Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Turner XC Invite

Date: 2021-09-15

Contact: troy@kcrunningcompany.com

Results:


Turner XC 2021

Turner XC 2021


September 14, 2021




Results By Race Management Systems, Inc.


Overall Finish List - Boys


Varsity Boys


Teams





O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 56 Robert Falkner Gardner-Edgerton 19:22.5 6:15/M 9
2 2 13 Luke Oliver Basehor-Linwood 20:13.2 6:31/M 12
3 3 58 Gage Graham Gardner-Edgerton 20:29.0 6:36/M 11
4 4 60 Aiden Scherman Gardner-Edgerton 20:33.8 6:38/M 9
5 5 57 Jackson Elsey Gardner-Edgerton 20:46.3 6:42/M 11
6 6 59 Donald Chambers Gardner-Edgerton 21:08.3 6:49/M 12
7 7 95 Anthony Mendez Sumner Academy 21:12.4 6:50/M 10
8 8 62 Eric Massaro Gardner-Edgerton 21:16.9 6:52/M 11
9 9 61 Connor Postel Gardner-Edgerton 21:20.9 6:53/M 9
10 10 94 Marcus Dierks Sumner Academy 21:33.9 6:57/M 11
11 (> 7) 63 Leo Schranz Gardner-Edgerton 22:06.0 7:08/M 11
12 (> 7) 64 Brenton King Gardner-Edgerton 22:09.9 7:09/M 10
13 11 14 Luke Nicholson Basehor-Linwood 22:13.5 7:10/M 10
14 (> 7) 65 Seth Greener Gardner-Edgerton 22:23.8 7:13/M 9
15 12 104 Fernando Melendez Turner 22:25.4 7:14/M 11
16 (< 5) 79 Garrett Reimche Midland Adventist 22:31.1 7:16/M 12
17 13 15 Jacson Cruse Basehor-Linwood 22:32.4 7:16/M 9
18 14 20 Lane Lamping Basehor-Linwood 22:36.2 7:18/M 9
19 15 18 Bryce McCarty Basehor-Linwood 22:42.6 7:20/M 12
20 16 17 Marcus Otero Basehor-Linwood 23:25.7 7:33/M 10
21 (> 7) 68 Abenezer Worku Gardner-Edgerton 23:27.0 7:34/M 10
22 (> 7) 69 Ben Pahls Gardner-Edgerton 24:02.0 7:45/M 11
23 17 35 Caden Gallet Basehor-Linwood 24:16.8 7:50/M 9
24 (> 7) 24 Chris March Basehor-Linwood 24:25.2 7:53/M 10
25 (> 7) 16 Sam Lightner Basehor-Linwood 24:28.0 7:54/M 10
26 (> 7) 22 Gage Coffman Basehor-Linwood 24:29.2 7:54/M 9
27 (> 7) 67 Blake Hunt Gardner-Edgerton 24:36.4 7:56/M 9
28 18 106 Kyle Knight Turner 24:43.0 7:58/M 11
29 (> 7) 25 Blake Kite Basehor-Linwood 24:47.7 8:00/M 9
30 (> 7) 78 Joe Sola Gardner-Edgerton 25:08.6 8:07/M 12
31 (> 7) 73 Nate Wilson Gardner-Edgerton 25:31.0 8:14/M 11
32 (> 7) 72 Jack Schroeter Gardner-Edgerton 25:31.7 8:14/M 11
33 (> 7) 71 Corban Schroeter Gardner-Edgerton 25:37.8 8:16/M 9
34 (> 7) 23 Gannon Suarez Basehor-Linwood 25:50.5 8:20/M 9
35 (> 7) 29 Josh Reutlinger Basehor-Linwood 25:51.7 8:21/M 9
36 (> 7) 19 Adam Broxterman Basehor-Linwood 26:01.3 8:24/M 11
37 (> 7) 32 Dylan Miller Basehor-Linwood 26:14.7 8:28/M 11
38 (> 7) 37 Brian Lopez Basehor-Linwood 26:31.8 8:33/M 10
39 (< 5) 111 Deontae Wills Washington 26:39.6 8:36/M 10
40 (> 7) 30 Kyler Snyder Basehor-Linwood 26:46.6 8:38/M 10
41 (< 5) 113 Rolando Calderon Bishop Ward 26:51.6 8:40/M 9
42 (> 7) 34 Sebastian Laffoon Basehor-Linwood 26:53.4 8:40/M 10
43 (> 7) 28 Gage O'Callaghan Basehor-Linwood 27:11.0 8:46/M 9
44 19 97 Elijah Alterman Sumner Academy 27:16.6 8:48/M 10
45 (> 7) 77 George Hauber Gardner-Edgerton 27:29.6 8:52/M 10
46 (> 7) 70 Jason Pitts Gardner-Edgerton 27:31.4 8:53/M 11
47 (> 7) 55 Asher Bowyer Gardner-Edgerton 27:33.9 8:54/M 9
48 (> 7) 26 James Henderson Basehor-Linwood 27:34.5 8:54/M 9
49 20 105 Michael Horton Turner 27:44.7 8:57/M 11
50 (> 7) 27 Nate Nicholson Basehor-Linwood 27:55.7 9:01/M 9
51 (> 7) 31 Wesley Yang Basehor-Linwood 27:59.8 9:02/M 10
52 21 96 Damarion McDonald Sumner Academy 28:28.2 9:11/M 12
53 (> 7) 33 Cooper Sharp Basehor-Linwood 29:05.3 9:23/M 12
54 22 91 Yeng Houa Lee Sumner Academy 30:21.8 9:48/M 10
55 23 108 Cristian Alvarado Turner 31:21.5 10:07/M 11
56 24 93 Samuel Lian Sumner Academy 32:01.6 10:20/M 10
57 25 109 Ivan Santos Turner 33:08.5 10:41/M 10
58 (< 5) 48 Gabby Urrea Bishop Ward 34:38.3 11:10/M 12
59 (> 7) 36 Eli Jenkins Basehor-Linwood 34:38.7 11:11/M 9
60 26 100 Andres Garcia Recinos Sumner Academy 34:43.4 11:12/M 11
61 (> 7) 92 Isaiah Moore Sumner Academy 34:44.4 11:12/M 9




