Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

2022 Bobcat Invitational
XC Meet

Date: 2022-09-01

Contact:

Results:

Bobcat Invitational

Bobcat Invitational

September 01, 2022


Results By Race Management Systems, Inc.

Table of Contents

Finish List - Girls - 7th Grade Girls - Team
Finish List - Girls - 8th Grade Girls - Team
Finish List - Girls - High School Girls - Team
Team Detail - Girls - 7th Grade Girls - Team
Team Detail - Girls - 8th Grade Girls - Team
Team Detail - Girls - High School Girls - Team
Finish List - Boys - 7th Grade Boys - Team
Finish List - Boys - 8th Grade Boys - Team
Finish List - Boys - High School Boys - Team
Team Detail - Boys - 7th Grade Boys - Team
Team Detail - Boys - 8th Grade Boys - Team
Team Detail - Boys - High School Boys - Team
Top

Overall Finish List - Boys

7th Grade Boys

Team


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    400  Grayson Masterson     EMS                                     12:26.6  6:13/M    7 
    2      2    573  Gabe Muttai           Monticello Trails Middle School         12:30.6  6:15/M    7 
    3      3    531  Bridger Reimche       Mill Creek Middle School                13:13.1  6:37/M    7 
    4      4    525  Kohen Dick            Mill Creek Middle School                13:28.7  6:44/M    7 
    5  (< 5)    480  Hudson Davis          Lexington Trails Middle School          13:38.6  6:49/M    7 
    6      5    569  Josiah Hayes          Monticello Trails Middle School         13:42.8  6:51/M    7 
    7      6    416  Dominic Lancaster     Holton Middle School                    13:43.1  6:52/M    7 
    8      7    704  Cody Lobb             Tonganoxie                              14:00.7  7:00/M    7 
    9      8    579  Zachary Wieland       Monticello Trails Middle School         14:11.8  7:06/M    7 
   10      9    397  Grant Hurla           EMS                                     14:15.0  7:08/M    7 
   11     10    398  Paul Jacobs           EMS                                     14:21.7  7:11/M    7 
   12     11    437  Andrew Willhite       KC Christian School                     14:22.2  7:11/M    7 
   13     12    395  Jack Hawkins          EMS                                     14:23.9  7:12/M    7 
   14  (< 5)    687  Bryant Parker         St. Benedict Catholic School (SBCS)     14:39.8  7:20/M    7 
   15     13    399  Maddox Lyons          EMS                                     14:51.4  7:26/M    7 
   16     14    420  Ed Shupe              Holton Middle School                    15:02.7  7:31/M    7 
   17     15    652  Josh Richardson       Piper MS                                15:02.9  7:31/M    7 
   18     16    568  Cole Hansen           Monticello Trails Middle School         15:03.2  7:32/M    7 
   19     17    567  Edward Cunningham     Monticello Trails Middle School         15:05.6  7:33/M    7 
   20     18    762  Nick Heffner          Westridge                               15:13.9  7:37/M    7 
   21     19    526  Darren Garcia         Mill Creek Middle School                15:15.9  7:38/M    7 
   22  (< 5)    371  Drew Bragg            Clark Middle School                     15:17.2  7:39/M    7 
   23     20    768  Zach Opheim           Westridge                               15:34.6  7:47/M    7 
   24     21    401  Caleb Reber           EMS                                     15:34.7  7:47/M    7 
   25     22    529  Chase Molinaro        Mill Creek Middle School                15:46.4  7:53/M    7 
   26     23    706  Braden Morenz         Tonganoxie                              15:50.6  7:55/M    7 
   27     24    563  Jack Bullard          Monticello Trails Middle School         15:58.8  7:59/M    7 
   28  (< 5)    372  Bently Lare           Clark Middle School                     16:01.0  8:01/M    7 
   29     25    613  Sawyer Grabill        Patton                                  16:01.2  8:01/M    7 
   30     26    764  Journey Kershner      Westridge                               16:02.8  8:01/M    7 
   31     27    699  Bradley Alexander     Tonganoxie                              16:21.8  8:11/M    7 
   32     28    334  Reed Rochel           Basehor-Linwood Middle School           16:24.2  8:12/M    7 
   33     29    434  Isaac Seitz           KC Christian School                     16:29.4  8:15/M    7 
   34  (< 5)    729  Colin Christline      Veritas                                 16:31.7  8:16/M    7 
   35     30    655  Levi Thorne           Piper MS                                16:32.9  8:16/M    7 
   36     31    337  Rhett Wilson          Basehor-Linwood Middle School           16:37.4  8:19/M    7 
   37     32    564  Lucas Cahill          Monticello Trails Middle School         16:38.2  8:19/M    7 
   38     33    417  Brayden Schmille      Holton Middle School                    16:39.0  8:20/M    7 
   39     34    418  Tristan Schlodder     Holton Middle School                    16:48.4  8:24/M    7 
   40     35    615  Patrick Messina       Patton                                  17:06.9  8:33/M    7 
   41     36    391  Micah Baumann         EMS                                     17:09.1  8:35/M    7 
   42     37    520  Graham Arnold         Mill Creek Middle School                17:20.7  8:40/M    7 
   43  (> 7)    572  Max Meoli             Monticello Trails Middle School         17:22.6  8:41/M    7 
   44  (> 7)    565  Asher Clement         Monticello Trails Middle School         17:25.7  8:43/M    7 
   45  (< 5)    730  Bob Leatherman        Veritas                                 17:25.9  8:43/M    7 
   46  (< 5)    731  Dylan May             Veritas                                 17:27.7  8:44/M    7 
   47     38    419  Camden Schuster       Holton Middle School                    17:31.0  8:46/M    7 
   48     39    651  Cole McKinley         Piper MS                                17:33.0  8:47/M    7 
   49  (> 7)    394  Ben Ellis             EMS                                     17:38.0  8:49/M    7 
   50     40    644  Brady Axman           Piper MS                                17:38.8  8:49/M    7 
   51     41    650  Blake McEachron       Piper MS                                17:38.9  8:49/M    7 
   52  (> 7)    577  Caleb Swanson         Monticello Trails Middle School         17:44.0  8:52/M    7 
   53  (> 7)    575  Nathan Reedy          Monticello Trails Middle School         17:48.6  8:54/M    7 
   54  (< 5)    685  Creed Korbelik        St. Benedict Catholic School (SBCS)     17:56.5  8:58/M    7 
   55     42    438  Embry Cavell          KC Christian School                     17:58.4  8:59/M    7 
   56  (> 7)    570  Camden Kimminau       Monticello Trails Middle School         18:13.2  9:07/M    7 
   57     43    528  Bryan Mboya           Mill Creek Middle School                18:19.0  9:10/M    7 
   58     44    653  Logan Richardson      Piper MS                                18:21.1  9:11/M    7 
   59     45    329  Colton Beck           Basehor-Linwood Middle School           18:27.5  9:14/M    7 
   60     46    647  Timothy Hapke         Piper MS                                18:31.4  9:16/M    7 
   61     47    336  Owen Smith            Basehor-Linwood Middle School           18:31.6  9:16/M    7 
   62  (> 7)    654  Owen Scruggs          Piper MS                                18:41.7  9:21/M    7 
   63  (< 5)    313  Zavian Ritchel        Atchison Middle school                  18:47.0  9:24/M    7 
   64     48    616  Kade Faught           Patton                                  18:48.3  9:24/M    7 
   65  (> 7)    571  Jacob Lowry           Monticello Trails Middle School         18:55.6  9:28/M    7 
   66  (> 7)    578  Jason Sweany          Monticello Trails Middle School         19:00.2  9:30/M    7 
   67     49    523  Kaleb Davis           Mill Creek Middle School                19:00.3  9:30/M    7 
   68     50    436  John (JT) Finlason    KC Christian School                     19:05.0  9:33/M    7 
   69     51    612  Joel Jung             Patton                                  19:05.2  9:33/M    7 
   70  (> 7)    648  Gavin Hein            Piper MS                                19:09.2  9:35/M    7 
   71     52    758  Adan Celedon          Westridge                               19:12.5  9:36/M    7 
   72  (< 5)    456  Dayton Bollin         Lansing                                 19:15.1  9:38/M    7 
   73     53    765  Noah King             Westridge                               19:27.1  9:44/M    7 
   74     54    435  Julian Bailey         KC Christian School                     19:32.2  9:46/M    7 
   75  (< 5)    735  Daniel Bethea         Warren                                  19:41.9  9:51/M    7 
   76  (> 7)    527  Max Lawson            Mill Creek Middle School                19:45.3  9:53/M    7 
   77     55    710  Jackson Wedel         Tonganoxie                              19:51.5  9:56/M    7 
   78     56    760  Jude Dougan           Westridge                               19:54.2  9:57/M    7 
   79  (< 5)    686  Corbin Madden         St. Benedict Catholic School (SBCS)     19:58.4  9:59/M    7 
   80  (> 7)    646  Eli Carstensen        Piper MS                                20:18.0 10:09/M    7 
   81     57    707  Aston Sander          Tonganoxie                              20:22.6 10:11/M    7 
   82  (> 7)    574  Joseph Nimoh          Monticello Trails Middle School         20:42.8 10:21/M    7 
   83     58    766  Drake Napier          Westridge                               20:42.9 10:21/M    7 
   84  (> 7)    763  Kenya Isom            Westridge                               20:51.1 10:26/M    7 
   85     59    439  Josh Combs            KC Christian School                     20:56.1 10:28/M    7 
   86     60    335  Noah Shue             Basehor-Linwood Middle School           21:04.4 10:32/M    7 
   87  (> 7)    770  Grady Thompson        Westridge                               21:10.7 10:35/M    7 
   88     61    440  Josh Gibson           KC Christian School                     21:14.3 10:37/M    7 
   89  (> 7)    396  Lincoln Hernandez     EMS                                     21:17.6 10:39/M    7 
   90     62    330  Logan Bengtson        Basehor-Linwood Middle School           21:18.5 10:39/M    7 
   91  (> 7)    392  Tyler Case            EMS                                     21:21.6 10:41/M    7 
   92  (> 7)    522  Evan Boggs            Mill Creek Middle School                21:53.0 10:57/M    7 
   93  (> 7)    576  Grant Schroeder       Monticello Trails Middle School         21:55.1 10:58/M    7 
   94  (> 7)    402  Taven Starcher        EMS                                     22:07.8 11:04/M    7 
   95  (> 7)    656  Devin Wells           Piper MS                                22:17.9 11:09/M    7 
   96  (> 7)    759  Landon Cole           Westridge                               22:19.5 11:10/M    7 
   97  (> 7)    433  Jett Ellis            KC Christian School                     22:26.0 11:13/M    7 
   98  (> 7)    566  William Crawford      Monticello Trails Middle School         22:27.6 11:14/M    7 
   99  (> 7)    521  Kylan Baker           Mill Creek Middle School                22:31.4 11:16/M    7 
  100     63    332  Axton Kramer          Basehor-Linwood Middle School           23:00.9 11:30/M    7 

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101     64    703  Blake Hill            Tonganoxie                              23:04.6 11:32/M    7 
  102  (> 7)    333  Ayden Redman          Basehor-Linwood Middle School           23:06.0 11:33/M    7 
  103     65    708  Jaxon Wasson          Tonganoxie                              24:25.4 12:13/M    7 
  104  (> 7)    761  Jude Doyle            Westridge                               26:06.3 13:03/M    7 
  105     66    611  Alejandro Izquiendo   Patton                                  28:05.4 14:03/M    7 
  106  (> 7)    757  Maddox Bysfield       Westridge                               28:37.3 14:19/M    7 
  107  (< 5)    479  Teddy Caro            Lexington Trails Middle School          30:46.6 15:23/M    7 
  108  (> 7)    331  Lance Curtis          Basehor-Linwood Middle School           34:58.9 17:29/M    7 



Top

Overall Finish List - Boys

8th Grade Boys

Team


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    720  Parker Welsh          Tonganoxie                              11:56.3  5:58/M    8 
    2      2    492  Beau Kalkman          Lexington Trails Middle School          12:15.8  6:08/M    8 
    3      3    623  Henry Moltz           Patton                                  12:19.7  6:10/M    8 
    4      4    591  Graham Anderson       Monticello Trails Middle School         12:24.3  6:12/M    8 
    5      5    409  Elijah Clobes         EMS                                     12:39.2  6:20/M    8 
    6      6    788  Kallan Horveath       Westridge                               12:41.8  6:21/M    8 
    7      7    688  Jayce Campbell        St. Benedict Catholic School (SBCS)     12:49.3  6:25/M    8 
    8      8    604  Briggs Wilson         Monticello Trails Middle School         13:06.1  6:33/M    8 
    9      9    782  Bennett Ashby         Westridge                               13:08.8  6:34/M    8 
   10     10    360  Cole Hubbard          Basehor-Linwood Middle School           13:11.0  6:36/M    8 
   11     11    718  Quintin Barnes        Tonganoxie                              13:11.3  6:36/M    8 
   12     12    789  Kevin Limo            Westridge                               13:12.8  6:36/M    8 
   13     13    620  Isaac Alvis           Patton                                  13:15.9  6:38/M    8 
   14     14    361  Benjamin Karleskint   Basehor-Linwood Middle School           13:17.1  6:39/M    8 
   15     15    605  Brady Woods           Monticello Trails Middle School         13:23.2  6:42/M    8 
   16     16    411  JJ Kuntz              EMS                                     13:23.9  6:42/M    8 
   17     17    368  Aiden Van Bibber      Basehor-Linwood Middle School           13:30.8  6:45/M    8 
   18     18    544  Tyler Bundt           Mill Creek Middle School                13:36.8  6:48/M    8 
   19     19    472  Brody Pierce          Lansing                                 13:40.7  6:50/M    8 
   20     20    784  Jaden Hammes          Westridge                               13:42.6  6:51/M    8 
   21     21    362  Jase Keefover         Basehor-Linwood Middle School           13:44.8  6:52/M    8 
   22     22    469  Kevin Jorgensen       Lansing                                 13:57.6  6:59/M    8 
   23     23    442  Ozias Bond            KC Christian School                     14:08.0  7:04/M    8 
   24     24    555  Quinn Vaught          Mill Creek Middle School                14:14.1  7:07/M    8 
   25  (< 5)    378  Christian Gutierrez   Clark Middle School                     14:18.2  7:09/M    8 
   26     25    363  Trey Keefover         Basehor-Linwood Middle School           14:24.5  7:12/M    8 
   27     26    622  Nasir Tapia           Patton                                  14:34.6  7:17/M    8 
   28     27    668  Justus Lockamy        Piper MS                                14:35.0  7:18/M    8 
   29     28    547  Evan Frick            Mill Creek Middle School                14:38.3  7:19/M    8 
   30     29    554  Nate Tolla            Mill Creek Middle School                14:38.7  7:19/M    8 
   31     30    356  Blaine Becker         Basehor-Linwood Middle School           14:40.7  7:20/M    8 
   32     31    599  Andrew Martin         Monticello Trails Middle School         14:41.4  7:21/M    8 
   33     32    545  Kai Campbell          Mill Creek Middle School                14:42.5  7:21/M    8 
   34     33    716  Taylor Maslak         Tonganoxie                              14:44.4  7:22/M    8 
   35     34    665  Isaiah Dominguez      Piper MS                                14:44.7  7:22/M    8 
   36     35    549  Grant Livingston      Mill Creek Middle School                14:47.3  7:24/M    8 
   37     36    443  Caleb Warner          KC Christian School                     14:47.9  7:24/M    8 
   38     37    666  Gavin Hurrelbrink     Piper MS                                14:50.0  7:25/M    8 
   39     38    491  James Blake           Lexington Trails Middle School          14:52.4  7:26/M    8 
   40     39    494  Noah Rivera           Lexington Trails Middle School          14:57.9  7:29/M    8 
   41     40    357  Jackson Carmitchel    Basehor-Linwood Middle School           14:58.6  7:29/M    8 
   42     41    552  Parker Rader          Mill Creek Middle School                15:04.2  7:32/M    8 
   43     42    446  Neil Williams         KC Christian School                     15:17.7  7:39/M    8 
   44     43    795  J.P. Porter           Westridge                               15:21.8  7:41/M    8 
   45     44    663  Oliver Bass           Piper MS                                15:24.8  7:42/M    8 
   46     45    468  Connor Hughes         Lansing                                 15:28.3  7:44/M    8 
   47     46    602  Jake Thomas           Monticello Trails Middle School         15:29.4  7:45/M    8 
   48     47    597  Leo Keck              Monticello Trails Middle School         15:30.3  7:45/M    8 
   49     48    595  Jackson Doll          Monticello Trails Middle School         15:30.7  7:45/M    8 
   50     49    410  Titus Holcomb         EMS                                     15:31.5  7:46/M    8 
   51  (> 7)    556  Blayne Vincent        Mill Creek Middle School                15:31.5  7:46/M    8 
   52     50    624  Sam Vasquez           Patton                                  15:32.1  7:46/M    8 
   53     51    493  Gavin Meisch          Lexington Trails Middle School          15:36.0  7:48/M    8 
   54  (< 5)    725  Mauricio Ramos        Turner                                  15:40.7  7:50/M    8 
   55  (> 7)    553  Benton Spaulding      Mill Creek Middle School                15:45.4  7:53/M    8 
   56  (> 7)    543  Graham Aldridge       Mill Creek Middle School                15:53.2  7:57/M    8 
   57     52    445  Hudson Humphrey       KC Christian School                     15:58.6  7:59/M    8 
   58     53    495  Ryan Vogt             Lexington Trails Middle School          16:06.4  8:03/M    8 
   59  (> 7)    596  Zane Hodson           Monticello Trails Middle School         16:12.4  8:06/M    8 
   60     54    689  Luke Harris           St. Benedict Catholic School (SBCS)     16:15.8  8:08/M    8 
   61  (> 7)    594  Declan Coleman        Monticello Trails Middle School         16:17.6  8:09/M    8 
   62     55    444  Henry Schumacher      KC Christian School                     16:19.8  8:10/M    8 
   63  (> 7)    592  Adrian Baci           Monticello Trails Middle School         16:21.8  8:11/M    8 
   64     56    793  Danny Neihouse        Westridge                               16:23.7  8:12/M    8 
   65  (> 7)    603  Zach Thomas           Monticello Trails Middle School         16:24.3  8:12/M    8 
   66     57    413  Kaden Tomlinson       EMS                                     16:53.1  8:27/M    8 
   67     58    674  Jack Vaughan          Piper MS                                17:06.4  8:33/M    8 
   68     59    673  Reid Thorne           Piper MS                                17:17.6  8:39/M    8 
   69  (> 7)    366  Carson McCrory        Basehor-Linwood Middle School           17:18.5  8:39/M    8 
   70  (> 7)    359  Aidan Haling          Basehor-Linwood Middle School           17:27.3  8:44/M    8 
   71  (> 7)    364  Joshua Kirkland       Basehor-Linwood Middle School           17:28.2  8:44/M    8 
   72     60    691  Paul Peitsch          St. Benedict Catholic School (SBCS)     17:28.4  8:44/M    8 
   73  (> 7)    598  Haydn Legleiter       Monticello Trails Middle School         17:29.6  8:45/M    8 
   74  (> 7)    600  Jordan Shaw           Monticello Trails Middle School         17:35.8  8:48/M    8 
   75  (> 7)    355  Jack Barker           Basehor-Linwood Middle School           17:36.4  8:48/M    8 
   76     61    717  Westyn Reischman      Tonganoxie                              18:01.5  9:01/M    8 
   77  (> 7)    601  Zack Spandet          Monticello Trails Middle School         18:06.3  9:03/M    8 
   78     62    796  Jon Schulze           Westridge                               18:07.2  9:04/M    8 
   79     63    467  Dallas Beeman         Lansing                                 18:08.0  9:04/M    8 
   80     64    473  Nathan Platt          Lansing                                 18:11.2  9:06/M    8 
   81  (> 7)    369  Jaxon Vaughn          Basehor-Linwood Middle School           18:19.9  9:10/M    8 
   82     65    667  Hudson Leduc          Piper MS                                18:21.3  9:11/M    8 
   83     66    619  Matthew Stanford      Patton                                  18:28.4  9:14/M    8 
   84  (> 7)    785  Chris Hernandez       Westridge                               18:34.4  9:17/M    8 
   85  (< 5)    681  Brent Mance           Pleasant Ridge Middle School            18:50.2  9:25/M    8 
   86  (< 5)    421  Cade Colberg          Holton Middle School                    18:58.4  9:29/M    8 
   87  (> 7)    365  Wilson Lueck          Basehor-Linwood Middle School           19:00.1  9:30/M    8 
   88  (> 7)    671  Harry Sellers         Piper MS                                19:11.8  9:36/M    8 
   89  (< 5)    379  Jesse Johnson         Clark Middle School                     19:16.9  9:38/M    8 
   90     67    412  Quinn Pruitt          EMS                                     19:25.9  9:43/M    8 
   91     68    715  Chamberlain Albert    Tonganoxie                              19:37.6  9:49/M    8 
   92  (> 7)    791  Brayden McNelly       Westridge                               19:42.0  9:51/M    8 
   93  (< 5)    316  Daryl Julo            Atchison Middle school                  19:59.6 10:00/M    8 
   94     69    719  Micah Stoltenberg     Tonganoxie                              20:06.5 10:03/M    8 
   95     70    692  Vincent Pike          St. Benedict Catholic School (SBCS)     20:07.2 10:04/M    8 
   96  (> 7)    787  Tate Horlacher        Westridge                               20:11.5 10:06/M    8 
   97     71    447  Elijah McCullough     KC Christian School                     20:49.3 10:25/M    8 
   98  (< 5)    742  Nathan Rogers         Warren                                  20:51.0 10:26/M    8 
   99     72    621  John Schmidtke        Patton                                  20:55.6 10:28/M    8 
  100  (> 7)    783  Harper Bivens         Westridge                               20:58.2 10:29/M    8 

