Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys

Date: 2021-10-02

Contact: Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results:

HEAD>Sock it to Cancer GVI

Sock it to Cancer GVI

October 02, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Table of Contents

Finish List - Boys - Varsity Boys - Pink
Finish List - Boys - Varsity Boys - White
Team Detail - Boys - Varsity Boys - Pink
Team Detail - Boys - Varsity Boys - White
Top

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

Pink


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1     83  Carson Hill           Grain Valley High School                16:39.1  5:22/M    11
    2      2     84  Mason McCain          Grain Valley High School                17:05.8  5:31/M    12
    3      3    534  Jack Getman           Truman High School                      17:27.5  5:38/M    12
    4      4     81  Adrian Bobzien        Grain Valley High School                18:00.5  5:49/M    10
    5      5     51  Evan Funk             Fort Osage High School                  18:03.7  5:50/M    12
    6      6    284  Cody Adams            Kearney High School                     18:30.0  5:58/M    12
    7      7     86  Jackson Williams      Grain Valley High School                18:38.4  6:01/M    12
    8      8     82  Chris Fossinger       Grain Valley High School                18:45.0  6:03/M    10
    9      9    533  Kolby Cook            Truman High School                      19:00.8  6:08/M    12
   10     10    285  Kyler Chappell        Kearney High School                     19:03.1  6:09/M    11
   11     11    286  Jackson Elsea         Kearney High School                     19:03.2  6:09/M    10
   12     12     49  Johnathan Alcorn      Fort Osage High School                  19:03.5  6:09/M    11
   13     13     85  David Roberson        Grain Valley High School                19:06.9  6:10/M    9 
   14     14    535  John Crump Iii        Truman High School                      19:24.6  6:16/M    12
   15     15     80  Landon Barnes         Grain Valley High School                19:29.2  6:17/M    9 
   16     16     55  Austin Samson         Fort Osage High School                  19:38.0  6:20/M    11
   17     17    540  Danny Yothphoy        Truman High School                      19:39.9  6:21/M    12
   18     18    287  Elek Haney            Kearney High School                     19:45.5  6:22/M    12
   19  (< 5)    545  Alexander Alejandre   William Chrisman High School            20:16.3  6:32/M    10
   20     19    288  Rylee Johnson         Kearney High School                     20:31.7  6:37/M    9 
   21     20    290  Noah Thurston         Kearney High School                     20:51.4  6:44/M    12
   22  (< 5)    262  Christian Patterson   Grandview High School                   20:53.3  6:44/M    12
   23     21     52  Brett Irwin           Fort Osage High School                  21:09.6  6:50/M    12
   24     22    289  Max Morehouse         Kearney High School                     21:56.7  7:05/M    10
   25  (> 7)    298  Luke Bailey           Kearney High School                     22:03.3  7:07/M    12
   26     23     50  KC Culbertson         Fort Osage High School                  22:17.3  7:11/M    10
   27     24     53  Jordan Jamis          Fort Osage High School                  22:42.4  7:20/M    9 
   28  (< 5)    259  Adonai Davenport      Grandview High School                   22:48.1  7:21/M    11
   29  (< 5)    548  Lucas Smith           William Chrisman High School            22:56.1  7:24/M    9 
   30     25    538  Xander Nichols        Truman High School                      23:00.0  7:25/M    11
   31  (< 5)    263  Mac Ratliff           Grandview High School                   23:44.8  7:40/M    12
   32     26     54  Andrew O'dell         Fort Osage High School                  24:09.6  7:48/M    11
   33  (< 5)    546  Ket Munger            William Chrisman High School            24:19.7  7:51/M    9 
   34  (< 5)    264  Alexander Springer    Grandview High School                   26:50.4  8:39/M    12
   35     27    537  Max Lee               Truman High School                      27:48.9  8:58/M    9 



