Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

GV XC Middle School Boys
Sock it to Cancer

Date: 2022-10-01

Contact: Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results:

Grain Valley XC Sock it to Cancer Invite

Grain Valley XC Sock it to Cancer Invite

October 01, 2022


Results By Race Management Systems, Inc.

Table of Contents

Finish List - Boys - MS Boys
Team Detail - Boys - MS Boys
Top

Overall Finish List - Boys

MS Boys


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    595  Elijah Holiway        Smithton High School                    12:53.9  6:27/M    8 
    2      2    254  Jack Turner           Grain Valley Middle School              13:27.3  6:44/M    8 
    3      3    142  Scott Hallberg        Cameron Middle School                   13:35.5  6:48/M    8 
    4      4    409  Eloy Chavez           Lone Jack High School                   13:54.7  6:57/M    8 
    5      5    356  Yates Derek           Knob Noster High School                 14:03.4  7:02/M    7 
    6      6    143  Brayden Henry         Cameron Middle School                   14:05.6  7:03/M    8 
    7      7    325  Jack Ewing            Kingsville High School                  14:06.9  7:03/M    7 
    8      8    323  Avery Barnes          Kingsville High School                  14:08.1  7:04/M    8 
    9  (< 5)    475  Peyton Melcher        Oak Grove Middle School                 14:10.4  7:05/M    7 
   10      9    240  Jonah Doering         Grain Valley Middle School              14:11.6  7:06/M    8 
   11     10    140  Reagen Eggebrecht     Cameron Middle School                   14:12.4  7:06/M    8 
   12  (< 5)    448  Bristen Douglas       Northwest (Hughesville) High Sch        14:16.9  7:08/M    8 
   13     11    244  Jackson Edwards       Grain Valley Middle School              14:28.3  7:14/M    8 
   14     12    358  Avery Jackson         Knob Noster High School                 14:36.0  7:18/M    8 
   15     13    243  Samuel Earley         Grain Valley Middle School              14:37.8  7:19/M    8 
   16     14    599  Carter Riley          Smithton High School                    14:42.5  7:21/M    7 
   17     15    248  Hudson Hughes         Grain Valley Middle School              14:43.3  7:22/M    8 
   18     16    416  Jayden Smith          Lone Jack High School                   14:47.2  7:24/M    8 
   19     17    504  Wyatt Ford            Odessa Middle School                    14:49.0  7:25/M    8 
   20     18    327  Klayton Gillhan       Kingsville High School                  14:51.7  7:26/M    8 
   21     19    328  Collin Harper         Kingsville High School                  15:12.0  7:36/M    7 
   22     20    417  Ty White              Lone Jack High School                   15:17.4  7:39/M    8 
   23     21    507  Brayden Taggert       Odessa Middle School                    15:20.6  7:40/M    7 
   24     22    332  Cole Smith            Kingsville High School                  15:23.7  7:42/M    6 
   25     23    700  Kaleb Mace            Lone Jack High School                   15:29.5  7:45/M    8 
   26     24    353  Seth Bohannan         Knob Noster High School                 15:29.7  7:45/M    8 
   27     25    505  Miles King            Odessa Middle School                    15:37.5  7:49/M    8 
   28     26    596  Geoffrey Miller       Smithton High School                    15:50.9  7:55/M    8 
   29     27    144  Parker Jackson        Cameron Middle School                   15:52.6  7:56/M    8 
   30     28    506  Liam Shippy           Odessa Middle School                    15:54.4  7:57/M    12
   31  (< 5)    437  Carson Steward        Montrose High School                    15:56.6  7:58/M    8 
   32     29    361  Alan Wilcox           Knob Noster High School                 15:58.3  7:59/M    7 
   33     30    233  Rex Bell              Grain Valley Middle School              15:58.8  7:59/M    7 
   34     31    237  Marcus Castillo       Grain Valley Middle School              15:59.0  8:00/M    8 
   35     32    598  Jayden Pruitt         Smithton High School                    16:02.3  8:01/M    7 
