Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

KC Classic
JV Girls & Boys

Date: 2019-10-05

Contact: troy@kcrunningcompany.com

Results:

KC Classic JV Girls & Boys 2019

KC Classic JV Girls & Boys 2019


October 05, 2019




KC Running Company KC Running Company


Overall Finish List - Boys


Boys


Teams





O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 54 Justin Stetzler Blue Springs 17:41.8 5:43/M 9
2 2 599 Grant Hovious Lee's Summit West 17:49.4 5:45/M 10
3 3 604 Jase Miller Lee's Summit West 17:51.0 5:46/M 10
4 4 600 Chase Hulsey Lee's Summit West 17:59.7 5:48/M 10
5 5 64 Matthew Higgins Blue Springs 18:01.2 5:49/M 12
6 6 1341 Jackson Vanlerberg Rockhurst High School 18:05.4 5:50/M 11
7 7 1015 Austin Smith Olathe South 18:06.5 5:51/M 11
8 8 1014 Nathan Plath Olathe South 18:07.3 5:51/M 11
9 9 598 Carson Heurtin Lee's Summit West 18:09.5 5:51/M 10
10 10 63 Ryan Cheluget Blue Springs 18:12.5 5:52/M 12
11 11 59 Josh Loewe Blue Springs 18:13.9 5:53/M 11
12 12 1321 Max Cleveland Rockhurst High School 18:14.3 5:53/M 11
13 13 1459 John Heap Saint Thomas Aquinas 18:16.0 5:54/M 11
14 14 1344 Ryan Connor Rockhurst High School 18:16.6 5:54/M 12
15 15 1354 Nick Lovick Rockhurst High School 18:16.7 5:54/M 12
16 16 737 Jorge Perez Liberty North High School 18:17.0 5:54/M 10
17 17 1017 Jordan VanMeter Olathe South 18:17.6 5:54/M 11
18 18 1320 Aidan Callahan Rockhurst High School 18:18.7 5:54/M 11
19 19 1024 Ashton Santisteban Olathe South 18:19.8 5:55/M 12
20 20 1336 Pete Rottinghaus Rockhurst High School 18:23.1 5:56/M 11
21 21 1441 Frank Curran Saint Thomas Aquinas 18:23.3 5:56/M 10
22 22 56 Viger Romo Blue Springs 18:23.8 5:56/M 10
23 23 1340 Sam Terrill Rockhurst High School 18:26.2 5:57/M 11
24 (> 7) 1332 Dennis Meyer Rockhurst High School 18:30.1 5:58/M 11
25 24 619 Drake Murphy Lee's Summit West 18:30.3 5:58/M 11
26 25 614 Evan Harrel Lee's Summit West 18:30.7 5:58/M 11
27 26 1232 Chase Cunningham Raymore-Peculiar 18:31.2 5:58/M 10
28 27 993 Bennett Meoli Olathe South 18:34.9 6:00/M 9
29 28 603 Brooks Mathis Lee's Summit West 18:40.1 6:01/M 10
30 29 1470 Jackson Wright Saint Thomas Aquinas 18:40.6 6:02/M 11
31 30 747 Luis Perez Liberty North High School 18:44.4 6:03/M 11
32 31 685 Adam Malisos Liberty High School 18:44.7 6:03/M 12
33 (> 7) 1322 Ben Connor Rockhurst High School 18:45.6 6:03/M 11
34 32 682 Brett Arnold Liberty High School 18:45.7 6:03/M 12
35 (> 7) 1327 Sam Kanatzar Rockhurst High School 18:47.1 6:04/M 11
36 33 1467 Ryan Pope Saint Thomas Aquinas 18:48.3 6:04/M 11
37 34 994 Ezra Tesfaye Olathe South 18:49.9 6:04/M 9
38 35 670 Aiden McKenna Liberty High School 18:50.8 6:05/M 10
39 36 1474 Paul Loughman Saint Thomas Aquinas 18:53.6 6:06/M 12
40 (> 7) 1331 Dillon McFadden Rockhurst High School 18:54.1 6:06/M 11
41 37 1523 Adam Gray Shawnee Mission South 18:54.6 6:06/M 9
42 38 146 Alfonso Esqueda Blue Valley West 18:59.1 6:07/M 12
43 39 688 Nicholas Riedel Liberty High School 19:01.3 6:08/M 12
44 40 1022 Jacob Krafft Olathe South 19:06.0 6:10/M 12
45 41 1064 Cole Newport Olathe West High School 19:06.7 6:10/M 11
46 42 1060 Edwin Bustillo Olathe West High School 19:08.9 6:11/M 11
47 43 1524 Carson Guthrie Shawnee Mission South 19:10.2 6:11/M 9
48 (> 7) 596 Asher Gross Lee's Summit West 19:13.9 6:12/M 10
49 44 132 Evan Clymer Blue Valley West 19:15.1 6:13/M 11
50 45 388 Prabhav Pagadala BVN 19:15.8 6:13/M 9
51 46 1233 Chance Embry Raymore-Peculiar 19:18.4 6:14/M 10
52 47 681 Jacob Wolfley Liberty High School 19:20.0 6:14/M 11
53 48 1041 Jack Garren Olathe West High School 19:20.9 6:14/M 9
54 49 126 Eli Maffry Blue Valley West 19:21.6 6:15/M 10
55 50 1051 Joseph Carey Olathe West High School 19:22.6 6:15/M 10
56 (> 7) 1349 Dylan Gray Rockhurst High School 19:23.9 6:15/M 12
57 51 1528 Connor Monks Shawnee Mission South 19:24.4 6:16/M 9
58 52 110 Carter Enslinger Blue Valley West 19:27.0 6:16/M 9
59 53 1423 Colby King Saint Thomas Aquinas 19:27.4 6:17/M 9
60 (> 7) 1335 James Reintjes Rockhurst High School 19:29.6 6:17/M 11
61 54 1045 Jack Miller Olathe West High School 19:31.4 6:18/M 9
62 55 125 Joseph Liang Blue Valley West 19:33.4 6:19/M 10
63 56 320 Matthew Karst BVHS 19:35.5 6:19/M 11
64 57 301 Sarjoun Fardoun BVHS 19:36.1 6:19/M 10
65 58 1236 Christopher ObersteadtRaymore-Peculiar 19:36.4 6:19/M 10
66 59 418 Damon Henderson BVN 19:39.2 6:20/M 11
67 60 735 Noah Johnson Liberty North High School 19:40.9 6:21/M 10
68 (> 7) 1362 Ethan Tillmon Rockhurst High School 19:42.0 6:21/M 12
69 (> 7) 1325 Truman Graham Rockhurst High School 19:42.3 6:21/M 11
70 61 731 Cade Utecht Liberty North High School 19:42.5 6:21/M 9
71 62 1237 Dominic Rice Raymore-Peculiar 19:42.8 6:22/M 10
72 63 1235 Patrick Jacobs Raymore-Peculiar 19:48.7 6:23/M 10
73 64 1546 Blaze Kelly Shawnee Mission South 19:48.9 6:24/M 11
74 65 791 Jace Walker LSHS 19:49.5 6:24/M 10
75 66 562 Max Mason Lee's Summit North 19:53.1 6:25/M 9
76 (> 7) 1338 Alex Schirk Rockhurst High School 19:53.2 6:25/M 11
77 67 1040 Zeke Brewer Olathe West High School 19:53.3 6:25/M 9
78 68 332 Preston Murray BVHS 19:57.3 6:26/M 12
79 69 1551 Hayden Spratlin Shawnee Mission South 19:59.5 6:27/M 11
80 70 754 Zarius Buharivala Liberty North High School 20:01.5 6:28/M 12
81 71 472 Ross Douglas Glendale High School 20:03.0 6:28/M 9
82 (> 7) 1318 Justin Balling Rockhurst High School 20:03.3 6:28/M 11
83 72 1541 Hank Salsbury Shawnee Mission South 20:04.1 6:28/M 10
84 (> 7) 1361 Jack Stanley Rockhurst High School 20:05.1 6:29/M 12
85 73 484 Grafton Miller Glendale High School 20:06.4 6:29/M 10
86 74 788 Ian Murphy LSHS 20:07.0 6:29/M 10
87 75 789 Cole Myers LSHS 20:07.0 6:29/M 10
88 76 561 Conner Martin Lee's Summit North 20:09.4 6:30/M 9
89 77 581 Hunter Nichols Lee's Summit North 20:09.5 6:30/M 12
90 78 1520 Noah Campbell Shawnee Mission South 20:10.6 6:31/M 9
91 (> 7) 1342 Howie Waldenmeyer Rockhurst High School 20:11.7 6:31/M 11
92 79 440 Sam Pursley BVN 20:12.3 6:31/M 12
93 80 556 Gavin Caldwell Lee's Summit North 20:17.4 6:33/M 9
94 81 732 Henry Young Liberty North High School 20:19.8 6:33/M 9
95 82 527 Luis Vazquez Grandview 20:21.2 6:34/M 12
96 83 314 Mitchell Vore BVHS 20:25.7 6:35/M 10
97 84 475 Johnathan Peak Glendale High School 20:26.7 6:36/M 9
98 85 525 Eric Lopez Grandview 20:27.9 6:36/M 12
99 86 422 Nicholas Rosado BVN 20:27.9 6:36/M 11
100 (< 5) 222 Jordan Blanchat BV NORTHWEST 20:29.5 6:37/M 9

