Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Date: 2021-09-11

Contact:

Results:

Ray-Pec Invite C-Team 2021

Ray-Pec Invite C-Team 2021

September 11, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Table of Contents

Finish List - Boys - C Team Boys - Large School
Team Summary - Boys - C Team Boys - Large School
Team Detail - Boys - C Team Boys - Large School
Top

Overall Finish List - Boys

C Team Boys

Large School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1354  David Mormino         Staley                                  19:27.7  6:17/M    12
    2      2    923  Jamee Jarman          Park Hill South                         19:35.9  6:19/M    11
    3      3   1329  Nick Buschschulte     Staley                                  19:54.5  6:25/M    10
    4      4    559  Payton Harris         Nixa                                    19:54.5  6:25/M    9 
    5      5   1363  Dylan Scott           Staley                                  20:01.1  6:27/M    9 
    6      6    930  Jackson McDonald      Park Hill South                         20:17.5  6:33/M    9 
    7      7    902  Aaron Clarke          Park Hill South                         20:17.8  6:33/M    10
    8      8   1364  Landon Stoflet        Staley                                  20:26.1  6:36/M    11
    9      9    139  Keon Williams         Central (St. Joseph)                    20:26.5  6:36/M    12
   10     10    118  Dainon Mauzey         Central (St. Joseph)                    20:31.9  6:37/M    10
   11     11     38  Caden Childs          Blue Springs South                      20:41.8  6:41/M    9 
   12     12    921  Eric Irving           Park Hill South                         20:49.4  6:43/M    10
   13     13    908  Bode Eisenmenger      Park Hill South                         20:49.8  6:43/M    11
   14     14    906  Atticus Cowan         Park Hill South                         21:04.2  6:48/M    10
   15     15   1049  Tyson Whelan          Raymore-Peculiar                        21:08.9  6:49/M    10
   16     16   1022  Chase Davis           Raymore-Peculiar                        21:09.1  6:49/M    9 
   17     17    922  Ethan Irving          Park Hill South                         21:10.2  6:50/M    11
   18     18    389  Nathan Kratt          Lee's Summit West                       21:11.3  6:50/M    12
   19     19     39  Ryan Clements         Blue Springs South                      21:15.7  6:52/M    11
   20     20     69  Aidan Olson           Blue Springs South                      21:18.4  6:52/M    9 
   21     21    115  Henry Liles           Central (St. Joseph)                    21:20.5  6:53/M    9 
   22     22    238  Brodie Lane           Joplin                                  21:22.9  6:54/M    11
   23     23    216  Samuel Brooks         Joplin                                  21:27.3  6:55/M    10
   24  (< 5)    169  Brayden Fox           Grain Valley                            21:29.1  6:56/M    10
   25  (> 7)    936  George Ranes          Park Hill South                         21:36.0  6:58/M    11
   26  (> 7)    935  Weston Peters         Park Hill South                         21:37.5  6:59/M    9 
   27  (> 7)    932  Justin O'Brien        Park Hill South                         21:37.5  6:59/M    9 
   28     24    387  Matous Jarolim        Lee's Summit West                       21:37.8  6:59/M    10
   29  (> 7)    898  Benjamin Brogan       Park Hill South                         21:41.3  7:00/M    10
   30     25     52  Christian Hill        Blue Springs South                      21:41.6  7:00/M    10
   31  (< 5)    871  Hudson Huff           Park Hill                               21:58.6  7:05/M    9 
   32     26    382  Michael Harlow        Lee's Summit West                       22:00.2  7:06/M    11
   33     27   1362  Jack Schellhorn       Staley                                  22:01.8  7:06/M    11
   34     28    503  Connor Wolverton      Lee's Summit West                       22:07.5  7:08/M    9 
   35  (> 7)    896  Miles Bingham         Park Hill South                         22:11.6  7:10/M    11
   36     29    400  Ben Ward              Lee's Summit West                       22:14.5  7:10/M    11
   37     30    566  Hudson Janes          Nixa                                    22:15.5  7:11/M    11
   38     31   1042  Noah Schmidt          Raymore-Peculiar                        22:17.8  7:12/M    9 
   39     32     74  Isaac Rose            Blue Springs South                      22:18.6  7:12/M    9 
   40  (< 5)    831  Teeraton Ausen        Oak Park                                22:18.9  7:12/M    12
   41     33   1330  Cooper Cable          Staley                                  22:22.7  7:13/M    10
   42     34    386  Conner Ireland        Lee's Summit West                       22:23.5  7:13/M    10
   43     35    116  Evan Lovelady         Central (St. Joseph)                    22:25.7  7:14/M    10
   44     36   1036  Lucas Mudd            Raymore-Peculiar                        22:26.4  7:14/M    10
   45     37   1023  Jag Davis             Raymore-Peculiar                        22:28.9  7:15/M    10
   46  (> 7)    924  Timothy Jeong         Park Hill South                         22:37.0  7:18/M    11
   47     38    545  Quinn Cates           Nixa                                    22:38.5  7:18/M    9 
   48  (< 5)    343  Miles Goodman         Lee's Summit North                      22:39.0  7:18/M    10
