Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Montrose
XC Invite

Date: 2022-10-19

Contact: Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results:

Montrose Invite XC

Montrose Invite XC

October 19, 2022


KC Running Company

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    773  Bennett Mantooth      Hermitage High School                   16:42.7  5:23/M    11
    2      2    772  Justin Horn           Hermitage High School                   16:52.6  5:27/M    12
    3      3    777  Justus Yates          Hermitage High School                   17:04.8  5:31/M    11
    4      4    771  Dejuan Chambers       Hermitage High School                   17:57.8  5:48/M    10
    5      5    880  Brayden Chandler      Rich Hill High School                   18:23.2  5:56/M    11
    6      6    775  Jaxon Wheeler         Hermitage High School                   18:26.4  5:57/M    10
    7      7    776  Kavon Wright          Hermitage High School                   18:27.2  5:57/M    12
    8      8    842  Bailey Carter         Montrose High School                    18:43.2  6:02/M    12
    9      9    847  Blake Wareham         Montrose High School                    19:32.8  6:18/M    11
   10  (< 5)    814  Braxton Brownlee      Lakeland High School                    19:40.9  6:21/M    11
   11     10    774  Gabriel Montejo       Hermitage High School                   19:47.8  6:23/M    11
   12  (< 5)    808  Brayden Barnett       Kingsville High School                  19:51.3  6:24/M    10
   13     11    881  Hayden Schapeler      Rich Hill High School                   19:52.9  6:25/M    12
   14     12    841  Nate Bailey           Montrose High School                    19:57.1  6:26/M    11
   15     13    845  Seth Engeman          Montrose High School                    20:00.5  6:27/M    9 
   16     14    843  Cameron Davis         Montrose High School                    20:07.6  6:30/M    12
   17     15    846  Carson Rohaus         Montrose High School                    20:23.4  6:35/M    11
   18  (< 5)    861  Alex Novak            Northwest (Hughesville) High Sch        20:56.1  6:45/M    11
   19  (< 5)    822  Brett Leibbrand       Liberal High School                     21:06.7  6:49/M    11
   20  (< 5)    810  Jack Jagow            Kingsville High School                  21:16.7  6:52/M    10
   21     16    883  Preston Turner        Rich Hill High School                   21:31.1  6:56/M    9 
   22     17    844  Keon Engeman          Montrose High School                    21:35.0  6:58/M    11
   23  (< 5)    824  Aaron Stanfield       Liberal High School                     22:03.7  7:07/M    9 
   24     18    884  Remington Turner      Rich Hill High School                   22:14.3  7:10/M    9 
   25  (< 5)    863  Preston Listerud      Osceola High School                     22:15.9  7:11/M    10
   26  (< 5)    756  Wyatt Moore           Calhoun High School                     22:32.7  7:16/M    9 
   27  (< 5)    823  Cameron Peak          Liberal High School                     23:01.7  7:26/M    12
   28  (< 5)    815  Alex Sage             Lakeland High School                    23:15.8  7:30/M    12
   29  (< 5)    862  Lochlain Tichenor     Northwest (Hughesville) High Sch        23:19.2  7:31/M    12
   30  (< 5)    887  Tanner Cox            Sheldon High School                     25:01.3  8:04/M    11
   31     19    879  Cody Andula           Rich Hill High School                   25:23.3  8:11/M    10
   32  (< 5)    860  Gabe Franke           Northwest (Hughesville) High Sch        25:56.1  8:22/M    9 
   33  (< 5)    859  Blaine Arnett         Northwest (Hughesville) High Sch        27:00.6  8:43/M    10
   34  (< 5)    812  Jack Yeaman           Kingsville High School                  27:05.4  8:44/M    12
   35  (< 5)    811  Julian Molina         Kingsville High School                  31:25.3 10:08/M    9 
   36  (< 5)    825  Gabriel Vosper        Liberal High School                     31:30.1 10:10/M    9 