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101  (< 5)    315  Parker Huntington     Atchison Middle school                  20:59.9 10:30/M    8 
  102  (< 5)    680  Sam Murphy            Pleasant Ridge Middle School            21:02.9 10:31/M    8 
  103     73    690  Cameron Johnson       St. Benedict Catholic School (SBCS)     21:47.4 10:54/M    8 
  104     74    441  Oliver Walker         KC Christian School                     21:50.4 10:55/M    8 
  105  (> 7)    664  Kayden Bruntz         Piper MS                                21:51.1 10:56/M    8 
  106     75    693  Samuel West           St. Benedict Catholic School (SBCS)     22:33.7 11:17/M    8 
  107  (> 7)    797  Ryan White            Westridge                               22:46.7 11:23/M    8 
  108     76    470  Evan Mashburn         Lansing                                 23:13.1 11:37/M    8 
  109  (> 7)    593  Turner Bruce          Monticello Trails Middle School         23:13.3 11:37/M    8 
  110  (> 7)    792  Michael Miller        Westridge                               23:18.0 11:39/M    8 
  111  (> 7)    358  David Donley          Basehor-Linwood Middle School           28:26.4 14:13/M    8 



Top

Overall Finish List - Boys

High School Boys

Team


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    259  Logan Beckman         Spring Hill                             16:45.0  5:24/M    10
    2      2    177  Spencer Mumford       KC Christian                            16:47.6  5:25/M    11
    3      3    235  Jackson Esquibel      Shawnee Heights                         16:47.7  5:25/M    11
    4      4     98  Zach Arnold           Eudora                                  17:06.2  5:31/M    11
    5      5    264  Calen George          Spring Hill                             17:20.4  5:36/M    10
    6      6    245  Kory Sutton           Shawnee Heights                         17:21.6  5:36/M    12
    7      7     88  Caden Campbell        Bonner Spring High School               17:23.7  5:37/M    11
    8      8    229  Evan Carter           Shawnee Heights                         18:12.1  5:52/M    10
    9      9    172  Nathan Connealy       KC Christian                            18:26.0  5:57/M    11
   10     10     11  Cody Ford             Basehor-Linwood High School             18:30.4  5:58/M    12
   11  (< 5)      3  Chris Tschauder       Atchison High school                    18:32.9  5:59/M    11
   12     11     89  Clayce Dow            Bonner Spring High School               18:34.6  6:00/M    12
   13     12    266  Jack Janovick         Spring Hill                             18:41.4  6:02/M    10
   14     13    109  Jonas Staples         Eudora                                  18:42.4  6:02/M    12
   15     14    305  Noah Luke             Veritas                                 18:47.0  6:04/M    12
   16     15    258  Zachary Anderson      Spring Hill                             18:51.2  6:05/M    9 
   17     16    178  Andrew Schumacher     KC Christian                            19:03.2  6:09/M    11
   18     17    101  Alex Clobes           Eudora                                  19:07.3  6:10/M    11
   19     18    150  Jacob Warner          Holton High School                      19:10.4  6:11/M    9 
   20     19    146  Rylan Pittaway        Holton High School                      19:13.6  6:12/M    11
   21     20    144  Brayden Peek          Holton High School                      19:17.7  6:13/M    10
   22     21    243  Isaac Song            Shawnee Heights                         19:19.0  6:14/M    10
   23     22     74  Cameron Paschke       Blue Valley Southwest                   19:23.3  6:15/M    9 
   24     23      6  Jimmy Bramah          Basehor-Linwood High School             19:23.8  6:15/M    12
   25     24     10  Jacson Cruse          Basehor-Linwood High School             19:25.5  6:16/M    10
   26     25    244  Landon Staneic        Shawnee Heights                         19:38.7  6:20/M    11
   27     26    262  Dylan Estes           Spring Hill                             19:41.1  6:21/M    9 
   28     27    100  Wesley Borger         Eudora                                  19:42.3  6:21/M    11
   29     28    273  Aidan Smith           Spring Hill                             20:05.6  6:29/M    11
   30     29     25  Andrew Schmidling     Basehor-Linwood High School             20:08.4  6:30/M    10
   31     30    294  Anthony Mendez        Sumner                                  20:11.7  6:31/M    11
   32     31    147  Nathan Shupe          Holton High School                      20:13.7  6:32/M    12
   33  (< 5)     57  Tyler Holmes          Bishop Ward                             20:17.3  6:33/M    10
   34     32    103  Ethan Gales           Eudora                                  20:17.5  6:33/M    12
   35     33     16  Lane Lamping          Basehor-Linwood High School             20:17.9  6:33/M    10
   36     34    218  Andrew Stewart        Pleasant Ridge High School              20:21.0  6:34/M    11
   37     35    231  Mason Deitcher        Shawnee Heights                         20:24.7  6:35/M    11
   38     36    307  Gavin Oberzan         Veritas                                 20:24.8  6:35/M    10
   39     37    268  Ryland O'Hanlon       Spring Hill                             20:28.2  6:36/M    11
   40     38    292  Marcus Dierks         Sumner                                  20:29.0  6:36/M    12
   41     39    210  Tristen Baker         Pleasant Ridge High School              20:29.3  6:37/M    12
   42     40     73  Gabe Lewis            Blue Valley Southwest                   20:33.8  6:38/M    10
   43     41     77  Alex Roberts          Blue Valley Southwest                   20:34.5  6:38/M    9 
   44     42    196  Grayson Lamb          Piper                                   20:35.2  6:38/M    11
   45     43    136  Sheldon Conley        Holton High School                      20:35.9  6:39/M    12
   46     44    234  Max Esquibel          Shawnee Heights                         20:39.0  6:40/M    9 
   47     45    194  Kellen Heier          Piper                                   20:42.2  6:41/M    10
   48  (> 7)    275  Jacob Tysver          Spring Hill                             20:50.2  6:43/M    10
   49     46    111  Noah VanFoeken        Eudora                                  20:55.3  6:45/M    12
   50  (> 7)    274  Skyler Smitheran      Spring Hill                             21:00.0  6:46/M    10
   51     47     14  Blake Kite            Basehor-Linwood High School             21:00.3  6:47/M    10
   52     48    133  Ryan Barrow           Holton High School                      21:01.9  6:47/M    9 
   53     49    213  Canon Duncan          Pleasant Ridge High School              21:06.7  6:49/M    10
   54     50     29  Evan Vielhauer        Basehor-Linwood High School             21:11.2  6:50/M    11
   55     51    170  Owen Alexander        KC Christian                            21:11.7  6:50/M    9 
   56  (< 5)    300  Sedric Scott          Turner                                  21:13.4  6:51/M    9 
   57     52     68  Max Clark             Blue Valley Southwest                   21:16.7  6:52/M    10
   58     53    201  Trenton Wiehe         Piper                                   21:20.6  6:53/M    11
   59     54    191  Dane Bakarich         Piper                                   21:22.8  6:54/M    10
   60     55     70  Lucca Franzoni        Blue Valley Southwest                   21:23.0  6:54/M    9 
   61     56    214  Coben Hoppe           Pleasant Ridge High School              21:24.1  6:54/M    10
   62     57    176  Levi Mong             KC Christian                            21:25.7  6:55/M    10
   63     58    193  Makao Groneman        Piper                                   21:29.3  6:56/M    11
   64  (> 7)    237  Connor Knernschield   Shawnee Heights                         21:30.2  6:56/M    9 
   65     59    102  Jackson Dines         Eudora                                  21:30.3  6:56/M    12
   66  (> 7)     15  Sebastian Laffoon     Basehor-Linwood High School             21:41.7  7:00/M    11
   67     60     67  Rohan Chalamalasetti  Blue Valley Southwest                   21:44.7  7:01/M    9 
   68     61    195  Lukas Hein            Piper                                   21:45.4  7:01/M    11
   69     62    198  Nate Leduc            Piper                                   21:50.6  7:03/M    10
   70  (> 7)     28  Gannon Suarez         Basehor-Linwood High School             21:54.7  7:04/M    10
   71     63    148  Nolan Tomlinson       Holton High School                      21:54.7  7:04/M    12
   72  (> 7)     26  Kyler Snyder          Basehor-Linwood High School             21:57.3  7:05/M    11
   73  (> 7)      7  Aiden Burkhart        Basehor-Linwood High School             22:06.8  7:08/M    12
   74     64     91  Braedyn Wells         Bonner Spring High School               22:11.9  7:10/M    9 
   75  (> 7)     21  Marcus Otero          Basehor-Linwood High School             22:12.7  7:10/M    11
   76  (> 7)    269  Walker Roberts        Spring Hill                             22:14.1  7:10/M    10
   77  (> 7)    105  Aidan Mack            Eudora                                  22:15.4  7:11/M    10
   78     65    216  Hank Lance            Pleasant Ridge High School              22:15.6  7:11/M    10
   79  (> 7)    199  Waylen Miller         Piper                                   22:18.2  7:12/M    11
   80  (> 7)    226  Carson Anderson       Shawnee Heights                         22:18.3  7:12/M    10
   81  (> 7)    225  Noah Allen            Shawnee Heights                         22:19.5  7:12/M    9 
   82  (> 7)    233  Cesar Esparza         Shawnee Heights                         22:22.7  7:13/M    9 
   83  (> 7)     20  Gage O'Callaghan      Basehor-Linwood High School             22:25.9  7:14/M    10
   84  (> 7)    239  Alex Narsh            Shawnee Heights                         22:27.1  7:15/M    10
   85  (> 7)      8  Logan Cissell         Basehor-Linwood High School             22:27.5  7:15/M    9 
   86     66    306  Max McCleary          Veritas                                 22:30.3  7:16/M    9 
   87  (> 7)     12  James Henderson       Basehor-Linwood High School             22:33.1  7:17/M    10
   88     67    211  Wyatt Baker           Pleasant Ridge High School              22:37.0  7:18/M    9 
   89  (> 7)     27  Brandon Stawinski     Basehor-Linwood High School             22:38.4  7:18/M    10
   90     68    215  Nathan Hutchens       Pleasant Ridge High School              22:40.0  7:19/M    10
   91  (> 7)      9  Gage Coffman          Basehor-Linwood High School             22:40.2  7:19/M    10
   92  (> 7)    260  Blake Bunker          Spring Hill                             22:44.5  7:20/M    10
   93  (> 7)    149  Jeff Warner           Holton High School                      22:44.5  7:20/M    11
   94  (> 7)    110  Nate VanFoeken        Eudora                                  22:48.0  7:21/M    10
   95  (> 7)     23  Klayton Saultz        Basehor-Linwood High School             22:53.2  7:23/M    9 
   96  (> 7)    134  Daniel Callahan       Holton High School                      22:55.7  7:24/M    9 
   97  (> 7)     99  Gavan Becker          Eudora                                  22:57.5  7:24/M    9 
   98  (> 7)    240  Landon Patrick        Shawnee Heights                         22:57.6  7:24/M    9 
   99  (< 5)      2  Aedan Ostertag        Atchison High school                    23:01.6  7:26/M    10
  100  (> 7)    270  Kevin Sandord         Spring Hill                             23:02.7  7:26/M    11

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101     69    180  James Vander Ark      KC Christian                            23:07.4  7:28/M    12
  102  (> 7)    271  Payton Schulte        Spring Hill                             23:08.4  7:28/M    12
  103  (> 7)    238  Jacob Lehmann         Shawnee Heights                         23:11.1  7:29/M    11
  104  (> 7)    265  Cody Hockett          Spring Hill                             23:11.9  7:29/M    10
  105     70    303  Mark Eagleman         Veritas                                 23:15.4  7:30/M    11
  106  (< 5)     54  Rolando Calderon      Bishop Ward                             23:27.6  7:34/M    10
  107  (> 7)    141  Andy Kimberlin        Holton High School                      23:28.3  7:34/M    10
  108  (> 7)    200  John Vaughan          Piper                                   23:28.7  7:34/M    10
  109  (> 7)    236  Ethan Green           Shawnee Heights                         23:38.1  7:37/M    9 
  110  (< 5)    169  Boy Harmon            JC Harmon High School                   23:38.7  7:38/M    12
  111  (> 7)    242  Tristan Scott         Shawnee Heights                         23:40.7  7:38/M    12
  112  (> 7)    197  Cody Layton           Piper                                   23:53.0  7:42/M    11
  113  (> 7)     22  Joshua Reutlinger     Basehor-Linwood High School             23:54.7  7:43/M    10
  114  (> 7)    142  Carter Meerpohl       Holton High School                      24:07.3  7:47/M    10
  115     71     85  Tyler Beets           Bonner Spring High School               24:08.1  7:47/M    10
  116     72    171  Hayden Amstutz        KC Christian                            24:14.6  7:49/M    10
  117  (< 5)    162  Hezekiah Tull         JC Harmon High School                   24:20.2  7:51/M    11
  118  (> 7)    175  Jacob Lira            KC Christian                            24:20.7  7:51/M    10
  119     73     90  Gioele Pupilli        Bonner Spring High School               24:22.8  7:52/M    11
  120  (> 7)    132  Fred Apel             Holton High School                      24:23.3  7:52/M    12
  121  (> 7)    263  Braeden George        Spring Hill                             24:36.3  7:56/M    12
  122  (> 7)    137  Kerrick DeDonder      Holton High School                      24:38.2  7:57/M    9 
  123     74     78  Noah Russell          Blue Valley Southwest                   24:44.5  7:59/M    9 
  124     75     86  Landon Bragg          Bonner Spring High School               24:45.6  7:59/M    10
  125  (< 5)     58  David Vazquez         Bishop Ward                             24:50.5  8:01/M    9 
  126  (> 7)     18  James Leintz          Basehor-Linwood High School             24:52.3  8:01/M    9 
  127  (> 7)     71  Eugene Giam           Blue Valley Southwest                   24:57.0  8:03/M    9 
  128  (< 5)    299  Michael Horton        Turner                                  25:01.0  8:04/M    12
  129  (> 7)     30  Wesley Yang           Basehor-Linwood High School             25:04.1  8:05/M    11
  130  (> 7)    179  Ryan Shipp            KC Christian                            25:08.0  8:06/M    11
  131  (> 7)     75  Sean Quijano          Blue Valley Southwest                   25:12.6  8:08/M    11
  132  (< 5)      1  David Cain            Atchison High school                    25:14.0  8:08/M    12
  133  (> 7)    217  Jack Maley            Pleasant Ridge High School              25:32.1  8:14/M    10
  134     76    304  Gabe Kumar            Veritas                                 25:42.7  8:18/M    9 
  135  (> 7)     17  Warren Leintz         Basehor-Linwood High School             25:58.1  8:23/M    9 
  136     77    291  Joseph Contreras      Sumner                                  26:03.4  8:24/M    11
  137  (> 7)    135  Carter Colberg        Holton High School                      26:09.6  8:26/M    10
  138     78    290  Elijah Alterman       Sumner                                  26:27.2  8:32/M    11
  139  (> 7)    174  Judah Gibson          KC Christian                            26:33.0  8:34/M    10
  140  (> 7)    104  Andrew Lord           Eudora                                  26:47.2  8:38/M    10
  141  (> 7)    267  Michael Mader         Spring Hill                             26:59.1  8:42/M    9 
  142  (> 7)    108  Miles Morford         Eudora                                  27:13.2  8:47/M    11
  143  (< 5)     50  Roman Ardery          Bishop Seabury Academy                  27:31.9  8:53/M    9 
  144     79    293  Samuel Lian           Sumner                                  28:04.6  9:03/M    11
  145  (> 7)    106  Charlie Martin        Eudora                                  28:14.6  9:07/M    10
  146  (> 7)    151  Adam Watkins          Holton High School                      28:42.9  9:16/M    11
  147  (< 5)     55  Immanuel Campell      Bishop Ward                             28:43.4  9:16/M    12
  148  (> 7)    143  Monte Mitchell        Holton High School                      28:56.7  9:20/M    9 
  149  (> 7)     76  William Ravanesi      Blue Valley Southwest                   28:58.2  9:21/M    11
  150  (> 7)      5  Spencer Black         Basehor-Linwood High School             29:21.7  9:28/M    10
  151  (> 7)    230  Brock Corley          Shawnee Heights                         29:23.0  9:29/M    10
  152  (> 7)     66  Marco Carrillo        Blue Valley Southwest                   29:38.0  9:34/M    12
  153  (> 7)     24  Chris Schlag          Basehor-Linwood High School             30:23.4  9:48/M    9 
  154  (> 7)     69  Charlie Collins       Blue Valley Southwest                   30:25.1  9:49/M    9 
  155  (> 7)     19  Michael March         Basehor-Linwood High School             31:35.6 10:11/M    9 
  156  (< 5)    301  Jaret Smith           Turner                                  31:42.8 10:14/M    9 
  157  (< 5)     51  Riku Hickman          Bishop Seabury Academy                  31:59.3 10:19/M    9 
  158     80    308  Ethan Olmsted         Veritas                                 32:26.7 10:28/M    9 
  159  (> 7)    139  Jace Huyett           Holton High School                      33:12.8 10:43/M    10
  160     81     87  Adrian Calderon       Bonner Spring High School               34:23.4 11:06/M    10
  161  (> 7)    140  Jacob Huyett          Holton High School                      35:11.6 11:21/M    10
Top

