Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Duane Kimble
XC Invite

Date: 2022-09-22

Contact: Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results:

Duane Kimble Invitational XC

Duane Kimble Invitational XC

September 22, 22


KC Running Company

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1     37  Keaton Zembles        Mound City                              17:58.5  5:48/M    11
    2      2     97  Elliot McCoy          St. Joseph Benton High School           18:03.3  5:49/M    11
    3      3    111  Jonathon Eckstein     St. Joseph LeBlond High School          18:06.0  5:50/M    11
    4      4     92  Kruz Bigham           St. Joseph Benton High School           18:23.3  5:56/M    9 
    5      5     10  Daniel Lesher         East Atchison/Tarkio                    18:26.6  5:57/M    12
    6  (< 5)     54  Gideon Montgomery     Saint Joseph Central                    18:30.5  5:58/M    11
    7  (< 5)     53  Dainon Mauzey         Saint Joseph Central                    18:35.2  6:00/M    11
    8  (< 5)     59  Wyatt Stagg           Saint Joseph Central                    18:35.3  6:00/M    9 
    9      6     67  Owen Dierenfeldt      Savannah High School                    18:46.8  6:03/M    10
   10  (< 5)     45  Owen Case             Saint Joseph Central                    18:59.8  6:08/M    10
   11  (< 5)    123  Braden Lee            Winston High School                     19:09.5  6:11/M    12
   12      7     34  Nick Ivey             Mound City                              19:31.7  6:18/M    9 
   13      8     33  Jadon Griffin         Mound City                              19:35.1  6:19/M    11
   14      9     76  Cy Walsh              Savannah High School                    19:44.8  6:22/M    11
   15  (< 5)    124  Bristol Sheetz        Winston High School                     19:46.5  6:23/M    10
   16     10    112  Nick Garvey           St. Joseph LeBlond High School          19:49.5  6:24/M    9 
   17     11    122  Lucas Williams        St. Joseph LeBlond High School          19:49.6  6:24/M    12
   18  (< 5)     83  Ethan Holtman         South Nodaway HS                        19:53.2  6:25/M    11
   19     12     32  Chauncey Brown        Mound City                              20:00.3  6:27/M    9 
   20     13    116  Tyson Lile            St. Joseph LeBlond High School          20:00.5  6:27/M    10
   21  (< 5)     88  Jacob Peery           South Nodaway HS                        20:01.2  6:27/M    11
   22     14      4  Cole Anderson         East Atchison/Tarkio                    20:01.4  6:28/M    10
   23  (< 5)     24  Aiden Black`          Mid-Buchanan                            20:27.9  6:36/M    10
   24     15     16  Ian Stepp             East Atchison/Tarkio                    20:31.0  6:37/M    11
   25     16     74  Cole Schweizer        Savannah High School                    20:32.6  6:38/M    9 
   26     17      7  Jarrad Jamison        East Atchison/Tarkio                    20:56.0  6:45/M    9 
   27     18    121  Satchel Studer        St. Joseph LeBlond High School          21:18.8  6:53/M    9 
   28     19     14  Cowen O'Riley         East Atchison/Tarkio                    21:21.2  6:53/M    10
   29  (< 5)    103  Jack Cline            St. Joseph Christian HS                 21:32.9  6:57/M    10
   30     20     35  Quinton Livengood     Mound City                              21:34.1  6:57/M    11
   31  (< 5)     85  Andy Lager            South Nodaway HS                        21:36.5  6:58/M    9 
   32  (< 5)     87  Logan Peery           South Nodaway HS                        21:46.2  7:01/M    10
   33     21    110  Zachary Crook         St. Joseph LeBlond High School          21:46.8  7:02/M    11
   34     22     18  Clayton Vernon        East Atchison/Tarkio                    21:50.1  7:03/M    10
   35  (< 5)      1  Tucker Estes          Dekalb                                  21:53.8  7:04/M    12
   36     23    120  Trey Pfister          St. Joseph LeBlond High School          21:55.4  7:04/M    9 
   37  (< 5)     28  Maddox Kountz         Mid-Buchanan                            22:03.0  7:07/M    9 
   38     24     68  Tyler Foster          Savannah High School                    22:03.4  7:07/M    9 
   39     25     64  Jacob Clary           Savannah High School                    22:03.8  7:07/M    10
   40     26    101  Ty'Son Williams       St. Joseph Benton High School           22:31.0  7:16/M    9 
   41  (< 5)      2  Dylan Johnson         Dekalb                                  22:41.0  7:19/M    12
   42  (< 5)    125  Eli Uthe              Winston High School                     22:48.1  7:21/M    11
   43     27     72  Benjamin Neil         Savannah High School                    22:52.9  7:23/M    9 
   44  (< 5)    104  Michael Kelly         St. Joseph Christian HS                 22:55.2  7:24/M    12
   45  (< 5)     21  Shelton Wilhelmsen    Lafayette HS                            23:15.0  7:30/M    12
   46     28     99  Gage Phroper          St. Joseph Benton High School           23:19.6  7:31/M    10
   47     29     15  Quin Staten           East Atchison/Tarkio                    23:24.9  7:33/M    9 
   48     30     98  Rafael Orellanes      St. Joseph Benton High School           23:43.5  7:39/M    10
   49  (< 5)     41  Marek mitchell        Osborn/Stewartsville                    23:51.4  7:42/M    12
   50     31     65  Elijah Coreas         Savannah High School                    24:57.2  8:03/M    9 
   51  (< 5)     27  Alex Calkin           Mid-Buchanan                            25:48.9  8:20/M    12
   52     32     93  Christopher Hawkins   St. Joseph Benton High School           26:18.6  8:29/M    12
   53  (< 5)     22  Coltyn Angst          Mid-Buchanan                            28:14.1  9:07/M    10



