Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Grandview XC
JV Girls

Date: 2021-09-23

Contact:

Results:


Grandview XC


September 23, 2021




Results By K.C. Running Company www.kcrunningcompany.com


Overall Finish List - Girls


JV Girls






O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 138 Jayden Sumler Lee's Summit High School 23:31.7 7:35/M 9
2 2 288 Evelyn Parker St. Teresa's Academy 23:46.4 7:40/M 11
3 3 273 Maya Charlesworth St. Teresa's Academy 23:53.7 7:42/M 11
4 4 294 Sydney Smith St. Teresa's Academy 24:08.2 7:47/M 10
5 5 275 Elizabeth Connor St. Teresa's Academy 24:10.2 7:48/M 10
6 6 140 Madi Vleisides Lee's Summit High School 24:29.9 7:54/M 9
7 7 272 Leah Campo St. Teresa's Academy 24:41.2 7:58/M 11
8 8 283 Jacqueline Kallas St. Teresa's Academy 24:41.6 7:58/M 11
9 9 270 Elizabeth Akers St. Teresa's Academy 24:42.0 7:58/M 11
10 (> 7) 284 Madeline Knox St. Teresa's Academy 24:48.7 8:00/M 9
11 10 133 Emma Oetting Lee's Summit High School 24:53.0 8:02/M 12
12 (> 7) 286 Abigail Mudd St. Teresa's Academy 25:04.6 8:05/M 9
13 (> 7) 287 Emma Novosel St. Teresa's Academy 25:04.8 8:05/M 10
14 (> 7) 274 Anna Christianson St. Teresa's Academy 25:08.3 8:07/M 9
15 (> 7) 285 Nora Kramer St. Teresa's Academy 25:11.7 8:08/M 9
16 (> 7) 279 Layla Gates St. Teresa's Academy 25:29.0 8:13/M 10
17 (> 7) 277 Sophie Emerson St. Teresa's Academy 25:32.3 8:14/M 11
18 11 66 Maria Petersohn Blue Valley High School 25:35.8 8:15/M 11
19 (> 7) 292 Sarah Schieber St. Teresa's Academy 26:01.2 8:24/M 10
20 12 163 Kila Yoyo North Kansas City High School 26:02.8 8:24/M 11
21 (> 7) 291 Penelope Robertson St. Teresa's Academy 26:06.3 8:25/M 9
22 (> 7) 282 Molly January St. Teresa's Academy 26:22.8 8:31/M 9
23 (> 7) 271 Samantha Balling St. Teresa's Academy 26:23.7 8:31/M 11
24 13 132 Summer Morrill Lee's Summit High School 26:35.5 8:35/M 11
25 14 74 Avery Waters Blue Valley High School 26:36.3 8:35/M 9
26 (> 7) 295 Sophia Wilson St. Teresa's Academy 26:41.3 8:37/M 10
27 (> 7) 293 Celia Shaw St. Teresa's Academy 26:43.2 8:37/M 9
28 (< 5) 334 Vailea Snead William Chrisman High School 26:45.1 8:38/M 11
29 15 156 Cindy Huynh North Kansas City High School 26:56.8 8:42/M 11
30 (> 7) 280 Kiran Griggs St. Teresa's Academy 27:03.0 8:44/M 12
31 16 68 Annie Shaw Blue Valley High School 27:36.5 8:54/M 12
32 (> 7) 276 Teresa Elfrink St. Teresa's Academy 27:45.2 8:57/M 11
33 (< 5) 197 Kassandra Gonzalez Raytown High School 27:48.3 8:58/M 12
34 17 135 Josephine Sibert Lee's Summit High School 27:55.0 9:00/M 10
35 18 160 Alexia Olvera North Kansas City High School 28:00.1 9:02/M 10
36 19 102 Haley Ward Fort Osage High School 28:00.6 9:02/M 11
37 (> 7) 289 Juliet Parra St. Teresa's Academy 28:00.6 9:02/M 11
38 (< 5) 305 Georgia Baxter Summit Christian Academy High Sc 28:03.6 9:03/M 12
39 20 128 Zyla Harper Lee's Summit High School 28:18.1 9:08/M 9
40 (< 5) 173 Laveinia Newton Paola High School 28:27.7 9:11/M 12
41 21 134 Brailee Porter Lee's Summit High School 28:35.8 9:13/M 9
42 (< 5) 6 Emerald Barclay Belton High School 28:37.0 9:14/M 12
43 (> 7) 126 Lupita Guevara Lee's Summit High School 28:40.0 9:15/M 10
