Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Ray Pec MS XC
B Boys/Girls

Date: 2021-10-05

Contact: Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results:

Ray Pec South MS B Race


Ray Pec South MS B Race


Overall Finish List


October 05, 2021




Results By Race Management Systems, Inc.


Boys Male Finishers

Girls


Female Finishers



Total
Place Name Team Bib No Age Gend Age Group Time
1 Emma Fry Campbell 51 F 1: 0- 0 10:34.4
2 Claira Mannering Warrensburg 570 F 2: 0- 0 10:38.2
3 Aspen Osborn Warrensburg 571 F 3: 0- 0 10:42.5
4 Brooklynn Wallen Campbell 33 F 4: 0- 0 10:47.8
5 Lilly Brock Pleasant Hill 312 F 5: 0- 0 10:52.8
6 vienna jones Pleasant Lea 334 F 6: 0- 0 10:54.3
7 kailee sinthusy Pleasant Lea 343 F 7: 0- 0 10:56.3
8 Adelyn Fieleke Campbell 34 F 8: 0- 0 11:00.4
9 Nikki Wright Campbell 27 F 9: 0- 0 11:03.1
10 Emma Gerlack Warrensburg 576 F 10: 0- 0 11:05.8
11 Danielle Smith Warrensburg 578 F 11: 0- 0 11:07.7
12 Gracie Denton Warrensburg 567 F 12: 0- 0 11:08.7
13 addy williams Pleasant Lea 1233 F 13: 0- 0 11:09.5
14 stella brooks Pleasant Lea 328 F 14: 0- 0 11:10.2
15 claire weeks Pleasant Lea 1221 F 15: 0- 0 11:10.8
16 Teagan Shockley Osage Trail 235 F 16: 0- 0 11:12.3
17 Mallyrie Schwab-Wetzel Kearney 164 F 17: 0- 0 11:13.0
18 Miller Wood Summit Lakes 532 F 18: 0- 0 11:13.3
19 Makenna Blackshere Campbell 46 F 19: 0- 0 11:17.6
20 Delaney Carr Summit Lakes 529 F 20: 0- 0 11:17.6
21 alivia jones Pleasant Lea 333 F 21: 0- 0 11:20.2
22 elizabeth sohl Pleasant Lea 344 F 22: 0- 0 11:21.0
23 Kinlea Culbertson Osage Trail 237 F 23: 0- 0 11:21.6
24 Ella Reagan-Lusby Kearney 163 F 24: 0- 0 11:22.3
25 Elisabeth Moenster KC East Christian 111 F 25: 0- 0 11:27.2
26 Harper Allin Osage Trail 236 F 26: 0- 0 11:28.3
27 Violet Grine Summit Lakes 534 F 27: 0- 0 11:34.8
28 Addison Shoffner Summit Lakes 535 F 28: 0- 0 11:36.4
29 Maili Whigham Summit Lakes 505 F 29: 0- 0 11:40.9
30 Laila Marie Moncada Campbell 35 F 30: 0- 0 11:41.1
31 Emma Gates Summit Lakes 509 F 31: 0- 0 11:42.2
32 Adry Schieber Lafayette 194 F 32: 0- 0 11:43.6
33 Abbey Coffey Harrisonville Middl 98 F 33: 0- 0 11:47.0
34 Cali Day Summit Lakes 512 F 34: 0- 0 11:47.4
35 Payton Breece Campbell 52 F 35: 0- 0 11:47.6
36 Evie Lewis Lafayette 203 F 36: 0- 0 11:49.9
37 Cora Bailey Lafayette 201 F 37: 0- 0 11:51.5
38 evie moore Pleasant Lea 336 F 38: 0- 0 11:51.6
39 Ryleigh Mason Summit Lakes 511 F 39: 0- 0 11:52.6
40 Mila Cucchiara Platte County High 271 F 40: 0- 0 11:55.2
41 Aliyah McDonald Osage Trail 238 F 41: 0- 0 11:55.4
42 Leyla Emre Kearney 146 F 42: 0- 0 11:59.5
43 Taylor Prideaux Campbell 36 F 43: 0- 0 12:05.1
44 Keeley Goodwin Summit Lakes 510 F 44: 0- 0 12:05.2
45 olivia clifton Pleasant Lea 1229 F 45: 0- 0 12:06.2
46 Madysen VanNess Summit Lakes 522 F 46: 0- 0 12:06.7
47 Sophia Daly Lafayette 202 F 47: 0- 0 12:09.3
48 Sloan Glenn Kearney 158 F 48: 0- 0 12:09.8
49 Bel Hull Pleasant Hill 311 F 49: 0- 0 12:11.8
50 Avery Mayes Lafayette 193 F 50: 0- 0 12:12.6
51 Avery Shepherd Osage Trail 241 F 51: 0- 0 12:23.1
52 Kaylee Woods Platte County High 269 F 52: 0- 0 12:37.0
53 Madisyn Harris Nowlin 220 F 53: 0- 0 12:43.8
54 Janyhla Carter Raytown South 496 F 54: 0- 0 12:51.6
55 Claudia Wilson Lafayette 200 F 55: 0- 0 12:53.3
56 Charity Smith Kearney 157 F 56: 0- 0 12:55.0
57 Amela Dzilic Platte County High 274 F 57: 0- 0 13:13.3
58 Sammie Staony Pleasant Lea 1222 F 58: 0- 0 13:25.6
59 Victoria Maldonado Harrisonville Middl 97 F 59: 0- 0 13:27.2
60 Madison Candillo Bingham 14 F 60: 0- 0 13:28.5
61 Gracie Parks Kearney 166 F 61: 0- 0 13:28.8
62 Julia Babcock Platte County High 279 F 62: 0- 0 13:42.7
63 Jaz Taylor Pleasant Hill 309 F 63: 0- 0 13:46.0
64 D'Niece Spears Raymore Peculiar Ea 397 F 64: 0- 0 13:52.0
65 Jocelyn Courter Harrisonville Middl 94 F 65: 0- 0 13:58.7
66 Sadie Love Harrisonville Middl 96 F 66: 0- 0 14:10.8
67 Sicily Peek Raymore Peculiar So 440 F 67: 0- 0 14:32.4
68 Gabrielle Madine Raymore Peculiar So 442 F 68: 0- 0 14:32.6
69 Elayna Robb Nowlin 221 F 69: 0- 0 14:32.9
70 Kaylee Mcmurdo Raymore Peculiar So 443 F 70: 0- 0 14:39.0
71 Diana Bruno Raytown South 495 F 71: 0- 0 14:45.4
72 Jailei Davis Harrisonville Middl 100 F 72: 0- 0 14:49.5
73 Ava Reinhart Raymore Peculiar Ea 406 F 73: 0- 0 14:54.9
74 Emma Rider Bingham 18 F 74: 0- 0 14:56.6
75 savannah coonce Raymore Peculiar Ea 409 F 75: 0- 0 15:05.6
76 Selena McCurter Raymore Peculiar Ea 399 F 76: 0- 0 15:06.7
77 Djenabou Diallo Raytown South 497 F 77: 0- 0 15:09.1
78 Shamso Ali KC International Ac 122 F 78: 0- 0 15:16.0
79 Emma Prokes Platte County High 266 F 79: 0- 0 15:28.6
80 Izzy Burnam Belton 6 F 80: 0- 0 15:40.0
81 Casey Burnett Raymore Peculiar So 444 F 81: 0- 0 15:41.2
82 Ximena Herrera Belton 3 F 82: 0- 0 16:20.6
83 Ayan Abdillahi KC International Ac 125 F 83: 0- 0 16:35.6
84 Addison Lauck Nowlin 224 F 84: 0- 0 16:41.0
85 Angela Gonzalez Nowlin 222 F 85: 0- 0 16:45.8
86 Serenity Merritt Nowlin 223 F 86: 0- 0 16:46.8
87 Emma Hilton Raymore Peculiar So 447 F 87: 0- 0 17:13.6
88 Cali Jenson Raymore Peculiar So 445 F 88: 0- 0 17:28.2
89 Ramlo Aden KC International Ac 123 F 89: 0- 0 18:50.4
90 Dasani Williams Raymore Peculiar So 446 F 90: 0- 0 19:02.8




