Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Cameron XC
Varsity Boys

Date: 2021-10-12

Contact:

Results:

Cameron XC

Cameron XC

October 12, 2021


Results By Race Management Systems, Inc.

Table of Contents

Finish List - Boys - Varsity Boys - Teams
Team Detail - Boys - Varsity Boys - Teams
Top

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1041  Noah Heckman          North Platte High School                17:30.5  5:39/M    10
    2      2   1044  Joshua Schaffart      North Platte High School                18:04.7  5:50/M    11
    3      3    844  Cain Evans            Chillicothe High School                 18:25.0  5:56/M    9 
    4  (< 5)   1069  Carson Stockdale      Plattsburg High School                  18:31.2  5:58/M    11
    5  (< 5)   1094  Braden Lee            Winston High School                     18:38.5  6:01/M    11
    6      4   1087  Owen Dierenfeldt      Savannah High School                    18:53.9  6:06/M    9 
    7      5    848  Austin Lyford         Chillicothe High School                 19:20.5  6:14/M    10
    8      6    845  Carter Shipers        Chillicothe High School                 19:32.8  6:18/M    9 
    9      7    885  Max Gagnon            Lathrop High School                     19:33.3  6:19/M    9 
   10  (< 5)   1026  Andrew Schaeffer      Mid Buchannon High School               19:35.4  6:19/M    12
   11      8    849  Clayton Savage        Chillicothe High School                 19:36.3  6:19/M    11
   12      9    881  Kenneth Johnson-MeafouKauffman High School                    19:41.7  6:21/M    11
   13  (< 5)   1020  Ethan Burnett         Meadville High School                   19:49.7  6:24/M    10
   14     10    889  Levi Davis            Lathrop High School                     19:56.4  6:26/M    11
   15     11    851  Stephen Parkes        Chillicothe High School                 20:01.2  6:28/M    12
   16     12    887  Danny Adwell          Lathrop High School                     20:08.7  6:30/M    10
   17     13    801  Jonathon Eckstein     Bishop Leblond High School              20:15.1  6:32/M    11
   18     14   1088  Cy Walsh              Savannah High School                    20:22.5  6:34/M    10
   19  (< 5)   1092  Bristol Sheetz        Winston High School                     20:31.9  6:37/M    9 
   20     15   1078  Ty Claypole           Polo High School                        20:36.8  6:39/M    11
   21  (< 5)   1070  Luke Halsey           Plattsburg High School                  20:43.7  6:41/M    12
   22     16    878  Caillou McNeal        Kauffman High School                    20:49.7  6:43/M    10
   23     17   1043  Corbin Britting       North Platte High School                21:06.4  6:49/M    10
   24     18    842  Alton Keller          Chillicothe High School                 21:08.9  6:49/M    9 
   25     19    891  Trey Frazier          Lathrop High School                     21:10.7  6:50/M    12
   26  (< 5)    821  Bryce Baragary        Cameron High School                     21:16.1  6:52/M    9 
   27     20    698  Tyson Lile            Bishop Leblond High School              21:17.0  6:52/M    9 
   28     21   1089  Lucas Schussler       Savannah High School                    21:17.5  6:52/M    10
   29     22   1046  Wyatt Stapleton       North Platte High School                21:18.7  6:52/M    11
   30  (< 5)    866  Tucker Estes          DeKalb High School                      21:18.7  6:52/M    11
   31     23    696  Grant Arens           Bishop Leblond High School              21:22.0  6:54/M    9 