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

101 87 317 Brayden Hanna BVHS 20:32.2 6:37/M 11
102 (< 5) 239 Jack Bensing BV NORTHWEST 20:32.8 6:38/M 11
103 88 316 Max Gelman BVHS 20:37.6 6:39/M 11
104 89 734 Wyatt Davis Liberty North High School 20:38.5 6:40/M 10
105 90 1044 Peter Marshall Olathe West High School 20:39.1 6:40/M 9
106 91 567 David Green Lee's Summit North 20:39.2 6:40/M 10
107 (> 7) 1343 Jacob Borchert Rockhurst High School 20:43.0 6:41/M 12
108 (> 7) 751 Alexander Walls Liberty North High School 20:45.1 6:42/M 11
109 (> 7) 730 Ben Thomson Liberty North High School 20:45.4 6:42/M 9
110 (> 7) 1555 Eli Price Shawnee Mission South 20:49.1 6:43/M 12
111 (> 7) 1363 Jacob Walters Rockhurst High School 20:51.7 6:44/M 12
112 92 1250 Braxton Schoenemann Raymore-Peculiar 20:53.0 6:44/M 12
113 (> 7) 1042 Carson Guenthner Olathe West High School 20:55.3 6:45/M 9
114 (> 7) 1345 Noah Cordova Rockhurst High School 20:59.5 6:46/M 12
115 93 517 Moses Morales-Zuninga Grandview 21:00.4 6:47/M 11
116 94 439 Jacob Mondry BVN 21:02.4 6:47/M 12
117 95 576 Sam Brown Lee's Summit North 21:05.3 6:48/M 12
118 96 411 Frank Barton BVN 21:05.3 6:48/M 11
119 97 790 Isaiah Phillips LSHS 21:09.3 6:49/M 10
120 (> 7) 738 Micky McKown Liberty North High School 21:09.4 6:49/M 10
121 98 508 Christian Patterson Grandview 21:12.3 6:50/M 10
122 99 441 Ethan Rosenthal BVN 21:15.1 6:51/M 12
123 (> 7) 1364 Bluse Yuan Rockhurst High School 21:16.8 6:52/M 12
124 100 778 Zane Alexander LSHS 21:27.1 6:55/M 9
125 101 492 Isaak Beauvais Glendale High School 21:27.4 6:55/M 12
126 (> 7) 723 Peter Hanff Liberty North High School 21:30.7 6:56/M 9
127 (> 7) 1351 Christoff Hauptmann Rockhurst High School 21:32.4 6:57/M 12
128 (> 7) 403 Dillon Price BVN 21:35.0 6:58/M 10
129 102 481 Henry Currao Glendale High School 21:39.2 6:59/M 10
130 (> 7) 392 Brenden Wood BVN 21:44.5 7:01/M 9
131 (< 5) 245 Kyle Hamera BV NORTHWEST 21:44.7 7:01/M 11
132 (> 7) 728 Joshua Stinson Liberty North High School 21:46.3 7:01/M 9
133 103 521 Carlton Walker Grandview 21:47.0 7:02/M 11
134 (> 7) 1359 Luke Rottinghaus Rockhurst High School 21:49.5 7:02/M 12
135 (> 7) 1334 Topher Nelson Rockhurst High School 21:50.3 7:03/M 11
136 (< 5) 224 Joshua Clarkson BV NORTHWEST 21:50.5 7:03/M 9
137 (> 7) 726 John Paul Ridder Liberty North High School 21:50.7 7:03/M 9
138 104 336 Ethan Watson BVHS 21:57.0 7:05/M 12
139 (> 7) 1333 Sam Muehlebach Rockhurst High School 21:59.0 7:06/M 11
140 105 1605 Anthony Casenas Spring Hill 22:04.2 7:07/M 10
141 106 510 Alexander Springer Grandview 22:05.2 7:08/M 10
142 107 477 Luke Prescott Glendale High School 22:12.2 7:10/M 9
143 (> 7) 1348 John Duffy Rockhurst High School 22:12.8 7:10/M 12
144 (> 7) 727 Jacob Russell Liberty North High School 22:13.1 7:10/M 9
145 108 524 Jalen Hawkins Hawkins Grandview 22:13.2 7:10/M 12
146 (> 7) 745 Isaac Langford Liberty North High School 22:17.0 7:11/M 11
147 109 478 Tanine Punyamra Glendale High School 22:18.7 7:12/M 9
148 (> 7) 485 Jeremiah Rohall Glendale High School 22:20.5 7:12/M 10
149 (> 7) 504 Adonai Davenport Grandview 22:23.2 7:13/M 9
150 (> 7) 488 Will McDonald Glendale High School 22:24.2 7:14/M 11
151 (> 7) 473 Tyler Douglas Glendale High School 22:25.9 7:14/M 9
152 (> 7) 1328 Matthew Kelly Rockhurst High School 22:27.3 7:15/M 11
153 (< 5) 1762 Thomas Sheehan Warrensburg High School 22:28.8 7:15/M 11
154 (> 7) 1323 Jackson Cusick Rockhurst High School 22:31.5 7:16/M 11
155 110 1602 Braeden George Spring Hill 22:32.8 7:16/M 9
156 (> 7) 489 Teryn Norcross Glendale High School 22:47.4 7:21/M 11
157 (> 7) 739 Jaxson Reeder Liberty North High School 23:00.8 7:25/M 10
158 111 1612 Riley Tryon Spring Hill 23:03.6 7:26/M 11
159 112 1610 Jordan Kinsey Spring Hill 23:07.4 7:28/M 11
160 (> 7) 487 Jackson Brawner Glendale High School 23:12.1 7:29/M 11
161 (> 7) 514 Gerardo Gutierrez Grandview 23:12.3 7:29/M 11
162 (> 7) 740 Tyler Weber Liberty North High School 23:17.6 7:31/M 10
163 (< 5) 27 Cooper Sharp Basehor-Linwood High School 23:19.5 7:31/M 10
164 (> 7) 1337 Fisher Roy Rockhurst High School 23:34.4 7:36/M 11
165 (> 7) 1350 Mark Hallier Rockhurst High School 23:35.3 7:37/M 12
166 (> 7) 1324 Jackson Dahir Rockhurst High School 23:35.6 7:37/M 11
167 (> 7) 1360 Jude Salido Rockhurst High School 23:47.1 7:40/M 12
168 (> 7) 724 Brady Hilbert Liberty North High School 23:50.3 7:41/M 9
169 (> 7) 1352 Nathan Hogan Rockhurst High School 23:50.6 7:42/M 12
170 (> 7) 522 Gabriel Clay Grandview 24:15.6 7:50/M 12
171 (< 5) 19 Jacob Carlson Basehor-Linwood High School 24:17.4 7:50/M 9
172 (< 5) 21 Dylan Miller Basehor-Linwood High School 24:18.2 7:50/M 9
173 (> 7) 496 Dylan Student Glendale High School 24:23.1 7:52/M 12
174 (> 7) 748 Logan Rodgers Liberty North High School 24:48.6 8:00/M 11
175 (< 5) 18 Aiden Burkhart Basehor-Linwood High School 24:50.0 8:01/M 9
176 (> 7) 1330 Jackson Mayer Rockhurst High School 24:51.4 8:01/M 11
177 (> 7) 753 Cooper Bratcher Liberty North High School 24:55.3 8:02/M 12
178 (> 7) 755 Zachary Eisenhutt Liberty North High School 25:00.7 8:04/M 12
179 (> 7) 495 Payton Ripper Glendale High School 25:17.0 8:09/M 12
180 (> 7) 746 Avery Miller Liberty North High School 25:31.9 8:14/M 11
181 113 1604 Michael Shick Spring Hill 25:53.2 8:21/M 9
182 (> 7) 733 Jacob Calder Liberty North High School 26:01.0 8:24/M 10
183 (> 7) 518 Desean Nelson Grandview 26:04.4 8:25/M 11
184 (> 7) 1319 Peter Bodde Rockhurst High School 26:09.4 8:26/M 11