   49     39   1331  Austin Carrington     Staley                                  22:43.5  7:20/M    9 
   50  (< 5)    177  Payton Kennedy        Grain Valley                            22:44.1  7:20/M    11
   51     40    546  Zane Champion         Nixa                                    22:44.6  7:20/M    9 
   52  (< 5)    351  Austin Lee            Lee's Summit North                      22:46.0  7:21/M    11
   53     41   1017  Khuram Choudhry       Raymore-Peculiar                        22:46.4  7:21/M    12
   54     42   1002  Aiden Bain-Rowland    Raymore-Peculiar                        22:50.0  7:22/M    9 
   55  (< 5)    876  James Price           Park Hill                               22:51.7  7:23/M    9 
   56     43    130  Michael Tang          Central (St. Joseph)                    22:52.4  7:23/M    10
   57  (> 7)   1012  Ayden Cahill          Raymore-Peculiar                        22:56.6  7:24/M    9 
   58  (< 5)    357  Max Mason             Lee's Summit North                      22:56.7  7:24/M    11
   59  (> 7)   1020  Jayden Coss           Raymore-Peculiar                        23:00.2  7:25/M    10
   60     44    211  Ethan Bentz           Joplin                                  23:01.8  7:26/M    10
   61  (> 7)    944  Jackson Stanley       Park Hill South                         23:09.0  7:28/M    11
   62  (< 5)    183  Issac Pittman         Grain Valley                            23:12.4  7:29/M    9 
   63  (> 7)    917  William Heflin        Park Hill South                         23:21.9  7:32/M    9 
   64     45    242  Thomas Matlock        Joplin                                  23:27.9  7:34/M    10
   65     46    251  Ansel Sneddon         Joplin                                  23:29.5  7:35/M    10
   66     47    587  Ryne Swanson          Nixa                                    23:33.0  7:36/M    10
   67     48    556  Koby Graham           Nixa                                    23:37.0  7:37/M    12
   68  (> 7)    928  Joshua McCullough     Park Hill South                         23:40.0  7:38/M    10
   69  (> 7)   1043  Evan Schoessel        Raymore-Peculiar                        23:55.7  7:43/M    10
   70     49    377  Sam Eggers            Lee's Summit West                       23:56.4  7:43/M    9 
   71  (> 7)   1365  James Taylor          Staley                                  23:59.1  7:44/M    10
   72  (> 7)   1347  An Lam                Staley                                  24:05.2  7:46/M    12
   73  (< 5)    887  Lander Thompson       Park Hill                               24:10.1  7:48/M    10
   74  (< 5)   1067  DANIEL WILLIAMS       Ruskin                                  24:12.0  7:48/M    11
   75  (< 5)    841  Donovan Jones         Oak Park                                24:29.2  7:54/M    9 
   76  (> 7)    907  Mitchell Drumright    Park Hill South                         24:36.2  7:56/M    12
   77  (> 7)   1328  Thomas Brady          Staley                                  24:36.9  7:56/M    9 
   78     50    245  Sam Mitchell          Joplin                                  24:40.9  7:58/M    12
   79  (> 7)   1029  Isaac Hankins         Raymore-Peculiar                        24:42.0  7:58/M    11
   80  (> 7)    395  Sam Park              Lee's Summit West                       24:49.8  8:01/M    10
   81  (> 7)   1339  Clark III Sheckells   Staley                                  24:57.8  8:03/M    9 
   82     51    256  Joshua Weaver         Joplin                                  24:59.4  8:04/M    9 
   83     52    586  Levi Strobel          Nixa                                    25:09.3  8:07/M    11
   84  (> 7)    942  Dante Sias            Park Hill South                         25:24.1  8:12/M    9 
   85  (> 7)    953  Finn Wenta            Park Hill South                         25:26.0  8:12/M    9 
   86  (> 7)    911  Carter Gabrick        Park Hill South                         25:44.9  8:18/M    9 
   87     53     70  Ayush Patel           Blue Springs South                      25:49.5  8:20/M    9 
   88     54    105  Daryl Burns           Central (St. Joseph)                    26:02.8  8:24/M    9 
   89  (> 7)   1035  Zane Moore            Raymore-Peculiar                        26:44.1  8:37/M    9 
   90     55     78  Braylen Still         Blue Springs South                      26:58.5  8:42/M    11
   91  (> 7)   1344  Brandon Kelly         Staley                                  27:31.4  8:53/M    11
   92  (> 7)   1018  Tanner Clark-Fortsch  Raymore-Peculiar                        27:32.7  8:53/M    9 
   93  (< 5)    832  Ethan Bull            Oak Park                                27:38.0  8:55/M    11
   94  (> 7)   1336  Evan Frank            Staley                                  27:50.6  8:59/M    9 
   95  (> 7)    228  Micah Goins           Joplin                                  27:58.3  9:01/M    9 
   96  (> 7)    947  Logan Sullivan        Park Hill South                         28:46.7  9:17/M    10
   97  (< 5)    869  Nathanael Heinrichs   Park Hill                               29:56.5  9:40/M    9 
   98  (< 5)   1064  Jauntez Coleman       Ruskin                                  30:07.0  9:43/M    10
   99  (> 7)   1348  Luke Lester           Staley                                  30:36.7  9:53/M    12
  100  (> 7)    553  Lake Garrett          Nixa                                    30:40.6  9:54/M    10

