Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Butler XC Invite
Varsity

Date: 2021-10-09

Contact: troy@kcrunningcompany.com

Results:

Butler Bear Invite XC Varsity

Butler Bear Invite XC Varsity

October 09, 21


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

Boys

Small School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    627  Caleb Benton          Summit Christian Academy High Sc        17:19.4  5:35/M    10
    2      2    608  Blaine Brodersen      Stover High School                      17:46.0  5:44/M    11
    3      3    603  Braden Postlewait     Stockton High School                    17:52.6  5:46/M    11
    4      4    598  Colby Adams           Stockton High School                    18:11.3  5:52/M    11
    5  (< 5)    454  Ryan Bailey           Kingsville High School                  18:44.4  6:03/M    12
    6      5    586  Britten Wood          Sherwood High School                    18:44.5  6:03/M    12
    7      6    581  Connor Bailey         Sherwood High School                    19:11.0  6:11/M    10
    8  (< 5)    448  Leland Harris         Jasper High School                      19:41.6  6:21/M    9 
    9      7    610  Elijah Judd           Stover High School                      20:10.9  6:31/M    10
   10      8    631  Julean McGregor       Summit Christian Academy High Sc        20:41.0  6:40/M    9 
   11      9    630  Patrick Green         Summit Christian Academy High Sc        20:43.1  6:41/M    9 
   12     10    635  Ryne Zumwalt          Summit Christian Academy High Sc        20:53.2  6:44/M    10
   13     11    602  Koleson Millard       Stockton High School                    20:54.3  6:45/M    11
   14     12    504  Bailey Carter         Montrose High School                    20:59.7  6:46/M    11
   15  (< 5)    649  Colton Anderson       Weaubleau High School                   21:10.6  6:50/M    9 
   16     13    599  Calix Daulton         Stockton High School                    21:18.5  6:52/M    11
   17  (< 5)    460  Braxton Brownlee      Lakeland High School                    21:20.0  6:53/M    10
   18  (< 5)    450  Jordan Osborne        Jasper High School                      21:28.2  6:56/M    11
   19     14    508  Carson Rohaus         Montrose High School                    21:32.2  6:57/M    10
   20     15    582  Isaiah Bradford       Sherwood High School                    21:48.4  7:02/M    11
   21     16    509  Blake Wareham         Montrose High School                    21:55.2  7:04/M    10
   22     17    600  Kyle Elkins           Stockton High School                    21:56.6  7:05/M    11
   23     18    634  Ryder Thompson        Summit Christian Academy High Sc        21:59.6  7:06/M    12
   24     19    611  Raden Layne           Stover High School                      22:10.3  7:09/M    12
   25     20    609  Caleb Brodersen       Stover High School                      22:23.2  7:13/M    9 
   26  (< 5)    455  Brayden Barnett       Kingsville High School                  22:30.2  7:16/M    9 
   27     21    629  Luke Fleming          Summit Christian Academy High Sc        22:32.7  7:16/M    12
   28     22    615  Ethan Siegel          Stover High School                      22:32.7  7:16/M    12
   29     23    585  Tanner Winnat         Sherwood High School                    22:33.8  7:17/M    11
   30     24    628  Noah Dunn             Summit Christian Academy High Sc        22:40.3  7:19/M    9 
   31  (< 5)    449  Lincoln Moss          Jasper High School                      22:46.4  7:21/M    9 
   32  (< 5)    650  BLAKE DURDAN          Weaubleau High School                   23:20.7  7:32/M    9 
   33  (< 5)    461  Dakota Harrill        Lakeland High School                    23:38.7  7:38/M    9 
   34     25    503  Nate Bailey           Montrose High School                    23:40.9  7:38/M    10
   35     26    614  Logan Scott           Stover High School                      23:49.6  7:41/M    9 
   36     27    507  Jesse Henzlik         Montrose High School                    23:54.1  7:43/M    10
   37     28    604  Christopher Rogers    Stockton High School                    24:21.4  7:51/M    9 
   38  (< 5)    408  Andrew Clutter        Butler High School                      24:32.2  7:55/M    11
   39  (< 5)    462  Alex Sage             Lakeland High School                    24:37.1  7:57/M    11
   40     29    601  Jacob Mansel          Stockton High School                    26:08.8  8:26/M    12
   41  (< 5)    456  Jack Yeaman           Kingsville High School                  26:12.1  8:27/M    11
   42     30    613  Nicholas Newman       Stover High School                      26:26.9  8:32/M    9 
   43     31    506  Keon Engeman          Montrose High School                    28:36.6  9:14/M    10
   44  (< 5)    651  Bryceton Seek         Weaubleau High School                   30:36.1  9:52/M    9 
   45     32    584  Denver Hall           Sherwood High School                    32:04.1 10:21/M    9 
   46     33   1011  Lane Wareham          Montrose High School                    32:06.6 10:21/M    12



