Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Montrose XC
Varsity

Date: 2021-10-20

Contact: troy@kcrunningcompany.com

Results:

Montrose Invite XC

Montrose Invite XC


October 20, 21




Results By Race Management Systems, Inc.


Overall Finish List - Boys


Varsity Boys


Teams





O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 38 Bennett Mantooth Hermitage High School 17:30.2 5:39/M 10
2 2 37 Justin Horn Hermitage High School 18:12.3 5:52/M 11
3 3 40 Justus Yates Hermitage High School 18:36.0 6:00/M 10
4 (< 5) 52 Ryan Bailey Kingsville High School 18:49.1 6:04/M 12
5 4 233 Gabe Aitken Smithton High School 19:09.7 6:11/M 10
6 5 34 DeJuan Chambers Hermitage High School 19:13.9 6:12/M 9
7 6 244 Jaxson Wheeler Wheatland High School 19:30.9 6:18/M 9
8 7 87 Bailey Carter Montrose High School 19:34.5 6:19/M 11
9 8 35 Bradley Forrest Hermitage High School 19:43.3 6:22/M 12
10 9 241 Owen Kenig Wheatland High School 19:54.6 6:25/M 11
11 10 243 Chandler Smith Wheatland High School 20:04.4 6:29/M 12
12 (< 5) 8 Hunter Hertzog Climax Springs High School 20:53.3 6:44/M 11
13 (< 5) 7 Lukas Davis Climax Springs High School 20:57.7 6:46/M 11
14 11 91 Blake Wareham Montrose High School 21:01.3 6:47/M 10
15 (< 5) 58 Braxton Brownlee Lakeland High School 21:03.0 6:47/M 10
16 12 237 Sam Tagtmeyer Smithton High School 21:06.1 6:48/M 9
17 13 240 Skyler Garrison Wheatland High School 21:08.7 6:49/M 10
18 14 90 Carson Rohaus Montrose High School 21:19.5 6:53/M 10
19 (< 5) 12 Jaeger Brandes Crest Ridge High School 21:20.7 6:53/M 12
20 (< 5) 53 Brayden Barnett Kingsville High School 21:29.5 6:56/M 9
21 (< 5) 70 Brett Leibbrand Liberal High School 21:32.1 6:57/M 10
22 15 235 Lewis Page Smithton High School 21:47.5 7:02/M 12
23 16 242 Dan Murphy Wheatland High School 22:01.1 7:06/M 10
24 (< 5) 10 Johny Mccartney Climax Springs High School 22:06.4 7:08/M 11
25 (< 5) 59 Dakota Harrill Lakeland High School 22:08.1 7:08/M 9
26 17 234 Brock Huffman Smithton High School 22:38.8 7:18/M 10
27 18 86 Nate Bailey Montrose High School 22:42.3 7:19/M 10
28 19 36 Cason Hickey Hermitage High School 22:50.5 7:22/M 10
29 20 236 Connor Petersen Smithton High School 23:00.7 7:25/M 9
30 (< 5) 13 Theodore Feldman Crest Ridge High School 23:01.5 7:26/M 12
31 (< 5) 71 Cameron Peak Liberal High School 23:34.4 7:36/M 11
32 (< 5) 60 Alex Sage Lakeland High School 23:50.7 7:42/M 11
33 21 89 Jesse Henzlik Montrose High School 24:41.0 7:58/M 10
34 (< 5) 14 Dakota Taylor Crest Ridge High School 24:47.2 8:00/M 12
35 (< 5) 99 Noah Saltsgaver Otterville High School 24:49.8 8:01/M 11
36 22 88 Keon Engeman Montrose High School 25:15.7 8:09/M 10
37 (< 5) 73 Braydon Wahl Liberal High School 26:26.6 8:32/M 11
38 (< 5) 54 Jack Yeaman Kingsville High School 26:31.7 8:33/M 11
39 (< 5) 72 Cooper Trout Liberal High School 28:20.6 9:09/M 9
40 (< 5) 9 Kaleb Leonard Climax Springs High School 31:17.7 10:06/M 9
41 23 92 Lane Wareham Montrose High School 33:17.5 10:44/M 12




Detail Team Results - Boys



Varsity Boys


Teams



Hermitage High School Finish Position - 1

Team Score (places): 19 Team Score (times): 1:33:15.8 Average Time: 18:39.1

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 38 Bennett Mantooth 10 1 1 17:30.2 17:30.2 0:00.0
2 37 Justin Horn 11 2 3 18:12.3 35:42.6 0:42.1
3 40 Justus Yates 10 3 6 18:36.0 54:18.6 1:05.7
4 34 DeJuan Chambers 9 5 11 19:13.9 1:13:32.5 1:43.6
5 35 Bradley Forrest 12 8 19 19:43.3 1:33:15.8 2:13.0
6 36 Cason Hickey 10 19 38 22:50.5 1:56:06.4 5:20.3

