Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Savannah XC

Date: 2022-10-01

Contact: Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results:

Savannah XC

Savannah XC

October 01, 2022


KC Running Company

Overall Finish List - Boys

Middle School

Team


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    226  Lake Englert          Chillicothe Middle School                8:47.8  5:52/M    8 
    2      2    311  Porter McCarthy       Spring Garden                           10:05.2  6:44/M    7 
    3      3    308  Dominick Henderson    Spring Garden                           10:06.9  6:45/M    8 
    4      4    225  Barrett Bowman        Chillicothe Middle School               10:33.1  7:02/M    8 
    5      5    314  Jaxon Atkins          Spring Garden                           10:35.7  7:04/M    7 
    6      6    310  Florentino Manrrero   Spring Garden                           10:50.8  7:14/M    8 
    7      7    227  Smith Link            Chillicothe Middle School               11:12.6  7:28/M    8 
    8      8    288  Brisco Lund           Savannah Middle School                  11:13.1  7:29/M    7 
    9      9    323  ramone muskeyvalley   Roubidioux Middle School                11:21.0  7:34/M    7 
   10     10    318  Brenden Funk          Spring Garden                           11:26.0  7:37/M    8 
   11     11    224  Alexander England     Chillicothe Middle School               11:31.7  7:41/M    7 
   12     12    289  Noah Hill             Savannah Middle School                  11:42.2  7:48/M    7 
   13     13    223  Keagan Menconi        Chillicothe Middle School               11:42.4  7:48/M    7 
   14     14    305  Magnus Benz           Spring Garden                           12:00.4  8:00/M    7 
   15     15    312  Kyle Palmer           Spring Garden                           12:02.3  8:02/M    8 
   16  (> 7)    307  Cooper Wallace        Spring Garden                           12:05.0  8:03/M    8 
   17  (> 7)    306  Brian Dulcan          Spring Garden                           14:11.3  9:28/M    8 
   18     16    290  Camren Berg           Savannah Middle School                  14:27.1  9:38/M    7 
   19     17    291  Jerrin Cliff          Savannah Middle School                  14:51.6  9:54/M    7 
   20     18    320  Tristen Wilson        Roubidioux Middle School                15:26.0 10:17/M    8 
   21  (> 7)    316  Gavin Stringham       Spring Garden                           16:15.0 10:50/M    7 
   22     19    319  jackson keller        Roubidioux Middle School                17:19.0 11:33/M    8 
   23     20    324  miles robinson        Roubidioux Middle School                17:28.0 11:39/M    7 
   24     21    321  atticus brown         Roubidioux Middle School                17:55.0 11:57/M    7 
   25     22    293  Bennett Chadwick      Savannah Middle School                  18:01.6 12:01/M    8 
   26     23    322  aiden hubbard         Roubidioux Middle School                18:02.0 12:01/M    7 