Overall Finish List - Boys

JV Boys

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1     50  Henry Liles           Saint Joseph Central                    20:23.6  6:35/M    10
    2      2     44  Daryl Burns           Saint Joseph Central                    20:33.2  6:38/M    10
    3      3    108  Grant Arens           St. Joseph LeBlond High School          21:33.9  6:57/M    10
    4      4    114  Sullivan Kamler       St. Joseph LeBlond High School          21:46.8  7:02/M    9 
    5      5     49  Alex Lawyer           Saint Joseph Central                    21:48.5  7:02/M    9 
    6  (< 5)     12  Connor Morton         East Atchison/Tarkio                    22:00.7  7:06/M    10
    7      6     47  Jacob Ferguson        Saint Joseph Central                    22:09.3  7:09/M    11
    8      7     56  Zion Pickett          Saint Joseph Central                    23:16.0  7:30/M    9 
    9      8    109  Connor Bleazard       St. Joseph LeBlond High School          23:33.6  7:36/M    12
   10      9    118  Ryder Mattox          St. Joseph LeBlond High School          23:36.3  7:37/M    9 
   11     10    117  Dylan Marmaud         St. Joseph LeBlond High School          23:43.3  7:39/M    10
   12  (< 5)     79  Tait Morris           south holt                              24:06.2  7:47/M    9 
   13     11     46  Thom Chatsuthipan     Saint Joseph Central                    25:45.9  8:19/M    12
   14  (< 5)     19  Isaac Vette           East Atchison/Tarkio                    28:36.3  9:14/M    9 
   15  (< 5)     13  Bryon Ohlensehlen     East Atchison/Tarkio                    28:41.5  9:15/M    10
   16  (< 5)     62  Gabe Blanchard        Savannah High School                    30:57.6  9:59/M    9 
   17     12     43  Vance Beaty           Saint Joseph Central                    32:39.9 10:32/M    9 
   18  (< 5)      8  Kendall Kingery       East Atchison/Tarkio                    34:49.6 11:14/M    10

Team Summary Report - Boys

Varsity Boys

Teams


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Mound City                             48               1   7   8  12  20                 
        Top  5 Times: 19:43.9

    2 St. Joseph LeBlond High School         55               3  10  11  13  18  21  23         
        Top  5 Times: 19:48.9

    3 East Atchison/Tarkio                   70               5  14  15  17  19  22  29         
        Top  5 Times: 20:15.2

    4 Savannah High School                   80               6   9  16  24  25  27  31         
        Top  5 Times: 20:38.3

    5 St. Joseph Benton High School          90               2   4  26  28  30  32             
        Top  5 Times: 21:12.1

 Inc. Dekalb                               2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Lafayette HS                         1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mid-Buchanan                         4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Osborn/Stewartsville                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Saint Joseph Central                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Nodaway HS                     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Joseph Christian HS              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Winston High School                  3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

JV Boys

Teams


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Saint Joseph Central                   21               1   2   5   6   7  11  12         
        Top  5 Times: 21:38.1

    2 St. Joseph LeBlond High School         34               3   4   8   9  10                 
        Top  5 Times: 22:50.8

