Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Ray Pec Invite
C Team Girls

Date: 2018-09-08

Contact: troy@kcrunningcompany.com

Results:

Ray-Pec Invite C Team Girls 2018

Ray-Pec Invite C Team Girls 2018

September 08, 2018


KC Running Company KC Running Company

Overall Finish List - Girls

C Team Girls

Class 4 Schools


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1     21  Amy Woolsey           Blue Springs South                      23:56.8  7:43/M    9 
    2      2    931  Madison Johnson       Raymore-Peculiar                        24:07.3  7:47/M    12
    3      3     29  Jacqueline Wilson     Blue Springs South                      24:10.8  7:48/M    11
    4      4     82  Gracie Lyle           Blue Valley Northwest                   24:22.0  7:52/M    12
    5      5    907  Olivia Burton         Raymore-Peculiar                        24:23.8  7:52/M    9 
    6      6   1084  Trang Nguyen          St. Teresa's Academy                    24:36.6  7:56/M    11
    7      7    909  Ashlyn Hamblin        Raymore-Peculiar                        24:38.2  7:57/M    9 
    8      8     24  Ainslea MacDonald     Blue Springs South                      24:57.0  8:03/M    10
    9      9   1072  Elise Johnson         St. Teresa's Academy                    24:57.8  8:03/M    10
   10     10    562  Madeline Prom         Liberty North                           25:02.0  8:05/M    11
   11     11     20  Evelyn Unruh          Blue Springs South                      25:15.1  8:09/M    9 
   12     12   1079  Georgia Winfield      St. Teresa's Academy                    25:15.6  8:09/M    10
   13     13   1071  Abby Farmer           St. Teresa's Academy                    25:15.7  8:09/M    10
   14     14    543  Marriyah House        Liberty North                           25:29.2  8:13/M    9 
   15     15    727  Kylie Sutherland      Olathe East                             25:35.6  8:15/M    9 
   16     16   1069  Isabel Coleman        St. Teresa's Academy                    25:36.4  8:15/M    10
   17     17    920  Isabela Torres        Raymore-Peculiar                        25:37.5  8:16/M    10
   18     18     25  Victoria Meledge-Ade  Blue Springs South                      25:40.4  8:17/M    10
   19  (< 5)    250  Alexadra Macias       Grandview                               25:41.1  8:17/M    9 
   20     19   1091  Emily Robyn           St. Teresa's Academy                    26:03.9  8:24/M    12
   21     20     18  Avery Blaine          Blue Springs South                      26:08.2  8:26/M    9 
   22     21   1077  Daisy Oxler           St. Teresa's Academy                    26:13.2  8:27/M    10
   23  (< 5)    686  Emily Weians          Notre Dame de Sion                      26:16.5  8:28/M    10
   24     22    826  Makayla Mead          Park Hill South                         26:24.5  8:31/M    10
   25  (> 7)   1078  Olivia Sopyla         St. Teresa's Academy                    26:59.5  8:42/M    10
   26     23    553  Rachel Kim            Liberty North                           26:59.5  8:42/M    10
   27  (> 7)   1073  Mara Kugler           St. Teresa's Academy                    27:06.3  8:45/M    10
   28     24     26  Heather Miller        Blue Springs South                      27:07.8  8:45/M    10
   29  (> 7)     28  Lauren Wells          Blue Springs South                      27:10.5  8:46/M    11
   30     25     64  Ella Hutnick          Blue Valley Northwest                   27:11.4  8:46/M    10
   31     26    426  Alison Smith          Lee's Summit North                      27:19.8  8:49/M    9 
   32     27    726  Emily LaCoste         Olathe East                             27:19.9  8:49/M    9 
   33  (< 5)    492  Maddy Kennicutt       Lee's Summit West                       27:21.9  8:49/M    11
   34  (< 5)    691  Anna Frerker          Notre Dame de Sion                      27:22.3  8:50/M    11
   35  (< 5)   1097  Hallee Pham           Staley                                  27:23.5  8:50/M    9 
   36  (> 7)   1086  Cezanne Tolbert       St. Teresa's Academy                    27:27.5  8:51/M    11
   37  (> 7)   1065  Kiran Griggs          St. Teresa's Academy                    27:28.2  8:52/M    9 
   38     28     70  Julia Boepple         Blue Valley Northwest                   27:29.3  8:52/M    11
   39     29     65  Jenna Weyforth        Blue Valley Northwest                   27:30.2  8:52/M    10
   40     30    550  Emily Clancy          Liberty North                           27:30.5  8:52/M    10
   41  (> 7)   1066  Emma Pesek            St. Teresa's Academy                    27:30.7  8:52/M    9 
   42     31    444  Choummaly Smith       Lee's Summit North                      27:31.3  8:53/M    11
   43     32    918  Haley Marin           Raymore-Peculiar                        27:39.9  8:55/M    10
   44  (> 7)   1088  Kathryn Mccabe        St. Teresa's Academy                    27:42.1  8:56/M    12
   45  (> 7)   1083  Alex Kerr             St. Teresa's Academy                    27:43.1  8:56/M    11
   46     33    835  Katelynn Thompson     Park Hill South                         27:43.5  8:56/M    11
   47     34    740  Reagan Sterner        Olathe East                             27:45.9  8:57/M    10
   48     35    563  Sophia Stenner        Liberty North                           27:47.7  8:58/M    11