Team Summary Report - Boys


Boys


Teams




Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*

1 Lee's Summit West 42 2 3 4 9 24 25 28
Top 5 Times: 1:30:20.2

2 Blue Springs 49 1 5 10 11 22
Top 5 Times: 1:30:33.2

3 Rockhurst High School 65 6 12 14 15 18 20 23
Top 5 Times: 1:31:11.8

4 Olathe South 78 7 8 17 19 27 34 40
Top 5 Times: 1:31:26.3

5 Saint Thomas Aquinas 132 13 21 29 33 36 53
Top 5 Times: 1:33:01.9

6 Liberty High School 184 31 32 35 39 47
Top 5 Times: 1:34:42.7

7 Olathe West High School 235 41 42 48 50 54 67 90
Top 5 Times: 1:36:30.7

8 Liberty North High School 237 16 30 60 61 70 81 89
Top 5 Times: 1:36:26.5

9 Blue Valley West 238 38 44 49 52 55
Top 5 Times: 1:36:36.3

10 Raymore-Peculiar 255 26 46 58 62 63 92
Top 5 Times: 1:36:57.6

11 Shawnee Mission South 264 37 43 51 64 69 72 78
Top 5 Times: 1:37:17.7

12 BVHS 351 56 57 68 83 87 88 104
Top 5 Times: 1:40:07.0

13 BVN 363 45 59 79 86 94 96 99
Top 5 Times: 1:40:37.8

14 Lee's Summit North 390 66 76 77 80 91 95
Top 5 Times: 1:41:08.8

15 LSHS 411 65 74 75 97 100
Top 5 Times: 1:42:40.0

16 Glendale High School 431 71 73 84 101 102 107 109
Top 5 Times: 1:43:42.9

17 Grandview 461 82 85 93 98 103 106 108
Top 5 Times: 1:44:49.0

18 Spring Hill 551 105 110 111 112 113
Top 5 Times: 1:56:41.4

Inc. Basehor-Linwood High School 4 finishers
Top 5 Times:

Inc. BV NORTHWEST 4 finishers
Top 5 Times:

Inc. Warrensburg High School 1 finishers
Top 5 Times:





