Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Date: 2021-09-18

Contact:

Results:

2021 Kris Solsberg Invite

2021 Kris Solsberg Invite


September 18, 2021




Results By Race Management Systems, Inc.


Overall Finish List - Boys


Varstiy Boys


Teams





O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 710 Andrew Atkins Staley High School 15:51.5 5:07/M 12
2 2 218 Carson Hill Grain Valley High School 15:56.6 5:09/M 11
3 (< 5) 770 Drew Belardo Warrensburg High School 15:58.7 5:09/M 12
4 3 123 Alex Jackson Blue Springs South High School 16:03.2 5:11/M 12
5 4 550 Brian Humphrey Rockhurst High School 16:17.3 5:15/M 11
6 5 312 Carson Clancy Lee's Summit North High School 16:17.3 5:15/M 12
7 6 337 Jack Williams Lee's Summit West HS 16:17.7 5:15/M 9
8 7 369 Isaac Rivera Lincoln College Prep. High Schoo 16:18.4 5:16/M 10
9 8 219 Mason McCain Grain Valley High School 16:25.2 5:18/M 12
10 9 548 Henry Acorn Rockhurst High School 16:25.8 5:18/M 9
11 10 476 Tyler Clippard Park Hill South High School 16:28.6 5:19/M 12
12 11 269 Jagger Morton Lee's Summit High School 16:31.2 5:20/M 12
13 12 309 Logan Binger Lee's Summit North High School 16:34.7 5:21/M 11
14 13 125 Ryan Ringgenberg Blue Springs South High School 16:40.2 5:23/M 12
15 14 549 Max Hertenstein Rockhurst High School 16:43.9 5:24/M 12
16 15 264 Harrison Clutter Lee's Summit High School 16:43.9 5:24/M 12
17 16 740 Jack Getman Truman High School 16:45.6 5:24/M 12
18 17 310 Eli Block Lee's Summit North High School 16:45.7 5:24/M 11
19 18 124 Jason Klassen Blue Springs South High School 16:51.5 5:26/M 12
20 19 552 August G. Thompson Rockhurst High School 16:51.8 5:26/M 11
21 20 126 Aiden Wahrenbrock Blue Springs South High School 16:52.3 5:27/M 11
22 21 715 Kai White Staley High School 16:54.2 5:27/M 12
23 22 551 Jackson Porter Rockhurst High School 16:54.9 5:27/M 12
24 23 265 Ethan Fleming Lee's Summit High School 16:56.3 5:28/M 11
25 24 554 Will Wooden Rockhurst High School 16:56.3 5:28/M 12
26 25 120 Otto Dreher Blue Springs South High School 16:59.9 5:29/M 10
27 26 331 Keenan Curp Lee's Summit West HS 17:01.3 5:29/M 12
28 27 308 Landon Binger Lee's Summit North High School 17:03.3 5:30/M 12
29 28 364 Elliot Abnos Lincoln College Prep. High Schoo 17:07.4 5:31/M 12
30 29 744 Caleb Nunn Truman High School 17:10.1 5:32/M 10
31 30 122 Trystn Hammer Blue Springs South High School 17:11.3 5:33/M 11
32 31 263 Derebe Carr Lee's Summit High School 17:11.6 5:33/M 9
33 32 426 Gunnar Robinson Park Hill High School 17:12.7 5:33/M 11
34 33 709 Easton Allwood Staley High School 17:18.3 5:35/M 12
35 34 314 Xander McKie Lee's Summit North High School 17:19.2 5:35/M 11
36 35 313 Jacob Manning Lee's Summit North High School 17:19.9 5:35/M 11
37 36 413 Jacob Norris Olathe Northwest High School 17:20.5 5:36/M 11
38 37 411 Jackson Kuhl Olathe Northwest High School 17:20.8 5:36/M 11
39 38 121 Quintin Falk Blue Springs South High School 17:26.0 5:37/M 11
40 39 711 Tate Chambers Staley High School 17:26.3 5:38/M 11
41 (< 5) 186 Evan Funk Fort Osage High School 17:26.4 5:38/M 12
42 40 267 Josh Lunceford Lee's Summit High School 17:27.3 5:38/M 11
43 41 215 Adrian Bobzien Grain Valley High School 17:27.8 5:38/M 10
44 42 634 Sam Rosenberg St. Michael the Archangel High S 17:27.9 5:38/M 11
45 43 335 Sam Mathis Lee's Summit West HS 17:28.1 5:38/M 11
46 44 332 Brennan Garvey Lee's Summit West HS 17:28.3 5:38/M 12
47 45 475 Tanner Clippard Park Hill South High School 17:28.5 5:38/M 10
48 46 553 James Tormohlen Rockhurst High School 17:30.5 5:39/M 12