Overall Finish List - Boys

JV Boys


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)    889  Cameron Schaller      Otterville HS                           20:37.6  6:39/M    11
    2  (< 5)    839  Coleman McClure       Montrose High School                    20:50.0  6:43/M    12
    3  (< 5)    763  Cash Turner           Hermitage High School                   21:07.8  6:49/M    10
    4  (< 5)    851  Kenneth Johnson       Northwest (Hughesville) High Sch        21:12.4  6:50/M    11
    5  (< 5)    760  Kaydan Ewing          Hermitage High School                   21:36.5  6:58/M    11
    6  (< 5)    761  Rodney Molder         Hermitage High School                   21:56.1  7:05/M    9 
    7  (< 5)    759  Aiden Duryee          Hermitage High School                   22:33.6  7:17/M    9 
    8  (< 5)    838  Jesse Henzlik         Montrose High School                    23:57.0  7:44/M    11
    9  (< 5)    853  Chase Walbourn        Northwest (Hughesville) High Sch        25:19.7  8:10/M    10
   10  (< 5)    852  Tanner Johnson        Northwest (Hughesville) High Sch        27:48.5  8:58/M    10



Overall Finish List - Boys

MS Girls/Boys


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    890  Troy Phillips         Otterville MS                           11:46.6  5:53/M    8 
    2      2    795  Avery Barnes          Kingsville High School                  11:46.9  5:53/M    8 
    3  (< 5)    873  Caisen Gwinn          Rich Hill High School                   12:28.9  6:14/M    8 
    4      3    790  Benton Pitts          Hermitage MS                            12:37.0  6:19/M    6 
    5  (< 5)    848  Bristen Douglas       Northwest (Hughesville) High Sch        12:37.1  6:19/M    8 
    6  (< 5)    829  Jackson Poe           Midway Middle School                    12:40.4  6:20/M    7 
    7  (< 5)    837  Carson Steward        Montrose High School                    12:42.3  6:21/M    8 
    8  (< 5)    871  Miracle Bol-Case      Rich Hill High School                   12:51.5  6:26/M    7 
    9  (< 5)    872  Kaiden Fry            Rich Hill High School                   12:51.9  6:26/M    6 
   10      4    797  Jack Ewing            Kingsville High School                  12:53.3  6:27/M    7 
   11      5    802  Gavin Mullins         Kingsville High School                  12:57.3  6:29/M    8 
   12  (< 5)    870  Zeke Murgia           Osceola Junior High                     13:04.2  6:32/M    7 
   13  (< 5)    869  Hayden Heathman       Osceola Junior High                     13:09.3  6:35/M    7 
   14      6    789  Esjae Pearson         Hermitage MS                            13:20.0  6:40/M    6 
   15      7    801  Gideon Melling        Kingsville High School                  13:36.7  6:48/M    8 
   16      8    891  Wyatt Seifert         Otterville MS                           13:41.4  6:51/M    8 
   17      9    799  Klayton Gillhan       Kingsville High School                  13:45.7  6:53/M    8 
   18     10    804  Cole Smith            Kingsville High School                  13:45.9  6:53/M    6 
   19  (< 5)    849  Hayden Meyer          Northwest (Hughesville) High Sch        13:59.3  7:00/M    7 
   20     11    792  Brinn Turner          Hermitage MS                            14:15.0  7:08/M    6 
   21     12    796  Levi Dennis           Kingsville High School                  14:20.9  7:10/M    7 
   22  (> 7)    800  Collin Harper         Kingsville High School                  14:21.6  7:11/M    7 
   23     13    793  Justin Weathers       Hermitage MS                            14:27.3  7:14/M    8 
   24  (< 5)    836  Matthew Engeman       Montrose High School                    14:31.6  7:16/M    7 
   25  (> 7)    798  Charles Frump         Kingsville High School                  14:36.0  7:18/M    7 
   26     14    791  Steven Robertson      Hermitage MS                            15:09.0  7:35/M    8 
   27     15    786  Kraig Ballerstein     Hermitage MS                            15:18.4  7:39/M    8 
   28     16    892  John Welton           Otterville MS                           15:22.7  7:41/M    8 
   29  (< 5)    819  Cash Rucker           Lakeland MS                             15:23.2  7:42/M    7 
   30  (> 7)    803  Tanner Ratajczyk      Kingsville High School                  15:50.8  7:55/M    7 
   31  (< 5)    817  Keeton Mitchell       Lakeland MS                             16:07.0  8:04/M    7 
   32  (> 7)    805  Eli Terrell           Kingsville High School                  16:18.2  8:09/M    6 
   33  (< 5)    835  Hadley Carter         Montrose High School                    16:29.8  8:15/M    6 
   34  (< 5)    821  Max Tucker            Lakeland MS                             16:38.5  8:19/M    7 
   35     17    893  Greyson Berry         Otterville MS                           17:16.0  8:38/M    8 
   36     18    788  Brayden Franse        Hermitage MS                            17:19.2  8:40/M    6 
   37  (> 7)    787  Maddax Bollig         Hermitage MS                            17:34.1  8:47/M    7 
   38  (< 5)    831  Dillon Wright         Midway Middle School                    17:44.2  8:52/M    7 
   39  (< 5)    818  Jameson Parks         Lakeland MS                             18:34.7  9:17/M    7 
   40  (< 5)    830  Sawyer Swartz         Midway Middle School                    18:43.0  9:22/M    7 
   41     19    894  Gage Thomas           Otterville MS                           20:22.8 10:11/M    8 
   42  (< 5)    868  Jackson Betances      Osceola Junior High                     22:51.4 11:26/M    7 