Overall Finish List - Girls


Girls


Teams





O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 1377 Quinn Babcock Saint Thomas Aquinas 21:40.9 7:00/M 9
2 2 640 Grayce Kilkenny Liberty High School 21:41.4 7:00/M 10
3 3 645 Amanda Seggerman Liberty High School 21:46.9 7:02/M 10
4 4 1488 Tove Krussow Shawnee Mission South 22:01.1 7:06/M 9
5 5 101 Emily Meade Blue Valley West 22:04.2 7:07/M 12
6 6 1640 Abbi Hennessy St. Teresa's Academy 22:10.0 7:09/M 11
7 7 692 Emily Goeglein Liberty North High School 22:10.5 7:09/M 9
8 8 1037 Sydney Rice Olathe West High School 22:21.6 7:13/M 11
9 9 1385 Elizabeth Morrissey Saint Thomas Aquinas 22:22.0 7:13/M 9
10 10 1409 Emily Nielsen Saint Thomas Aquinas 22:23.4 7:13/M 12
11 11 349 Laney Jobes BVN 22:24.2 7:14/M 10
12 12 1649 Elizabeth Torrey St. Teresa's Academy 22:25.4 7:14/M 11
13 13 1026 Evann Alstrom Olathe West High School 22:28.4 7:15/M 9
14 14 1389 Mary Whiteside Saint Thomas Aquinas 22:33.2 7:17/M 9
15 15 696 Sydney Huxford Liberty North High School 22:34.9 7:17/M 9
16 16 361 Anna McCartan BVN 22:35.2 7:17/M 11
17 17 1633 London Porter St. Teresa's Academy 22:36.0 7:17/M 10
18 18 713 Hailey Wineland Liberty North High School 22:37.4 7:18/M 11
19 19 1207 Carson Wilson Raymore-Peculiar 22:39.7 7:19/M 9
20 20 534 Cassidy Montgomery Lee's Summit North 22:41.3 7:19/M 9
21 21 643 Olivia O'Reilly Liberty High School 22:41.8 7:19/M 10
22 22 1029 Audrey Norris Olathe West High School 22:49.7 7:22/M 9
23 23 1658 Anne Sulzer St. Teresa's Academy 22:52.4 7:23/M 12
24 24 978 Brenley Reno Olathe South 22:55.4 7:24/M 10
25 25 705 Brooke Chase Liberty North High School 22:58.0 7:25/M 11
26 26 691 Chloe Bilen Liberty North High School 22:58.3 7:25/M 9
27 27 1399 Kristen Strathman Saint Thomas Aquinas 22:58.6 7:25/M 10
28 28 976 Lauren George Olathe South 23:05.5 7:27/M 10
29 29 647 Anna Achille Liberty High School 23:06.9 7:27/M 11
30 30 1398 Mara Loughman Saint Thomas Aquinas 23:08.0 7:28/M 10
31 31 641 Hailey Nelson Liberty High School 23:09.4 7:28/M 10
32 (< 5) 155 Tawny Bush Buhler High School 23:10.4 7:29/M 11
33 32 1655 Trang Nguyen St. Teresa's Academy 23:10.7 7:29/M 12
34 33 1217 Briana Smith Raymore-Peculiar 23:13.2 7:29/M 11
35 34 175 Laya Erickson BV NORTHWEST 23:14.0 7:30/M 9
36 35 536 Raina Baker Lee's Summit North 23:14.7 7:30/M 10
37 36 103 Abbi Nielsen Blue Valley West 23:15.5 7:30/M 12
38 37 632 Britta Foust Liberty High School 23:15.8 7:30/M 9
39 38 363 Mackenzie Meyer BVN 23:18.3 7:31/M 11
40 39 649 Sydney Cannon Liberty High School 23:18.6 7:31/M 12
41 40 84 Sydney Howes Blue Valley West 23:21.3 7:32/M 11
42 41 174 Sophia Beason BV NORTHWEST 23:21.4 7:32/M 9
43 (> 7) 642 Zoe Nelson Liberty High School 23:21.9 7:32/M 10
44 42 973 Emily Vandaveer Olathe South 23:24.8 7:33/M 9
45 43 541 Cassidy Page Lee's Summit North 23:28.3 7:34/M 10
46 44 376 Kara Olander BVN 23:28.3 7:34/M 12
47 45 1495 Andrea Walters Shawnee Mission South 23:32.6 7:36/M 9
48 46 1502 Taylor Venable Shawnee Mission South 23:33.1 7:36/M 10
49 47 176 Rachel Hostetler BV NORTHWEST 23:33.4 7:36/M 9
50 48 1626 Sarah Schloegel St. Teresa's Academy 23:34.3 7:36/M 9
51 49 545 Olivia Fee Lee's Summit North 23:40.1 7:38/M 11
52 50 1210 Ashlyn Hamblin Raymore-Peculiar 23:41.3 7:39/M 10
53 51 535 Lena Baker Lee's Summit North 23:47.4 7:40/M 10
54 (> 7) 653 Alyssa Griffith Liberty High School 23:48.0 7:41/M 12
55 52 698 Jennifer Lewis Liberty North High School 23:51.8 7:42/M 9
56 53 718 Caitlin Marshall Liberty North High School 23:53.9 7:43/M 12
57 54 980 Bethany Todd Olathe South 23:54.0 7:43/M 10
58 (> 7) 654 Abigail Riggs Liberty High School 23:57.3 7:44/M 12
59 55 1481 Natalie Birech Shawnee Mission South 23:59.3 7:44/M 9
60 56 1208 Olivia Burton Raymore-Peculiar 23:59.9 7:45/M 10
61 57 983 Gillian Avila Olathe South 24:00.6 7:45/M 12
62 58 71 Natalie Cashman Blue Valley West 24:08.0 7:47/M 10
63 59 1033 Ella Sharpe Olathe West High School 24:10.3 7:48/M 10
64 60 1031 Audrey Snider Olathe West High School 24:11.5 7:48/M 9
65 61 1494 Kate Swift Shawnee Mission South 24:12.7 7:49/M 9
66 (< 5) 157 Grace Whisler Buhler High School 24:16.2 7:50/M 11
67 62 88 Sophia Medallada Blue Valley West 24:17.9 7:50/M 11
68 63 1203 Kaylee Hill Raymore-Peculiar 24:18.7 7:51/M 9
69 (< 5) 275 Rebecca Tonkin BVHS 24:20.3 7:51/M 10
70 (< 5) 160 Emma Hershberger Buhler High School 24:22.3 7:52/M 12
71 64 360 Maddy Harmon BVN 24:22.3 7:52/M 11
72 65 338 Lucia Eshleman BVN 24:31.0 7:55/M 9
73 66 547 Sidney Gilliland Lee's Summit North 24:38.0 7:57/M 11
74 (< 5) 1180 Anika Jackson Platte County 24:40.1 7:57/M 12
75 67 1038 Savanna Willard Olathe West High School 24:44.9 7:59/M 11
76 68 1497 Sydney Glendening Shawnee Mission South 24:46.1 7:59/M 10
77 69 219 Eleanor Wyndrum BV NORTHWEST 24:50.8 8:01/M 12
78 70 1498 Leila Green Shawnee Mission South 24:52.0 8:01/M 10
79 71 548 Rachel Hamaker Lee's Summit North 24:55.0 8:02/M 11
80 72 212 Emily Farthing BV NORTHWEST 24:56.6 8:03/M 12
81 73 184 Alexis Buehler BV NORTHWEST 25:01.7 8:04/M 10
82 74 379 Annie Stier BVN 25:04.9 8:05/M 12
83 (> 7) 355 Kate Tompkins BVN 25:06.6 8:06/M 10
84 (> 7) 1516 Naomi Mitchell Shawnee Mission South 25:06.9 8:06/M 12
85 (< 5) 284 allyson Imhoff BVHS 25:07.9 8:06/M 12
86 (< 5) 268 Jenna Demmel BVHS 25:15.5 8:09/M 10
87 75 189 Natalie Policky BV NORTHWEST 25:19.2 8:10/M 10
88 (> 7) 1515 Andrea McGary Shawnee Mission South 25:28.6 8:13/M 12
89 (> 7) 209 Julia Boepple BV NORTHWEST 25:29.5 8:13/M 12
90 (> 7) 717 Natalie Knebel Liberty North High School 25:36.8 8:16/M 12
91 76 73 Meghan Hartnett Blue Valley West 25:37.0 8:16/M 10
92 (> 7) 181 Hayley Riddle BV NORTHWEST 25:44.1 8:18/M 9
93 (< 5) 1179 Sophia Zimmerman Platte County 25:44.8 8:18/M 11
94 (< 5) 1176 Quinlynn Sannneman Platte County 25:44.9 8:18/M 11
95 77 985 Carolyn Wilson Olathe South 25:45.3 8:19/M 12
96 (> 7) 706 Emily Clancy Liberty North High School 25:51.9 8:21/M 11
97 (> 7) 344 Caroline Clarke BVN 25:53.3 8:21/M 10
98 (> 7) 719 Madeline Prom Liberty North High School 25:54.0 8:21/M 12
99 (> 7) 710 Paige Roberts Liberty North High School 25:54.5 8:21/M 11
100 (> 7) 204 Molly Thomas BV NORTHWEST 25:54.7 8:22/M 11

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade

101 (< 5) 1742 Alyssa DeLeon-Casey Warrensburg High School 26:06.5 8:25/M 9
102 (> 7) 703 Sofia Occhipinti Liberty North High School 26:18.8 8:29/M 10
103 (> 7) 695 Marisah Horn Liberty North High School 26:21.9 8:30/M 9
104 (< 5) 4 Lily Bogard Basehor-Linwood High School 26:37.9 8:35/M 10
105 (< 5) 14 Madison Isaacks Basehor-Linwood High School 26:48.7 8:39/M 12
106 (< 5) 10 Olivia Isaacks Basehor-Linwood High School 26:50.2 8:39/M 11
107 (> 7) 702 Isabelle Kopala Liberty North High School 26:58.0 8:42/M 10
108 (> 7) 709 Rachel Kim Liberty North High School 27:07.5 8:45/M 11
109 (> 7) 697 Addie Kimmerle Liberty North High School 27:08.4 8:45/M 9
110 (< 5) 452 Audrey Baldwin Excelsior Springs 27:17.8 8:48/M 11
111 78 1039 Hannah Wright Olathe West High School 27:21.1 8:49/M 11
112 (> 7) 720 Sophia Stenner Liberty North High School 27:55.3 9:00/M 12
113 (< 5) 1593 Morgan Brueckner Spring Hill 28:14.7 9:07/M 10
114 (< 5) 451 Danica Wilson Excelsior Springs 28:36.5 9:14/M 10
115 (> 7) 700 Paige McCubbin Liberty North High School 29:23.7 9:29/M 9
116 (> 7) 701 Hannah Boles Liberty North High School 29:59.4 9:40/M 10
117 (> 7) 708 Megan Johnson Liberty North High School 30:04.4 9:42/M 11
118 (< 5) 1589 Lillian Haney Spring Hill 30:34.8 9:52/M 9
119 (> 7) 715 Sydney Garlock Liberty North High School 30:59.5 10:00/M 12
120 (< 5) 449 RaeLee Keller Excelsior Springs 31:13.7 10:04/M 10