44 (> 7) 290 Matilda Robertson St. Teresa's Academy 28:41.6 9:15/M 12
45 (< 5) 114 Mya Daniels Grandview High School 28:42.5 9:16/M 9
46 22 67 Tamar Reem Blue Valley High School 28:54.1 9:19/M 10
47 23 96 Promise Bundy Fort Osage High School 29:08.8 9:24/M 10
48 (> 7) 278 Claire Fanning St. Teresa's Academy 29:29.3 9:31/M 12
49 (< 5) 196 Lanee Cooper Raytown High School 29:38.1 9:34/M 9
50 24 161 Sol Smith-Guillen North Kansas City High School 29:38.4 9:34/M 9
51 25 99 Paige Snodgrass Fort Osage High School 30:15.9 9:46/M 9
52 (> 7) 130 Jaurdin Mallory Lee's Summit High School 30:19.2 9:47/M 11
53 (< 5) 333 Karol Reyes Milla William Chrisman High School 30:20.1 9:47/M 12
54 (< 5) 307 Elise Welch Summit Christian Academy High Sc 30:29.2 9:50/M 10
55 26 59 Ella Clark Blue Valley High School 30:33.4 9:51/M 11
56 27 159 Aisatu Nakoulima North Kansas City High School 30:44.4 9:55/M 11
57 (< 5) 117 Yareliz Lopez-AlvaradoGrandview High School 30:45.0 9:55/M 10
58 28 64 Katie Kennedy Blue Valley High School 30:52.2 9:58/M 9
59 29 63 Sia Kavi Blue Valley High School 30:54.3 9:58/M 12
60 (> 7) 58 Ayden Beck Blue Valley High School 30:59.7 10:00/M 10
61 (> 7) 137 Jenna Sobey Lee's Summit High School 31:05.4 10:02/M 10
62 (> 7) 125 Peyton Fisher Lee's Summit High School 31:23.2 10:07/M 10
63 (> 7) 69 Shelby Suhr Blue Valley High School 31:28.8 10:09/M 9
64 (< 5) 341 Ellianna Loveland Notre Dame de Sion High School 31:31.8 10:10/M 9
65 (< 5) 332 Shyanne Pyatt William Chrisman High School 31:53.2 10:17/M 12
66 (< 5) 342 Abby Pantaenius Notre Dame de Sion High School 32:01.0 10:20/M 10
67 (< 5) 199 Paige Jacoby Raytown High School 32:30.3 10:29/M 12
68 (> 7) 65 Catherine Li Blue Valley High School 32:30.8 10:29/M 10
69 (> 7) 61 Anna Esch Blue Valley High School 32:39.7 10:32/M 10
70 (> 7) 129 Ine Hellestad Lee's Summit High School 32:47.1 10:35/M 12
71 (< 5) 338 Anna Baklanov Notre Dame de Sion High School 33:01.2 10:39/M 12
72 30 158 Shahla Mergani North Kansas City High School 33:44.3 10:53/M 10
73 31 157 Shafaq Mergani North Kansas City High School 34:12.2 11:02/M 10
74 (> 7) 62 Neha Katakashemy Blue Valley High School 34:32.6 11:09/M 9
75 (> 7) 162 Amy River-Florida North Kansas City High School 34:47.1 11:13/M 12
76 32 98 Isabelle Morrow Fort Osage High School 34:58.4 11:17/M 10
77 (> 7) 123 Arionna CoomarasinghamLee's Summit High School 35:04.5 11:19/M 12
78 (< 5) 340 Amelia Laubscher Notre Dame de Sion High School 35:10.4 11:21/M 9
79 (> 7) 164 BobbyLynne Zinnah North Kansas City High School 35:21.6 11:24/M 10
80 (> 7) 124 Ava Duckworth Lee's Summit High School 36:21.9 11:44/M 11
81 (< 5) 171 Emma Johnson Paola High School 36:42.8 11:51/M 12
82 (< 5) 198 Reece Harmon Raytown High School 37:04.1 11:57/M 9
83 (< 5) 115 Haleigh Greene Grandview High School 39:10.7 12:38/M 9
84 (> 7) 127 Audrey Haroldsen Lee's Summit High School 40:38.8 13:07/M 10
85 (< 5) 75 Jennifer Buffington Center High School 43:59.4 14:11/M 9
86 33 100 Anaid Tapia Fort Osage High School 44:13.4 14:16/M 10
87 (< 5) 172 Milee Johnson Paola High School 48:40.4 15:42/M 9




