Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Cass County XC

Date: 2022-09-03

Contact: Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results:

Cass County XC

Cass County XC

September 03, 2022


KC Running Company

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   GRADE

    1      1    152  Henry Born            Shawnee Mission Northwest               16:14.8  5:14/M    12
    2      2    155  Ian O'Neal            Shawnee Mission Northwest               17:55.3  5:47/M    12
    3      3    156  Carter Tomac          Shawnee Mission Northwest               18:01.6  5:49/M    10
    4      4    157  Easton Volk           Shawnee Mission Northwest               18:11.3  5:52/M    10
    5      5    153  Evan Mitchell         Shawnee Mission Northwest               18:29.5  5:58/M    12
    6      6    154  Mark Noble            Shawnee Mission Northwest               18:53.8  6:06/M    11
    7      7     65  Wyatt Nord            Lutheran (Kansas City) High Scho        19:00.4  6:08/M    11
    8      8     66  David Reimer          Lutheran (Kansas City) High Scho        19:02.1  6:08/M    11
    9  (< 5)    189  Alexander Alejandre   William Chrisman High School            19:04.2  6:09/M    11
   10  (< 5)     39  Alex Barta            Harrisonville High School               19:06.1  6:10/M    12
   11      9     63  Rex Lyle              Lutheran (Kansas City) High Scho        19:06.2  6:10/M    11
   12  (< 5)     19  Landin Kunsch         Belton High School                      19:28.2  6:17/M    10
   13  (< 5)    173  Marcus Verbrugge      Summit Christian Academy High Sc        19:28.8  6:17/M    10
   14  (< 5)     41  Steven Overbay        Harrisonville High School               19:38.7  6:20/M    10
   15  (< 5)     94  Brendan Santellan     Raytown High School                     19:45.4  6:22/M    9 
   16  (< 5)     42  Garett Peterman       Harrisonville High School               20:02.7  6:28/M    12
   17  (< 5)     40  Chris Brown           Harrisonville High School               20:15.5  6:32/M    11
   18     10     61  Jacob Fries           Lutheran (Kansas City) High Scho        20:18.5  6:33/M    12
   19  (< 5)     80  Mason Amador          Pleasant Hill High School               20:22.8  6:34/M    10
   20  (< 5)    191  Lucas Smith           William Chrisman High School            20:25.2  6:35/M    10
   21  (< 5)     82  Carter Hodson         Pleasant Hill High School               20:26.9  6:36/M    10
   22  (< 5)     36  Alan Gonzalez Garcia  Grandview High School                   20:42.9  6:41/M    11
   23  (< 5)     84  Hycle Noland          Pleasant Hill High School               20:45.3  6:42/M    10
   24  (< 5)     20  Mario Nunez           Belton High School                      20:50.2  6:43/M    12
   25  (< 5)    172  Julean McGregor       Summit Christian Academy High Sc        20:50.3  6:43/M    10
   26  (< 5)     92  William Bettis        Raytown High School                     21:13.7  6:51/M    12
   27     11     62  Mason Hodges          Lutheran (Kansas City) High Scho        21:16.0  6:52/M    12
   28  (< 5)     18  Aaron Gorsage         Belton High School                      21:16.6  6:52/M    10
   29  (< 5)    190  Ket Munger            William Chrisman High School            21:32.6  6:57/M    10
   30  (< 5)     83  Peyton Madison        Pleasant Hill High School               21:50.6  7:03/M    10
   31     12     64  Alec McDonald         Lutheran (Kansas City) High Scho        22:17.2  7:11/M    10
   32  (< 5)     35  Isaiah Epperson-JohnsoGrandview High School                   22:49.1  7:22/M    11
   33  (< 5)    171  Gatlin Jones          Summit Christian Academy High Sc        23:08.3  7:28/M    10
   34  (< 5)     21  Christopher Patrick   Belton High School                      24:02.5  7:45/M    12



