Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

GV XC Girls Varsity
Pink & White Divisions
Sock it to Cancer

Date: 2022-10-01

Contact: Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results:

Grain Valley XC Sock it to Cancer Invite

Grain Valley XC Sock it to Cancer Invite

October 01, 2022


Results By Race Management Systems, Inc.

Table of Contents

Finish List - Girls - Varsity Girls - Varsity Pink
Finish List - Girls - Varsity Girls - Varsity White
Team Detail - Girls - Varsity Girls - Varsity Pink
Team Detail - Girls - Varsity Girls - Varsity White
Top

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Varsity Pink


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    101  Abigail Brackenbury   Blue Springs High School                19:08.6  6:11/M    11
    2      2    284  Alexandra Kinstler    Kearney High School                     19:18.8  6:14/M    10
    3      3    108  Kyla Weems            Blue Springs High School                19:29.7  6:17/M    12
    4      4    516  Sisely Mitchell       Platte County High School               20:00.6  6:27/M    11
    5      5    106  Ava Power             Blue Springs High School                20:02.6  6:28/M    11
    6      6    285  Abigail McQuillen     Kearney High School                     20:11.7  6:31/M    9 
    7      7    283  Abby Elam             Kearney High School                     20:11.7  6:31/M    12
    8      8    512  Carmen Gentilia       Platte County High School               20:18.0  6:33/M    11
    9      9    107  Paige Stuart          Blue Springs High School                20:28.9  6:36/M    10
   10     10    103  Faith Fotiades        Blue Springs High School                20:32.2  6:38/M    11
   11     11    286  Liela Murphy          Kearney High School                     20:44.3  6:41/M    11
   12  (< 5)    630  Molly Mcclung         Truman High School                      20:50.6  6:43/M    12
   13     12    385  Kenley Halferty       Lee's Summit High School                20:52.2  6:44/M    9 
   14     13    278  Heidi Adams           Kearney High School                     21:00.4  6:47/M    11
   15     14    280  Olivia Brock          Kearney High School                     21:02.3  6:47/M    10
   16     15    163  Paige Franks          Fort Osage High School                  21:14.4  6:51/M    12
   17  (< 5)    184  Lexie Nicholson       Grain Valley High School                21:16.4  6:52/M    12
   18  (< 5)    181  Jordan Gossage        Grain Valley High School                21:24.5  6:54/M    10
   19     16    384  Janet Garciga         Lee's Summit High School                21:26.6  6:55/M    10
   20  (< 5)    180  Kayley Bell           Grain Valley High School                21:39.9  6:59/M    11
   21     17    510  Alex Beeman           Platte County High School               22:13.9  7:10/M    11
   22     18    105  Aubrey Kipper         Blue Springs High School                22:17.1  7:11/M    10
   23     19    162  Riley Filmore         Fort Osage High School                  22:20.3  7:12/M    11
   24  (< 5)    185  Keili Stevens         Grain Valley High School                22:25.3  7:14/M    12
   25     20    281  Daisy Burnam          Kearney High School                     22:35.6  7:17/M    9 
   26     21    386  Madison Hankel        Lee's Summit High School                22:46.2  7:21/M    12
   27     22    517  Marissa Orellana      Platte County High School               22:52.2  7:23/M    11
   28     23    387  Zyla Harper           Lee's Summit High School                22:52.3  7:23/M    10
   29     24    518  Madison Palmer        Platte County High School               23:02.2  7:26/M    10
   30     25    104  Brooklyn Keith        Blue Springs High School                23:05.7  7:27/M    9 
   31  (> 7)    102  Holly Emmons          Blue Springs High School                23:06.4  7:27/M    12
   32  (< 5)    257  Ivonne Lucho          Grandview High School                   23:22.9  7:33/M    11
   33     26    519  Joanna Reil           Platte County High School               23:25.1  7:33/M    9 
   34  (> 7)    287  Jordin Vaughn         Kearney High School                     23:29.7  7:35/M    9 
   35     27    513  Julia Greco           Platte County High School               23:40.2  7:38/M    11
   36  (> 7)    511  Annabel Beeman        Platte County High School               23:40.4  7:38/M    10
   37     28    388  Corina Sisk           Lee's Summit High School                23:52.2  7:42/M    12
   38     29    390  Madi Vleisides        Lee's Summit High School                23:55.4  7:43/M    10
   39     30    389  Jayden Sumler         Lee's Summit High School                24:15.2  7:49/M    10
   40     31    165  Airiel Phillips       Fort Osage High School                  25:45.1  8:18/M    10
   41  (< 5)    148  Tehaguas Kibrom       East (Kansas City) High School          25:48.1  8:19/M    11
   42     32    168  Paige Snodgrass       Fort Osage High School                  25:59.0  8:23/M    10
   43  (> 7)    514  Kylie Kinzey          Platte County High School               26:01.4  8:24/M    9 
   44     33    166  Elsa Pintus           Fort Osage High School                  27:13.9  8:47/M    12
   45  (< 5)    633  Hadlee Ryan           Truman High School                      27:37.8  8:55/M    11
   46     34    164  Isabelle Morrow       Fort Osage High School                  28:40.1  9:15/M    11
   47  (< 5)    150  Faraja Nyasa          East (Kansas City) High School          29:55.2  9:39/M    11
   48  (< 5)    632  Alicia Noland         Truman High School                      38:24.0 12:23/M    9 