Top

Boys




Male Finishers



Total
Place Name Team Bib No Age Gend Age Group Time
1 Anton Wiederhoeft Warrensburg 597 M 1: 0- 0 9:19.2
2 Brendan Santellan Raytown Middle 494 M 2: 0- 0 9:20.3
3 Sawyer Collins Pleasant Hill 313 M 3: 0- 0 9:49.7
4 Chase McFarlane Summit Lakes 539 M 4: 0- 0 9:50.8
5 Mason Crose Osage Trail 260 M 5: 0- 0 9:51.3
6 William Knapp Summit Lakes 554 M 6: 0- 0 9:53.9
7 Carson Ruhnke Warrensburg 593 M 7: 0- 0 9:54.1
8 luke sobey Pleasant Lea 368 M 8: 0- 0 9:54.2
9 Jacoby Keith Platte County High 295 M 9: 0- 0 9:59.4
10 Gordon Hopson KC East Christian 117 M 10: 0- 0 10:01.2
11 tre mitchell Pleasant Lea 1209 M 11: 0- 0 10:01.9
12 Mohamed Abdalla KC International Ac 137 M 12: 0- 0 10:02.6
13 Alex Coin Nowlin 229 M 13: 0- 0 10:02.9
14 Isaac Cortes Nowlin 226 M 14: 0- 0 10:03.0
15 Cooper Ford Campbell 59 M 15: 0- 0 10:04.4
16 Caiden Goodwin Campbell 64 M 16: 0- 0 10:04.5
17 Evan Stuck Warrensburg 586 M 17: 0- 0 10:06.4
18 Drew Edzards Summit Lakes 555 M 18: 0- 0 10:07.2
19 Avery Jackson Warrensburg 583 M 19: 0- 0 10:07.7
20 Logan Ryan Campbell 82 M 20: 0- 0 10:07.9
21 Parker Hawkins Pleasant Hill 315 M 21: 0- 0 10:08.2
22 Andrew Timmons Summit Lakes 540 M 22: 0- 0 10:08.3
23 Silas King Harrisonville Middl 109 M 23: 0- 0 10:10.0
24 Jacob McCord Pleasant Hill 317 M 24: 0- 0 10:10.4
25 Andrew Hamaker Campbell 69 M 25: 0- 0 10:12.2
26 Gatlin Osterberg Harrisonville Middl 104 M 26: 0- 0 10:13.2
27 caden beebe Pleasant Lea 377 M 27: 0- 0 10:13.6
28 Liam Love Campbell 80 M 28: 0- 0 10:14.0
29 Landon Leslie Summit Lakes 537 M 29: 0- 0 10:14.8
30 Hayden Hunter Warrensburg 582 M 30: 0- 0 10:16.6
31 Braylen Koelzer Summit Lakes 536 M 31: 0- 0 10:17.1
32 Jake McClure Summit Lakes 538 M 32: 0- 0 10:22.9
33 George Sutherlin Summit Lakes 556 M 33: 0- 0 10:23.1
34 eli burnham Pleasant Lea 378 M 34: 0- 0 10:23.2
35 Logan Alongy Platte County High 290 M 35: 0- 0 10:24.0
36 Kelvin Foster Campbell 81 M 36: 0- 0 10:27.2
37 Oliver Griffith Kearney 176 M 37: 0- 0 10:28.7
38 Collin Luzum Campbell 60 M 38: 0- 0 10:29.4
39 Judah Bassin Lafayette 210 M 39: 0- 0 10:30.1
40 Nick Staab Warrensburg 595 M 40: 0- 0 10:30.1
41 Jason Keeton KC International Ac 141 M 41: 0- 0 10:38.3
42 Ryder Cartwright KC East Christian 116 M 42: 0- 0 10:40.1
43 Noah Omoike Platte County High 285 M 43: 0- 0 10:44.1
44 Gio Cucchiara Platte County High 288 M 44: 0- 0 10:44.7
45 Atticus Snyder Warrensburg 585 M 45: 0- 0 10:49.0
46 Kloden Kuntz Osage Trail 249 M 46: 0- 0 10:49.0
47 Braiden Allen KC East Christian 120 M 47: 0- 0 10:49.5
48 Cecil Weichert Lafayette 212 M 48: 0- 0 10:51.4
49 Skyler Hoppins Osage Trail 261 M 49: 0- 0 10:52.4
50 Conner Ethen Kearney 167 M 50: 0- 0 10:53.5