Overall Finish List - Boys

JV Boys

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   GRADE

    1      1    150  Mark Pischke          Shawnee Mission Northwest               18:49.3  6:04/M    11
    2      2    167  Cameron McClain       Summit Christian Academy High Sc        19:34.3  6:19/M    12
    3      3    144  Dylan Cooper          Shawnee Mission Northwest               19:51.5  6:24/M    11
    4      4    148  Adrien Lee            Shawnee Mission Northwest               19:54.5  6:25/M    12
    5      5    146  Michael Houser        Shawnee Mission Northwest               20:21.1  6:34/M    12
    6      6    147  Francisco Juarez      Shawnee Mission Northwest               20:35.1  6:38/M    11
    7      7    145  Owen Hooper           Shawnee Mission Northwest               20:49.9  6:43/M    12
    8      8    149  Tomas Martinez-Frias  Shawnee Mission Northwest               20:54.5  6:45/M    10
    9      9    165  Tristan Aitkens       Summit Christian Academy High Sc        20:57.6  6:46/M    9 
   10     10     57  Sam Farmer            Lutheran (Kansas City) High Scho        21:19.9  6:53/M    9 
   11  (> 7)    143  Aiden Adkins          Shawnee Mission Northwest               21:30.3  6:56/M    10
   12     11     60  Christopher Reimer    Lutheran (Kansas City) High Scho        21:44.7  7:01/M    10
   13     12     88  Benjamin Crowe        Raytown High School                     22:00.7  7:06/M    10
   14     13     59  Canady Mitchem        Lutheran (Kansas City) High Scho        22:02.0  7:06/M    11
   15     14    169  Ryan Sare             Summit Christian Academy High Sc        22:10.3  7:09/M    9 
   16  (< 5)     76  Hayden Hornbostel     Pleasant Hill High School               22:12.1  7:10/M    12
   17  (< 5)     78  Noah Newell           Pleasant Hill High School               22:29.9  7:15/M    9 
   18     15    170  Timothy Wiseman       Summit Christian Academy High Sc        22:59.3  7:25/M    9 
   19  (< 5)    185  Jayden Eden           William Chrisman High School            23:36.6  7:37/M    10
   20     16     90  Andersen Howard       Raytown High School                     23:41.4  7:39/M    10
   21  (< 5)     32  Latrell Griddine      Grandview High School                   23:41.7  7:39/M    9 
   22  (< 5)    183  Harper Beitling       William Chrisman High School            23:50.7  7:42/M    9 
   23     17     91  Carson McKinley       Raytown High School                     24:06.2  7:47/M    10
   24  (< 5)     17  Oliver Sisemore       Belton High School                      24:31.4  7:55/M    9 
   25  (< 5)    187  Paul Smith            William Chrisman High School            24:45.4  7:59/M    12
   26     18     56  Joel Ada              Lutheran (Kansas City) High Scho        25:55.4  8:22/M    9 
   27  (< 5)     15  Gabriel Clutter       Belton High School                      26:21.3  8:30/M    10
   28  (< 5)    188  Grady Wohletz         William Chrisman High School            26:27.9  8:32/M    9 
   29  (< 5)     31  Erick Arcos           Grandview High School                   27:22.7  8:50/M    9 
   30  (< 5)     16  Andrew Hooper         Belton High School                      28:30.4  9:12/M    10
   31     19     58  Troy Gounev           Lutheran (Kansas City) High Scho        28:45.0  9:16/M    12
   32     20    168  Brayden Oldham        Summit Christian Academy High Sc        29:59.7  9:41/M    9 
   33  (< 5)     34  George Scott          Grandview High School                   30:04.8  9:42/M    10
   34  (< 5)     33  Clayton Rainey        Grandview High School                   31:37.8 10:12/M    10
   35     21     87  Christian Cerecedo    Raytown High School                     31:55.5 10:18/M    9 
   36  (< 5)     75  William Buckingham    Pleasant Hill High School               36:08.1 11:39/M    9 
   37     22     89  Miguel Dominguez      Raytown High School                     40:31.3 13:04/M    9 



Overall Finish List - Boys

C Team

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   GRADE

    1      1    130  Gabe Gast             Shawnee Mission Northwest               20:30.4  6:37/M    10
    2      2    127  Souleye Bodian        Shawnee Mission Northwest               21:12.9  6:51/M    9 
    3      3    140  Brodie Thomas         Shawnee Mission Northwest               22:45.9  7:21/M    9 
    4      4    133  Nico Jurani           Shawnee Mission Northwest               22:58.2  7:25/M    12
    5      5    126  Rowan Bartelt         Shawnee Mission Northwest               23:21.6  7:32/M    9 
    6      6    132  Mateo Jurani          Shawnee Mission Northwest               23:49.3  7:41/M    10
    7      7    134  Will Larsen           Shawnee Mission Northwest               24:02.4  7:45/M    10
    8  (> 7)    138  Rex Siceloff          Shawnee Mission Northwest               24:24.3  7:52/M    11
    9  (> 7)    128  Levi Dickson          Shawnee Mission Northwest               24:52.0  8:01/M    9 
   10  (< 5)     30  Darold Wilks          Grandview High School                   25:27.2  8:13/M    9 
   11  (> 7)    137  Kristopher Shull      Shawnee Mission Northwest               26:01.8  8:24/M    10
   12  (< 5)    182  Levi Smith            William Chrisman High School            27:54.5  9:00/M    9 
   13  (< 5)    178  Matthew Finger        William Chrisman High School            28:55.0  9:20/M    10
   14  (> 7)    136  Elliott Rush          Shawnee Mission Northwest               30:03.8  9:42/M    9 
   15  (< 5)     28  Xavier Gunner         Grandview High School                   30:55.3  9:58/M    9 
   16  (< 5)     27  Joshua Copes          Grandview High School                   36:51.9 11:54/M    10
   17  (< 5)     29  Thomas Scott          Grandview High School                   37:01.5 11:57/M    9 

