Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Kris Solsberg XC
JV Boys & Girls

Date: 2022-09-17

Contact:

Results:

2022 Kris Solsberg JV

2022 Kris Solsberg JV


September 17, 2022




Results By Race Management Systems, Inc.


Overall Finish List - Boys


JV Boys


Teams





O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace

1 1 483 William Hayes Rockhurst High School 17:38.2 5:41/M
2 2 476 Daniel Gajewski Rockhurst High School 17:41.3 5:42/M
3 3 518 Calvin Seithel Rockhurst High School 17:54.2 5:47/M
4 4 215 Quentin Pittmon Lee's Summit West High School 18:18.5 5:54/M
5 5 496 Matthew LaSala Rockhurst High School 18:22.5 5:56/M
6 6 477 Brady Goffinet Rockhurst High School 18:35.9 6:00/M
7 7 527 Ben Wachtel Rockhurst High School 18:37.9 6:01/M
8 8 532 Zackary Zumwalt Rockhurst High School 18:39.4 6:01/M
9 9 60 Aizak Miller Blue Springs South High School 18:47.3 6:04/M
10 10 61 Aidan Olson Blue Springs South High School 18:54.3 6:06/M
11 11 59 Rhett Jenkins Blue Springs South High School 18:56.0 6:06/M
12 (> 7) 475 Aidan Fugate Rockhurst High School 18:59.0 6:07/M
13 (> 7) 474 Brodrick Finigan Rockhurst High School 19:09.6 6:11/M
14 12 148 Samuel Martin Lee's Summit High School 19:13.1 6:12/M
15 13 388 Atticus Cowan Park Hill South High School 19:14.5 6:12/M
16 14 204 Alec Broesder Lee's Summit West High School 19:16.1 6:13/M
17 (< 5) 566 Wyatt Schulte St. Michael the Archangel High S 19:17.5 6:13/M
18 15 70 Joseph Zeffiro Blue Springs South High School 19:17.8 6:13/M
19 (< 5) 342 Hudson Huff Park Hill High School 19:18.6 6:14/M
20 16 634 Maddex Hutchcraft Staley High School 19:20.6 6:14/M
21 17 627 Nick Buschschulte Staley High School 19:21.2 6:15/M
22 18 385 Benjamin Brogan Park Hill South High School 19:25.5 6:16/M
23 19 150 Noah Miller Lee's Summit High School 19:26.0 6:16/M
24 20 218 Corbin Rexroad Lee's Summit West High School 19:31.1 6:18/M
25 21 68 Nolan Voight Blue Springs South High School 19:34.3 6:19/M
26 22 189 Kenneth Pfaff Lee's Summit North High School 19:36.3 6:19/M
27 23 384 Miles Bingham Park Hill South High School 19:40.1 6:21/M
28 (> 7) 506 Marlow Owens Rockhurst High School 19:40.9 6:21/M
29 24 404 Weston Peters Park Hill South High School 19:53.0 6:25/M
30 (< 5) 564 Alex Scheier St. Michael the Archangel High S 19:54.0 6:25/M
31 25 58 Christian Hill Blue Springs South High School 19:55.6 6:26/M
32 26 318 Finnegan Thomas Olathe Northwest High School 20:05.7 6:29/M
33 27 145 Marshall Heck Lee's Summit High School 20:13.6 6:31/M
34 28 303 Joshua Golant Olathe Northwest High School 20:16.1 6:32/M
35 29 156 Will Trickett Lee's Summit High School 20:16.3 6:32/M
36 30 390 Bode Eisenmenger Park Hill South High School 20:17.5 6:33/M
37 31 625 Miles Boyce Staley High School 20:20.9 6:34/M
38 32 626 Thomas Brady Staley High School 20:23.5 6:35/M
39 33 386 Aaron Clarke Park Hill South High School 20:23.7 6:35/M
40 34 176 Neil Daniels Lee's Summit North High School 20:25.6 6:35/M
41 35 175 Landon Daniels Lee's Summit North High School 20:26.7 6:36/M
42 36 300 Guillermo Davila Olathe Northwest High School 20:30.1 6:37/M
43 37 210 Michael Harlow Lee's Summit West High School 20:30.1 6:37/M
44 38 272 Hunter VerDught North Kansas City High School 20:30.2 6:37/M
45 (< 5) 343 Tristan Jennings Park Hill High School 20:38.0 6:39/M
46 39 33 Sebastian Lafoon Basehor-Linwood High School 20:38.6 6:40/M
47 40 389 Roman Cowan Park Hill South High School 20:42.9 6:41/M