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101  (< 5)   1065  Trevon Criggler       Ruskin                                  31:19.2 10:06/M    10
  102  (< 5)    206  George Scott          Grandview                               31:46.4 10:15/M    9 
  103  (> 7)   1016  Carter Chatfield      Raymore-Peculiar                        32:32.9 10:30/M    9 
  104  (< 5)    204  Clayton Rainey        Grandview                               34:49.1 11:14/M    9 
  105  (< 5)    835  Mitchel Foster        Oak Park                                34:59.5 11:17/M    9 
Top

Team Summary Report - Boys

C Team Boys

Large School


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Park Hill South                        40               2   6   7  12  13  14  17         
        Top  5 Times: 1:41:50.7

    2 Staley                                 44               1   3   5   8  27  33  39         
        Top  5 Times: 1:41:51.3

    3 Blue Springs South                    107              11  19  20  25  32  53  55         
        Top  5 Times: 1:47:16.3

    4 Central (St. Joseph)                  118               9  10  21  35  43  54             
        Top  5 Times: 1:47:37.1

    5 Lee's Summit West                     125              18  24  26  28  29  34  49         
        Top  5 Times: 1:49:11.4

    6 Raymore-Peculiar                      135              15  16  31  36  37  41  42         
        Top  5 Times: 1:49:31.3

    7 Nixa                                  159               4  30  38  40  47  48  52         
        Top  5 Times: 1:51:06.3

    8 Joplin                                180              22  23  44  45  46  50  51         
        Top  5 Times: 1:52:49.5