Detail Team Results - Boys

Varsity Boys

Teams

Shawnee Mission Northwest    Finish Position -     1

  Team Score (places):  15  Team Score (times):    1:28:52.7   Average Time: 17:46.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1    152  Henry Born             12       1            1        16:14.8      16:14.8      0:00.0
    2    155  Ian O'Neal             12       2            3        17:55.3      34:10.1      1:40.5
    3    156  Carter Tomac           10       3            6        18:01.6      52:11.8      1:46.7
    4    157  Easton Volk            10       4           10        18:11.3    1:10:23.1      1:56.4
    5    153  Evan Mitchell          12       5           15        18:29.5    1:28:52.7      2:14.7
    6    154  Mark Noble             11       6           21        18:53.8    1:47:46.5      2:39.0

Lutheran (Kansas City) High Scho    Finish Position -     2

  Team Score (places):  45  Team Score (times):    1:38:43.5   Average Time: 19:44.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     65  Wyatt Nord             11       7            7        19:00.4      19:00.4      2:45.6
    2     66  David Reimer           11       8           15        19:02.1      38:02.6      2:47.3
    3     63  Rex Lyle               11       9           24        19:06.2      57:08.8      2:51.3
    4     61  Jacob Fries            12      10           34        20:18.5    1:17:27.4      4:03.7
    5     62  Mason Hodges           12      11           45        21:16.0    1:38:43.5      5:01.2
    6     64  Alec McDonald          10      12           57        22:17.2    2:01:00.7      6:02.4

Belton High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     19  Landin Kunsch          10   Less Than  5           19:28.2      19:28.2      3:13.4
    2     20  Mario Nunez            12   Less Than  5           20:50.2      40:18.5      4:35.4
    3     18  Aaron Gorsage          10   Less Than  5           21:16.6    1:01:35.2      5:01.8
    4     21  Christopher Patrick    12   Less Than  5           24:02.5    1:25:37.7      7:47.7

Harrisonville High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     39  Alex Barta             12   Less Than  5           19:06.1      19:06.1      2:51.2
    2     41  Steven Overbay         10   Less Than  5           19:38.7      38:44.8      3:23.8
    3     42  Garett Peterman        12   Less Than  5           20:02.7      58:47.5      3:47.8
    4     40  Chris Brown            11   Less Than  5           20:15.5    1:19:03.0      4:00.7

Pleasant Hill High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     80  Mason Amador           10   Less Than  5           20:22.8      20:22.8      4:08.0
    2     82  Carter Hodson          10   Less Than  5           20:26.9      40:49.8      4:12.1
    3     84  Hycle Noland           10   Less Than  5           20:45.3    1:01:35.2      4:30.5
    4     83  Peyton Madison         10   Less Than  5           21:50.6    1:23:25.8      5:35.7

Summit Christian Academy High Sc    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1    173  Marcus Verbrugge       10   Less Than  5           19:28.8      19:28.8      3:13.9
    2    172  Julean McGregor        10   Less Than  5           20:50.3      40:19.1      4:35.5
    3    171  Gatlin Jones           10   Less Than  5           23:08.3    1:03:27.5      6:53.5

William Chrisman High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1    189  Alexander Alejandre    11   Less Than  5           19:04.2      19:04.2      2:49.4
    2    191  Lucas Smith            10   Less Than  5           20:25.2      39:29.4      4:10.4
    3    190  Ket Munger             10   Less Than  5           21:32.6    1:01:02.1      5:17.8

Grandview High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     36  Alan Gonzalez Garcia   11   Less Than  5           20:42.9      20:42.9      4:28.1
    2     35  Isaiah Epperson-Johnson11   Less Than  5           22:49.1      43:32.1      6:34.3

Raytown High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     94  Brendan Santellan      9    Less Than  5           19:45.4      19:45.4      3:30.5
    2     92  William Bettis         12   Less Than  5           21:13.7      40:59.1      4:58.8



Detail Team Results - Boys

JV Boys

Teams


Shawnee Mission Northwest    Finish Position -     1

  Team Score (places):  19  Team Score (times):    1:39:31.7   Average Time: 19:54.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1    150  Mark Pischke           11       1            1        18:49.3      18:49.3      0:00.0
    2    144  Dylan Cooper           11       3            4        19:51.5      38:40.9      1:02.2
    3    148  Adrien Lee             12       4            8        19:54.5      58:35.4      1:05.2
    4    146  Michael Houser         12       5           13        20:21.1    1:18:56.5      1:31.8
    5    147  Francisco Juarez       11       6           19        20:35.1    1:39:31.7      1:45.7
    6    145  Owen Hooper            12       7           26        20:49.9    2:00:21.6      2:00.6
    7    149  Tomas Martinez-Frias   10       8           34        20:54.5    2:21:16.1      2:05.2
    8    143  Aiden Adkins           10   More Than  7           21:30.3    2:42:46.5      2:40.9