Overall Finish List - Boys

Boys

Large School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    572  Luke Voelker          Raymore-Peculiar High School            16:34.3  5:21/M    12
    2      2    548  Blake Borum           Raymore-Peculiar High School            16:55.8  5:28/M    11
    3      3    566  Christopher ObersteadtRaymore-Peculiar High School            17:22.0  5:36/M    12
    4  (< 5)    437  Connor Goatley        El Dorado Springs High School           17:40.7  5:42/M    11
    5      4    565  Derek Nissen          Raymore-Peculiar High School            17:47.3  5:44/M    11
    6      5    557  Rydan Deckard         Raymore-Peculiar High School            17:58.4  5:48/M    10
    7      6    560  Patrick Jacobs        Raymore-Peculiar High School            18:16.9  5:54/M    12
    8  (< 5)    439  Garrett Klaiber       El Dorado Springs High School           18:22.2  5:56/M    11
    9      7    558  Chance Embry          Raymore-Peculiar High School            18:27.2  5:57/M    12
   10      8    520  Rustin Branstetter    Pleasant Hill High School               18:37.2  6:00/M    11
   11  (< 5)    645  George Montez         Warsaw High School                      18:47.3  6:04/M    11
   12      9    497  Wyatt Nord            Lutheran (Kansas City) High Scho        18:54.2  6:06/M    10
   13     10    494  Rex Lyle              Lutheran (Kansas City) High Scho        19:18.9  6:14/M    10
   14  (< 5)    438  James King            El Dorado Springs High School           19:22.0  6:15/M    12
   15     11    499  David Reimer          Lutheran (Kansas City) High Scho        19:30.0  6:17/M    10
   16  (< 5)    443  Riley Quinlan         El Dorado Springs High School           19:53.5  6:25/M    12
   17     12    500  James Schultz         Lutheran (Kansas City) High Scho        20:09.4  6:30/M    12
   18     13    424  Laramie Mantonya      Clinton High School                     20:13.2  6:31/M    12
   19     14    501  Simon Wegener         Lutheran (Kansas City) High Scho        20:13.4  6:31/M    12
   20     15    526  Hycle Noland          Pleasant Hill High School               20:26.8  6:36/M    9 
   21     16    493  Mason Hodges          Lutheran (Kansas City) High Scho        20:29.1  6:36/M    11
   22     17    422  Nickolas Crowell      Clinton High School                     20:30.9  6:37/M    11
   23  (< 5)    642  Hudson Karr           Warsaw High School                      20:31.1  6:37/M    11
   24     18    527  Johnathan Rivera      Pleasant Hill High School               20:32.0  6:37/M    12
   25     19    426  Gage Ross             Clinton High School                     20:43.2  6:41/M    10
   26     20    522  Carter Hodson         Pleasant Hill High School               21:16.4  6:52/M    9 
   27     21    523  Hayden Hornbostel     Pleasant Hill High School               21:18.8  6:53/M    11
   28     22    491  Jacob Fries           Lutheran (Kansas City) High Scho        21:25.7  6:55/M    11
   29     23    420  Andrew Bedwell        Clinton High School                     21:33.1  6:57/M    12
   30  (< 5)    641  Jaxson Deckard        Warsaw High School                      22:00.7  7:06/M    9 
   31     24    525  Layton Mynatt         Pleasant Hill High School               22:07.4  7:08/M    10
   32     25    421  Colby Bigler          Clinton High School                     22:13.8  7:10/M    11
   33     26    423  Quin Grunig           Clinton High School                     22:32.2  7:16/M    11
   34  (< 5)    640  Christian Culbertson  Warsaw High School                      27:20.3  8:49/M    9 

