Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Ray Pec MS XC
C Boys/Girls

Date: 2021-10-05

Contact: Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results:

Ray Pec South MS C Race


Ray Pec South MS C Race


Overall Finish List


October 05, 2021




Results By Race Management Systems, Inc.


Boys Male Finishers

Girls


Female Finishers



Total
Place Name Team Bib No Age Gend Age Group Time
1 Audrey Kientzy Warrensburg 569 F 1: 0- 0 11:04.3
2 mariya hampton Pleasant Lea 1225 F 2: 0- 0 11:13.4
3 Sabrine Haelson Pleasant Lea 1226 F 3: 0- 0 11:17.7
4 Reese Williams Raytown Central 477 F 4: 0- 0 11:25.4
5 Sydney Masters Campbell 38 F 5: 0- 0 11:33.1
6 Izzy Fargas-Reyes Summit Lakes 517 F 6: 0- 0 11:34.0
7 Bomi Park Warrensburg 575 F 7: 0- 0 11:43.4
8 Lena Scofield Campbell 37 F 8: 0- 0 11:46.0
9 Samantha Mason Campbell 41 F 9: 0- 0 11:50.0
10 Hayden Cantrell Summit Lakes 516 F 10: 0- 0 11:52.5
11 Alexa Monard Summit Lakes 521 F 11: 0- 0 11:56.2
12 Analeigh Collins Grandview 85 F 12: 0- 0 12:07.2
13 Bella Hoffman Campbell 40 F 13: 0- 0 12:09.9
14 Bridget Kellner Warrensburg 577 F 14: 0- 0 12:10.7
15 Arin Greenberg Warrensburg 568 F 15: 0- 0 12:13.3
16 Reese Staley Pleasant Lea 1219 F 16: 0- 0 12:15.2
17 liliana flacksenburg Pleasant Lea 330 F 17: 0- 0 12:20.3
18 Aliyah Bagby Summit Lakes 515 F 18: 0- 0 12:26.3
19 Ava Lane Campbell 42 F 19: 0- 0 12:31.4
20 Ava Werneke Warrensburg 574 F 20: 0- 0 12:32.8
21 hazel schwope Pleasant Lea 341 F 21: 0- 0 12:34.6
22 Hope Benson Summit Lakes 524 F 22: 0- 0 12:35.3
23 Keegan Hix Summit Lakes 519 F 23: 0- 0 12:36.7
24 lily draper Pleasant Lea 348 F 24: 0- 0 12:47.5
25 Whiney McWillie Campbell 25 F 25: 0- 0 12:50.8
26 chidimma ijeh Pleasant Lea 350 F 26: 0- 0 12:52.7
27 Morgan Holmberg Warrensburg 573 F 27: 0- 0 12:53.7
28 Paisley Huke Summit Lakes 525 F 28: 0- 0 12:55.5
29 Ashlynn Lujin Campbell 43 F 29: 0- 0 12:55.9
30 emma williams Pleasant Lea 1234 F 30: 0- 0 12:57.0
31 Kade Wood Pleasant Lea 1232 F 31: 0- 0 13:01.7
32 Lily Markley Summit Lakes 520 F 32: 0- 0 13:02.6
33 Avery Hanis Summit Lakes 518 F 33: 0- 0 13:04.4
34 Rhiannon Woodward Warrensburg 579 F 34: 0- 0 13:08.6
35 Katelynn Anderson Summit Lakes 514 F 35: 0- 0 13:10.0
36 Jasmine Gaeija Pleasant Lea 1220 F 36: 0- 0 13:12.1
37 Lydia Brush Campbell 44 F 37: 0- 0 13:13.7
38 Gabriella Castillo Osage Trail 232 F 38: 0- 0 13:25.4
39 Madison Mitchell Summit Lakes 526 F 39: 0- 0 13:35.9
40 Hailie Richardson Osage Trail 231 F 40: 0- 0 13:39.2
41 Allison Montgomery Campbell 48 F 41: 0- 0 13:40.8
42 Shayli Brooks Kearney 148 F 42: 0- 0 13:53.0
43 Kaylah Mulinazzi Campbell 26 F 43: 0- 0 13:59.6
44 shawna reynolds Pleasant Lea 352 F 44: 0- 0 14:02.3
45 Hadley Ochoa Campbell 47 F 45: 0- 0 14:03.6
46 Payton Chambers Osage Trail 240 F 46: 0- 0 14:03.8
47 jersie rushton Pleasant Lea 340 F 47: 0- 0 14:04.1