51 Keith Smith Osage Trail 248 M 51: 0- 0 10:54.1
52 Rockwell Young KC East Christian 114 M 52: 0- 0 10:55.1
53 Kellen Barbee Summit Lakes 553 M 53: 0- 0 10:57.1
54 brett kincheloe Pleasant Lea 358 M 54: 0- 0 10:58.5
55 Donovan :Lawrence Pleasant Hill 316 M 55: 0- 0 10:58.9
56 Judah Benz Lafayette 211 M 56: 0- 0 10:59.4
57 Gabriel Lupardus Raymore Peculiar Ea 425 M 57: 0- 0 10:59.7
58 malachi armijo Pleasant Lea 389 M 58: 0- 0 10:59.7
59 Maddox Hess Summit Lakes 559 M 59: 0- 0 11:05.2
60 Charlie Beal Belton 11 M 60: 0- 0 11:06.4
61 Wesley Duff Lafayette 205 M 61: 0- 0 11:07.4
62 ryan koenigsfeld Pleasant Lea 359 M 62: 0- 0 11:08.1
63 Boaz Claxton KC East Christian 121 M 63: 0- 0 11:08.9
64 William Raymond Raymore Peculiar Ea 419 M 64: 0- 0 11:09.1
65 Carter Martinez Kearney 178 M 65: 0- 0 11:09.7
66 Trenton Crabtree Raymore Peculiar So 456 M 66: 0- 0 11:10.3
67 Ezra Stuart Kearney 168 M 67: 0- 0 11:13.2
68 Malachi Schroeder Harrisonville Middl 106 M 68: 0- 0 11:13.4
69 Ben Curry Lafayette 213 M 69: 0- 0 11:14.2
70 Ben Shurke Kearney 177 M 70: 0- 0 11:14.9
71 Oliver Sisemore Belton 12 M 71: 0- 0 11:16.3
72 Blake Immesberger Kearney 170 M 72: 0- 0 11:18.1
73 Daniel Wegley KC East Christian 115 M 73: 0- 0 11:19.7
74 Luke Vanderstel Kearney 171 M 74: 0- 0 11:19.7
75 Jason Stanton KC East Christian 113 M 75: 0- 0 11:28.2
76 Charlie Phillips-Moller Belton 8 M 76: 0- 0 11:29.3
77 Christian Smith Osage Trail 255 M 77: 0- 0 11:32.0
78 Eli Koppang KC East Christian 112 M 78: 0- 0 11:32.2
79 daniel lozano Pleasant Lea 361 M 79: 0- 0 11:34.2
80 Johnny Ibarra Platte County High 305 M 80: 0- 0 11:34.7
81 Miles Frey Raymore Peculiar Ea 423 M 81: 0- 0 11:36.1
82 Gustavo Martinez Lafayette 206 M 82: 0- 0 11:38.3
83 Nathan Underwood Osage Trail 259 M 83: 0- 0 11:41.5
84 Alex Dinh KC International Ac 143 M 84: 0- 0 11:44.6
85 Sam Luce Raytown South 502 M 85: 0- 0 11:45.3
86 Victor Scott Raymore Peculiar Ea 434 M 86: 0- 0 11:46.3
87 Jonas Conley KC East Christian 118 M 87: 0- 0 11:52.6
88 cale st amand Pleasant Lea 369 M 88: 0- 0 12:01.0
89 Keaton Lindell Raymore Peculiar So 458 M 89: 0- 0 12:08.2
90 Brayden Tournor Raymore Peculiar So 457 M 90: 0- 0 12:13.7
91 Kadyn Johnson Raymore Peculiar Ea 414 M 91: 0- 0 12:21.8
92 Christian Profitt Raytown South 498 M 92: 0- 0 12:31.4
93 Lucas Mackesty Raymore Peculiar So 460 M 93: 0- 0 12:40.0
94 Priest Moll KC International Ac 139 M 94: 0- 0 12:44.8
95 Ethan Engleby Belton 7 M 95: 0- 0 12:45.4
96 Josh Oliver Raymore Peculiar Ea 418 M 96: 0- 0 12:50.1
97 Austin Stevick Raymore Peculiar So 472 M 97: 0- 0 12:50.4
98 Jake Williams Raymore Peculiar Ea 435 M 98: 0- 0 12:58.1
99 Seth Smith Bingham 21 M 99: 0- 0 13:31.7
100 John Derner Harrisonville Middl 101 M 100: 0- 0 13:48.2