Detail Team Results - Boys

Boys

Small School

Summit Christian Academy High Sc    Finish Position -     1

  Team Score (places):  46  Team Score (times):    1:41:36.4   Average Time: 20:19.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    627  Caleb Benton           10       1            1        17:19.4      17:19.4      0:45.1
    2    631  Julean McGregor        9        8            9        20:41.0      38:00.4      4:06.7
    3    630  Patrick Green          9        9           18        20:43.1      58:43.5      4:08.8
    4    635  Ryne Zumwalt           10      10           28        20:53.2    1:19:36.8      4:18.9
    5    634  Ryder Thompson         12      18           46        21:59.6    1:41:36.4      5:25.3
    6    629  Luke Fleming           12      21           67        22:32.7    2:04:09.1      5:58.4
    7    628  Noah Dunn              9       24           91        22:40.3    2:26:49.5      6:06.0

Stockton High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  48  Team Score (times):    1:40:13.5   Average Time: 20:02.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    603  Braden Postlewait      11       3            3        17:52.6      17:52.6      1:18.3
    2    598  Colby Adams            11       4            7        18:11.3      36:03.9      1:37.0
    3    602  Koleson Millard        11      11           18        20:54.3      56:58.3      4:20.0
    4    599  Calix Daulton          11      13           31        21:18.5    1:18:16.8      4:44.2
    5    600  Kyle Elkins            11      17           48        21:56.6    1:40:13.5      5:22.3
    6    604  Christopher Rogers     9       28           76        24:21.4    2:04:34.9      7:47.1
    7    601  Jacob Mansel           12      29          105        26:08.8    2:30:43.8      9:34.5

Stover High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  70  Team Score (times):    1:45:03.4   Average Time: 21:00.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    608  Blaine Brodersen       11       2            2        17:46.0      17:46.0      1:11.7
    2    610  Elijah Judd            10       7            9        20:10.9      37:57.0      3:36.6
    3    611  Raden Layne            12      19           28        22:10.3    1:00:07.4      5:36.0
    4    609  Caleb Brodersen        9       20           48        22:23.2    1:22:30.6      5:48.9
    5    615  Ethan Siegel           12      22           70        22:32.7    1:45:03.4      5:58.4
    6    614  Logan Scott            9       26           96        23:49.6    2:08:53.1      7:15.3
    7    613  Nicholas Newman        9       30          126        26:26.9    2:35:20.0      9:52.6

Sherwood High School    Finish Position -     4

  Team Score (places):  81  Team Score (times):    1:54:22.1   Average Time: 22:52.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    586  Britten Wood           12       5            5        18:44.5      18:44.5      2:10.2
    2    581  Connor Bailey          10       6           11        19:11.0      37:55.6      2:36.7
    3    582  Isaiah Bradford        11      15           26        21:48.4      59:44.0      5:14.1
    4    585  Tanner Winnat          11      23           49        22:33.8    1:22:17.9      5:59.5
    5    584  Denver Hall            9       32           81        32:04.1    1:54:22.1     15:29.8

Montrose High School    Finish Position -     5

  Team Score (places):  94  Team Score (times):    1:52:02.3   Average Time: 22:24.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    504  Bailey Carter          11      12           12        20:59.7      20:59.7      4:25.4
    2    508  Carson Rohaus          10      14           26        21:32.2      42:31.9      4:57.9
    3    509  Blake Wareham          10      16           42        21:55.2    1:04:27.1      5:20.9
    4    503  Nate Bailey            10      25           67        23:40.9    1:28:08.1      7:06.6
    5    507  Jesse Henzlik          10      27           94        23:54.1    1:52:02.3      7:19.8
    6    506  Keon Engeman           10      31          125        28:36.6    2:20:39.0     12:02.3
    7   1011  Lane Wareham           12      33          158        32:06.6    2:52:45.6     15:32.3

Jasper High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    448  Leland Harris          9    Less Than  5           19:41.6      19:41.6      3:07.3
    2    450  Jordan Osborne         11   Less Than  5           21:28.2      41:09.9      4:53.9
    3    449  Lincoln Moss           9    Less Than  5           22:46.4    1:03:56.4      6:12.1