48 Amaya Hernandez Platte County High 275 F 48: 0- 0 14:05.3
49 d'krya koehler-jones Pleasant Lea 351 F 49: 0- 0 14:07.3
50 Brooklynn Yaghoubian Osage Trail 230 F 50: 0- 0 14:10.3
51 Marli McKinne Campbell 45 F 51: 0- 0 14:11.6
52 edy sentgeorge Pleasant Lea 342 F 52: 0- 0 14:12.2
53 Payton Peacock Kearney 154 F 53: 0- 0 14:12.7
54 Eva Cox Kearney 145 F 54: 0- 0 14:17.3
55 Kamber Richner Warrensburg 572 F 55: 0- 0 14:21.0
56 Chanyah Oliver Osage Trail 247 F 56: 0- 0 14:22.9
57 Preslie Tyler Osage Trail 245 F 57: 0- 0 14:28.6
58 Katie Todd Pleasant Hill 310 F 58: 0- 0 14:31.4
59 Kelsey Pratt Kearney 155 F 59: 0- 0 14:38.6
60 Michelle Zamudio Grandview 86 F 60: 0- 0 14:45.9
61 Aubrey Baker Kearney 144 F 61: 0- 0 14:57.8
62 Lily Hufford Osage Trail 239 F 62: 0- 0 15:03.1
63 payton rowles Pleasant Lea 339 F 63: 0- 0 15:08.9
64 nevien stiner Pleasant Lea 345 F 64: 0- 0 15:10.6
65 avery weyrauch Pleasant Lea 346 F 65: 0- 0 15:15.5
66 gabrielle armstrong Pleasant Lea 324 F 66: 0- 0 15:17.3
67 maria tomeldon Pleasant Lea 354 F 67: 0- 0 15:17.4
68 Brooklyn Karney Osage Trail 234 F 68: 0- 0 15:19.3
69 Natalie Alvarado Pioneer Ridge Middl 598 F 69: 0- 0 15:24.9
70 Max Maxwell Raytown Middle 489 F 70: 0- 0 15:36.8
71 niobe best Pleasant Lea 326 F 71: 0- 0 15:42.8
72 Madalyn McDonald Raytown Middle 487 F 72: 0- 0 15:46.0
73 kacey worthy Pleasant Lea 357 F 73: 0- 0 15:53.3
74 Cianna Nash Osage Trail 242 F 74: 0- 0 15:55.2
75 Malarie Sheley Kearney 156 F 75: 0- 0 15:56.2
76 Gracie Danner Kearney 151 F 76: 0- 0 16:04.0
77 Julianna Blowers Harrisonville Middl 92 F 77: 0- 0 16:04.3
78 Alivia Bullock Harrisonville Middl 93 F 78: 0- 0 16:05.6
79 Tristan Holt Kearney 152 F 79: 0- 0 16:09.9
80 brynna dampf Pleasant Lea 329 F 80: 0- 0 16:11.8
81 kaiya iboaya Pleasant Lea 349 F 81: 0- 0 16:16.5
82 Bao Trinh Nguyen Platte County High 265 F 82: 0- 0 16:18.3
83 alexis smith Pleasant Lea 353 F 83: 0- 0 16:20.5
84 Lindsey Barnes Harrisonville Middl 91 F 84: 0- 0 16:28.2
85 julia panter Pleasant Lea 337 F 85: 0- 0 16:35.1
86 Callie McNeal Raytown Central 476 F 86: 0- 0 16:49.4
87 abbey wilson Pleasant Lea 356 F 87: 0- 0 17:03.9
88 Mariah Collins Raytown Central 478 F 88: 0- 0 17:06.9
89 Lilli Stewart Platte County High 278 F 89: 0- 0 17:09.1
90 Olivia Dziura Osage Trail 244 F 90: 0- 0 17:30.9
91 Joana Maldonado Osage Trail 243 F 91: 0- 0 17:36.1
92 Camora Crawford Raytown Central 479 F 92: 0- 0 17:36.6
93 Dorhianna Herron Raytown Central 474 F 93: 0- 0 17:40.0
94 Halle Goodrich Raytown Middle 488 F 94: 0- 0 17:47.4
95 Ashlynn Clark Osage Trail 233 F 95: 0- 0 17:51.7
96 Eva Diaz Belton 4 F 96: 0- 0 17:55.2
97 Jasmea Sanders Platte County High 267 F 97: 0- 0 18:02.6
98 Julia Pickett Pleasant Hill 308 F 98: 0- 0 18:20.1
99 Sharonn Welch Raytown Central 475 F 99: 0- 0 18:24.9
100 Brooklyn Martinez Bingham 16 F 100: 0- 0 19:08.4