Top

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Varsity White


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)    600  Riley Bryan           Smithton High School                    18:46.8  6:04/M    12
    2  (< 5)    127  Bailey Robinson       Cameron High School                     21:11.7  6:50/M    11
    3      1    366  Lyla Stiles           Knob Noster High School                 21:56.2  7:05/M    9 
    4      2    363  Trinity Howard        Knob Noster High School                 22:09.0  7:09/M    9 
    5  (< 5)    461  Andrea Chambers       Oak Grove High School                   22:20.9  7:13/M    11
    6      3    614  Lauren Kennon         St. Paul Lutheran (Concordia)           23:36.9  7:37/M    11
    7      4    368  Danika Yates          Knob Noster High School                 24:06.8  7:47/M    10
    8  (< 5)    605  Emily Trelow          Smithton High School                    24:08.4  7:47/M    10
    9      5    615  Ema Misunova          St. Paul Lutheran (Concordia)           24:12.2  7:48/M    11
   10  (< 5)    479  Aaliyah Sanders       Odessa High School                      24:22.3  7:52/M    9 
   11  (< 5)    117  Cadence Turney        Butler High School                      24:31.0  7:55/M    11
   12  (< 5)    334  Talitha Hart          Kingsville High School                  24:46.6  8:00/M    12
   13  (< 5)    451  Gabriella Meyer       Northwest (Hughesville) High Sch        24:59.0  8:04/M    9 
   14  (< 5)    418  Mollie Beekman        Lone Jack High School                   25:03.0  8:05/M    11
   15      6    367  Leandra Sturgill      Knob Noster High School                 25:05.3  8:06/M    9 
   16  (< 5)    438  Kelsey Carter         Montrose High School                    25:10.0  8:07/M    9 
   17  (< 5)    419  Aubrey Redd           Lone Jack High School                   25:12.9  8:08/M    9 
   18  (< 5)    452  Kimbree Pummill       Northwest (Hughesville) High Sch        25:27.9  8:13/M    9 
   19  (< 5)    478  Gracie Fisher         Odessa High School                      25:33.3  8:15/M    9 
   20      7    616  Sofia Sabova          St. Paul Lutheran (Concordia)           26:52.1  8:40/M    12
   21  (< 5)    335  Ally Sosa             Kingsville High School                  26:53.7  8:41/M    9 
   22  (< 5)    453  Zoe Richardson        Northwest (Hughesville) High Sch        27:08.7  8:45/M    11
   23      8    365  Violet Roberts        Knob Noster High School                 27:26.9  8:51/M    12
   24      9    612  Yi-Chen Chang         St. Paul Lutheran (Concordia)           27:26.9  8:51/M    10
   25  (< 5)    602  Kaelynn Demand        Smithton High School                    28:46.4  9:17/M    11
   26  (< 5)    116  Avery Eldred          Butler High School                      29:07.5  9:24/M    10
   27     10    613  Mary Herl             St. Paul Lutheran (Concordia)           30:46.4  9:56/M    10
   28  (< 5)    454  Alyssa Wombles        Northwest (Hughesville) High Sch        38:43.1 12:29/M    10
Top

