Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Grain Valley XC
JV Boys
Sock it to Cancer

Date: 2022-10-01

Contact: Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results:

Grain Valley XC Sock it to Cancer Invite

Grain Valley XC Sock it to Cancer Invite

October 01, 2022


Results By Race Management Systems, Inc.

Table of Contents

Finish List - Boys - JV Boys
Team Detail - Boys - JV Boys
Top

Overall Finish List - Boys

JV Boys


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    571  Hayden Scammacca      Raymore-Peculiar High School            18:28.0  5:57/M    11
    2      2    575  Elijah Smith          Raymore-Peculiar High School            18:36.7  6:00/M    9 
    3      3    208  Tyler Melton          Grain Valley High School                18:52.4  6:05/M    10
    4      4    565  Ethan Hunziker        Raymore-Peculiar High School            18:53.7  6:06/M    9 
    5      5    544  Benjamin Letcher      Platte County High School               19:09.2  6:11/M    10
    6      6    209  Ty Sanders            Grain Valley High School                19:17.4  6:13/M    12
    7      7    577  Tyson Whelan          Raymore-Peculiar High School            19:45.5  6:22/M    11
    8      8    206  Carter Gooch          Grain Valley High School                19:48.3  6:23/M    9 
    9      9    588  Islem Golden-Tubby    Raytown High School                     19:49.0  6:24/M    10
   10     10    213  Evan Willard          Grain Valley High School                20:10.7  6:31/M    9 
   11     11    205  Adam Crawford         Grain Valley High School                20:16.8  6:33/M    9 
   12     12    572  Noah Schmidt          Raymore-Peculiar High School            20:17.2  6:33/M    10
   13     13    540  Logan Jones           Platte County High School               20:21.6  6:34/M    9 
   14     14    539  Elijah Jackson        Platte County High School               20:22.8  6:34/M    9 
   15     15    538  Owen Bane             Platte County High School               20:31.7  6:37/M    9 
   16     16    560  Ayden Cahill          Raymore-Peculiar High School            20:32.8  6:38/M    10
   17     17    576  Christopher Stanley   Raymore-Peculiar High School            20:39.1  6:40/M    9 
   18  (> 7)    573  Evan Schoessel        Raymore-Peculiar High School            20:53.4  6:44/M    11
   19     18    541  Aiden Kent            Platte County High School               20:55.3  6:45/M    10
   20  (> 7)    564  Ty Figge              Raymore-Peculiar High School            20:59.0  6:46/M    9 
   21  (< 5)    445  Coleman McClure       Montrose High School                    21:06.6  6:49/M    12
   22     19    317  Isaac Smith           Kearney High School                     21:10.6  6:50/M    9 
   23     20    314  Taylor James          Kearney High School                     21:13.1  6:51/M    11
   24     21    545  Mason Mcbratney       Platte County High School               21:18.8  6:53/M    12
   25  (> 7)    566  Zane Moore            Raymore-Peculiar High School            21:18.9  6:53/M    10
   26     22    311  Kevin Brock           Kearney High School                     21:34.1  6:57/M    10
   27     23    202  Hayden Albin          Grain Valley High School                21:34.5  6:58/M    10
   28     24    546  Quentin Miller        Platte County High School               21:40.4  6:59/M    11
   29  (> 7)    562  Carter Chatfield      Raymore-Peculiar High School            21:42.9  7:00/M    10
   30  (< 5)    551  Hudson Vanderpool     Plaza Heights Christian Academy         21:57.4  7:05/M    12
   31     25    207  Shaymus Ireland       Grain Valley High School                21:57.4  7:05/M    11
   32  (> 7)    211  Caiden Waite          Grain Valley High School                22:03.0  7:07/M    10
   33     26    312  Jacob Burkemper       Kearney High School                     22:07.9  7:08/M    10
   34     27    274  Darold Wilks          Grandview High School                   22:18.8  7:12/M    9 
   35     28    593  silas powell          Raytown High School                     22:22.0  7:13/M    9 
   36     29    321  Erik Wilson           Kearney High School                     22:25.1  7:14/M    10
   37  (> 7)    547  Jackson Stogner       Platte County High School               22:26.7  7:14/M    9 