Detail Team Results - Girls



JV Girls




St. Teresa's Academy Finish Position - 1

Team Score (places): 21 Team Score (times): 2:00:39.8 Average Time: 24:07.9

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 288 Evelyn Parker 11 2 2 23:46.4 23:46.4 0:14.6
2 273 Maya Charlesworth 11 3 5 23:53.7 47:40.1 0:21.9
3 294 Sydney Smith 10 4 9 24:08.2 1:11:48.4 0:36.5
4 275 Elizabeth Connor 10 5 14 24:10.2 1:35:58.6 0:38.4
5 272 Leah Campo 11 7 21 24:41.2 2:00:39.8 1:09.4
6 283 Jacqueline Kallas 11 8 29 24:41.6 2:25:21.4 1:09.8
7 270 Elizabeth Akers 11 9 38 24:42.0 2:50:03.5 1:10.2
8 284 Madeline Knox 9 More Than 7 24:48.7 3:14:52.2 1:16.9
9 286 Abigail Mudd 9 More Than 7 25:04.6 3:39:56.8 1:32.9
10 287 Emma Novosel 10 More Than 7 25:04.8 4:05:01.7 1:33.0
11 274 Anna Christianson 9 More Than 7 25:08.3 4:30:10.0 1:36.6
12 285 Nora Kramer 9 More Than 7 25:11.7 4:55:21.8 1:40.0
13 279 Layla Gates 10 More Than 7 25:29.0 5:20:50.8 1:57.2
14 277 Sophie Emerson 11 More Than 7 25:32.3 5:46:23.1 2:00.5
15 292 Sarah Schieber 10 More Than 7 26:01.2 6:12:24.3 2:29.4
16 291 Penelope Robertson 9 More Than 7 26:06.3 6:38:30.7 2:34.6
17 282 Molly January 9 More Than 7 26:22.8 7:04:53.6 2:51.1
18 271 Samantha Balling 11 More Than 7 26:23.7 7:31:17.3 2:51.9
19 295 Sophia Wilson 10 More Than 7 26:41.3 7:57:58.6 3:09.5
20 293 Celia Shaw 9 More Than 7 26:43.2 8:24:41.8 3:11.4
21 280 Kiran Griggs 12 More Than 7 27:03.0 8:51:44.9 3:31.3
22 276 Teresa Elfrink 11 More Than 7 27:45.2 9:19:30.1 4:13.4
23 289 Juliet Parra 11 More Than 7 28:00.6 9:47:30.8 4:28.9
24 290 Matilda Robertson 12 More Than 7 28:41.6 10:16:12.4 5:09.8
25 278 Claire Fanning 12 More Than 7 29:29.3 10:45:41.7 5:57.5

