Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Montrose XC
MS and JV

Date: 2021-10-20

Contact: troy@kcrunningcompany.com

Results:

Montrose Invite XC

Montrose Invite XC

October 20, 21


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

JV Boys

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)     24  Gabriel Montejo       Hermitage High School                   23:51.9  7:42/M    10
    2  (< 5)     23  Wesley Martin         Hermitage High School                   24:59.6  8:04/M    12
    3  (< 5)     78  Kade Haase            Midway High School                      26:15.2  8:28/M    11



Overall Finish List - Boys

MS Girls/Boys

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    224  Coby Tagtmeyer        Smithton High School                    12:03.8  6:02/M    8 
    2      2    249  Will Cairer           Smithton High School                    12:24.3  6:12/M    7 
    3      3    222  Elijah Holiway        Smithton High School                    12:34.2  6:17/M    7 
    4      4    225  Dakota Wells          Smithton High School                    12:52.9  6:26/M    8 
    5      5    223  Geoffrey Miller       Smithton High School                    13:17.6  6:39/M    7 
    6      6     47  Gideon Melling        Kingsville High School                  13:24.7  6:42/M    7 
    7      7     43  Avery Barnes          Kingsville High School                  13:26.7  6:43/M    7 
    8  (< 5)      3  Wyatt Moore           Calhoun High School                     13:38.4  6:49/M    8 
    9      8     44  Jack Ewing            Kingsville High School                  13:42.1  6:51/M    6 
   10  (< 5)     62  mathew rucker         Lakeland MS                             14:30.5  7:15/M    7 
   11  (< 5)     97  Cameron Schaller      Otterville High School                  15:13.8  7:37/M    8 
   12      9     46  Collin Harper         Kingsville High School                  15:30.7  7:45/M    6 
   13  (< 5)     98  Wyatt Seifert         Otterville High School                  15:45.2  7:53/M    7 
   14     10    221  Gabe Franke           Smithton High School                    16:07.6  8:04/M    8 
   15  (< 5)    217  Eli Boulware          Sherwood MS                             16:23.5  8:12/M    7 
   16     11    251  Redding Gilbert       Smithton High School                    16:29.5  8:15/M    7 
   17     12     48  Griffin Seward        Kingsville High School                  16:30.7  8:15/M    7 
   18     13     49  Tanner Ratajczyk      Kingsville High School                  16:34.9  8:17/M    6 
   19  (< 5)      4  Christopher Nelson    Calhoun High School                     16:39.3  8:20/M    6 
   20     14     45  Klayton Gillhan       Kingsville High School                  16:45.7  8:23/M    7 
   21  (> 7)    250  Aaden Foster          Smithton High School                    16:53.4  8:27/M    7 
   22  (< 5)     20  Bralyn Brackley       Hermitage High School                   17:41.1  8:51/M    6 
   23  (< 5)     95  Cade Birk             Otterville High School                  17:52.3  8:56/M    8 
   24  (< 5)     61  david Landyn Coultis  Lakeland MS                             18:11.3  9:06/M    7 
   25  (< 5)     96  Dylan Hayden          Otterville High School                  18:53.9  9:27/M    8 

Detail Team Results - Boys

JV Boys

Teams

Hermitage High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     24  Gabriel Montejo        10   Less Than  5           23:51.9      23:51.9      0:00.0
    2     23  Wesley Martin          12   Less Than  5           24:59.6      48:51.6      1:07.6

Midway High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     78  Kade Haase             11   Less Than  5           26:15.2      26:15.2      2:23.3



Detail Team Results - Boys

MS Girls/Boys

Teams


Smithton High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  15  Team Score (times):    1:03:13.0   Average Time: 12:38.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    224  Coby Tagtmeyer         8        1            1        12:03.8      12:03.8      0:00.0
    2    249  Will Cairer            7        2            3        12:24.3      24:28.2      0:20.4
    3    222  Elijah Holiway         7        3            6        12:34.2      37:02.4      0:30.3
    4    225  Dakota Wells           8        4           10        12:52.9      49:55.4      0:49.0
    5    223  Geoffrey Miller        7        5           15        13:17.6    1:03:13.0      1:13.7
    6    221  Gabe Franke            8       10           25        16:07.6    1:19:20.7      4:03.7
    7    251  Redding Gilbert        7       11           36        16:29.5    1:35:50.2      4:25.6
    8    250  Aaden Foster           7    More Than  7           16:53.4    1:52:43.6      4:49.5