Wheatland High School Finish Position - 2

Team Score (places): 54 Team Score (times): 1:42:39.8 Average Time: 20:31.9

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 244 Jaxson Wheeler 9 6 6 19:30.9 19:30.9 2:00.6
2 241 Owen Kenig 11 9 15 19:54.6 39:25.5 2:24.3
3 243 Chandler Smith 12 10 25 20:04.4 59:29.9 2:34.2
4 240 Skyler Garrison 10 13 38 21:08.7 1:20:38.7 3:38.4
5 242 Dan Murphy 10 16 54 22:01.1 1:42:39.8 4:30.8

Smithton High School Finish Position - 3

Team Score (places): 68 Team Score (times): 1:47:42.9 Average Time: 21:32.5

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 233 Gabe Aitken 10 4 4 19:09.7 19:09.7 1:39.4
2 237 Sam Tagtmeyer 9 12 16 21:06.1 40:15.8 3:35.8
3 235 Lewis Page 12 15 31 21:47.5 1:02:03.3 4:17.2
4 234 Brock Huffman 10 17 48 22:38.8 1:24:42.2 5:08.5
5 236 Connor Petersen 9 20 68 23:00.7 1:47:42.9 5:30.4

Montrose High School Finish Position - 4

Team Score (places): 71 Team Score (times): 1:49:18.7 Average Time: 21:51.7

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 87 Bailey Carter 11 7 7 19:34.5 19:34.5 2:04.2
2 91 Blake Wareham 10 11 18 21:01.3 40:35.8 3:31.0
3 90 Carson Rohaus 10 14 32 21:19.5 1:01:55.4 3:49.2
4 86 Nate Bailey 10 18 50 22:42.3 1:24:37.7 5:12.0
5 89 Jesse Henzlik 10 21 71 24:41.0 1:49:18.7 7:10.7
6 88 Keon Engeman 10 22 93 25:15.7 2:14:34.5 7:45.4
7 92 Lane Wareham 12 23 116 33:17.5 2:47:52.0 15:47.2

Climax Springs High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 8 Hunter Hertzog 11 Less Than 5 20:53.3 20:53.3 3:23.0
2 7 Lukas Davis 11 Less Than 5 20:57.7 41:51.0 3:27.4
3 10 Johny Mccartney 11 Less Than 5 22:06.4 1:03:57.5 4:36.2
4 9 Kaleb Leonard 9 Less Than 5 31:17.7 1:35:15.2 13:47.4

Liberal High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 70 Brett Leibbrand 10 Less Than 5 21:32.1 21:32.1 4:01.8
2 71 Cameron Peak 11 Less Than 5 23:34.4 45:06.5 6:04.1
3 73 Braydon Wahl 11 Less Than 5 26:26.6 1:11:33.1 8:56.3
4 72 Cooper Trout 9 Less Than 5 28:20.6 1:39:53.8 10:50.3

Crest Ridge High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 12 Jaeger Brandes 12 Less Than 5 21:20.7 21:20.7 3:50.4
2 13 Theodore Feldman 12 Less Than 5 23:01.5 44:22.2 5:31.2
3 14 Dakota Taylor 12 Less Than 5 24:47.2 1:09:09.4 7:16.9

Kingsville High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 52 Ryan Bailey 12 Less Than 5 18:49.1 18:49.1 1:18.8
2 53 Brayden Barnett 9 Less Than 5 21:29.5 40:18.7 3:59.3
3 54 Jack Yeaman 11 Less Than 5 26:31.7 1:06:50.4 9:01.4

Lakeland High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 58 Braxton Brownlee 10 Less Than 5 21:03.0 21:03.0 3:32.7
2 59 Dakota Harrill 9 Less Than 5 22:08.1 43:11.1 4:37.8
3 60 Alex Sage 11 Less Than 5 23:50.7 1:07:01.8 6:20.4

Otterville High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 99 Noah Saltsgaver 11 Less Than 5 24:49.8 24:49.8 7:19.5