Team Summary Report - Girls


Girls


Teams




Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*

1 Saint Thomas Aquinas 61 1 9 10 14 27 30
Top 5 Times: 1:51:58.2

2 Liberty High School 86 2 3 21 29 31 37 39
Top 5 Times: 1:52:26.6

3 St. Teresa's Academy 90 6 12 17 23 32 48
Top 5 Times: 1:53:14.7

4 Liberty North High School 91 7 15 18 25 26 52 53
Top 5 Times: 1:53:19.2

5 Olathe West High School 162 8 13 22 59 60 67 78
Top 5 Times: 1:56:01.7

6 BVN 173 11 16 38 44 64 65 74
Top 5 Times: 1:56:08.5

7 Lee's Summit North 198 20 35 43 49 51 66 71
Top 5 Times: 1:56:52.1

8 Blue Valley West 201 5 36 40 58 62 76
Top 5 Times: 1:57:07.1

9 Olathe South 205 24 28 42 54 57 77
Top 5 Times: 1:57:20.5

10 Shawnee Mission South 211 4 45 46 55 61 68 70
Top 5 Times: 1:57:19.1

11 Raymore-Peculiar 221 19 33 50 56 63
Top 5 Times: 1:57:53.1

12 BV NORTHWEST 263 34 41 47 69 72 73 75
Top 5 Times: 1:59:56.4

Inc. Basehor-Linwood High School 3 finishers
Top 5 Times:

Inc. Buhler High School 3 finishers
Top 5 Times:

Inc. BVHS 3 finishers
Top 5 Times:

Inc. Excelsior Springs 3 finishers
Top 5 Times:

Inc. Platte County 3 finishers
Top 5 Times:

Inc. Spring Hill 2 finishers
Top 5 Times:

Inc. Warrensburg High School 1 finishers
Top 5 Times:



Date Name & Distance Contact Results Photos
Oct 15
5:00 pm
Ozark Highlands
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15
4:45 pm
Ozark Highlands
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15
4:15 pm
Ozark Highland
MS Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 15
4:00 pm
Ozark Highland
MS Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 13
8:00 am
JCCC Lace Up for Learning
Judi Reilly
913-469-2718
jreilly@jccc.edu
jccc.edu/laceup5k

Results
Oct 12
10:00 am
Suburban Gold JV Boys

Results
Oct 12
9:30 am
Suburban Gold JV Girls

Results
Oct 12
9:00 am
Suburban Gold Varsity Boys

Results
Oct 12
8:30 am
Suburban Gold Varsity Girls

Results
Oct 12
9:30 am
Butler Bears Invite
MS Boys and Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
9:00 am
Butler Bears Invite
JV Boys and Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
8:45 am
Butler Bears Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
8:30 am
Butler Bear Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
8:00 am
HFTC Houston
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8
5:45 pm
Ray Pec South MS
A Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8
5:45 pm
Ray Pec South MS
A Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8
5:00 pm
Ray Pec South MS
B Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8
4:30 pm
Ray Pec South MS
B Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8
4:15 pm
Ray Pec South MS
C-Team Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 8
4:00 pm
Ray Pec South MS
C-Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 6
8:00 am
Bill Cross 5K
benefiting Feed Northland Kids
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.raceroster.com/events/2...

Results
Oct 6
8:00 am
Oktoberfest 5K and Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.kcoktoberfest5k.com

Results

Photos
Oct 5
4:00 pm
Louisburg Cider Run
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
4:00 pm
Louisburg Cider Run
10K Resutls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
9:30 am
Savannah MS XC Girls

Results
Oct 5
9:00 am
Savannah XC Girls JV/Varsity

Results
Oct 5
9:00 am
Fit 58 Center Education

Results
Oct 5
8:00 am
KC Classic
JV Girls & Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
9:45 am
Savannah XC Middle School Boys

Results
Oct 5
8:00 am
KC Classic
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
9:00 am
Savannah Boys XC JV/Varsity

Results
Oct 5
8:00 am
KC Classic
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
8:00 am
KC Classic
Boys C-Team
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
8:00 am
KC Classic
C-Team Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
8:00 am
HFTC Cleveland
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
9:00 am
"No One Fights Alone 5K"
Michele Bridges
9137312397
michelesevents@gmail.com
www.noonefightsalone5k.com

Results
Oct 2
5:00 pm
Irish Invite
Varstiy Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
4:45 pm
BLMS XC Boys 8th Grade

Results
Oct 1
4:30 pm
BLMS XC Girls 8th Grade

Results
Oct 1
4:15 pm
BLMS XC Boys 7th Grade

Results
Oct 1
4:00 pm
BLMS XC Girls 7th Grade

Results
Oct 1
5:00 pm
Irish Invite
JV Girls/CTeam Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
4:00 pm
Irish Invite
Varstiy Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
4:00 pm
Irish Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 30
4:45 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 30
4:30 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 30
4:15 pm
Blue Springs MS XC Championship

Results
Sep 30
4:00 pm
Blue Springs MS XC Championships

Results
Sep 28
8:00 am
HFTC San Antonio
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 28
8:00 am
Clinton Education Foundation
Ben Johnson
660-885-2266
bdjnp7@gmail.com
www.clintonmo5k.com

Results
Sep 28
9:00 am
Back the Blue 5K
5K Race/Walk
One-Mile Fun Run
Jenni King
918-931-1842
jenni@backtheblue5k.com
www.backtheblue5k.com

Results
Sep 26
4:30 pm
Grandview XC
Boys Varsity

Results
Sep 26
3:00 pm
Grandview XC
Girls JV

Results
Sep 26
3:30 pm
Grandview XC
Boys JV

Results
Sep 26
4:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 26
2:30 pm
Grandview XC
Boys Freshman/Sophomore

Results
Sep 26
2:00 pm
Grandview XC
Girls Freshman/Sophomore

Results
Sep 26
8:00 am
Heartland 30K
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 26
8:00 am
Heartland 30K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24
5:00 pm
Duane Kimble Invite
C-Team Boys and JV Girls
Troy Fitzgerald
8162041780
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24
4:00 pm
Duane Kimble Invite
Varstiy Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24
4:00 pm
Duane Kimble Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 24
5:00 pm
Duane Kimble Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
7:30 am
Old Town 10K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 22
8:00 am
Dot to Dot
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
8:00 am
Dot to Dot
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
9:00 am
HFTC-Detroit
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
8:00 am
Prairie Pride 1 Mile Fun

Results
Sep 21
8:00 am
Kris Solsberg Invite
Varsity Girls

Results
Sep 21
8:45 am
Kris Solsberg Invite
Varsity Boys

Results
Sep 21
9:15 am
Kris Solsberg Invite
JV Girls

Results
Sep 21
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 21
8:00 am
Prairie Pride 5K and
1 Mile Fun Run
Mark Hunter
913-221-6560
mhunte4@gmail.com
www.prairie.run

Results
Sep 21
8:00 am
Sacred Steps 5k/1 mile Run/Walk
Angie McCarty
angie.mccarty@cor.org
www.cor.org/sacredsteps

Results
Sep 17
8:00 am
H30K Male
Plaza and GP combined
**Bib is your age
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17
8:00 am
H30K Female
Plaza and GP combined
**Bib is your age
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17
4:00 pm
Cameron XC
JV Boys/Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17
4:00 pm
Cameron XC
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17
4:00 pm
Cameron XC
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17
4:00 pm
Cameron XC
MS Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 17
4:00 pm
Cameron XC
MS Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:30 am
Strutt With Your Mutt
5K with dogs

Results
Sep 15
8:00 am
HFTC Chicago
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
Ray Pec Invite
C Team Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
Strutt With Your Mutt
5K Without Dog

Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
www.waysidewaifs.org/strutt

Results
Sep 15
8:00 am
Great Plains 10K
Kansas City

Brad Ziegler
8165694508
Brad@kcrunningcompany.com
www.greatplains10k.com/kans...

Results
Sep 14
8:00 am
Ray Pec Invite
C Team Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
8:00 am
Ray Pec Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
8:00 am
Ray Pec Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
8:00 am
Ray Pec Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
8:30 am
Dad and Daughter 5K run/Walk
Susan Dawes
816-590-5171
daddaughter5K@gmail.com
www.dadanddaughter5k.com

Results
Sep 14
8:00 am
Heroes for Education 5K
Sandy Kessinger
816-806-7366
slkessinger@gmail.com
www.runsignup.com/Race/MO/G...