Detail Team Results - Girls

Varsity Girls

Varsity Pink

Blue Springs High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  28  Team Score (times):    1:39:42.2   Average Time: 19:56.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    101  Abigail Brackenbury    11       1            1        19:08.6      19:08.6      0:21.7
    2    108  Kyla Weems             12       3            4        19:29.7      38:38.3      0:42.8
    3    106  Ava Power              11       5            9        20:02.6      58:41.0      1:15.8
    4    107  Paige Stuart           10       9           18        20:28.9    1:19:09.9      1:42.1
    5    103  Faith Fotiades         11      10           28        20:32.2    1:39:42.2      1:45.3
    6    105  Aubrey Kipper          10      18           46        22:17.1    2:01:59.3      3:30.2
    7    104  Brooklyn Keith         9       25           71        23:05.7    2:25:05.0      4:18.8
    8    102  Holly Emmons           12   More Than  7           23:06.4    2:48:11.5      4:19.5

Kearney High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  39  Team Score (times):    1:41:27.0   Average Time: 20:17.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    284  Alexandra Kinstler     10       2            2        19:18.8      19:18.8      0:31.9
    2    285  Abigail McQuillen      9        6            8        20:11.7      39:30.5      1:24.8
    3    283  Abby Elam              12       7           15        20:11.7      59:42.2      1:24.8
    4    286  Liela Murphy           11      11           26        20:44.3    1:20:26.6      1:57.4
    5    278  Heidi Adams            11      13           39        21:00.4    1:41:27.0      2:13.6
    6    280  Olivia Brock           10      14           53        21:02.3    2:02:29.4      2:15.4
    7    281  Daisy Burnam           9       20           73        22:35.6    2:25:05.0      3:48.7
    8    287  Jordin Vaughn          9    More Than  7           23:29.7    2:48:34.8      4:42.8

Platte County High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  75  Team Score (times):    1:48:27.1   Average Time: 21:41.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    516  Sisely Mitchell        11       4            4        20:00.6      20:00.6      1:13.7
    2    512  Carmen Gentilia        11       8           12        20:18.0      40:18.6      1:31.1
    3    510  Alex Beeman            11      17           29        22:13.9    1:02:32.6      3:27.0
    4    517  Marissa Orellana       11      22           51        22:52.2    1:25:24.8      4:05.3
    5    518  Madison Palmer         10      24           75        23:02.2    1:48:27.1      4:15.4
    6    519  Joanna Reil            9       26          101        23:25.1    2:11:52.2      4:38.2
    7    513  Julia Greco            11      27          128        23:40.2    2:35:32.5      4:53.4
    8    511  Annabel Beeman         10   More Than  7           23:40.4    2:59:12.9      4:53.5
    9    514  Kylie Kinzey           9    More Than  7           26:01.4    3:25:14.3      7:14.5

Lee's Summit High School    Finish Position -     4

  Team Score (places): 100  Team Score (times):    1:51:49.6   Average Time: 22:21.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    385  Kenley Halferty        9       12           12        20:52.2      20:52.2      2:05.3
    2    384  Janet Garciga          10      16           28        21:26.6      42:18.8      2:39.7
    3    386  Madison Hankel         12      21           49        22:46.2    1:05:05.1      3:59.4
    4    387  Zyla Harper            10      23           72        22:52.3    1:27:57.4      4:05.4
    5    388  Corina Sisk            12      28          100        23:52.2    1:51:49.6      5:05.3
    6    390  Madi Vleisides         10      29          129        23:55.4    2:15:45.0      5:08.5
    7    389  Jayden Sumler          10      30          159        24:15.2    2:40:00.3      5:28.3

Fort Osage High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 130  Team Score (times):    2:02:32.9   Average Time: 24:30.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    163  Paige Franks           12      15           15        21:14.4      21:14.4      2:27.5
    2    162  Riley Filmore          11      19           34        22:20.3      43:34.7      3:33.5
    3    165  Airiel Phillips        10      31           65        25:45.1    1:09:19.9      6:58.2
    4    168  Paige Snodgrass        10      32           97        25:59.0    1:35:18.9      7:12.1
    5    166  Elsa Pintus            12      33          130        27:13.9    2:02:32.9      8:27.0
    6    164  Isabelle Morrow        11      34          164        28:40.1    2:31:13.1      9:53.2

