Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Grain Valley XC
Invite Varsity Girls

Date: 2021-10-02

Contact: Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results:

Sock it to Cancer GVI

Sock it to Cancer GVI

October 02, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Table of Contents

Finish List - Girls - Varsity Girls - Pink
Finish List - Girls - Varsity Girls - White
Team Detail - Girls - Varsity Girls - Pink
Team Detail - Girls - Varsity Girls - White
Top

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Pink


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    296  Alexandria Kinstler   Kearney High School                     20:00.3  6:27/M    9 
    2      2      2  Abigail Brackenbury   Blue Springs High School                20:21.3  6:34/M    10
    3      3     89  Ella Casey            Grain Valley High School                20:58.1  6:46/M    12
    4      4      5  Kyla Weems            Blue Springs High School                21:12.6  6:51/M    11
    5      5      4  Ariana Jackson        Blue Springs High School                21:16.4  6:52/M    10
    6      6    349  Gesine Schick         Lee's Summit High School                21:18.5  6:52/M    12
    7      7     91  Amyah Graybill        Grain Valley High School                21:24.0  6:54/M    9 
    8      8      3  I'yana Foster         Blue Springs High School                21:26.2  6:55/M    11
    9      9    348  Angie Perkins         Lee's Summit High School                21:36.5  6:58/M    12
   10     10     87  Kayley Bell           Grain Valley High School                21:37.9  6:59/M    10
   11     11    291  Heidi Adams           Kearney High School                     21:39.8  6:59/M    10
   12     12     92  Lexie Nicholson       Grain Valley High School                22:00.3  7:06/M    11
   13     13      6  Allie Wharton         Blue Springs High School                22:03.4  7:07/M    12
   14     14    297  Liela Murphy          Kearney High School                     22:06.4  7:08/M    10
   15     15    345  Janet Garciga         Lee's Summit High School                22:06.6  7:08/M    9 
   16     16     90  Jordan Gossage        Grain Valley High School                22:12.7  7:10/M    9 
   17     17     93  Gabby Valverde        Grain Valley High School                22:21.6  7:13/M    12
   18  (< 5)    267  Savanna Mcclurg       Grandview High School                   22:22.1  7:13/M    12
   19     18    347  Rebecca Harsha        Lee's Summit High School                22:30.5  7:16/M    9 
   20     19     61  Olivia Siefker        Fort Osage High School                  22:31.6  7:16/M    12
   21     20    346  Madison Hankel        Lee's Summit High School                22:35.6  7:17/M    11
   22     21    294  Isabella Donze        Kearney High School                     22:36.9  7:18/M    11
   23     22    293  Olivia Brock          Kearney High School                     22:52.0  7:23/M    9 
   24     23      7  Emma Wharton          Blue Springs High School                22:54.9  7:24/M    12
   25     24    352  Madi Vleisides        Lee's Summit High School                23:16.1  7:30/M    9 
   26  (< 5)    265  Ivonne Lucho          Grandview High School                   23:21.6  7:32/M    10
   27     25     57  Riley Filmore         Fort Osage High School                  23:24.8  7:33/M    10
   28  (< 5)    542  Molly Mcclung         Truman High School                      23:29.6  7:35/M    11
   29     26    292  Gracie Bomar          Kearney High School                     23:47.9  7:41/M    10
   30     27    318  Abigail Smith         Kearney High School                     24:00.6  7:45/M    12
   31     28      1  Macy Baldwin          Blue Springs High School                24:21.9  7:52/M    11
   32  (< 5)    266  Ciaira Martinez       Grandview High School                   24:27.8  7:54/M    11
   33     29    350  Jayden Sumler         Lee's Summit High School                24:35.1  7:56/M    9 
   34     30     60  Airiel Phillips       Fort Osage High School                  24:45.5  7:59/M    9 
   35  (> 7)    344  Addison Baker         Lee's Summit High School                25:37.7  8:16/M    11
   36     31     59  Dakota Miller         Fort Osage High School                  25:45.5  8:19/M    10
   37  (< 5)    544  Hadlee Ryan           Truman High School                      26:21.7  8:30/M    10
   38  (< 5)    543  Madeline McGregor     Truman High School                      26:25.5  8:31/M    10
   39     32     62  Averi Van Winkle      Fort Osage High School                  27:43.5  8:57/M    9 
   40  (< 5)     42  Jacqueline Kisubi     East (Kansas City) High School          28:34.6  9:13/M    12