Detail Team Results - Boys

7th Grade Boys

Team

EMS    Finish Position -     1

  Team Score (places):  45  Team Score (times):    1:10:18.7   Average Time: 14:03.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    400  Grayson Masterson      7        1            1        12:26.6      12:26.6      0:00.0
    2    397  Grant Hurla            7        9           10        14:15.0      26:41.6      1:48.3
    3    398  Paul Jacobs            7       10           20        14:21.7      41:03.3      1:55.0
    4    395  Jack Hawkins           7       12           32        14:23.9      55:27.3      1:57.2
    5    399  Maddox Lyons           7       13           45        14:51.4    1:10:18.7      2:24.7
    6    401  Caleb Reber            7       21           66        15:34.7    1:25:53.5      3:08.0
    7    391  Micah Baumann          7       36          102        17:09.1    1:43:02.6      4:42.4
    8    394  Ben Ellis              7    More Than  7           17:38.0    2:00:40.7      5:11.3
    9    396  Lincoln Hernandez      7    More Than  7           21:17.6    2:21:58.3      8:50.9
   10    392  Tyler Case             7    More Than  7           21:21.6    2:43:20.0      8:55.0
   11    402  Taven Starcher         7    More Than  7           22:07.8    3:05:27.9      9:41.2

Monticello Trails Middle School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  48  Team Score (times):    1:10:34.2   Average Time: 14:06.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    573  Gabe Muttai            7        2            2        12:30.6      12:30.6      0:03.9
    2    569  Josiah Hayes           7        5            7        13:42.8      26:13.4      1:16.1
    3    579  Zachary Wieland        7        8           15        14:11.8      40:25.3      1:45.2
    4    568  Cole Hansen            7       16           31        15:03.2      55:28.6      2:36.5
    5    567  Edward Cunningham      7       17           48        15:05.6    1:10:34.2      2:39.0
    6    563  Jack Bullard           7       24           72        15:58.8    1:26:33.0      3:32.1
    7    564  Lucas Cahill           7       32          104        16:38.2    1:43:11.3      4:11.5
    8    572  Max Meoli              7    More Than  7           17:22.6    2:00:34.0      4:56.0
    9    565  Asher Clement          7    More Than  7           17:25.7    2:17:59.8      4:59.0
   10    577  Caleb Swanson          7    More Than  7           17:44.0    2:35:43.8      5:17.3
   11    575  Nathan Reedy           7    More Than  7           17:48.6    2:53:32.5      5:21.9
   12    570  Camden Kimminau        7    More Than  7           18:13.2    3:11:45.7      5:46.5
   13    571  Jacob Lowry            7    More Than  7           18:55.6    3:30:41.3      6:28.9
   14    578  Jason Sweany           7    More Than  7           19:00.2    3:49:41.6      6:33.5
   15    574  Joseph Nimoh           7    More Than  7           20:42.8    4:10:24.5      8:16.1
   16    576  Grant Schroeder        7    More Than  7           21:55.1    4:32:19.6      9:28.4
   17    566  William Crawford       7    More Than  7           22:27.6    4:54:47.2     10:00.9

Mill Creek Middle School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  85  Team Score (times):    1:15:05.0   Average Time: 15:01.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    531  Bridger Reimche        7        3            3        13:13.1      13:13.1      0:46.4
    2    525  Kohen Dick             7        4            7        13:28.7      26:41.9      1:02.0
    3    526  Darren Garcia          7       19           26        15:15.9      41:57.8      2:49.2
    4    529  Chase Molinaro         7       22           48        15:46.4      57:44.3      3:19.8
    5    520  Graham Arnold          7       37           85        17:20.7    1:15:05.0      4:54.0
    6    528  Bryan Mboya            7       43          128        18:19.0    1:33:24.1      5:52.4
    7    523  Kaleb Davis            7       49          177        19:00.3    1:52:24.4      6:33.6
    8    527  Max Lawson             7    More Than  7           19:45.3    2:12:09.7      7:18.6
    9    522  Evan Boggs             7    More Than  7           21:53.0    2:34:02.8      9:26.4
   10    521  Kylan Baker            7    More Than  7           22:31.4    2:56:34.3     10:04.8

Holton Middle School    Finish Position -     4

  Team Score (places): 125  Team Score (times):    1:19:44.4   Average Time: 15:56.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    416  Dominic Lancaster      7        6            6        13:43.1      13:43.1      1:16.4
    2    420  Ed Shupe               7       14           20        15:02.7      28:45.8      2:36.1
    3    417  Brayden Schmille       7       33           53        16:39.0      45:24.9      4:12.4
    4    418  Tristan Schlodder      7       34           87        16:48.4    1:02:13.3      4:21.7
    5    419  Camden Schuster        7       38          125        17:31.0    1:19:44.4      5:04.4

Piper MS    Finish Position -     5

  Team Score (places): 165  Team Score (times):    1:24:26.7   Average Time: 16:53.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    652  Josh Richardson        7       15           15        15:02.9      15:02.9      2:36.2
    2    655  Levi Thorne            7       30           45        16:32.9      31:35.9      4:06.3
    3    651  Cole McKinley          7       39           84        17:33.0      49:09.0      5:06.3
    4    644  Brady Axman            7       40          124        17:38.8    1:06:47.8      5:12.1
    5    650  Blake McEachron        7       41          165        17:38.9    1:24:26.7      5:12.2
    6    653  Logan Richardson       7       44          209        18:21.1    1:42:47.8      5:54.5
    7    647  Timothy Hapke          7       46          255        18:31.4    2:01:19.3      6:04.7
    8    654  Owen Scruggs           7    More Than  7           18:41.7    2:20:01.1      6:15.0
    9    648  Gavin Hein             7    More Than  7           19:09.2    2:39:10.4      6:42.6
   10    646  Eli Carstensen         7    More Than  7           20:18.0    2:59:28.4      7:51.3
   11    656  Devin Wells            7    More Than  7           22:17.9    3:21:46.3      9:51.2

Westridge    Finish Position -     6

  Team Score (places): 169  Team Score (times):    1:25:31.1   Average Time: 17:06.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    762  Nick Heffner           7       18           18        15:13.9      15:13.9      2:47.2
    2    768  Zach Opheim            7       20           38        15:34.6      30:48.5      3:07.9
    3    764  Journey Kershner       7       26           64        16:02.8      46:51.4      3:36.1
    4    758  Adan Celedon           7       52          116        19:12.5    1:06:03.9      6:45.9
    5    765  Noah King              7       53          169        19:27.1    1:25:31.1      7:00.4
    6    760  Jude Dougan            7       56          225        19:54.2    1:45:25.3      7:27.5
    7    766  Drake Napier           7       58          283        20:42.9    2:06:08.2      8:16.2
    8    763  Kenya Isom             7    More Than  7           20:51.1    2:26:59.4      8:24.4
    9    770  Grady Thompson         7    More Than  7           21:10.7    2:48:10.1      8:44.0
   10    759  Landon Cole            7    More Than  7           22:19.5    3:10:29.7      9:52.8
   11    761  Jude Doyle             7    More Than  7           26:06.3    3:36:36.0     13:39.6
   12    757  Maddox Bysfield        7    More Than  7           28:37.3    4:05:13.4     16:10.7

Tonganoxie    Finish Position -     7

  Team Score (places): 169  Team Score (times):    1:26:27.5   Average Time: 17:17.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    704  Cody Lobb              7        7            7        14:00.7      14:00.7      1:34.0
    2    706  Braden Morenz          7       23           30        15:50.6      29:51.4      3:24.0
    3    699  Bradley Alexander      7       27           57        16:21.8      46:13.3      3:55.2
    4    710  Jackson Wedel          7       55          112        19:51.5    1:06:04.9      7:24.8
    5    707  Aston Sander           7       57          169        20:22.6    1:26:27.5      7:55.9
    6    703  Blake Hill             7       64          233        23:04.6    1:49:32.2     10:37.9
    7    708  Jaxon Wasson           7       65          298        24:25.4    2:13:57.6     11:58.8

KC Christian School    Finish Position -     8

  Team Score (places): 186  Team Score (times):    1:27:27.5   Average Time: 17:29.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    437  Andrew Willhite        7       11           11        14:22.2      14:22.2      1:55.5
    2    434  Isaac Seitz            7       29           40        16:29.4      30:51.7      4:02.8
    3    438  Embry Cavell           7       42           82        17:58.4      48:50.2      5:31.8
    4    436  John (JT) Finlason     7       50          132        19:05.0    1:07:55.2      6:38.3
    5    435  Julian Bailey          7       54          186        19:32.2    1:27:27.5      7:05.5
    6    439  Josh Combs             7       59          245        20:56.1    1:48:23.7      8:29.4
    7    440  Josh Gibson            7       61          306        21:14.3    2:09:38.0      8:47.6
    8    433  Jett Ellis             7    More Than  7           22:26.0    2:32:04.1      9:59.3

Basehor-Linwood Middle School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 211  Team Score (times):    1:31:05.2   Average Time: 18:13.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    334  Reed Rochel            7       28           28        16:24.2      16:24.2      3:57.5
    2    337  Rhett Wilson           7       31           59        16:37.4      33:01.6      4:10.7
    3    329  Colton Beck            7       45          104        18:27.5      51:29.1      6:00.8
    4    336  Owen Smith             7       47          151        18:31.6    1:10:00.8      6:04.9
    5    335  Noah Shue              7       60          211        21:04.4    1:31:05.2      8:37.8
    6    330  Logan Bengtson         7       62          273        21:18.5    1:52:23.8      8:51.8
    7    332  Axton Kramer           7       63          336        23:00.9    2:15:24.7     10:34.2
    8    333  Ayden Redman           7    More Than  7           23:06.0    2:38:30.8     10:39.4
    9    331  Lance Curtis           7    More Than  7           34:58.9    3:13:29.8     22:32.2

Patton    Finish Position -    10

  Team Score (places): 225  Team Score (times):    1:39:07.3   Average Time: 19:49.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    613  Sawyer Grabill         7       25           25        16:01.2      16:01.2      3:34.5
    2    615  Patrick Messina        7       35           60        17:06.9      33:08.2      4:40.2
    3    616  Kade Faught            7       48          108        18:48.3      51:56.5      6:21.6
    4    612  Joel Jung              7       51          159        19:05.2    1:11:01.8      6:38.5
    5    611  Alejandro Izquiendo    7       66          225        28:05.4    1:39:07.3     15:38.8

St. Benedict Catholic School (SBCS)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    687  Bryant Parker          7    Less Than  5           14:39.8      14:39.8      2:13.2
    2    685  Creed Korbelik         7    Less Than  5           17:56.5      32:36.4      5:29.8
    3    686  Corbin Madden          7    Less Than  5           19:58.4      52:34.8      7:31.7

Veritas    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    729  Colin Christline       7    Less Than  5           16:31.7      16:31.7      4:05.0
    2    730  Bob Leatherman         7    Less Than  5           17:25.9      33:57.7      4:59.2
    3    731  Dylan May              7    Less Than  5           17:27.7      51:25.4      5:01.0

Clark Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    371  Drew Bragg             7    Less Than  5           15:17.2      15:17.2      2:50.6
    2    372  Bently Lare            7    Less Than  5           16:01.0      31:18.3      3:34.4

Lexington Trails Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    480  Hudson Davis           7    Less Than  5           13:38.6      13:38.6      1:12.0
    2    479  Teddy Caro             7    Less Than  5           30:46.6      44:25.3     18:19.9

Atchison Middle school    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    313  Zavian Ritchel         7    Less Than  5           18:47.0      18:47.0      6:20.3

Lansing    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    456  Dayton Bollin          7    Less Than  5           19:15.1      19:15.1      6:48.4

Warren    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    735  Daniel Bethea          7    Less Than  5           19:41.9      19:41.9      7:15.2



Top

Detail Team Results - Boys

8th Grade Boys

Team


Basehor-Linwood Middle School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  87  Team Score (times):    1:08:08.4   Average Time: 13:37.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    360  Cole Hubbard           8       10           10        13:11.0      13:11.0      1:14.6
    2    361  Benjamin Karleskint    8       14           24        13:17.1      26:28.1      1:20.8
    3    368  Aiden Van Bibber       8       17           41        13:30.8      39:59.0      1:34.5
    4    362  Jase Keefover          8       21           62        13:44.8      53:43.8      1:48.5
    5    363  Trey Keefover          8       25           87        14:24.5    1:08:08.4      2:28.2
    6    356  Blaine Becker          8       30          117        14:40.7    1:22:49.1      2:44.4
    7    357  Jackson Carmitchel     8       40          157        14:58.6    1:37:47.7      3:02.3
    8    366  Carson McCrory         8    More Than  7           17:18.5    1:55:06.3      5:22.2
    9    359  Aidan Haling           8    More Than  7           17:27.3    2:12:33.6      5:31.0
   10    364  Joshua Kirkland        8    More Than  7           17:28.2    2:30:01.9      5:31.9
   11    355  Jack Barker            8    More Than  7           17:36.4    2:47:38.4      5:40.1
   12    369  Jaxon Vaughn           8    More Than  7           18:19.9    3:05:58.4      6:23.6
   13    365  Wilson Lueck           8    More Than  7           19:00.1    3:24:58.5      7:03.8
   14    358  David Donley           8    More Than  7           28:26.4    3:53:25.0     16:30.1

Westridge    Finish Position -     2

  Team Score (places):  90  Team Score (times):    1:08:08.0   Average Time: 13:37.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    788  Kallan Horveath        8        6            6        12:41.8      12:41.8      0:45.5
    2    782  Bennett Ashby          8        9           15        13:08.8      25:50.7      1:12.5
    3    789  Kevin Limo             8       12           27        13:12.8      39:03.5      1:16.5
    4    784  Jaden Hammes           8       20           47        13:42.6      52:46.2      1:46.3
    5    795  J.P. Porter            8       43           90        15:21.8    1:08:08.0      3:25.5
    6    793  Danny Neihouse         8       56          146        16:23.7    1:24:31.7      4:27.4
    7    796  Jon Schulze            8       62          208        18:07.2    1:42:39.0      6:10.9
    8    785  Chris Hernandez        8    More Than  7           18:34.4    2:01:13.5      6:38.1
    9    791  Brayden McNelly        8    More Than  7           19:42.0    2:20:55.5      7:45.7
   10    787  Tate Horlacher         8    More Than  7           20:11.5    2:41:07.0      8:15.2
   11    783  Harper Bivens          8    More Than  7           20:58.2    3:02:05.3      9:01.9
   12    797  Ryan White             8    More Than  7           22:46.7    3:24:52.0     10:50.4
   13    792  Michael Miller         8    More Than  7           23:18.0    3:48:10.1     11:21.7

Monticello Trails Middle School    Finish Position -     3

  Team Score (places): 104  Team Score (times):    1:09:04.6   Average Time: 13:48.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    591  Graham Anderson        8        4            4        12:24.3      12:24.3      0:28.0
    2    604  Briggs Wilson          8        8           12        13:06.1      25:30.5      1:09.8
    3    605  Brady Woods            8       15           27        13:23.2      38:53.7      1:26.9
    4    599  Andrew Martin          8       31           58        14:41.4      53:35.2      2:45.1
    5    602  Jake Thomas            8       46          104        15:29.4    1:09:04.6      3:33.1
    6    597  Leo Keck               8       47          151        15:30.3    1:24:34.9      3:34.0
    7    595  Jackson Doll           8       48          199        15:30.7    1:40:05.6      3:34.4
    8    596  Zane Hodson            8    More Than  7           16:12.4    1:56:18.0      4:16.1
    9    594  Declan Coleman         8    More Than  7           16:17.6    2:12:35.7      4:21.3
   10    592  Adrian Baci            8    More Than  7           16:21.8    2:28:57.6      4:25.5
   11    603  Zach Thomas            8    More Than  7           16:24.3    2:45:21.9      4:28.0
   12    598  Haydn Legleiter        8    More Than  7           17:29.6    3:02:51.6      5:33.3
   13    600  Jordan Shaw            8    More Than  7           17:35.8    3:20:27.4      5:39.5
   14    601  Zack Spandet           8    More Than  7           18:06.3    3:38:33.7      6:10.0
   15    593  Turner Bruce           8    More Than  7           23:13.3    4:01:47.1     11:17.0