Summit Christian Academy High Sc    Finish Position -     2

  Team Score (places):  60  Team Score (times):    1:55:41.4   Average Time: 23:08.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1    167  Cameron McClain        12       2            2        19:34.3      19:34.3      0:45.0
    2    165  Tristan Aitkens        9        9           11        20:57.6      40:32.0      2:08.3
    3    169  Ryan Sare              9       14           25        22:10.3    1:02:42.4      3:21.0
    4    170  Timothy Wiseman        9       15           40        22:59.3    1:25:41.7      4:10.0
    5    168  Brayden Oldham         9       20           60        29:59.7    1:55:41.4     11:10.3

Lutheran (Kansas City) High Scho    Finish Position -     3

  Team Score (places):  71  Team Score (times):    1:59:47.1   Average Time: 23:57.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     57  Sam Farmer             9       10           10        21:19.9      21:19.9      2:30.6
    2     60  Christopher Reimer     10      11           21        21:44.7      43:04.6      2:55.4
    3     59  Canady Mitchem         11      13           34        22:02.0    1:05:06.6      3:12.6
    4     56  Joel Ada               9       18           52        25:55.4    1:31:02.0      7:06.0
    5     58  Troy Gounev            12      19           71        28:45.0    1:59:47.1      9:55.7

Raytown High School    Finish Position -     4

  Team Score (places):  88  Team Score (times):    2:22:15.2   Average Time: 28:27.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     88  Benjamin Crowe         10      12           12        22:00.7      22:00.7      3:11.3
    2     90  Andersen Howard        10      16           28        23:41.4      45:42.1      4:52.1
    3     91  Carson McKinley        10      17           45        24:06.2    1:09:48.4      5:16.9
    4     87  Christian Cerecedo     9       21           66        31:55.5    1:41:43.9     13:06.1
    5     89  Miguel Dominguez       9       22           88        40:31.3    2:22:15.2     21:42.0

Grandview High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     32  Latrell Griddine       9    Less Than  5           23:41.7      23:41.7      4:52.4
    2     31  Erick Arcos            9    Less Than  5           27:22.7      51:04.4      8:33.3
    3     34  George Scott           10   Less Than  5           30:04.8    1:21:09.2     11:15.5
    4     33  Clayton Rainey         10   Less Than  5           31:37.8    1:52:47.1     12:48.5

William Chrisman High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1    185  Jayden Eden            10   Less Than  5           23:36.6      23:36.6      4:47.3
    2    183  Harper Beitling        9    Less Than  5           23:50.7      47:27.3      5:01.3
    3    187  Paul Smith             12   Less Than  5           24:45.4    1:12:12.8      5:56.1
    4    188  Grady Wohletz          9    Less Than  5           26:27.9    1:38:40.8      7:38.6

Belton High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     17  Oliver Sisemore        9    Less Than  5           24:31.4      24:31.4      5:42.1
    2     15  Gabriel Clutter        10   Less Than  5           26:21.3      50:52.7      7:31.9
    3     16  Andrew Hooper          10   Less Than  5           28:30.4    1:19:23.2      9:41.1

Pleasant Hill High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     76  Hayden Hornbostel      12   Less Than  5           22:12.1      22:12.1      3:22.8
    2     78  Noah Newell            9    Less Than  5           22:29.9      44:42.1      3:40.6
    3     75  William Buckingham     9    Less Than  5           36:08.1    1:20:50.2     17:18.8



Detail Team Results - Boys

C Team

Teams


Shawnee Mission Northwest    Finish Position -     1

  Team Score (places):  15  Team Score (times):    1:50:49.2   Average Time: 22:09.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1    130  Gabe Gast              10       1            1        20:30.4      20:30.4      0:00.0
    2    127  Souleye Bodian         9        2            3        21:12.9      41:43.3      0:42.4
    3    140  Brodie Thomas          9        3            6        22:45.9    1:04:29.3      2:15.5
    4    133  Nico Jurani            12       4           10        22:58.2    1:27:27.5      2:27.7
    5    126  Rowan Bartelt          9        5           15        23:21.6    1:50:49.2      2:51.2
    6    132  Mateo Jurani           10       6           21        23:49.3    2:14:38.5      3:18.9
    7    134  Will Larsen            10       7           28        24:02.4    2:38:40.9      3:31.9
    8    138  Rex Siceloff           11   More Than  7           24:24.3    3:03:05.3      3:53.9
    9    128  Levi Dickson           9    More Than  7           24:52.0    3:27:57.3      4:21.6
   10    137  Kristopher Shull       10   More Than  7           26:01.8    3:53:59.1      5:31.3
   11    136  Elliott Rush           9    More Than  7           30:03.8    4:24:02.9      9:33.3