Kingsville High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  42  Team Score (times):    1:12:35.0   Average Time: 14:31.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     47  Gideon Melling         7        6            6        13:24.7      13:24.7      1:20.8
    2     43  Avery Barnes           7        7           13        13:26.7      26:51.4      1:22.8
    3     44  Jack Ewing             6        8           21        13:42.1      40:33.6      1:38.2
    4     46  Collin Harper          6        9           30        15:30.7      56:04.3      3:26.8
    5     48  Griffin Seward         7       12           42        16:30.7    1:12:35.0      4:26.8
    6     49  Tanner Ratajczyk       6       13           55        16:34.9    1:29:09.9      4:31.0
    7     45  Klayton Gillhan        7       14           69        16:45.7    1:45:55.7      4:41.9

Otterville High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     97  Cameron Schaller       8    Less Than  5           15:13.8      15:13.8      3:09.9
    2     98  Wyatt Seifert          7    Less Than  5           15:45.2      30:59.0      3:41.3
    3     95  Cade Birk              8    Less Than  5           17:52.3      48:51.4      5:48.4
    4     96  Dylan Hayden           8    Less Than  5           18:53.9    1:07:45.4      6:50.0

Calhoun High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1      3  Wyatt Moore            8    Less Than  5           13:38.4      13:38.4      1:34.5
    2      4  Christopher Nelson     6    Less Than  5           16:39.3      30:17.8      4:35.4

Lakeland MS    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     62  mathew rucker          7    Less Than  5           14:30.5      14:30.5      2:26.6
    2     61  david Landyn Coultis   7    Less Than  5           18:11.3      32:41.9      6:07.4

Hermitage High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     20  Bralyn Brackley        6    Less Than  5           17:41.1      17:41.1      5:37.2

Sherwood MS    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    217  Eli Boulware           7    Less Than  5           16:23.5      16:23.5      4:19.6

Overall Finish List - Girls

MS Girls/Boys

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)     79  Baylor Brownsberger   Montrose High School                    12:41.0  6:21/M    7 
    2  (< 5)     83  Kate Wareham          Montrose High School                    12:44.5  6:22/M    7 
    3  (< 5)     76  Savannah Whitcraft    Midway High School                      13:52.2  6:56/M    8 
    4  (< 5)    245  GraceLynn Antle       Wheatland MS                            14:28.0  7:14/M    8 
    5  (< 5)    247  Alyssa Roberts        Wheatland MS                            14:44.5  7:22/M    8 
    6  (< 5)    246  Macy Pearson          Wheatland MS                            14:45.0  7:23/M    8 
    7  (< 5)    216  Ella Turner           Sherwood MS                             14:45.3  7:23/M    8 
    8  (< 5)     74  Lillie Burchett       Midway High School                      15:33.8  7:47/M    7 
    9  (< 5)     82  Adelyn Hawkins        Montrose High School                    15:54.0  7:57/M    7 
   10  (< 5)     42  Ally Sosa             Kingsville High School                  15:59.8  8:00/M    8 
   11  (< 5)     41  Peyton KEE            Kingsville High School                  16:07.3  8:04/M    6 
   12      1     15  Dawn Anderson         Hermitage High School                   16:18.5  8:09/M    6 
   13      2     19  Jessica Molder        Hermitage High School                   16:58.1  8:29/M    6 
   14  (< 5)     94  Allie Oswald          Otterville High School                  17:15.7  8:38/M    8 
   15  (< 5)      1  Katie Moore           Calhoun High School                     18:03.6  9:02/M    6 
   16  (< 5)     75  Kennedy Stewart       Midway High School                      18:17.7  9:09/M    8 
   17  (< 5)     93  Mia Dittmer           Otterville High School                  18:35.9  9:18/M    7 
   18      3     16  Annatazia Boyer       Hermitage High School                   18:51.0  9:26/M    6 
   19  (< 5)      2  Abby Taylor           Calhoun High School                     19:13.4  9:37/M    7 
   20      4     18  Grace Harris          Hermitage High School                   19:17.6  9:39/M    6 
   21  (< 5)    252  Olivia Harrison       Smithton High School                    19:48.2  9:54/M    7 
   22      5     17  Isabelle Boyer        Hermitage High School                   20:52.4 10:26/M    8 
   23  (< 5)    100  Chloe Taylor          Sherwood MS                             21:02.5 10:31/M    8 