Mill Creek Middle School    Finish Position -     4

  Team Score (places): 131  Team Score (times):    1:11:50.6   Average Time: 14:22.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    544  Tyler Bundt            8       18           18        13:36.8      13:36.8      1:40.5
    2    555  Quinn Vaught           8       24           42        14:14.1      27:50.9      2:17.8
    3    547  Evan Frick             8       28           70        14:38.3      42:29.3      2:42.0
    4    554  Nate Tolla             8       29           99        14:38.7      57:08.0      2:42.4
    5    545  Kai Campbell           8       32          131        14:42.5    1:11:50.6      2:46.2
    6    549  Grant Livingston       8       35          166        14:47.3    1:26:38.0      2:51.0
    7    552  Parker Rader           8       41          207        15:04.2    1:41:42.2      3:07.9
    8    556  Blayne Vincent         8    More Than  7           15:31.5    1:57:13.8      3:35.2
    9    553  Benton Spaulding       8    More Than  7           15:45.4    2:12:59.3      3:49.1
   10    543  Graham Aldridge        8    More Than  7           15:53.2    2:28:52.6      3:56.9

Patton    Finish Position -     5

  Team Score (places): 158  Team Score (times):    1:14:10.9   Average Time: 14:50.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    623  Henry Moltz            8        3            3        12:19.7      12:19.7      0:23.4
    2    620  Isaac Alvis            8       13           16        13:15.9      25:35.7      1:19.6
    3    622  Nasir Tapia            8       26           42        14:34.6      40:10.3      2:38.3
    4    624  Sam Vasquez            8       50           92        15:32.1      55:42.5      3:35.8
    5    619  Matthew Stanford       8       66          158        18:28.4    1:14:10.9      6:32.0
    6    621  John Schmidtke         8       72          230        20:55.6    1:35:06.6      8:59.3

Tonganoxie    Finish Position -     6

  Team Score (places): 174  Team Score (times):    1:17:31.1   Average Time: 15:30.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    720  Parker Welsh           8        1            1        11:56.3      11:56.3      0:00.0
    2    718  Quintin Barnes         8       11           12        13:11.3      25:07.6      1:15.0
    3    716  Taylor Maslak          8       33           45        14:44.4      39:52.0      2:48.1
    4    717  Westyn Reischman       8       61          106        18:01.5      57:53.5      6:05.1
    5    715  Chamberlain Albert     8       68          174        19:37.6    1:17:31.1      7:41.2
    6    719  Micah Stoltenberg      8       69          243        20:06.5    1:37:37.6      8:10.2

Lexington Trails Middle School    Finish Position -     7

  Team Score (places): 183  Team Score (times):    1:13:48.6   Average Time: 14:45.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    492  Beau Kalkman           8        2            2        12:15.8      12:15.8      0:19.5
    2    491  James Blake            8       38           40        14:52.4      27:08.2      2:56.1
    3    494  Noah Rivera            8       39           79        14:57.9      42:06.1      3:01.6
    4    493  Gavin Meisch           8       51          130        15:36.0      57:42.2      3:39.7
    5    495  Ryan Vogt              8       53          183        16:06.4    1:13:48.6      4:10.1

EMS    Finish Position -     8

  Team Score (places): 194  Team Score (times):    1:17:53.8   Average Time: 15:34.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    409  Elijah Clobes          8        5            5        12:39.2      12:39.2      0:42.9
    2    411  JJ Kuntz               8       16           21        13:23.9      26:03.2      1:27.6
    3    410  Titus Holcomb          8       49           70        15:31.5      41:34.7      3:35.1
    4    413  Kaden Tomlinson        8       57          127        16:53.1      58:27.9      4:56.8
    5    412  Quinn Pruitt           8       67          194        19:25.9    1:17:53.8      7:29.6

Piper MS    Finish Position -     9

  Team Score (places): 200  Team Score (times):    1:16:41.1   Average Time: 15:20.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    668  Justus Lockamy         8       27           27        14:35.0      14:35.0      2:38.7
    2    665  Isaiah Dominguez       8       34           61        14:44.7      29:19.7      2:48.4
    3    666  Gavin Hurrelbrink      8       37           98        14:50.0      44:09.7      2:53.7
    4    663  Oliver Bass            8       44          142        15:24.8      59:34.6      3:28.5
    5    674  Jack Vaughan           8       58          200        17:06.4    1:16:41.1      5:10.1
    6    673  Reid Thorne            8       59          259        17:17.6    1:33:58.7      5:21.3
    7    667  Hudson Leduc           8       65          324        18:21.3    1:52:20.1      6:25.0
    8    671  Harry Sellers          8    More Than  7           19:11.8    2:11:32.0      7:15.5
    9    664  Kayden Bruntz          8    More Than  7           21:51.1    2:33:23.2      9:54.8

KC Christian School    Finish Position -    10

  Team Score (places): 208  Team Score (times):    1:16:32.1   Average Time: 15:18.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    442  Ozias Bond             8       23           23        14:08.0      14:08.0      2:11.7
    2    443  Caleb Warner           8       36           59        14:47.9      28:55.9      2:51.6
    3    446  Neil Williams          8       42          101        15:17.7      44:13.6      3:21.4
    4    445  Hudson Humphrey        8       52          153        15:58.6    1:00:12.3      4:02.3
    5    444  Henry Schumacher       8       55          208        16:19.8    1:16:32.1      4:23.5
    6    447  Elijah McCullough      8       71          279        20:49.3    1:37:21.5      8:53.0
    7    441  Oliver Walker          8       74          353        21:50.4    1:59:12.0      9:54.1

Lansing    Finish Position -    11

  Team Score (places): 213  Team Score (times):    1:19:26.0   Average Time: 15:53.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    472  Brody Pierce           8       19           19        13:40.7      13:40.7      1:44.4
    2    469  Kevin Jorgensen        8       22           41        13:57.6      27:38.3      2:01.3
    3    468  Connor Hughes          8       45           86        15:28.3      43:06.7      3:32.0
    4    467  Dallas Beeman          8       63          149        18:08.0    1:01:14.7      6:11.7
    5    473  Nathan Platt           8       64          213        18:11.2    1:19:26.0      6:14.9
    6    470  Evan Mashburn          8       76          289        23:13.1    1:42:39.1     11:16.8

St. Benedict Catholic School (SBCS)    Finish Position -    12

  Team Score (places): 264  Team Score (times):    1:28:28.4   Average Time: 17:41.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    688  Jayce Campbell         8        7            7        12:49.3      12:49.3      0:53.0
    2    689  Luke Harris            8       54           61        16:15.8      29:05.2      4:19.5
    3    691  Paul Peitsch           8       60          121        17:28.4      46:33.6      5:32.1
    4    692  Vincent Pike           8       70          191        20:07.2    1:06:40.9      8:10.9
    5    690  Cameron Johnson        8       73          264        21:47.4    1:28:28.4      9:51.1
    6    693  Samuel West            8       75          339        22:33.7    1:51:02.1     10:37.4

Atchison Middle school    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    316  Daryl Julo             8    Less Than  5           19:59.6      19:59.6      8:03.3
    2    315  Parker Huntington      8    Less Than  5           20:59.9      40:59.5      9:03.6

Clark Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    378  Christian Gutierrez    8    Less Than  5           14:18.2      14:18.2      2:21.9
    2    379  Jesse Johnson          8    Less Than  5           19:16.9      33:35.1      7:20.6

Pleasant Ridge Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    681  Brent Mance            8    Less Than  5           18:50.2      18:50.2      6:53.9
    2    680  Sam Murphy             8    Less Than  5           21:02.9      39:53.2      9:06.6

Holton Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    421  Cade Colberg           8    Less Than  5           18:58.4      18:58.4      7:02.1

Turner    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    725  Mauricio Ramos         8    Less Than  5           15:40.7      15:40.7      3:44.4

Warren    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    742  Nathan Rogers          8    Less Than  5           20:51.0      20:51.0      8:54.7



Top

Detail Team Results - Boys

High School Boys

Team


Spring Hill    Finish Position -     1

  Team Score (places):  59  Team Score (times):    1:31:19.3   Average Time: 18:15.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    259  Logan Beckman          10       1            1        16:45.0      16:45.0      0:00.0
    2    264  Calen George           10       5            6        17:20.4      34:05.5      0:35.4
    3    266  Jack Janovick          10      12           18        18:41.4      52:46.9      1:56.4
    4    258  Zachary Anderson       9       15           33        18:51.2    1:11:38.2      2:06.2
    5    262  Dylan Estes            9       26           59        19:41.1    1:31:19.3      2:56.1
    6    273  Aidan Smith            11      28           87        20:05.6    1:51:25.0      3:20.5
    7    268  Ryland O'Hanlon        11      37          124        20:28.2    2:11:53.2      3:43.2
    8    275  Jacob Tysver           10   More Than  7           20:50.2    2:32:43.4      4:05.2
    9    274  Skyler Smitheran       10   More Than  7           21:00.0    2:53:43.5      4:15.0
   10    269  Walker Roberts         10   More Than  7           22:14.1    3:15:57.7      5:29.1
   11    260  Blake Bunker           10   More Than  7           22:44.5    3:38:42.2      5:59.4
   12    270  Kevin Sandord          11   More Than  7           23:02.7    4:01:44.9      6:17.6
   13    271  Payton Schulte         12   More Than  7           23:08.4    4:24:53.4      6:23.4
   14    265  Cody Hockett           10   More Than  7           23:11.9    4:48:05.4      6:26.9
   15    263  Braeden George         12   More Than  7           24:36.3    5:12:41.7      7:51.3
   16    267  Michael Mader          9    More Than  7           26:59.1    5:39:40.9     10:14.1

Shawnee Heights    Finish Position -     2

  Team Score (places):  63  Team Score (times):    1:31:19.4   Average Time: 18:15.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    235  Jackson Esquibel       11       3            3        16:47.7      16:47.7      0:02.7
    2    245  Kory Sutton            12       6            9        17:21.6      34:09.4      0:36.6
    3    229  Evan Carter            10       8           17        18:12.1      52:21.6      1:27.1
    4    243  Isaac Song             10      21           38        19:19.0    1:11:40.6      2:34.0
    5    244  Landon Staneic         11      25           63        19:38.7    1:31:19.4      2:53.7
    6    231  Mason Deitcher         11      35           98        20:24.7    1:51:44.1      3:39.7
    7    234  Max Esquibel           9       44          142        20:39.0    2:12:23.2      3:54.0
    8    237  Connor Knernschield    9    More Than  7           21:30.2    2:33:53.4      4:45.1
    9    226  Carson Anderson        10   More Than  7           22:18.3    2:56:11.8      5:33.3
   10    225  Noah Allen             9    More Than  7           22:19.5    3:18:31.4      5:34.5
   11    233  Cesar Esparza          9    More Than  7           22:22.7    3:40:54.1      5:37.7
   12    239  Alex Narsh             10   More Than  7           22:27.1    4:03:21.3      5:42.1
   13    240  Landon Patrick         9    More Than  7           22:57.6    4:26:18.9      6:12.5
   14    238  Jacob Lehmann          11   More Than  7           23:11.1    4:49:30.0      6:26.1
   15    236  Ethan Green            9    More Than  7           23:38.1    5:13:08.2      6:53.1
   16    242  Tristan Scott          12   More Than  7           23:40.7    5:36:48.9      6:55.6
   17    230  Brock Corley           10   More Than  7           29:23.0    6:06:12.0     12:38.0

Eudora    Finish Position -     3

  Team Score (places):  93  Team Score (times):    1:34:55.9   Average Time: 18:59.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     98  Zach Arnold            11       4            4        17:06.2      17:06.2      0:21.2
    2    109  Jonas Staples          12      13           17        18:42.4      35:48.7      1:57.4
    3    101  Alex Clobes            11      17           34        19:07.3      54:56.0      2:22.2
    4    100  Wesley Borger          11      27           61        19:42.3    1:14:38.3      2:57.3
    5    103  Ethan Gales            12      32           93        20:17.5    1:34:55.9      3:32.4
    6    111  Noah VanFoeken         12      46          139        20:55.3    1:55:51.2      4:10.3
    7    102  Jackson Dines          12      59          198        21:30.3    2:17:21.5      4:45.2
    8    105  Aidan Mack             10   More Than  7           22:15.4    2:39:37.0      5:30.4
    9    110  Nate VanFoeken         10   More Than  7           22:48.0    3:02:25.1      6:03.0
   10     99  Gavan Becker           9    More Than  7           22:57.5    3:25:22.6      6:12.5
   11    104  Andrew Lord            10   More Than  7           26:47.2    3:52:09.8     10:02.2
   12    108  Miles Morford          11   More Than  7           27:13.2    4:19:23.1     10:28.1
   13    106  Charlie Martin         10   More Than  7           28:14.6    4:47:37.7     11:29.6

Basehor-Linwood High School    Finish Position -     4

  Team Score (places): 119  Team Score (times):    1:37:46.1   Average Time: 19:33.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     11  Cody Ford              12      10           10        18:30.4      18:30.4      1:45.3
    2      6  Jimmy Bramah           12      23           33        19:23.8      37:54.2      2:38.7
    3     10  Jacson Cruse           10      24           57        19:25.5      57:19.7      2:40.4
    4     25  Andrew Schmidling      10      29           86        20:08.4    1:17:28.1      3:23.4
    5     16  Lane Lamping           10      33          119        20:17.9    1:37:46.1      3:32.9
    6     14  Blake Kite             10      47          166        21:00.3    1:58:46.4      4:15.3
    7     29  Evan Vielhauer         11      50          216        21:11.2    2:19:57.7      4:26.1
    8     15  Sebastian Laffoon      11   More Than  7           21:41.7    2:41:39.4      4:56.6
    9     28  Gannon Suarez          10   More Than  7           21:54.7    3:03:34.1      5:09.6
   10     26  Kyler Snyder           11   More Than  7           21:57.3    3:25:31.4      5:12.3
   11      7  Aiden Burkhart         12   More Than  7           22:06.8    3:47:38.2      5:21.7
   12     21  Marcus Otero           11   More Than  7           22:12.7    4:09:51.0      5:27.7
   13     20  Gage O'Callaghan       10   More Than  7           22:25.9    4:32:16.9      5:40.9
   14      8  Logan Cissell          9    More Than  7           22:27.5    4:54:44.4      5:42.5
   15     12  James Henderson        10   More Than  7           22:33.1    5:17:17.6      5:48.1
   16     27  Brandon Stawinski      10   More Than  7           22:38.4    5:39:56.1      5:53.4
   17      9  Gage Coffman           10   More Than  7           22:40.2    6:02:36.4      5:55.2
   18     23  Klayton Saultz         9    More Than  7           22:53.2    6:25:29.6      6:08.2
   19     22  Joshua Reutlinger      10   More Than  7           23:54.7    6:49:24.3      7:09.6
   20     18  James Leintz           9    More Than  7           24:52.3    7:14:16.7      8:07.3
   21     30  Wesley Yang            11   More Than  7           25:04.1    7:39:20.8      8:19.1
   22     17  Warren Leintz          9    More Than  7           25:58.1    8:05:19.0      9:13.1
   23      5  Spencer Black          10   More Than  7           29:21.7    8:34:40.7     12:36.6
   24     24  Chris Schlag           9    More Than  7           30:23.4    9:05:04.1     13:38.4
   25     19  Michael March          9    More Than  7           31:35.6    9:36:39.8     14:50.6

Holton High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 131  Team Score (times):    1:38:31.5   Average Time: 19:42.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    150  Jacob Warner           9       18           18        19:10.4      19:10.4      2:25.4
    2    146  Rylan Pittaway         11      19           37        19:13.6      38:24.0      2:28.5
    3    144  Brayden Peek           10      20           57        19:17.7      57:41.8      2:32.7
    4    147  Nathan Shupe           12      31           88        20:13.7    1:17:55.5      3:28.7
    5    136  Sheldon Conley         12      43          131        20:35.9    1:38:31.5      3:50.9
    6    133  Ryan Barrow            9       48          179        21:01.9    1:59:33.5      4:16.9
    7    148  Nolan Tomlinson        12      63          242        21:54.7    2:21:28.2      5:09.7
    8    149  Jeff Warner            11   More Than  7           22:44.5    2:44:12.8      5:59.5
    9    134  Daniel Callahan        9    More Than  7           22:55.7    3:07:08.5      6:10.7
   10    141  Andy Kimberlin         10   More Than  7           23:28.3    3:30:36.9      6:43.3
   11    142  Carter Meerpohl        10   More Than  7           24:07.3    3:54:44.2      7:22.3
   12    132  Fred Apel              12   More Than  7           24:23.3    4:19:07.6      7:38.3
   13    137  Kerrick DeDonder       9    More Than  7           24:38.2    4:43:45.8      7:53.1
   14    135  Carter Colberg         10   More Than  7           26:09.6    5:09:55.4      9:24.5
   15    151  Adam Watkins           11   More Than  7           28:42.9    5:38:38.3     11:57.8
   16    143  Monte Mitchell         9    More Than  7           28:56.7    6:07:35.1     12:11.7
   17    139  Jace Huyett            10   More Than  7           33:12.8    6:40:48.0     16:27.8
   18    140  Jacob Huyett           10   More Than  7           35:11.6    7:15:59.6     18:26.6

KC Christian    Finish Position -     6

  Team Score (places): 135  Team Score (times):    1:36:54.4   Average Time: 19:22.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    177  Spencer Mumford        11       2            2        16:47.6      16:47.6      0:02.6
    2    172  Nathan Connealy        11       9           11        18:26.0      35:13.7      1:41.0
    3    178  Andrew Schumacher      11      16           27        19:03.2      54:16.9      2:18.2
    4    170  Owen Alexander         9       51           78        21:11.7    1:15:28.6      4:26.7
    5    176  Levi Mong              10      57          135        21:25.7    1:36:54.4      4:40.6
    6    180  James Vander Ark       12      69          204        23:07.4    2:00:01.8      6:22.4
    7    171  Hayden Amstutz         10      72          276        24:14.6    2:24:16.4      7:29.5
    8    175  Jacob Lira             10   More Than  7           24:20.7    2:48:37.2      7:35.7
    9    179  Ryan Shipp             11   More Than  7           25:08.0    3:13:45.2      8:23.0
   10    174  Judah Gibson           10   More Than  7           26:33.0    3:40:18.3      9:48.0