Overall Finish List - Girls


Varsity Girls


Teams





O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace Grade

1 1 226 Riley Bryan Smithton High School 18:59.9 6:08/M 11
2 2 63 Abby Barton Liberal High School 22:43.3 7:20/M 10
3 (< 5) 248 Madison Garren Sheldon 23:02.3 7:26/M 12
4 3 67 Taylor Swarnes Liberal High School 23:37.4 7:37/M 9
5 4 230 Murray Page Smithton High School 24:27.6 7:53/M 11
6 5 64 Jordan Goodell Liberal High School 25:09.1 8:07/M 9
7 (< 5) 51 Talitha Hart Kingsville High School 25:12.8 8:08/M 11
8 6 65 Ellaina LaNear Liberal High School 25:19.3 8:10/M 10
9 (< 5) 50 Laci Collens Kingsville High School 25:32.7 8:14/M 10
10 7 33 Paris Yates Hermitage High School 26:27.5 8:32/M 12
11 8 29 Baiba Lucijanova Hermitage High School 26:33.3 8:34/M 10
12 (< 5) 238 Sophie Kenig Wheatland High School 27:20.7 8:49/M 9
13 9 30 Mariah Thoele Hermitage High School 27:59.6 9:02/M 9
14 (< 5) 55 Nevaeh Echavarria Lakeland High School 28:04.2 9:03/M 10
15 10 228 Eleanor Holiway Smithton High School 28:09.5 9:05/M 9
16 11 66 Kylee Melton Liberal High School 28:09.8 9:05/M 9
17 12 227 Cailey Cooke Smithton High School 28:44.0 9:16/M 11
18 (< 5) 85 Rilee Stinnett Montrose High School 29:00.7 9:22/M 10
19 13 231 Audree Ross Smithton High School 29:38.5 9:34/M 12
20 14 31 Isabella Sabula Hermitage High School 29:51.1 9:38/M 10
21 15 32 Kori Wilkes Hermitage High School 31:51.4 10:17/M 11
22 (< 5) 56 Macey Hughes Lakeland High School 33:33.9 10:50/M 9
23 (< 5) 57 Aliah Miller Lakeland High School 35:43.1 11:31/M 9




Detail Team Results - Girls



Varsity Girls


Teams



Liberal High School Finish Position - 1

Team Score (places): 27 Team Score (times): 2:04:59.2 Average Time: 24:59.8

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 63 Abby Barton 10 2 2 22:43.3 22:43.3 3:43.4
2 67 Taylor Swarnes 9 3 5 23:37.4 46:20.8 4:37.5
3 64 Jordan Goodell 9 5 10 25:09.1 1:11:30.0 6:09.2
4 65 Ellaina LaNear 10 6 16 25:19.3 1:36:49.3 6:19.4
5 66 Kylee Melton 9 11 27 28:09.8 2:04:59.2 9:09.9

Smithton High School Finish Position - 2

Team Score (places): 40 Team Score (times): 2:09:59.6 Average Time: 25:59.9

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 226 Riley Bryan 11 1 1 18:59.9 18:59.9 0:00.0
2 230 Murray Page 11 4 5 24:27.6 43:27.5 5:27.6
3 228 Eleanor Holiway 9 10 15 28:09.5 1:11:37.1 9:09.6
4 227 Cailey Cooke 11 12 27 28:44.0 1:40:21.1 9:44.0
5 231 Audree Ross 12 13 40 29:38.5 2:09:59.6 10:38.6

Hermitage High School Finish Position - 3

Team Score (places): 53 Team Score (times): 2:22:43.1 Average Time: 28:32.6

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 33 Paris Yates 12 7 7 26:27.5 26:27.5 7:27.5
2 29 Baiba Lucijanova 10 8 15 26:33.3 53:00.8 7:33.4
3 30 Mariah Thoele 9 9 24 27:59.6 1:21:00.5 8:59.7
4 31 Isabella Sabula 10 14 38 29:51.1 1:50:51.6 10:51.2
5 32 Kori Wilkes 11 15 53 31:51.4 2:22:43.1 12:51.5

Lakeland High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 55 Nevaeh Echavarria 10 Less Than 5 28:04.2 28:04.2 9:04.3
2 56 Macey Hughes 9 Less Than 5 33:33.9 1:01:38.2 14:34.0
3 57 Aliah Miller 9 Less Than 5 35:43.1 1:37:21.3 16:43.2

Kingsville High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 51 Talitha Hart 11 Less Than 5 25:12.8 25:12.8 6:12.8
2 50 Laci Collens 10 Less Than 5 25:32.7 50:45.5 6:32.7

Montrose High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 85 Rilee Stinnett 10 Less Than 5 29:00.7 29:00.7 10:00.8

Wheatland High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 238 Sophie Kenig 9 Less Than 5 27:20.7 27:20.7 8:20.8

Sheldon Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Grade Place Place Time Time Back
1 248 Madison Garren 12 Less Than 5 23:02.3 23:02.3 4:02.4


Date Name & Distance Contact Results Photos
Nov 25
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Oct 23
10:00 am
Belton XC Invite
JV & C Team

Results
Oct 23
9:30 am
Belton XC Invite
Varsity Boys

Results
Oct 23
9:00 am
Belton XC Invite
Varsity Girls

Results
Oct 20
4:30 am
Montrose XC
MS and JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 20
4:00 pm
Montrose XC
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
Relay & Alt Beer mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
overall results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 14
6:30 pm
Martin City Taco Mile
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Jul 5
7:00 am
JRHA 5k

Results
May 31
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 31
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 15
7:00 am
KCCC Half
Marathon Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 1
7:00 am
KCCC 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 14, 2020
8:00 am
Veterans Day 5K
Live In Person Run
Brad Ziegler
bziegler1003@yahoo.com
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results

Photos
Looking for races before November, 8 2020? Click here