48 (> 7) 395 Eric Irving Park Hill South High School 20:48.1 6:43/M
49 41 435 Islem Golden-Tubby Raytown High School 20:48.5 6:43/M
50 42 440 Danny Murphy Raytown High School 20:49.1 6:43/M
51 43 629 Austin Carrington Staley High School 20:49.3 6:43/M
52 44 63 Isaac Rose Blue Springs South High School 20:51.5 6:44/M
53 45 209 Alex Harlow Lee's Summit West High School 20:52.9 6:44/M
54 46 47 Gannon Suarez Basehor-Linwood High School 20:53.3 6:44/M
55 47 48 Evan Vielhauer Basehor-Linwood High School 20:57.1 6:46/M
56 48 420 Carter Hodson Pleasant Hill High School 20:58.2 6:46/M
57 49 304 Logan Gust Olathe Northwest High School 20:58.7 6:46/M
58 50 25 Aiden Burkhart Basehor-Linwood High School 20:59.2 6:46/M
59 51 436 Christian Haley Raytown High School 21:04.3 6:48/M
60 52 178 Miles Goodman Lee's Summit North High School 21:08.8 6:49/M
61 53 271 Korebear Obang North Kansas City High School 21:11.4 6:50/M
62 54 649 Landon Stoflet Staley High School 21:15.7 6:52/M
63 55 417 Mason Amador Pleasant Hill High School 21:18.8 6:53/M
64 56 153 Parker Shipp Lee's Summit High School 21:21.8 6:53/M
65 57 142 Graham Elbert Lee's Summit High School 21:27.8 6:55/M
66 58 152 Jacob Shipman Lee's Summit High School 21:29.7 6:56/M
67 (< 5) 339 Evan Dixon Park Hill High School 21:30.5 6:56/M
68 59 425 Hycle Noland Pleasant Hill High School 21:32.8 6:57/M
69 (< 5) 351 Caidyn Simmons Park Hill High School 21:34.7 6:58/M
70 60 27 Gage Coffman Basehor-Linwood High School 21:37.7 6:59/M
71 61 635 Clark III Sheckells Staley High School 21:37.7 6:59/M
72 62 433 Benjamin Crowe Raytown High School 21:39.3 6:59/M
73 63 26 Logan Cissell Basehor-Linwood High School 21:39.5 6:59/M
74 64 422 Peyton Madison Pleasant Hill High School 21:46.8 7:02/M
75 65 424 Noah Newell Pleasant Hill High School 21:47.6 7:02/M
76 (< 5) 691 Anston Sorensen Warrensburg High School 21:49.1 7:02/M
77 (> 7) 401 Justin O'Brien Park Hill South High School 21:49.3 7:02/M
78 (> 7) 650 James Taylor Staley High School 21:51.9 7:03/M
79 66 207 Elliot Graham Lee's Summit West High School 21:59.5 7:06/M
80 (> 7) 641 Marcos Lima De Souza Staley High School 22:03.0 7:07/M
81 67 216 Walter Randle Lee's Summit West High School 22:03.3 7:07/M
82 (> 7) 217 Josiah Regehr Lee's Summit West High School 22:06.7 7:08/M
83 (> 7) 144 John Grist Lee's Summit High School 22:10.7 7:09/M
84 68 30 James Henderson Basehor-Linwood High School 22:13.3 7:10/M
85 (> 7) 45 Kyler Snyder Basehor-Linwood High School 22:18.6 7:12/M
86 69 260 Hayder Alukaili North Kansas City High School 22:19.6 7:12/M
87 70 183 Judah Light Lee's Summit North High School 22:24.3 7:14/M
88 (< 5) 244 Luke Welde Lincoln College Prep. High Schoo 22:25.3 7:14/M
89 (< 5) 245 Kaden Wolf Lincoln College Prep. High Schoo 22:42.1 7:19/M
90 71 299 Eliot Birks Olathe Northwest High School 22:49.1 7:22/M
91 (> 7) 65 Max Smith Blue Springs South High School 22:58.6 7:25/M
92 (> 7) 211 Wyatt Kratt Lee's Summit West High School 23:11.1 7:29/M
93 72 441 silas powell Raytown High School 23:15.4 7:30/M
94 (< 5) 684 Levi Lucero Warrensburg High School 23:16.7 7:31/M
95 (> 7) 42 Klayton Saultz Basehor-Linwood High School 23:19.8 7:32/M
96 73 438 Andersen Howard Raytown High School 23:24.7 7:33/M
97 (> 7) 221 Ben Ward Lee's Summit West High School 23:31.8 7:35/M
98 (> 7) 40 Josh Reutlinger Basehor-Linwood High School 23:38.3 7:38/M
99 (< 5) 692 Zach Ward Warrensburg High School 24:01.4 7:45/M
100 (< 5) 448 Sam Luce Raytown South High School 24:27.5 7:53/M