Overall Finish List - Boys

Varstiy Boys

Team


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    210  Luke Thompson         Chillicothe High School                 17:06.9  3:25/K    9 
    2      2    213  Cain Evans            Chillicothe High School                 17:37.5  3:32/K    10
    3      3    303  Elliot McCoy          St. Joseph Benton High School           17:54.1  3:35/K    11
    4      4    297  Conner Jones-Taylor   St. Joseph Benton High School           17:59.3  3:36/K    9 
    5  (< 5)    257  Keaton Zembles        Mound City HS                           18:00.4  3:36/K    11
    6      5    280  Owen Dierenfeldt      Savannah High School                    18:23.0  3:41/K    10
    7      6    216  Laik Graham           Chillicothe High School                 18:46.1  3:45/K    11
    8  (< 5)    268  Caleb Lucas           Rock Port HS                            18:59.2  3:48/K    12
    9      7    211  Alton Keller          Chillicothe High School                 19:03.7  3:49/K    10
   10      8    215  Austin Lyford         Chillicothe High School                 19:06.3  3:49/K    11
   11  (< 5)    258  Jadon Griffin         Mound City HS                           19:38.5  3:56/K    11
   12      9    212  Carter Shipers        Chillicothe High School                 19:43.7  3:57/K    10
   13     10    217  Clayton Savage        Chillicothe High School                 19:57.0  3:59/K    12
   14     11    282  Cy Walsh              Savannah High School                    20:06.2  4:01/K    11
   15  (< 5)    255  Chauncey Brown        Mound City HS                           20:27.6  4:06/K    9 
   16     12    275  Cole Schweizer        Savannah High School                    21:05.1  4:13/K    9 
   17  (< 5)    246  Aiden Black           Mid-Buchanan HS                         21:19.0  4:16/K    10
   18  (< 5)    244  Harry Archer          Mid-Buchanan HS                         21:27.4  4:17/K    9 
   19  (< 5)    259  Quinton Livengood     Mound City HS                           21:47.0  4:21/K    11
   20     13    277  Benjamin Neil         Savannah High School                    21:56.0  4:23/K    9 
   21     14    276  Tyler Foster          Savannah High School                    21:56.2  4:23/K    9 
   22  (< 5)    267  Dakota Evans          Rock Port HS                            22:15.5  4:27/K    11
   23     15    302  Rafael Orellanes      St. Joseph Benton High School           22:26.8  4:29/K    10
   24     16    281  Jacob Clary           Savannah High School                    22:30.2  4:30/K    10
   25  (< 5)    230  Tucker Estes          DeKalb High School                      22:34.2  4:31/K    12
   26     17    298  Ty'Son Williams       St. Joseph Benton High School           22:34.9  4:31/K    9 
   27  (< 5)    231  Richard Johnson       DeKalb High School                      23:00.9  4:36/K    12
   28  (< 5)    264  Mattox Sybert         North Andrew HS                         23:35.2  4:43/K    10
   29     18    301  Gage Phroper          St. Joseph Benton High School           23:40.4  4:44/K    10
   30  (< 5)    265  Marek Mitchell        Osborn HS                               23:43.0  4:45/K    12
   31  (< 5)    252  Alexander Calkin      Mid-Buchanan HS                         23:55.7  4:47/K    12
   32     19    300  Dominic Wilhoit       St. Joseph Benton High School           23:56.3  4:47/K    10
   33     20    283  Noah Lund             Savannah High School                    25:43.2  5:09/K    12
   34     21    304  Christopher Hawkins   St. Joseph Benton High School           26:27.0  5:17/K    12
   35  (< 5)    247  Coltyn Angst          Mid-Buchanan HS                         27:01.3  5:24/K    10



Overall Finish List - Boys

JV

Team


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)    209  Trace Akers           Chillicothe High School                 21:15.3  4:15/K    9 
    2  (< 5)    214  Landyn Peterson       Chillicothe High School                 21:40.2  4:20/K    10
    3  (< 5)    207  Anthony Eckert        Chillicothe High School                 21:42.8  4:21/K    9 
    4  (< 5)    278  Elijah Coreas         Savannah High School                    24:57.3  4:59/K    9 
    5  (< 5)    248  Elliott McCoy         Mid-Buchanan HS                         27:23.9  5:29/K    10
    6  (< 5)    279  Gabe Blanchard        Savannah High School                    27:30.6  5:30/K    9 

Team Summary Report - Boys

Middle School

Team


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Spring Garden                          26               2   3   5   6  10  14  15         
        Top  5 Times: 53:04.7

    2 Chillicothe Middle School              36               1   4   7  11  13                 
        Top  5 Times: 53:47.8

    3 Savannah Middle School                 75               8  12  16  17  22                 
        Top  5 Times: 1:10:15.8

    4 Roubidioux Middle School               87               9  18  19  20  21  23             
        Top  5 Times: 1:19:29.0

Team Summary Report - Boys

Varstiy Boys

Team


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Chillicothe High School                24               1   2   6   7   8   9  10         
        Top  5 Times: 1:31:40.7

    2 Savannah High School                   55               5  11  12  13  14  16  20         
        Top  5 Times: 1:43:26.7

    3 St. Joseph Benton High School          57               3   4  15  17  18  19  21         
        Top  5 Times: 1:44:35.7

 Inc. DeKalb High School                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mid-Buchanan HS                      4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mound City HS                        4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Andrew HS                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Osborn HS                            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rock Port HS                         2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

JV

Team


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. Chillicothe High School              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mid-Buchanan HS                      1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Savannah High School                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Overall Finish List - Girls