Kingsville High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    454  Ryan Bailey            12   Less Than  5           18:44.4      18:44.4      2:10.1
    2    455  Brayden Barnett        9    Less Than  5           22:30.2      41:14.6      5:55.9
    3    456  Jack Yeaman            11   Less Than  5           26:12.1    1:07:26.8      9:37.8

Lakeland High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    460  Braxton Brownlee       10   Less Than  5           21:20.0      21:20.0      4:45.7
    2    461  Dakota Harrill         9    Less Than  5           23:38.7      44:58.8      7:04.4
    3    462  Alex Sage              11   Less Than  5           24:37.1    1:09:36.0      8:02.8

Weaubleau High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    649  Colton Anderson        9    Less Than  5           21:10.6      21:10.6      4:36.3
    2    650  BLAKE DURDAN           9    Less Than  5           23:20.7      44:31.4      6:46.4
    3    651  Bryceton Seek          9    Less Than  5           30:36.1    1:15:07.5     14:01.8

Butler High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    408  Andrew Clutter         11   Less Than  5           24:32.2      24:32.2      7:57.9



Detail Team Results - Boys

Boys

Large School


Raymore-Peculiar High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  15  Team Score (times):    1:26:37.9   Average Time: 17:19.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    572  Luke Voelker           12       1            1        16:34.3      16:34.3      0:00.0
    2    548  Blake Borum            11       2            3        16:55.8      33:30.1      0:21.5
    3    566  Christopher Obersteadt 12       3            6        17:22.0      50:52.1      0:47.7
    4    565  Derek Nissen           11       4           10        17:47.3    1:08:39.5      1:13.0
    5    557  Rydan Deckard          10       5           15        17:58.4    1:26:37.9      1:24.1
    6    560  Patrick Jacobs         12       6           21        18:16.9    1:44:54.9      1:42.6
    7    558  Chance Embry           12       7           28        18:27.2    2:03:22.1      1:52.9

Lutheran (Kansas City) High Scho    Finish Position -     2

  Team Score (places):  56  Team Score (times):    1:38:06.1   Average Time: 19:37.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    497  Wyatt Nord             10       9            9        18:54.2      18:54.2      2:19.9
    2    494  Rex Lyle               10      10           19        19:18.9      38:13.2      2:44.6
    3    499  David Reimer           10      11           30        19:30.0      57:43.2      2:55.7
    4    500  James Schultz          12      12           42        20:09.4    1:17:52.7      3:35.1
    5    501  Simon Wegener          12      14           56        20:13.4    1:38:06.1      3:39.1
    6    493  Mason Hodges           11      16           72        20:29.1    1:58:35.3      3:54.8
    7    491  Jacob Fries            11      22           94        21:25.7    2:20:01.0      4:51.4

Pleasant Hill High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  82  Team Score (times):    1:42:11.4   Average Time: 20:26.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    520  Rustin Branstetter     11       8            8        18:37.2      18:37.2      2:02.9
    2    526  Hycle Noland           9       15           23        20:26.8      39:04.0      3:52.5
    3    527  Johnathan Rivera       12      18           41        20:32.0      59:36.1      3:57.7
    4    522  Carter Hodson          9       20           61        21:16.4    1:20:52.5      4:42.1
    5    523  Hayden Hornbostel      11      21           82        21:18.8    1:42:11.4      4:44.5
    6    525  Layton Mynatt          10      24          106        22:07.4    2:04:18.9      5:33.1

Clinton High School    Finish Position -     4

  Team Score (places):  97  Team Score (times):    1:45:14.4   Average Time: 21:02.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    424  Laramie Mantonya       12      13           13        20:13.2      20:13.2      3:38.9
    2    422  Nickolas Crowell       11      17           30        20:30.9      40:44.1      3:56.6
    3    426  Gage Ross              10      19           49        20:43.2    1:01:27.4      4:08.9
    4    420  Andrew Bedwell         12      23           72        21:33.1    1:23:00.6      4:58.8
    5    421  Colby Bigler           11      25           97        22:13.8    1:45:14.4      5:39.5
    6    423  Quin Grunig            11      26          123        22:32.2    2:07:46.7      5:57.9

