k
Renee Weilbaker
816-550-6769
weilbake@gmail.com
www.diabetesdashforlife.com/

Results
Oct 27, 2019
8:00 am
Monster Dash 5K and
Lil' Monsters Kids Run
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.kcmonsterdash.com

Results
Oct 26, 2019
11:00 am
MO District 7
Girls XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 26, 2019
10:00 am
MO District 7
Boys XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 26, 2019
9:00 am
Mileage Monsters 5k
Karl Koelle
913-636-9960
karl@1dosf.org
www.runsignup.com/Race/KS/O...

Results
Oct 26, 2019
6:00 pm
Monster Dash 5K and
Lil' Monsters Kids Run
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.kcmonsterdash.com

Results
Oct 25, 2019
7:00 pm
Monster Dash 5K and
Lil' Monsters Kids Run
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Oct 19, 2019
8:00 am
Julia's Warriors Run for
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg
Invitational XC Meet
Middle School Girls
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg
Invitational XC Meet
Middle School Boys
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg
Invitational XC Meet -
Varsity Girls
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg
Invitational XC Meet
Varsity Boys
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 17, 2019
4:00 pm
Warrensburg Invitational
XC Meet - JV Boys and Girls
Keith Chapman
kchapman@warrensburgR6.org

Results
Oct 15, 2019
5:00 pm
Ozark Highlands
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15, 2019
4:45 pm
Ozark Highlands
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15, 2019
4:15 pm
Ozark Highland
MS Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15, 2019
4:00 pm
Ozark Highland
MS Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 13, 2019
8:00 am
JCCC Lace Up for Learning
Judi Reilly
913-469-2718
jreilly@jccc.edu
jccc.edu/laceup5k

Results

Photos
Oct 12, 2019
10:00 am
Suburban Gold JV Boys

Results
Oct 12, 2019
9:30 am
Suburban Gold JV Girls

Results
Oct 12, 2019
9:00 am
Suburban Gold Varsity Boys

Results
Oct 12, 2019
8:30 am
Suburban Gold Varsity Girls

Results
Oct 12, 2019
9:30 am
Butler Bears Invite
MS Boys and Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2019
9:00 am
Butler Bears Invite
JV Boys and Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2019
8:45 am
Butler Bears Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2019
8:30 am
Butler Bear Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2019
8:00 am
HFTC Houston
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8, 2019
5:45 pm
Ray Pec South MS
A Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
5:45 pm
Ray Pec South MS
A Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
5:00 pm
Ray Pec South MS
B Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
4:30 pm
Ray Pec South MS
B Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
4:15 pm
Ray Pec South MS
C-Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2019
4:00 pm
Ray Pec South MS
C-Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 6, 2019
8:00 am
Bill Cross 5K
benefiting Feed Northland Kids
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.raceroster.com/events/2...

Results
Oct 6, 2019
8:00 am
Oktoberfest 5K and Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.kcoktoberfest5k.com

Results

Photos
Oct 5, 2019
4:00 pm
Louisburg Cider Run
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
4:00 pm
Louisburg Cider Run
10K Resutls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
9:30 am
Savannah MS XC Girls

Results
Oct 5, 2019
9:00 am
Savannah XC Girls JV/Varsity

Results
Oct 5, 2019
9:00 am
Fit 58 Center Education

Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
JV Girls & Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
9:45 am
Savannah XC Middle School Boys

Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
9:00 am
Savannah Boys XC JV/Varsity

Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
Boys C-Team
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
8:00 am
KC Classic
C-Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2019
8:00 am
HFTC Cleveland
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5, 2019
9:00 am
"No One Fights Alone 5K"
Michele Bridges
9137312397
michelesevents@gmail.com
www.noonefightsalone5k.com

Results
Oct 2, 2019
5:00 pm
Irish Invite
Varstiy Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2019
4:45 pm
BLMS XC Boys 8th Grade

Results
Oct 1, 2019
4:30 pm
BLMS XC Girls 8th Grade

Results
Oct 1, 2019
4:15 pm
BLMS XC Boys 7th Grade

Results
Oct 1, 2019
4:00 pm
BLMS XC Girls 7th Grade

Results
Oct 1, 2019
5:00 pm
Irish Invite
JV Girls/CTeam Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2019
4:00 pm
Irish Invite
Varstiy Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2019
4:00 pm
Irish Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 30, 2019
4:45 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 30, 2019
4:30 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 30, 2019
4:15 pm
Blue Springs MS XC Championship

Results
Sep 30, 2019
4:00 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 28, 2019
8:00 am
HFTC San Antonio
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 28, 2019
8:00 am
Clinton Education Foundation
Ben Johnson
660-885-2266
bdjnp7@gmail.com
www.clintonmo5k.com

Results
Sep 28, 2019
9:00 am
Back the Blue 5K
5K Race/Walk
One-Mile Fun Run
Jenni King
918-931-1842
jenni@backtheblue5k.com
www.backtheblue5k.com

Results
Sep 26, 2019
4:30 pm
Grandview XC
Boys Varsity

Results
Sep 26, 2019
3:00 pm
Grandview XC
Girls JV

Results
Sep 26, 2019
3:30 pm
Grandview XC
Boys JV

Results
Sep 26, 2019
4:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 26, 2019
2:30 pm
Grandview XC
Boys Freshman/Sophomore

Results
Sep 26, 2019
2:00 pm
Grandview XC
Girls Freshman/Sophomore

Results
Sep 26, 2019
8:00 am
Heartland 30K
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 26, 2019
8:00 am
Heartland 30K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24, 2019
5:00 pm
Duane Kimble Invite
C-Team Boys and JV Girls
Troy Fitzgerald
8162041780
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24, 2019
4:00 pm
Duane Kimble Invite
Varstiy Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24, 2019
4:00 pm
Duane Kimble Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24, 2019
5:00 pm
Duane Kimble Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Looking for races before September, 24 2019? Click here