   38     30    316  Jarrett Mueller       Kearney High School                     22:29.1  7:15/M    9 
   39  (> 7)    570  Elijah Queathem       Raymore-Peculiar High School            22:33.9  7:17/M    9 
   40  (< 5)    550  Alex Stegner          Plaza Heights Christian Academy         22:34.8  7:17/M    10
   41     31    590  Andersen Howard       Raytown High School                     22:35.4  7:17/M    10
   42     32    319  Noah Whitehead        Kearney High School                     22:38.4  7:18/M    9 
   43     33    591  Carson McKinley       Raytown High School                     22:54.6  7:23/M    10
   44  (< 5)    381  Travis Barkley        Knob Noster High School                 23:02.8  7:26/M    9 
   45  (> 7)    320  Tyler Williams        Kearney High School                     23:06.4  7:27/M    10
   46  (> 7)    574  Victor Scott          Raymore-Peculiar High School            23:06.6  7:27/M    9 
   47  (< 5)    444  Jesse Henzlik         Montrose High School                    23:14.6  7:30/M    11
   48  (> 7)    568  Jackson Peek          Raymore-Peculiar High School            23:24.2  7:33/M    9 
   49  (< 5)    383  NATHANIEL TURPIN      Knob Noster High School                 23:38.0  7:37/M    11
   50  (< 5)    493  Cash Halsey           Odessa High School                      23:44.9  7:40/M    9 
   51  (> 7)    313  Cole Burnam           Kearney High School                     23:47.0  7:40/M    10
   52  (< 5)    492  Austin Fuller         Odessa High School                      23:47.6  7:41/M    10
   53     34    663  Levi Smith            William Chrisman High School            23:51.2  7:42/M    9 
   54  (> 7)    318  Andrew Way            Kearney High School                     24:02.0  7:45/M    10
   55  (> 7)    212  Luke White            Grain Valley High School                24:19.0  7:51/M    9 
   56     35    666  Grady Wohletz         William Chrisman High School            24:20.9  7:51/M    9 
   57  (< 5)    549  Robbie Blunt          Plaza Heights Christian Academy         24:31.3  7:55/M    9 
   58  (< 5)    382  Cael Cantrell         Knob Noster High School                 24:33.6  7:55/M    9 
   59     36    658  Jeremy Campos         William Chrisman High School            24:40.3  7:58/M    11
   60  (< 5)    159  Josh Henry            East (Kansas City) High School          24:57.5  8:03/M    9 
   61     37    660  Matthew Finger        William Chrisman High School            25:05.0  8:05/M    10
   62     38    585  Christian Cerecedo    Raytown High School                     25:09.5  8:07/M    9 
   63     39    661  Jacob Gragg           William Chrisman High School            25:45.9  8:19/M    9 
   64  (> 7)    542  Drake Larson          Platte County High School               26:56.9  8:42/M    9 
   65  (< 5)    625  Abel Berhe            St. Paul Lutheran (Concordia)           27:35.5  8:54/M    11
   66  (> 7)    543  Ethan Lee             Platte County High School               27:35.9  8:54/M    9 
   67     40    664  Jordan Tyra           William Chrisman High School            27:44.4  8:57/M    10
   68     41    272  George Scott          Grandview High School                   28:02.7  9:03/M    10
   69  (< 5)    627  Elias Sharp           St. Paul Lutheran (Concordia)           28:18.3  9:08/M    11
   70  (> 7)    537  Tanner Ayers          Platte County High School               28:34.9  9:13/M    11
   71     42    267  Erick Arcos           Grandview High School                   29:33.2  9:32/M    9 
   72     43    587  Miguel Dominguez      Raytown High School                     29:43.3  9:35/M    9 
   73     44    667  Reece Wohletz         William Chrisman High School            29:58.8  9:40/M    12
   74  (> 7)    662  Simon Michell         William Chrisman High School            31:41.3 10:13/M    9 
   75     45    270  Xavier Gunner         Grandview High School                   31:55.5 10:18/M    9 
   76     46    268  Joshua Copes          Grandview High School                   32:10.3 10:23/M    10
   77     47    271  Clayton Rainey        Grandview High School                   32:25.8 10:28/M    10
   78     48    273  Thomas Scott          Grandview High School                   37:18.3 12:02/M    9 
   79  (> 7)    665  Andrew Ward           William Chrisman High School            38:02.9 12:16/M    9 
Top