El Dorado Springs High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    437  Connor Goatley         11   Less Than  5           17:40.7      17:40.7      1:06.4
    2    439  Garrett Klaiber        11   Less Than  5           18:22.2      36:03.0      1:47.9
    3    438  James King             12   Less Than  5           19:22.0      55:25.0      2:47.7
    4    443  Riley Quinlan          12   Less Than  5           19:53.5    1:15:18.6      3:19.2

Warsaw High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    645  George Montez          11   Less Than  5           18:47.3      18:47.3      2:13.0
    2    642  Hudson Karr            11   Less Than  5           20:31.1      39:18.4      3:56.8
    3    641  Jaxson Deckard         9    Less Than  5           22:00.7    1:01:19.2      5:26.4
    4    640  Christian Culbertson   9    Less Than  5           27:20.3    1:28:39.5     10:46.0

Overall Finish List - Girls

Girls

Small School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    620  Adriana Mcgregor      Summit Christian Academy High Sc        20:59.3  6:46/M    11
    2      2    625  Keyler Quessenberry   Summit Christian Academy High Sc        21:59.3  7:06/M    11
    3      3    619  Lauren Mccoy          Summit Christian Academy High Sc        22:28.7  7:15/M    12
    4      4    624  McKinzie Parks        Summit Christian Academy High Sc        22:32.2  7:16/M    11
    5      5    623  Marina Parks          Summit Christian Academy High Sc        23:02.0  7:26/M    10
    6  (< 5)    648  Addison Ratliff       Weaubleau High School                   23:02.2  7:26/M    9 
    7      6    618  Lucie Epema           Summit Christian Academy High Sc        23:27.6  7:34/M    9 
    8      7    617  Katherine Coats       Summit Christian Academy High Sc        23:29.0  7:35/M    11
    9  (< 5)    576  Josey Arthurs         Sherwood High School                    23:30.1  7:35/M    11
   10  (< 5)    403  Olivia Dowell         Butler High School                      23:34.8  7:36/M    9 
   11  (< 5)    607  Kara Vanvleck         Stover High School                      23:53.4  7:42/M    12
   12  (< 5)    575  Madison Garren        Sheldon High School                     23:53.9  7:43/M    12
   13      8    592  Abigail Kiley         Stockton High School                    24:07.3  7:47/M    10
   14  (< 5)    447  Olivia Moss           Jasper High School                      24:22.2  7:52/M    12
   15      9    588  Emma Black            Stockton High School                    24:57.9  8:03/M    12
   16     10    591  Nikayla Hare          Stockton High School                    25:23.9  8:12/M    10
   17     11    597  Shayla West           Stockton High School                    25:29.5  8:13/M    10
   18     12    590  Ellie Flora           Stockton High School                    25:59.1  8:23/M    10
   19  (< 5)    451  Laci Collens          Kingsville High School                  26:02.1  8:24/M    10
   20  (< 5)    579  Kaitlyn Sackett       Sherwood High School                    26:47.8  8:39/M    10
   21  (< 5)    401  Brielle Campbell      Butler High School                      26:59.9  8:43/M    11
   22  (< 5)    452  Talitha Hart          Kingsville High School                  27:01.0  8:43/M    11
   23     13    589  VELLA CRAWFORD        Stockton High School                    27:15.6  8:48/M    11
   24     14    593  Kamryn Roy            Stockton High School                    27:20.4  8:49/M    11
   25  (< 5)    580  Karlee Shockley       Sherwood High School                    27:23.0  8:50/M    10
   26  (< 5)    457  Nevaeh Echavarria     Lakeland High School                    27:23.1  8:50/M    10
   27  (< 5)    502  Rilee Stinnett        Montrose High School                    28:02.0  9:03/M    10
   28  (< 5)    407  Cadence Turney        Butler High School                      28:05.5  9:04/M    10
   29  (< 5)    577  Grace Desjardins      Sherwood High School                    30:44.1  9:55/M    12
   30  (< 5)    606  Katherine Eckhoff     Stover High School                      30:51.7  9:57/M    11
   31  (< 5)    446  Julia Case            Jasper High School                      31:40.2 10:13/M    12
   32  (< 5)    458  Macey Hughes          Lakeland High School                    32:41.6 10:33/M    9 
   33  (< 5)    459  Aliah Miller          Lakeland High School                    32:42.0 10:33/M    9 
   34  (< 5)    406  Jakaila Rolph         Butler High School                      35:08.0 11:20/M    12