Grandview High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     30  Darold Wilks           9    Less Than  5           25:27.2      25:27.2      4:56.8
    2     28  Xavier Gunner          9    Less Than  5           30:55.3      56:22.5     10:24.8
    3     27  Joshua Copes           10   Less Than  5           36:51.9    1:33:14.5     16:21.5
    4     29  Thomas Scott           9    Less Than  5           37:01.5    2:10:16.0     16:31.0

William Chrisman High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1    182  Levi Smith             9    Less Than  5           27:54.5      27:54.5      7:24.0
    2    178  Matthew Finger         10   Less Than  5           28:55.0      56:49.5      8:24.6

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   GRADE

    1  (< 5)     38  Kayleigh Norris       Harrisonville High School               19:35.8  6:19/M    10
    2  (< 5)    124  Paige Mullen          Shawnee Mission Northwest               20:06.7  6:29/M    12
    3      1     68  Brooke Beck           Pleasant Hill High School               20:55.9  6:45/M    10
    4      2    160  Adriana Mcgregor      Summit Christian Academy High Sc        21:07.2  6:49/M    12
    5      3     55  Isabelle Wood         Lutheran (Kansas City) High Scho        21:37.8  6:59/M    9 
    6  (< 5)    121  Lydia Davis           Shawnee Mission Northwest               22:03.6  7:07/M    11
    7      4     50  Amelia Craig          Lutheran (Kansas City) High Scho        22:36.7  7:18/M    9 
    8      5     51  Addyson Emily         Lutheran (Kansas City) High Scho        22:43.6  7:20/M    11
    9      6    159  Lucie Epema           Summit Christian Academy High Sc        22:50.1  7:22/M    10
   10      7    164  Keyler Quessenberry   Summit Christian Academy High Sc        22:52.7  7:23/M    12
   11      8    158  Katherine Coats       Summit Christian Academy High Sc        23:10.9  7:29/M    12
   12      9     69  Ellie Beck            Pleasant Hill High School               23:14.7  7:30/M    11
   13  (< 5)     26  Ciaira Martinez       Grandview High School                   23:18.6  7:31/M    12
   14     10     53  Caroline Linderman    Lutheran (Kansas City) High Scho        23:18.7  7:31/M    9 
   15  (< 5)    123  Sophie Horner         Shawnee Mission Northwest               23:19.8  7:32/M    11
   16  (< 5)    122  Valyrie Freeman       Shawnee Mission Northwest               23:43.6  7:39/M    12
   17     11     54  Lizzy Mahnken         Lutheran (Kansas City) High Scho        24:19.9  7:51/M    11
   18     12    161  Julia Osgood          Summit Christian Academy High Sc        24:32.2  7:55/M    10
   19     13     52  Maddie Farmer         Lutheran (Kansas City) High Scho        24:42.7  7:58/M    12
   20     14    162  Marina Parks          Summit Christian Academy High Sc        24:45.3  7:59/M    11
   21     15     13  Emma Rinaldi          Belton High School                      25:02.4  8:05/M    12
   22     16     10  Ashley Jara Escalante Belton High School                      25:07.3  8:06/M    10
   23     17      8  Sofia Fischer         Belton High School                      25:10.5  8:07/M    11
   24     18     12  Ashton Morgan         Belton High School                      25:10.8  8:07/M    11
   25  (< 5)     45  Lola Clark            Lincoln College Prep. High Schoo        25:41.4  8:17/M    10
   26  (< 5)     43  Keylit Alvarado Gomez Lincoln College Prep. High Schoo        26:22.3  8:30/M    11
   27     19      7  Isabella Evans        Belton High School                      26:33.1  8:34/M    12
   28     20     71  Avery Lawrence        Pleasant Hill High School               26:38.2  8:36/M    12
   29     21      9  Phoenix Fogel         Belton High School                      28:35.4  9:13/M    9 
   30     22     74  Ashlyn Wheeldon       Pleasant Hill High School               28:51.3  9:18/M    10
   31     23     73  Emelia Proudfit       Pleasant Hill High School               29:06.1  9:23/M    12
   32  (< 5)     46  Bridget Love          Lincoln College Prep. High Schoo        29:25.0  9:29/M    12
   33  (< 5)     44  Daranaim Arbab        Lincoln College Prep. High Schoo        32:52.1 10:36/M    10
   34  (< 5)     37  Emily Barta           Harrisonville High School               34:15.6 11:03/M    10