Detail Team Results - Boys

JV Boys

Raymore-Peculiar High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  26  Team Score (times):    1:36:01.3   Average Time: 19:12.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    571  Hayden Scammacca       11       1            1        18:28.0      18:28.0      0:00.0
    2    575  Elijah Smith           9        2            3        18:36.7      37:04.7      0:08.6
    3    565  Ethan Hunziker         9        4            7        18:53.7      55:58.5      0:25.7
    4    577  Tyson Whelan           11       7           14        19:45.5    1:15:44.0      1:17.5
    5    572  Noah Schmidt           10      12           26        20:17.2    1:36:01.3      1:49.1
    6    560  Ayden Cahill           10      16           42        20:32.8    1:56:34.1      2:04.8
    7    576  Christopher Stanley    9       17           59        20:39.1    2:17:13.2      2:11.0
    8    573  Evan Schoessel         11   More Than  7           20:53.4    2:38:06.7      2:25.4
    9    564  Ty Figge               9    More Than  7           20:59.0    2:59:05.7      2:31.0
   10    566  Zane Moore             10   More Than  7           21:18.9    3:20:24.7      2:50.9
   11    562  Carter Chatfield       10   More Than  7           21:42.9    3:42:07.7      3:14.9
   12    570  Elijah Queathem        9    More Than  7           22:33.9    4:04:41.6      4:05.8
   13    574  Victor Scott           9    More Than  7           23:06.6    4:27:48.2      4:38.6
   14    568  Jackson Peek           9    More Than  7           23:24.2    4:51:12.5      4:56.2

Grain Valley High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  38  Team Score (times):    1:38:25.7   Average Time: 19:41.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    208  Tyler Melton           10       3            3        18:52.4      18:52.4      0:24.3
    2    209  Ty Sanders             12       6            9        19:17.4      38:09.8      0:49.3
    3    206  Carter Gooch           9        8           17        19:48.3      57:58.1      1:20.2
    4    213  Evan Willard           9       10           27        20:10.7    1:18:08.8      1:42.6
    5    205  Adam Crawford          9       11           38        20:16.8    1:38:25.7      1:48.8
    6    202  Hayden Albin           10      23           61        21:34.5    2:00:00.3      3:06.5
    7    207  Shaymus Ireland        11      25           86        21:57.4    2:21:57.7      3:29.4
    8    211  Caiden Waite           10   More Than  7           22:03.0    2:44:00.8      3:35.0
    9    212  Luke White             9    More Than  7           24:19.0    3:08:19.8      5:51.0

Platte County High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  65  Team Score (times):    1:41:20.7   Average Time: 20:16.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    544  Benjamin Letcher       10       5            5        19:09.2      19:09.2      0:41.1
    2    540  Logan Jones            9       13           18        20:21.6      39:30.8      1:53.6
    3    539  Elijah Jackson         9       14           32        20:22.8      59:53.7      1:54.8
    4    538  Owen Bane              9       15           47        20:31.7    1:20:25.4      2:03.7
    5    541  Aiden Kent             10      18           65        20:55.3    1:41:20.7      2:27.3
    6    545  Mason Mcbratney        12      21           86        21:18.8    2:02:39.6      2:50.8
    7    546  Quentin Miller         11      24          110        21:40.4    2:24:20.0      3:12.4
    8    547  Jackson Stogner        9    More Than  7           22:26.7    2:46:46.8      3:58.7
    9    542  Drake Larson           9    More Than  7           26:56.9    3:13:43.8      8:28.9
   10    543  Ethan Lee              9    More Than  7           27:35.9    3:41:19.7      9:07.8
   11    537  Tanner Ayers           11   More Than  7           28:34.9    4:09:54.6     10:06.8