Team Summary Report - Boys

Varsity Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Hermitage High School                  16               1   2   3   4   6   7  10         
        Top  5 Times: 1:27:04.5

    2 Montrose High School                   56               8   9  12  13  14  15  17         
        Top  5 Times: 1:38:21.4

    3 Rich Hill High School                  69               5  11  16  18  19                 
        Top  5 Times: 1:47:24.8

 Inc. Calhoun High School                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Kingsville High School               4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Liberal High School                  4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northwest (Hughesville) High Sch     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Osceola High School                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sheldon High School                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lakeland High School                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

JV Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. Hermitage High School                4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Montrose High School                 2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northwest (Hughesville) High Sch     3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Otterville HS                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

MS Girls/Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Kingsville High School                 27               2   4   5   7   9  10  12         
        Top  5 Times: 1:05:00.1

    2 Hermitage MS                           47               3   6  11  13  14  15  18         
        Top  5 Times: 1:09:48.3

    3 Otterville MS                          61               1   8  16  17  19                 
        Top  5 Times: 1:18:29.7

 Inc. Lakeland MS                          4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Midway Middle School                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Montrose High School                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northwest (Hughesville) High Sch     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Osceola Junior High                  3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Rich Hill High School                3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Overall Finish List - Girls

Varsity Girls


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    896  Taylor Swarnes        Liberal High School                     21:52.2  7:03/M      
    2  (< 5)    826  Kennedy Stewart       Midway High School                      21:52.7  7:03/M    9 
    3  (< 5)    840  Kelsey Carter         Montrose High School                    23:14.8  7:30/M    9 
    4      2    897  Bailey Couch          Liberal High School                     23:32.1  7:36/M      
    5      3    900  Libby Stebbins        Liberal High School                     24:08.8  7:47/M      
    6  (< 5)    806  Talitha Hart          Kingsville High School                  24:22.1  7:52/M    12
    7  (< 5)    856  Kimbree Pummill       Northwest (Hughesville) High Sch        24:42.3  7:58/M    9 
    8      4    898  Jordan Goodell        Liberal High School                     25:12.5  8:08/M      
    9      5    770  Mariah Thoele         Hermitage High School                   25:40.8  8:17/M    10
   10      6    876  Kirsten Hardin        Rich Hill High School                   26:21.6  8:30/M    11
   11      7    888  Hadlee Meadows        Liberal High School                     26:55.8  8:41/M      
   12  (< 5)    807  Ally Sosa             Kingsville High School                  27:07.1  8:45/M    9 
   13  (< 5)    857  Zoe Richardson        Northwest (Hughesville) High Sch        27:32.7  8:53/M    11
   14      8    874  Noelle Abend          Rich Hill High School                   28:11.8  9:06/M    12
   15  (< 5)    827  Savannah Whitcraft    Midway High School                      28:21.1  9:09/M    --
   16      9    768  Isabella Sabala       Hermitage High School                   28:24.2  9:10/M    11