Blue Valley Southwest    Finish Position -     7

  Team Score (places): 210  Team Score (times):    1:43:11.5   Average Time: 20:38.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     74  Cameron Paschke        9       22           22        19:23.3      19:23.3      2:38.2
    2     73  Gabe Lewis             10      40           62        20:33.8      39:57.1      3:48.8
    3     77  Alex Roberts           9       41          103        20:34.5    1:00:31.7      3:49.5
    4     68  Max Clark              10      52          155        21:16.7    1:21:48.5      4:31.7
    5     70  Lucca Franzoni         9       55          210        21:23.0    1:43:11.5      4:38.0
    6     67  Rohan Chalamalasetti   9       60          270        21:44.7    2:04:56.2      4:59.7
    7     78  Noah Russell           9       74          344        24:44.5    2:29:40.7      7:59.4
    8     71  Eugene Giam            9    More Than  7           24:57.0    2:54:37.8      8:12.0
    9     75  Sean Quijano           11   More Than  7           25:12.6    3:19:50.4      8:27.5
   10     76  William Ravanesi       11   More Than  7           28:58.2    3:48:48.7     12:13.2
   11     66  Marco Carrillo         12   More Than  7           29:38.0    4:18:26.7     12:53.0
   12     69  Charlie Collins        9    More Than  7           30:25.1    4:48:51.9     13:40.1

Bonner Spring High School    Finish Position -     8

  Team Score (places): 226  Team Score (times):    1:46:41.4   Average Time: 21:20.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     88  Caden Campbell         11       7            7        17:23.7      17:23.7      0:38.6
    2     89  Clayce Dow             12      11           18        18:34.6      35:58.4      1:49.6
    3     91  Braedyn Wells          9       64           82        22:11.9      58:10.3      5:26.9
    4     85  Tyler Beets            10      71          153        24:08.1    1:22:18.5      7:23.1
    5     90  Gioele Pupilli         11      73          226        24:22.8    1:46:41.4      7:37.8
    6     86  Landon Bragg           10      75          301        24:45.6    2:11:27.0      8:00.5
    7     87  Adrian Calderon        10      81          382        34:23.4    2:45:50.4     17:38.4

Pleasant Ridge High School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 243  Team Score (times):    1:45:36.9   Average Time: 21:07.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    218  Andrew Stewart         11      34           34        20:21.0      20:21.0      3:35.9
    2    210  Tristen Baker          12      39           73        20:29.3      40:50.3      3:44.3
    3    213  Canon Duncan           10      49          122        21:06.7    1:01:57.1      4:21.6
    4    214  Coben Hoppe            10      56          178        21:24.1    1:23:21.2      4:39.1
    5    216  Hank Lance             10      65          243        22:15.6    1:45:36.9      5:30.6
    6    211  Wyatt Baker            9       67          310        22:37.0    2:08:13.9      5:52.0
    7    215  Nathan Hutchens        10      68          378        22:40.0    2:30:53.9      5:54.9
    8    217  Jack Maley             10   More Than  7           25:32.1    2:56:26.1      8:47.1

Piper    Finish Position -    10

  Team Score (places): 252  Team Score (times):    1:45:30.2   Average Time: 21:06.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    196  Grayson Lamb           11      42           42        20:35.2      20:35.2      3:50.1
    2    194  Kellen Heier           10      45           87        20:42.2      41:17.4      3:57.2
    3    201  Trenton Wiehe          11      53          140        21:20.6    1:02:38.1      4:35.6
    4    191  Dane Bakarich          10      54          194        21:22.8    1:24:00.9      4:37.7
    5    193  Makao Groneman         11      58          252        21:29.3    1:45:30.2      4:44.3
    6    195  Lukas Hein             11      61          313        21:45.4    2:07:15.7      5:00.4
    7    198  Nate Leduc             10      62          375        21:50.6    2:29:06.3      5:05.5
    8    199  Waylen Miller          11   More Than  7           22:18.2    2:51:24.5      5:33.2
    9    200  John Vaughan           10   More Than  7           23:28.7    3:14:53.2      6:43.6
   10    197  Cody Layton            11   More Than  7           23:53.0    3:38:46.3      7:08.0

Veritas    Finish Position -    11

  Team Score (places): 262  Team Score (times):    1:50:40.4   Average Time: 22:08.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    305  Noah Luke              12      14           14        18:47.0      18:47.0      2:02.0
    2    307  Gavin Oberzan          10      36           50        20:24.8      39:11.9      3:39.8
    3    306  Max McCleary           9       66          116        22:30.3    1:01:42.2      5:45.2
    4    303  Mark Eagleman          11      70          186        23:15.4    1:24:57.6      6:30.4
    5    304  Gabe Kumar             9       76          262        25:42.7    1:50:40.4      8:57.7
    6    308  Ethan Olmsted          9       80          342        32:26.7    2:23:07.1     15:41.7

Sumner    Finish Position -    12

  Team Score (places): 302  Team Score (times):    2:01:16.1   Average Time: 24:15.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    294  Anthony Mendez         11      30           30        20:11.7      20:11.7      3:26.6
    2    292  Marcus Dierks          12      38           68        20:29.0      40:40.7      3:44.0
    3    291  Joseph Contreras       11      77          145        26:03.4    1:06:44.2      9:18.4
    4    290  Elijah Alterman        11      78          223        26:27.2    1:33:11.5      9:42.2
    5    293  Samuel Lian            11      79          302        28:04.6    2:01:16.1     11:19.5

Bishop Ward    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     57  Tyler Holmes           10   Less Than  5           20:17.3      20:17.3      3:32.3
    2     54  Rolando Calderon       10   Less Than  5           23:27.6      43:44.9      6:42.6
    3     58  David Vazquez          9    Less Than  5           24:50.5    1:08:35.5      8:05.5
    4     55  Immanuel Campell       12   Less Than  5           28:43.4    1:37:19.0     11:58.4

Atchison High school    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1      3  Chris Tschauder        11   Less Than  5           18:32.9      18:32.9      1:47.8
    2      2  Aedan Ostertag         10   Less Than  5           23:01.6      41:34.5      6:16.6
    3      1  David Cain             12   Less Than  5           25:14.0    1:06:48.6      8:29.0

Turner    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    300  Sedric Scott           9    Less Than  5           21:13.4      21:13.4      4:28.4
    2    299  Michael Horton         12   Less Than  5           25:01.0      46:14.4      8:16.0
    3    301  Jaret Smith            9    Less Than  5           31:42.8    1:17:57.2     14:57.7

Bishop Seabury Academy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     50  Roman Ardery           9    Less Than  5           27:31.9      27:31.9     10:46.9
    2     51  Riku Hickman           9    Less Than  5           31:59.3      59:31.3     15:14.3

JC Harmon High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    169  Boy Harmon             12   Less Than  5           23:38.7      23:38.7      6:53.6
    2    162  Hezekiah Tull          11   Less Than  5           24:20.2      47:59.0      7:35.2
Top

Overall Finish List - Girls

7th Grade Girls

Team


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    557  Ava Caldwell          Monticello Trails Middle School         14:13.6  7:07/M    7 
    2      2    380  Leah Barnhart         EMS                                     15:06.3  7:33/M    7 
    3  (< 5)    726  Emilia Mast           Veritas                                 15:43.9  7:52/M    7 
    4      3    511  Lexi Lamberson        Mill Creek Middle School                15:44.7  7:52/M    7 
    5      4    454  Piper Kobs            Lansing                                 15:47.4  7:54/M    7 
    6      5    502  Eva Cherrito          Mill Creek Middle School                16:05.0  8:03/M    7 
    7      6    744  Sienna Anthony        Westridge                               16:06.8  8:03/M    7 
    8      7    561  Lauren Rasdall        Monticello Trails Middle School         16:10.3  8:05/M    7 
    9      8    519  Brooklyn Walker       Mill Creek Middle School                16:23.1  8:12/M    7 
   10      9    754  Megan Rowlett         Westridge                               16:23.2  8:12/M    7 
   11  (< 5)    415  Lilly Naylor          Holton Middle School                    16:24.4  8:12/M    7 
   12     10    500  Fernanda Acosta       Mill Creek Middle School                16:27.0  8:14/M    7 
   13     11    746  Adalyn Cox            Westridge                               16:32.1  8:16/M    7 
   14     12    627  Alexis Bayless        Piper MS                                16:39.2  8:20/M    7 
   15  (< 5)    414  Ava Clayton           Holton Middle School                    16:40.9  8:20/M    7 
   16     13    387  Lillian Mueting       EMS                                     16:52.7  8:26/M    7 
   17     14    448  Kendall Bankston      Lansing                                 17:08.5  8:34/M    7 
   18     15    388  Lucy Pratt            EMS                                     17:15.5  8:38/M    7 
   19     16    517  Quinn Slattery        Mill Creek Middle School                17:24.1  8:42/M    7 
   20     17    695  Anna Gepner           Tonganoxie                              17:29.0  8:45/M    7 
   21     18    694  Jaia Bosley           Tonganoxie                              17:30.2  8:45/M    7 
   22     19    381  Gracie Broers         EMS                                     17:35.5  8:48/M    7 
   23     20    560  Lindsey Maxwell       Monticello Trails Middle School         17:36.1  8:48/M    7 
   24     21    450  Rachel Dowty          Lansing                                 17:41.5  8:51/M    7 
   25  (< 5)    721  O'Hara Garcia         Turner                                  17:47.1  8:54/M    7 
   26     22    634  Kate Lockamy          Piper MS                                17:49.5  8:55/M    7 
   27     23    424  Cedar Bond            KC Christian School                     17:58.0  8:59/M    7 
   28  (< 5)    606  Alexis Kunz           Patton                                  18:00.5  9:00/M    7 
   29     24    429  June Johnson          KC Christian School                     18:05.8  9:03/M    7 
   30     25    452  Naomi Jorgensen       Lansing                                 18:14.9  9:07/M    7 
   31  (< 5)    607  Mallory Whitney       Patton                                  18:15.1  9:08/M    7 
   32     26    503  Ila Clark             Mill Creek Middle School                18:23.2  9:12/M    7 
   33     27    383  Ella Dines            EMS                                     18:38.0  9:19/M    7 
   34     28    625  Elle Axman            Piper MS                                19:06.3  9:33/M    7 
   35     29    389  Adalyn Ramirez        EMS                                     19:06.8  9:33/M    7 
   36  (< 5)    311  Emma Finnegan         Atchison Middle school                  19:13.4  9:37/M    7 
   37     30    508  Isabella Headley      Mill Creek Middle School                19:16.7  9:38/M    7 
   38     31    325  Norah O’Donnell       Basehor-Linwood Middle School           19:27.3  9:44/M    7 
   39     32    747  Emery Goodwin         Westridge                               19:34.2  9:47/M    7 
   40  (> 7)    506  Isabella Green        Mill Creek Middle School                19:49.4  9:55/M    7 
   41  (< 5)    476  Kylie Mall            Lexington Trails Middle School          19:51.9  9:56/M    7 
   42  (> 7)    501  Ayla Burford          Mill Creek Middle School                19:53.9  9:57/M    7 
   43  (< 5)    727  Amelia Rozzie         Veritas                                 20:02.0 10:01/M    7 
   44  (< 5)    728  Juliana Yakluk-Shults Veritas                                 20:07.9 10:04/M    7 
   45  (> 7)    510  Mia Kenkel            Mill Creek Middle School                20:15.2 10:08/M    7 
   46     33    324  Grace Jansen          Basehor-Linwood Middle School           20:22.3 10:11/M    7 
   47     34    751  Palmer McLaughlin     Westridge                               20:27.5 10:14/M    7 
   48     35    698  Avery Smith           Tonganoxie                              20:30.7 10:15/M    7 
   49  (> 7)    518  Bethel Tolla          Mill Creek Middle School                20:40.1 10:20/M    7 
   50  (< 5)    734  Gwen Weisner          Warren                                  20:42.9 10:21/M    7 
   51  (< 5)    609  Samantha Messer       Patton                                  20:51.2 10:26/M    7 
   52     36    327  Cailyn Young          Basehor-Linwood Middle School           20:51.8 10:26/M    7 
   53     37    318  Easton Bosley         Basehor-Linwood Middle School           20:54.9 10:27/M    7 
   54     38    640  Stella Utter          Piper MS                                20:59.2 10:30/M    7 
   55  (< 5)    312  Lilly Hughes          Atchison Middle school                  21:00.4 10:30/M    7 
   56  (< 5)    675  Makayla Hutchens      Pleasant Ridge Middle School            21:01.9 10:31/M    7 
   57     39    428  Emmy Eddy             KC Christian School                     21:21.9 10:41/M    7 
   58  (< 5)    683  Amelie Kemnitz        St. Benedict Catholic School (SBCS)     21:23.2 10:42/M    7 
   59  (< 5)    474  Violet Bailey         Lexington Trails Middle School          21:32.9 10:46/M    7 
   60     40    630  Giani Castro          Piper MS                                21:33.2 10:47/M    7 
   61     41    455  Katherine Wangsgaard  Lansing                                 21:38.0 10:49/M    7 
   62     42    697  Brooke Nihart         Tonganoxie                              21:40.4 10:50/M    7 
   63  (< 5)    684  Lillian Werring       St. Benedict Catholic School (SBCS)     21:41.6 10:51/M    7 
   64     43    562  Logan Stafford        Monticello Trails Middle School         21:45.5 10:53/M    7 
   65     44    425  Sarah Schumacher      KC Christian School                     21:54.3 10:57/M    7 
   66     45    427  Addison Reimer        KC Christian School                     22:00.2 11:00/M    7 
   67     46    629  Kyndal Bruntz         Piper MS                                22:02.8 11:01/M    7 
   68  (< 5)    475  Avery Clem            Lexington Trails Middle School          22:05.3 11:03/M    7 
   69  (> 7)    505  ANNIE GILL            Mill Creek Middle School                22:14.9 11:07/M    7 
   70     47    559  Ava Manning           Monticello Trails Middle School         22:35.2 11:18/M    7 
   71  (> 7)    513  Madeline Lawson       Mill Creek Middle School                22:35.6 11:18/M    7 
   72     48    745  Aubrey Armour         Westridge                               23:30.2 11:45/M    7 
   73     49    453  GG Kane               Lansing                                 23:42.2 11:51/M    7 
   74     50    385  Rachel Magett         EMS                                     23:53.2 11:57/M    7 
   75  (> 7)    382  Alyssa Brunson        EMS                                     23:56.1 11:58/M    7 
   76     51    753  Taylor Rose-McMillin  Westridge                               24:02.9 12:01/M    7 
   77  (> 7)    749  Ridley Holstrom       Westridge                               24:04.4 12:02/M    7 
   78     52    696  Cadence Lowe          Tonganoxie                              24:05.3 12:03/M    7 
   79  (> 7)    752  Lily McRoberts        Westridge                               24:17.5 12:09/M    7 
   80     53    449  Anna Brown            Lansing                                 24:49.5 12:25/M    7 
   81  (< 5)    370  Alondra Martinez      Clark Middle School                     24:50.7 12:25/M    7 
   82     54    322  Macie Gordon          Basehor-Linwood Middle School           25:05.0 12:33/M    7 
   83     55    319  Kolbi Burch           Basehor-Linwood Middle School           25:13.9 12:37/M    7 
   84  (> 7)    504  Emma Cooper           Mill Creek Middle School                25:18.6 12:39/M    7 
   85  (> 7)    512  Ellie Lancaster       Mill Creek Middle School                25:18.9 12:39/M    7 
   86  (> 7)    515  Greta Phillips        Mill Creek Middle School                25:44.6 12:52/M    7 
   87  (> 7)    514  Addison O'Brien       Mill Creek Middle School                25:45.4 12:53/M    7 
   88     56    632  Aubrey Howard         Piper MS                                25:50.1 12:55/M    7 
   89  (< 5)    723  Anna Hudson           Turner                                  25:53.5 12:57/M    7 
   90     57    430  Emery Daugharthy      KC Christian School                     25:56.8 12:58/M    7 
   91  (< 5)    722  Stella Chowning       Turner                                  26:04.5 13:02/M    7 
   92     58    323  Harper Janes          Basehor-Linwood Middle School           26:20.8 13:10/M    7 
   93  (> 7)    507  Ella Haney            Mill Creek Middle School                26:21.8 13:11/M    7 
   94     59    422  Ava Bartlett          KC Christian School                     26:28.1 13:14/M    7 
   95  (> 7)    423  Lucy Johnson          KC Christian School                     26:28.2 13:14/M    7 
   96  (> 7)    748  Sara Guzman           Westridge                               27:02.9 13:31/M    7 
   97  (> 7)    750  Nevaeh Kellum         Westridge                               27:50.0 13:55/M    7 
   98  (< 5)    610  Cleo Green            Patton                                  27:52.1 13:56/M    7 
   99  (> 7)    390  Macie Thill           EMS                                     28:27.8 14:14/M    7 
  100  (> 7)    386  Haley Morris          EMS                                     28:56.0 14:28/M    7 

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101  (> 7)    637  Abigail Maskil        Piper MS                                30:17.2 15:09/M    7 
  102  (> 7)    636  Alenitza Marino       Piper MS                                30:20.1 15:10/M    7 
  103  (> 7)    639  Deneka Nielsen        Piper MS                                30:20.9 15:10/M    7 
  104  (< 5)    724  Lilli Parker          Turner                                  31:53.7 15:57/M    7 
  105  (> 7)    642  Khadija Zaman         Piper MS                                32:54.4 16:27/M    7 
  106  (< 5)    477  Ally Pedley           Lexington Trails Middle School          34:49.5 17:25/M    7 