Overall Finish List - Girls

JV Girls

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   GRADE

    1      1    117  Julia Juarez          Shawnee Mission Northwest               23:35.8  7:37/M    10
    2      2    119  Zoe Roberts           Shawnee Mission Northwest               23:36.1  7:37/M    10
    3  (< 5)     48  Olivia Craig          Lutheran (Kansas City) High Scho        24:58.6  8:03/M    11
    4      3    116  Teal Franklin         Shawnee Mission Northwest               25:15.4  8:09/M    11
    5      4    120  Erica Thompson        Shawnee Mission Northwest               25:28.7  8:13/M    10
    6      5    118  Avery Lang            Shawnee Mission Northwest               25:41.1  8:17/M    11
    7  (< 5)     24  Mya Daniels           Grandview High School                   27:08.4  8:45/M    10
    8      6      2  Rylee Jones           Belton High School                      28:18.8  9:08/M    10
    9      7      1  Violet Clutter        Belton High School                      29:22.3  9:28/M    9 
   10  (< 5)     25  Linda Whitsell        Grandview High School                   29:43.4  9:35/M    12
   11  (< 5)    177  Vailea Snead          William Chrisman High School            30:06.8  9:43/M    12
   12  (< 5)     49  Addison Grossenbacher Lutheran (Kansas City) High Scho        30:48.0  9:56/M    9 
   13      8      4  Jacqueline Penaloza JaBelton High School                      31:15.2 10:05/M    9 
   14  (< 5)     85  Micaiah Williams      Raytown High School                     34:15.5 11:03/M    10
   15      9      5  Yaresci Rodriguez     Belton High School                      36:15.9 11:42/M    11
   16     10      6  Katia Sierra Agurcia  Belton High School                      37:02.0 11:57/M    10



Overall Finish List - Girls

C Team

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   GRADE

    1      1    109  Delilah Moles         Shawnee Mission Northwest               26:07.8  8:26/M    9 
    2      2    107  Lauren Hooper         Shawnee Mission Northwest               27:09.1  8:46/M    9 
    3      3    111  Gracie VanHorn        Shawnee Mission Northwest               27:32.3  8:53/M    11
    4      4    105  Violet Franklin       Shawnee Mission Northwest               27:32.8  8:53/M    10
    5      5     99  Ellison Bonge         Shawnee Mission Northwest               28:04.6  9:03/M    11
    6      6    100  Kate Busenitz         Shawnee Mission Northwest               28:15.7  9:07/M    9 
    7      7    102  Josselin Comtois      Shawnee Mission Northwest               28:27.5  9:11/M    10
    8  (> 7)    110  Faith Saunders        Shawnee Mission Northwest               29:20.4  9:28/M    10
    9  (> 7)     95  Elizabeth Armenta     Shawnee Mission Northwest               29:58.0  9:40/M    10
   10  (> 7)    104  Sophie Delaney        Shawnee Mission Northwest               30:22.4  9:48/M    10
   11  (> 7)     97  Sofia Ball            Shawnee Mission Northwest               30:23.0  9:48/M    9 
   12  (> 7)     96  Addison Baker         Shawnee Mission Northwest               32:53.7 10:37/M    10
   13  (> 7)    103  Grace Couldry         Shawnee Mission Northwest               33:16.6 10:44/M    11
   14  (> 7)    113  Hannah Wilson         Shawnee Mission Northwest               35:09.3 11:20/M    12
   15  (< 5)     22  Bella Powell          Grandview High School                   39:03.0 12:36/M    9 
   16  (< 5)     23  Kyra Powell           Grandview High School                   39:08.8 12:38/M    12

Detail Team Results - Girls

Varsity Girls

Teams

Lutheran (Kansas City) High Scho    Finish Position -     1

  Team Score (places):  33  Team Score (times):    1:54:36.9   Average Time: 22:55.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     55  Isabelle Wood          9        3            3        21:37.8      21:37.8      2:02.0
    2     50  Amelia Craig           9        4            7        22:36.7      44:14.6      3:00.9
    3     51  Addyson Emily          11       5           12        22:43.6    1:06:58.2      3:07.7
    4     53  Caroline Linderman     9       10           22        23:18.7    1:30:17.0      3:42.9
    5     54  Lizzy Mahnken          11      11           33        24:19.9    1:54:36.9      4:44.0
    6     52  Maddie Farmer          12      13           46        24:42.7    2:19:19.7      5:06.8

Summit Christian Academy High Sc    Finish Position -     2

  Team Score (places):  35  Team Score (times):    1:54:33.3   Average Time: 22:54.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1    160  Adriana Mcgregor       12       2            2        21:07.2      21:07.2      1:31.3
    2    159  Lucie Epema            10       6            8        22:50.1      43:57.3      3:14.2
    3    164  Keyler Quessenberry    12       7           15        22:52.7    1:06:50.1      3:16.8
    4    158  Katherine Coats        12       8           23        23:10.9    1:30:01.0      3:35.0
    5    161  Julia Osgood           10      12           35        24:32.2    1:54:33.3      4:56.3
    6    162  Marina Parks           11      14           49        24:45.3    2:19:18.6      5:09.4