Team Summary Report - Boys


Varsity Boys


Teams




Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*

1 Gardner-Edgerton 19 1 3 4 5 6 8 9
Top 5 Times: 1:42:20.2

2 Basehor-Linwood 55 2 11 13 14 15 16 17
Top 5 Times: 1:50:18.1

3 Sumner Academy 79 7 10 19 21 22 24 26
Top 5 Times: 2:08:53.1

4 Turner 98 12 18 20 23 25
Top 5 Times: 2:19:23.1

Inc. Bishop Ward 2 finishers
Top 5 Times:

Inc. Midland Adventist 1 finishers
Top 5 Times:

Inc. Washington 1 finishers
Top 5 Times:





Overall Finish List - Girls


Varsity Girls


Teams





O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 52 Madeline Carman Gardner-Edgerton 26:09.1 8:26/M 9
2 2 54 Madlyn Riggs Gardner-Edgerton 26:40.8 8:36/M 12
3 3 85 Lydia Paulsen Sumner Academy 27:47.0 8:58/M 11
4 4 53 Libby Fry Gardner-Edgerton 28:20.7 9:09/M 9
5 5 86 Karyssa Furgarino Sumner Academy 28:29.7 9:12/M 9
6 (< 5) 102 Anely Navidad Turner 29:00.1 9:21/M 10
7 6 2 Sydney Nyp Basehor-Linwood 29:10.5 9:25/M 10
8 7 3 Natalie Kite Basehor-Linwood 29:12.3 9:25/M 12
9 (< 5) 101 Stephanie Lemus Turner 29:54.3 9:39/M 10
10 8 4 Lily Bogard Basehor-Linwood 30:33.7 9:52/M 12
11 9 89 Judith Garcia-SandovalSumner Academy 31:35.7 10:12/M 12
12 10 7 Holly Unruh Basehor-Linwood 32:19.4 10:26/M 10
13 11 42 Cung Van Bawi Lian Bishop Ward 32:29.5 10:29/M 10
14 12 84 Carla Meraz Sumner Academy 33:13.6 10:43/M 12
15 13 43 Nieves Vazquez Bishop Ward 33:26.2 10:47/M 10
16 14 6 Alyssa Cervantes Basehor-Linwood 33:36.5 10:51/M 10
17 15 5 Sage Keefover Basehor-Linwood 33:52.0 10:55/M 10
18 16 83 Kaity McGill Sumner Academy 34:41.6 11:12/M 12
19 17 44 Anastasiia Maiboroda Bishop Ward 35:00.5 11:18/M 11
20 18 8 Sadie Parr Basehor-Linwood 35:03.8 11:19/M 9
21 (> 7) 9 Holly Miller Basehor-Linwood 35:09.6 11:21/M 9
22 19 112 Valery Chacon Sumner Academy 35:28.8 11:27/M 11
23 (< 5) 103 Betsy Romero Turner 35:34.9 11:29/M 10
24 20 39 Hailey Jordan Bishop Ward 36:08.0 11:39/M 9
25 21 47 Tina Rosales Bishop Ward 36:29.8 11:46/M 12
26 22 45 Valery Santos Bishop Ward 36:33.7 11:48/M 11
27 23 90 Karla Marquez Sumner Academy 36:36.4 11:49/M 10
28 24 50 Elizabeth Barnett Gardner-Edgerton 37:19.6 12:02/M 9
29 (< 5) 110 Efukala Ogunmeno Washington 38:12.3 12:19/M 12
30 (> 7) 82 Sasha Kantor Sumner Academy 38:30.5 12:25/M 9
31 (> 7) 87 Nathaly Cervantes Sumner Academy 38:37.9 12:28/M 10
32 (> 7) 80 Arantzatzu Melquiades Sumner Academy 39:46.6 12:50/M 10
33 (> 7) 81 Alexandra Tabarez Sumner Academy 42:08.1 13:36/M 9
34 (> 7) 11 Lizzy Cornelius Basehor-Linwood 42:37.1 13:45/M 9
35 (> 7) 88 Nahomy Lopez Sumner Academy 44:12.4 14:16/M 10
36 25 51 Cassandra Licerio Gardner-Edgerton 45:18.4 14:37/M 9
37 (> 7) 10 Kelly Adams Basehor-Linwood 46:59.7 15:10/M 9
38 (> 7) 12 Ashleigh Crouse Basehor-Linwood 49:08.3 15:51/M 11