   49  (> 7)   1090  Talia Parra           St. Teresa's Academy                    27:49.4  8:58/M    12
   50  (> 7)   1089  Annabelle Meloy       St. Teresa's Academy                    27:58.4  9:01/M    12
   51     36    545  Sofia Occhipinti      Liberty North                           28:01.6  9:02/M    9 
   52     37    422  Sena Johnson          Lee's Summit North                      28:06.9  9:04/M    9 
   53     38    914  Em Blackstone         Raymore-Peculiar                        28:15.5  9:07/M    10
   54     39     59  Kylie Braun           Blue Valley Northwest                   28:19.6  9:08/M    10
   55     40    921  Raven Wade            Raymore-Peculiar                        28:23.8  9:09/M    10
   56     41    566  Kaylin Clancy         Liberty North                           28:32.3  9:12/M    12
   57     42    819  Isabelle Larson       Park Hill South                         28:42.2  9:15/M    9 
   58  (< 5)   1098  Marah Sipes           Staley                                  28:47.5  9:17/M    9 
   59  (< 5)    249  Jaclyn Harber         Grandview                               28:51.0  9:18/M    9 
   60  (> 7)   1075  Kathrine Mccarthy     St. Teresa's Academy                    28:53.7  9:19/M    10
   61     43     48  Melina Barker         Blue Valley Northwest                   28:56.2  9:20/M    9 
   62     44    846  Madeline Riley        Park Hill South                         29:03.8  9:22/M    12
   63     45    452  Lea Prelwitz          Lee's Summit North                      29:04.6  9:23/M    12
   64     46    446  Robin Conrad          Lee's Summit North                      29:14.7  9:26/M    12
   65  (< 5)   1106  Tatum Carroll         Staley                                  29:14.9  9:26/M    10
   66     47    441  Chelsea Madden        Lee's Summit North                      29:24.0  9:29/M    11
   67     48     74  Marcella Yates        Blue Valley Northwest                   29:26.8  9:30/M    11
   68  (> 7)   1076  Madison Mudd          St. Teresa's Academy                    29:36.4  9:33/M    10
   69  (> 7)    542  Hannah Boles          Liberty North                           29:37.4  9:33/M    9 
   70  (< 5)    683  Liv Zender            Notre Dame de Sion                      29:44.5  9:35/M    9 
   71  (> 7)     19  Christina Carleson    Blue Springs South                      29:46.4  9:36/M    9 
   72  (< 5)    486  Kristen Farmer        Lee's Summit West                       29:46.9  9:36/M    9 
   73     49    821  Ella Sias             Park Hill South                         29:51.2  9:38/M    9 
   74     50    429  Halle Fee             Lee's Summit North                      30:09.4  9:44/M    10
   75  (< 5)    484  Elle Campbell         Lee's Summit West                       30:10.6  9:44/M    9 
   76  (> 7)    434  Ella Larson           Lee's Summit North                      30:14.8  9:45/M    10
   77  (> 7)    544  Isabella Kopala       Liberty North                           30:19.5  9:47/M    9 
   78  (> 7)    912  Grace O'Brien         Raymore-Peculiar                        30:22.4  9:48/M    9 
   79  (> 7)    569  Brooke Thomason       Liberty North                           30:32.2  9:51/M    12
   80  (> 7)    435  Sophia LaSala         Lee's Summit North                      30:39.5  9:53/M    10
   81  (> 7)     53  Julienne Zheng        Blue Valley Northwest                   30:43.7  9:55/M    9 
   82  (< 5)    681  Anna Baklanov         Notre Dame de Sion                      30:50.2  9:57/M    9 
   83     51    829  Abigail Powell        Park Hill South                         30:51.8  9:57/M    10
   84     52    747  Ava Taylor            Olathe East                             30:52.2  9:57/M    12
   85  (> 7)     71  Olivia Dowell         Blue Valley Northwest                   30:54.3  9:58/M    11
   86  (< 5)    700  Emily Ore             Oak Park                                31:23.5 10:07/M    9 
   87  (> 7)   1074  Ella Masek            St. Teresa's Academy                    31:47.7 10:15/M    10
   88  (< 5)    251  Mychela Smith         Grandview                               31:55.2 10:18/M    9 
   89  (< 5)    488  Kalee Williams        Lee's Summit West                       31:57.2 10:18/M    9 
   90  (> 7)    447  Sydney DeLozier       Lee's Summit North                      32:04.7 10:21/M    12
   91  (> 7)    443  Monterey Mecham       Lee's Summit North                      32:07.8 10:22/M    11
   92  (> 7)     72  Megan Lu              Blue Valley Northwest                   32:15.3 10:24/M    11
   93     53    737  Jane Hampleman        Olathe East                             32:15.9 10:24/M    10
   94     54    817  Liliana Broxton       Park Hill South                         32:56.2 10:37/M    9 
   95  (> 7)     61  Camryn Dillavou       Blue Valley Northwest                   33:12.4 10:43/M    10
   96  (> 7)    911  Michael Myers         Raymore-Peculiar                        33:16.7 10:44/M    9 
   97  (> 7)    820  Olivia Martinez       Park Hill South                         33:29.5 10:48/M    9 
   98  (> 7)     51  Elizabeth Cross       Blue Valley Northwest                   34:00.0 10:58/M    9 
   99  (> 7)    560  Sydney Garlock        Liberty North                           34:27.2 11:07/M    11
  100  (> 7)    845  Maddie King           Park Hill South                         34:36.8 11:10/M    12