Results
Sep 14
8:00 am
Ray Pec Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
6:00 pm
Chillicothe XC
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
8162041780
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
6:00 pm
Chillicothe XC
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
5:00 pm
Chillicothe XC
JV Boys and Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
4:00 pm
Chillicothe XC
Middle school
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 7
8:00 am
Grain Valley Fair 5k

Results
Sep 7
8:00 am
HFTC- NC TRi
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5
6:00 pm
Bobcat Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5
6:00 pm
Bobcat Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5
3:00 pm
Bobcat Invite
7th Grade Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5
4:00 pm
Bobcat Invite
7th Grade Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5
4:00 pm
Bobcat Invite
8th Grade Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 5
4:00 pm
Bobcat Invite
8th Grade Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 2
7:30 am
Leawood Labor Day 5K
Lisa Harrison
9135225049
lharrison.kc@gmail.com

Results
Aug 24
8:00 am
Rexy Run
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
Rexy Run
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
7:00 am
Olathe Charities 5K
Paul Krueger
913-207-1312
PKrueger@OlatheKS.org
www.olatheks.org/government...

Results
Aug 18
8:00 am
HFTC Omaha
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Aug 17
7:30 am
Mulvane Old Settlers 4 Mile Walk
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Aug 17
8:00 am
Mulvane Old Settlers 4Mile
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Aug 17
7:30 am
Mulvane Old Settlers 1 Mile
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Aug 17
8:00 am
Diva Dash 5K Omaha
Amy McCoy
8165694508
Amy@kcrunningcompany.com
www.divadash5k.com/copy-of-...

Results
Aug 15
7:00 pm
MC Beer Mile
CoED Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15
7:00 pm
MC Beer Mile
Mens Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15
8:00 am
MC Beer Mile
Womens Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15
7:00 pm
MC Beer Mile
Womens Ind
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15
7:00 pm
MC Beer Mile
Mens heat 3
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15
7:00 pm
MC Beer Mile
Mens heat 2
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 15
7:00 pm
MC Beer Mile
mens heat 1
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 am
Sound of the City 10K
Shaylynn Smith
314-517-3841
soundofthecitykc@gmail.com
www.soundofthecitykc.com

Results
Aug 11
8:00 am
Sound of the City 5K
Shaylynn Smith
314-517-3841
soundofthecitykc@gmail.com
www.soundofthecitykc.com

Results
Aug 10
8:00 pm
Rock the Stockyards
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 3
8:00 am
Diva Dash 5K
Des Moines
Amy McCoy
8165694508
Amy@kcrunningcompany.com
www.divadash5k.com/copy-of-...

Results
Jul 28
11:00 pm
Midnight Run
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 28
11:00 pm
Midnight Run
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 28
9:00 am
Grant's Cause
for Spina Bifida 5K
Courtney Nussbeck
crdial@hotmail.com
www.grantscause.com

Results
Jul 20
8:00 am
Diva Dash 5K
Overland Park
Amy McCoy
8165694508
Amy@kcrunningcompany.com
divadash5k.com/copy-of-over...

Results
Jul 13
7:30 am
Dexter BBQ 2 Mile
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Jul 13
7:30 am
Dexter BBQ 5K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Jul 13
8:00 am
Diva Dash 5K
St. Louis
Amy McCoy
8165694508
Amy@kcrunningcompany.com
www.divadash5k.com/stldivadash

Results
Jul 11
6:30 pm
Taco Mile Heat 4
Brad
brad@kcrunningcompany.com

Results
Jul 11
6:30 pm
Taco Mile Heat 3
Brad
brad@kcrunningcompany.com

Results
Jul 11
6:30 pm
Taco Mile Heat 2
Brad
brad@kcrunningcompany.com

Results
Jul 11
6:30 pm
Taco Mile Heat 1
Brad
brad@kcrunningcompany.com

Results
Jul 4
7:30 am
Stars and Stripes 5k and
Wichita
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Jul 4
7:30 am
Stars and Stripes 5K
and Lil' Firecrackers Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.starsandstripes5K.com

Results
Jun 30
7:30 am
Stars and Stripes 5K
and Lil' Firecrackers Kids Run
Brad Ziegler
https://runsignup.com/Race/...
brad@kcrunningcompany.com
www.starsandstripes5K.com

Results

Photos
Jun 29
7:30 am
Back the Blue 5k
Jenni King
918-931-1842
jenni@backtheblue5k.com
www.backtheblue5k.com

Results
Jun 29
7:00 am
Back the Blue 10K

10K Run

Jenni King
918-931-1842
jenni@backtheblue5k.com
www.backtheblue5k.com

Results
Jun 23
8:00 am
HFTC St. Louis
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 22
8:00 am
Diva Dash 5K Wichita
John Muir
John@Wichitarunningcompany.com
www.divadash5k.com/wichita

Results
Jun 15
8:00 am
Head For The Cure
Wichita
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Jun 15
8:00 am
Father's Day Four Mile
Run/Walk and Kids Run
Brad Ziegler
8165295860
brad@kcrunningcompany.com
www.fathersdayfourmile.com

Results

Photos
Jun 8
7:30 am
Heroes for Hospice 5K Run/Walk
Jeff
info@heroesforhospice.com
www.runsignup.com/Race/KS/O...

Results
May 27
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 27
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 27
8:30 am
5K Home Run
Lori Lange
7853317032
langegang6@juno.com
www.active.com/lawrence-ks/...

Results
May 25
8:00 am
Wichita Great Plains 10K
John Muir
John@Wichitarunningcompany.com
www.greatplains10k.com/wichita

Results
May 19
8:00 am
HFTC Des Moines
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 18
8:00 am
KCCC Half Marathon
Results (unofficial)
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 18
8:00 am
Spirit of Missouri 5k Results

Results
May 18
8:00 am
Turkey Creek Festival 5k
Caleb Teague
caleb@kcrunningcompany.com

Results
May 18
8:00 am
Spirit of Missouri 10k Results

Results
May 18
7:30 am
Spirit of Missouri Half
Marathon Results
spiritof131@gmail.com
www.spiritofmissouri.run/

Results
May 18
9:00 am
Flash Dash 5K and Kids Run
James Reyes
816-885-4259
FlashDash@brfoundation.org
www.brfoundation.org/flashd...

Results
May 13
8:00 am
Heartland 39.3
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 13
8:00 am
Heartland 39.3
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 11
8:00 am
Running with
the Cows 5K results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
May 11
7:30 am
Running with the Cows
Half Marathon Results
info@cow.run
www.cow.run/

Results

Photos
May 5
8:00 am
Outpacing Melanoma 5K
& Dot-to-Dot Kid Trot
Kelly Klover
9137350435
OutpacingMelanoma@gmail.com
OutpacingMelanoma.org

Results
May 4
8:00 am
Tower to Tower
1 Mile results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 4
8:00 am
HFTC NTX
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
May 4
7:30 am
KC Corporate
Challenge 5K
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 4
8:00 am
PurpleStride Kansas City 5K/Walk
Mallory Wetta
913-742-2601
mwetta@pancanvolunteer.org
www.support.pancan.org/site...

Results
May 4
9:00 am
Girls on the Run 5K!
Victoria Patrick
9134244516
victoria.patrick@gotrkc.org
www.gotrkc.org

Results
May 4
8:00 am
Tower 2 Tower 5K

WaterOne
9138955543
kfry@waterone.org
Tower2Tower5K.org

Results
Apr 27
8:00 am
Bulldog Bolt 5K and 1 Mile
Jessie Pullins
913.904.2189
jessiepullins@gmail.com
www.runsignup.com/Race/KS/L...

Results
Apr 27
7:45 am
Corinth Elementary Dragon
Holly Hagman
hollyhagman@gmail.com
www.runsignup.com/Race/KS/L...