O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace

101 (< 5) 1124 Grady Wohletz William Chrisman High School 24:43.0 7:58/M
102 (< 5) 242 Jeffery Taylor Jr Lincoln College Prep. High Schoo 24:47.6 8:00/M
103 (< 5) 560 Arik Quackenbush St. Michael the Archangel High S 25:00.1 8:04/M
104 74 264 Dylan Diep North Kansas City High School 25:45.2 8:18/M
105 (> 7) 154 Matthew Starr Lee's Summit High School 26:13.1 8:27/M
106 75 432 Christian Cerecedo Raytown High School 27:05.2 8:44/M
107 76 426 Jesse Ouyang Pleasant Hill High School 27:39.9 8:55/M
108 (< 5) 234 Owen Hill Lincoln College Prep. High Schoo 28:17.8 9:08/M
109 77 261 Tristan Armstrong North Kansas City High School 30:30.4 9:50/M
110 (> 7) 434 Miguel Dominguez Raytown High School 31:34.3 10:11/M
111 78 273 Johan Zavala North Kansas City High School 32:15.9 10:24/M
112 (> 7) 437 Ezra Harris Raytown High School 32:19.4 10:26/M
113 (> 7) 431 Roman Butler Raytown High School 32:51.7 10:36/M




Detail Team Results - Boys



JV Boys


Teams



Rockhurst High School Finish Position - 1

Team Score (places): 17 Team Score (times): 1:30:12.3 Average Time: 18:02.4

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 483 William Hayes 1 1 17:38.2 17:38.2 0:00.0
2 476 Daniel Gajewski 2 3 17:41.3 35:19.5 0:03.0
3 518 Calvin Seithel 3 6 17:54.2 53:13.8 0:16.0
4 496 Matthew LaSala 5 11 18:22.5 1:11:36.4 0:44.2
5 477 Brady Goffinet 6 17 18:35.9 1:30:12.3 0:57.7
6 527 Ben Wachtel 7 24 18:37.9 1:48:50.3 0:59.7
7 532 Zackary Zumwalt 8 32 18:39.4 2:07:29.8 1:01.1
8 475 Aidan Fugate More Than 7 18:59.0 2:26:28.8 1:20.7
9 474 Brodrick Finigan More Than 7 19:09.6 2:45:38.5 1:31.4
10 506 Marlow Owens More Than 7 19:40.9 3:05:19.4 2:02.6

Blue Springs South High School Finish Position - 2

Team Score (places): 66 Team Score (times): 1:35:29.9 Average Time: 19:05.9

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 60 Aizak Miller 9 9 18:47.3 18:47.3 1:09.0
2 61 Aidan Olson 10 19 18:54.3 37:41.6 1:16.1
3 59 Rhett Jenkins 11 30 18:56.0 56:37.7 1:17.7
4 70 Joseph Zeffiro 15 45 19:17.8 1:15:55.5 1:39.5
5 68 Nolan Voight 21 66 19:34.3 1:35:29.9 1:56.1
6 58 Christian Hill 25 91 19:55.6 1:55:25.5 2:17.4
7 63 Isaac Rose 44 135 20:51.5 2:16:17.0 3:13.2
8 65 Max Smith More Than 7 22:58.6 2:39:15.7 5:20.3

Park Hill South High School Finish Position - 3

Team Score (places): 108 Team Score (times): 1:38:30.7 Average Time: 19:42.1

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 388 Atticus Cowan 13 13 19:14.5 19:14.5 1:36.3
2 385 Benjamin Brogan 18 31 19:25.5 38:40.0 1:47.2
3 384 Miles Bingham 23 54 19:40.1 58:20.1 2:01.8
4 404 Weston Peters 24 78 19:53.0 1:18:13.2 2:14.7
5 390 Bode Eisenmenger 30 108 20:17.5 1:38:30.7 2:39.2
6 386 Aaron Clarke 33 141 20:23.7 1:58:54.4 2:45.4
7 389 Roman Cowan 40 181 20:42.9 2:19:37.3 3:04.6
8 395 Eric Irving More Than 7 20:48.1 2:40:25.5 3:09.9
9 401 Justin O'Brien More Than 7 21:49.3 3:02:14.9 4:11.0

Lee's Summit West High School Finish Position - 4

Team Score (places): 120 Team Score (times): 1:38:28.9 Average Time: 19:41.7

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 215 Quentin Pittmon 4 4 18:18.5 18:18.5 0:40.3
2 204 Alec Broesder 14 18 19:16.1 37:34.7 1:37.8
3 218 Corbin Rexroad 20 38 19:31.1 57:05.8 1:52.8
4 210 Michael Harlow 37 75 20:30.1 1:17:36.0 2:51.8
5 209 Alex Harlow 45 120 20:52.9 1:38:28.9 3:14.7
6 207 Elliot Graham 66 186 21:59.5 2:00:28.4 4:21.2
7 216 Walter Randle 67 253 22:03.3 2:22:31.8 4:25.0
8 217 Josiah Regehr More Than 7 22:06.7 2:44:38.5 4:28.4
9 211 Wyatt Kratt More Than 7 23:11.1 3:07:49.6 5:32.8
10 221 Ben Ward More Than 7 23:31.8 3:31:21.5 5:53.5

Staley High School Finish Position - 5

Team Score (places): 139 Team Score (times): 1:40:15.7 Average Time: 20:03.1

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 634 Maddex Hutchcraft 16 16 19:20.6 19:20.6 1:42.4
2 627 Nick Buschschulte 17 33 19:21.2 38:41.9 1:43.0
3 625 Miles Boyce 31 64 20:20.9 59:02.8 2:42.6
4 626 Thomas Brady 32 96 20:23.5 1:19:26.3 2:45.2
5 629 Austin Carrington 43 139 20:49.3 1:40:15.7 3:11.1
6 649 Landon Stoflet 54 193 21:15.7 2:01:31.4 3:37.4
7 635 Clark III Sheckells 61 254 21:37.7 2:23:09.2 3:59.5
8 650 James Taylor More Than 7 21:51.9 2:45:01.2 4:13.7
9 641 Marcos Lima De Souza More Than 7 22:03.0 3:07:04.2 4:24.8

Lee's Summit High School Finish Position - 6

Team Score (places): 143 Team Score (times): 1:40:31.0 Average Time: 20:06.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 148 Samuel Martin 12 12 19:13.1 19:13.1 1:34.8
2 150 Noah Miller 19 31 19:26.0 38:39.1 1:47.7
3 145 Marshall Heck 27 58 20:13.6 58:52.7 2:35.3
4 156 Will Trickett 29 87 20:16.3 1:19:09.1 2:38.1
5 153 Parker Shipp 56 143 21:21.8 1:40:31.0 3:43.5
6 142 Graham Elbert 57 200 21:27.8 2:01:58.8 3:49.5
7 152 Jacob Shipman 58 258 21:29.7 2:23:28.5 3:51.4
8 144 John Grist More Than 7 22:10.7 2:45:39.3 4:32.5
9 154 Matthew Starr More Than 7 26:13.1 3:11:52.4 8:34.8