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101  (< 5)    698  Faith Klamm           Oak Park                                35:09.0 11:20/M    9 
  102  (> 7)     83  Katie Rodriguez       Blue Valley Northwest                   37:09.4 11:59/M    12
  103  (> 7)     63  Caroline Flannagan    Blue Valley Northwest                   37:44.3 12:10/M    10
  104  (< 5)    160  Grace Valentine       Central (St. Joseph)                    40:40.2 13:07/M    9 
  105     55    735  Sammy Carr            Olathe East                             41:06.2 13:15/M    10



Overall Finish List - Girls

C Team Girls

Class 1-3 Schools


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)   1009  Emma Webb             Smithville                              25:54.2  8:21/M    10
    2  (< 5)   1008  Corinne Harwood       Smithville                              26:07.6  8:25/M    10
    3  (< 5)   1010  Rhiannon Maynes       Smithville                              27:25.2  8:51/M    10
    4  (< 5)   1011  Paige Ruehter         Smithville                              27:46.9  8:57/M    10
    5  (< 5)    289  Kori Wilkes           Hermitage                               31:04.5 10:01/M    9 
    6  (< 5)    293  Faith Sabala          Hermitage                               32:38.7 10:32/M    11
    7  (< 5)    292  Allison Self          Hermitage                               35:11.4 11:21/M    10

Team Summary Report - Girls

C Team Girls

Class 4 Schools


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Blue Springs South                     41               1   3   8  11  18  20  24         
        Top  5 Times: 2:04:00.2

    2 St. Teresa's Academy                   56               6   9  12  13  16  19  21         
        Top  5 Times: 2:05:42.4

    3 Raymore-Peculiar                       63               2   5   7  17  32  38  40         
        Top  5 Times: 2:06:27.0

    4 Liberty North                         112              10  14  23  30  35  36  41         
        Top  5 Times: 2:12:49.0

    5 Blue Valley Northwest                 125               4  25  28  29  39  43  48         
        Top  5 Times: 2:14:52.7

    6 Olathe East                           181              15  27  34  52  53  55             
        Top  5 Times: 2:23:49.8

    7 Lee's Summit North                    185              26  31  37  45  46  47  50         
        Top  5 Times: 2:21:17.4

    8 Park Hill South                       190              22  33  42  44  49  51  54         
        Top  5 Times: 2:21:45.5

 Inc. Central (St. Joseph)                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Grandview                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lee's Summit West                    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Notre Dame de Sion                   4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Oak Park                             2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Staley                               3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

C Team Girls

Class 1-3 Schools


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

 Inc. Hermitage                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Smithville                           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Date Name & Distance Contact Results Photos
Oct 18
4:00 pm
MEC Championship XC
JV Girls

Results
Oct 18
4:00 pm
MEC Championship XC
JV Boys

Results
Oct 18
4:00 pm
MEC Championship XC
Varsity Boys

Results
Oct 18
4:00 pm
MEC Championship XC
Varsity Girls

Results
Oct 14
8:00 am
JCCC Lace Up for Learning
Judi Reilly
913-469-2718
jreilly@jccc.edu
www.jccc.edu/laceup5k

Results
Oct 13
8:00 am
Julia's Warriors Run for Hope 5k

Results
Oct 13
8:00 am
Head for the Cure
Houston TX
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 13
8:30 am
Nebraska Furniture Mart
Amanda Garnett
913-288-6373
nfmcaresKC@nfm.com
www.runsignup.com/Race/KS/K...

Results
Oct 11
4:00 pm
Warrensburg Invite XC
Varsity Girls


Results
Oct 11
4:00 pm
MRVC West XC Girls

Results
Oct 11
4:00 pm
MRVC West XC Boys

Results
Oct 11
4:00 pm
Warrensburg Invite XC
Middle School Girls

Results
Oct 11
4:00 pm
Warrensburg Invite XC
Middle School Boys

Results
Oct 11
4:00 pm
Warrensburg Invite XC
Varsity Boys

Results
Oct 11
4:00 pm
Warrensburg Invite XC JV Girls

Results
Oct 11
4:00 pm
Warrensburg Invite XC JV Boys

Results
Oct 11
5:30 pm
Boys Varsity XC UKC Meet

Results
Oct 11
5:00 pm
Girls Varsity XC UKC Meet

Results
Oct 11
4:30 pm
JV Boys XC UKC Meet

Results
Oct 11
4:00 pm
JV Girls XC UKC Meet

Results
Oct 7
8:00 am
Oktoberfest 5k and
Kinder Kaufen Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.kcoktoberfest5k.com

Results

Photos
Oct 6
5:00 pm
Louisburg Cider Run
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 6
5:00 pm
Louisburg Cider Run
10K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 6
8:00 am
Head for the Cure
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Oct 6
8:00 am
KC Suburban XC Red Division
JV Boys

Results
Oct 6
8:00 am
KC Suburban XC Red Division
JV Girls

Results
Oct 6
8:00 am
KC Suburban XC Red Division
Varsity Boys

Results
Oct 6
8:00 am
KC Suburban XC Red Division
Varsity Girls

Results
Oct 6
10:45 am
KC Suburban XC Boys Gold

Results
Oct 6
10:00 am
KC Suburban XC Girls Gold

Results
Oct 6
9:00 am
"No One Fights Alone 5K"
Michele Bridges
913-731-2397
michelesevents@gmail.com
www.noonefightsalone5k.com

Results
Oct 3
4:00 pm
Ray Pec South MS
Boys A Results

Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
4:00 pm
Ray Pec South MS
Girls A Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
4:00 pm
Ray Pec South MS
Boys B Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
4:00 pm
Ray Pec South MS
Girls B Results

Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
4:00 pm
Ray Pec South MS
Boys C Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
4:00 pm
Ray Pec South MS
Girls C Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
Heartland 30K Final Results
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
5:00 pm
Middle School
Boys A race
Jacomo Quad Meet
Caleb Teague
caleb@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
4:00 am
MS - Jacomo
Boys A Race
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
4:00 am
MS - Jacomo
Girls A Race
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
4:00 am
MS - Jacomo
Boys Open
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
4:00 am
MS - Jacomo
Girls Open
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 30
8:30 am
UMKC 10K Results

Results
Sep 30
8:30 am
UMKC Regalia Run 5K/10K
Madison Loeb
816-235-5777
loebma@umkc.edu
www.umkcalumni.com/regaliar...