   32     24   1090  Ian Andrews           Savannah High School                    21:23.9  6:54/M    11
   33     25    804  Zachary Crook         Bishop Leblond High School              21:33.7  6:57/M    11
   34  (< 5)   1004  Brendan Barton        Maysville High School                   21:52.5  7:03/M    10
   35     26    699  William Trapp         Bishop Leblond High School              21:53.9  7:04/M    9 
   36     27    803  Rudolph Daise         Bishop Leblond High School              22:01.7  7:06/M    11
   37     28   1076  Tyler Carter          Polo High School                        22:08.7  7:09/M    10
   38     29    843  Ashton Baker          Chillicothe High School                 22:13.0  7:10/M    9 
   39  (< 5)   1093  Eli Uthe              Winston High School                     22:14.5  7:11/M    10
   40     30    890  Corby Rardon          Lathrop High School                     22:15.9  7:11/M    11
   41     31   1047  Gabriel Goodlet       North Platte High School                22:19.9  7:12/M    12
   42  (< 5)    811  Gage Swindler         Braymer High School                     22:20.4  7:12/M    9 
   43  (< 5)   1021  Kevin Tsikoyak        Meadville High School                   22:23.1  7:13/M    12
   44     32    886  Brody Berghager       Lathrop High School                     22:48.7  7:22/M    9 
   45     33   1077  Garrett Roberts       Polo High School                        23:01.6  7:26/M    10
   46  (< 5)    867  Dylan Johnson         DeKalb High School                      23:02.1  7:26/M    11
   47  (< 5)    822  Deacon Bell           Cameron High School                     23:02.2  7:26/M    11
   48  (< 5)   1005  Kayden Gabbard        Maysville High School                   23:11.4  7:29/M    10
   49     34   1075  Keith Farmer          Polo High School                        23:14.1  7:30/M    10
   50  (< 5)   1023  Aiden Black           Mid Buchannon High School               23:16.0  7:30/M    9 
   51     35    884  Mason MUDD            Lathrop High School                     23:23.4  7:33/M    9 
   52     36   1045  Wesley Meadows        North Platte High School                23:32.5  7:36/M    11
   53  (< 5)    823  Alexander Kropp       Cameron High School                     23:59.0  7:44/M    12
   54  (< 5)   1064  Colin Sanderson       Osborne High School                     24:16.2  7:50/M    12
   55     37   1086  Jacob Clary           Savannah High School                    24:19.7  7:51/M    9 
   56  (< 5)   1007  Kolten Sterling       Maysville High School                   24:36.8  7:56/M    10
   57     38   1091  Noah Lund             Savannah High School                    25:16.1  8:09/M    11
   58     39   1074  Cooper Fox            Polo High School                        25:52.6  8:21/M    9 
   59  (< 5)   1025  Alexander Calkin      Mid Buchannon High School               25:54.4  8:21/M    11
   60  (< 5)   1019  Colby Herring         Meadville High School                   26:12.9  8:27/M    9 
   61  (< 5)   1003  Drake Bennett         Maysville High School                   26:41.3  8:37/M    10
   62     40    880  De'Vante McNeal       Kauffman High School                    26:43.3  8:37/M    11
   63  (< 5)   1024  Coltyn Angst          Mid Buchannon High School               27:41.5  8:56/M    9 
   64  (< 5)   1063  Marek Mitchell        Osborne High School                     30:01.5  9:41/M    11
   65     41    877  Martice Williams      Kauffman High School                    35:12.7 11:22/M    9 
   66     42    879  Izrael Whitlet        Kauffman High School                    37:07.8 11:59/M    10
Top