Middle School

Team


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)    287  Raedyn Phillips       Savannah Middle School                  10:55.3  7:17/M    7 
    2  (< 5)    309  Kyndall Hubbard       Spring Garden                           11:23.3  7:36/M    7 
    3      1    218  Payton McGee          Chillicothe Middle School               11:37.3  7:45/M    7 
    4      2    332  hayden hass           Roubidioux Middle School                11:50.0  7:53/M    7 
    5      3    220  Indy Ulmer            Chillicothe Middle School               11:56.3  7:58/M    8 
    6      4    222  Sophie Hurtgen        Chillicothe Middle School               12:08.4  8:06/M    8 
    7      5    221  Adrian Caselman       Chillicothe Middle School               12:53.8  8:36/M    8 
    8  (< 5)    285  Emma McMullan         Savannah Middle School                  13:02.4  8:42/M    7 
    9      6    219  Rachel Morris         Chillicothe Middle School               13:36.4  9:04/M    7 
   10      7    335  ameerha pierceson     Roubidioux Middle School                14:02.0  9:21/M    7 
   11      8    327  Emery Omon            Roubidioux Middle School                14:29.0  9:39/M    8 
   12      9    333  ondrell hernandez     Roubidioux Middle School                15:05.0 10:03/M    7 
   13     10    331  sophia hazelrigg      Roubidioux Middle School                15:09.0 10:06/M    7 
   14  (< 5)    228  Natalie Steele        DeKalb High School                      15:15.7 10:11/M    7 
   15  (< 5)    315  Beni Rongeg           Spring Garden                           15:23.0 10:15/M    7 
   16  (< 5)    317  Delilah Snyder        Spring Garden                           15:24.0 10:16/M    8 
   17     11    334  october johnson       Roubidioux Middle School                15:26.0 10:17/M    7 
   18  (< 5)    284  Adelade Jeschke       Savannah Middle School                  17:54.7 11:56/M    7 
   19     12    329  branisha clark        Roubidioux Middle School                20:37.0 13:45/M    7 
   20  (> 7)    336  chloe stanford        Roubidioux Middle School                22:26.0 14:57/M    7 
   21  (> 7)    330  tamera ellington      Roubidioux Middle School                23:24.0 15:36/M    7 
   22  (> 7)    337  lacey stanford        Roubidioux Middle School                25:05.0 16:43/M    7 
   23  (> 7)    326  jessica meers         Roubidioux Middle School                25:10.0 16:47/M    8 
   24  (> 7)    325  hailey meers          Roubidioux Middle School                25:27.0 16:58/M    8 
   25  (> 7)    339  leslie villalobos chavRoubidioux Middle School                25:31.0 17:01/M    7 
   26  (> 7)    338  jerilyn ulmer         Roubidioux Middle School                26:04.0 17:23/M    7 
   27  (> 7)    328  karmen campbell       Roubidioux Middle School                27:54.0 18:36/M    7 



Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Team


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)    262  Jaclyn Riedinger      North Andrew HS                         22:35.5  4:31/K    12
    2  (< 5)    204  Yoo Jung Lee          Chillicothe High School                 22:57.2  4:35/K    10
    3  (< 5)    206  Kaylynn Cranmer       Chillicothe High School                 23:19.6  4:40/K    12
    4      1    271  Camilla Heller        Savannah High School                    23:27.3  4:41/K    11
    5      2    240  Hannah Williams       Mid-Buchanan HS                         23:33.8  4:43/K    12
    6      3    270  Kyleigh Dennis        Savannah High School                    24:14.0  4:51/K    9 
    7      4    237  Selah Webster         Mid-Buchanan HS                         24:23.8  4:53/K    11
    8      5    272  AJ Schussler          Savannah High School                    24:30.6  4:54/K    12
    9  (< 5)    295  Liliana Jeronimo-VigilSt. Joseph Benton High School           24:32.5  4:55/K    11
   10  (< 5)    203  Myli Johansen         Chillicothe High School                 25:17.7  5:04/K    9 
   11      6    274  Lexie Townsend        Savannah High School                    25:30.8  5:06/K    12
   12  (< 5)    205  Alice Hurtgen         Chillicothe High School                 25:52.7  5:11/K    11
   13      7    234  Delanie Smith         Mid-Buchanan HS                         26:21.3  5:16/K    10
   14      8    273  Kaylee Boston         Savannah High School                    26:42.4  5:20/K    12
   15      9    232  Audrey Brumm          Mid-Buchanan HS                         26:54.6  5:23/K    9 
   16  (< 5)    261  Reagan Walker         North Andrew HS                         27:03.0  5:25/K    11
   17  (< 5)    254  Emmie Voltmer         Mound City HS                           27:36.9  5:31/K    12
   18  (< 5)    229  Rylie Johnson         DeKalb High School                      27:38.9  5:32/K    12
   19  (< 5)    296  Riley Langner         St. Joseph Benton High School           29:13.4  5:51/K    11
   20     10    236  Lenora Brumm          Mid-Buchanan HS                         29:44.9  5:57/K    11
   21  (< 5)    260  Madison Lillard       North Andrew HS                         30:46.5  6:09/K    10
   22  (< 5)    263  Kendall Nester        North Andrew HS                         31:26.7  6:17/K    12