Results
Sep 30
8:00 am
Grundfos Run/Walk for Water 5k
Reece Robinson
913-940-0891
rrobinson@grundfos.com

Results
Sep 29
9:00 am
Savannah XC MS Girls

Results
Sep 29
9:00 am
Savannah XC JV Boys

Results
Sep 29
9:00 am
Savannah XC Varsity Boys

Results
Sep 29
9:00 am
Savannah XC Varsity Girls
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29
9:00 am
Savannah XC MS Boys
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29
8:00 am
Prairie Pride
1Mile results

Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29
8:00 am
GV XC JV Girls

Results
Sep 29
8:00 am
GV XC JV Boys

Results
Sep 29
8:00 am
GV XC Varsity Girls

Results
Sep 29
8:00 am
GV XC Varsity Boys

Results
Sep 29
8:00 am
GV XC MS Girls

Results
Sep 29
8:00 am
GV XC MS Boys

Results
Sep 29
9:30 am
Oktoberfest
Run for the Poor
Priest Run
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 29
10:30 am
Oktoberfest
Run for the Poor 1 Mile
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 29
9:30 am
Oktoberfest
Run for the Poor 5K
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 29
8:00 am
KC Classic
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29
8:00 am
KC Classic
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29
8:00 am
KC Classic
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29
8:00 am
KC Classic
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29
8:00 am
KC Classic
C-Team Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29
8:00 am
KC Classic
C-Team Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 29
8:00 am
Prairie Pride 5k and Fun Run
Mark Hunter
9132216560
mhunte4@gmail.com
www.runsignup.com/Race/KS/P...

Results
Sep 25
4:00 pm
Lafayette Irish Invite
JV Girls/FR boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 25
4:00 pm
Lafayette Irish Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 25
4:00 pm
Lafayette Irish Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 25
4:00 pm
Lafayette Irish Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 25
4:00 pm
Basehor-Linwood MS XC 7th

Results
Sep 25
5:00 pm
Basehor Linwood MS XC 8th

Results
Sep 25
4:30 pm
Basehor Linwood MS XC 7th

Results
Sep 25
5:30 pm
Basehor Linwood MS XC 8th

Results
Sep 23
7:30 am
Old Town 10K
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 23
7:00 am
Broadway Bridge 13.1 Results

Results
Sep 23
7:00 am
Broadway Bridge Run
10K Run/Walk
Adam Wright
wright@somo.org
www.kcrunningco.wixsite.com...

Results
Sep 22
8:00 am
HFTC- San Antiono TX
joann Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
9:00 am
ISD Wellness Expo & 5k
Levi Hinson
8163152659
levi_hinson@isdschools.org
www.sites.isdschools.org/we...

Results
Sep 22
8:00 am
Sacred Steps 5K
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com
www.cor.org/sacredsteps

Results
Sep 20
5:00 pm
Grandview Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 20
4:00 pm
Grandview Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 20
4:00 am
Grandview Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 20
4:00 pm
Grandview Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 20
4:00 am
Grandview Invite
Fr/So Boys Results
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 18
6:00 am
Duane Kimble Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 18
6:00 pm
Duane Kimble Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 18
6:00 pm
Duane Kimble Invite
JV Boys/Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 18
8:00 am
Heartland 30K results through
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.heartland30k.com

Results
Sep 16
8:00 am
Strutt With Your Mutt 5k

Results
Sep 16
7:30 am
dot to dot 5K results
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Sep 16
8:00 am
Strutt With Your Mutt 5k No Dog

Results
Sep 16
7:30 am
Dot to Dot 10K results

Ann Todd-Cooper
info@dottodotrun.org
www.dottodotrun.org

Results

Photos
Sep 15
8:00 am
Diva Dash Columbia
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
Head for the Cure
Detroit 5k Results
8162041780
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
9:00 am
Bluestem Pace Race 5K
Megan Smith
BluestemPACE5K@BluestemKS.org

Results
Sep 11
4:00 pm
Cameron Invite
Middle School Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 11
4:00 am
Cameron Invite
Middle School Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 11
4:00 pm
Cameron Invite
JV Boys/Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 11
4:00 am
Cameron Invite
Varsity Boys

troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 11
4:00 am
Cameron Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 9
7:30 am
Plaza 10K and kids run
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.8165295860

Results

Photos
Sep 8
8:00 am
Head For The Cure
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Sep 8
8:00 am
Ray Pec Invite
C Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 8
8:00 am
Ray Pec Invite
C Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 8
8:00 am
Ray Pec Invite
JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 8
8:00 am
Ray Pec Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 8
8:00 am
Ray Pec Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 8
8:00 am
Ray Pec Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 8
8:00 am
Grain Valley Fair 5K
Lynne Berend
816-786-5401
gvfair@gmail.com
www.runsignup.com/Race/MO/G...

Results
Sep 8
7:00 am
Genesis 5k Run and Festival
Mariah Bryant
620747244
mbryant@genesishealthclubs.com
www.endurancecui.active.com...