Grain Valley High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    184  Lexie Nicholson        12   Less Than  5           21:16.4      21:16.4      2:29.5
    2    181  Jordan Gossage         10   Less Than  5           21:24.5      42:41.0      2:37.6
    3    180  Kayley Bell            11   Less Than  5           21:39.9    1:04:20.9      2:53.0
    4    185  Keili Stevens          12   Less Than  5           22:25.3    1:26:46.2      3:38.4

Truman High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    630  Molly Mcclung          12   Less Than  5           20:50.6      20:50.6      2:03.7
    2    633  Hadlee Ryan            11   Less Than  5           27:37.8      48:28.4      8:50.9
    3    632  Alicia Noland          9    Less Than  5           38:24.0    1:26:52.5     19:37.1

East (Kansas City) High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    148  Tehaguas Kibrom        11   Less Than  5           25:48.1      25:48.1      7:01.2
    2    150  Faraja Nyasa           11   Less Than  5           29:55.2      55:43.3     11:08.3

Grandview High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    257  Ivonne Lucho           11   Less Than  5           23:22.9      23:22.9      4:36.1



Top

Detail Team Results - Girls

Varsity Girls

Varsity White


Knob Noster High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  21  Team Score (times):    2:00:44.3   Average Time: 24:08.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    366  Lyla Stiles            9        1            1        21:56.2      21:56.2      3:09.3
    2    363  Trinity Howard         9        2            3        22:09.0      44:05.2      3:22.1
    3    368  Danika Yates           10       4            7        24:06.8    1:08:12.1      5:19.9
    4    367  Leandra Sturgill       9        6           13        25:05.3    1:33:17.4      6:18.4
    5    365  Violet Roberts         12       8           21        27:26.9    2:00:44.3      8:40.0

St. Paul Lutheran (Concordia)    Finish Position -     2

  Team Score (places):  34  Team Score (times):    2:12:54.8   Average Time: 26:34.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    614  Lauren Kennon          11       3            3        23:36.9      23:36.9      4:50.0
    2    615  Ema Misunova           11       5            8        24:12.2      47:49.2      5:25.4
    3    616  Sofia Sabova           12       7           15        26:52.1    1:14:41.4      8:05.3
    4    612  Yi-Chen Chang          10       9           24        27:26.9    1:42:08.4      8:40.1
    5    613  Mary Herl              10      10           34        30:46.4    2:12:54.8     11:59.5

Northwest (Hughesville) High Sch    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    451  Gabriella Meyer        9    Less Than  5           24:59.0      24:59.0      6:12.1
    2    452  Kimbree Pummill        9    Less Than  5           25:27.9      50:26.9      6:41.1
    3    453  Zoe Richardson         11   Less Than  5           27:08.7    1:17:35.7      8:21.8
    4    454  Alyssa Wombles         10   Less Than  5           38:43.1    1:56:18.8     19:56.2

Smithton High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    600  Riley Bryan            12   Less Than  5           18:46.8      18:46.8      0:00.0
    2    605  Emily Trelow           10   Less Than  5           24:08.4      42:55.3      5:21.6
    3    602  Kaelynn Demand         11   Less Than  5           28:46.4    1:11:41.8      9:59.6

Butler High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    117  Cadence Turney         11   Less Than  5           24:31.0      24:31.0      5:44.1
    2    116  Avery Eldred           10   Less Than  5           29:07.5      53:38.5     10:20.6

Kingsville High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    334  Talitha Hart           12   Less Than  5           24:46.6      24:46.6      5:59.7
    2    335  Ally Sosa              9    Less Than  5           26:53.7      51:40.4      8:06.8

Lone Jack High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    418  Mollie Beekman         11   Less Than  5           25:03.0      25:03.0      6:16.1
    2    419  Aubrey Redd            9    Less Than  5           25:12.9      50:15.9      6:26.0

