Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Kris Solsberg XC
Boys C Team

Date: 2021-09-18

Contact:

Results:

2021 Kris Solsberg Invite

2021 Kris Solsberg Invite


September 18, 2021




Results By Race Management Systems, Inc.


Overall Finish List - Boys


C Team Boys


Teams





O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 607 Kai Somasegaran Rockhurst High School 18:31.7 5:59/M 9
2 2 587 John Holewinski Rockhurst High School 19:23.3 6:15/M 10
3 3 556 Noah Blanc Rockhurst High School 19:29.4 6:17/M 10
4 4 585 Wyatt Hemphill Rockhurst High School 19:40.6 6:21/M 9
5 5 576 Brady Goffinet Rockhurst High School 19:40.9 6:21/M 9
6 6 724 Logan Johnson Staley High School 19:46.0 6:23/M 12
7 7 588 Luke Imlay Rockhurst High School 19:55.6 6:26/M 10
8 8 608 Ben Wachtel Rockhurst High School 19:58.2 6:27/M 9
9 (> 7) 567 Connor Deady Rockhurst High School 20:06.8 6:29/M 9
10 (> 7) 573 Brodrick Finigan Rockhurst High School 20:07.0 6:29/M 9
11 (> 7) 577 Frederic Graham Rockhurst High School 20:12.3 6:31/M 11
12 (> 7) 578 Michael Grantham Rockhurst High School 20:14.9 6:32/M 11
13 (> 7) 602 Connor Roudebush Rockhurst High School 20:19.8 6:33/M 10
14 (> 7) 611 Zackary Zumwalt Rockhurst High School 20:20.5 6:34/M 9
15 (> 7) 560 Nicholas Bowling Rockhurst High School 20:21.2 6:34/M 12
16 (> 7) 590 Matthew LaSala Rockhurst High School 20:27.7 6:36/M 9
17 (> 7) 574 Aidan Fugate Rockhurst High School 20:31.7 6:37/M 9
18 (< 5) 228 Ty Sanders Grain Valley High School 20:34.7 6:38/M 11
19 9 127 Ryan Clements Blue Springs South High School 20:37.1 6:39/M 11
20 (> 7) 586 Daniel Hodes Rockhurst High School 20:40.5 6:40/M 9
21 10 346 Nathan Kratt Lee's Summit West HS 20:41.1 6:40/M 12
22 (< 5) 225 Shaymus Ireland Grain Valley High School 20:46.0 6:42/M 10
23 11 731 Landon Stoflet Staley High School 20:46.3 6:42/M 11
24 12 273 Marshall Heck Lee's Summit High School 20:46.5 6:42/M 10
25 (> 7) 605 Nolan Shaw Rockhurst High School 20:50.3 6:43/M 11
26 (> 7) 589 Samuel Keenan Rockhurst High School 20:55.1 6:45/M 11
27 13 130 Aidan Olson Blue Springs South High School 20:57.5 6:46/M 9
28 (> 7) 593 Jack McFadden Rockhurst High School 20:59.9 6:46/M 10
29 14 329 Richard Wheeler Lee's Summit West HS 21:04.9 6:48/M 11
30 15 128 Christian Hill Blue Springs South High School 21:06.0 6:48/M 10
31 (> 7) 575 Daniel Gajewski Rockhurst High School 21:06.3 6:48/M 10
32 (> 7) 568 Owen Dean Rockhurst High School 21:13.7 6:51/M 11
33 16 38 Adam Broxterman Basehor-Linwood High School 21:14.7 6:51/M 11
34 17 490 Timothy Jeong Park Hill South High School 21:16.7 6:52/M 11
35 18 275 Sam Lintz Lee's Summit High School 21:30.9 6:56/M 10
36 19 481 Miles Bingham Park Hill South High School 21:35.3 6:58/M 11
37 20 489 Ethan Irving Park Hill South High School 21:37.5 6:59/M 11
38 21 494 George Ranes Park Hill South High School 21:38.9 6:59/M 11
39 22 482 Benjamin Brogan Park Hill South High School 21:39.6 6:59/M 10
40 23 483 Atticus Cowan Park Hill South High School 21:40.8 7:00/M 10
41 24 355 Connor Wolverton Lee's Summit West HS 21:44.5 7:01/M 9
42 (< 5) 226 Payton Kennedy Grain Valley High School 21:46.0 7:01/M 11
43 25 492 Justin O'Brien Park Hill South High School 21:47.3 7:02/M 9
44 (> 7) 584 Noah Heinen Rockhurst High School 21:48.0 7:02/M 9
45 (> 7) 609 Owen Walsh Rockhurst High School 21:49.1 7:02/M 9
46 26 132 Isaac Rose Blue Springs South High School 21:49.1 7:02/M 9
47 27 350 Corbin Rexroad Lee's Summit West HS 21:51.3 7:03/M 11
48 (> 7) 594 Isaac Moser Rockhurst High School 21:52.3 7:03/M 12