Results
Sep 4
5:00 pm
Chillicothe Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 4
5:00 pm
Chillicothe Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 4
4:00 pm
Chillicothe Invite
JV boy/girls and
Middle school
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 3
7:30 am
Leawood Rotary
Labor Day 5K
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com
www.leawoodlaborday5k.com

Results

Photos
Sep 1
8:00 am
Greg Wilson Classic
C Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 1
8:00 am
Greg Wilson Classic
C Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 1
8:00 am
Greg Wilson Classic
Varsity Boys
Troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 1
8:00 am
Greg Wilson Classic
Varsity Girls
Troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 1
8:00 am
Greg Wilson Classic
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 1
8:00 am
Greg Wilson Classic
JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 30
6:00 pm
Bobcat Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 30
6:00 pm
Bobcat Invite
Varsity Girls

troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 30
5:00 pm
Bobcat Invite
8th Grade Boys

troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 30
5:00 pm
Bobcat Invite
8th Grade Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 30
4:00 pm
Bobcat Invit.
7th Grade Girls

troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 30
4:00 pm
Bobcat Invite
7th Grade Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 26
8:00 am
Head for the Cure - KC
5K Results

troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Aug 25
8:00 am
Sieze the Day 10K results

Results
Aug 25
8:30 am
Lee's Summit Quad 2 mile
Girls xc meet

Results
Aug 25
8:00 am
Lee's Summit Quad 2 mile
Boys xc meet

Results
Aug 25
8:00 am
Olathe Charities 5K
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Aug 25
8:00 am
RexyRun
10K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 25
8:00 am
RexyRun
5k results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 25
8:00 am
Seize the Day 5K Results
Run/Walk for Epilepsy
Joni Miller
jmiller@efmk.org
www.crowdrise.com/2018Seize...

Results
Aug 19
8:00 am
BIGGSteps
10K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 19
8:00 am
BIGGSteps
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 18
7:30 pm
Rock the Stockyards 5k
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
rockthestockyards.com

Results

Photos
Aug 10
6:30 pm
MC Beer Mile
Mens Heat 1
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Aug 10
6:30 pm
MC Beer Mile
Coed Relay
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Aug 10
6:30 pm
MC Beer Mile
Male Relay
JoAnn Bushko
816-569-4508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Aug 10
6:30 pm
MC Beer Mile
Female Relays
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Aug 10
6:30 pm
MC Beer Mile
Womens Heat
JoAnn Plains Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Aug 10
6:30 pm
MC Beer Mile
Mens Heat 2
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Jul 29
11:45 pm
Leawood Midnight
Run 10K results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 29
11:00 pm
Leawood Midnight
Run 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 29
7:30 am
Diva Dash 5K
and Lil Princess Girls Run
Kansas City
Brad Ziegler
816-569-4508
brad@kcrunningcompany.com
www.divadash5K.com

Results
Jul 28
8:00 am
Grant's Cause for Spina
Courtney Nussbeck
8166454797
crdial@hotmail.com
www.grantscause.com

Results
Jul 22
8:00 am
sound of the city 10K
Joshua Hill
pemhill@outlook.com

Results
Jul 22
8:00 am
Head for the Cure
Omaha, NE
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 22
8:00 am
Sound of the City Run 5K
Joshua Hill
816-772-2997
pemhill@outlook.com
sertomakc.org

Results
Jul 12
6:00 pm
Martin City
Taco Mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 4
7:30 am
Stars and Stripes 5k
and Lil' Firecrackers Run
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results

Photos
Jul 4
7:30 am
Stars and Stripes 5K
and Lil' Firecrackers Kids Run
Brad Ziegler
816-529-5860
brad@kcrunningcompany.com
www.starsandstripes5K.com

Results

Photos
Jul 1
7:30 am
Stars and Stripes 5K Run/Walk
And Lil Firecracker Kids Run
Brad Ziegler
816-529-5860
brad@kcrunningcompany.com
www.starsandstripes5K.com

Results

Photos
Jun 24
8:00 am
HFTC St. Louis
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Jun 24
8:00 am
CASA SuperHero 5K Run/Walk
Lara Klover
8167854097
lklover@jacksoncountycasa-m...
www.casakc.org/superhero5k

Results
Jun 23
8:00 am
Diva Dash Wichita 5K
John Muir
316-765-2814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Jun 23
7:00 pm
Run to Serve the World 5K
Chris Buford
8169421414
run@evangelkc.org
www.evangel.church/run

Results
Jun 16
8:00 am
Head for the Cure
Scott Chilcutt
scottchilcutt@gmail.com

Results
Jun 16
8:00 am
Father's Day Four Mile
and Kids Run
Brad Ziegler
816-569-4508
brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results

Photos
Jun 9
7:30 am
Crazyhorse 5K
Anita Stuckey
Results
Jun 9
7:30 am
Crazyhorse 10 K
Anita Stuckey
Results
Jun 9
7:30 am
Heroes For Hospice 5k Run/Walk
Jeff Whelan
info@heroesforhospice.com
www.heroesforhospice.com

Results
Jun 9
8:30 am
5th Annual
Dad & Daughter 5K
Susan Dawes
816-590-5171
daddaughter5k@gmail.com
www.facebook.com/daddaughter5k/

Results
May 28
8:00 am
Going the Distance for Brain
Injury Awareness 5k Results
Bev Jacobson
biaksrun@gmail.com
www.biarun.org/

Results

Photos
May 28
8:00 am
Going the Distance for
Brain Injury 10K Results
Bev Jacobson
913754-8883
biaksrun@gmail.com
www.biarun.org/

Results

Photos
May 28
8:30 am
5K Home Run
Becky Peters
785-764-9506 ext. 8
becky@lawrencefamilypromise.org
www.active.com/lawrence-ks/...