Detail Team Results - Boys

Varsity Boys

Teams

Chillicothe High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  33  Team Score (times):    1:36:56.1   Average Time: 19:23.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    844  Cain Evans             9        3            3        18:25.0      18:25.0      0:54.5
    2    848  Austin Lyford          10       5            8        19:20.5      37:45.6      1:50.0
    3    845  Carter Shipers         9        6           14        19:32.8      57:18.5      2:02.3
    4    849  Clayton Savage         11       8           22        19:36.3    1:16:54.9      2:05.8
    5    851  Stephen Parkes         12      11           33        20:01.2    1:36:56.1      2:30.7
    6    842  Alton Keller           9       18           51        21:08.9    1:58:05.1      3:38.4
    7    843  Ashton Baker           9       29           80        22:13.0    2:20:18.1      4:42.5

North Platte High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  73  Team Score (times):    1:40:20.3   Average Time: 20:04.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1041  Noah Heckman           10       1            1        17:30.5      17:30.5      0:00.0
    2   1044  Joshua Schaffart       11       2            3        18:04.7      35:35.3      0:34.2
    3   1043  Corbin Britting        10      17           20        21:06.4      56:41.7      3:35.9
    4   1046  Wyatt Stapleton        11      22           42        21:18.7    1:18:00.4      3:48.1
    5   1047  Gabriel Goodlet        12      31           73        22:19.9    1:40:20.3      4:49.3
    6   1045  Wesley Meadows         11      36          109        23:32.5    2:03:52.9      6:02.0

Lathrop High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  78  Team Score (times):    1:43:05.1   Average Time: 20:37.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    885  Max Gagnon             9        7            7        19:33.3      19:33.3      2:02.8
    2    889  Levi Davis             11      10           17        19:56.4      39:29.8      2:25.9
    3    887  Danny Adwell           10      12           29        20:08.7      59:38.5      2:38.2
    4    891  Trey Frazier           12      19           48        21:10.7    1:20:49.2      3:40.1
    5    890  Corby Rardon           11      30           78        22:15.9    1:43:05.1      4:45.4
    6    886  Brody Berghager        9       32          110        22:48.7    2:05:53.9      5:18.2
    7    884  Mason MUDD             9       35          145        23:23.4    2:29:17.3      5:52.9

Savannah High School    Finish Position -     4

  Team Score (places): 100  Team Score (times):    1:46:17.7   Average Time: 21:15.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1087  Owen Dierenfeldt       9        4            4        18:53.9      18:53.9      1:23.4
    2   1088  Cy Walsh               10      14           18        20:22.5      39:16.5      2:52.0
    3   1089  Lucas Schussler        10      21           39        21:17.5    1:00:34.0      3:47.0
    4   1090  Ian Andrews            11      24           63        21:23.9    1:21:58.0      3:53.4
    5   1086  Jacob Clary            9       37          100        24:19.7    1:46:17.7      6:49.2
    6   1091  Noah Lund              11      38          138        25:16.1    2:11:33.9      7:45.6

Bishop Leblond High School    Finish Position -     5

  Team Score (places): 107  Team Score (times):    1:46:21.8   Average Time: 21:16.3

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    801  Jonathon Eckstein      11      13           13        20:15.1      20:15.1      2:44.6
    2    698  Tyson Lile             9       20           33        21:17.0      41:32.1      3:46.5
    3    696  Grant Arens            9       23           56        21:22.0    1:02:54.2      3:51.5
    4    804  Zachary Crook          11      25           81        21:33.7    1:24:27.9      4:03.2
    5    699  William Trapp          9       26          107        21:53.9    1:46:21.8      4:23.3
    6    803  Rudolph Daise          11      27          134        22:01.7    2:08:23.5      4:31.1

Kauffman High School    Finish Position -     6

  Team Score (places): 148  Team Score (times):    2:19:35.4   Average Time: 27:55.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    881  Kenneth Johnson-Meafou 11       9            9        19:41.7      19:41.7      2:11.2
    2    878  Caillou McNeal         10      16           25        20:49.7      40:31.5      3:19.2
    3    880  De'Vante McNeal        11      40           65        26:43.3    1:07:14.8      9:12.8
    4    877  Martice Williams       9       41          106        35:12.7    1:42:27.5     17:42.1
    5    879  Izrael Whitlet         10      42          148        37:07.8    2:19:35.4     19:37.3