49 28 134 Joseph Zeffiro Blue Springs South High School 21:54.7 7:04/M 11
50 29 274 Hayden Hodges Lee's Summit High School 21:55.4 7:04/M 10
51 30 344 Matous Jarolim Lee's Summit West HS 22:06.3 7:08/M 10
52 (> 7) 599 Charles Porto Rockhurst High School 22:08.8 7:09/M 9
53 31 717 Cooper Cable Staley High School 22:09.6 7:09/M 10
54 (> 7) 598 Lukas Pitman Rockhurst High School 22:24.5 7:14/M 11
55 32 718 Austin Carrington Staley High School 22:30.4 7:16/M 9
56 33 728 Jack Schellhorn Staley High School 22:32.6 7:16/M 11
57 (< 5) 80 Braeden Pickens Blue Springs High School 22:33.4 7:17/M 9
58 (> 7) 595 Prosper Ott Rockhurst High School 22:33.8 7:17/M 9
59 (> 7) 597 John Paul Schafer Rockhurst High School 22:34.5 7:17/M 9
60 34 278 Will Trickett Lee's Summit High School 22:37.2 7:18/M 10
61 35 723 Clark III Sheckells Staley High School 22:40.8 7:19/M 9
62 (> 7) 488 William Heflin Park Hill South High School 22:48.5 7:21/M 9
63 36 341 Michael Harlow Lee's Summit West HS 22:50.9 7:22/M 11
64 37 49 Brandon STAWINSKI Basehor-Linwood High School 22:52.4 7:23/M 9
65 (> 7) 558 Henry Bosco Rockhurst High School 22:52.6 7:23/M 9
66 (> 7) 569 Michael Denk Rockhurst High School 23:02.4 7:26/M 9
67 (< 5) 227 Issac Pittman Grain Valley High School 23:03.7 7:26/M 9
68 38 271 Graham Elbert Lee's Summit High School 23:06.0 7:27/M 9
69 (> 7) 565 Rory Colligan Rockhurst High School 23:09.4 7:28/M 9
70 39 353 Ben Ward Lee's Summit West HS 23:12.2 7:29/M 11
71 (> 7) 606 Andrew Shipman Rockhurst High School 23:12.7 7:29/M 11
72 (> 7) 491 Joshua McCullough Park Hill South High School 23:15.0 7:30/M 10
73 (< 5) 81 Riley Smith Blue Springs High School 23:16.2 7:30/M 9
74 (> 7) 610 Vincent Wiegman Rockhurst High School 23:21.5 7:32/M 11
75 40 722 Maddex Hutchcraft Staley High School 23:22.6 7:32/M 9
76 (> 7) 339 Sam Eggers Lee's Summit West HS 23:26.0 7:34/M 9
77 (> 7) 557 Michael Boersma Rockhurst High School 23:26.3 7:34/M 9
78 (> 7) 349 Sam Park Lee's Summit West HS 23:28.9 7:35/M 10
79 (> 7) 716 Thomas Brady Staley High School 23:37.5 7:37/M 9
80 41 44 Dylan Miller Basehor-Linwood High School 23:43.2 7:39/M 11
81 42 43 Brian Lopez Basehor-Linwood High School 23:44.9 7:40/M 10
82 43 279 Nick Yavrouian Lee's Summit High School 23:47.6 7:41/M 12
83 44 50 Gannon Suarez Basehor-Linwood High School 23:48.7 7:41/M 9
84 (> 7) 601 Nolan Roeder Rockhurst High School 23:49.0 7:41/M 9
85 45 42 Sebastian Laffoon Basehor-Linwood High School 23:51.8 7:42/M 9
86 (> 7) 571 Leo Faulkner Rockhurst High School 23:52.1 7:42/M 10
87 (> 7) 580 Benjamin Grilliot Rockhurst High School 23:53.6 7:42/M 9
88 (> 7) 596 Adrian Palan Rockhurst High School 24:04.8 7:46/M 10
89 (> 7) 591 Drake Lewis Rockhurst High School 24:07.0 7:47/M 9
90 (> 7) 500 Finn Wenta Park Hill South High School 24:11.2 7:48/M 9
91 (> 7) 726 An Lam Staley High School 24:11.6 7:48/M 12
92 (> 7) 603 Matthew Schneeberger Rockhurst High School 24:13.2 7:49/M 11
93 (> 7) 732 James Taylor Staley High School 24:18.6 7:51/M 10
94 (< 5) 194 Jackson Taylor Fort Osage High School 24:26.6 7:53/M 9
95 (> 7) 345 Emmanuel Kamuluddin Lee's Summit West HS 24:27.1 7:53/M 12
96 46 270 Heath Crump Lee's Summit High School 24:42.3 7:58/M 12
97 47 131 Ayush Patel Blue Springs South High School 24:45.8 7:59/M 9
98 48 47 Josh Reutlinger Basehor-Linwood High School 24:46.6 8:00/M 9
99 (> 7) 45 Nate Nicholson Basehor-Linwood High School 24:46.7 8:00/M 9
100 (> 7) 40 James Henderson Basehor-Linwood High School 25:02.9 8:05/M 9