Olathe Northwest High School Finish Position - 7

Team Score (places): 210 Team Score (times): 1:44:39.8 Average Time: 20:55.9

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 318 Finnegan Thomas 26 26 20:05.7 20:05.7 2:27.4
2 303 Joshua Golant 28 54 20:16.1 40:21.8 2:37.9
3 300 Guillermo Davila 36 90 20:30.1 1:00:52.0 2:51.8
4 304 Logan Gust 49 139 20:58.7 1:21:50.7 3:20.4
5 299 Eliot Birks 71 210 22:49.1 1:44:39.8 5:10.8

Lee's Summit North High School Finish Position - 8

Team Score (places): 213 Team Score (times): 1:44:01.9 Average Time: 20:48.3

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 189 Kenneth Pfaff 22 22 19:36.3 19:36.3 1:58.0
2 176 Neil Daniels 34 56 20:25.6 40:01.9 2:47.4
3 175 Landon Daniels 35 91 20:26.7 1:00:28.7 2:48.4
4 178 Miles Goodman 52 143 21:08.8 1:21:37.5 3:30.6
5 183 Judah Light 70 213 22:24.3 1:44:01.9 4:46.0

Basehor-Linwood High School Finish Position - 9

Team Score (places): 242 Team Score (times): 1:45:06.1 Average Time: 21:01.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 33 Sebastian Lafoon 39 39 20:38.6 20:38.6 3:00.3
2 47 Gannon Suarez 46 85 20:53.3 41:32.0 3:15.1
3 48 Evan Vielhauer 47 132 20:57.1 1:02:29.1 3:18.8
4 25 Aiden Burkhart 50 182 20:59.2 1:23:28.4 3:21.0
5 27 Gage Coffman 60 242 21:37.7 1:45:06.1 3:59.4
6 26 Logan Cissell 63 305 21:39.5 2:06:45.7 4:01.2
7 30 James Henderson 68 373 22:13.3 2:28:59.1 4:35.1
8 45 Kyler Snyder More Than 7 22:18.6 2:51:17.7 4:40.3
9 42 Klayton Saultz More Than 7 23:19.8 3:14:37.6 5:41.6
10 40 Josh Reutlinger More Than 7 23:38.3 3:38:15.9 6:00.1

Raytown High School Finish Position - 10

Team Score (places): 268 Team Score (times): 1:47:36.7 Average Time: 21:31.3

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 435 Islem Golden-Tubby 41 41 20:48.5 20:48.5 3:10.2
2 440 Danny Murphy 42 83 20:49.1 41:37.6 3:10.8
3 436 Christian Haley 51 134 21:04.3 1:02:41.9 3:26.1
4 433 Benjamin Crowe 62 196 21:39.3 1:24:21.3 4:01.0
5 441 silas powell 72 268 23:15.4 1:47:36.7 5:37.1
6 438 Andersen Howard 73 341 23:24.7 2:11:01.5 5:46.5
7 432 Christian Cerecedo 75 416 27:05.2 2:38:06.8 9:27.0
8 434 Miguel Dominguez More Than 7 31:34.3 3:09:41.1 13:56.0
9 437 Ezra Harris More Than 7 32:19.4 3:42:00.5 14:41.1
10 431 Roman Butler More Than 7 32:51.7 4:14:52.2 15:13.4

Pleasant Hill High School Finish Position - 11

Team Score (places): 291 Team Score (times): 1:47:24.4 Average Time: 21:28.8

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 420 Carter Hodson 48 48 20:58.2 20:58.2 3:19.9
2 417 Mason Amador 55 103 21:18.8 42:17.1 3:40.6
3 425 Hycle Noland 59 162 21:32.8 1:03:49.9 3:54.6
4 422 Peyton Madison 64 226 21:46.8 1:25:36.7 4:08.5
5 424 Noah Newell 65 291 21:47.6 1:47:24.4 4:09.4
6 426 Jesse Ouyang 76 367 27:39.9 2:15:04.4 10:01.7

North Kansas City High School Finish Position - 12

Team Score (places): 311 Team Score (times): 2:00:17.0 Average Time: 24:03.4

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 272 Hunter VerDught 38 38 20:30.2 20:30.2 2:51.9
2 271 Korebear Obang 53 91 21:11.4 41:41.7 3:33.2
3 260 Hayder Alukaili 69 160 22:19.6 1:04:01.3 4:41.3
4 264 Dylan Diep 74 234 25:45.2 1:29:46.5 8:06.9
5 261 Tristan Armstrong 77 311 30:30.4 2:00:17.0 12:52.1
6 273 Johan Zavala 78 389 32:15.9 2:32:32.9 14:37.6

Lincoln College Prep. High Schoo Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 244 Luke Welde Less Than 5 22:25.3 22:25.3 4:47.1
2 245 Kaden Wolf Less Than 5 22:42.1 45:07.5 5:03.9
3 242 Jeffery Taylor Jr Less Than 5 24:47.6 1:09:55.2 7:09.4
4 234 Owen Hill Less Than 5 28:17.8 1:38:13.1 10:39.6

Park Hill High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 342 Hudson Huff Less Than 5 19:18.6 19:18.6 1:40.4
2 343 Tristan Jennings Less Than 5 20:38.0 39:56.7 2:59.8
3 339 Evan Dixon Less Than 5 21:30.5 1:01:27.2 3:52.2
4 351 Caidyn Simmons Less Than 5 21:34.7 1:23:02.0 3:56.4

St. Michael the Archangel High S Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 566 Wyatt Schulte Less Than 5 19:17.5 19:17.5 1:39.3
2 564 Alex Scheier Less Than 5 19:54.0 39:11.5 2:15.7
3 560 Arik Quackenbush Less Than 5 25:00.1 1:04:11.7 7:21.8