Polo High School    Finish Position -     7

  Team Score (places): 149  Team Score (times):    1:54:53.9   Average Time: 22:58.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1078  Ty Claypole            11      15           15        20:36.8      20:36.8      3:06.2
    2   1076  Tyler Carter           10      28           43        22:08.7      42:45.5      4:38.1
    3   1077  Garrett Roberts        10      33           76        23:01.6    1:05:47.1      5:31.1
    4   1075  Keith Farmer           10      34          110        23:14.1    1:29:01.2      5:43.5
    5   1074  Cooper Fox             9       39          149        25:52.6    1:54:53.9      8:22.1

Maysville High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1004  Brendan Barton         10   Less Than  5           21:52.5      21:52.5      4:22.0
    2   1005  Kayden Gabbard         10   Less Than  5           23:11.4      45:03.9      5:40.9
    3   1007  Kolten Sterling        10   Less Than  5           24:36.8    1:09:40.8      7:06.3
    4   1003  Drake Bennett          10   Less Than  5           26:41.3    1:36:22.2      9:10.8

Mid Buchannon High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1026  Andrew Schaeffer       12   Less Than  5           19:35.4      19:35.4      2:04.8
    2   1023  Aiden Black            9    Less Than  5           23:16.0      42:51.4      5:45.4
    3   1025  Alexander Calkin       11   Less Than  5           25:54.4    1:08:45.9      8:23.9
    4   1024  Coltyn Angst           9    Less Than  5           27:41.5    1:36:27.4     10:11.0

Cameron High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    821  Bryce Baragary         9    Less Than  5           21:16.1      21:16.1      3:45.6
    2    822  Deacon Bell            11   Less Than  5           23:02.2      44:18.3      5:31.7
    3    823  Alexander Kropp        12   Less Than  5           23:59.0    1:08:17.4      6:28.5

Meadville High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1020  Ethan Burnett          10   Less Than  5           19:49.7      19:49.7      2:19.2
    2   1021  Kevin Tsikoyak         12   Less Than  5           22:23.1      42:12.8      4:52.6
    3   1019  Colby Herring          9    Less Than  5           26:12.9    1:08:25.7      8:42.4

Winston High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1094  Braden Lee             11   Less Than  5           18:38.5      18:38.5      1:07.9
    2   1092  Bristol Sheetz         9    Less Than  5           20:31.9      39:10.4      3:01.4
    3   1093  Eli Uthe               10   Less Than  5           22:14.5    1:01:25.0      4:44.0

DeKalb High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    866  Tucker Estes           11   Less Than  5           21:18.7      21:18.7      3:48.2
    2    867  Dylan Johnson          11   Less Than  5           23:02.1      44:20.9      5:31.6

Osborne High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1064  Colin Sanderson        12   Less Than  5           24:16.2      24:16.2      6:45.6
    2   1063  Marek Mitchell         11   Less Than  5           30:01.5      54:17.7     12:31.0

Plattsburg High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1069  Carson Stockdale       11   Less Than  5           18:31.2      18:31.2      1:00.7
    2   1070  Luke Halsey            12   Less Than  5           20:43.7      39:15.0      3:13.2

Braymer High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    811  Gage Swindler          9    Less Than  5           22:20.4      22:20.4      4:49.8

Date Name & Distance Contact Results Photos
Nov 25
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Oct 23
10:00 am
Belton XC Invite
JV & C Team

Results
Oct 23
9:30 am
Belton XC Invite
Varsity Boys

Results
Oct 23
9:00 am
Belton XC Invite
Varsity Girls

Results
Oct 20
4:30 am
Montrose XC
MS and JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 20
4:00 pm
Montrose XC
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
Relay & Alt Beer mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
overall results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 14
6:30 pm
Martin City Taco Mile
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Jul 5
7:00 am
JRHA 5k

Results
May 31
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 31
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 15
7:00 am
KCCC Half
Marathon Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 1
7:00 am
KCCC 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 14, 2020
8:00 am
Veterans Day 5K
Live In Person Run
Brad Ziegler
bziegler1003@yahoo.com
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results

Photos
Looking for races before November, 8 2020? Click here