 Inc. East Atchison/Tarkio                 4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Savannah High School                 1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. south holt                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1  (< 5)     91  Mya Wray              South Nodaway HS                        20:43.2  6:41/M    9 
    2  (< 5)     89  Andrea Riley          South Nodaway HS                        21:52.8  7:04/M    12
    3  (< 5)    107  Joy Wallick           St. Joseph Christian HS                 22:03.7  7:07/M    10
    4      1      6  Jayla Irvine          East Atchison/Tarkio                    22:47.3  7:21/M    10
    5  (< 5)     90  Allison Riley         South Nodaway HS                        23:09.7  7:28/M    9 
    6      2     31  Hannah Williams       Mid-Buchanan                            23:39.4  7:38/M    12
    7  (< 5)     81  Olivia Prussman       south holt                              23:49.1  7:41/M    11
    8      3     20  Brooklyn Wennihan     East Atchison/Tarkio                    24:04.6  7:46/M    11
    9      4     70  Camilla Heller        Savannah High School                    24:12.5  7:49/M    11
   10  (< 5)    115  Jorja Lageschulte     St. Joseph LeBlond High School          24:15.0  7:49/M    10
   11  (< 5)     94  Liliana Jeronimo-VigilSt. Joseph Benton High School           24:15.8  7:50/M    11
   12      5     66  Kyleigh Dennis        Savannah High School                    24:33.7  7:55/M    9 
   13  (< 5)    105  Claire Phillips       St. Joseph Christian HS                 24:38.9  7:57/M    11
   14      6     30  Selah Webster         Mid-Buchanan                            24:40.9  7:58/M    11
   15  (< 5)    119  Emerson McChristy     St. Joseph LeBlond High School          24:44.0  7:59/M    12
   16  (< 5)    113  Kaitlin Hudson        St. Joseph LeBlond High School          24:46.0  7:59/M    12
   17      7     73  AJ Schussler          Savannah High School                    24:48.4  8:00/M    12
   18      8     75  Lexie Townsend        Savannah High School                    24:49.5  8:01/M    12
   19  (< 5)     84  Mylie Holtman         South Nodaway HS                        25:23.7  8:12/M    9 
   20  (< 5)     77  Hailey Fritz          south holt                              25:38.0  8:16/M    12
   21      9     29  Delanie Smith         Mid-Buchanan                            25:59.2  8:23/M    10
   22     10     26  Audrey Brumm          Mid-Buchanan                            26:27.8  8:32/M    9 
   23     11     63  Kaylee Boston         Savannah High School                    26:43.1  8:37/M    12
   24     12     11  Kierra McDonald       East Atchison/Tarkio                    27:01.3  8:43/M    12
   25     13     17  Kendal Straub         East Atchison/Tarkio                    27:32.2  8:53/M    11
   26     14      5  Alexis Bywater        East Atchison/Tarkio                    27:58.2  9:01/M    11
   27  (< 5)    106  Nikola Smith          St. Joseph Christian HS                 28:13.6  9:06/M    11
   28  (< 5)      3  Rylie Johnson         Dekalb                                  28:22.2  9:09/M    12
   29  (< 5)     36  Emmie Voltmer         Mound City                              28:26.1  9:10/M    12
   30     15     25  Lenora Brumm          Mid-Buchanan                            30:23.5  9:48/M    11
   31     16      9  Emmy Laur             East Atchison/Tarkio                    32:36.8 10:31/M    11
   32  (< 5)     82  Zoe Prussman          south holt                              33:56.9 10:57/M    12



Overall Finish List - Girls

JV Girls

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1     55  Melody Montgomery     Saint Joseph Central                    25:11.3  8:08/M    9 
    2      2     52  Kelsey Macrander      Saint Joseph Central                    25:19.7  8:10/M    9 
    3      3     60  Nori Steele           Saint Joseph Central                    25:28.6  8:13/M    10
    4      4     48  Caroline Ford         Saint Joseph Central                    25:42.2  8:18/M    9 
    5      5     51  Cassidy Macrander     Saint Joseph Central                    25:54.7  8:22/M    11
    6      6     58  Kennedy Sponseller    Saint Joseph Central                    25:54.9  8:22/M    10
    7      7     42  Audrey Andreas        Saint Joseph Central                    27:39.4  8:55/M    11
    8  (< 5)     96  Riley Langner         St. Joseph Benton High School           29:04.5  9:23/M    11
    9  (< 5)     78  Kenna Morris          south holt                              33:56.8 10:57/M    12
   10  (< 5)     80  Lily Noel             south holt                              34:51.7 11:15/M    12

Team Summary Report - Girls

Varsity Girls

Teams


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Savannah High School                   35               4   5   7   8  11                 
        Top  5 Times: 25:01.4