Results
May 24
8:00 am
Heartland 39.3
Mens Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
May 20
8:00 am
HFTC- DesMoines
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
May 19
8:00 am
KMUW 5K
Zack Gingrich
Results
May 19
9:00 am
Flash Dash 5k and 1 Mile walk
Tarah Meck-Gilbert
tarahnicole@gmail.com
www.flashdashkc.com/

Results
May 19
8:00 am
Turkey Creek Festival 5K
Dave Smothers
913-322-5550
dsmothers@merriam.org
www.merriam.org/park

Results
May 17
8:00 am
Heartland 39.3
Female Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
May 12
8:00 am
Running with the Cows
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
May 12
7:30 am
Running With the Cows
13.1 Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
May 6
8:00 am
LAKC Run for Justice 5K
5K Run/Walk & Kids Dash
Cory Unrein
816-866-6504
info@lakc.net

Results
May 6
8:00 am
Outpacing Melanoma 5K &
Dot to Dot Kids Trot

Kelly Klover
913-735-0435
outpacingmelanoma@gmail.com
www.outpacingmelanoma.org/

Results
May 5
8:00 am
Head for the Cure North Texas

Results
May 5
9:00 am
Girls on the Run 5k Spring

Results
May 5
8:30 am
Purple stride

Results
May 5
7:30 am
Kansas City Corporate
Challenge 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
May 5
8:00 am
Tower 2 Tower 5K
Kelly Fry
9138955543
kfry@waterone.org
www.Tower2Tower5K.org

Results
Apr 29
8:00 am
HFTC-Columbia

Results
Apr 28
7:45 am
Corinth Dragon Dash 5k

Results
Apr 28
8:00 am
Bulldog Bolt 5K and Fun Run
Jessie Pullins
913.904.2189
jessiepullins@gmail.com

Results
Apr 28
8:00 am
Independence Park Trot
Selena Good
816-325-7187
sgood@indepmo.org
www.independenceparktrot.com

Results
Apr 21
8:00 am
Great Plains 10K Wichita
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results

Photos
Apr 21
8:30 am
Sheridan Strong 5k

Results
Apr 15
8:00 am
Miles For Marilyn 5K
John Tollefson
9134161460
jtollefson@tong464.org

Results
Apr 14
8:00 am
Rock The Parkway 5K
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Apr 14
7:30 am
Rock the Parkway Half Marathon
presented by Burns & McDonnell
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.rocktheparkway.com/

Results
Apr 7
8:00 am
Leawood Rotary April Fools 5K
Lisa Harrison
lharrison.kc@gmail.com
www.leawoodrotaryrun.com

Results
Apr 7
8:00 am
Jadon's Hope 5K Results
Amy Vrban
913-523-4739
amyvrban@yahoo.com
www.JadonsHope.org

Results
Apr 7
8:00 am
Clinton Education Foundation
Benjamin Johnson
6609245346
bdjnp7@gmail.com
www.clintonmo5k.com

Results
Apr 7
8:00 am
Jadon's Hope
10K Results

Results
Mar 31
8:00 am
Easter Egg 5K Run/Walk
Lil' Bunny Kids Run
JoAnn Bushko
816-569-4508
joann@kcrunningcompany.com
www.easteregg5K.com

Results

Photos
Mar 25
8:00 am
HFTC-Austin TX
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Mar 25
8:00 am
Great Plains 10K
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.greatplains10k.com

Results
Mar 24
9:00 am
FunnyBunny 5K-9
Danielle Halstead
9132440012
danielle@paws4autism.org
www.paws5k9.org

Results
Mar 18
9:00 am
Great Plains 10K

JoAnn Bushko
816-569-4508
joann@kcrunningcompany.com
www.greatplains10K.com

Results

Photos
Mar 17
8:00 am
Wichita
St. Patricks Day
5K Results
john@wichitarunningcompany.com
Results
Mar 11
8:30 am
Whiskey Run 5K and Kids Run
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.whiskeyrun5k.com

Results

Photos
Mar 10
8:00 am
Big 12 1 mile and 5K
combo results
(scroll down to see results)
jzabel@sportkc.org
Results
Mar 10
8:00 am
Big 12 1 mile and 12K
combo results
(scroll down to see results)

jzabel@sportkc.org
Results
Mar 10
8:00 am
Big 12 Run
12K Results
jzabel@sportkc.org
Results
Mar 10
8:00 am
Big 12 Run
5K Results
jzabel@sportkc.org
Results
Mar 10
8:00 am
Big 12
1 Mile Results
jzabel@sportkc.org
Results
Mar 3
8:00 am
The Cookie Run 5K and Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/I...