Total
Place Name Team Bib No Age Gend Age Group Time
101 Danielle Wurtz Harrisonville Middl 99 F 101: 0- 0 19:22.4
102 Micaiah Evans KC International Ac 127 F 102: 0- 0 20:04.2
103 Joyrdan Douglas KC International Ac 128 F 103: 0- 0 20:05.0
104 Arias Givens Raytown Middle 491 F 104: 0- 0 20:19.1
105 Koda Burnett Belton 5 F 105: 0- 0 21:23.2
106 Abby Stauffer Raymore Peculiar Ea 408 F 106: 0- 0 21:54.3
107 Francline Weah KC International Ac 129 F 107: 0- 0 23:07.0




Top

Boys




Male Finishers



Total
Place Name Team Bib No Age Gend Age Group Time
1 Ace Little Warrensburg 592 M 1: 0- 0 9:56.2
2 Landon Daniels Campbell 70 M 2: 0- 0 10:07.6
3 Caleb Casey Campbell 62 M 3: 0- 0 10:11.2
4 Sam Ninemire Summit Lakes 564 M 4: 0- 0 10:13.7
5 Judah Light Campbell 71 M 5: 0- 0 10:20.5
6 Noah Quirk Summit Lakes 542 M 6: 0- 0 10:23.6
7 Nathan Warden Summit Lakes 544 M 7: 0- 0 10:25.3
8 Hayden Schroeder Summit Lakes 560 M 8: 0- 0 10:27.5
9 Luke McCrary Campbell 67 M 9: 0- 0 10:28.2
10 Evan Quirk Summit Lakes 543 M 10: 0- 0 10:32.0
11 Andrew Mason Campbell 63 M 11: 0- 0 10:33.0
12 Parker Williams Summit Lakes 545 M 12: 0- 0 10:33.4
13 Charles King Summit Lakes 541 M 13: 0- 0 10:35.6
14 Cole Brisbin Warrensburg 590 M 14: 0- 0 10:38.6
15 Spencer Evans Summit Lakes 558 M 15: 0- 0 10:39.1
16 Hudson Neir Campbell 66 M 16: 0- 0 10:39.5
17 Nathan Cernech Summit Lakes 557 M 17: 0- 0 10:40.0
18 henry clark Pleasant Lea 390 M 18: 0- 0 10:40.8
19 Chase Hinton Summit Lakes 550 M 19: 0- 0 10:40.8
20 Aziel Mulinazzi Campbell 61 M 20: 0- 0 10:41.5
21 Neil Daniels Campbell 83 M 21: 0- 0 10:42.2
22 mariano hicks Pleasant Lea 392 M 22: 0- 0 10:47.3
23 Garrett Blackham Summit Lakes 562 M 23: 0- 0 10:48.3
24 ben abington Pleasant Lea 375 M 24: 0- 0 10:48.9
25 Carter Schultz Campbell 56 M 25: 0- 0 10:49.3
26 Riyan Thomas Raytown Central 482 M 26: 0- 0 10:51.6
27 gavin evans Pleasant Lea 385 M 27: 0- 0 10:55.4
28 Landon Gillogly Warrensburg 580 M 28: 0- 0 10:57.1
29 Oliver Staab Warrensburg 596 M 29: 0- 0 10:59.4
30 Griffin Shaw Warrensburg 594 M 30: 0- 0 11:01.5
31 John Schmitt Campbell 55 M 31: 0- 0 11:08.0
32 Briston Wood Campbell 54 M 32: 0- 0 11:11.3
33 Liles Zelce Pleasant Lea 1217 M 33: 0- 0 11:16.9
34 Aaron Gonzalez-Molina Grandview 87 M 34: 0- 0 11:17.6
35 Andy Huyng Warrensburg 591 M 35: 0- 0 11:20.0
36 jake collings Pleasant Lea 383 M 36: 0- 0 11:20.3
37 Alex Strunk Platte County High 301 M 37: 0- 0 11:20.5
38 JT Mack Kearney 169 M 38: 0- 0 11:24.2
39 declan champ Pleasant Lea 380 M 39: 0- 0 11:30.2
40 Collin Bralley Platte County High 289 M 40: 0- 0 11:34.2
41 christopher clark Pleasant Lea 381 M 41: 0- 0 11:38.1
42 Cole Ketchum Pleasant Hill 322 M 42: 0- 0 11:43.9
43 Lukas Lesage Raytown Central 480 M 43: 0- 0 11:47.6
44 Hunter Brake Platte County High 291 M 44: 0- 0 11:50.9
45 cade robinson Pleasant Lea 366 M 45: 0- 0 11:52.9
46 Noah Whitehead Kearney 179 M 46: 0- 0 11:53.3