Warrensburg High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 691 Anston Sorensen Less Than 5 21:49.1 21:49.1 4:10.8
2 684 Levi Lucero Less Than 5 23:16.7 45:05.8 5:38.5
3 692 Zach Ward Less Than 5 24:01.4 1:09:07.3 6:23.1

Raytown South High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 448 Sam Luce Less Than 5 24:27.5 24:27.5 6:49.3

William Chrisman High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 1124 Grady Wohletz Less Than 5 24:43.0 24:43.0 7:04.7




Overall Finish List - Girls


JV Girls


Teams





O'all
Place Score Bib No Name Team Time Pace

1 1 577 Bridget Couture St. Teresa's Academy 22:33.0 7:16/M
2 2 601 Sydney Smith St. Teresa's Academy 22:58.3 7:25/M
3 3 365 Zoe Flook Park Hill South High School 22:58.7 7:25/M
4 4 591 Nicolina Kilgore St. Teresa's Academy 23:00.2 7:25/M
5 5 592 Madeline Knox St. Teresa's Academy 23:00.4 7:25/M
6 (< 5) 101 Braylin Larkin Grain Valley High School 23:02.4 7:26/M
7 6 568 Elizabeth Akers St. Teresa's Academy 23:10.5 7:29/M
8 7 357 Kayla Canchola Park Hill South High School 23:11.2 7:29/M
9 8 297 Olivia Stowell Olathe Northwest High School 23:17.6 7:31/M
10 9 603 Genevieve Szylleyko St. Teresa's Academy 23:23.2 7:33/M
11 10 575 Anna Christianson St. Teresa's Academy 23:28.6 7:34/M
12 11 283 Emily Bailey Olathe Northwest High School 23:31.6 7:35/M
13 12 285 Samantha Fuller Olathe Northwest High School 23:38.8 7:38/M
14 (< 5) 327 Anna Higgs Park Hill High School 23:39.2 7:38/M
15 13 286 Emma Galvin Olathe Northwest High School 23:40.8 7:38/M
16 (> 7) 582 Ava Fugate St. Teresa's Academy 23:42.2 7:39/M
17 (> 7) 595 Evelyn Parker St. Teresa's Academy 23:43.3 7:39/M
18 (< 5) 331 Abby Stevens Park Hill High School 23:50.6 7:42/M
19 14 373 Delaney Nash Park Hill South High School 23:51.1 7:42/M
20 15 293 Lillian Lowe Olathe Northwest High School 23:58.7 7:44/M
21 (> 7) 576 Elizabeth Connor St. Teresa's Academy 24:13.4 7:49/M
22 16 15 Sadie Parr Basehor-Linwood High School 24:15.2 7:49/M
23 17 612 Annie Johnson Staley High School 24:25.4 7:53/M
24 18 16 Irene Regazzi Basehor-Linwood High School 24:26.0 7:53/M
25 19 614 Julia Lipp Staley High School 24:26.5 7:53/M
26 20 375 Sophia Osterhaus Park Hill South High School 24:34.5 7:56/M
27 21 137 Addy Williams Lee's Summit High School 24:43.5 7:59/M
28 22 672 Arin Greenberg Warrensburg High School 24:43.8 7:59/M
29 23 369 Megan Humiston Park Hill South High School 24:45.3 7:59/M
30 24 610 Issabella Fuller Staley High School 24:47.3 8:00/M
31 25 14 Adalyn Oswald Basehor-Linwood High School 24:48.8 8:00/M
32 26 607 Ainsley Benda Staley High School 24:55.9 8:03/M
33 27 359 Scout Colvin Park Hill South High School 25:01.2 8:04/M
34 28 258 Kila Yoyo North Kansas City High School 25:09.4 8:07/M
35 29 6 Aubrey Eder Basehor-Linwood High School 25:16.9 8:09/M
36 30 377 Maggie Schmidt Park Hill South High School 25:18.9 8:10/M
37 (> 7) 374 Ysabella Olsen Park Hill South High School 25:41.5 8:17/M
38 (< 5) 552 Madi Scharf St. Michael the Archangel High S 25:43.4 8:18/M
39 31 9 Sage Keefover Basehor-Linwood High School 25:43.5 8:18/M
40 32 295 Chloe Sales Olathe Northwest High School 25:59.6 8:23/M
41 (< 5) 166 Ella Neir Lee's Summit North High School 26:13.4 8:28/M
42 33 288 Rhea Gokul Olathe Northwest High School 26:20.4 8:30/M
43 34 616 Elaine Morrison Staley High School 26:34.0 8:34/M
44 (< 5) 170 Abigail Webster Lee's Summit North High School 26:37.9 8:35/M
45 35 194 Abby Mitchell Lee's Summit West High School 26:42.9 8:37/M
46 36 196 Kristen Ritter Lee's Summit West High School 26:45.2 8:38/M
47 37 669 Laine Bushmeyer Warrensburg High School 26:46.8 8:38/M
48 38 131 Josephine Sibert Lee's Summit High School 26:47.6 8:39/M
49 (< 5) 158 Anna Culross Lee's Summit North High School 26:57.0 8:42/M
50 (< 5) 694 Vailea Snead William Chrisman High School 26:58.0 8:42/M
51 39 135 Diana Velasco Puente Lee's Summit High School 27:00.0 8:43/M
52 (< 5) 167 Danielle Thomas Lee's Summit North High School 27:11.2 8:46/M
53 (< 5) 416 Ashlyn Wheeldon Pleasant Hill High School 27:14.6 8:47/M
54 (< 5) 428 Lanee Cooper Raytown High School 27:15.0 8:47/M
55 40 4 Allison Clegg Basehor-Linwood High School 27:20.2 8:49/M
56 41 192 Gracyn Dancy Lee's Summit West High School 27:23.6 8:50/M
57 42 251 Cindy Huynh North Kansas City High School 27:28.4 8:52/M
58 43 193 Addi Keeney Lee's Summit West High School 27:31.6 8:53/M
59 44 257 Sol Smith-Guillen North Kansas City High School 27:32.4 8:53/M
60 (< 5) 322 Miranda Delk Park Hill High School 27:37.2 8:55/M
61 45 676 Rory Shaw Warrensburg High School 27:45.9 8:57/M
62 46 31 Elizabeth Cornelius Basehor-Linwood High School 28:12.9 9:06/M
63 47 675 Carigan Loyd Warrensburg High School 28:24.4 9:10/M
64 48 198 Kendra Sage Lee's Summit West High School 28:25.0 9:10/M
65 49 128 D'Kyra Koehler-Jones Lee's Summit High School 28:30.3 9:12/M
66 (< 5) 655 Hadlee Ryan Truman High School 28:34.1 9:13/M
67 50 122 Lupita Guevara Lee's Summit High School 28:37.4 9:14/M
68 (< 5) 412 Lillian Brock Pleasant Hill High School 28:37.5 9:14/M
69 51 680 Rhiannon Woodward Warrensburg High School 28:38.0 9:14/M
70 52 609 Sophie Cable Staley High School 28:46.9 9:17/M
71 (> 7) 21 Taylor Wade Basehor-Linwood High School 28:49.8 9:18/M
72 (< 5) 277 Abby Pantaenius Notre Dame de Sion High School 29:03.7 9:22/M
73 53 200 Nya Young Lee's Summit West High School 29:17.4 9:27/M
74 54 199 Krista Sage Lee's Summit West High School 29:19.4 9:28/M
75 55 121 Jasmine Garciga Lee's Summit High School 29:42.0 9:35/M
76 56 256 Kelly Pelico-Ricardez North Kansas City High School 29:44.0 9:36/M
77 (< 5) 281 Maura Symanski Notre Dame de Sion High School 29:55.6 9:39/M
78 (> 7) 20 Holly Unruh Basehor-Linwood High School 30:13.5 9:45/M
79 (> 7) 201 Chloe Zeller Lee's Summit West High School 30:24.5 9:49/M
80 (> 7) 8 Rylann Holzbauer Basehor-Linwood High School 30:37.9 9:53/M
81 57 255 Aisatu Nakoulima North Kansas City High School 30:44.7 9:55/M
82 58 254 Shahla Mergani North Kansas City High School 31:41.4 10:13/M
83 (> 7) 195 McKenna Morby Lee's Summit West High School 31:52.0 10:17/M
84 59 259 BobbyLynne Zinnah North Kansas City High School 32:03.3 10:20/M
85 (> 7) 197 Keira Roberts Lee's Summit West High School 32:11.2 10:23/M
86 60 678 Kaylee Webb Warrensburg High School 32:41.3 10:33/M
87 61 613 Charlee Kissinger Staley High School 32:53.8 10:37/M
88 (> 7) 247 Elandrea Baker North Kansas City High School 32:59.1 10:38/M
89 (> 7) 246 Amira Ahmed North Kansas City High School 33:53.0 10:56/M
90 (< 5) 443 Djenabou Diallo Raytown South High School 34:27.1 11:07/M
91 (< 5) 546 Kendra Doyle St. Michael the Archangel High S 38:28.0 12:25/M