Top

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

White


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)    519  Gabe Aitken           Smithton High School                    18:34.2  5:59/M    10
    2  (< 5)    334  Ryan Bailey           Kingsville High School                  18:43.8  6:03/M    12
    3  (< 5)    435  Cameron McClain       Oak Grove High School                   19:19.3  6:14/M    11
    4      1    414  Ben Janssen           Lone Jack High School                   19:20.8  6:14/M    12
    5  (< 5)    434  Kadan Martinko        Oak Grove High School                   19:27.3  6:17/M    11
    6      2    481  Andrew Greaves        Pembroke Hill School                    19:30.0  6:17/M    10
    7      3    425  Bailey Carter         Montrose High School                    19:33.1  6:18/M    11
    8  (< 5)    497  Hayden Pace           Plaza Heights Christian Academy         19:40.4  6:21/M    12
    9      4    480  Jesse Chan            Pembroke Hill School                    20:10.5  6:31/M    12
   10      5    415  Noah Lovell           Lone Jack High School                   20:12.5  6:31/M    10
   11      6    483  Benjamin Palmet       Pembroke Hill School                    20:18.4  6:33/M    9 
   12      7    485  Max Sproull           Pembroke Hill School                    20:23.8  6:35/M    12
   13      8    449  Gavin Zumwalt         Odessa High School                      20:34.7  6:38/M    11
   14      9    428  Carson Rohaus         Montrose High School                    20:37.6  6:39/M    10
   15     10    413  Colton Hill           Lone Jack High School                   20:48.7  6:43/M    12
   16     11    482  William Greaves       Pembroke Hill School                    20:49.1  6:43/M    12
   17     12    429  Blake Wareham         Montrose High School                    21:00.1  6:47/M    10
   18     13    486  Darwin Torrance       Pembroke Hill School                    21:08.0  6:49/M    12
   19     14    484  Luke Ryan             Pembroke Hill School                    21:11.8  6:50/M    9 
   20     15    279  Mason Freece          Hardin-Central High School              21:27.7  6:55/M    12
   21     16    445  Brock Oldham          Odessa High School                      21:46.8  7:02/M    12
   22     17    448  Isaac Sumy            Odessa High School                      21:52.9  7:04/M    11
   23  (< 5)    335  Brayden Barnett       Kingsville High School                  21:56.0  7:05/M    9 
   24     18    444  Landon Linkhart       Odessa High School                      21:56.1  7:05/M    9 
   25     19    416  Ian Powell            Lone Jack High School                   22:25.7  7:14/M    10
   26     20    447  Blake Sullivan        Odessa High School                      22:26.0  7:14/M    10
   27     21    280  Andrew Hawkins        Hardin-Central High School              22:31.5  7:16/M    10
   28  (< 5)     31  Deacon Bell           Cameron High School                     22:32.5  7:16/M    11
   29  (< 5)     30  Bryce Baragary        Cameron High School                     22:35.2  7:17/M    9 
   30     22    281  Isaac Heil            Hardin-Central High School              22:38.3  7:18/M    12
   31     23    446  Trevor Riley          Odessa High School                      23:00.4  7:25/M    12
   32     24    412  Austin Brown          Lone Jack High School                   23:14.1  7:30/M    11
   33  (< 5)     33  Brenton Ross          Cameron High School                     23:25.7  7:33/M    12
   34     25    282  Kameron Pugh          Hardin-Central High School              23:28.8  7:34/M    10
   35     26    443  Trenton Harris        Odessa High School                      23:30.8  7:35/M    11
   36     27    424  Nate Bailey           Montrose High School                    23:32.2  7:36/M    10
   37  (< 5)    433  Jacob Bacus           Oak Grove High School                   23:35.1  7:36/M    11
   38     28    427  Jesse Henzlik         Montrose High School                    23:49.4  7:41/M    10
   39  (< 5)     25  Andrew Clutter        Butler High School                      23:55.0  7:43/M    11
   40  (< 5)    522  Connor Petersen       Smithton High School                    24:03.7  7:46/M    9 
   41  (< 5)     28  Richard Walker        Butler High School                      24:04.6  7:46/M    12
   42     29    283  Korbin Pugh           Hardin-Central High School              24:12.9  7:49/M    12
   43  (> 7)    452  Matthew Steiner       Odessa High School                      24:23.0  7:52/M    11
   44  (< 5)     32  Alexander Kropp       Cameron High School                     24:24.3  7:52/M    12
Top

Detail Team Results - Boys

Varsity Boys

Pink

Grain Valley High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  22  Team Score (times):    1:29:09.0   Average Time: 17:49.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     83  Carson Hill            11       1            1        16:39.1      16:39.1      0:00.0
    2     84  Mason McCain           12       2            3        17:05.8      33:44.9      0:26.6
    3     81  Adrian Bobzien         10       4            7        18:00.5      51:45.5      1:21.4
    4     86  Jackson Williams       12       7           14        18:38.4    1:10:23.9      1:59.3
    5     82  Chris Fossinger        10       8           22        18:45.0    1:29:09.0      2:05.9
    6     85  David Roberson         9       13           35        19:06.9    1:48:15.9      2:27.7
    7     80  Landon Barnes          9       15           50        19:29.2    2:07:45.1      2:50.0