Pleasant Hill High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  75  Team Score (times):    2:08:46.4   Average Time: 25:45.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     68  Brooke Beck            10       1            1        20:55.9      20:55.9      1:20.0
    2     69  Ellie Beck             11       9           10        23:14.7      44:10.6      3:38.8
    3     71  Avery Lawrence         12      20           30        26:38.2    1:10:48.8      7:02.3
    4     74  Ashlyn Wheeldon        10      22           52        28:51.3    1:39:40.2      9:15.4
    5     73  Emelia Proudfit        12      23           75        29:06.1    2:08:46.4      9:30.3

Belton High School    Finish Position -     4

  Team Score (places):  85  Team Score (times):    2:07:04.3   Average Time: 25:24.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     13  Emma Rinaldi           12      15           15        25:02.4      25:02.4      5:26.5
    2     10  Ashley Jara Escalante  10      16           31        25:07.3      50:09.7      5:31.4
    3      8  Sofia Fischer          11      17           48        25:10.5    1:15:20.3      5:34.7
    4     12  Ashton Morgan          11      18           66        25:10.8    1:40:31.1      5:34.9
    5      7  Isabella Evans         12      19           85        26:33.1    2:07:04.3      6:57.2
    6      9  Phoenix Fogel          9       21          106        28:35.4    2:35:39.7      8:59.5

Lincoln College Prep. High Schoo    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     45  Lola Clark             10   Less Than  5           25:41.4      25:41.4      6:05.5
    2     43  Keylit Alvarado Gomez  11   Less Than  5           26:22.3      52:03.8      6:46.5
    3     46  Bridget Love           12   Less Than  5           29:25.0    1:21:28.9      9:49.2
    4     44  Daranaim Arbab         10   Less Than  5           32:52.1    1:54:21.0     13:16.2

Shawnee Mission Northwest    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1    124  Paige Mullen           12   Less Than  5           20:06.7      20:06.7      0:30.9
    2    121  Lydia Davis            11   Less Than  5           22:03.6      42:10.4      2:27.7
    3    123  Sophie Horner          11   Less Than  5           23:19.8    1:05:30.2      3:43.9
    4    122  Valyrie Freeman        12   Less Than  5           23:43.6    1:29:13.9      4:07.7

Harrisonville High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     38  Kayleigh Norris        10   Less Than  5           19:35.8      19:35.8      0:00.0
    2     37  Emily Barta            10   Less Than  5           34:15.6      53:51.5     14:39.7

Grandview High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     26  Ciaira Martinez        12   Less Than  5           23:18.6      23:18.6      3:42.7



Detail Team Results - Girls

JV Girls

Teams


Shawnee Mission Northwest    Finish Position -     1

  Team Score (places):  15  Team Score (times):    2:03:37.3   Average Time: 24:43.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1    117  Julia Juarez           10       1            1        23:35.8      23:35.8      0:00.0
    2    119  Zoe Roberts            10       2            3        23:36.1      47:12.0      0:00.2
    3    116  Teal Franklin          11       3            6        25:15.4    1:12:27.4      1:39.5
    4    120  Erica Thompson         10       4           10        25:28.7    1:37:56.2      1:52.9
    5    118  Avery Lang             11       5           15        25:41.1    2:03:37.3      2:05.2

Belton High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  40  Team Score (times):    2:42:14.3   Average Time: 32:26.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1      2  Rylee Jones            10       6            6        28:18.8      28:18.8      4:42.9
    2      1  Violet Clutter         9        7           13        29:22.3      57:41.1      5:46.4
    3      4  Jacqueline Penaloza Jai9        8           21        31:15.2    1:28:56.3      7:39.3
    4      5  Yaresci Rodriguez      11       9           30        36:15.9    2:05:12.3     12:40.0
    5      6  Katia Sierra Agurcia   10      10           40        37:02.0    2:42:14.3     13:26.1

Grandview High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     24  Mya Daniels            10   Less Than  5           27:08.4      27:08.4      3:32.6
    2     25  Linda Whitsell         12   Less Than  5           29:43.4      56:51.9      6:07.5

Lutheran (Kansas City) High Scho    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     48  Olivia Craig           11   Less Than  5           24:58.6      24:58.6      1:22.7
    2     49  Addison Grossenbacher  9    Less Than  5           30:48.0      55:46.6      7:12.1

Raytown High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     85  Micaiah Williams       10   Less Than  5           34:15.5      34:15.5     10:39.6

William Chrisman High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1    177  Vailea Snead           12   Less Than  5           30:06.8      30:06.8      6:30.9