Detail Team Results - Girls



JV Girls


Teams



St. Teresa's Academy Finish Position - 1

Team Score (places): 18 Team Score (times): 1:54:42.5 Average Time: 22:56.5

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 577 Bridget Couture 1 1 22:33.0 22:33.0 0:00.0
2 601 Sydney Smith 2 3 22:58.3 45:31.4 0:25.2
3 591 Nicolina Kilgore 4 7 23:00.2 1:08:31.6 0:27.1
4 592 Madeline Knox 5 12 23:00.4 1:31:32.0 0:27.3
5 568 Elizabeth Akers 6 18 23:10.5 1:54:42.5 0:37.4
6 603 Genevieve Szylleyko 9 27 23:23.2 2:18:05.8 0:50.1
7 575 Anna Christianson 10 37 23:28.6 2:41:34.4 0:55.5
8 582 Ava Fugate More Than 7 23:42.2 3:05:16.7 1:09.1
9 595 Evelyn Parker More Than 7 23:43.3 3:29:00.0 1:10.3
10 576 Elizabeth Connor More Than 7 24:13.4 3:53:13.5 1:40.3

Olathe Northwest High School Finish Position - 2

Team Score (places): 59 Team Score (times): 1:58:07.7 Average Time: 23:37.5

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 297 Olivia Stowell 8 8 23:17.6 23:17.6 0:44.5
2 283 Emily Bailey 11 19 23:31.6 46:49.3 0:58.5
3 285 Samantha Fuller 12 31 23:38.8 1:10:28.1 1:05.7
4 286 Emma Galvin 13 44 23:40.8 1:34:09.0 1:07.7
5 293 Lillian Lowe 15 59 23:58.7 1:58:07.7 1:25.6
6 295 Chloe Sales 32 91 25:59.6 2:24:07.3 3:26.5
7 288 Rhea Gokul 33 124 26:20.4 2:50:27.8 3:47.3