O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade

101 (> 7) 48 Kyler Snyder Basehor-Linwood High School 25:06.1 8:06/M 10
102 49 163 Sean Quijano Blue Valley Southwest 25:11.8 8:08/M 10
103 (> 7) 564 Colin Cahill Rockhurst High School 25:16.0 8:09/M 11
104 (> 7) 51 Wesley Yang Basehor-Linwood High School 25:16.4 8:09/M 10
105 (> 7) 486 Carter Gabrick Park Hill South High School 25:18.1 8:10/M 9
106 (> 7) 496 Dante Sias Park Hill South High School 25:18.3 8:10/M 9
107 (> 7) 583 Andrew Hane Rockhurst High School 25:18.4 8:10/M 11
108 (> 7) 348 Aaron Maxwell Lee's Summit West HS 25:20.6 8:11/M 9
109 (> 7) 581 Samuel Grilliot Rockhurst High School 25:22.0 8:11/M 11
110 (> 7) 600 Michael Redlich Rockhurst High School 25:52.5 8:21/M 9
111 (> 7) 39 Sharp Cooper Basehor-Linwood High School 26:10.2 8:27/M 12
112 50 159 Max Clark Blue Valley Southwest 26:12.6 8:27/M 9
113 (> 7) 725 Brandon Kelly Staley High School 26:30.7 8:33/M 11
114 (> 7) 592 Charles Lundstrom Rockhurst High School 26:37.6 8:35/M 11
115 (> 7) 561 Joseph Brandtonies Rockhurst High School 27:20.4 8:49/M 9
116 (> 7) 721 Evan Frank Staley High School 27:37.5 8:55/M 9
117 (> 7) 555 Dylan Adkins Rockhurst High School 27:55.0 9:00/M 11
118 51 160 Jared Dericotte Blue Valley Southwest 28:54.5 9:20/M 10
119 (> 7) 498 Logan Sullivan Park Hill South High School 28:58.7 9:21/M 10
120 (> 7) 572 Ryan Ficklin Rockhurst High School 29:25.5 9:30/M 12
121 (> 7) 559 Jacob Bowles Rockhurst High School 29:54.1 9:39/M 10
122 (> 7) 277 Matthew Starr Lee's Summit High School 30:07.1 9:43/M 9
123 (> 7) 727 Luke Lester Staley High School 30:16.1 9:46/M 12
124 (> 7) 41 Eli Jenkins Basehor-Linwood High School 30:28.1 9:50/M 9
125 52 164 William Ravanesi Blue Valley Southwest 31:57.1 10:18/M 10
126 53 161 Will Heiman Blue Valley Southwest 32:17.0 10:25/M 10
127 54 162 Ethan Hottovy Blue Valley Southwest 32:32.5 10:30/M 9
128 55 165 Josh Reynozo Blue Valley Southwest 32:42.5 10:33/M 11