Kearney High School    Finish Position -     4

  Team Score (places): 116  Team Score (times):    1:48:31.0   Average Time: 21:42.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    317  Isaac Smith            9       19           19        21:10.6      21:10.6      2:42.5
    2    314  Taylor James           11      20           39        21:13.1      42:23.7      2:45.1
    3    311  Kevin Brock            10      22           61        21:34.1    1:03:57.9      3:06.1
    4    312  Jacob Burkemper        10      26           87        22:07.9    1:26:05.8      3:39.9
    5    321  Erik Wilson            10      29          116        22:25.1    1:48:31.0      3:57.1
    6    316  Jarrett Mueller        9       30          146        22:29.1    2:11:00.1      4:01.1
    7    319  Noah Whitehead         9       32          178        22:38.4    2:33:38.6      4:10.4
    8    320  Tyler Williams         10   More Than  7           23:06.4    2:56:45.0      4:38.4
    9    313  Cole Burnam            10   More Than  7           23:47.0    3:20:32.1      5:19.0
   10    318  Andrew Way             10   More Than  7           24:02.0    3:44:34.1      5:33.9

Raytown High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 139  Team Score (times):    1:52:50.6   Average Time: 22:34.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    588  Islem Golden-Tubby     10       9            9        19:49.0      19:49.0      1:20.9
    2    593  silas powell           9       28           37        22:22.0      42:11.0      3:53.9
    3    590  Andersen Howard        10      31           68        22:35.4    1:04:46.4      4:07.4
    4    591  Carson McKinley        10      33          101        22:54.6    1:27:41.1      4:26.6
    5    585  Christian Cerecedo     9       38          139        25:09.5    1:52:50.6      6:41.4
    6    587  Miguel Dominguez       9       43          182        29:43.3    2:22:33.9     11:15.2

William Chrisman High School    Finish Position -     6

  Team Score (places): 181  Team Score (times):    2:03:43.5   Average Time: 24:44.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    663  Levi Smith             9       34           34        23:51.2      23:51.2      5:23.2
    2    666  Grady Wohletz          9       35           69        24:20.9      48:12.2      5:52.9
    3    658  Jeremy Campos          11      36          105        24:40.3    1:12:52.6      6:12.3
    4    660  Matthew Finger         10      37          142        25:05.0    1:37:57.6      6:37.0
    5    661  Jacob Gragg            9       39          181        25:45.9    2:03:43.5      7:17.8
    6    664  Jordan Tyra            10      40          221        27:44.4    2:31:28.0      9:16.4
    7    667  Reece Wohletz          12      44          265        29:58.8    3:01:26.9     11:30.8
    8    662  Simon Michell          9    More Than  7           31:41.3    3:33:08.3     13:13.3
    9    665  Andrew Ward            9    More Than  7           38:02.9    4:11:11.2     19:34.9

Grandview High School    Finish Position -     7

  Team Score (places): 201  Team Score (times):    2:24:00.7   Average Time: 28:48.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    274  Darold Wilks           9       27           27        22:18.8      22:18.8      3:50.7
    2    272  George Scott           10      41           68        28:02.7      50:21.5      9:34.7
    3    267  Erick Arcos            9       42          110        29:33.2    1:19:54.8     11:05.2
    4    270  Xavier Gunner          9       45          155        31:55.5    1:51:50.3     13:27.5
    5    268  Joshua Copes           10      46          201        32:10.3    2:24:00.7     13:42.3
    6    271  Clayton Rainey         10      47          248        32:25.8    2:56:26.5     13:57.7
    7    273  Thomas Scott           9       48          296        37:18.3    3:33:44.8     18:50.2

Knob Noster High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    381  Travis Barkley         9    Less Than  5           23:02.8      23:02.8      4:34.8
    2    383  NATHANIEL TURPIN       11   Less Than  5           23:38.0      46:40.9      5:10.0
    3    382  Cael Cantrell          9    Less Than  5           24:33.6    1:11:14.5      6:05.6

Plaza Heights Christian Academy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    551  Hudson Vanderpool      12   Less Than  5           21:57.4      21:57.4      3:29.3
    2    550  Alex Stegner           10   Less Than  5           22:34.8      44:32.2      4:06.8
    3    549  Robbie Blunt           9    Less Than  5           24:31.3    1:09:03.5      6:03.3

Montrose High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    445  Coleman McClure        12   Less Than  5           21:06.6      21:06.6      2:38.5
    2    444  Jesse Henzlik          11   Less Than  5           23:14.6      44:21.3      4:46.6