Odessa High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    479  Aaliyah Sanders        9    Less Than  5           24:22.3      24:22.3      5:35.4
    2    478  Gracie Fisher          9    Less Than  5           25:33.3      49:55.6      6:46.4

Cameron High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    127  Bailey Robinson        11   Less Than  5           21:11.7      21:11.7      2:24.8

Montrose High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    438  Kelsey Carter          9    Less Than  5           25:10.0      25:10.0      6:23.2

Oak Grove High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    461  Andrea Chambers        11   Less Than  5           22:20.9      22:20.9      3:34.0

Date Name & Distance Contact Results Photos
Oct 19
4:00 pm
Montrose
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:00 pm
Suburban Blue
Conference XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:30 pm
Warrensburg XC
Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:45 pm
Warrensburg XC
Varsity Boys
Small School
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:15 pm
Warrensburg XC
Varsity Boys
Large School
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:00 pm
Warrensburg XC
Middle School Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
3:45 pm
Warrensburg XC
Middle School Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 am
Barstow XC
Middle School
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
5:15 pm
Cameron XC Invite
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
Cameron XC Invite
Varsity Boys & Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
3:45 pm
Cameron XC
Invite Middle School
Boys & Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
5:00 pm
BS Quad Middle
School XC A Races
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
4:00 pm
BS Quad Middle
School XC B Races
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8
9:00 am
Butler XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8
8:00 am
Julia's Warriors Run For Hope
Jodi Green
816-516-3164
juliasrunforhope@gmail.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 6
4:00 pm
WYCO XC
Championship
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec
Middle School XC
A Team Boys

Results
Oct 5
5:45 pm
Ray Pec
Middle School XC
A Team Girls

Results
Oct 5
5:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
B Team Boys

Results
Oct 5
5:15 pm
Ray Pec
Middle School XC
B Team Girls

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
C Team Girls

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
C Team Boys

Results
Oct 4
4:00 pm
Matt Gannon
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:00 am
12th annual Bill Cross
for BackSnacks benefitting
Feed Northland Kids
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.raceroster.com/events/2...

Results
Oct 1
2:00 pm
Savannah XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
10:00 am
Grain Valley XC
JV Boys
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
9:30 am
Grain Valley XC Girls
Middle School
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
9:00 am
GV XC Middle School Boys
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
8:30 am
GV XC Girls Varsity
Pink & White Divisions
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
8:00 am
GV XC Boys Varsity
Pink & White Divisions
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29
4:00 pm
Perry Lecompton XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 27
4:00 pm
Lafayette Irish XC
steve@kcrunningcompany.com
Results
Sep 25
8:00 am
Strutt With Your Mutt
3K-5K
Amanda Smasal
816-986-4409
asmasal@waysidewaifs.org
www.support.waysidewaifs.or...

Results
Sep 22
6:00 pm
Duane Kimble
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 22
4:15 pm
Grandview XC JV
Boys & Girls

Results
Sep 22
3:30 pm
Grandview XC
9th & 10th Grade Boys

Results
Sep 20
8:00 am
Tonganoxie Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 18
9:00 am
Seize the Day 5k & 10k

Results
Sep 17
11:00 am
Kris Solsberg XC
C Team Boys & Girls

Results
Sep 17
9:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys & Girls

Results
Sep 17
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
Varsity Boys/Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
MS and JV
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
5:45 pm
Summit Lakes XC
Navy Race Boys & Girls

Results
Sep 14
5:15 pm
Summit Lakes XC
Silver Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:45 pm
Summit Lakes XC
Green Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:00 pm
Summit Lakes XC
White Race Boys & Girls

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
JV Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
Varsity Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 8
8:00 am
Spring Hill XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 6
4:00 pm
Chillicothe XC Invite

Results
Sep 3
8:00 am
Cass County XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 1
3:15 pm
2022 Bobcat Invitational
XC Meet

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Exhibition
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Team Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Ind Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 13
8:00 am
Martin City
Taco Mile Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 21
8:00 am
Dairy Association
5k Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Firefighter results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
All Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Womens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Open Division
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Company Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Apr 30
7:30 am
KC Corporate Challenge
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 12
9:00 am
Kansas City's Big 12 Run - 5K
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/big-12-run

Results

Photos
Nov 25, 2021
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Looking for races before November, 3 2021? Click here