Team Summary Report - Boys


C Team Boys


Teams




Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*

1 Rockhurst High School 15 1 2 3 4 5 7 8
Top 5 Times: 1:36:46.1

2 Blue Springs South High School 91 9 13 15 26 28 47
Top 5 Times: 1:46:24.6

3 Park Hill South High School 99 17 19 20 21 22 23 25
Top 5 Times: 1:47:48.2

4 Lee's Summit West HS 105 10 14 24 27 30 36 39
Top 5 Times: 1:47:28.2

5 Staley High School 113 6 11 31 32 33 35 40
Top 5 Times: 1:47:45.0

6 Lee's Summit High School 131 12 18 29 34 38 43 46
Top 5 Times: 1:49:56.1

7 Basehor-Linwood High School 180 16 37 41 42 44 45 48
Top 5 Times: 1:55:24.0

8 Blue Valley Southwest 255 49 50 51 52 53 54 55
Top 5 Times: 2:24:33.3

Inc. Blue Springs High School 2 finishers
Top 5 Times:

Inc. Fort Osage High School 1 finishers
Top 5 Times:

Inc. Grain Valley High School 4 finishers
Top 5 Times:



Date Name & Distance Contact Results Photos
Oct 14
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
Relay & Alt Beer mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
overall results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 14
6:30 pm
Martin City Taco Mile
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Jul 5
7:00 am
JRHA 5k

Results
May 31
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 31
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 15
7:00 am
KCCC Half
Marathon Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 1
7:00 am
KCCC 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 14, 2020
8:00 am
Veterans Day 5K
Live In Person Run
Brad Ziegler
bziegler1003@yahoo.com
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results

Photos
Oct 24, 2020
12:00 am
2A Regionals
Boys/Girls

troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 24, 2020
8:00 am
5A Regionals
Boys/Girls
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 21, 2020
8:00 am
Montrose Invite
XC results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 20, 2020
5:00 pm
MEC XC Championship
JV Boys & Girls

Results
Oct 20, 2020
4:30 pm
MEC XC Championship
Boys Varsity

Results
Oct 20, 2020
4:00 pm
MEC XC Championship
Girls Varsity

Results
Oct 17, 2020
9:00 am
Greater KC Suburban
Conference Red JV Boys

Results
Oct 17, 2020
8:30 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division Varsity Girls

Results
Oct 17, 2020
9:30 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division JV Girls

Results
Oct 17, 2020
8:00 am
Greater KC Suburban Conference
Red Division Varsity Boys

Results
Oct 15, 2020
5:30 pm
Warrensburg XC Boys Small Class

Results
Oct 15, 2020
5:00 pm
Warrensburg XC HS Girls

Results
Oct 15, 2020
4:30 pm
Warrensburg XC Varsity

Results
Oct 15, 2020
4:15 pm
Warrensburg XC Boys Middle

Results
Oct 15, 2020
4:00 pm
Warrensburg XC Girls Middle

Results
Oct 13, 2020
8:00 am
Cameron XC
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13, 2020
4:00 pm
BS MS Quad

Results
Oct 10, 2020
8:00 am
Butler Bears
XC Invite
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10, 2020
8:00 am
Julia's Warriors Run for Hope
5k & 1 mile walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 7, 2020
4:30 pm
Ray Pec MS XC Invite

Results
Oct 7, 2020
8:00 am
Heartland 30K
Womens Results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 7, 2020
8:00 am
Heartland 30K
Mens Results
Troy
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2020
8:00 am
KC Classic XC
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 3, 2020
9:00 am
Savannah MS and HS XC Meet

Results
Sep 29, 2020
4:00 pm
Basehor Linwood MS XC 2020

Results
Sep 26, 2020
4:00 pm
Chieftain Invite
Varsity/JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2020
3:00 pm
Chieftain Invite
Varsity/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 24, 2020
4:00 am
Grandview Invitational XC Meet

Results
Sep 22, 2020
4:00 pm
Tonganoxie Invitational XC Meet

John Tollefson
jtollefson@tong464.org

Results
Sep 22, 2020
4:00 pm
Duane Kimball Invitational

Daniel Benz
danielbenz@sjsd.k12.mo.us

Results
Looking for races before September, 20 2020? Click here