Total
Place Name Team Bib No Age Gend Age Group Time
101 Seth Estes Harrisonville Middl 108 M 101: 0- 0 13:51.6
102 Vander Schoenemann Harrisonville Middl 105 M 102: 0- 0 14:03.3
103 Kevin Gonzalez Nowlin 225 M 103: 0- 0 14:47.4
104 Bryce Tournor Raymore Peculiar So 459 M 104: 0- 0 15:00.0
105 Seth Vincent Raymore Peculiar So 473 M 105: 0- 0 15:10.8
106 Blake Greene Belton 9 M 106: 0- 0 15:46.2
107 Walter Mejia Nowlin 227 M 107: 0- 0 16:09.6
108 Jacoby Mosley KC International Ac 140 M 108: 0- 0 17:30.0
109 Manuel Corral-Salinas Nowlin 228 M 109: 0- 0 17:41.1
110 Jacksyn Murphy Raymore Peculiar So 461 M 110: 0- 0 18:18.2
111 Isaac Barker Raymore Peculiar So 462 M 111: 0- 0 18:44.3






Date Name & Distance Contact Results Photos
Nov 25
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Oct 23
10:00 am
Belton XC Invite
JV & C Team

Results
Oct 23
9:30 am
Belton XC Invite
Varsity Boys

Results
Oct 23
9:00 am
Belton XC Invite
Varsity Girls

Results
Oct 20
4:30 am
Montrose XC
MS and JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 20
4:00 pm
Montrose XC
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
Relay & Alt Beer mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
overall results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 14
6:30 pm
Martin City Taco Mile
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Jul 5
7:00 am
JRHA 5k

Results
May 31
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 31
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 15
7:00 am
KCCC Half
Marathon Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 1
7:00 am
KCCC 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 14, 2020
8:00 am
Veterans Day 5K
Live In Person Run
Brad Ziegler
bziegler1003@yahoo.com
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results

Photos
Looking for races before November, 8 2020? Click here