Top

Overall Finish List - Girls

8th Grade Girls

Team


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    339  Henley Erickson       Basehor-Linwood Middle School           14:24.8  7:12/M    8 
    2      2    536  Audrey Howard         Mill Creek Middle School                14:29.0  7:15/M    8 
    3      3    345  Miley Locke           Basehor-Linwood Middle School           14:58.5  7:29/M    8 
    4      4    461  Katelyn Johannes      Lansing                                 15:02.7  7:31/M    8 
    5      5    582  Alyssa Emo            Monticello Trails Middle School         15:06.2  7:33/M    8 
    6      6    534  Reagan Doyle          Mill Creek Middle School                15:18.9  7:39/M    8 
    7      7    535  Jordyn Garvey         Mill Creek Middle School                15:21.3  7:41/M    8 
    8      8    590  Mabry Sykes           Monticello Trails Middle School         15:25.8  7:43/M    8 
    9      9    460  Elleana Banker        Lansing                                 15:29.4  7:45/M    8 
   10     10    539  Olivia Meneses        Mill Creek Middle School                15:42.6  7:51/M    8 
   11  (< 5)    618  Kelsie Kudzia         Patton                                  15:43.7  7:52/M    8 
   12     11    465  Claire Vodarick       Lansing                                 15:48.0  7:54/M    8 
   13     12    581  Kate Culbertson       Monticello Trails Middle School         15:58.2  7:59/M    8 
   14     13    344  Delaney Locke         Basehor-Linwood Middle School           16:05.8  8:03/M    8 
   15     14    583  Allyse Fulps          Monticello Trails Middle School         16:08.9  8:04/M    8 
   16     15    589  Emma Stapp            Monticello Trails Middle School         16:30.6  8:15/M    8 
   17     16    580  Aniston Crabtree      Monticello Trails Middle School         16:33.6  8:17/M    8 
   18     17    587  Taylor Parks          Monticello Trails Middle School         16:36.0  8:18/M    8 
   19     18    346  Alexis Lovell         Basehor-Linwood Middle School           16:40.9  8:20/M    8 
   20     19    776  Natalie Maloney       Westridge                               16:43.3  8:22/M    8 
   21     20    353  Leila Waitley         Basehor-Linwood Middle School           16:59.9  8:30/M    8 
   22  (< 5)    314  Allyson Hanzel        Atchison Middle school                  17:08.8  8:34/M    8 
   23     21    464  Grace Steger          Lansing                                 17:10.6  8:35/M    8 
   24  (< 5)    711  Abby Burkart          Tonganoxie                              17:12.2  8:36/M    8 
   25  (< 5)    660  Breckyn Shaw          Piper MS                                17:13.0  8:37/M    8 
   26     22    462  Rachael Mack          Lansing                                 17:18.9  8:39/M    8 
   27  (< 5)    739  Savannah Mora         Warren                                  17:22.4  8:41/M    8 
   28  (< 5)    659  Aubrey Lampson        Piper MS                                17:32.7  8:46/M    8 
   29     23    341  Helen Habjan          Basehor-Linwood Middle School           17:42.0  8:51/M    8 
   30     24    340  Lainie Galvan         Basehor-Linwood Middle School           17:54.8  8:57/M    8 
   31     25    781  Kylee Pappageorge     Westridge                               17:56.4  8:58/M    8 
   32     26    407  Kianna Merz           EMS                                     18:04.4  9:02/M    8 
   33     27    542  Chloe Yamaashi        Mill Creek Middle School                18:06.2  9:03/M    8 
   34  (< 5)    712  Kylee Cobb            Tonganoxie                              18:12.4  9:06/M    8 
   35  (> 7)    343  Olivia Lightener      Basehor-Linwood Middle School           18:16.8  9:08/M    8 
   36  (> 7)    348  Lacey Pointelin       Basehor-Linwood Middle School           18:34.3  9:17/M    8 
   37     28    538  Lily MacDougall       Mill Creek Middle School                18:37.1  9:19/M    8 
   38  (> 7)    349  Kara Skinner          Basehor-Linwood Middle School           18:39.3  9:20/M    8 
   39  (< 5)    376  Lydia Fritz           Clark Middle School                     18:42.9  9:21/M    8 
   40  (< 5)    732  Grace Christline      Veritas                                 18:48.8  9:24/M    8 
   41  (> 7)    338  Olivia Anaya          Basehor-Linwood Middle School           18:52.5  9:26/M    8 
   42     29    774  Ada Knechtel          Westridge                               18:53.6  9:27/M    8 
   43     30    466  Alicen Yedlinsky      Lansing                                 19:09.4  9:35/M    8 
   44  (< 5)    661  Jaslyn Wiseman        Piper MS                                19:11.1  9:36/M    8 
   45     31    486  Ginny Landrum         Lexington Trails Middle School          19:17.7  9:39/M    8 
   46     32    463  Hallie Sohn           Lansing                                 19:18.3  9:39/M    8 
   47     33    408  Evey Steel            EMS                                     19:19.4  9:40/M    8 
   48  (> 7)    584  Molly Gilmore         Monticello Trails Middle School         19:20.9  9:40/M    8 
   49     34    775  Scarlett Lifferth     Westridge                               19:29.0  9:45/M    8 
   50     35    771  Lilah Abe             Westridge                               19:32.6  9:46/M    8 
   51     36    533  Clara Budimlija       Mill Creek Middle School                19:38.7  9:49/M    8 
   52     37    406  Lexi Baumann          EMS                                     19:42.0  9:51/M    8 
   53     38    405  Lizzie Baker          EMS                                     19:43.3  9:52/M    8 
   54  (> 7)    352  Laney Unruh           Basehor-Linwood Middle School           19:45.7  9:53/M    8 
   55     39    403  Brooklynn Akers       EMS                                     19:50.9  9:55/M    8 
   56     40    489  Willa Prothro         Lexington Trails Middle School          20:05.0 10:03/M    8 
   57  (< 5)    738  Addison Gardner       Warren                                  20:05.2 10:03/M    8 
   58  (> 7)    350  Annabella Speer       Basehor-Linwood Middle School           20:06.8 10:03/M    8 
   59  (> 7)    541  Hannah Schinault      Mill Creek Middle School                20:29.6 10:15/M    8 
   60     41    484  Elizabeth Fullmer     Lexington Trails Middle School          20:42.3 10:21/M    8 
   61     42    487  Elodie Monroe         Lexington Trails Middle School          20:53.9 10:27/M    8 
   62  (> 7)    347  Lexi Pate             Basehor-Linwood Middle School           20:56.1 10:28/M    8 
   63  (> 7)    342  Kennedy Kramer        Basehor-Linwood Middle School           20:56.1 10:28/M    8 
   64     43    482  Julia Friedman        Lexington Trails Middle School          21:05.3 10:33/M    8 
   65     44    778  Madeline Quade        Westridge                               21:11.7 10:36/M    8 
   66  (> 7)    548  Kyralynn Garcia       Mill Creek Middle School                21:24.5 10:42/M    8 
   67  (< 5)    679  Taylor Forbes         Pleasant Ridge Middle School            21:30.0 10:45/M    8 
   68  (< 5)    678  Miranda McKiddy       Pleasant Ridge Middle School            21:42.3 10:51/M    8 
   69     45    780  Audrey Whitaker       Westridge                               21:57.2 10:59/M    8 
   70  (< 5)    377  Eden Gilley           Clark Middle School                     22:01.8 11:01/M    8 
   71  (> 7)    777  Kate Miller           Westridge                               22:02.1 11:01/M    8 
   72  (> 7)    540  Adelyn Riley          Mill Creek Middle School                22:08.1 11:04/M    8 
   73  (> 7)    586  Harper Long           Monticello Trails Middle School         22:09.3 11:05/M    8 
   74     46    485  Olivia Keefer         Lexington Trails Middle School          22:32.4 11:16/M    8 
   75  (> 7)    588  Isabella Shute        Monticello Trails Middle School         22:55.7 11:28/M    8 
   76  (> 7)    772  Genevieve Barnes      Westridge                               23:55.9 11:58/M    8 
   77  (< 5)    713  Emilee Wehmeyer       Tonganoxie                              24:25.6 12:13/M    8 
   78  (< 5)    658  Mars Kohrs            Piper MS                                24:44.5 12:22/M    8 
   79  (> 7)    532  Isabella Brush        Mill Creek Middle School                24:53.5 12:27/M    8 
   80     47    404  Lola Anacker          EMS                                     25:02.1 12:31/M    8 
   81     48    483  Sarah Follmer         Lexington Trails Middle School          25:58.9 12:59/M    8 
   82  (> 7)    490  Kayleigh Roschak      Lexington Trails Middle School          28:38.5 14:19/M    8 



Top

Overall Finish List - Girls

High School Girls

Team


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    204  Grace Hanson          Piper                                   19:47.5  6:23/M    12
    2      2    123  Hanna Keltner         Eudora                                  21:00.8  6:47/M    10
    3      3    127  Sydney Owens          Eudora                                  21:35.1  6:58/M    11
    4      4    287  Kate Penhallow        Spring Hill                             21:41.6  7:00/M    11
    5      5    119  Phoebe Fletcher       Eudora                                  21:44.8  7:01/M    12
    6      6    288  Sophie Rivers         Spring Hill                             22:01.9  7:06/M    9 
    7      7     46  Tessa Turner          Basehor-Linwood High School             22:19.8  7:12/M    10
    8      8    126  Liz Mueting           Eudora                                  22:31.7  7:16/M    12
    9      9     40  Anna McKnight         Basehor-Linwood High School             22:42.4  7:20/M    11
   10     10     92  Cora Dow              Bonner Spring High School               22:45.2  7:20/M    9 
   11     11    279  Payton Hines          Spring Hill                             22:57.0  7:24/M    12
   12     12     39  Sarah McKnight        Basehor-Linwood High School             23:06.2  7:27/M    9 
   13     13    284  Legacy Murphy         Spring Hill                             23:06.7  7:27/M    10
   14     14    289  Kylie Rogers          Spring Hill                             23:13.9  7:30/M    11
   15     15    219  Alexis Blackard       Pleasant Ridge High School              23:15.7  7:30/M    9 
   16     16    257  Verena Trollman       Shawnee Heights                         23:32.8  7:36/M    11
   17     17    125  Addison Metcalf       Eudora                                  23:53.2  7:42/M    11
   18  (< 5)    182  Rebekah Jenks         KC Christian                            23:54.0  7:43/M    11
   19     18     44  Joelle Self           Basehor-Linwood High School             24:00.8  7:45/M    9 
   20  (< 5)    183  Brooklyn Veer         KC Christian                            24:07.1  7:47/M    10
   21  (< 5)    185  Bella Black           Maur Hill                               24:19.7  7:51/M    9 
   22     19     93  Jenna Knight          Bonner Spring High School               24:31.9  7:55/M    12
   23  (< 5)     53  Josie Kim             Bishop Seabury Academy                  24:32.9  7:55/M    10
   24     20    246  Molly Busenitz        Shawnee Heights                         24:34.3  7:56/M    12
   25     21     45  Emily Steinlage       Basehor-Linwood High School             24:45.3  7:59/M    11
   26     22     32  Madison Buckley       Basehor-Linwood High School             24:47.2  8:00/M    10
   27     23     82  Kiley Shamet          Blue Valley Southwest                   24:51.9  8:01/M    9 
   28     24    124  Abby Keltner          Eudora                                  25:04.9  8:05/M    12
   29     25    281  Jasmine Hunt          Spring Hill                             25:07.5  8:06/M    11
   30     26    252  Brynne Liedtke        Shawnee Heights                         25:07.7  8:06/M    12
   31     27    251  Elizabeth Hogan       Shawnee Heights                         25:08.4  8:07/M    10
   32  (< 5)    296  Karyssa Fugarino      Sumner                                  25:13.0  8:08/M    10
   33     28    152  Eva Cortes            Holton High School                      25:21.3  8:11/M    10
   34     29     80  Ava Horst             Blue Valley Southwest                   25:22.7  8:11/M    9 
   35     30    131  Addison Williams      Eudora                                  25:23.0  8:11/M    9 
   36     31    248  Addison Cooper        Shawnee Heights                         25:35.0  8:15/M    9 
   37     32     97  McKenzi White         Bonner Spring High School               25:36.6  8:16/M    11
   38     33     81  Tigist Quinn          Blue Valley Southwest                   25:38.8  8:16/M    12
   39     34     96  Seraphim Peel         Bonner Spring High School               25:39.7  8:17/M    11
   40     35    221  Alice Mattox          Pleasant Ridge High School              25:43.7  8:18/M    11
   41     36     79  Skyler Fisher         Blue Valley Southwest                   25:46.6  8:19/M    9 
   42     37    161  Grace Selley          Holton High School                      25:51.8  8:21/M    11
   43     38     43  Sadie Parr            Basehor-Linwood High School             25:55.2  8:22/M    10
   44  (< 5)    309  Adelynn Mast          Veritas                                 26:01.1  8:24/M    9 
   45     39    254  Amelia Ostaszewska    Shawnee Heights                         26:01.4  8:24/M    11
   46     40    285  Kiana Navratil        Spring Hill                             26:12.5  8:27/M    11
   47  (> 7)    283  Aubrey Meder          Spring Hill                             26:15.8  8:28/M    9 
   48  (> 7)     13  Irene Regazzi         Basehor-Linwood High School             26:19.2  8:29/M    10
   49     41    206  Ella McGruder         Piper                                   26:30.2  8:33/M    9 
   50     42    156  Katelyn Ingels        Holton High School                      26:30.9  8:33/M    11
   51  (> 7)    116  Ava Dines             Eudora                                  26:34.5  8:34/M    10
   52     43     83  Addison Utting        Blue Valley Southwest                   26:35.1  8:35/M    9 
   53  (< 5)    190  Clare Trotter         Maur Hill                               26:36.4  8:35/M    9 
   54  (> 7)     35  Aubrey Eder           Basehor-Linwood High School             26:36.8  8:35/M    11
   55     44    202  Kennedy Flanagan      Piper                                   26:38.1  8:36/M    12
   56     45     65  Nieves Vazquez        Bishop Ward                             27:02.6  8:43/M    11
   57  (> 7)    277  Molly Frakes          Spring Hill                             27:04.7  8:44/M    9 
   58  (< 5)    187  Cosette Kemnitz       Maur Hill                               27:09.2  8:46/M    10
   59  (> 7)     36  Emeri Erickson        Basehor-Linwood High School             27:10.1  8:46/M    10
   60  (> 7)    115  Marta DiLaura         Eudora                                  27:13.6  8:47/M    11
   61     46    223  Autumn Sass           Pleasant Ridge High School              27:18.3  8:49/M    11
   62     47    253  Ella Myers            Shawnee Heights                         27:23.0  8:50/M    11
   63  (< 5)    184  Scarlett Begley       Maur Hill                               27:28.7  8:52/M    12
   64  (< 5)    297  Lydia Paulsen         Sumner                                  27:31.7  8:53/M    12
   65     48    158  Madeline Murnahan     Holton High School                      27:40.1  8:56/M    12
   66  (> 7)    118  Lizzie Fisher         Eudora                                  27:52.7  9:00/M    10
   67  (> 7)    129  London Scholz         Eudora                                  27:54.9  9:00/M    12
   68     49    205  Deanna Jones          Piper                                   27:56.5  9:01/M    12
   69     50    160  Abigail Schlodder     Holton High School                      27:56.8  9:01/M    10
   70  (> 7)    113  Xin Clobes            Eudora                                  28:01.6  9:02/M    11
   71  (> 7)    280  Hailey Hodge          Spring Hill                             28:15.0  9:07/M    12
   72  (> 7)     42  Adalyn Oswald         Basehor-Linwood High School             28:30.3  9:12/M    9 
   73  (> 7)    247  Mariana Caldino       Shawnee Heights                         28:35.8  9:13/M    10
   74  (> 7)     38  Sage Keefover         Basehor-Linwood High School             28:39.8  9:15/M    11
   75  (> 7)     33  Allison Clegg         Basehor-Linwood High School             28:42.4  9:16/M    10
   76  (> 7)    130  Eden Staples          Eudora                                  28:51.7  9:19/M    9 
   77     51    224  Josie Sloan           Pleasant Ridge High School              28:54.2  9:19/M    11
   78  (> 7)    128  Maria Sagrero         Eudora                                  28:55.0  9:20/M    9 
   79     52    155  Sophia Goombi         Holton High School                      28:57.2  9:20/M    9 
   80  (< 5)    181  Rory Hawk             KC Christian                            28:59.5  9:21/M    11
   81  (> 7)    112  Addy Barnard          Eudora                                  29:04.2  9:23/M    10
   82  (> 7)    282  Gavyn Hurley          Spring Hill                             29:17.1  9:27/M    12
   83     53    154  Elizabeth Goombi      Holton High School                      29:28.6  9:31/M    11
   84  (> 7)    157  Lora Larison          Holton High School                      29:31.4  9:31/M    10
   85  (> 7)    250  McKenna Haltom        Shawnee Heights                         29:42.8  9:35/M    11
   86  (> 7)     31  Lexi Bengston         Basehor-Linwood High School             29:58.6  9:40/M    9 
   87  (> 7)    122  Ashlyn Johnson        Eudora                                  30:02.8  9:42/M    9 
   88  (< 5)      4  Emily Fuhrman         Atchison High school                    30:14.6  9:45/M    11
   89  (> 7)    121  Payton Hoover         Eudora                                  30:15.0  9:45/M    10
   90     54     60  Anastasiia Maibozoda  Bishop Ward                             30:25.7  9:49/M    12
   91  (> 7)     47  Holly Unruh           Basehor-Linwood High School             30:28.2  9:50/M    11
   92     55     95  Taylor Morton         Bonner Spring High School               30:29.8  9:50/M    11
   93     56    208  Leah Wiehe            Piper                                   30:29.9  9:50/M    9 
   94     57    220  Kiersten Kessler      Pleasant Ridge High School              30:56.0  9:59/M    9 
   95  (> 7)    255  Reese Perkins         Shawnee Heights                         31:06.5 10:02/M    10
   96  (> 7)    117  Elorah Ellis          Eudora                                  32:45.2 10:34/M    10
   97     58     94  Savannah Mathis       Bonner Spring High School               32:50.8 10:36/M    9 
   98  (> 7)     37  Rylann Holzbauer      Basehor-Linwood High School             33:01.9 10:39/M    9 
   99  (> 7)    159  Angelica Pol          Holton High School                      33:10.8 10:42/M    12
  100  (> 7)     48  Taylor Wade           Basehor-Linwood High School             33:55.6 10:57/M    10

 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101     59    203  Cassidy Green         Piper                                   34:15.1 11:03/M    11
  102  (> 7)     41  Holly Miller          Basehor-Linwood High School             34:15.5 11:03/M    10
  103  (< 5)    164  Valeria Avila         JC Harmon High School                   34:55.6 11:16/M    11
  104  (< 5)    310  Elizabeth Rozzie      Veritas                                 35:01.5 11:18/M    11
  105  (< 5)    165  Kamahni Jackson       JC Harmon High School                   35:31.7 11:28/M    10
  106     60     64  Valery Santos         Bishop Ward                             36:03.8 11:38/M    12
  107     61     61  Ilene Maldonado       Bishop Ward                             36:11.7 11:41/M    11
  108  (> 7)    256  Emily Richardson      Shawnee Heights                         36:24.0 11:45/M    10
  109     62     59  Amira Ford-Rios       Bishop Ward                             36:24.1 11:45/M    12
  110  (> 7)    278  Lillian Haney         Spring Hill                             36:56.2 11:55/M    12
  111  (> 7)    114  Paityn Dice           Eudora                                  37:03.4 11:57/M    10
  112  (> 7)     34  Elizabeth Cornelius   Basehor-Linwood High School             37:39.3 12:09/M    10
  113  (> 7)     49  Savanna Wheeldon      Basehor-Linwood High School             40:35.5 13:06/M    10
  114  (< 5)    168  Valeriia Perez        JC Harmon High School                   41:26.8 13:22/M    10
  115  (< 5)    298  Kelci Pittman         Sumner                                  41:41.2 13:27/M    10
  116  (> 7)    153  Landri Dieckmann      Holton High School                      41:46.0 13:28/M    9 
  117  (< 5)    295  Lindsey Bruno         Sumner                                  45:56.7 14:49/M    11
Top