Results

Photos
Mar 3
9:00 am
Storybook Run 5K
Abdul and Alicia Yahaya
913-353-8786
thestorybookrun@gamil.com
www.thestorybookrun.com

Results
Feb 25
8:00 am
Fight for Air Climb
Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Feb 25
8:00 am
Fight For Air Climb
Firefighter results

troy@kcrunningcompany.com
Results
Feb 25
8:00 am
Fight For Air Climb
Ultimate Climb
(scroll down to view)

troy@kcrunningcompany.com
Results
Feb 25
8:00 am
Fight For Air Climb
42 Floor 902 Stairs
Leslie Hernandez Brown
913.353.9166
leslie.hdzbrown@lung.org
FightForAirClimb.org

Results
Feb 24
8:00 am
Clinton 5K
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Feb 24
7:30 am
Clinton Half Marathon
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Feb 24
8:00 am
Head for the Cure
Orlando 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Feb 18
8:00 am
KC Sweetheart
5K Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Feb 17
8:00 am
HFTC Charleston
5K results

Results
Feb 17
9:00 am
Sweetheart KC
10K
JoAnn Bushko
816-5469-4508
joann@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 17
9:00 am
Sweetheart KC
5K
JoAnn Bushko
816-546-4508
joann@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 11
8:00 am
Wichita Sweetheart
Team Results
john@wichitarunningcompany.com
Results
Feb 11
8:00 am
Wichita Sweetheart
10K Results
john@wichitarunningcompany.com
Results
Feb 11
8:00 am
Wichita Sweetheart
5K Results
john@wichitarunningcompany.com
Results

Photos
Feb 4
9:00 am
Kickoff 5K Run/Walk
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com
www.kickoff5K.com

Results

Photos
Jan 28
8:00 am
Groundhog 5K/10K
Team Results

troy@kcrunningcompany.com
Results
Jan 28
10:00 am
Groundhog
10K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jan 28
8:00 am
Groundhog
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jan 27
8:00 am
Wichita Battle of
the Bean 5K results

John Muir
316-765-2814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Jan 20
8:00 am
Battle of the Bean 5K &
Jelly Bean Kids Run
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com
www.battleofthebean5k.com

Results
Jan 7
8:00 am
Hangover 5K
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Dec 3, 2017
9:00 am
Great Santa Run 5K and
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.kcsantarun.com

Results

Photos
Dec 2, 2017
9:00 am
Great Santa Run 5 K
Wichita
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Nov 23, 2017
9:00 am
THANKSGIVING DAY 5K RUN
& FAMILY STROLL
www.sportkc.org/thanksgivin...
Results

Photos
Nov 18, 2017
9:00 am
TJ5K
Janice Dunn
www.tj5k.com/

Results
Nov 12, 2017
9:00 am
KU Vets Day 5k
www.kuvetsday5k.com/
Results
Nov 11, 2017
8:00 am
Longview
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Nov 11, 2017
8:00 am
Longview
Half Marathon
troy@kcrunningcompany.com
Results
Nov 11, 2017
8:00 am
Longview Half
King/Queen of the Mountain
troy@kcrunningcompany.com
Results
Nov 11, 2017
8:30 am
Shockerthon 5K
Breanna Jones
Results
Nov 5, 2017
8:30 am
Who let the dogs out 5 K
palsarescue@yahoo.com
Results
Nov 5, 2017
8:00 am
Dream Dash 5k
Benefiting The Dream Factory
Gavin Steketee
913-671-0893
gsteketee@cbiz.com
www.runsignup.com/Race/KS/O...

Results
Nov 5, 2017
9:00 am
Seize The Day 5K
Joni Miller
816-444-2800
jmiller@efmk.org
kcseizetheday2017.kintera.org

Results
Nov 5, 2017
8:00 am
Panera Bread Diabetes Dash 5k
Brian Cole
913-549-2962
brian.cole@panerakansas.com
www.diabetesdashforlife.com

Results
Nov 4, 2017
9:00 am
Cure of Ars 5K
Lori Vines
lajcvines@lajcvines.com

Results
Nov 4, 2017
10:00 am
Vets & Pets 5K
Joseph Potts
913-489-7059
CoachPotts@TopSpeedTraining.com
VetsAndPets5K.org

Results
Nov 4, 2017
8:00 am
Run for Adoption 5K
Teri Kriege
816-350-0215 X 397
teri@fosteradopt.org
www.runsignup.com/Race/MO/I...

Results
Nov 4, 2017
9:00 am
Girls on the Run 5K
Morgan Young
(913) 645-4016
morgan.young@gotrkc.org
www.gotrkc.org

Results
Oct 29, 2017
9:00 am
Spooky5K Run/Walk
Kids Race follows 5K
Carol D
913-850-4550
carold@kidsaresacred.org

Results
Oct 28, 2017
8:00 am
Strides Against
Obesity 5K
john@wichitarunningcompany.com
Results
Oct 28, 2017
10:30 am
MO Class 3
District 7 Girls XC
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 28, 2017
10:00 am
MO Class 3
District 7 Boys XC
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 28, 2017
8:30 am
MO Class 1
District 7 Girls XC
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 28, 2017
8:00 am
MO Class 1
District 7 Boys XC
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 28, 2017
8:00 am
HFTC- Chicago
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com
www.headforthecure.org/chicago

Results
Oct 28, 2017
7:00 am
Olathe Charities 5k
www.olatheks.org/government...
Results
Oct 28, 2017
7:00 pm
Monster Dash 5K & Lil Monster
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com
www.kcmonsterdash.com/

Results
Oct 27, 2017
7:00 pm
Wichita Monster Dash 5K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com
www.wichitarunningcompany.c...