Odessa High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    493  Cash Halsey            9    Less Than  5           23:44.9      23:44.9      5:16.9
    2    492  Austin Fuller          10   Less Than  5           23:47.6      47:32.6      5:19.6

St. Paul Lutheran (Concordia)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    625  Abel Berhe             11   Less Than  5           27:35.5      27:35.5      9:07.5
    2    627  Elias Sharp            11   Less Than  5           28:18.3      55:53.9      9:50.2

East (Kansas City) High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    159  Josh Henry             9    Less Than  5           24:57.5      24:57.5      6:29.5

Date Name & Distance Contact Results Photos
Oct 19
4:00 pm
Montrose
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:00 pm
Suburban Blue
Conference XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:30 pm
Warrensburg XC
Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:45 pm
Warrensburg XC
Varsity Boys
Small School
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:15 pm
Warrensburg XC
Varsity Boys
Large School
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:00 pm
Warrensburg XC
Middle School Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
3:45 pm
Warrensburg XC
Middle School Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 am
Barstow XC
Middle School
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
5:15 pm
Cameron XC Invite
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
Cameron XC Invite
Varsity Boys & Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
3:45 pm
Cameron XC
Invite Middle School
Boys & Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
5:00 pm
BS Quad Middle
School XC A Races
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
4:00 pm
BS Quad Middle
School XC B Races
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8
9:00 am
Butler XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8
8:00 am
Julia's Warriors Run For Hope
Jodi Green
816-516-3164
juliasrunforhope@gmail.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 6
4:00 pm
WYCO XC
Championship
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec
Middle School XC
A Team Boys

Results
Oct 5
5:45 pm
Ray Pec
Middle School XC
A Team Girls

Results
Oct 5
5:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
B Team Boys

Results
Oct 5
5:15 pm
Ray Pec
Middle School XC
B Team Girls

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
C Team Girls

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
C Team Boys

Results
Oct 4
4:00 pm
Matt Gannon
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:00 am
12th annual Bill Cross
for BackSnacks benefitting
Feed Northland Kids
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.raceroster.com/events/2...

Results
Oct 1
2:00 pm
Savannah XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
10:00 am
Grain Valley XC
JV Boys
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
9:30 am
Grain Valley XC Girls
Middle School
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
9:00 am
GV XC Middle School Boys
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
8:30 am
GV XC Girls Varsity
Pink & White Divisions
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
8:00 am
GV XC Boys Varsity
Pink & White Divisions
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29
4:00 pm
Perry Lecompton XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 27
4:00 pm
Lafayette Irish XC
steve@kcrunningcompany.com
Results
Sep 25
8:00 am
Strutt With Your Mutt
3K-5K
Amanda Smasal
816-986-4409
asmasal@waysidewaifs.org
www.support.waysidewaifs.or...

Results
Sep 22
6:00 pm
Duane Kimble
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 22
4:15 pm
Grandview XC JV
Boys & Girls

Results
Sep 22
3:30 pm
Grandview XC
9th & 10th Grade Boys

Results
Sep 20
8:00 am
Tonganoxie Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 18
9:00 am
Seize the Day 5k & 10k

Results
Sep 17
11:00 am
Kris Solsberg XC
C Team Boys & Girls

Results
Sep 17
9:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys & Girls

Results
Sep 17
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
Varsity Boys/Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
MS and JV
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
5:45 pm
Summit Lakes XC
Navy Race Boys & Girls

Results
Sep 14
5:15 pm
Summit Lakes XC
Silver Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:45 pm
Summit Lakes XC
Green Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:00 pm
Summit Lakes XC
White Race Boys & Girls

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
JV Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
Varsity Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 8
8:00 am
Spring Hill XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 6
4:00 pm
Chillicothe XC Invite

Results
Sep 3
8:00 am
Cass County XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 1
3:15 pm
2022 Bobcat Invitational
XC Meet

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Exhibition
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Team Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Ind Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 13
8:00 am
Martin City
Taco Mile Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 21
8:00 am
Dairy Association
5k Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Firefighter results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
All Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Womens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Open Division
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Company Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Apr 30
7:30 am
KC Corporate Challenge
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 12
9:00 am
Kansas City's Big 12 Run - 5K
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/big-12-run

Results

Photos
Nov 25, 2021
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Looking for races before November, 3 2021? Click here