Park Hill South High School Finish Position - 3

Team Score (places): 67 Team Score (times): 1:59:21.0 Average Time: 23:52.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 365 Zoe Flook 3 3 22:58.7 22:58.7 0:25.6
2 357 Kayla Canchola 7 10 23:11.2 46:09.9 0:38.1
3 373 Delaney Nash 14 24 23:51.1 1:10:01.1 1:18.0
4 375 Sophia Osterhaus 20 44 24:34.5 1:34:35.6 2:01.4
5 369 Megan Humiston 23 67 24:45.3 1:59:21.0 2:12.2
6 359 Scout Colvin 27 94 25:01.2 2:24:22.2 2:28.2
7 377 Maggie Schmidt 30 124 25:18.9 2:49:41.2 2:45.8
8 374 Ysabella Olsen More Than 7 25:41.5 3:15:22.7 3:08.4

Basehor-Linwood High School Finish Position - 4

Team Score (places): 119 Team Score (times): 2:04:30.7 Average Time: 24:54.1

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 15 Sadie Parr 16 16 24:15.2 24:15.2 1:42.2
2 16 Irene Regazzi 18 34 24:26.0 48:41.3 1:52.9
3 14 Adalyn Oswald 25 59 24:48.8 1:13:30.2 2:15.8
4 6 Aubrey Eder 29 88 25:16.9 1:38:47.1 2:43.8
5 9 Sage Keefover 31 119 25:43.5 2:04:30.7 3:10.4
6 4 Allison Clegg 40 159 27:20.2 2:31:50.9 4:47.1
7 31 Elizabeth Cornelius 46 205 28:12.9 3:00:03.8 5:39.8
8 21 Taylor Wade More Than 7 28:49.8 3:28:53.6 6:16.7
9 20 Holly Unruh More Than 7 30:13.5 3:59:07.2 7:40.4
10 8 Rylann Holzbauer More Than 7 30:37.9 4:29:45.1 8:04.8

Staley High School Finish Position - 5

Team Score (places): 120 Team Score (times): 2:05:09.2 Average Time: 25:01.8

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 612 Annie Johnson 17 17 24:25.4 24:25.4 1:52.3
2 614 Julia Lipp 19 36 24:26.5 48:51.9 1:53.4
3 610 Issabella Fuller 24 60 24:47.3 1:13:39.3 2:14.2
4 607 Ainsley Benda 26 86 24:55.9 1:38:35.2 2:22.8
5 616 Elaine Morrison 34 120 26:34.0 2:05:09.2 4:00.9
6 609 Sophie Cable 52 172 28:46.9 2:33:56.2 6:13.8
7 613 Charlee Kissinger 61 233 32:53.8 3:06:50.0 10:20.7

Lee's Summit High School Finish Position - 6

Team Score (places): 197 Team Score (times): 2:15:39.0 Average Time: 27:07.8

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 137 Addy Williams 21 21 24:43.5 24:43.5 2:10.4
2 131 Josephine Sibert 38 59 26:47.6 51:31.2 4:14.5
3 135 Diana Velasco Puente 39 98 27:00.0 1:18:31.3 4:26.9
4 128 D'Kyra Koehler-Jones 49 147 28:30.3 1:47:01.6 5:57.2
5 122 Lupita Guevara 50 197 28:37.4 2:15:39.0 6:04.3
6 121 Jasmine Garciga 55 252 29:42.0 2:45:21.1 7:09.0

Warrensburg High School Finish Position - 7

Team Score (places): 202 Team Score (times): 2:16:19.1 Average Time: 27:15.8

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 672 Arin Greenberg 22 22 24:43.8 24:43.8 2:10.7
2 669 Laine Bushmeyer 37 59 26:46.8 51:30.6 4:13.7
3 676 Rory Shaw 45 104 27:45.9 1:19:16.6 5:12.8
4 675 Carigan Loyd 47 151 28:24.4 1:47:41.0 5:51.3
5 680 Rhiannon Woodward 51 202 28:38.0 2:16:19.1 6:05.0
6 678 Kaylee Webb 60 262 32:41.3 2:49:00.4 10:08.2

Lee's Summit West High School Finish Position - 8

Team Score (places): 203 Team Score (times): 2:16:48.4 Average Time: 27:21.7

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 194 Abby Mitchell 35 35 26:42.9 26:42.9 4:09.8
2 196 Kristen Ritter 36 71 26:45.2 53:28.1 4:12.2
3 192 Gracyn Dancy 41 112 27:23.6 1:20:51.7 4:50.5
4 193 Addi Keeney 43 155 27:31.6 1:48:23.4 4:58.5
5 198 Kendra Sage 48 203 28:25.0 2:16:48.4 5:51.9
6 200 Nya Young 53 256 29:17.4 2:46:05.9 6:44.3
7 199 Krista Sage 54 310 29:19.4 3:15:25.3 6:46.3
8 201 Chloe Zeller More Than 7 30:24.5 3:45:49.9 7:51.4
9 195 McKenna Morby More Than 7 31:52.0 4:17:41.9 9:18.9
10 197 Keira Roberts More Than 7 32:11.2 4:49:53.1 9:38.1