 Inc. Grain Valley                         3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Grandview                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lee's Summit North                   3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oak Park                             4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Park Hill                            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Ruskin                               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Top

Detail Team Results - Boys

C Team Boys

Large School

Park Hill South    Finish Position -     1

  Team Score (places):  40  Team Score (times):    1:41:50.7   Average Time: 20:22.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    923  Jamee Jarman           11       2            2        19:35.9      19:35.9      0:08.2
    2    930  Jackson McDonald       9        6            8        20:17.5      39:53.5      0:49.8
    3    902  Aaron Clarke           10       7           15        20:17.8    1:00:11.4      0:50.0
    4    921  Eric Irving            10      12           27        20:49.4    1:21:00.8      1:21.7
    5    908  Bode Eisenmenger       11      13           40        20:49.8    1:41:50.7      1:22.0
    6    906  Atticus Cowan          10      14           54        21:04.2    2:02:54.9      1:36.5
    7    922  Ethan Irving           11      17           71        21:10.2    2:24:05.1      1:42.4
    8    936  George Ranes           11   More Than  7           21:36.0    2:45:41.2      2:08.3
    9    935  Weston Peters          9    More Than  7           21:37.5    3:07:18.8      2:09.7
   10    932  Justin O'Brien         9    More Than  7           21:37.5    3:28:56.4      2:09.8
   11    898  Benjamin Brogan        10   More Than  7           21:41.3    3:50:37.7      2:13.6
   12    896  Miles Bingham          11   More Than  7           22:11.6    4:12:49.3      2:43.8
   13    924  Timothy Jeong          11   More Than  7           22:37.0    4:35:26.4      3:09.3
   14    944  Jackson Stanley        11   More Than  7           23:09.0    4:58:35.5      3:41.3
   15    917  William Heflin         9    More Than  7           23:21.9    5:21:57.4      3:54.1
   16    928  Joshua McCullough      10   More Than  7           23:40.0    5:45:37.4      4:12.2
   17    907  Mitchell Drumright     12   More Than  7           24:36.2    6:10:13.7      5:08.5
   18    942  Dante Sias             9    More Than  7           25:24.1    6:35:37.8      5:56.3
   19    953  Finn Wenta             9    More Than  7           25:26.0    7:01:03.9      5:58.3
   20    911  Carter Gabrick         9    More Than  7           25:44.9    7:26:48.8      6:17.1
   21    947  Logan Sullivan         10   More Than  7           28:46.7    7:55:35.5      9:18.9

Staley    Finish Position -     2

  Team Score (places):  44  Team Score (times):    1:41:51.3   Average Time: 20:22.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1354  David Mormino          12       1            1        19:27.7      19:27.7      0:00.0
    2   1329  Nick Buschschulte      10       3            4        19:54.5      39:22.2      0:26.7
    3   1363  Dylan Scott            9        5            9        20:01.1      59:23.4      0:33.3
    4   1364  Landon Stoflet         11       8           17        20:26.1    1:19:49.5      0:58.4
    5   1362  Jack Schellhorn        11      27           44        22:01.8    1:41:51.3      2:34.0
    6   1330  Cooper Cable           10      33           77        22:22.7    2:04:14.1      2:54.9
    7   1331  Austin Carrington      9       39          116        22:43.5    2:26:57.6      3:15.8
    8   1365  James Taylor           10   More Than  7           23:59.1    2:50:56.8      4:31.4
    9   1347  An Lam                 12   More Than  7           24:05.2    3:15:02.1      4:37.4
   10   1328  Thomas Brady           9    More Than  7           24:36.9    3:39:39.0      5:09.1
   11   1339  Clark III Sheckells    9    More Than  7           24:57.8    4:04:36.8      5:30.0
   12   1344  Brandon Kelly          11   More Than  7           27:31.4    4:32:08.3      8:03.7
   13   1336  Evan Frank             9    More Than  7           27:50.6    4:59:58.9      8:22.8
   14   1348  Luke Lester            12   More Than  7           30:36.7    5:30:35.7     11:09.0