Team Summary Report - Girls


Varsity Girls


Teams




Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*

1 Basehor-Linwood 45 6 7 8 10 14 15 18
Top 5 Times: 2:34:52.6

2 Sumner Academy 45 3 5 9 12 16 19 23
Top 5 Times: 2:35:47.8

3 Gardner-Edgerton 56 1 2 4 24 25
Top 5 Times: 2:43:48.7

4 Bishop Ward 82 11 13 17 20 21 22
Top 5 Times: 2:53:34.1

Inc. Turner 3 finishers
Top 5 Times:

Inc. Washington 1 finishers
Top 5 Times:



Date Name & Distance Contact Results Photos
Oct 14
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
Relay & Alt Beer mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
overall results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 14
6:30 pm
Martin City Taco Mile
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Jul 5
7:00 am
JRHA 5k

Results
May 31
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 31
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 15
7:00 am
KCCC Half
Marathon Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 1
7:00 am
KCCC 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 14, 2020
8:00 am
Veterans Day 5K
Live In Person Run
Brad Ziegler
bziegler1003@yahoo.com
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results

Photos
Oct 24, 2020
12:00 am
2A Regionals
Boys/Girls

troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 24, 2020
8:00 am
5A Regionals
Boys/Girls
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 21, 2020
8:00 am
Montrose Invite
XC results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 20, 2020
5:00 pm
MEC XC Championship
JV Boys & Girls

Results
Oct 20, 2020
4:30 pm
MEC XC Championship
Boys Varsity

Results
Oct 20, 2020
4:00 pm
MEC XC Championship
Girls Varsity

Results
Oct 17, 2020
9:00 am
Greater KC Suburban
Conference Red JV Boys

Results
Oct 17, 2020
8:30 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division Varsity Girls

Results
Oct 17, 2020
9:30 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division JV Girls

Results
Oct 17, 2020
8:00 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division Varsity Boys

Results
Oct 15, 2020
5:30 pm
Warrensburg XC Boys Small Class

Results
Oct 15, 2020
5:00 pm
Warrensburg XC HS Girls

Results
Oct 15, 2020
4:30 pm
Warrensburg XC Varsity

Results
Oct 15, 2020
4:15 pm
Warrensburg XC Boys Middle

Results
Oct 15, 2020
4:00 pm
Warrensburg XC Girls Middle

Results
Oct 13, 2020
8:00 am
Cameron XC
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13, 2020
4:00 pm
BS MS Quad

Results
Oct 10, 2020
8:00 am
Butler Bears
XC Invite
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10, 2020
8:00 am
Julia's Warriors Run for Hope
5k & 1 mile walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 7, 2020
4:30 pm
Ray Pec MS XC Invite

Results
Oct 7, 2020
8:00 am
Heartland 30K
Womens Results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 7, 2020
8:00 am
Heartland 30K
Mens Results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2020
8:00 am
KC Classic XC
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 3, 2020
9:00 am
Savannah MS and HS XC Meet

Results
Sep 29, 2020
4:00 pm
Basehor Linwood MS XC 2020

Results
Sep 26, 2020
4:00 pm
Chieftain Invite
Varsity/JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2020
3:00 pm
Chieftain Invite
Varsity/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 24, 2020
4:00 am
Grandview Invitational XC Meet

Results
Sep 22, 2020
4:00 pm
Tonganoxie Invitational XC Meet

John Tollefson
jtollefson@tong464.org

Results
Sep 22, 2020
4:00 pm
Duane Kimball Invitational

Daniel Benz
danielbenz@sjsd.k12.mo.us

Results
Sep 20, 2020
8:00 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Looking for races before September, 20 2020? Click here