Overall Finish List - Girls

Girls

Large School


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    531  Isabel Chatfield      Raymore-Peculiar High School            20:34.2  6:38/M    10
    2      2    468  Madison Cross         Lee's Summit West High School           20:59.4  6:46/M    9 
    3      3    528  Ellie Barker          Raymore-Peculiar High School            21:13.7  6:51/M    10
    4      4    510  Brooke Beck           Pleasant Hill High School               21:16.5  6:52/M    9 
    5      5    431  Hannah Klaiber        El Dorado Springs High School           21:27.0  6:55/M    11
    6      6    429  Audrey Goatley        El Dorado Springs High School           21:27.2  6:55/M    9 
    7      7    532  Lorren Chatfield      Raymore-Peculiar High School            21:31.5  6:57/M    10
    8      8    414  Vyla Brown            Clinton High School                     21:33.7  6:57/M    9 
    9  (< 5)    636  Alyssa Alcantara      Warsaw High School                      21:37.4  6:59/M    12
   10      9    530  Frieda Brauer         Raymore-Peculiar High School            21:39.2  6:59/M    9 
   11     10    535  Michaela Duran        Raymore-Peculiar High School            21:39.5  6:59/M    11
   12     11    512  Allie Grimes          Pleasant Hill High School               21:50.3  7:03/M    11
   13     12    511  Ellie Beck            Pleasant Hill High School               21:57.8  7:05/M    10
   14     13    539  Kaylee Hill           Raymore-Peculiar High School            22:06.6  7:08/M    11
   15     14    483  Abby Wendte           Lee's Summit West High School           22:11.3  7:09/M    9 
   16     15    478  Jayden Ross           Lee's Summit West High School           22:13.7  7:10/M    12
   17     16    470  Karli Duncan          Lee's Summit West High School           22:22.3  7:13/M    10
   18  (< 5)    487  Rachel Ada            Lutheran (Kansas City) High Scho        22:24.2  7:14/M    12
   19     17    415  Leah Kenney           Clinton High School                     22:37.6  7:18/M    9 
   20     18    482  Claire Tyler          Lee's Summit West High School           22:45.9  7:21/M    9 
   21     19    473  Madysen McVey         Lee's Summit West High School           23:24.5  7:33/M    11
   22     20    416  Alexa McCartney       Clinton High School                     23:48.5  7:41/M    9 
   23  (< 5)    490  Elizabeth Mahnken     Lutheran (Kansas City) High Scho        24:10.6  7:48/M    10
   24     21    515  Lydia Mannino         Pleasant Hill High School               24:28.2  7:54/M    11
   25     22    518  Jaidyn Tabony         Pleasant Hill High School               24:57.4  8:03/M    9 
   26  (< 5)    488  Olivia Craig          Lutheran (Kansas City) High Scho        25:39.3  8:17/M    10
   27     23    432  Morgan Mitchell       El Dorado Springs High School           25:40.2  8:17/M    12
   28     24    430  Olivia Graves         El Dorado Springs High School           25:43.1  8:18/M    9 
   29     25    519  Ashlyn Wheeldon       Pleasant Hill High School               25:44.4  8:18/M    9 
   30     26    418  Sarah Mendenhall      Clinton High School                     25:51.7  8:21/M    10
   31     27    428  Clara Farren          El Dorado Springs High School           28:10.8  9:05/M    9 
   32  (< 5)    489  Maddie Farmer         Lutheran (Kansas City) High Scho        28:34.0  9:13/M    11
   33     28    427  Myka Barger           El Dorado Springs High School           31:17.7 10:06/M    10
   34     29    413  Lauren Bagley         Clinton High School                     34:21.4 11:05/M    11