Lee's Summit High School Finish Position - 2

Team Score (places): 47 Team Score (times): 2:07:25.2 Average Time: 25:29.0

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 138 Jayden Sumler 9 1 1 23:31.7 23:31.7 0:00.0
2 140 Madi Vleisides 9 6 7 24:29.9 48:01.6 0:58.1
3 133 Emma Oetting 12 10 17 24:53.0 1:12:54.7 1:21.2
4 132 Summer Morrill 11 13 30 26:35.5 1:39:30.2 3:03.7
5 135 Josephine Sibert 10 17 47 27:55.0 2:07:25.2 4:23.2
6 128 Zyla Harper 9 20 67 28:18.1 2:35:43.4 4:46.4
7 134 Brailee Porter 9 21 88 28:35.8 3:04:19.2 5:04.0
8 126 Lupita Guevara 10 More Than 7 28:40.0 3:32:59.3 5:08.3
9 130 Jaurdin Mallory 11 More Than 7 30:19.2 4:03:18.5 6:47.4
10 137 Jenna Sobey 10 More Than 7 31:05.4 4:34:23.9 7:33.6
11 125 Peyton Fisher 10 More Than 7 31:23.2 5:05:47.2 7:51.4
12 129 Ine Hellestad 12 More Than 7 32:47.1 5:38:34.3 9:15.3
13 123 Arionna Coomarasingham 12 More Than 7 35:04.5 6:13:38.9 11:32.8
14 124 Ava Duckworth 11 More Than 7 36:21.9 6:50:00.8 12:50.1
15 127 Audrey Haroldsen 10 More Than 7 40:38.8 7:30:39.7 17:07.1

Blue Valley High School Finish Position - 3

Team Score (places): 89 Team Score (times): 2:19:16.3 Average Time: 27:51.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 66 Maria Petersohn 11 11 11 25:35.8 25:35.8 2:04.1
2 74 Avery Waters 9 14 25 26:36.3 52:12.2 3:04.5
3 68 Annie Shaw 12 16 41 27:36.5 1:19:48.8 4:04.8
4 67 Tamar Reem 10 22 63 28:54.1 1:48:42.9 5:22.3
5 59 Ella Clark 11 26 89 30:33.4 2:19:16.3 7:01.6
6 64 Katie Kennedy 9 28 117 30:52.2 2:50:08.6 7:20.5
7 63 Sia Kavi 12 29 146 30:54.3 3:21:02.9 7:22.5
8 58 Ayden Beck 10 More Than 7 30:59.7 3:52:02.7 7:27.9
9 69 Shelby Suhr 9 More Than 7 31:28.8 4:23:31.5 7:57.1
10 65 Catherine Li 10 More Than 7 32:30.8 4:56:02.4 8:59.1
11 61 Anna Esch 10 More Than 7 32:39.7 5:28:42.1 9:07.9
12 62 Neha Katakashemy 9 More Than 7 34:32.6 6:03:14.7 11:00.8

North Kansas City High School Finish Position - 4

Team Score (places): 96 Team Score (times): 2:21:22.7 Average Time: 28:16.5

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 163 Kila Yoyo 11 12 12 26:02.8 26:02.8 2:31.1
2 156 Cindy Huynh 11 15 27 26:56.8 52:59.7 3:25.0
3 160 Alexia Olvera 10 18 45 28:00.1 1:20:59.8 4:28.4
4 161 Sol Smith-Guillen 9 24 69 29:38.4 1:50:38.3 6:06.7
5 159 Aisatu Nakoulima 11 27 96 30:44.4 2:21:22.7 7:12.6
6 158 Shahla Mergani 10 30 126 33:44.3 2:55:07.1 10:12.5
7 157 Shafaq Mergani 10 31 157 34:12.2 3:29:19.3 10:40.4
8 162 Amy River-Florida 12 More Than 7 34:47.1 4:04:06.5 11:15.4
9 164 BobbyLynne Zinnah 10 More Than 7 35:21.6 4:39:28.1 11:49.8