Team Summary Report - Girls

Middle School

Team


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Chillicothe Middle School              19               1   3   4   5   6                 
        Top  5 Times: 1:02:12.4

    2 Roubidioux Middle School               36               2   7   8   9  10  11  12         
        Top  5 Times: 1:10:35.0

 Inc. DeKalb High School                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Savannah Middle School               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Spring Garden                        3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

Varsity Girls

Team


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Savannah High School                   23               1   3   5   6   8                 
        Top  5 Times: 2:04:25.3

    2 Mid-Buchanan HS                        32               2   4   7   9  10                 
        Top  5 Times: 2:10:58.5

 Inc. Chillicothe High School              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. DeKalb High School                   1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mound City HS                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. North Andrew HS                      4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Joseph Benton High School        2 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Date Name & Distance Contact Results Photos
Oct 19
4:00 pm
Montrose
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:00 pm
Suburban Blue
Conference XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:30 pm
Warrensburg XC
Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:45 pm
Warrensburg XC
Varsity Boys
Small School
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:15 pm
Warrensburg XC
Varsity Boys
Large School
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:00 pm
Warrensburg XC
Middle School Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
3:45 pm
Warrensburg XC
Middle School Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 am
Barstow XC
Middle School
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
5:15 pm
Cameron XC Invite
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
Cameron XC Invite
Varsity Boys & Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
3:45 pm
Cameron XC
Invite Middle School
Boys & Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
5:00 pm
BS Quad Middle
School XC A Races
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
4:00 pm
BS Quad Middle
School XC B Races
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8
9:00 am
Butler XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8
8:00 am
Julia's Warriors Run For Hope
Jodi Green
816-516-3164
juliasrunforhope@gmail.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 6
4:00 pm
WYCO XC
Championship
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec
Middle School XC
A Team Boys

Results
Oct 5
5:45 pm
Ray Pec
Middle School XC
A Team Girls

Results
Oct 5
5:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
B Team Boys

Results
Oct 5
5:15 pm
Ray Pec
Middle School XC
B Team Girls

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
C Team Girls

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
C Team Boys

Results
Oct 4
4:00 pm
Matt Gannon
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:00 am
12th annual Bill Cross
for BackSnacks benefitting
Feed Northland Kids
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.raceroster.com/events/2...

Results
Oct 1
2:00 pm
Savannah XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
10:00 am
Grain Valley XC
JV Boys
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
9:30 am
Grain Valley XC Girls
Middle School
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
9:00 am
GV XC Middle School Boys
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
8:30 am
GV XC Girls Varsity
Pink & White Divisions
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
8:00 am
GV XC Boys Varsity
Pink & White Divisions
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29
4:00 pm
Perry Lecompton XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 27
4:00 pm
Lafayette Irish XC
steve@kcrunningcompany.com
Results
Sep 25
8:00 am
Strutt With Your Mutt
3K-5K
Amanda Smasal
816-986-4409
asmasal@waysidewaifs.org
www.support.waysidewaifs.or...

Results
Sep 22
6:00 pm
Duane Kimble
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 22
4:15 pm
Grandview XC JV
Boys & Girls

Results
Sep 22
3:30 pm
Grandview XC
9th & 10th Grade Boys

Results
Sep 20
8:00 am
Tonganoxie Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 18
9:00 am
Seize the Day 5k & 10k

Results
Sep 17
11:00 am
Kris Solsberg XC
C Team Boys & Girls

Results
Sep 17
9:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys & Girls

Results
Sep 17
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
Varsity Boys/Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
MS and JV
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
5:45 pm
Summit Lakes XC
Navy Race Boys & Girls

Results
Sep 14
5:15 pm
Summit Lakes XC
Silver Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:45 pm
Summit Lakes XC
Green Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:00 pm
Summit Lakes XC
White Race Boys & Girls

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
JV Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
Varsity Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 8
8:00 am
Spring Hill XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 6
4:00 pm
Chillicothe XC Invite

Results
Sep 3
8:00 am
Cass County XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 1
3:15 pm
2022 Bobcat Invitational
XC Meet

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Exhibition
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Team Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Ind Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 13
8:00 am
Martin City
Taco Mile Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 21
8:00 am
Dairy Association
5k Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Firefighter results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
All Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Womens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Open Division
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Company Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Apr 30
7:30 am
KC Corporate Challenge
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 12
9:00 am
Kansas City's Big 12 Run - 5K
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/big-12-run

Results

Photos
Nov 25, 2021
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Looking for races before November, 3 2021? Click here