   36     33    324  Levi Dennis           Kingsville High School                  16:03.9  8:02/M    7 
   37  (< 5)    449  Hayden Meyer          Northwest (Hughesville) High Sch        16:06.6  8:03/M    7 
   38  (> 7)    252  Colby Sinn            Grain Valley Middle School              16:17.7  8:09/M    7 
   39  (> 7)    246  Jackson Galloway      Grain Valley Middle School              16:18.1  8:09/M    7 
   40     34    146  Keegan Loomis         Cameron Middle School                   16:19.8  8:10/M    8 
   41     35    141  Ashton Fortner        Cameron Middle School                   16:20.0  8:10/M    8 
   42     36    413  Brayden Ortiz         Lone Jack High School                   16:23.2  8:12/M    8 
   43     37    407  Cael Campbell         Lone Jack High School                   16:23.9  8:12/M    8 
   44  (> 7)    255  Wyatt Walker          Grain Valley Middle School              16:30.6  8:15/M    8 
   45     38    357  Jaylend Hudson        Knob Noster High School                 16:38.1  8:19/M    8 
   46     39    412  Aiden McDonald        Lone Jack High School                   16:43.6  8:22/M    8 
   47  (< 5)    474  Isaac Fischer         Oak Grove Middle School                 16:44.9  8:22/M    8 
   48     40    360  Logan Pitts           Knob Noster High School                 16:55.5  8:28/M    7 
   49     41    326  Charles Frump         Kingsville High School                  16:56.8  8:28/M    7 
   50     42    508  Logan Walk            Odessa Middle School                    17:21.1  8:41/M    7 
   51     43    594  Aaden Foster          Smithton High School                    17:21.9  8:41/M    8 
   52  (> 7)    239  Carter Cygan          Grain Valley Middle School              17:25.1  8:43/M    8 
   53  (> 7)    414  Asher Redd            Lone Jack High School                   17:28.9  8:44/M    7 
   54     44    352  Isaac Bohannan        Knob Noster High School                 17:47.5  8:54/M    7 
   55  (> 7)    331  Tanner Ratajczyk      Kingsville High School                  17:55.0  8:58/M    7 
   56  (< 5)    436  Matthew Engeman       Montrose High School                    18:04.2  9:02/M    7 
   57  (> 7)    355  Kolby Cunningham      Knob Noster High School                 18:13.1  9:07/M    8 
   58  (< 5)    277  Levi Tyler            Hardin-Central MS                       18:35.5  9:18/M    7 
   59  (> 7)    408  Wyatt Carpenter       Lone Jack High School                   18:39.3  9:20/M    7 
   60  (> 7)    333  Eli Terrell           Kingsville High School                  18:41.6  9:21/M    6 
   61  (> 7)    256  Ben Weidt             Grain Valley Middle School              18:44.9  9:22/M    8 
   62  (> 7)    232  Braxton Baker         Grain Valley Middle School              18:46.7  9:23/M    8 
   63  (> 7)    251  Caden Rowland         Grain Valley Middle School              18:47.9  9:24/M    7 
   64  (< 5)    476  Brady Moyer           Oak Grove Middle School                 18:49.2  9:25/M    7 
   65  (> 7)    238  Dylan Crosby          Grain Valley Middle School              18:54.3  9:27/M    8 
   66  (> 7)    249  Killian Ireland       Grain Valley Middle School              18:54.4  9:27/M    7 
   67  (< 5)    435  Hadley Carter         Montrose High School                    18:56.7  9:28/M    6 
   68     45    147  Jordan McBride        Cameron Middle School                   19:04.5  9:32/M    8 
   69  (> 7)    351  Corbin Arwood         Knob Noster High School                 19:19.3  9:40/M    7 
   70  (> 7)    145  Raith Leon            Cameron Middle School                   19:30.1  9:45/M    8 
   71     46    597  Cory Pond             Smithton High School                    19:49.9  9:55/M    7 
   72  (> 7)    359  Johnathan Lindor      Knob Noster High School                 20:41.2 10:21/M    7 
   73  (> 7)    410  Isaac Harris          Lone Jack High School                   22:07.0 11:04/M    7 
   74  (> 7)    241  Andrew Drinkwater     Grain Valley Middle School              23:00.2 11:30/M    8 
Top