49 47 368 Manuel Reyes Lincoln College Prep. High Schoo 17:31.4 5:39/M 12
50 48 479 Aidan Seymour Park Hill South High School 17:34.0 5:40/M 10
51 49 334 Chase Hulsey Lee's Summit West HS 17:34.6 5:40/M 12
52 50 77 Viger Romo Blue Springs High School 17:35.6 5:41/M 12
53 51 76 Luke Ontman Blue Springs High School 17:36.4 5:41/M 11
54 52 714 Evan Sarnell Staley High School 17:36.6 5:41/M 12
55 53 421 Samuel Benson Park Hill High School 17:37.3 5:41/M 11
56 54 268 Luke McDonald Lee's Summit High School 17:44.0 5:43/M 12
57 55 510 Rustin Branstetter Pleasant Hill High School 17:44.7 5:43/M 11
58 56 474 Samuel Chase Park Hill South High School 17:46.5 5:44/M 12
59 57 388 Caleb Brightwell North Kansas City High School 17:49.5 5:45/M 11
60 58 336 Jase Miller Lee's Summit West HS 17:50.0 5:45/M 12
61 59 636 Jack Wheeler St. Michael the Archangel High S 17:52.2 5:46/M 12
62 60 741 John Crump Iii Truman High School 17:55.6 5:47/M 12
63 61 156 Nate Kaestner Blue Valley Southwest 17:58.7 5:48/M 12
64 62 221 Jackson Williams Grain Valley High School 17:59.8 5:48/M 12
65 (< 5) 527 Jacchaeus Taylor Raytown High School 18:00.0 5:48/M 12
66 63 713 Raef Kurbin Staley High School 18:03.6 5:50/M 10
67 64 480 Timothy Tasler Park Hill South High School 18:07.2 5:51/M 11
68 65 154 Canyon Buehler Blue Valley Southwest 18:09.5 5:51/M 9
69 66 367 Coleman Keck Lincoln College Prep. High Schoo 18:09.7 5:52/M 10
70 67 157 Cooper Reeves Blue Valley Southwest 18:10.5 5:52/M 10
71 68 631 Oliver Hotop St. Michael the Archangel High S 18:10.7 5:52/M 9
72 69 158 Bailey Stanfield Blue Valley Southwest 18:11.4 5:52/M 10
73 70 425 Ben Richenburg Park Hill High School 18:12.6 5:52/M 11
74 71 73 Jaise Bardwell Blue Springs High School 18:14.4 5:53/M 10
75 72 477 Trentyn Gilges Park Hill South High School 18:14.4 5:53/M 12
76 73 712 Brody Irlbeck Staley High School 18:16.1 5:54/M 9
77 74 410 Hudson Hurtig Olathe Northwest High School 18:17.9 5:54/M 12
78 75 217 Chris Fossinger Grain Valley High School 18:20.9 5:55/M 10
79 76 632 Johnny Joyce St. Michael the Archangel High S 18:21.2 5:55/M 10
80 77 266 Jay Grannan Lee's Summit High School 18:22.6 5:56/M 12
81 78 478 Trevor Owens Park Hill South High School 18:23.4 5:56/M 11
82 79 390 Alexander Burke North Kansas City High School 18:24.6 5:56/M 12
83 80 422 Jakob Johnston Park Hill High School 18:24.8 5:56/M 9
84 81 220 David Roberson Grain Valley High School 18:25.7 5:57/M 9
85 82 392 Alen Kovac North Kansas City High School 18:26.0 5:57/M 11
86 83 74 Daniel Cheluget Blue Springs High School 18:28.4 5:58/M 12
87 84 33 Marc Farris Basehor-Linwood High School 18:29.9 5:58/M 12
88 85 630 Xavier Collins St. Michael the Archangel High S 18:31.0 5:58/M 9
89 86 370 Kale Wolf Lincoln College Prep. High Schoo 18:35.5 6:00/M 12
90 87 423 Caden Mills Park Hill High School 18:36.3 6:00/M 11
91 88 79 Jude Wild Blue Springs High School 18:37.6 6:01/M 10
92 (< 5) 185 Johnathan Alcorn Fort Osage High School 18:48.5 6:04/M 11
93 89 333 Carson Heurtin Lee's Summit West HS 18:50.5 6:05/M 12
94 90 635 Garrett Scheier St. Michael the Archangel High S 18:52.0 6:05/M 10
95 91 393 Charles Moloney North Kansas City High School 18:54.5 6:06/M 12
96 92 311 Gavin Caldwell Lee's Summit North High School 18:57.7 6:07/M 11
97 93 75 Gavin Curp Blue Springs High School 19:03.1 6:09/M 10
98 94 427 Lucas Urista Park Hill High School 19:09.2 6:11/M 11
99 95 391 Matthew Hobdy North Kansas City High School 19:09.9 6:11/M 9
100 96 35 Austin Glezen Basehor-Linwood High School 19:13.4 6:12/M 12