Results
Apr 27
8:00 am
8th Annual FREE Independence
Park Trot 5K Walk/Run
Selena Good
816-325-7187
sgood@indepmo.org
www.independenceparktrot.com

Results
Apr 20
8:00 am
Easter Egg 5K
Brad Ziegler
816-569-4508
Brad@kcrunningcompany.com
www.easteregg5k.com

Results

Photos
Apr 20
8:00 am
Easter Escapade 5k
Graeme Murphy
8165882307
graeme@bodiesrc.com
www.bodiesracecompany.com/k...

Results
Apr 16
8:00 am
Heartland 39.3
Womens Results
Bib are Ages
troy@kcrunningcompany.com
Results
Apr 16
8:00 am
Heartland 39.3
mens results
Bib are Ages
troy@kcrunningcompany.com
Results
Apr 14
8:00 am
Wichita Easter Egg Run
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Apr 7
8:00 am
Pee Wee's Run 5K
Cara Gilmore
peeweesrun@kcmothersincharg...
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Apr 6
8:00 am
HFTC Columbia
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com

Results
Apr 6
9:00 am
Bluestem Pace Race 5K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Apr 6
9:00 am
Miles4Marilyn 5K & 1 Mile
John Tollefson
785-331-9658
jtollefson@tong464.org
www.runsignup.com/Race/KS/T...

Results
Apr 6
9:00 am
Accept Zero 5k Run/Walk
Youth Fun Run
Sarah
8162543652
acceptzero5k@thecmhs.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Mar 31
8:00 am
Head For The Cure 5k
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com
www.headforthecure.org

Results
Mar 30
8:15 am
Jadon's Hope 5k Results
Amy Vrban
amyvrban@yahoo.com
www.jadonshope.org/

Results
Mar 30
7:00 am
CUKC Health Center
"Move 4 Life" 5K
Jalonna Bowie
9132340600
jalonna.bowie@cleveland.edu
www.cleveland.edu

Results
Mar 30
8:00 am
Jadon's Hope 10K Results
Amy Vrban
913-523-4739
amyvrban@yahoo.com
www.jadonshope.org/

Results
Mar 24
8:30 am
Whiskey Run 5K Run/Walk
Brad Ziegler
816-529-5860
Brad@kcrunningcompany.com
www.whiskeyrun5K.com

Results

Photos
Mar 23
8:00 am
Head For The Cure 5k
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com
www.headforthecure.org

Results
Mar 23
8:00 am
KC Aruna Run
Andria Stokes
9132265074
andriastokes@gmail.com
www.eventbrite.com/e/kansas...

Results
Mar 16
8:00 am
Wichita St. Pats
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 16
8:00 am
Big 12 Run
12K Results
Josh Zabel
jzabel@sportkc.org

Results

Photos
Mar 16
8:00 am
Big 12 Run
5K Results

Josh Zabel
jzabel@sportkc.org

Results

Photos
Mar 16
8:00 am
Big 12 Run
1 Mile Results
Josh Zabel
jzabel@sportkc.org

Results

Photos
Mar 9
8:00 am
The Cookie Run 5K
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/KS/L...

Results
Mar 9
9:00 am
The Storybook Run 5K
Abdul & Alicia Yahaya
913-353-8786
thestorybookrun@gmail.com
thestorybookrun.com

Results
Mar 2
8:00 am
Liberty Half
Jewell 5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Mar 2
8:00 am
Liberty Half Marathon
Results

Results

Photos
Mar 2
9:00 am
shamrock shuffle 10K
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Mar 2
9:00 am
Shamrock Shuffle, 5K
Sarajane Scott
785-749-6677
treasurer@lawrencestpatrick...
www.lawrencestpatricksdaypa...

Results
Feb 24
8:00 am
Fight for Air
Stair climb
Firefighter Results

troy@kcrunningcompany.com
Results
Feb 24
8:00 am
Fight for Air
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Feb 24
8:00 am
Fight for Air
Ultimate Climb
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Feb 24
8:00 am
Fight For Air Climb
Leslie Hernandez Brown
913.353.9166
leslie.hdzbrown@lung.org
www.kcclimb.org

Results
Feb 23
8:00 am
Clinton Half 5k Results

Results
Feb 23
7:30 am
Clinton Historic Half Marathon

Jimmy Barnes
660-924-1644
jlbarnes44@gmail.com
www.ClintonHistoricHalf.com

Results
Feb 16
9:00 am
Head For The Cure 5k -
Scott Chilcutt
scott@kcrunningcompany.com
www.headforthecure.org

Results
Feb 16
10:00 am
Polar Plunge 5K
Cougar Gray
www.plungeks.org/KC/

Results
Feb 11
8:00 am
Wichita Sweetheart
Team Results
John Muir
john@wichitarunningcompnay.com

Results
Feb 11
8:00 am
KC Sweetheart Run
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Feb 10
9:00 am
Wichita Sweetheart Run 10K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results

Photos
Feb 10
9:00 am
Wichita Sweetheart Run 5K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results

Photos
Feb 9
9:00 am
Sweetheart Run
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 9
9:00 am
Sweetheart Run
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Feb 9
8:00 am
Head for the Cure Orlando
Scott
scott@kcrunningcompany.com
headforthecure.org

Results
Feb 3
9:00 am
Kickoff 5K Run/Walk
and Kids Run
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
Www.kickoff5k.com

Results
Jan 27
8:00 am
Groundhog Run
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jan 27
10:00 am
Groundhog Run
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jan 27
8:00 am
Groundhog Run
5K & 10K Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jan 26
8:00 am
Wichita Battle of the Bean
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Jan 19
8:00 am
Battle of the Bean 5K
and Kids Run
JoAnn Bushko
Joann@kcrunningcompany.com
Www.battleofthebean5K.com

Results

Photos
Jan 1
9:00 am
Hangover 13.1
Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Jan 1
9:00 am
Hangover 5K
Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Dec 8, 2018
9:00 am
Great Santa 5K and Little
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results

Photos
Dec 2, 2018
9:00 am
Great Santa Run 5K
and Lil Elves Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.kcsantarun.com

Results

Photos
Nov 22, 2018
10:00 am
Thanksgiving Day 5K Run
& Family Stroll
Josh Zabel
816-389-4195
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Nov 17, 2018
9:00 am
TJ 5K and One Mile
Family Run Walk
Janice Dunn
www.Www.tj5K.com

Results
Nov 17, 2018
9:00 am
Angela's Army 5k Run/Walk
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.angelasarmy5k.org

Results
Nov 11, 2018
8:00 am
KU Veterans Day
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Nov 10, 2018
8:15 am
Longview 5K
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
kcrunningcompany.com

Results
Nov 10, 2018
8:15 am
Longview 10K
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
kcrunningcompany.com

Results
Nov 10, 2018
7:45 am
Girls on the Run 5K
Girls on the Run of Greater Kansas City
913-766-1728
www.raceplanner.com/registe...

Results
Nov 10, 2018
8:00 am
Longview Half Marathon,
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.longviewhalf.com

Results
Nov 4, 2018
8:30 am
Who Let The Dogs Out 5K
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Nov 4, 2018
8:00 am
Run for Adoption 5K
Courtney Ryan
8163500215
courtney@fosteradopt.org
www.fosteradopt.org/runfora...