Blue Springs South    Finish Position -     3

  Team Score (places): 107  Team Score (times):    1:47:16.3   Average Time: 21:27.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     38  Caden Childs           9       11           11        20:41.8      20:41.8      1:14.1
    2     39  Ryan Clements          11      19           30        21:15.7      41:57.6      1:47.9
    3     69  Aidan Olson            9       20           50        21:18.4    1:03:16.0      1:50.6
    4     52  Christian Hill         10      25           75        21:41.6    1:24:57.6      2:13.8
    5     74  Isaac Rose             9       32          107        22:18.6    1:47:16.3      2:50.9
    6     70  Ayush Patel            9       53          160        25:49.5    2:13:05.8      6:21.7
    7     78  Braylen Still          11      55          215        26:58.5    2:40:04.4      7:30.8

Central (St. Joseph)    Finish Position -     4

  Team Score (places): 118  Team Score (times):    1:47:37.1   Average Time: 21:31.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    139  Keon Williams          12       9            9        20:26.5      20:26.5      0:58.8
    2    118  Dainon Mauzey          10      10           19        20:31.9      40:58.5      1:04.1
    3    115  Henry Liles            9       21           40        21:20.5    1:02:19.0      1:52.7
    4    116  Evan Lovelady          10      35           75        22:25.7    1:24:44.7      2:57.9
    5    130  Michael Tang           10      43          118        22:52.4    1:47:37.1      3:24.6
    6    105  Daryl Burns            9       54          172        26:02.8    2:13:39.9      6:35.0

Lee's Summit West    Finish Position -     5

  Team Score (places): 125  Team Score (times):    1:49:11.4   Average Time: 21:50.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    389  Nathan Kratt           12      18           18        21:11.3      21:11.3      1:43.5
    2    387  Matous Jarolim         10      24           42        21:37.8      42:49.1      2:10.0
    3    382  Michael Harlow         11      26           68        22:00.2    1:04:49.3      2:32.4
    4    503  Connor Wolverton       9       28           96        22:07.5    1:26:56.9      2:39.7
    5    400  Ben Ward               11      29          125        22:14.5    1:49:11.4      2:46.7
    6    386  Conner Ireland         10      34          159        22:23.5    2:11:34.9      2:55.7
    7    377  Sam Eggers             9       49          208        23:56.4    2:35:31.3      4:28.6
    8    395  Sam Park               10   More Than  7           24:49.8    3:00:21.1      5:22.0

Raymore-Peculiar    Finish Position -     6

  Team Score (places): 135  Team Score (times):    1:49:31.3   Average Time: 21:54.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1049  Tyson Whelan           10      15           15        21:08.9      21:08.9      1:41.1
    2   1022  Chase Davis            9       16           31        21:09.1      42:18.1      1:41.4
    3   1042  Noah Schmidt           9       31           62        22:17.8    1:04:35.9      2:50.0
    4   1036  Lucas Mudd             10      36           98        22:26.4    1:27:02.3      2:58.7
    5   1023  Jag Davis              10      37          135        22:28.9    1:49:31.3      3:01.1
    6   1017  Khuram Choudhry        12      41          176        22:46.4    2:12:17.7      3:18.6
    7   1002  Aiden Bain-Rowland     9       42          218        22:50.0    2:35:07.8      3:22.3
    8   1012  Ayden Cahill           9    More Than  7           22:56.6    2:58:04.4      3:28.9
    9   1020  Jayden Coss            10   More Than  7           23:00.2    3:21:04.7      3:32.4
   10   1043  Evan Schoessel         10   More Than  7           23:55.7    3:45:00.4      4:27.9
   11   1029  Isaac Hankins          11   More Than  7           24:42.0    4:09:42.5      5:14.2
   12   1035  Zane Moore             9    More Than  7           26:44.1    4:36:26.6      7:16.4
   13   1018  Tanner Clark-Fortsch   9    More Than  7           27:32.7    5:03:59.4      8:04.9
   14   1016  Carter Chatfield       9    More Than  7           32:32.9    5:36:32.3     13:05.1