47 Colton Sewell Raytown Middle 492 M 47: 0- 0 11:55.9
48 David Royer Platte County High 286 M 48: 0- 0 11:59.3
49 Jake Starkey Kearney 172 M 49: 0- 0 11:59.7
50 Tanner Slawson Kearney 173 M 50: 0- 0 12:04.1
51 Dominick Tapia Osage Trail 256 M 51: 0- 0 12:05.3
52 Kendall Johnson Platte County High 294 M 52: 0- 0 12:06.3
53 Asher Hitzelberger Platte County High 293 M 53: 0- 0 12:10.6
54 Max Smith Warrensburg 584 M 54: 0- 0 12:13.0
55 Michael Hillmon Osage Trail 263 M 55: 0- 0 12:13.9
56 tate baker Pleasant Lea 376 M 56: 0- 0 12:15.7
57 Landon Osborn Osage Trail 257 M 57: 0- 0 12:20.1
58 Charles Larabee Raytown Central 484 M 58: 0- 0 12:22.1
59 Jalen Ngo Grandview 90 M 59: 0- 0 12:25.5
60 Quinn Julien Harrisonville Middl 103 M 60: 0- 0 12:27.0
61 zyien iboaya Pleasant Lea 388 M 61: 0- 0 12:28.7
62 wesley castle Pleasant Lea 379 M 62: 0- 0 12:29.8
63 callum mccarthy Pleasant Lea 393 M 63: 0- 0 12:30.9
64 greyson helm Pleasant Lea 387 M 64: 0- 0 12:33.5
65 Evan Wittmaier Warrensburg 588 M 65: 0- 0 12:42.1
66 Eli Supanich Warrensburg 587 M 66: 0- 0 12:44.1
67 Isaac Schmidt Platte County High 287 M 67: 0- 0 12:45.6
68 Jaden Mathurin Platte County High 281 M 68: 0- 0 12:48.0
69 John Winingar Osage Trail 262 M 69: 0- 0 12:48.4
70 Zimear Jackson-Battee Osage Trail 251 M 70: 0- 0 12:49.3
71 landon shalz Pleasant Lea 367 M 71: 0- 0 12:49.7
72 Jack Goodman Kearney 174 M 72: 0- 0 12:50.5
73 Bishar Ahmed KC International Ac 135 M 73: 0- 0 12:53.3
74 Curtis Ross Grandview 89 M 74: 0- 0 12:56.4
75 Mitchell McBratney Platte County High 282 M 75: 0- 0 12:57.2
76 Trenton Hobbs Campbell 72 M 76: 0- 0 13:03.5
77 tristan moore Pleasant Lea 363 M 77: 0- 0 13:09.5
78 Issac Hilldebrand Pioneer Ridge Middl 692 M 78: 0- 0 13:11.3
79 ian vrentas Pleasant Lea 372 M 79: 0- 0 13:14.8
80 kayden gordon Pleasant Lea 391 M 80: 0- 0 13:19.6
81 Shan Senoga Platte County High 298 M 81: 0- 0 13:24.8
82 Landon Clasing Pleasant Lea 1216 M 82: 0- 0 13:29.0
83 Alex Miller Platte County High 283 M 83: 0- 0 13:33.9
84 Clayton Gentry Pleasant Hill 314 M 84: 0- 0 13:40.8
85 Julius Vajda Raytown Central 483 M 85: 0- 0 13:42.0
86 Brady Lowe Raymore Peculiar Ea 413 M 86: 0- 0 13:48.4
87 tony ngo Pleasant Lea 364 M 87: 0- 0 13:52.5
88 Frank Easter Pioneer Ridge Middl 689 M 88: 0- 0 13:56.3
89 Thomas Lawson Platte County High 296 M 89: 0- 0 14:00.2
90 Zach Suits Pleasant Lea 394 M 90: 0- 0 14:03.1
91 Brandon Beverly Hopkins Grandview 88 M 91: 0- 0 14:04.7
92 tristan mcmurry Pleasant Lea 362 M 92: 0- 0 14:23.5
93 Coltan Edwards Raytown Middle 493 M 93: 0- 0 14:59.3
94 Jonathan Carver Osage Trail 258 M 94: 0- 0 15:04.5
95 Traymon James KC International Ac 130 M 95: 0- 0 15:18.1
96 Gabe Carter-Bolton Raytown Central 481 M 96: 0- 0 15:18.2
97 Jace Miller Kearney 180 M 97: 0- 0 15:20.9
98 Abraham Sontay Bingham 23 M 98: 0- 0 15:30.5
99 Brayden Holsteen Raytown South 500 M 99: 0- 0 15:33.3
100 Cody Cahill Raymore Peculiar Ea 421 M 100: 0- 0 15:36.7