    2 Mid-Buchanan                           42               2   6   9  10  15                 
        Top  5 Times: 26:14.2

    3 East Atchison/Tarkio                   43               1   3  12  13  14  16             
        Top  5 Times: 25:52.7

 Inc. Dekalb                               1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Mound City                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. south holt                           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. South Nodaway HS                     4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Joseph Benton High School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Joseph Christian HS              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Joseph LeBlond High School       3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

JV Girls

Teams


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Saint Joseph Central                   15               1   2   3   4   5   6   7         
        Top  5 Times: 25:31.3

 Inc. south holt                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Joseph Benton High School        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Date Name & Distance Contact Results Photos
Sep 22
6:00 pm
Duane Kimble
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 22
4:15 pm
Grandview XC JV
Boys & Girls

Results
Sep 22
3:30 pm
Grandview XC
9th & 10th Grade Boys

Results
Sep 20
8:00 am
Tonganoxie Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 18
9:00 am
Seize the Day 5k & 10k

Results
Sep 17
11:00 am
Kris Solsberg XC
C Team Boys & Girls

Results
Sep 17
9:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys & Girls

Results
Sep 17
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
Varsity Boys/Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
MS and JV
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
5:45 pm
Summit Lakes XC
Navy Race Boys & Girls

Results
Sep 14
5:15 pm
Summit Lakes XC
Silver Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:45 pm
Summit Lakes XC
Green Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:00 pm
Summit Lakes XC
White Race Boys & Girls

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
JV Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
Varsity Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 8
8:00 am
Spring Hill XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 6
4:00 pm
Chillicothe XC Invite

Results
Sep 3
8:00 am
Cass County XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 1
3:15 pm
2022 Bobcat Invitational
XC Meet

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Exhibition
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Team Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Ind Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 13
8:00 am
Martin City
Taco Mile Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 21
8:00 am
Dairy Association
5k Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
All Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Firefighter results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Womens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Open Division
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Company Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Apr 30
7:30 am
KC Corporate Challenge
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 12
9:00 am
Kansas City's Big 12 Run - 5K
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/big-12-run

Results

Photos
Nov 25, 2021
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Oct 23, 2021
10:00 am
Belton XC Invite
JV & C Team

Results
Oct 23, 2021
9:30 am
Belton XC Invite
Varsity Boys

Results
Oct 23, 2021
9:00 am
Belton XC Invite
Varsity Girls

Results
Oct 20, 2021
4:30 am
Montrose XC
MS and JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 20, 2021
4:00 pm
Montrose XC
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 14, 2021
5:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Small School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
5:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
4:30 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
Varsity Boys Large School
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
4:00 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Boys
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 14, 2021
3:45 pm
Warrensburg HS
XC Invitational
MS Girls
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 12, 2021
5:00 pm
Barstow MS XC
6th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2021
5:00 pm
Barstow MS XC
Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2021
4:30 pm
Barstow MS XC
Girls Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
JV Boys

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
JV Girls

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Varsity Girls

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Varsity Boys

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Girls

Results
Oct 12, 2021
8:00 am
Cameron XC
Middle School
Boys

Results
Oct 11, 2021
5:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11, 2021
4:45 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls A Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11, 2021
4:15 pm
BS Middle School
XC Championships
Boys B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11, 2021
4:00 pm
BS Middle School
XC Championships
Girls B Race
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10, 2021
8:00 am
11th Annual Bill Cross
5K benefiting Feed Northland
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.feednorthlandkids.org

Results
Oct 9, 2021
11:00 am
Butler XC Invite
Middle School
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9, 2021
10:00 am
Butler XC Invite
JV
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9, 2021
9:00 am
Butler XC Invite
Varsity
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 9, 2021
8:00 am
Julia's Warriors
Run for Hope 5k Run
& 1 Mile Walk
Jodi Green
816-516-3164
greenj02@yahoo.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 5, 2021
4:00 am
Matt Gannon Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 5, 2021
6:00 pm
Ray Pec MS XC
A Boys/Girls
Steven Blew
steveblewruns@yahoo.com

Results
Oct 5, 2021
5:00 pm
Ray Pec MS XC
B Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5, 2021
4:30 pm
Ray Pec MS XC
C Boys/Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 3, 2021
8:00 am
Strutt With Your Mutt 3K
Molly Moody
816-986-4409
mmoody@waysidewaifs.org
waysidewaifs.org