Detail Team Results - Girls

C Team

Teams


Shawnee Mission Northwest    Finish Position -     1

  Team Score (places):  15  Team Score (times):    2:16:26.8   Average Time: 27:17.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1    109  Delilah Moles          9        1            1        26:07.8      26:07.8      0:00.0
    2    107  Lauren Hooper          9        2            3        27:09.1      53:17.0      1:01.3
    3    111  Gracie VanHorn         11       3            6        27:32.3    1:20:49.3      1:24.5
    4    105  Violet Franklin        10       4           10        27:32.8    1:48:22.2      1:25.0
    5     99  Ellison Bonge          11       5           15        28:04.6    2:16:26.8      1:56.7
    6    100  Kate Busenitz          9        6           21        28:15.7    2:44:42.6      2:07.9
    7    102  Josselin Comtois       10       7           28        28:27.5    3:13:10.1      2:19.7
    8    110  Faith Saunders         10   More Than  7           29:20.4    3:42:30.6      3:12.6
    9     95  Elizabeth Armenta      10   More Than  7           29:58.0    4:12:28.7      3:50.2
   10    104  Sophie Delaney         10   More Than  7           30:22.4    4:42:51.1      4:14.6
   11     97  Sofia Ball             9    More Than  7           30:23.0    5:13:14.2      4:15.2
   12     96  Addison Baker          10   More Than  7           32:53.7    5:46:08.0      6:45.9
   13    103  Grace Couldry          11   More Than  7           33:16.6    6:19:24.6      7:08.8
   14    113  Hannah Wilson          12   More Than  7           35:09.3    6:54:33.9      9:01.5

Grandview High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 GRADE   Place        Place      Time        Time        Back
    1     22  Bella Powell           9    Less Than  5           39:03.0      39:03.0     12:55.1
    2     23  Kyra Powell            12   Less Than  5           39:08.8    1:18:11.8     13:01.0

Date Name & Distance Contact Results Photos
Sep 22
6:00 pm
Duane Kimble
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 22
4:15 pm
Grandview XC JV
Boys & Girls

Results
Sep 22
3:30 pm
Grandview XC
9th & 10th Grade Boys

Results
Sep 20
8:00 am
Tonganoxie Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 18
9:00 am
Seize the Day 5k & 10k

Results
Sep 17
11:00 am
Kris Solsberg XC
C Team Boys & Girls

Results
Sep 17
9:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys & Girls

Results
Sep 17
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
Varsity Boys/Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
MS and JV
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
5:45 pm
Summit Lakes XC
Navy Race Boys & Girls

Results
Sep 14
5:15 pm
Summit Lakes XC
Silver Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:45 pm
Summit Lakes XC
Green Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:00 pm
Summit Lakes XC
White Race Boys & Girls

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
JV Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
Varsity Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 8
8:00 am
Spring Hill XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 6
4:00 pm
Chillicothe XC Invite

Results
Sep 3
8:00 am
Cass County XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 1
3:15 pm
2022 Bobcat Invitational
XC Meet

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Exhibition
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Team Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Ind Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 13
8:00 am
Martin City
Taco Mile Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 21
8:00 am
Dairy Association
5k Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
All Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Firefighter results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Womens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Open Division
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Company Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Apr 30
7:30 am
KC Corporate Challenge
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 12
9:00 am
Kansas City's Big 12 Run - 5K
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/big-12-run

Results

Photos
Nov 25, 2021
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Oct 23, 2021
10:00 am
Belton XC Invite
JV & C Team

Results
Oct 23, 2021
9:30 am
Belton XC Invite
Varsity Boys

Results
Oct 23, 2021
9:00 am
Belton XC Invite
Varsity Girls

Results
Oct 20, 2021
4:30 am
Montrose XC
MS and JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 20, 2021
4:00 pm
Montrose XC
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14, 2021
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2021
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2021
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2021
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11, 2021
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11, 2021
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11, 2021
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11, 2021
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10, 2021
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9, 2021
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9, 2021
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9, 2021
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9, 2021
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5, 2021
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2021
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5, 2021
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5, 2021
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2021
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2, 2021
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2, 2021
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2, 2021
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2, 2021
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2, 2021
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2, 2021
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30, 2021
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30, 2021
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30, 2021
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30, 2021
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30, 2021
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2021
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2021
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23, 2021
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23, 2021
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23, 2021
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23, 2021
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23, 2021
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21, 2021
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21, 2021
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21, 2021
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21, 2021
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19, 2021
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18, 2021
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18, 2021
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18, 2021
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18, 2021
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18, 2021
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18, 2021
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16, 2021
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15, 2021
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15, 2021
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15, 2021
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15, 2021
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15, 2021
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15, 2021
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15, 2021
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15, 2021
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15, 2021
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11, 2021
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11, 2021
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11, 2021
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11, 2021
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11, 2021
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11, 2021
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7, 2021
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7, 2021
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7, 2021
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7, 2021
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2, 2021
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Looking for races before August, 25 2021? Click here