North Kansas City High School Finish Position - 9

Team Score (places): 227 Team Score (times): 2:20:39.2 Average Time: 28:07.8

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 258 Kila Yoyo 28 28 25:09.4 25:09.4 2:36.3
2 251 Cindy Huynh 42 70 27:28.4 52:37.9 4:55.3
3 257 Sol Smith-Guillen 44 114 27:32.4 1:20:10.3 4:59.3
4 256 Kelly Pelico-Ricardez 56 170 29:44.0 1:49:54.4 7:11.0
5 255 Aisatu Nakoulima 57 227 30:44.7 2:20:39.2 8:11.6
6 254 Shahla Mergani 58 285 31:41.4 2:52:20.7 9:08.3
7 259 BobbyLynne Zinnah 59 344 32:03.3 3:24:24.0 9:30.2
8 247 Elandrea Baker More Than 7 32:59.1 3:57:23.1 10:26.0
9 246 Amira Ahmed More Than 7 33:53.0 4:31:16.2 11:19.9

Lee's Summit North High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 166 Ella Neir Less Than 5 26:13.4 26:13.4 3:40.3
2 170 Abigail Webster Less Than 5 26:37.9 52:51.3 4:04.8
3 158 Anna Culross Less Than 5 26:57.0 1:19:48.4 4:23.9
4 167 Danielle Thomas Less Than 5 27:11.2 1:46:59.7 4:38.1

Park Hill High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 327 Anna Higgs Less Than 5 23:39.2 23:39.2 1:06.1
2 331 Abby Stevens Less Than 5 23:50.6 47:29.9 1:17.6
3 322 Miranda Delk Less Than 5 27:37.2 1:15:07.2 5:04.1

Notre Dame de Sion High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 277 Abby Pantaenius Less Than 5 29:03.7 29:03.7 6:30.6
2 281 Maura Symanski Less Than 5 29:55.6 58:59.3 7:22.5

Pleasant Hill High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 416 Ashlyn Wheeldon Less Than 5 27:14.6 27:14.6 4:41.5
2 412 Lillian Brock Less Than 5 28:37.5 55:52.2 6:04.5

St. Michael the Archangel High S Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 552 Madi Scharf Less Than 5 25:43.4 25:43.4 3:10.4
2 546 Kendra Doyle Less Than 5 38:28.0 1:04:11.5 15:54.9

Grain Valley High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 101 Braylin Larkin Less Than 5 23:02.4 23:02.4 0:29.3

Raytown High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 428 Lanee Cooper Less Than 5 27:15.0 27:15.0 4:41.9

Raytown South High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 443 Djenabou Diallo Less Than 5 34:27.1 34:27.1 11:54.0

Truman High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 655 Hadlee Ryan Less Than 5 28:34.1 28:34.1 6:01.1

William Chrisman High School Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Place Place Time Time Back
1 694 Vailea Snead Less Than 5 26:58.0 26:58.0 4:25.0


Date Name & Distance Contact Results Photos
Sep 22
6:00 pm
Duane Kimble
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 22
4:15 pm
Grandview XC JV
Boys & Girls

Results
Sep 22
3:30 pm
Grandview XC
9th & 10th Grade Boys

Results
Sep 20
8:00 am
Tonganoxie Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 18
9:00 am
Seize the Day 5k & 10k

Results
Sep 17
11:00 am
Kris Solsberg XC
C Team Boys & Girls

Results
Sep 17
9:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys & Girls

Results
Sep 17
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
Varsity Boys/Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
MS and JV
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
5:45 pm
Summit Lakes XC
Navy Race Boys & Girls

Results
Sep 14
5:15 pm
Summit Lakes XC
Silver Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:45 pm
Summit Lakes XC
Green Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:00 pm
Summit Lakes XC
White Race Boys & Girls

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
JV Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
Varsity Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 8
8:00 am
Spring Hill XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 6
4:00 pm
Chillicothe XC Invite

Results
Sep 3
8:00 am
Cass County XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 1
3:15 pm
2022 Bobcat Invitational
XC Meet

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Exhibition
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Team Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Ind Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 13
8:00 am
Martin City
Taco Mile Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 21
8:00 am
Dairy Association
5k Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
All Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Firefighter results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Womens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Open Division
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Company Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Apr 30
7:30 am
KC Corporate Challenge
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 12
9:00 am
Kansas City's Big 12 Run - 5K
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/big-12-run

Results

Photos
Nov 25, 2021
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Oct 23, 2021
10:00 am
Belton XC Invite
JV & C Team

Results
Oct 23, 2021
9:30 am
Belton XC Invite
Varsity Boys

Results
Oct 23, 2021
9:00 am
Belton XC Invite
Varsity Girls

Results
Oct 20, 2021
4:30 am
Montrose XC
MS and JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 20, 2021
4:00 pm
Montrose XC
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14, 2021
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2021
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2021
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2021
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11, 2021
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11, 2021
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11, 2021
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11, 2021
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10, 2021
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9, 2021
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9, 2021
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9, 2021
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9, 2021
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5, 2021
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2021
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5, 2021
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5, 2021
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2021
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2, 2021
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2, 2021
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2, 2021
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2, 2021
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2, 2021
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2, 2021
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30, 2021
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30, 2021
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30, 2021
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30, 2021
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30, 2021
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2021
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2021
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23, 2021
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23, 2021
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23, 2021
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23, 2021
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23, 2021
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21, 2021
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21, 2021
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21, 2021
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21, 2021
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19, 2021
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18, 2021
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18, 2021
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18, 2021
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18, 2021
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18, 2021
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18, 2021
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16, 2021
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15, 2021
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15, 2021
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15, 2021
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15, 2021
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15, 2021
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15, 2021
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15, 2021
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15, 2021
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15, 2021
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11, 2021
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11, 2021
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11, 2021
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11, 2021
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11, 2021
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11, 2021
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7, 2021
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7, 2021
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7, 2021
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7, 2021
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2, 2021
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Looking for races before August, 25 2021? Click here