Results
Oct 2, 2021
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
9:30 am
Grain Valley XC
MS Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
9:00 am
Grain Valley XC
Invite MS Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
8:30 am
Grain Valley XC
Invite Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
8:15 am
Grain Valley XC
Invite Varsity
Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2, 2021
11:00 am
Savannah XC
JV Boys

Results
Oct 2, 2021
10:30 am
Savannah XC
Varsity Boys

Results
Oct 2, 2021
8:00 am
KC Classic
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2, 2021
8:00 am
KC Classic
Varsity Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2, 2021
8:00 am
KC Classic
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Oct 2, 2021
10:00 am
Savannah XC
Varsity Girls

Results
Sep 30, 2021
6:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Boys

Results
Sep 30, 2021
5:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
Varsity Girls

Results
Sep 30, 2021
5:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
JV Boys & Girls

Results
Sep 30, 2021
4:30 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
8th Grade Boys & Girls

Results
Sep 30, 2021
4:00 pm
Maranatha Christian
Academy XC Invite
7th Grade Boys & Girls

Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
Freshmen/JV Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 28, 2021
8:00 am
Irish XC Invite
JV Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2021
8:00 am
H30K Results
Female
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 26, 2021
8:00 am
H30K Mens
Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 23, 2021
5:30 pm
Grandview XC
Varsity Boys

Results
Sep 23, 2021
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Girls

Results
Sep 23, 2021
4:30 pm
Grandview XC
JV Boys

Results
Sep 23, 2021
4:00 pm
Grandview XC
JV Girls

Results
Sep 23, 2021
3:30 pm
Grandview XC
Freshman/Sophomore

Results
Sep 21, 2021
6:00 am
Tonganoxie Invite
Varsity Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
6:00 pm
Tonganoxie Invite
Varsity Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Boys
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
6:00 pm
Tonganoxie Invite
JV Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 21, 2021
5:30 pm
Duane Kimble XC
JV Girls

Results
Sep 21, 2021
5:00 pm
Duane Kimball XC
Varsity Boys

Results
Sep 21, 2021
4:30 pm
Duane Kimble XC
Varsity Girls

Results
Sep 21, 2021
4:00 pm
Duane Kimble XC
JV Boys

Results
Sep 19, 2021
9:00 am
Seize the Day 10k Run and
Laura Roeseler
314-449-9456
lroeseler@efmk.org
www.classy.org/event/2021-k...

Results
Sep 18, 2021
11:15 am
Kris Solsberg XC
Boys C Team

Results
Sep 18, 2021
10:45 am
Kris Solsberg XC
C Team Girls

Results
Sep 18, 2021
9:15 am
Kris Solsberg XC
JV Girls

Results
Sep 18, 2021
10:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys

Results
Sep 18, 2021
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Girls

Results
Sep 18, 2021
8:45 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys

Results
Sep 16, 2021
6:00 pm
McClouth Invite
Varsity Boys
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
5:00 am
McClouth Invite
8th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
4:00 pm
McClouth Invite
7th Grade
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
6:00 pm
McLouth Invite
Varsity Girls
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 16, 2021
5:00 pm
McLouth Invite
JV Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15, 2021
4:00 pm
Turner XC Invite
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 15, 2021
6:15 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Navy

Results
Sep 15, 2021
6:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Navy

Results
Sep 15, 2021
5:45 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Silver

Results
Sep 15, 2021
5:15 am
Summit Lakes MS
XC Girls Silver

Results
Sep 15, 2021
5:00 pm
Summit Lakes MS
XC Boys Green

Results
Sep 15, 2021
4:45 pm
Summit Lakes MS
XC Girls Green

Results
Sep 15, 2021
4:00 pm
Summit Lakes MS
XC Girls White

Results
Sep 15, 2021
4:30 pm
Summit Lakes MS
XC Boys White


Results
Sep 11, 2021
11:30 am
Ray Pec Invite XC
C Team Girls

Results
Sep 11, 2021
11:00 am
Ray Pec Invite XC
C Team Boys

Results
Sep 11, 2021
10:30 am
Ray Pec Invite XC
JV Girls

Results
Sep 11, 2021
10:00 am
Ray Pec Invite XC
JV Boys

Results
Sep 11, 2021
9:30 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Girls

Results
Sep 11, 2021
9:00 am
Ray Pec Invite XC
Varsity Boys

Results
Sep 7, 2021
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Boys

Results
Sep 7, 2021
4:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 JV Girls

Results
Sep 7, 2021
5:00 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Boys

Results
Sep 7, 2021
4:30 pm
Chillicothe XC Invite
2021 Varsity Girls

Results
Sep 2, 2021
3:00 pm
Bobcat XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Looking for races before August, 25 2021? Click here