Top

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

White


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)    513  Riley Bryan           Smithton High School                    19:16.5  6:13/M    11
    2      1    479  Eden Young            Pembroke Hill School                    21:20.7  6:53/M    9 
    3  (< 5)     29  Bailey Robinson       Cameron High School                     22:19.3  7:12/M    10
    4      2    477  Erin William          Pembroke Hill School                    23:02.1  7:26/M    11
    5      3    476  Sarah Stockman        Pembroke Hill School                    23:17.3  7:31/M    9 
    6  (< 5)     20  Olivia Dowell         Butler High School                      23:28.2  7:34/M    9 
    7      4    478  India Williams        Pembroke Hill School                    23:52.0  7:42/M    12
    8  (< 5)    498  Aaliyah Logan         Plaza Heights Christian Academy         24:14.4  7:49/M    11
    9      5    475  Reaghan Gaffney       Pembroke Hill School                    24:32.0  7:55/M    10
   10  (< 5)    431  Andrea Chambers       Oak Grove High School                   24:32.4  7:55/M    10
   11  (< 5)    517  Murray Page           Smithton High School                    25:01.1  8:04/M    11
   12  (< 5)    411  Mollie Beekman        Lone Jack High School                   25:48.4  8:19/M    10
   13  (< 5)    332  Talitha Hart          Kingsville High School                  25:51.8  8:21/M    11
   14  (< 5)    442  Gracelyn Tilden       Odessa High School                      25:59.2  8:23/M    11
   15  (< 5)    432  Kaylee Holt           Oak Grove High School                   26:42.9  8:37/M    12
   16  (< 5)    441  Danika Dutel          Odessa High School                      26:48.4  8:39/M    11
   17  (< 5)    331  Laci Collens          Kingsville High School                  26:52.3  8:40/M    10
   18  (< 5)    440  Kaylee Barker         Odessa High School                      26:58.7  8:42/M    12
   19  (< 5)    515  Eleanor Holiway       Smithton High School                    27:56.1  9:01/M    9 
   20  (< 5)    499  Caedran Schieber      Plaza Heights Christian Academy         28:21.2  9:09/M    12
   21  (< 5)     24  Cadence Turney        Butler High School                      28:21.7  9:09/M    10
   22  (< 5)    423  Rilee Stinnett        Montrose High School                    28:30.1  9:12/M    10
   23  (< 5)     18  Brielle Campbell      Butler High School                      29:12.9  9:25/M    11
   24  (< 5)    518  Audree Ross           Smithton High School                    29:48.1  9:37/M    12
Top

Detail Team Results - Girls

Varsity Girls

Pink

Blue Springs High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  32  Team Score (times):    1:46:20.2   Average Time: 21:16.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1      2  Abigail Brackenbury    10       2            2        20:21.3      20:21.3      1:04.8
    2      5  Kyla Weems             11       4            6        21:12.6      41:34.0      1:56.1
    3      4  Ariana Jackson         10       5           11        21:16.4    1:02:50.4      1:59.9
    4      3  I'yana Foster          11       8           19        21:26.2    1:24:16.7      2:09.7
    5      6  Allie Wharton          12      13           32        22:03.4    1:46:20.2      2:46.9
    6      7  Emma Wharton           12      23           55        22:54.9    2:09:15.1      3:38.4
    7      1  Macy Baldwin           11      28           83        24:21.9    2:33:37.1      5:05.4

Grain Valley High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  48  Team Score (times):    1:48:13.1   Average Time: 21:38.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     89  Ella Casey             12       3            3        20:58.1      20:58.1      1:41.6
    2     91  Amyah Graybill         9        7           10        21:24.0      42:22.1      2:07.4
    3     87  Kayley Bell            10      10           20        21:37.9    1:04:00.1      2:21.4
    4     92  Lexie Nicholson        11      12           32        22:00.3    1:26:00.4      2:43.8
    5     90  Jordan Gossage         9       16           48        22:12.7    1:48:13.1      2:56.2
    6     93  Gabby Valverde         12      17           65        22:21.6    2:10:34.8      3:05.1

Lee's Summit High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  68  Team Score (times):    1:50:07.8   Average Time: 22:01.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    349  Gesine Schick          12       6            6        21:18.5      21:18.5      2:02.0
    2    348  Angie Perkins          12       9           15        21:36.5      42:55.0      2:19.9
    3    345  Janet Garciga          9       15           30        22:06.6    1:05:01.6      2:50.1
    4    347  Rebecca Harsha         9       18           48        22:30.5    1:27:32.2      3:14.0
    5    346  Madison Hankel         11      20           68        22:35.6    1:50:07.8      3:19.1
    6    352  Madi Vleisides         9       24           92        23:16.1    2:13:24.0      3:59.6
    7    350  Jayden Sumler          9       29          121        24:35.1    2:37:59.2      5:18.6
    8    344  Addison Baker          11   More Than  7           25:37.7    3:03:36.9      6:21.1

Kearney High School    Finish Position -     4

  Team Score (places):  69  Team Score (times):    1:49:15.6   Average Time: 21:51.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    296  Alexandria Kinstler    9        1            1        20:00.3      20:00.3      0:43.8
    2    291  Heidi Adams            10      11           12        21:39.8      41:40.2      2:23.3
    3    297  Liela Murphy           10      14           26        22:06.4    1:03:46.6      2:49.8
    4    294  Isabella Donze         11      21           47        22:36.9    1:26:23.6      3:20.4
    5    293  Olivia Brock           9       22           69        22:52.0    1:49:15.6      3:35.5
    6    292  Gracie Bomar           10      26           95        23:47.9    2:13:03.6      4:31.4
    7    318  Abigail Smith          12      27          122        24:00.6    2:37:04.2      4:44.1