Detail Team Results - Girls

Girls

Small School

Summit Christian Academy High Sc    Finish Position -     1

  Team Score (places):  15  Team Score (times):    1:51:01.6   Average Time: 22:12.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    620  Adriana Mcgregor       11       1            1        20:59.3      20:59.3      0:25.0
    2    625  Keyler Quessenberry    11       2            3        21:59.3      42:58.6      1:25.0
    3    619  Lauren Mccoy           12       3            6        22:28.7    1:05:27.4      1:54.4
    4    624  McKinzie Parks         11       4           10        22:32.2    1:27:59.6      1:57.9
    5    623  Marina Parks           10       5           15        23:02.0    1:51:01.6      2:27.7
    6    618  Lucie Epema            9        6           21        23:27.6    2:14:29.2      2:53.3
    7    617  Katherine Coats        11       7           28        23:29.0    2:37:58.3      2:54.7

Stockton High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  50  Team Score (times):    2:05:57.8   Average Time: 25:11.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    592  Abigail Kiley          10       8            8        24:07.3      24:07.3      3:33.0
    2    588  Emma Black             12       9           17        24:57.9      49:05.2      4:23.6
    3    591  Nikayla Hare           10      10           27        25:23.9    1:14:29.2      4:49.7
    4    597  Shayla West            10      11           38        25:29.5    1:39:58.7      4:55.2
    5    590  Ellie Flora            10      12           50        25:59.1    2:05:57.8      5:24.8
    6    589  VELLA CRAWFORD         11      13           63        27:15.6    2:33:13.4      6:41.3
    7    593  Kamryn Roy             11      14           77        27:20.4    3:00:33.9      6:46.2

Butler High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    403  Olivia Dowell          9    Less Than  5           23:34.8      23:34.8      3:00.6
    2    401  Brielle Campbell       11   Less Than  5           26:59.9      50:34.7      6:25.6
    3    407  Cadence Turney         10   Less Than  5           28:05.5    1:18:40.3      7:31.3
    4    406  Jakaila Rolph          12   Less Than  5           35:08.0    1:53:48.3     14:33.7

Sherwood High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    576  Josey Arthurs          11   Less Than  5           23:30.1      23:30.1      2:55.8
    2    579  Kaitlyn Sackett        10   Less Than  5           26:47.8      50:17.9      6:13.5
    3    580  Karlee Shockley        10   Less Than  5           27:23.0    1:17:41.0      6:48.8
    4    577  Grace Desjardins       12   Less Than  5           30:44.1    1:48:25.1     10:09.8

Lakeland High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    457  Nevaeh Echavarria      10   Less Than  5           27:23.1      27:23.1      6:48.8
    2    458  Macey Hughes           9    Less Than  5           32:41.6    1:00:04.7     12:07.4
    3    459  Aliah Miller           9    Less Than  5           32:42.0    1:32:46.8     12:07.8

Jasper High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    447  Olivia Moss            12   Less Than  5           24:22.2      24:22.2      3:48.0
    2    446  Julia Case             12   Less Than  5           31:40.2      56:02.5     11:05.9

Kingsville High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    451  Laci Collens           10   Less Than  5           26:02.1      26:02.1      5:27.8
    2    452  Talitha Hart           11   Less Than  5           27:01.0      53:03.1      6:26.7

Stover High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    607  Kara Vanvleck          12   Less Than  5           23:53.4      23:53.4      3:19.1
    2    606  Katherine Eckhoff      11   Less Than  5           30:51.7      54:45.2     10:17.5

Montrose High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    502  Rilee Stinnett         10   Less Than  5           28:02.0      28:02.0      7:27.7

Sheldon High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    575  Madison Garren         12   Less Than  5           23:53.9      23:53.9      3:19.6

Weaubleau High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    648  Addison Ratliff        9    Less Than  5           23:02.2      23:02.2      2:27.9



Detail Team Results - Girls

Girls

Large School


Raymore-Peculiar High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  30  Team Score (times):    1:46:38.3   Average Time: 21:19.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    531  Isabel Chatfield       10       1            1        20:34.2      20:34.2      0:00.0
    2    528  Ellie Barker           10       3            4        21:13.7      41:47.9      0:39.4
    3    532  Lorren Chatfield       10       7           11        21:31.5    1:03:19.5      0:57.3
    4    530  Frieda Brauer          9        9           20        21:39.2    1:24:58.8      1:05.0
    5    535  Michaela Duran         11      10           30        21:39.5    1:46:38.3      1:05.2
    6    539  Kaylee Hill            11      13           43        22:06.6    2:08:45.0      1:32.3