Fort Osage High School Finish Position - 5

Team Score (places): 132 Team Score (times): 2:46:37.2 Average Time: 33:19.4

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 102 Haley Ward 11 19 19 28:00.6 28:00.6 4:28.8
2 96 Promise Bundy 10 23 42 29:08.8 57:09.4 5:37.0
3 99 Paige Snodgrass 9 25 67 30:15.9 1:27:25.3 6:44.1
4 98 Isabelle Morrow 10 32 99 34:58.4 2:02:23.8 11:26.6
5 100 Anaid Tapia 10 33 132 44:13.4 2:46:37.2 20:41.6

Raytown High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 197 Kassandra Gonzalez 12 Less Than 5 27:48.3 27:48.3 4:16.5
2 196 Lanee Cooper 9 Less Than 5 29:38.1 57:26.4 6:06.4
3 199 Paige Jacoby 12 Less Than 5 32:30.3 1:29:56.8 8:58.5
4 198 Reece Harmon 9 Less Than 5 37:04.1 2:07:01.0 13:32.4

Notre Dame de Sion High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 341 Ellianna Loveland 9 Less Than 5 31:31.8 31:31.8 8:00.0
2 342 Abby Pantaenius 10 Less Than 5 32:01.0 1:03:32.8 8:29.2
3 338 Anna Baklanov 12 Less Than 5 33:01.2 1:36:34.1 9:29.4
4 340 Amelia Laubscher 9 Less Than 5 35:10.4 2:11:44.5 11:38.6

Grandview High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 114 Mya Daniels 9 Less Than 5 28:42.5 28:42.5 5:10.7
2 117 Yareliz Lopez-Alvarado 10 Less Than 5 30:45.0 59:27.5 7:13.2
3 115 Haleigh Greene 9 Less Than 5 39:10.7 1:38:38.3 15:39.0

Paola High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 173 Laveinia Newton 12 Less Than 5 28:27.7 28:27.7 4:56.0
2 171 Emma Johnson 12 Less Than 5 36:42.8 1:05:10.6 13:11.0
3 172 Milee Johnson 9 Less Than 5 48:40.4 1:53:51.0 25:08.6

William Chrisman High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 334 Vailea Snead 11 Less Than 5 26:45.1 26:45.1 3:13.3
2 333 Karol Reyes Milla 12 Less Than 5 30:20.1 57:05.2 6:48.3
3 332 Shyanne Pyatt 12 Less Than 5 31:53.2 1:28:58.5 8:21.5

Summit Christian Academy High Sc Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 305 Georgia Baxter 12 Less Than 5 28:03.6 28:03.6 4:31.9
2 307 Elise Welch 10 Less Than 5 30:29.2 58:32.9 6:57.5

Belton High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 6 Emerald Barclay 12 Less Than 5 28:37.0 28:37.0 5:05.2

Center High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 75 Jennifer Buffington 9 Less Than 5 43:59.4 43:59.4 20:27.7


Date Name & Distance Contact Results Photos
Nov 25
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Oct 23
10:00 am
Belton XC Invite
JV & C Team

Results
Oct 23
9:30 am
Belton XC Invite
Varsity Boys

Results
Oct 23
9:00 am
Belton XC Invite
Varsity Girls

Results
Oct 20
4:30 am
Montrose XC
MS and JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 20
4:00 pm
Montrose XC
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
Relay & Alt Beer mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
overall results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 14
6:30 pm
Martin City Taco Mile
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Jul 5
7:00 am
JRHA 5k

Results
May 31
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 31
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 15
7:00 am
KCCC Half
Marathon Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 1
7:00 am
KCCC 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 14, 2020
8:00 am
Veterans Day 5K
Live In Person Run
Brad Ziegler
bziegler1003@yahoo.com
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results

Photos
Looking for races before November, 8 2020? Click here