Detail Team Results - Boys

MS Boys

Grain Valley Middle School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  50  Team Score (times):    1:11:28.6   Average Time: 14:17.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    254  Jack Turner            8        2            2        13:27.3      13:27.3      0:33.4
    2    240  Jonah Doering          8        9           11        14:11.6      27:39.0      1:17.7
    3    244  Jackson Edwards        8       11           22        14:28.3      42:07.4      1:34.4
    4    243  Samuel Earley          8       13           35        14:37.8      56:45.3      1:43.9
    5    248  Hudson Hughes          8       15           50        14:43.3    1:11:28.6      1:49.4
    6    233  Rex Bell               7       30           80        15:58.8    1:27:27.5      3:04.9
    7    237  Marcus Castillo        8       31          111        15:59.0    1:43:26.5      3:05.1
    8    252  Colby Sinn             7    More Than  7           16:17.7    1:59:44.3      3:23.8
    9    246  Jackson Galloway       7    More Than  7           16:18.1    2:16:02.5      3:24.2
   10    255  Wyatt Walker           8    More Than  7           16:30.6    2:32:33.1      3:36.6
   11    239  Carter Cygan           8    More Than  7           17:25.1    2:49:58.3      4:31.2
   12    256  Ben Weidt              8    More Than  7           18:44.9    3:08:43.3      5:51.0
   13    232  Braxton Baker          8    More Than  7           18:46.7    3:27:30.0      5:52.7
   14    251  Caden Rowland          7    More Than  7           18:47.9    3:46:17.9      5:54.0
   15    238  Dylan Crosby           8    More Than  7           18:54.3    4:05:12.2      6:00.3
   16    249  Killian Ireland        7    More Than  7           18:54.4    4:24:06.7      6:00.5
   17    241  Andrew Drinkwater      8    More Than  7           23:00.2    4:47:07.0     10:06.3

Kingsville High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  74  Team Score (times):    1:13:42.5   Average Time: 14:44.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    325  Jack Ewing             7        7            7        14:06.9      14:06.9      1:13.0
    2    323  Avery Barnes           8        8           15        14:08.1      28:15.1      1:14.2
    3    327  Klayton Gillhan        8       18           33        14:51.7      43:06.8      1:57.7
    4    328  Collin Harper          7       19           52        15:12.0      58:18.8      2:18.0
    5    332  Cole Smith             6       22           74        15:23.7    1:13:42.5      2:29.8
    6    324  Levi Dennis            7       33          107        16:03.9    1:29:46.4      3:09.9
    7    326  Charles Frump          7       41          148        16:56.8    1:46:43.3      4:02.9
    8    331  Tanner Ratajczyk       7    More Than  7           17:55.0    2:04:38.4      5:01.1
    9    333  Eli Terrell            6    More Than  7           18:41.6    2:23:20.1      5:47.7

Cameron Middle School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  80  Team Score (times):    1:14:06.0   Average Time: 14:49.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    142  Scott Hallberg         8        3            3        13:35.5      13:35.5      0:41.5
    2    143  Brayden Henry          8        6            9        14:05.6      27:41.1      1:11.7
    3    140  Reagen Eggebrecht      8       10           19        14:12.4      41:53.5      1:18.4
    4    144  Parker Jackson         8       27           46        15:52.6      57:46.2      2:58.7
    5    146  Keegan Loomis          8       34           80        16:19.8    1:14:06.0      3:25.9
    6    141  Ashton Fortner         8       35          115        16:20.0    1:30:26.1      3:26.1
    7    147  Jordan McBride         8       45          160        19:04.5    1:49:30.6      6:10.5
    8    145  Raith Leon             8    More Than  7           19:30.1    2:09:00.7      6:36.1