Nixa    Finish Position -     7

  Team Score (places): 159  Team Score (times):    1:51:06.3   Average Time: 22:13.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    559  Payton Harris          9        4            4        19:54.5      19:54.5      0:26.8
    2    566  Hudson Janes           11      30           34        22:15.5      42:10.1      2:47.7
    3    545  Quinn Cates            9       38           72        22:38.5    1:04:48.6      3:10.7
    4    546  Zane Champion          9       40          112        22:44.6    1:27:33.3      3:16.9
    5    587  Ryne Swanson           10      47          159        23:33.0    1:51:06.3      4:05.2
    6    556  Koby Graham            12      48          207        23:37.0    2:14:43.3      4:09.2
    7    586  Levi Strobel           11      52          259        25:09.3    2:39:52.6      5:41.5
    8    553  Lake Garrett           10   More Than  7           30:40.6    3:10:33.3     11:12.9

Joplin    Finish Position -     8

  Team Score (places): 180  Team Score (times):    1:52:49.5   Average Time: 22:33.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    238  Brodie Lane            11      22           22        21:22.9      21:22.9      1:55.1
    2    216  Samuel Brooks          10      23           45        21:27.3      42:50.2      1:59.5
    3    211  Ethan Bentz            10      44           89        23:01.8    1:05:52.0      3:34.0
    4    242  Thomas Matlock         10      45          134        23:27.9    1:29:20.0      4:00.2
    5    251  Ansel Sneddon          10      46          180        23:29.5    1:52:49.5      4:01.7
    6    245  Sam Mitchell           12      50          230        24:40.9    2:17:30.4      5:13.1
    7    256  Joshua Weaver          9       51          281        24:59.4    2:42:29.9      5:31.6
    8    228  Micah Goins            9    More Than  7           27:58.3    3:10:28.2      8:30.5

Oak Park    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    831  Teeraton Ausen         12   Less Than  5           22:18.9      22:18.9      2:51.2
    2    841  Donovan Jones          9    Less Than  5           24:29.2      46:48.2      5:01.5
    3    832  Ethan Bull             11   Less Than  5           27:38.0    1:14:26.2      8:10.2
    4    835  Mitchel Foster         9    Less Than  5           34:59.5    1:49:25.8     15:31.8

Park Hill    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    871  Hudson Huff            9    Less Than  5           21:58.6      21:58.6      2:30.8
    2    876  James Price            9    Less Than  5           22:51.7      44:50.3      3:23.9
    3    887  Lander Thompson        10   Less Than  5           24:10.1    1:09:00.5      4:42.4
    4    869  Nathanael Heinrichs    9    Less Than  5           29:56.5    1:38:57.1     10:28.8

Grain Valley    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    169  Brayden Fox            10   Less Than  5           21:29.1      21:29.1      2:01.3
    2    177  Payton Kennedy         11   Less Than  5           22:44.1      44:13.3      3:16.4
    3    183  Issac Pittman          9    Less Than  5           23:12.4    1:07:25.8      3:44.7

Lee's Summit North    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    343  Miles Goodman          10   Less Than  5           22:39.0      22:39.0      3:11.3
    2    351  Austin Lee             11   Less Than  5           22:46.0      45:25.1      3:18.3
    3    357  Max Mason              11   Less Than  5           22:56.7    1:08:21.9      3:29.0

Ruskin    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1067  DANIEL WILLIAMS        11   Less Than  5           24:12.0      24:12.0      4:44.2
    2   1064  Jauntez Coleman        10   Less Than  5           30:07.0      54:19.0     10:39.2
    3   1065  Trevon Criggler        10   Less Than  5           31:19.2    1:25:38.3     11:51.5

Grandview    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    206  George Scott           9    Less Than  5           31:46.4      31:46.4     12:18.7
    2    204  Clayton Rainey         9    Less Than  5           34:49.1    1:06:35.6     15:21.4