Detail Team Results - Girls

7th Grade Girls

Team

Mill Creek Middle School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  42  Team Score (times):    1:22:04.2   Average Time: 16:24.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    511  Lexi Lamberson         7        3            3        15:44.7      15:44.7      1:31.0
    2    502  Eva Cherrito           7        5            8        16:05.0      31:49.8      1:51.4
    3    519  Brooklyn Walker        7        8           16        16:23.1      48:12.9      2:09.4
    4    500  Fernanda Acosta        7       10           26        16:27.0    1:04:40.0      2:13.4
    5    517  Quinn Slattery         7       16           42        17:24.1    1:22:04.2      3:10.4
    6    503  Ila Clark              7       26           68        18:23.2    1:40:27.4      4:09.5
    7    508  Isabella Headley       7       30           98        19:16.7    1:59:44.2      5:03.0
    8    506  Isabella Green         7    More Than  7           19:49.4    2:19:33.7      5:35.8
    9    501  Ayla Burford           7    More Than  7           19:53.9    2:39:27.6      5:40.2
   10    510  Mia Kenkel             7    More Than  7           20:15.2    2:59:42.8      6:01.5
   11    518  Bethel Tolla           7    More Than  7           20:40.1    3:20:23.0      6:26.4
   12    505  ANNIE GILL             7    More Than  7           22:14.9    3:42:38.0      8:01.3
   13    513  Madeline Lawson        7    More Than  7           22:35.6    4:05:13.6      8:21.9
   14    504  Emma Cooper            7    More Than  7           25:18.6    4:30:32.3     11:05.0
   15    512  Ellie Lancaster        7    More Than  7           25:18.9    4:55:51.3     11:05.3
   16    515  Greta Phillips         7    More Than  7           25:44.6    5:21:35.9     11:30.9
   17    514  Addison O'Brien        7    More Than  7           25:45.4    5:47:21.3     11:31.7
   18    507  Ella Haney             7    More Than  7           26:21.8    6:13:43.2     12:08.2

EMS    Finish Position -     2

  Team Score (places):  76  Team Score (times):    1:25:28.2   Average Time: 17:05.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    380  Leah Barnhart          7        2            2        15:06.3      15:06.3      0:52.7
    2    387  Lillian Mueting        7       13           15        16:52.7      31:59.1      2:39.0
    3    388  Lucy Pratt             7       15           30        17:15.5      49:14.6      3:01.8
    4    381  Gracie Broers          7       19           49        17:35.5    1:06:50.1      3:21.8
    5    383  Ella Dines             7       27           76        18:38.0    1:25:28.2      4:24.3
    6    389  Adalyn Ramirez         7       29          105        19:06.8    1:44:35.1      4:53.2
    7    385  Rachel Magett          7       50          155        23:53.2    2:08:28.3      9:39.5
    8    382  Alyssa Brunson         7    More Than  7           23:56.1    2:32:24.5      9:42.4
    9    390  Macie Thill            7    More Than  7           28:27.8    3:00:52.3     14:14.1
   10    386  Haley Morris           7    More Than  7           28:56.0    3:29:48.3     14:42.4

Westridge    Finish Position -     3

  Team Score (places):  92  Team Score (times):    1:29:04.1   Average Time: 17:48.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    744  Sienna Anthony         7        6            6        16:06.8      16:06.8      1:53.1
    2    754  Megan Rowlett          7        9           15        16:23.2      32:30.1      2:09.6
    3    746  Adalyn Cox             7       11           26        16:32.1      49:02.2      2:18.5
    4    747  Emery Goodwin          7       32           58        19:34.2    1:08:36.5      5:20.5
    5    751  Palmer McLaughlin      7       34           92        20:27.5    1:29:04.1      6:13.8
    6    745  Aubrey Armour          7       48          140        23:30.2    1:52:34.4      9:16.6
    7    753  Taylor Rose-McMillin   7       51          191        24:02.9    2:16:37.3      9:49.2
    8    749  Ridley Holstrom        7    More Than  7           24:04.4    2:40:41.7      9:50.7
    9    752  Lily McRoberts         7    More Than  7           24:17.5    3:04:59.3     10:03.9
   10    748  Sara Guzman            7    More Than  7           27:02.9    3:32:02.3     12:49.3
   11    750  Nevaeh Kellum          7    More Than  7           27:50.0    3:59:52.3     13:36.4

Lansing    Finish Position -     4

  Team Score (places): 105  Team Score (times):    1:30:30.4   Average Time: 18:06.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    454  Piper Kobs             7        4            4        15:47.4      15:47.4      1:33.7
    2    448  Kendall Bankston       7       14           18        17:08.5      32:55.9      2:54.8
    3    450  Rachel Dowty           7       21           39        17:41.5      50:37.5      3:27.8
    4    452  Naomi Jorgensen        7       25           64        18:14.9    1:08:52.4      4:01.2
    5    455  Katherine Wangsgaard   7       41          105        21:38.0    1:30:30.4      7:24.3
    6    453  GG Kane                7       49          154        23:42.2    1:54:12.7      9:28.6
    7    449  Anna Brown             7       53          207        24:49.5    2:19:02.3     10:35.8

Monticello Trails Middle School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 118  Team Score (times):    1:32:21.0   Average Time: 18:28.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    557  Ava Caldwell           7        1            1        14:13.6      14:13.6      0:00.0
    2    561  Lauren Rasdall         7        7            8        16:10.3      30:24.0      1:56.6
    3    560  Lindsey Maxwell        7       20           28        17:36.1      48:00.2      3:22.5
    4    562  Logan Stafford         7       43           71        21:45.5    1:09:45.7      7:31.8
    5    559  Ava Manning            7       47          118        22:35.2    1:32:21.0      8:21.6

Piper MS    Finish Position -     6

  Team Score (places): 140  Team Score (times):    1:36:07.6   Average Time: 19:13.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    627  Alexis Bayless         7       12           12        16:39.2      16:39.2      2:25.6
    2    634  Kate Lockamy           7       22           34        17:49.5      34:28.8      3:35.8
    3    625  Elle Axman             7       28           62        19:06.3      53:35.1      4:52.7
    4    640  Stella Utter           7       38          100        20:59.2    1:14:34.4      6:45.6
    5    630  Giani Castro           7       40          140        21:33.2    1:36:07.6      7:19.5
    6    629  Kyndal Bruntz          7       46          186        22:02.8    1:58:10.5      7:49.2
    7    632  Aubrey Howard          7       56          242        25:50.1    2:24:00.6     11:36.4
    8    637  Abigail Maskil         7    More Than  7           30:17.2    2:54:17.9     16:03.5
    9    636  Alenitza Marino        7    More Than  7           30:20.1    3:24:38.0     16:06.4
   10    639  Deneka Nielsen         7    More Than  7           30:20.9    3:54:58.9     16:07.2
   11    642  Khadija Zaman          7    More Than  7           32:54.4    4:27:53.3     18:40.7

Tonganoxie    Finish Position -     7

  Team Score (places): 164  Team Score (times):    1:41:15.8   Average Time: 20:15.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    695  Anna Gepner            7       17           17        17:29.0      17:29.0      3:15.3
    2    694  Jaia Bosley            7       18           35        17:30.2      34:59.2      3:16.5
    3    698  Avery Smith            7       35           70        20:30.7      55:30.0      6:17.1
    4    697  Brooke Nihart          7       42          112        21:40.4    1:17:10.4      7:26.7
    5    696  Cadence Lowe           7       52          164        24:05.3    1:41:15.8      9:51.6

KC Christian School    Finish Position -     8

  Team Score (places): 175  Team Score (times):    1:41:20.4   Average Time: 20:16.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    424  Cedar Bond             7       23           23        17:58.0      17:58.0      3:44.4
    2    429  June Johnson           7       24           47        18:05.8      36:03.9      3:52.2
    3    428  Emmy Eddy              7       39           86        21:21.9      57:25.9      7:08.3
    4    425  Sarah Schumacher       7       44          130        21:54.3    1:19:20.2      7:40.6
    5    427  Addison Reimer         7       45          175        22:00.2    1:41:20.4      7:46.5
    6    430  Emery Daugharthy       7       57          232        25:56.8    2:07:17.3     11:43.2
    7    422  Ava Bartlett           7       59          291        26:28.1    2:33:45.5     12:14.4
    8    423  Lucy Johnson           7    More Than  7           26:28.2    3:00:13.7     12:14.6

Basehor-Linwood Middle School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 191  Team Score (times):    1:46:41.5   Average Time: 21:20.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    325  Norah O’Donnell        7       31           31        19:27.3      19:27.3      5:13.7
    2    324  Grace Jansen           7       33           64        20:22.3      39:49.6      6:08.6
    3    327  Cailyn Young           7       36          100        20:51.8    1:00:41.4      6:38.1
    4    318  Easton Bosley          7       37          137        20:54.9    1:21:36.4      6:41.3
    5    322  Macie Gordon           7       54          191        25:05.0    1:46:41.5     10:51.3
    6    319  Kolbi Burch            7       55          246        25:13.9    2:11:55.5     11:00.3
    7    323  Harper Janes           7       58          304        26:20.8    2:38:16.3     12:07.2

Lexington Trails Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    476  Kylie Mall             7    Less Than  5           19:51.9      19:51.9      5:38.2
    2    474  Violet Bailey          7    Less Than  5           21:32.9      41:24.9      7:19.2
    3    475  Avery Clem             7    Less Than  5           22:05.3    1:03:30.2      7:51.6
    4    477  Ally Pedley            7    Less Than  5           34:49.5    1:38:19.7     20:35.8

Patton    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    606  Alexis Kunz            7    Less Than  5           18:00.5      18:00.5      3:46.8
    2    607  Mallory Whitney        7    Less Than  5           18:15.1      36:15.6      4:01.4
    3    609  Samantha Messer        7    Less Than  5           20:51.2      57:06.9      6:37.5
    4    610  Cleo Green             7    Less Than  5           27:52.1    1:24:59.0     13:38.4

Turner    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    721  O'Hara Garcia          7    Less Than  5           17:47.1      17:47.1      3:33.4
    2    723  Anna Hudson            7    Less Than  5           25:53.5      43:40.7     11:39.8
    3    722  Stella Chowning        7    Less Than  5           26:04.5    1:09:45.2     11:50.8
    4    724  Lilli Parker           7    Less Than  5           31:53.7    1:41:38.9     17:40.0

Veritas    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    726  Emilia Mast            7    Less Than  5           15:43.9      15:43.9      1:30.2
    2    727  Amelia Rozzie          7    Less Than  5           20:02.0      35:46.0      5:48.3
    3    728  Juliana Yakluk-Shults  7    Less Than  5           20:07.9      55:53.9      5:54.3

Atchison Middle school    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    311  Emma Finnegan          7    Less Than  5           19:13.4      19:13.4      4:59.8
    2    312  Lilly Hughes           7    Less Than  5           21:00.4      40:13.8      6:46.7

Holton Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    415  Lilly Naylor           7    Less Than  5           16:24.4      16:24.4      2:10.7
    2    414  Ava Clayton            7    Less Than  5           16:40.9      33:05.3      2:27.2

St. Benedict Catholic School (SBCS)    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    683  Amelie Kemnitz         7    Less Than  5           21:23.2      21:23.2      7:09.5
    2    684  Lillian Werring        7    Less Than  5           21:41.6      43:04.9      7:27.9

Clark Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    370  Alondra Martinez       7    Less Than  5           24:50.7      24:50.7     10:37.0

Pleasant Ridge Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    675  Makayla Hutchens       7    Less Than  5           21:01.9      21:01.9      6:48.2

Warren    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    734  Gwen Weisner           7    Less Than  5           20:42.9      20:42.9      6:29.2



Top

Detail Team Results - Girls

8th Grade Girls

Team


Mill Creek Middle School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  52  Team Score (times):    1:18:58.2   Average Time: 15:47.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    536  Audrey Howard          8        2            2        14:29.0      14:29.0      0:04.2
    2    534  Reagan Doyle           8        6            8        15:18.9      29:48.0      0:54.1
    3    535  Jordyn Garvey          8        7           15        15:21.3      45:09.4      0:56.5
    4    539  Olivia Meneses         8       10           25        15:42.6    1:00:52.0      1:17.7
    5    542  Chloe Yamaashi         8       27           52        18:06.2    1:18:58.2      3:41.4
    6    538  Lily MacDougall        8       28           80        18:37.1    1:37:35.4      4:12.2
    7    533  Clara Budimlija        8       36          116        19:38.7    1:57:14.1      5:13.9
    8    541  Hannah Schinault       8    More Than  7           20:29.6    2:17:43.7      6:04.7
    9    548  Kyralynn Garcia        8    More Than  7           21:24.5    2:39:08.2      6:59.6
   10    540  Adelyn Riley           8    More Than  7           22:08.1    3:01:16.4      7:43.2
   11    532  Isabella Brush         8    More Than  7           24:53.5    3:26:09.9     10:28.6

Monticello Trails Middle School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  54  Team Score (times):    1:19:10.0   Average Time: 15:50.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    582  Alyssa Emo             8        5            5        15:06.2      15:06.2      0:41.4
    2    590  Mabry Sykes            8        8           13        15:25.8      30:32.1      1:01.0
    3    581  Kate Culbertson        8       12           25        15:58.2      46:30.4      1:33.4
    4    583  Allyse Fulps           8       14           39        16:08.9    1:02:39.3      1:44.1
    5    589  Emma Stapp             8       15           54        16:30.6    1:19:10.0      2:05.8
    6    580  Aniston Crabtree       8       16           70        16:33.6    1:35:43.6      2:08.8
    7    587  Taylor Parks           8       17           87        16:36.0    1:52:19.7      2:11.2
    8    584  Molly Gilmore          8    More Than  7           19:20.9    2:11:40.6      4:56.0
    9    586  Harper Long            8    More Than  7           22:09.3    2:33:49.9      7:44.4
   10    588  Isabella Shute         8    More Than  7           22:55.7    2:56:45.6      8:30.9

Basehor-Linwood Middle School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  55  Team Score (times):    1:19:10.0   Average Time: 15:50.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    339  Henley Erickson        8        1            1        14:24.8      14:24.8      0:00.0
    2    345  Miley Locke            8        3            4        14:58.5      29:23.3      0:33.7
    3    344  Delaney Locke          8       13           17        16:05.8      45:29.2      1:41.0
    4    346  Alexis Lovell          8       18           35        16:40.9    1:02:10.1      2:16.0
    5    353  Leila Waitley          8       20           55        16:59.9    1:19:10.0      2:35.0
    6    341  Helen Habjan           8       23           78        17:42.0    1:36:52.1      3:17.2
    7    340  Lainie Galvan          8       24          102        17:54.8    1:54:47.0      3:30.0
    8    343  Olivia Lightener       8    More Than  7           18:16.8    2:13:03.8      3:52.0
    9    348  Lacey Pointelin        8    More Than  7           18:34.3    2:31:38.2      4:09.5
   10    349  Kara Skinner           8    More Than  7           18:39.3    2:50:17.6      4:14.5
   11    338  Olivia Anaya           8    More Than  7           18:52.5    3:09:10.1      4:27.7
   12    352  Laney Unruh            8    More Than  7           19:45.7    3:28:55.9      5:20.9
   13    350  Annabella Speer        8    More Than  7           20:06.8    3:49:02.7      5:42.0
   14    347  Lexi Pate              8    More Than  7           20:56.1    4:09:58.8      6:31.2
   15    342  Kennedy Kramer         8    More Than  7           20:56.1    4:30:55.0      6:31.2

Lansing    Finish Position -     4

  Team Score (places):  67  Team Score (times):    1:20:49.8   Average Time: 16:09.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    461  Katelyn Johannes       8        4            4        15:02.7      15:02.7      0:37.8
    2    460  Elleana Banker         8        9           13        15:29.4      30:32.1      1:04.6
    3    465  Claire Vodarick        8       11           24        15:48.0      46:20.2      1:23.2
    4    464  Grace Steger           8       21           45        17:10.6    1:03:30.9      2:45.7
    5    462  Rachael Mack           8       22           67        17:18.9    1:20:49.8      2:54.0
    6    466  Alicen Yedlinsky       8       30           97        19:09.4    1:39:59.2      4:44.5
    7    463  Hallie Sohn            8       32          129        19:18.3    1:59:17.5      4:53.4

Westridge    Finish Position -     5

  Team Score (places): 142  Team Score (times):    1:32:35.0   Average Time: 18:31.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    776  Natalie Maloney        8       19           19        16:43.3      16:43.3      2:18.4
    2    781  Kylee Pappageorge      8       25           44        17:56.4      34:39.7      3:31.6
    3    774  Ada Knechtel           8       29           73        18:53.6      53:33.3      4:28.7
    4    775  Scarlett Lifferth      8       34          107        19:29.0    1:13:02.4      5:04.2
    5    771  Lilah Abe              8       35          142        19:32.6    1:32:35.0      5:07.7
    6    778  Madeline Quade         8       44          186        21:11.7    1:53:46.8      6:46.9
    7    780  Audrey Whitaker        8       45          231        21:57.2    2:15:44.0      7:32.3
    8    777  Kate Miller            8    More Than  7           22:02.1    2:37:46.1      7:37.2
    9    772  Genevieve Barnes       8    More Than  7           23:55.9    3:01:42.1      9:31.0

EMS    Finish Position -     6

  Team Score (places): 173  Team Score (times):    1:36:40.3   Average Time: 19:20.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    407  Kianna Merz            8       26           26        18:04.4      18:04.4      3:39.6
    2    408  Evey Steel             8       33           59        19:19.4      37:23.8      4:54.5
    3    406  Lexi Baumann           8       37           96        19:42.0      57:05.9      5:17.2
    4    405  Lizzie Baker           8       38          134        19:43.3    1:16:49.3      5:18.5
    5    403  Brooklynn Akers        8       39          173        19:50.9    1:36:40.3      5:26.1
    6    404  Lola Anacker           8       47          220        25:02.1    2:01:42.4     10:37.3