Lone Jack High School    Finish Position -     4

  Team Score (places):  99  Team Score (times):    1:15:52.1   Average Time: 15:10.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    409  Eloy Chavez            8        4            4        13:54.7      13:54.7      1:00.7
    2    416  Jayden Smith           8       16           20        14:47.2      28:41.9      1:53.3
    3    417  Ty White               8       20           40        15:17.4      43:59.4      2:23.4
    4    700  Kaleb Mace             8       23           63        15:29.5      59:28.9      2:35.6
    5    413  Brayden Ortiz          8       36           99        16:23.2    1:15:52.1      3:29.3
    6    407  Cael Campbell          8       37          136        16:23.9    1:32:16.1      3:30.0
    7    412  Aiden McDonald         8       39          175        16:43.6    1:48:59.7      3:49.7
    8    414  Asher Redd             7    More Than  7           17:28.9    2:06:28.6      4:34.9
    9    408  Wyatt Carpenter        7    More Than  7           18:39.3    2:25:07.9      5:45.3
   10    410  Isaac Harris           7    More Than  7           22:07.0    2:47:15.0      9:13.1

Knob Noster High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 108  Team Score (times):    1:16:45.9   Average Time: 15:21.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    356  Yates Derek            7        5            5        14:03.4      14:03.4      1:09.5
    2    358  Avery Jackson          8       12           17        14:36.0      28:39.5      1:42.1
    3    353  Seth Bohannan          8       24           41        15:29.7      44:09.3      2:35.8
    4    361  Alan Wilcox            7       29           70        15:58.3    1:00:07.7      3:04.4
    5    357  Jaylend Hudson         8       38          108        16:38.1    1:16:45.9      3:44.2
    6    360  Logan Pitts            7       40          148        16:55.5    1:33:41.4      4:01.5
    7    352  Isaac Bohannan         7       44          192        17:47.5    1:51:28.9      4:53.5
    8    355  Kolby Cunningham       8    More Than  7           18:13.1    2:09:42.0      5:19.2
    9    351  Corbin Arwood          7    More Than  7           19:19.3    2:29:01.4      6:25.4
   10    359  Johnathan Lindor       7    More Than  7           20:41.2    2:49:42.6      7:47.2

Smithton High School    Finish Position -     6

  Team Score (places): 116  Team Score (times):    1:16:51.6   Average Time: 15:22.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    595  Elijah Holiway         8        1            1        12:53.9      12:53.9      0:00.0
    2    599  Carter Riley           7       14           15        14:42.5      27:36.4      1:48.5
    3    596  Geoffrey Miller        8       26           41        15:50.9      43:27.3      2:56.9
    4    598  Jayden Pruitt          7       32           73        16:02.3      59:29.7      3:08.4
    5    594  Aaden Foster           8       43          116        17:21.9    1:16:51.6      4:28.0
    6    597  Cory Pond              7       46          162        19:49.9    1:36:41.5      6:55.9

Odessa Middle School    Finish Position -     7

  Team Score (places): 133  Team Score (times):    1:19:02.7   Average Time: 15:48.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    504  Wyatt Ford             8       17           17        14:49.0      14:49.0      1:55.0
    2    507  Brayden Taggert        7       21           38        15:20.6      30:09.6      2:26.6
    3    505  Miles King             8       25           63        15:37.5      45:47.2      2:43.6
    4    506  Liam Shippy            12      28           91        15:54.4    1:01:41.6      3:00.4
    5    508  Logan Walk             7       42          133        17:21.1    1:19:02.7      4:27.2

Montrose High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    437  Carson Steward         8    Less Than  5           15:56.6      15:56.6      3:02.7
    2    436  Matthew Engeman        7    Less Than  5           18:04.2      34:00.9      5:10.3
    3    435  Hadley Carter          6    Less Than  5           18:56.7      52:57.6      6:02.8

Oak Grove Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    475  Peyton Melcher         7    Less Than  5           14:10.4      14:10.4      1:16.4
    2    474  Isaac Fischer          8    Less Than  5           16:44.9      30:55.3      3:50.9
    3    476  Brady Moyer            7    Less Than  5           18:49.2      49:44.6      5:55.3