   17  (< 5)    813  Nevaeh Echavarria     Lakeland High School                    29:36.1  9:33/M    11
   18  (< 5)    885  Donna Byram           Sheldon High School                     29:44.7  9:36/M    10
   19  (< 5)    858  Alyssa Wombles        Northwest (Hughesville) High Sch        29:52.9  9:38/M    10
   20  (< 5)    854  Katie Martin          Northwest (Hughesville) High Sch        29:53.2  9:38/M    12
   21     10    878  Sydney Rice           Rich Hill High School                   30:02.1  9:41/M    11
   22     11    877  Serenity Laughlin     Rich Hill High School                   30:39.6  9:53/M    11
   23     12    766  Madison Harris        Hermitage High School                   31:17.3 10:06/M    10
   24     13    882  Makenzie Willis       Liberal High School                     32:28.8 10:29/M      
   25     14    875  Kaylee Couzens        Rich Hill High School                   32:41.3 10:33/M    9 
   26     15    767  Taylor Hohman         Hermitage High School                   33:05.8 10:41/M    10
   27     16    764  Isabelle Boyer        Hermitage High School                   33:28.6 10:48/M    9 
   28  (< 5)    886  Kimberleigh Colbert   Sheldon High School                     34:43.2 11:12/M    12



Overall Finish List - Girls

MS Girls/Boys


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)    899  Ally Barton           Unatttached                             12:40.8  6:20/M      
    2  (< 5)    834  Kate Wareham          Montrose High School                    13:05.8  6:33/M    8 
    3  (< 5)    828  Lillie Burchett       Midway Middle School                    13:43.5  6:52/M    8 
    4  (< 5)    865  Scarlett Neidt        Osceola Junior High                     13:57.2  6:59/M    8 
    5  (< 5)    866  Willow Neidt          Osceola Junior High                     14:16.9  7:08/M    8 
    6      1    784  Alexis Sawyer         Hermitage MS                            14:18.2  7:09/M    7 
    7  (< 5)    832  Lauren Bailey         Montrose High School                    14:30.8  7:15/M    6 
    8  (< 5)    833  Grace Engeman         Montrose High School                    14:46.8  7:23/M    7 
    9  (< 5)    895  Halle Morrison        Otterville MS                           14:50.1  7:25/M    8 
   10      2    781  Jessica Molder        Hermitage MS                            14:56.4  7:28/M    7 
   11  (< 5)    867  Claire Salmon         Osceola Junior High                     14:56.6  7:28/M    8 
   12  (< 5)    794  Peyton Kee            Kingsville High School                  15:05.3  7:33/M    7 
   13      3    782  Whitley Pitts         Hermitage MS                            15:16.4  7:38/M    6 
   14      4    785  Allison Simmons       Hermitage MS                            15:54.3  7:57/M    8 
   15  (< 5)    816  Kelby Casey           Lakeland MS                             16:50.8  8:25/M    7 
   16      5    780  Grace Harris          Hermitage MS                            17:37.4  8:49/M    7 
   17      6    778  Cassie Avery          Hermitage MS                            18:06.7  9:03/M    6 
   18      7    779  Kylia Hannah          Hermitage MS                            18:37.7  9:19/M    8 
   19  (< 5)    864  Jasmine Bray          Osceola Junior High                     20:28.7 10:14/M    9 

Team Summary Report - Girls

Varsity Girls


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Liberal High School                    17               1   2   3   4   7  13             
        Top  5 Times: 2:01:41.6

    2 Rich Hill High School                  49               6   8  10  11  14                 
        Top  5 Times: 2:27:56.6

    3 Hermitage High School                  57               5   9  12  15  16                 
        Top  5 Times: 2:31:56.8

 Inc. Kingsville High School               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Midway High School                   2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Montrose High School                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Northwest (Hughesville) High Sch     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Sheldon High School                  2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lakeland High School                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