Kearney High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  64  Team Score (times):    1:36:53.7   Average Time: 19:22.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    284  Cody Adams             12       6            6        18:30.0      18:30.0      1:50.8
    2    285  Kyler Chappell         11      10           16        19:03.1      37:33.1      2:24.0
    3    286  Jackson Elsea          10      11           27        19:03.2      56:36.4      2:24.1
    4    287  Elek Haney             12      18           45        19:45.5    1:16:22.0      3:06.4
    5    288  Rylee Johnson          9       19           64        20:31.7    1:36:53.7      3:52.6
    6    290  Noah Thurston          12      20           84        20:51.4    1:57:45.2      4:12.3
    7    289  Max Morehouse          10      22          106        21:56.7    2:19:41.9      5:17.5
    8    298  Luke Bailey            12   More Than  7           22:03.3    2:41:45.3      5:24.2

Truman High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  68  Team Score (times):    1:38:32.9   Average Time: 19:42.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    534  Jack Getman            12       3            3        17:27.5      17:27.5      0:48.4
    2    533  Kolby Cook             12       9           12        19:00.8      36:28.4      2:21.6
    3    535  John Crump Iii         12      14           26        19:24.6      55:53.0      2:45.4
    4    540  Danny Yothphoy         12      17           43        19:39.9    1:15:32.9      3:00.7
    5    538  Xander Nichols         11      25           68        23:00.0    1:38:32.9      6:20.8
    6    537  Max Lee                9       27           95        27:48.9    2:06:21.8     11:09.7

Fort Osage High School    Finish Position -     4

  Team Score (places):  77  Team Score (times):    1:40:12.4   Average Time: 20:02.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     51  Evan Funk              12       5            5        18:03.7      18:03.7      1:24.6
    2     49  Johnathan Alcorn       11      12           17        19:03.5      37:07.3      2:24.4
    3     55  Austin Samson          11      16           33        19:38.0      56:45.4      2:58.9
    4     52  Brett Irwin            12      21           54        21:09.6    1:17:55.0      4:30.5
    5     50  KC Culbertson          10      23           77        22:17.3    1:40:12.4      5:38.2
    6     53  Jordan Jamis           9       24          101        22:42.4    2:02:54.9      6:03.3
    7     54  Andrew O'dell          11      26          127        24:09.6    2:27:04.5      7:30.4

Grandview High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    262  Christian Patterson    12   Less Than  5           20:53.3      20:53.3      4:14.1
    2    259  Adonai Davenport       11   Less Than  5           22:48.1      43:41.4      6:08.9
    3    263  Mac Ratliff            12   Less Than  5           23:44.8    1:07:26.3      7:05.7
    4    264  Alexander Springer     12   Less Than  5           26:50.4    1:34:16.7     10:11.2

William Chrisman High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    545  Alexander Alejandre    10   Less Than  5           20:16.3      20:16.3      3:37.2
    2    548  Lucas Smith            9    Less Than  5           22:56.1      43:12.5      6:17.0
    3    546  Ket Munger             9    Less Than  5           24:19.7    1:07:32.2      7:40.5



Top

Detail Team Results - Boys

Varsity Boys

White


Pembroke Hill School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  30  Team Score (times):    1:41:12.0   Average Time: 20:14.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    481  Andrew Greaves         10       2            2        19:30.0      19:30.0      2:50.9
    2    480  Jesse Chan             12       4            6        20:10.5      39:40.6      3:31.4
    3    483  Benjamin Palmet        9        6           12        20:18.4      59:59.0      3:39.2
    4    485  Max Sproull            12       7           19        20:23.8    1:20:22.9      3:44.6
    5    482  William Greaves        12      11           30        20:49.1    1:41:12.0      4:09.9
    6    486  Darwin Torrance        12      13           43        21:08.0    2:02:20.1      4:28.9
    7    484  Luke Ryan              9       14           57        21:11.8    2:23:31.9      4:32.7

Lone Jack High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  59  Team Score (times):    1:46:01.9   Average Time: 21:12.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    414  Ben Janssen            12       1            1        19:20.8      19:20.8      2:41.7
    2    415  Noah Lovell            10       5            6        20:12.5      39:33.3      3:33.3
    3    413  Colton Hill            12      10           16        20:48.7    1:00:22.0      4:09.5
    4    416  Ian Powell             10      19           35        22:25.7    1:22:47.8      5:46.6
    5    412  Austin Brown           11      24           59        23:14.1    1:46:01.9      6:34.9