O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade

101 97 155 Drake Dombrosky Blue Valley Southwest 19:18.0 6:14/M 10
102 98 739 Kolby Cook Truman High School 19:20.8 6:14/M 12
103 99 633 David Maschger St. Michael the Archangel High S 19:26.1 6:16/M 12
104 100 409 Noah Eckert Olathe Northwest High School 19:28.7 6:17/M 11
105 (< 5) 189 Austin Samson Fort Osage High School 19:31.1 6:18/M 11
106 101 216 Kendall Butler Grain Valley High School 19:31.2 6:18/M 11
107 102 745 Danny Yothphoy Truman High School 19:31.4 6:18/M 12
108 103 31 Jimmy Bramah Basehor-Linwood High School 19:31.9 6:18/M 11
109 (< 5) 188 Jordan Jamis Fort Osage High School 19:32.6 6:18/M 9
110 104 389 Breck Brown North Kansas City High School 19:33.8 6:19/M 9
111 105 32 Aiden Burkhart Basehor-Linwood High School 19:34.8 6:19/M 11
112 106 412 Drew Matchett Olathe Northwest High School 19:51.6 6:24/M 11
113 (< 5) 771 Julian McNeil Warrensburg High School 19:53.6 6:25/M 10
114 107 34 Cody Ford Basehor-Linwood High School 19:54.2 6:25/M 11
115 (< 5) 536 Norman Schneider Raytown South High School 20:04.4 6:29/M 10
116 108 516 Johnathan Rivera Pleasant Hill High School 20:09.6 6:30/M 12
117 (< 5) 782 Alexander Alejandre William Chrisman High School 20:10.5 6:30/M 10
118 109 366 Jonas Clark Lincoln College Prep. High Schoo 20:12.4 6:31/M 12
119 110 515 Hycle Noland Pleasant Hill High School 20:19.2 6:33/M 9
120 (< 5) 532 Eidur Hanson Raytown South High School 20:32.7 6:38/M 10
121 (< 5) 784 Sam Tooley William Chrisman High School 20:40.5 6:40/M 11
122 111 36 Zane Keefover Basehor-Linwood High School 20:44.6 6:41/M 9
123 (< 5) 537 Philip Wolfe Raytown South High School 21:06.9 6:49/M 10
124 112 512 Carter Hodson Pleasant Hill High School 21:09.2 6:49/M 9
125 113 37 Evan Vielhauer Basehor-Linwood High School 21:11.7 6:50/M 10
126 (< 5) 772 Tyler Ward Warrensburg High School 21:31.6 6:57/M 12
127 114 742 Joshwa Jacobson Truman High School 21:38.4 6:59/M 10
128 115 513 Hayden Hornbostel Pleasant Hill High School 21:52.6 7:03/M 11
129 116 365 Trubey Barr Lincoln College Prep. High Schoo 22:27.4 7:15/M 9
130 (< 5) 533 Tyler McFee Raytown South High School 22:29.7 7:15/M 10
131 117 743 Xander Nichols Truman High School 22:30.7 7:16/M 11
132 118 511 Leland Edenburn Pleasant Hill High School 23:52.1 7:42/M 9
133 119 514 Layton Mynatt Pleasant Hill High School 23:54.1 7:43/M 10