Results
Oct 21, 2017
10:00 am
KS Regional XC Meet
Varsity Boys
joann bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Oct 21, 2017
10:00 am
KS Regional XC Meet
Varsity Girls
joann bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Oct 16, 2017
8:00 am
West Central Conf XC
JV Boys & Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 16, 2017
4:30 am
West Central Conf XC
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 16, 2017
4:00 pm
West Central Conf XC
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15, 2017
8:00 am
Bill Cross 5K Walk/Run
Chris Evans
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org/

Results
Oct 15, 2017
8:00 am
Lace Up for Learning 5K Run-Walk
www.jccc.edu/events/2017/10...
Results
Oct 14, 2017
8:00 am
HFTC Houston
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14, 2017
8:00 am
Julia's Warriors
5K Run/Walk & 1 Mile Walk
Jodi Green
8165163164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 14, 2017
8:45 am
Nebraska Furniture Mart
Julie Heironimus
9132886568
NFMCaresKC@nfm.com
runsignup.com/nfm5kkc2017

Results
Oct 12, 2017
6:00 pm
Warrensbur XC
MS Girls
joann@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2017
6:00 pm
Warrensburg XC
MS Boys

Results
Oct 12, 2017
5:15 pm
Warrensburg XC Varsity Girls
joann@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2017
4:45 pm
Warrensburg XC Varsity Boys
Joann@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2017
4:00 pm
Warrensburg XC JV Girls
joann@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2017
4:00 pm
Warrensburg XC JV Boys
joann@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2017
5:30 pm
Piper XC
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2017
5:00 pm
Piper XC
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2017
4:00 pm
Piper XC
JV Girls and Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8, 2017
8:00 am
Oktoberfest 5K and
Kinder Kaufen Kids Run
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.kcoktoberfest5K.com

Results
Oct 7, 2017
5:00 pm
Louisburg Cider Run
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 7, 2017
7:00 pm
Louisburg Cider Run
10K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 7, 2017
8:00 am
Wichita Oktoberfest
1 Mile results
john@wichitarunningcompany.com
Results
Oct 7, 2017
8:00 am
Wichita Oktoberfest
5K results
john@wichitarunningcompany.com
Results
Oct 7, 2017
8:00 am
Suburban XC
Varsity Boys

Results
Oct 7, 2017
8:00 am
Suburban XC
Varsity Girls

Results
Oct 7, 2017
8:00 am
Suburban XC
JV Boys

Results
Oct 7, 2017
8:00 am
Suburban XC
JV Girls

Results
Oct 7, 2017
8:00 am
Head for the Cure - Cleveland 5K
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com
www.headforthecure.org/foun...

Results
Oct 7, 2017
8:00 am
No One Fights Alone 5K
Michele Bridges
913-731-2397
michelesevents@gmail.com
www.NoOneFightsAlone5K.com

Results
Oct 4, 2017
8:00 am
Heartland 30K
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 1, 2017
8:30 am
UMKC Regalia Run 10k Results
steve@kcrunningcompany.com
Results
Oct 1, 2017
8:00 am
KC Pumpkin Run 5k
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com
kcpumpkinrun.com

Results
Oct 1, 2017
8:30 am
UMKC Regalia Run 5K RESULTS
Madison Loeb
816-235-5777
loebma@umkc.edu
www.umkcalumni.com/regaliar...

Results
Sep 30, 2017
8:00 am
GVI XC
MS Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 30, 2017
8:00 am
GVI XC
MS Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 30, 2017
8:00 am
GVI XC
JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 30, 2017
8:00 am
GVI XC
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 30, 2017
8:00 am
GVI XC
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 30, 2017
8:00 am
GVI XC
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 30, 2017
9:00 am
Savannah XC Varsity Girls

Results
Sep 30, 2017
8:00 am
Savannah XC Varsity Boys

Results
Sep 30, 2017
9:00 am
Savannah XC JV Girls

Results
Sep 30, 2017
9:00 am
Savannah XC JV Boys

Results
Sep 30, 2017
9:00 am
Savannah XC Meet Middle

Results
Sep 30, 2017
8:00 am
KC Classic
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 30, 2017
8:00 am
KC Classic
JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 30, 2017
8:00 am
KC Classic
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 30, 2017
8:00 am
KC Classic
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 30, 2017
8:00 am
KC Classic
CTeam Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 30, 2017
8:00 am
KC Classic
CTeam Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 30, 2017
7:30 am
Roots N Blues N BBQ 10k
Patrick Hanson
readysetresults@gmail.com
rootsnbluesnbbq.com

Results
Sep 30, 2017
7:00 am
Roots N Blues N BBQ 1/2 Marathon
Patrick Hanson
readysetresults@gmail.com

Results
Sep 26, 2017
5:30 pm
Lafayette Irish Invite
JV Girls/Freshman Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2017
5:00 pm
Lafayette Irish Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2017
4:30 pm
Lafayette Irish Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2017
4:00 pm
Lafayette Irish Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 24, 2017
7:00 am
Broadway Bridge 10k
Adam Wright
wright@somo.org
www.broadwaybridgerun.org

Results

Photos
Sep 24, 2017
7:00 am
Broadway Bridge Run
Half Marathon
Adam Wright
wright@somo.org
www.broadwaybridgerun.org

Results

Photos
Sep 23, 2017
8:00 am
HFTC- San Antiono 5K
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Sep 23, 2017
8:30 am
Prairie Pride 5K
and Mile Fun Run
Sarah Keller
913-226-5941
Sarahlkeller@gmail.com
prairie.run

Results
Sep 23, 2017
8:00 am
Sacred Steps 5K
Ryan Ross
ryan@coasttocoasttriathlon.com
www.sacredsteps.blogs.cor.org/

Results
Sep 21, 2017
5:30 pm
Grandview XC- Varsity Boys
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2017
5:00 pm
Grandview XC-Varsity Girls
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2017
4:30 pm
Grandview XC- JV Boys
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2017
4:00 pm
Grandview XC-JV Girls
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2017
3:30 pm
Grandview XC Meet
Freshman/Sophomore
Boys
JoAnn Bushko
8165694508
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2017
5:00 pm
Duane Kimble Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Looking for races before September, 20 2017? Click here