Race with KC Running Company                    Services                    KCRC events                    Race calendar                    RESULTS/PHOTOS

Barstow XC
Middle School

Date: 2022-10-11

Contact: Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results:

Barstow MS XC Invite

Barstow MS XC Invite

October 11, 2022


KC Running Company

Overall Finish List - Boys

6th Grade

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    893  Unknown Partic. 893   Pembroke MS                              9:23.4  6:16/M    6 
    2  (< 5)    570  Andrew Willhite       KC Christian Middle School               9:32.5  6:22/M    6 
    3      2    895  Unknown Partic. 895   Pembroke MS                              9:34.2  6:23/M    6 
    4      3    853  Cooper Oyler          Summit Christian Academy                 9:35.6  6:24/M    6 
    5      4    534  Nathan Fletcher       Christ Preparatory School                9:48.7  6:32/M    7 
    6      5    384  William Lemon         Academy Lafayette                        9:55.2  6:37/M    6 
    7  (< 5)    598  Warren Carey          Maranatha Middle School                  9:55.7  6:37/M    6 
    8      6    365  Andrew Ridenour       Academy Lafayette                        9:56.3  6:38/M    6 
    9      7    368  Patrick Sweeny        Academy Lafayette                        9:56.4  6:38/M    6 
   10      8    393  Akash Tejwani         Barstow School                          10:08.0  6:45/M    6 
   11      9    372  Benny Acorn           Academy Lafayette                       10:10.8  6:47/M    6 
   12     10    400  Roman McKinzie        Barstow School                          10:13.2  6:49/M    6 
   13     11    517  Caleb Ellis           Christ Preparatory School               10:16.5  6:51/M    7 
   14     12    861  Bryson Hoover         Summit Christian Academy                10:25.3  6:57/M    6 
   15  (< 5)    836  Tim Hogan             St. Paul’s Episcopal Day School       10:26.6  6:58/M    7 
   16     13    375  William Bowman        Academy Lafayette                       10:45.1  7:10/M    6 
   17     14    854  Makae Reasoner        Summit Christian Academy                10:46.9  7:11/M    6 
   18     15    390  Jake Knaebel          Barstow School                          10:53.7  7:16/M    6 
   19     16    515  Henry Schlotfeldt     Christ Preparatory School               11:06.2  7:24/M    7 
   20     17    377  Wil Buck              Academy Lafayette                       11:17.5  7:32/M    6 
   21  (< 5)    599  Johnny Heddings       Maranatha Middle School                 11:23.8  7:36/M    6 
   22  (< 5)    559  Finn Rose             Heritage Christian Academy              11:28.8  7:39/M    7 
   23     18    382  Jack Haynes           Academy Lafayette                       11:35.6  7:44/M    6 
   24     19    519  Charlie Martin        Christ Preparatory School               11:37.2  7:45/M    7 
   25     20    531  Preston Newkirk       Christ Preparatory School               11:37.5  7:45/M    7 
   26     21    855  Elijah Sanders        Summit Christian Academy                11:42.0  7:48/M    6 
   27     22    898  Unknown Partic. 898   Pembroke MS                             11:44.4  7:50/M    6 
   28  (> 7)    370  Meyer Tribitt         Academy Lafayette                       11:48.8  7:53/M    6 
   29     23    391  Varen Kolli           Barstow School                          11:55.6  7:57/M    6 
   30     24    397  Vaishnav Nair         Barstow School                          11:55.9  7:57/M    6 
   31     25    389  Wyatt Kieffer         Barstow School                          11:56.0  7:57/M    6 
   32     26    863  Jonathan Miles        Summit Christian Academy                11:57.8  7:59/M    6 
   33  (< 5)    571  Embry Cavell          KC Christian Middle School              12:01.3  8:01/M    6 
   34     27    894  Unknown Partic. 894   Pembroke MS                             12:02.5  8:02/M    6 
   35     28    900  Unknown Partic. 900   Pembroke MS                             12:04.7  8:03/M    6 
   36     29    522  Henry McCabe          Christ Preparatory School               12:05.8  8:04/M    7 
   37  (< 5)    573  Josh Combs            KC Christian Middle School              12:11.3  8:08/M    6 
   38     30    529  Samuel Markman        Christ Preparatory School               12:20.5  8:14/M    7 
   39     31    864  Luke Montgomery       Summit Christian Academy                12:27.3  8:18/M    6 
   40  (> 7)    530  Roderick Van Rhee     Christ Preparatory School               12:39.4  8:26/M    7 
   41  (< 5)    835  Andrew Fischer        St. Paul’s Episcopal Day School       12:54.3  8:36/M    7 
   42  (> 7)    360  Harley Lucero         Academy Lafayette                       12:58.6  8:39/M    6 
   43     32    869  Zachariah Zicari      Summit Christian Academy                13:12.1  8:48/M    6 
   44  (> 7)    525  Tristan Unruh         Christ Preparatory School               13:18.6  8:52/M    7 
   45     33    899  Unknown Partic. 899   Pembroke MS                             13:18.6  8:52/M    6 
   46  (> 7)    856  Nolan Smith           Summit Christian Academy                13:23.0  8:55/M    6 
   47  (> 7)    376  August Bridges-SimpsonAcademy Lafayette                       13:23.4  8:56/M    6 
   48     34    396  David Stilwill        Barstow School                          13:24.3  8:56/M    6 
   49  (< 5)    575  Josh Gibson           KC Christian Middle School              13:25.8  8:57/M    6 
   50  (> 7)    369  Everett Swift         Academy Lafayette                       13:27.0  8:58/M    6 
   51  (> 7)    858  Josiah Zicari         Summit Christian Academy                14:09.2  9:26/M    6 
   52  (> 7)    373  Salem Bartel          Academy Lafayette                       14:31.3  9:41/M    6 
   53     35    892  Unknown Partic. 892   Pembroke MS                             14:34.1  9:43/M    6 
   54  (> 7)    367  Malcolm Schmidt       Academy Lafayette                       14:50.6  9:54/M    6 
   55  (> 7)    363  Archer Mohan          Academy Lafayette                       14:53.3  9:56/M    6 
   56  (> 7)    385  Sujith Akkulugari     Barstow School                          15:56.3 10:38/M    6 
   57  (> 7)    394  Oliver Kanarek        Barstow School                          15:56.6 10:38/M    6 
   58  (> 7)    849  Bryce Gillihan        Summit Christian Academy                16:30.5 11:00/M    6 
   59  (> 7)    870  Jaden Guenther        Summit Christian Academy                16:37.0 11:05/M    6 