Team Summary Report - Boys


Varstiy Boys


Teams




Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*

1 Rockhurst High School 68 4 9 14 19 22 24 46
Top 5 Times: 1:23:13.9

2 Blue Springs South High School 79 3 13 18 20 25 30 38
Top 5 Times: 1:23:27.3

3 Lee's Summit North High School 95 5 12 17 27 34 35 92
Top 5 Times: 1:24:00.5

4 Lee's Summit High School 120 11 15 23 31 40 54 77
Top 5 Times: 1:24:50.4

5 Staley High School 146 1 21 33 39 52 63 73
Top 5 Times: 1:25:07.1

6 Lee's Summit West HS 168 6 26 43 44 49 58 89
Top 5 Times: 1:25:50.1

7 Grain Valley High School 188 2 8 41 62 75 81 101
Top 5 Times: 1:26:10.5

8 Park Hill South High School 223 10 45 48 56 64 72 78
Top 5 Times: 1:27:24.9

9 Lincoln College Prep. High Schoo 234 7 28 47 66 86 109 116
Top 5 Times: 1:27:42.7

10 Truman High School 305 16 29 60 98 102 114 117
Top 5 Times: 1:30:43.7

11 Park Hill High School 322 32 53 70 80 87 94
Top 5 Times: 1:30:03.8

12 St. Michael the Archangel High S 330 42 59 68 76 85 90 99
Top 5 Times: 1:30:23.2

13 Blue Springs High School 343 50 51 71 83 88 93
Top 5 Times: 1:30:32.6

14 Olathe Northwest High School 353 36 37 74 100 106
Top 5 Times: 1:32:19.6

15 Blue Valley Southwest 359 61 65 67 69 97
Top 5 Times: 1:31:48.3

16 North Kansas City High School 404 57 79 82 91 95 104
Top 5 Times: 1:32:44.7

17 Basehor-Linwood High School 495 84 96 103 105 107 111 113
Top 5 Times: 1:36:44.5

18 Pleasant Hill High School 500 55 108 110 112 115 118 119
Top 5 Times: 1:41:15.6

Inc. Fort Osage High School 4 finishers
Top 5 Times:

Inc. Raytown High School 1 finishers
Top 5 Times:

Inc. Raytown South High School 4 finishers
Top 5 Times:

Inc. Warrensburg High School 3 finishers
Top 5 Times:

Inc. William Chrisman High School 2 finishers
Top 5 Times:




Date Name & Distance Contact Results Photos
Oct 14
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
Relay & Alt Beer mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
overall results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 14
6:30 pm
Martin City Taco Mile
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Jul 5
7:00 am
JRHA 5k

Results
May 31
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 31
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 15
7:00 am
KCCC Half
Marathon Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 1
7:00 am
KCCC 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 14, 2020
8:00 am
Veterans Day 5K
Live In Person Run
Brad Ziegler
bziegler1003@yahoo.com
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results

Photos
Oct 24, 2020
12:00 am
2A Regionals
Boys/Girls

troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 24, 2020
8:00 am
5A Regionals
Boys/Girls
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 21, 2020
8:00 am
Montrose Invite
XC results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 20, 2020
5:00 pm
MEC XC Championship
JV Boys & Girls

Results
Oct 20, 2020
4:30 pm
MEC XC Championship
Boys Varsity

Results
Oct 20, 2020
4:00 pm
MEC XC Championship
Girls Varsity

Results
Oct 17, 2020
9:00 am
Greater KC Suburban
Conference Red JV Boys

Results
Oct 17, 2020
8:30 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division Varsity Girls

Results
Oct 17, 2020
9:30 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division JV Girls

Results
Oct 17, 2020
8:00 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division Varsity Boys

Results
Oct 15, 2020
5:30 pm
Warrensburg XC Boys Small Class

Results
Oct 15, 2020
5:00 pm
Warrensburg XC HS Girls

Results
Oct 15, 2020
4:30 pm
Warrensburg XC Varsity

Results
Oct 15, 2020
4:15 pm
Warrensburg XC Boys Middle

Results
Oct 15, 2020
4:00 pm
Warrensburg XC Girls Middle

Results
Oct 13, 2020
8:00 am
Cameron XC
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13, 2020
4:00 pm
BS MS Quad

Results
Oct 10, 2020
8:00 am
Butler Bears
XC Invite
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10, 2020
8:00 am
Julia's Warriors Run for Hope
5k & 1 mile walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 7, 2020
4:30 pm
Ray Pec MS XC Invite

Results
Oct 7, 2020
8:00 am
Heartland 30K
Womens Results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 7, 2020
8:00 am
Heartland 30K
Mens Results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2020
8:00 am
KC Classic XC
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 3, 2020
9:00 am
Savannah MS and HS XC Meet

Results
Sep 29, 2020
4:00 pm
Basehor Linwood MS XC 2020

Results
Sep 26, 2020
4:00 pm
Chieftain Invite
Varsity/JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2020
3:00 pm
Chieftain Invite
Varsity/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 24, 2020
4:00 am
Grandview Invitational XC Meet

Results
Sep 22, 2020
4:00 pm
Tonganoxie Invitational XC Meet

John Tollefson
jtollefson@tong464.org

Results
Sep 22, 2020
4:00 pm
Duane Kimball Invitational

Daniel Benz
danielbenz@sjsd.k12.mo.us

Results
Looking for races before September, 20 2020? Click here