Date Name & Distance Contact Results Photos
Sep 19
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
Relay & Alt Beer mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
overall results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 14
6:30 pm
Martin City Taco Mile
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Jul 5
7:00 am
JRHA 5k

Results
May 31
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 31
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 15
7:00 am
KCCC Half
Marathon Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 1
7:00 am
KCCC 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 14, 2020
8:00 am
Veterans Day 5K
Live In Person Run
Brad Ziegler
bziegler1003@yahoo.com
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results

Photos
Oct 24, 2020
12:00 am
2A Regionals
Boys/Girls

troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 24, 2020
8:00 am
5A Regionals
Boys/Girls
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 21, 2020
8:00 am
Montrose Invite
XC results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 20, 2020
5:00 pm
MEC XC Championship
JV Boys & Girls

Results
Oct 20, 2020
4:30 pm
MEC XC Championship
Boys Varsity

Results
Oct 20, 2020
4:00 pm
MEC XC Championship
Girls Varsity

Results
Oct 17, 2020
9:00 am
Greater KC Suburban
Conference Red JV Boys

Results
Oct 17, 2020
8:30 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division Varsity Girls

Results
Oct 17, 2020
9:30 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division JV Girls

Results
Oct 17, 2020
8:00 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division Varsity Boys

Results
Oct 15, 2020
5:30 pm
Warrensburg XC Boys Small Class

Results
Oct 15, 2020
5:00 pm
Warrensburg XC HS Girls

Results
Oct 15, 2020
4:30 pm
Warrensburg XC Varsity

Results
Oct 15, 2020
4:15 pm
Warrensburg XC Boys Middle

Results
Oct 15, 2020
4:00 pm
Warrensburg XC Girls Middle

Results
Oct 13, 2020
8:00 am
Cameron XC
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13, 2020
4:00 pm
BS MS Quad

Results
Oct 10, 2020
8:00 am
Butler Bears
XC Invite
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10, 2020
8:00 am
Julia's Warriors Run for Hope
5k & 1 mile walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 7, 2020
4:30 pm
Ray Pec MS XC Invite

Results
Oct 7, 2020
8:00 am
Heartland 30K
Womens Results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 7, 2020
8:00 am
Heartland 30K
Mens Results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2020
8:00 am
KC Classic XC
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 3, 2020
9:00 am
Savannah MS and HS XC Meet

Results
Sep 29, 2020
4:00 pm
Basehor Linwood MS XC 2020

Results
Sep 26, 2020
4:00 pm
Chieftain Invite
Varsity/JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2020
3:00 pm
Chieftain Invite
Varsity/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 24, 2020
4:00 am
Grandview Invitational XC Meet

Results
Sep 22, 2020
4:00 pm
Tonganoxie Invitational XC Meet

John Tollefson
jtollefson@tong464.org

Results
Sep 22, 2020
4:00 pm
Duane Kimball Invitational

Daniel Benz
danielbenz@sjsd.k12.mo.us

Results
Sep 20, 2020
8:00 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 19, 2020
8:00 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 19, 2020
8:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 19, 2020
8:00 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 19, 2020
8:00 am
Olathe South Invitational
Zach Pope
ztpope@olatheschools.org

Results
Sep 18, 2020
3:00 pm
McLouth Invitational Cross

Results
Sep 12, 2020
8:00 am
Ray Pec Invite
C Girls
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 12, 2020
8:00 am
Ray Pec Invite
C Boys

Results
Sep 12, 2020
8:00 am
Ray Pec Invite
JV Girls
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 12, 2020
8:00 am
Ray Pec Invite
JV Boys
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 12, 2020
8:00 am
Ray Pec Invite
Varsity Girls
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 12, 2020
8:00 am
Ray Pec Invite
Varsity Boys
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 8, 2020
4:00 pm
Chillicothe Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 5, 2020
8:00 am
Cass County XC
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 3, 2020
8:00 am
Bobcat Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 22, 2020
7:30 am
Hearts for RMHC 5K/10K
Jeff Miles
816-724-4109
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results
Looking for races before August, 21 2020? Click here