MS Girls/Boys


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Hermitage MS                           15               1   2   3   4   5   6   7         
        Top  5 Times: 1:18:02.9

 Inc. Kingsville High School               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lakeland MS                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Midway Middle School                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Montrose High School                 3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Osceola Junior High                  4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Otterville MS                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Unatttached                          1 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Date Name & Distance Contact Results Photos
Oct 19
4:00 pm
Montrose
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:00 pm
Suburban Blue
Conference XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:30 pm
Warrensburg XC
Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:45 pm
Warrensburg XC
Varsity Boys
Small School
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:15 pm
Warrensburg XC
Varsity Boys
Large School
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:00 pm
Warrensburg XC
Middle School Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
3:45 pm
Warrensburg XC
Middle School Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 am
Barstow XC
Middle School
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
5:15 pm
Cameron XC Invite
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
Cameron XC Invite
Varsity Boys & Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
3:45 pm
Cameron XC
Invite Middle School
Boys & Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
5:00 pm
BS Quad Middle
School XC A Races
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
4:00 pm
BS Quad Middle
School XC B Races
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8
9:00 am
Butler XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8
8:00 am
Julia's Warriors Run For Hope
Jodi Green
816-516-3164
juliasrunforhope@gmail.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 6
4:00 pm
WYCO XC
Championship
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec
Middle School XC
A Team Boys

Results
Oct 5
5:45 pm
Ray Pec
Middle School XC
A Team Girls

Results
Oct 5
5:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
B Team Boys

Results
Oct 5
5:15 pm
Ray Pec
Middle School XC
B Team Girls

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
C Team Girls

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
C Team Boys

Results
Oct 4
4:00 pm
Matt Gannon
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:00 am
12th annual Bill Cross
for BackSnacks benefitting
Feed Northland Kids
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.raceroster.com/events/2...

Results
Oct 1
2:00 pm
Savannah XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
10:00 am
Grain Valley XC
JV Boys
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
9:30 am
Grain Valley XC Girls
Middle School
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
9:00 am
GV XC Middle School Boys
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
8:30 am
GV XC Girls Varsity
Pink & White Divisions
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
8:00 am
GV XC Boys Varsity
Pink & White Divisions
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29
4:00 pm
Perry Lecompton XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 27
4:00 pm
Lafayette Irish XC
steve@kcrunningcompany.com
Results
Sep 25
8:00 am
Strutt With Your Mutt
3K-5K
Amanda Smasal
816-986-4409
asmasal@waysidewaifs.org
www.support.waysidewaifs.or...

Results
Sep 22
6:00 pm
Duane Kimble
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 22
4:15 pm
Grandview XC JV
Boys & Girls

Results
Sep 22
3:30 pm
Grandview XC
9th & 10th Grade Boys

Results
Sep 20
8:00 am
Tonganoxie Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 18
9:00 am
Seize the Day 5k & 10k

Results
Sep 17
11:00 am
Kris Solsberg XC
C Team Boys & Girls

Results
Sep 17
9:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys & Girls

Results
Sep 17
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
Varsity Boys/Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
MS and JV
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
5:45 pm
Summit Lakes XC
Navy Race Boys & Girls

Results
Sep 14
5:15 pm
Summit Lakes XC
Silver Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:45 pm
Summit Lakes XC
Green Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:00 pm
Summit Lakes XC
White Race Boys & Girls

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
JV Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
Varsity Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 8
8:00 am
Spring Hill XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 6
4:00 pm
Chillicothe XC Invite

Results
Sep 3
8:00 am
Cass County XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 1
3:15 pm
2022 Bobcat Invitational
XC Meet

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Exhibition
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Team Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Ind Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 13
8:00 am
Martin City
Taco Mile Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 21
8:00 am
Dairy Association
5k Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Firefighter results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
All Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Womens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Open Division
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Company Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Apr 30
7:30 am
KC Corporate Challenge
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 12
9:00 am
Kansas City's Big 12 Run - 5K
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/big-12-run

Results

Photos
Nov 25, 2021
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Looking for races before November, 3 2021? Click here