Fort Osage High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 137  Team Score (times):    2:04:11.1   Average Time: 24:50.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     61  Olivia Siefker         12      19           19        22:31.6      22:31.6      3:15.1
    2     57  Riley Filmore          10      25           44        23:24.8      45:56.5      4:08.3
    3     60  Airiel Phillips        9       30           74        24:45.5    1:10:42.0      5:28.9
    4     59  Dakota Miller          10      31          105        25:45.5    1:36:27.5      6:28.9
    5     62  Averi Van Winkle       9       32          137        27:43.5    2:04:11.1      8:27.0

Grandview High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    267  Savanna Mcclurg        12   Less Than  5           22:22.1      22:22.1      3:05.6
    2    265  Ivonne Lucho           10   Less Than  5           23:21.6      45:43.8      4:05.1
    3    266  Ciaira Martinez        11   Less Than  5           24:27.8    1:10:11.6      5:11.3

Truman High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    542  Molly Mcclung          11   Less Than  5           23:29.6      23:29.6      4:13.1
    2    544  Hadlee Ryan            10   Less Than  5           26:21.7      49:51.4      7:05.2
    3    543  Madeline McGregor      10   Less Than  5           26:25.5    1:16:16.9      7:09.0

East (Kansas City) High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     42  Jacqueline Kisubi      12   Less Than  5           28:34.6      28:34.6      9:18.0



Top

Detail Team Results - Girls

Varsity Girls

White


Pembroke Hill School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  15  Team Score (times):    1:56:04.3   Average Time: 23:12.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    479  Eden Young             9        1            1        21:20.7      21:20.7      2:04.2
    2    477  Erin William           11       2            3        23:02.1      44:22.9      3:45.6
    3    476  Sarah Stockman         9        3            6        23:17.3    1:07:40.2      4:00.8
    4    478  India Williams         12       4           10        23:52.0    1:31:32.3      4:35.5
    5    475  Reaghan Gaffney        10       5           15        24:32.0    1:56:04.3      5:15.5

Smithton High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    513  Riley Bryan            11   Less Than  5           19:16.5      19:16.5      0:00.0
    2    517  Murray Page            11   Less Than  5           25:01.1      44:17.7      5:44.6
    3    515  Eleanor Holiway        9    Less Than  5           27:56.1    1:12:13.8      8:39.5
    4    518  Audree Ross            12   Less Than  5           29:48.1    1:42:01.9     10:31.6

Butler High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     20  Olivia Dowell          9    Less Than  5           23:28.2      23:28.2      4:11.7
    2     24  Cadence Turney         10   Less Than  5           28:21.7      51:50.0      9:05.2
    3     18  Brielle Campbell       11   Less Than  5           29:12.9    1:21:02.9      9:56.3

Odessa High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    442  Gracelyn Tilden        11   Less Than  5           25:59.2      25:59.2      6:42.7
    2    441  Danika Dutel           11   Less Than  5           26:48.4      52:47.7      7:31.8
    3    440  Kaylee Barker          12   Less Than  5           26:58.7    1:19:46.4      7:42.2

Kingsville High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    332  Talitha Hart           11   Less Than  5           25:51.8      25:51.8      6:35.2
    2    331  Laci Collens           10   Less Than  5           26:52.3      52:44.1      7:35.7

Oak Grove High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    431  Andrea Chambers        10   Less Than  5           24:32.4      24:32.4      5:15.9
    2    432  Kaylee Holt            12   Less Than  5           26:42.9      51:15.4      7:26.4

Plaza Heights Christian Academy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    498  Aaliyah Logan          11   Less Than  5           24:14.4      24:14.4      4:57.8
    2    499  Caedran Schieber       12   Less Than  5           28:21.2      52:35.6      9:04.6

Cameron High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     29  Bailey Robinson        10   Less Than  5           22:19.3      22:19.3      3:02.8

Lone Jack High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    411  Mollie Beekman         10   Less Than  5           25:48.4      25:48.4      6:31.8

Montrose High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    423  Rilee Stinnett         10   Less Than  5           28:30.1      28:30.1      9:13.5

Date Name & Distance Contact Results Photos
Nov 25
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Oct 23
10:00 am
Belton XC Invite
JV & C Team

Results
Oct 23
9:30 am
Belton XC Invite
Varsity Boys

Results
Oct 23
9:00 am
Belton XC Invite
Varsity Girls

Results
Oct 20
4:30 am
Montrose XC
MS and JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 20
4:00 pm
Montrose XC
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
Relay & Alt Beer mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
overall results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 14
6:30 pm
Martin City Taco Mile
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Jul 5
7:00 am
JRHA 5k

Results
May 31
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 31
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 15
7:00 am
KCCC Half
Marathon Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 1
7:00 am
KCCC 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 14, 2020
8:00 am
Veterans Day 5K
Live In Person Run
Brad Ziegler
bziegler1003@yahoo.com
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results

Photos
Looking for races before November, 8 2020? Click here