Lexington Trails Middle School    Finish Position -     7

  Team Score (places): 197  Team Score (times):    1:42:04.3   Average Time: 20:24.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    486  Ginny Landrum          8       31           31        19:17.7      19:17.7      4:52.9
    2    489  Willa Prothro          8       40           71        20:05.0      39:22.8      5:40.1
    3    484  Elizabeth Fullmer      8       41          112        20:42.3    1:00:05.1      6:17.5
    4    487  Elodie Monroe          8       42          154        20:53.9    1:20:59.0      6:29.0
    5    482  Julia Friedman         8       43          197        21:05.3    1:42:04.3      6:40.4
    6    485  Olivia Keefer          8       46          243        22:32.4    2:04:36.8      8:07.6
    7    483  Sarah Follmer          8       48          291        25:58.9    2:30:35.7     11:34.0
    8    490  Kayleigh Roschak       8    More Than  7           28:38.5    2:59:14.3     14:13.7

Piper MS    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    660  Breckyn Shaw           8    Less Than  5           17:13.0      17:13.0      2:48.1
    2    659  Aubrey Lampson         8    Less Than  5           17:32.7      34:45.7      3:07.8
    3    661  Jaslyn Wiseman         8    Less Than  5           19:11.1      53:56.8      4:46.2
    4    658  Mars Kohrs             8    Less Than  5           24:44.5    1:18:41.4     10:19.6

Tonganoxie    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    711  Abby Burkart           8    Less Than  5           17:12.2      17:12.2      2:47.4
    2    712  Kylee Cobb             8    Less Than  5           18:12.4      35:24.7      3:47.6
    3    713  Emilee Wehmeyer        8    Less Than  5           24:25.6      59:50.4     10:00.8

Clark Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    376  Lydia Fritz            8    Less Than  5           18:42.9      18:42.9      4:18.1
    2    377  Eden Gilley            8    Less Than  5           22:01.8      40:44.7      7:36.9

Pleasant Ridge Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    679  Taylor Forbes          8    Less Than  5           21:30.0      21:30.0      7:05.2
    2    678  Miranda McKiddy        8    Less Than  5           21:42.3      43:12.4      7:17.4

Warren    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    739  Savannah Mora          8    Less Than  5           17:22.4      17:22.4      2:57.6
    2    738  Addison Gardner        8    Less Than  5           20:05.2      37:27.7      5:40.4

Atchison Middle school    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    314  Allyson Hanzel         8    Less Than  5           17:08.8      17:08.8      2:43.9

Patton    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    618  Kelsie Kudzia          8    Less Than  5           15:43.7      15:43.7      1:18.8

Veritas    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    732  Grace Christline       8    Less Than  5           18:48.8      18:48.8      4:24.0



Top

Detail Team Results - Girls

High School Girls

Team


Eudora    Finish Position -     1

  Team Score (places):  35  Team Score (times):    1:50:45.8   Average Time: 22:09.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    123  Hanna Keltner          10       2            2        21:00.8      21:00.8      1:13.3
    2    127  Sydney Owens           11       3            5        21:35.1      42:36.0      1:47.6
    3    119  Phoebe Fletcher        12       5           10        21:44.8    1:04:20.8      1:57.3
    4    126  Liz Mueting            12       8           18        22:31.7    1:26:52.5      2:44.1
    5    125  Addison Metcalf        11      17           35        23:53.2    1:50:45.8      4:05.7
    6    124  Abby Keltner           12      24           59        25:04.9    2:15:50.8      5:17.4
    7    131  Addison Williams       9       30           89        25:23.0    2:41:13.8      5:35.5
    8    116  Ava Dines              10   More Than  7           26:34.5    3:07:48.4      6:47.0
    9    115  Marta DiLaura          11   More Than  7           27:13.6    3:35:02.0      7:26.0
   10    118  Lizzie Fisher          10   More Than  7           27:52.7    4:02:54.7      8:05.1
   11    129  London Scholz          12   More Than  7           27:54.9    4:30:49.6      8:07.3
   12    113  Xin Clobes             11   More Than  7           28:01.6    4:58:51.3      8:14.1
   13    130  Eden Staples           9    More Than  7           28:51.7    5:27:43.0      9:04.1
   14    128  Maria Sagrero          9    More Than  7           28:55.0    5:56:38.1      9:07.5
   15    112  Addy Barnard           10   More Than  7           29:04.2    6:25:42.4      9:16.7
   16    122  Ashlyn Johnson         9    More Than  7           30:02.8    6:55:45.2     10:15.2
   17    121  Payton Hoover          10   More Than  7           30:15.0    7:26:00.2     10:27.5
   18    117  Elorah Ellis           10   More Than  7           32:45.2    7:58:45.4     12:57.6
   19    114  Paityn Dice            10   More Than  7           37:03.4    8:35:48.8     17:15.9

Spring Hill    Finish Position -     2

  Team Score (places):  48  Team Score (times):    1:53:01.2   Average Time: 22:36.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    287  Kate Penhallow         11       4            4        21:41.6      21:41.6      1:54.1
    2    288  Sophie Rivers          9        6           10        22:01.9      43:43.5      2:14.3
    3    279  Payton Hines           12      11           21        22:57.0    1:06:40.5      3:09.4
    4    284  Legacy Murphy          10      13           34        23:06.7    1:29:47.3      3:19.2
    5    289  Kylie Rogers           11      14           48        23:13.9    1:53:01.2      3:26.3
    6    281  Jasmine Hunt           11      25           73        25:07.5    2:18:08.8      5:20.0
    7    285  Kiana Navratil         11      40          113        26:12.5    2:44:21.3      6:25.0
    8    283  Aubrey Meder           9    More Than  7           26:15.8    3:10:37.2      6:28.3
    9    277  Molly Frakes           9    More Than  7           27:04.7    3:37:41.9      7:17.2
   10    280  Hailey Hodge           12   More Than  7           28:15.0    4:05:57.0      8:27.5
   11    282  Gavyn Hurley           12   More Than  7           29:17.1    4:35:14.1      9:29.6
   12    278  Lillian Haney          12   More Than  7           36:56.2    5:12:10.3     17:08.6

Basehor-Linwood High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  67  Team Score (times):    1:56:54.7   Average Time: 23:22.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     46  Tessa Turner           10       7            7        22:19.8      22:19.8      2:32.3
    2     40  Anna McKnight          11       9           16        22:42.4      45:02.3      2:54.9
    3     39  Sarah McKnight         9       12           28        23:06.2    1:08:08.6      3:18.7
    4     44  Joelle Self            9       18           46        24:00.8    1:32:09.4      4:13.2
    5     45  Emily Steinlage        11      21           67        24:45.3    1:56:54.7      4:57.7
    6     32  Madison Buckley        10      22           89        24:47.2    2:21:42.0      4:59.7
    7     43  Sadie Parr             10      38          127        25:55.2    2:47:37.3      6:07.7
    8     13  Irene Regazzi          10   More Than  7           26:19.2    3:13:56.6      6:31.7
    9     35  Aubrey Eder            11   More Than  7           26:36.8    3:40:33.4      6:49.2
   10     36  Emeri Erickson         10   More Than  7           27:10.1    4:07:43.6      7:22.6
   11     42  Adalyn Oswald          9    More Than  7           28:30.3    4:36:13.9      8:42.8
   12     38  Sage Keefover          11   More Than  7           28:39.8    5:04:53.8      8:52.3
   13     33  Allison Clegg          10   More Than  7           28:42.4    5:33:36.2      8:54.8
   14     31  Lexi Bengston          9    More Than  7           29:58.6    6:03:34.8     10:11.0
   15     47  Holly Unruh            11   More Than  7           30:28.2    6:34:03.0     10:40.6
   16     37  Rylann Holzbauer       9    More Than  7           33:01.9    7:07:05.0     13:14.4
   17     48  Taylor Wade            10   More Than  7           33:55.6    7:41:00.6     14:08.1
   18     41  Holly Miller           10   More Than  7           34:15.5    8:15:16.1     14:27.9
   19     34  Elizabeth Cornelius    10   More Than  7           37:39.3    8:52:55.5     17:51.7
   20     49  Savanna Wheeldon       10   More Than  7           40:35.5    9:33:31.0     20:47.9

Shawnee Heights    Finish Position -     4

  Team Score (places): 120  Team Score (times):    2:03:58.4   Average Time: 24:47.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    257  Verena Trollman        11      16           16        23:32.8      23:32.8      3:45.3
    2    246  Molly Busenitz         12      20           36        24:34.3      48:07.2      4:46.8
    3    252  Brynne Liedtke         12      26           62        25:07.7    1:13:14.9      5:20.2
    4    251  Elizabeth Hogan        10      27           89        25:08.4    1:38:23.4      5:20.8
    5    248  Addison Cooper         9       31          120        25:35.0    2:03:58.4      5:47.5
    6    254  Amelia Ostaszewska     11      39          159        26:01.4    2:29:59.8      6:13.8
    7    253  Ella Myers             11      47          206        27:23.0    2:57:22.9      7:35.5
    8    247  Mariana Caldino        10   More Than  7           28:35.8    3:25:58.7      8:48.2
    9    250  McKenna Haltom         11   More Than  7           29:42.8    3:55:41.6      9:55.3
   10    255  Reese Perkins          10   More Than  7           31:06.5    4:26:48.1     11:19.0
   11    256  Emily Richardson       10   More Than  7           36:24.0    5:03:12.2     16:36.4

Bonner Spring High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 150  Team Score (times):    2:09:03.4   Average Time: 25:48.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     92  Cora Dow               9       10           10        22:45.2      22:45.2      2:57.6
    2     93  Jenna Knight           12      19           29        24:31.9      47:17.1      4:44.4
    3     97  McKenzi White          11      32           61        25:36.6    1:12:53.7      5:49.0
    4     96  Seraphim Peel          11      34           95        25:39.7    1:38:33.5      5:52.2
    5     95  Taylor Morton          11      55          150        30:29.8    2:09:03.4     10:42.3
    6     94  Savannah Mathis        9       58          208        32:50.8    2:41:54.3     13:03.3

Blue Valley Southwest    Finish Position -     6

  Team Score (places): 164  Team Score (times):    2:08:15.3   Average Time: 25:39.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     82  Kiley Shamet           9       23           23        24:51.9      24:51.9      5:04.4
    2     80  Ava Horst              9       29           52        25:22.7      50:14.7      5:35.2
    3     81  Tigist Quinn           12      33           85        25:38.8    1:15:53.5      5:51.3
    4     79  Skyler Fisher          9       36          121        25:46.6    1:41:40.2      5:59.1
    5     83  Addison Utting         9       43          164        26:35.1    2:08:15.3      6:47.6

Piper    Finish Position -     7

  Team Score (places): 191  Team Score (times):    2:11:22.3   Average Time: 26:16.4

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    204  Grace Hanson           12       1            1        19:47.5      19:47.5      0:00.0
    2    206  Ella McGruder          9       41           42        26:30.2      46:17.7      6:42.6
    3    202  Kennedy Flanagan       12      44           86        26:38.1    1:12:55.8      6:50.6
    4    205  Deanna Jones           12      49          135        27:56.5    1:40:52.4      8:09.0
    5    208  Leah Wiehe             9       56          191        30:29.9    2:11:22.3     10:42.3
    6    203  Cassidy Green          11      59          250        34:15.1    2:45:37.5     14:27.6

Pleasant Ridge High School    Finish Position -     8

  Team Score (places): 204  Team Score (times):    2:16:08.1   Average Time: 27:13.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    219  Alexis Blackard        9       15           15        23:15.7      23:15.7      3:28.2
    2    221  Alice Mattox           11      35           50        25:43.7      48:59.5      5:56.2
    3    223  Autumn Sass            11      46           96        27:18.3    1:16:17.9      7:30.8
    4    224  Josie Sloan            11      51          147        28:54.2    1:45:12.1      9:06.7
    5    220  Kiersten Kessler       9       57          204        30:56.0    2:16:08.1     11:08.4

Holton High School    Finish Position -     9

  Team Score (places): 205  Team Score (times):    2:13:21.0   Average Time: 26:40.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    152  Eva Cortes             10      28           28        25:21.3      25:21.3      5:33.7
    2    161  Grace Selley           11      37           65        25:51.8      51:13.1      6:04.2
    3    156  Katelyn Ingels         11      42          107        26:30.9    1:17:44.1      6:43.4
    4    158  Madeline Murnahan      12      48          155        27:40.1    1:45:24.2      7:52.5
    5    160  Abigail Schlodder      10      50          205        27:56.8    2:13:21.0      8:09.3
    6    155  Sophia Goombi          9       52          257        28:57.2    2:42:18.3      9:09.7
    7    154  Elizabeth Goombi       11      53          310        29:28.6    3:11:47.0      9:41.1
    8    157  Lora Larison           10   More Than  7           29:31.4    3:41:18.4      9:43.9
    9    159  Angelica Pol           12   More Than  7           33:10.8    4:14:29.3     13:23.3
   10    153  Landri Dieckmann       9    More Than  7           41:46.0    4:56:15.3     21:58.4

Bishop Ward    Finish Position -    10

  Team Score (places): 282  Team Score (times):    2:46:08.0   Average Time: 33:13.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     65  Nieves Vazquez         11      45           45        27:02.6      27:02.6      7:15.0
    2     60  Anastasiia Maibozoda   12      54           99        30:25.7      57:28.3     10:38.2
    3     64  Valery Santos          12      60          159        36:03.8    1:33:32.1     16:16.2
    4     61  Ilene Maldonado        11      61          220        36:11.7    2:09:43.9     16:24.2
    5     59  Amira Ford-Rios        12      62          282        36:24.1    2:46:08.0     16:36.5

Maur Hill    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    185  Bella Black            9    Less Than  5           24:19.7      24:19.7      4:32.2
    2    190  Clare Trotter          9    Less Than  5           26:36.4      50:56.2      6:48.9
    3    187  Cosette Kemnitz        10   Less Than  5           27:09.2    1:18:05.4      7:21.6
    4    184  Scarlett Begley        12   Less Than  5           27:28.7    1:45:34.1      7:41.2

Sumner    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    296  Karyssa Fugarino       10   Less Than  5           25:13.0      25:13.0      5:25.5
    2    297  Lydia Paulsen          12   Less Than  5           27:31.7      52:44.8      7:44.2
    3    298  Kelci Pittman          10   Less Than  5           41:41.2    1:34:26.0     21:53.7
    4    295  Lindsey Bruno          11   Less Than  5           45:56.7    2:20:22.8     26:09.1

JC Harmon High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    164  Valeria Avila          11   Less Than  5           34:55.6      34:55.6     15:08.1
    2    165  Kamahni Jackson        10   Less Than  5           35:31.7    1:10:27.3     15:44.1
    3    168  Valeriia Perez         10   Less Than  5           41:26.8    1:51:54.2     21:39.3

KC Christian    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    182  Rebekah Jenks          11   Less Than  5           23:54.0      23:54.0      4:06.4
    2    183  Brooklyn Veer          10   Less Than  5           24:07.1      48:01.1      4:19.6
    3    181  Rory Hawk              11   Less Than  5           28:59.5    1:17:00.7      9:12.0

Veritas    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    309  Adelynn Mast           9    Less Than  5           26:01.1      26:01.1      6:13.6
    2    310  Elizabeth Rozzie       11   Less Than  5           35:01.5    1:01:02.6     15:13.9

Atchison High school    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1      4  Emily Fuhrman          11   Less Than  5           30:14.6      30:14.6     10:27.1

Bishop Seabury Academy    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     53  Josie Kim              10   Less Than  5           24:32.9      24:32.9      4:45.3

Date Name & Distance Contact Results Photos
Sep 22
6:00 pm
Duane Kimble
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 22
4:15 pm
Grandview XC JV
Boys & Girls

Results
Sep 22
3:30 pm
Grandview XC
9th & 10th Grade Boys

Results
Sep 20
8:00 am
Tonganoxie Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 18
9:00 am
Seize the Day 5k & 10k

Results
Sep 17
11:00 am
Kris Solsberg XC
C Team Boys & Girls

Results
Sep 17
9:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys & Girls

Results
Sep 17
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
Varsity Boys/Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
MS and JV
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
5:45 pm
Summit Lakes XC
Navy Race Boys & Girls

Results
Sep 14
5:15 pm
Summit Lakes XC
Silver Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:45 pm
Summit Lakes XC
Green Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:00 pm
Summit Lakes XC
White Race Boys & Girls

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
JV Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
Varsity Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 8
8:00 am
Spring Hill XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 6
4:00 pm
Chillicothe XC Invite

Results
Sep 3
8:00 am
Cass County XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 1
3:15 pm
2022 Bobcat Invitational
XC Meet

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Exhibition
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Team Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Ind Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 13
8:00 am
Martin City
Taco Mile Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 21
8:00 am
Dairy Association
5k Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
All Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Firefighter results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Womens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Open Division
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Company Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Apr 30
7:30 am
KC Corporate Challenge
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 12
9:00 am
Kansas City's Big 12 Run - 5K
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/big-12-run

Results

Photos
Nov 25, 2021
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Oct 23, 2021
10:00 am
Belton XC Invite
JV & C Team

Results
Oct 23, 2021
9:30 am
Belton XC Invite
Varsity Boys

Results
Oct 23, 2021
9:00 am
Belton XC Invite
Varsity Girls

Results
Oct 20, 2021
4:30 am
Montrose XC
MS and JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 20, 2021
4:00 pm
Montrose XC
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14, 2021
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2021
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2021
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2021
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11, 2021
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11, 2021
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11, 2021
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11, 2021
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10, 2021
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9, 2021
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9, 2021
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9, 2021
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9, 2021
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5, 2021
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2021
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5, 2021
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5, 2021
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2021
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2, 2021
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2, 2021
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2, 2021
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2, 2021
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2, 2021
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2, 2021
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30, 2021
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30, 2021
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30, 2021
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30, 2021
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30, 2021
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2021
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2021
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23, 2021
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23, 2021
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23, 2021
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23, 2021
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23, 2021
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21, 2021
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21, 2021
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21, 2021
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21, 2021
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19, 2021
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18, 2021
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18, 2021
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18, 2021
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18, 2021
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18, 2021
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18, 2021
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16, 2021
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15, 2021
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15, 2021
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15, 2021
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15, 2021
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15, 2021
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15, 2021
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15, 2021
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15, 2021
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15, 2021
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11, 2021
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11, 2021
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11, 2021
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11, 2021
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11, 2021
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11, 2021
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7, 2021
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7, 2021
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7, 2021
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7, 2021
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2, 2021
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Looking for races before August, 25 2021? Click here