Detail Team Results - Girls

MS Girls/Boys

Teams

Hermitage High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  15  Team Score (times):    1:32:17.9   Average Time: 18:27.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     15  Dawn Anderson          6        1            1        16:18.5      16:18.5      3:37.5
    2     19  Jessica Molder         6        2            3        16:58.1      33:16.7      4:17.1
    3     16  Annatazia Boyer        6        3            6        18:51.0      52:07.8      6:10.0
    4     18  Grace Harris           6        4           10        19:17.6    1:11:25.4      6:36.6
    5     17  Isabelle Boyer         8        5           15        20:52.4    1:32:17.9      8:11.4

Midway High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     76  Savannah Whitcraft     8    Less Than  5           13:52.2      13:52.2      1:11.2
    2     74  Lillie Burchett        7    Less Than  5           15:33.8      29:26.0      2:52.8
    3     75  Kennedy Stewart        8    Less Than  5           18:17.7      47:43.8      5:36.7

Montrose High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     79  Baylor Brownsberger    7    Less Than  5           12:41.0      12:41.0      0:00.0
    2     83  Kate Wareham           7    Less Than  5           12:44.5      25:25.5      0:03.5
    3     82  Adelyn Hawkins         7    Less Than  5           15:54.0      41:19.6      3:13.0

Wheatland MS    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    245  GraceLynn Antle        8    Less Than  5           14:28.0      14:28.0      1:47.0
    2    247  Alyssa Roberts         8    Less Than  5           14:44.5      29:12.6      2:03.5
    3    246  Macy Pearson           8    Less Than  5           14:45.0      43:57.6      2:04.0

Calhoun High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1      1  Katie Moore            6    Less Than  5           18:03.6      18:03.6      5:22.6
    2      2  Abby Taylor            7    Less Than  5           19:13.4      37:17.1      6:32.4

Kingsville High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     42  Ally Sosa              8    Less Than  5           15:59.8      15:59.8      3:18.8
    2     41  Peyton KEE             6    Less Than  5           16:07.3      32:07.1      3:26.3

Otterville High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1     94  Allie Oswald           8    Less Than  5           17:15.7      17:15.7      4:34.7
    2     93  Mia Dittmer            7    Less Than  5           18:35.9      35:51.6      5:54.9

Sherwood MS    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    216  Ella Turner            8    Less Than  5           14:45.3      14:45.3      2:04.3
    2    100  Chloe Taylor           8    Less Than  5           21:02.5      35:47.8      8:21.5

Smithton High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1    252  Olivia Harrison        7    Less Than  5           19:48.2      19:48.2      7:07.2

Date Name & Distance Contact Results Photos
Nov 25
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Oct 23
10:00 am
Belton XC Invite
JV & C Team

Results
Oct 23
9:30 am
Belton XC Invite
Varsity Boys

Results
Oct 23
9:00 am
Belton XC Invite
Varsity Girls

Results
Oct 20
4:30 am
Montrose XC
MS and JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 20
4:00 pm
Montrose XC
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
Relay & Alt Beer mile
troy@kcrunningcompany.com
Results
Aug 11
8:00 pm
MC Beer Mile
overall results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Jul 14
6:30 pm
Martin City Taco Mile
Brad Ziegler
Brad@kcrunningcompany.com
www.runsignup.com/Race/MO/K...

Results
Jul 5
7:00 am
JRHA 5k

Results
May 31
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 31
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 15
7:00 am
KCCC Half
Marathon Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
May 1
7:00 am
KCCC 5K Results
troy@kcrunningcompany.com
Results

Photos
Nov 14, 2020
8:00 am
Veterans Day 5K
Live In Person Run
Brad Ziegler
bziegler1003@yahoo.com
www.runsignup.com/Race/MO/P...

Results

Photos
Looking for races before November, 8 2020? Click here