Odessa High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  79  Team Score (times):    1:48:36.7   Average Time: 21:43.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    449  Gavin Zumwalt          11       8            8        20:34.7      20:34.7      3:55.6
    2    445  Brock Oldham           12      16           24        21:46.8      42:21.6      5:07.7
    3    448  Isaac Sumy             11      17           41        21:52.9    1:04:14.5      5:13.8
    4    444  Landon Linkhart        9       18           59        21:56.1    1:26:10.7      5:17.0
    5    447  Blake Sullivan         10      20           79        22:26.0    1:48:36.7      5:46.8
    6    446  Trevor Riley           12      23          102        23:00.4    2:11:37.2      6:21.2
    7    443  Trenton Harris         11      26          128        23:30.8    2:35:08.0      6:51.7
    8    452  Matthew Steiner        11   More Than  7           24:23.0    2:59:31.1      7:43.9

Montrose High School    Finish Position -     4

  Team Score (places):  79  Team Score (times):    1:48:32.6   Average Time: 21:42.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    425  Bailey Carter          11       3            3        19:33.1      19:33.1      2:53.9
    2    428  Carson Rohaus          10       9           12        20:37.6      40:10.7      3:58.4
    3    429  Blake Wareham          10      12           24        21:00.1    1:01:10.9      4:21.0
    4    424  Nate Bailey            10      27           51        23:32.2    1:24:43.1      6:53.0
    5    427  Jesse Henzlik          10      28           79        23:49.4    1:48:32.6      7:10.3

Hardin-Central High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 112  Team Score (times):    1:54:19.4   Average Time: 22:51.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    279  Mason Freece           12      15           15        21:27.7      21:27.7      4:48.6
    2    280  Andrew Hawkins         10      21           36        22:31.5      43:59.2      5:52.3
    3    281  Isaac Heil             12      22           58        22:38.3    1:06:37.6      5:59.2
    4    282  Kameron Pugh           10      25           83        23:28.8    1:30:06.5      6:49.7
    5    283  Korbin Pugh            12      29          112        24:12.9    1:54:19.4      7:33.7

Cameron High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     31  Deacon Bell            11   Less Than  5           22:32.5      22:32.5      5:53.4
    2     30  Bryce Baragary         9    Less Than  5           22:35.2      45:07.8      5:56.1
    3     33  Brenton Ross           12   Less Than  5           23:25.7    1:08:33.5      6:46.5
    4     32  Alexander Kropp        12   Less Than  5           24:24.3    1:32:57.8      7:45.1

Oak Grove High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    435  Cameron McClain        11   Less Than  5           19:19.3      19:19.3      2:40.2
    2    434  Kadan Martinko         11   Less Than  5           19:27.3      38:46.7      2:48.1
    3    433  Jacob Bacus            11   Less Than  5           23:35.1    1:02:21.8      6:55.9

Butler High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     25  Andrew Clutter         11   Less Than  5           23:55.0      23:55.0      7:15.9
    2     28  Richard Walker         12   Less Than  5           24:04.6      47:59.7      7:25.5

Kingsville High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    334  Ryan Bailey            12   Less Than  5           18:43.8      18:43.8      2:04.6
    2    335  Brayden Barnett        9    Less Than  5           21:56.0      40:39.8      5:16.9

Smithton High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    519  Gabe Aitken            10   Less Than  5           18:34.2      18:34.2      1:55.0
    2    522  Connor Petersen        9    Less Than  5           24:03.7      42:37.9      7:24.6

Plaza Heights Christian Academy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    497  Hayden Pace            12   Less Than  5           19:40.4      19:40.4      3:01.2

Date Name & Distance Contact Results Photos
Nov 25
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Oct 23
10:00 am
Belton XC Invite
JV & C Team

Results
Oct 23
9:30 am
Belton XC Invite
Varsity Boys

Results
Oct 23
9:00 am
Belton XC Invite
Varsity Girls

Results
Oct 20
4:30 am
Montrose XC
MS and JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 20
4:00 pm
Montrose XC
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
Relay & Alt Beer mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
overall results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 14
6:30 pm
Martin City Taco Mile
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Jul 5
7:00 am
JRHA 5k

Results
May 31
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 31
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 15
7:00 am
KCCC Half
Marathon Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 1
7:00 am
KCCC 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 14, 2020
8:00 am
Veterans Day 5K
Live In Person Run
Brad Ziegler
bziegler1003@yahoo.com
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results

Photos
Looking for races before November, 8 2020? Click here