Results
Nov 4, 2018
8:00 am
Diabetes Dash for Life 5K
Renee Weilbaker
816-550-6769
weilbake@gmail.com
www.diabetesdashforlife.com/

Results
Nov 3, 2018
8:00 am
Dream Dash
troy@kcrunningcompany.com
Results
Nov 3, 2018
8:00 am
Curè of Ars 5K and 1 Mile
Lauren Cody
913.481.1364
laurenacody@gmail.com
www.cureofars5k.com

Results
Oct 28, 2018
8:00 am
Monster Dash 5K and
Lil' Monsters Kids Run
Overland Park
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.kcmonsterdash.com

Results

Photos
Oct 27, 2018
6:00 pm
Monster Dash 5K Run/Walk
Unity Village
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.kcmonsterdash.com

Results

Photos
Oct 26, 2018
7:00 am
Wichita Monster
Dash 5K results
john@wichitarunningcompany.com
Results

Photos
Oct 21, 2018
8:00 am
Bill Cross 5K
for Backsnack
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 21, 2018
8:00 am
HFTC-Chicago

Results
Oct 18, 2018
4:00 pm
MEC Championship XC
JV Girls

Results
Oct 18, 2018
4:00 pm
MEC Championship XC
JV Boys

Results
Oct 18, 2018
4:00 pm
MEC Championship XC
Varsity Boys

Results
Oct 18, 2018
4:00 pm
MEC Championship XC
Varsity Girls

Results
Oct 14, 2018
8:00 am
JCCC Lace Up for Learning
Judi Reilly
913-469-2718
jreilly@jccc.edu
www.jccc.edu/laceup5k

Results
Oct 13, 2018
8:00 am
Julia's Warriors Run for Hope 5k

Results
Oct 13, 2018
8:00 am
Head for the Cure
Houston TX
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 13, 2018
8:30 am
Nebraska Furniture Mart
Amanda Garnett
913-288-6373
nfmcaresKC@nfm.com
www.runsignup.com/Race/KS/K...

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
Warrensburg Invite XC
Varsity Girls


Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
MRVC West XC Girls

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
MRVC West XC Boys

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
Warrensburg Invite XC
Middle School Girls

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
Warrensburg Invite XC
Middle School Boys

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
Warrensburg Invite XC
Varsity Boys

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
Warrensburg Invite XC JV Girls

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
Warrensburg Invite XC JV Boys

Results
Oct 11, 2018
5:30 pm
Boys Varsity XC UKC Meet

Results
Oct 11, 2018
5:00 pm
Girls Varsity XC UKC Meet

Results
Oct 11, 2018
4:30 pm
JV Boys XC UKC Meet

Results
Oct 11, 2018
4:00 pm
JV Girls XC UKC Meet

Results
Oct 7, 2018
8:00 am
Oktoberfest 5k and
Kinder Kaufen Kids Run
Brad Ziegler
brad@kcrunningcompany.com
www.kcoktoberfest5k.com

Results

Photos
Oct 6, 2018
5:00 pm
Louisburg Cider Run
5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 6, 2018
5:00 pm
Louisburg Cider Run
10K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 6, 2018
8:00 am
Head for the Cure
John Muir
john@wichitarunningcompany.com

Results
Oct 6, 2018
8:00 am
KC Suburban XC Red Division
JV Boys

Results
Oct 6, 2018
8:00 am
KC Suburban XC Red Division
JV Girls

Results
Oct 6, 2018
8:00 am
KC Suburban XC Red Division
Varsity Boys

Results
Oct 6, 2018
8:00 am
KC Suburban XC Red Division
Varsity Girls

Results
Oct 6, 2018
10:45 am
KC Suburban XC Boys Gold

Results
Oct 6, 2018
10:00 am
KC Suburban XC Girls Gold

Results
Oct 6, 2018
9:00 am
"No One Fights Alone 5K"
Michele Bridges
913-731-2397
michelesevents@gmail.com
www.noonefightsalone5k.com

Results
Oct 3, 2018
4:00 pm
Ray Pec South MS
Boys A Results

Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2018
4:00 pm
Ray Pec South MS
Girls A Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2018
4:00 pm
Ray Pec South MS
Boys B Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2018
4:00 pm
Ray Pec South MS
Girls B Results

Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2018
4:00 pm
Ray Pec South MS
Boys C Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2018
4:00 pm
Ray Pec South MS
Girls C Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2018
8:00 am
Heartland 30K Final Results
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2018
5:00 pm
Middle School
Boys A race
Jacomo Quad Meet
Caleb Teague
caleb@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2018
4:00 am
MS - Jacomo
Boys A Race
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2018
4:00 am
MS - Jacomo
Girls A Race
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2018
4:00 am
MS - Jacomo
Boys Open
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1, 2018
4:00 am
MS - Jacomo
Girls Open
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 30, 2018
8:30 am
UMKC 10K Results

Results
Sep 30, 2018
8:30 am
UMKC Regalia Run 5K/10K
Madison Loeb
816-235-5777
loebma@umkc.edu
www.umkcalumni.com/regaliar...

Results
Sep 30, 2018
8:00 am
Grundfos Run/Walk for Water 5k
Reece Robinson
913-940-0891
rrobinson@grundfos.com

Results
Sep 29, 2018
9:00 am
Savannah XC MS Girls

Results
Sep 29, 2018
9:00 am
Savannah XC JV Boys

Results
Sep 29, 2018
9:00 am
Savannah XC Varsity Boys

Results
Sep 29, 2018
9:00 am
Savannah XC Varsity Girls
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
9:00 am
Savannah XC MS Boys
JoAnn Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
Prairie Pride
1Mile results

Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
GV XC JV Girls

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
GV XC JV Boys

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
GV XC Varsity Girls

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
GV XC Varsity Boys

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
GV XC MS Girls

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
GV XC MS Boys

Results
Sep 29, 2018
9:30 am
Oktoberfest
Run for the Poor
Priest Run
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
10:30 am
Oktoberfest
Run for the Poor 1 Mile
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
9:30 am
Oktoberfest
Run for the Poor 5K
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
KC Classic
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
KC Classic
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
KC Classic
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
KC Classic
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
KC Classic
C-Team Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
KC Classic
C-Team Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 29, 2018
8:00 am
Prairie Pride 5k and Fun Run
Mark Hunter
9132216560
mhunte4@gmail.com
www.runsignup.com/Race/KS/P...

Results
Sep 25, 2018
4:00 pm
Lafayette Irish Invite
JV Girls/FR boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 25, 2018
4:00 pm
Lafayette Irish Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 25, 2018
4:00 pm
Lafayette Irish Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 25, 2018
4:00 pm
Lafayette Irish Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 25, 2018
4:00 pm
Basehor-Linwood MS XC 7th

Results
Sep 25, 2018
5:00 pm
Basehor Linwood MS XC 8th

Results
Sep 25, 2018
4:30 pm
Basehor Linwood MS XC 7th

Results
Sep 25, 2018
5:30 pm
Basehor Linwood MS XC 8th

Results
Sep 23, 2018
7:30 am
Old Town 10K
John Muir
3167652814
john@wichitarunningcompany.com

Results
Sep 23, 2018
7:00 am
Broadway Bridge 13.1 Results

Results
Sep 23, 2018
7:00 am
Broadway Bridge Run
10K Run/Walk
Adam Wright
wright@somo.org
www.kcrunningco.wixsite.com...

Results
Sep 22, 2018
8:00 am
HFTC- San Antiono TX
joann Bushko
joann@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22, 2018
9:00 am
ISD Wellness Expo & 5k
Levi Hinson
8163152659
levi_hinson@isdschools.org
www.sites.isdschools.org/we...

Results
Sep 22, 2018
8:00 am
Sacred Steps 5K
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com
www.cor.org/sacredsteps

Results
Sep 20, 2018
5:00 pm
Grandview Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 20, 2018
4:00 pm
Grandview Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 20, 2018
4:00 am
Grandview Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 20, 2018
4:00 pm
Grandview Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 20, 2018
4:00 am
Grandview Invite
Fr/So Boys Results
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 18, 2018
6:00 am
Duane Kimble Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 18, 2018
6:00 pm
Duane Kimble Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 18, 2018
6:00 pm
Duane Kimble Invite
JV Boys/Girls
Troy Fitzgerald
playhard5572@yahoo.com

Results
Sep 18, 2018
8:00 am
Heartland 30K results through
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com
www.heartland30k.com

Results
Looking for races before September, 17 2018? Click here