Lee's Summit West High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  65  Team Score (times):    1:50:32.7   Average Time: 22:06.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    468  Madison Cross          9        2            2        20:59.4      20:59.4      0:25.2
    2    483  Abby Wendte            9       14           16        22:11.3      43:10.7      1:37.0
    3    478  Jayden Ross            12      15           31        22:13.7    1:05:24.5      1:39.4
    4    470  Karli Duncan           10      16           47        22:22.3    1:27:46.8      1:48.1
    5    482  Claire Tyler           9       18           65        22:45.9    1:50:32.7      2:11.6
    6    473  Madysen McVey          11      19           84        23:24.5    2:13:57.3      2:50.3

Pleasant Hill High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  70  Team Score (times):    1:54:30.3   Average Time: 22:54.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    510  Brooke Beck            9        4            4        21:16.5      21:16.5      0:42.3
    2    512  Allie Grimes           11      11           15        21:50.3      43:06.9      1:16.1
    3    511  Ellie Beck             10      12           27        21:57.8    1:05:04.7      1:23.5
    4    515  Lydia Mannino          11      21           48        24:28.2    1:29:32.9      3:53.9
    5    518  Jaidyn Tabony          9       22           70        24:57.4    1:54:30.3      4:23.1
    6    519  Ashlyn Wheeldon        9       25           95        25:44.4    2:20:14.8      5:10.2

El Dorado Springs High School    Finish Position -     4

  Team Score (places):  85  Team Score (times):    2:02:28.5   Average Time: 24:29.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    431  Hannah Klaiber         11       5            5        21:27.0      21:27.0      0:52.8
    2    429  Audrey Goatley         9        6           11        21:27.2      42:54.3      0:53.0
    3    432  Morgan Mitchell        12      23           34        25:40.2    1:08:34.5      5:05.9
    4    430  Olivia Graves          9       24           58        25:43.1    1:34:17.6      5:08.8
    5    428  Clara Farren           9       27           85        28:10.8    2:02:28.5      7:36.6
    6    427  Myka Barger            10      28          113        31:17.7    2:33:46.3     10:43.5

Clinton High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 100  Team Score (times):    2:08:13.0   Average Time: 25:38.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    414  Vyla Brown             9        8            8        21:33.7      21:33.7      0:59.4
    2    415  Leah Kenney            9       17           25        22:37.6      44:11.3      2:03.4
    3    416  Alexa McCartney        9       20           45        23:48.5    1:07:59.8      3:14.2
    4    418  Sarah Mendenhall       10      26           71        25:51.7    1:33:51.6      5:17.4
    5    413  Lauren Bagley          11      29          100        34:21.4    2:08:13.0     13:47.2

Lutheran (Kansas City) High Scho    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    487  Rachel Ada             12   Less Than  5           22:24.2      22:24.2      1:49.9
    2    490  Elizabeth Mahnken      10   Less Than  5           24:10.6      46:34.8      3:36.4
    3    488  Olivia Craig           10   Less Than  5           25:39.3    1:12:14.2      5:05.1
    4    489  Maddie Farmer          11   Less Than  5           28:34.0    1:40:48.3      7:59.8

Warsaw High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    636  Alyssa Alcantara       12   Less Than  5           21:37.4      21:37.4      1:03.1

Date Name & Distance Contact Results Photos
Nov 25
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Oct 23
10:00 am
Belton XC Invite
JV & C Team

Results
Oct 23
9:30 am
Belton XC Invite
Varsity Boys

Results
Oct 23
9:00 am
Belton XC Invite
Varsity Girls

Results
Oct 20
4:30 am
Montrose XC
MS and JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 20
4:00 pm
Montrose XC
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
Relay & Alt Beer mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
overall results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 14
6:30 pm
Martin City Taco Mile
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Jul 5
7:00 am
JRHA 5k

Results
May 31
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 31
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 15
7:00 am
KCCC Half
Marathon Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 1
7:00 am
KCCC 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 14, 2020
8:00 am
Veterans Day 5K
Live In Person Run
Brad Ziegler
bziegler1003@yahoo.com
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results

Photos
Looking for races before November, 8 2020? Click here