Total
Place Name Team Bib No Age Gend Age Group Time
101 Rhett Dziura Osage Trail 253 M 101: 0- 0 15:40.1
102 Jackson Harper Pioneer Ridge Middl 691 M 102: 0- 0 15:45.5
103 Abdinasir Sheikhadan KC International Ac 136 M 103: 0- 0 15:46.6
104 Austin Pearson Austin Pearson Raymore Peculiar Ea 416 M 104: 0- 0 15:49.0
105 Colin Crimmins Pioneer Ridge Middl 600 M 105: 0- 0 15:56.6
106 Ethan Gray Osage Trail 254 M 106: 0- 0 15:59.2
107 Jude Churchill Platte County High 292 M 107: 0- 0 15:59.4
108 Mark Cox Osage Trail 252 M 108: 0- 0 16:02.2
109 Jairo Velasquez Espinosa KC International Ac 133 M 109: 0- 0 16:21.0
110 brodie foley Pleasant Lea 386 M 110: 0- 0 16:24.7
111 tristian wooten Pleasant Lea 374 M 111: 0- 0 16:30.6
112 Ka'Maure Stacker KC International Ac 131 M 112: 0- 0 17:06.7
113 Atilano Madrid Raytown Central 485 M 113: 0- 0 17:22.7
114 Nathan Muchiri Raytown South 499 M 114: 0- 0 17:26.6
115 Iz'Rael Woods KC International Ac 134 M 115: 0- 0 19:08.6
116 Jorge Ortiz KC International Ac 132 M 116: 0- 0 19:16.0
117 Kaeden Stout Belton 10 M 117: 0- 0 22:39.6
118 Ebrimah Jallow Raytown South 503 M 118: 0- 0 24:11.3






Date Name & Distance Contact Results Photos
Nov 25
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Oct 23
10:00 am
Belton XC Invite
JV & C Team

Results
Oct 23
9:30 am
Belton XC Invite
Varsity Boys

Results
Oct 23
9:00 am
Belton XC Invite
Varsity Girls

Results
Oct 20
4:30 am
Montrose XC
MS and JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 20
4:00 pm
Montrose XC
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
Relay & Alt Beer mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
overall results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 14
6:30 pm
Martin City Taco Mile
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Jul 5
7:00 am
JRHA 5k

Results
May 31
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 31
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 15
7:00 am
KCCC Half
Marathon Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 1
7:00 am
KCCC 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 14, 2020
8:00 am
Veterans Day 5K
Live In Person Run
Brad Ziegler
bziegler1003@yahoo.com
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results

Photos
Looking for races before November, 8 2020? Click here