Northwest (Hughesville) High Sch    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    448  Bristen Douglas        8    Less Than  5           14:16.9      14:16.9      1:23.0
    2    449  Hayden Meyer           7    Less Than  5           16:06.6      30:23.5      3:12.6

Hardin-Central MS    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    277  Levi Tyler             7    Less Than  5           18:35.5      18:35.5      5:41.6

Date Name & Distance Contact Results Photos
Oct 19
4:00 pm
Montrose
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:00 pm
Suburban Blue
Conference XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:30 pm
Warrensburg XC
Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:45 pm
Warrensburg XC
Varsity Boys
Small School
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:15 pm
Warrensburg XC
Varsity Boys
Large School
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:00 pm
Warrensburg XC
Middle School Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
3:45 pm
Warrensburg XC
Middle School Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 am
Barstow XC
Middle School
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
5:15 pm
Cameron XC Invite
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
Cameron XC Invite
Varsity Boys & Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
3:45 pm
Cameron XC
Invite Middle School
Boys & Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
5:00 pm
BS Quad Middle
School XC A Races
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
4:00 pm
BS Quad Middle
School XC B Races
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8
9:00 am
Butler XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8
8:00 am
Julia's Warriors Run For Hope
Jodi Green
816-516-3164
juliasrunforhope@gmail.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 6
4:00 pm
WYCO XC
Championship
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec
Middle School XC
A Team Boys

Results
Oct 5
5:45 pm
Ray Pec
Middle School XC
A Team Girls

Results
Oct 5
5:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
B Team Boys

Results
Oct 5
5:15 pm
Ray Pec
Middle School XC
B Team Girls

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
C Team Girls

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
C Team Boys

Results
Oct 4
4:00 pm
Matt Gannon
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:00 am
12th annual Bill Cross
for BackSnacks benefitting
Feed Northland Kids
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.raceroster.com/events/2...

Results
Oct 1
2:00 pm
Savannah XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
10:00 am
Grain Valley XC
JV Boys
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
9:30 am
Grain Valley XC Girls
Middle School
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
9:00 am
GV XC Middle School Boys
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
8:30 am
GV XC Girls Varsity
Pink & White Divisions
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
8:00 am
GV XC Boys Varsity
Pink & White Divisions
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29
4:00 pm
Perry Lecompton XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 27
4:00 pm
Lafayette Irish XC
steve@kcrunningcompany.com
Results
Sep 25
8:00 am
Strutt With Your Mutt
3K-5K
Amanda Smasal
816-986-4409
asmasal@waysidewaifs.org
www.support.waysidewaifs.or...

Results
Sep 22
6:00 pm
Duane Kimble
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 22
4:15 pm
Grandview XC JV
Boys & Girls

Results
Sep 22
3:30 pm
Grandview XC
9th & 10th Grade Boys

Results
Sep 20
8:00 am
Tonganoxie Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 18
9:00 am
Seize the Day 5k & 10k

Results
Sep 17
11:00 am
Kris Solsberg XC
C Team Boys & Girls

Results
Sep 17
9:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys & Girls

Results
Sep 17
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
Varsity Boys/Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
MS and JV
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
5:45 pm
Summit Lakes XC
Navy Race Boys & Girls

Results
Sep 14
5:15 pm
Summit Lakes XC
Silver Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:45 pm
Summit Lakes XC
Green Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:00 pm
Summit Lakes XC
White Race Boys & Girls

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
JV Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
Varsity Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 8
8:00 am
Spring Hill XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 6
4:00 pm
Chillicothe XC Invite

Results
Sep 3
8:00 am
Cass County XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 1
3:15 pm
2022 Bobcat Invitational
XC Meet

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Exhibition
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Team Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Ind Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 13
8:00 am
Martin City
Taco Mile Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 21
8:00 am
Dairy Association
5k Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Firefighter results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
All Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Womens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Open Division
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Company Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Apr 30
7:30 am
KC Corporate Challenge
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 12
9:00 am
Kansas City's Big 12 Run - 5K
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/big-12-run

Results

Photos
Nov 25, 2021
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Looking for races before November, 3 2021? Click here