Overall Finish List - Boys

Boys

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    550  Walter Schlef         Christ Preparatory School                8:31.7  5:41/M    8 
    2      2    510  Quincy Stribling      Barstow School                           8:41.2  5:47/M    8 
    3      3    549  Zackary Newkiri       Christ Preparatory School                8:45.5  5:50/M    8 
    4      4    872  Leo Butler            Summit Christian Academy                 8:51.0  5:54/M    7 
    5      5    532  Patrick O'Hearn       Christ Preparatory School                8:58.3  5:59/M    7 
    6      6    890  Unknown Partic. 890   Pembroke MS                              9:02.9  6:02/M    7 
    7      7    565  Beau Lewis            Heritage Christian Academy               9:04.2  6:03/M    8 
    8      8    527  Spencer Glenn         Christ Preparatory School                9:05.5  6:04/M    7 
    9  (< 5)    600  Caleb Smith           Maranatha Middle School                  9:11.1  6:07/M    7 
   10      9    593  Hudson Humphrey       KC Christian Middle School               9:14.1  6:09/M    8 
   11     10    564  Robby Brumet          Heritage Christian Academy               9:19.4  6:13/M    8 
   12     11    548  Maksim Schlef         Christ Preparatory School                9:20.4  6:14/M    8 
   13     12    591  Caleb Warner          KC Christian Middle School               9:23.3  6:16/M    8 
   14     13    566  Blake Sawyer          Heritage Christian Academy               9:23.6  6:16/M    8 
   15     14    526  Timothy Schlef        Christ Preparatory School                9:23.9  6:16/M    7 
   16     15    505  John McKinley         Barstow School                           9:26.1  6:17/M    7 
   17     16    887  Unknown Partic. 887   Pembroke MS                              9:43.7  6:29/M    7 
   18     17    871  Truman Aitkens        Summit Christian Academy                 9:55.5  6:37/M    7 
   19  (< 5)    828  Ryder Robinette       Maranatha Middle School                  9:56.6  6:38/M    7 
   20     18    592  Henry Schumacher      KC Christian Middle School              10:00.8  6:41/M    8 
   21     19    502  Quincy Gilworth       Barstow School                          10:01.0  6:41/M    7 
   22     20    540  Charlie Moore         Christ Preparatory School               10:01.5  6:41/M    8 
   23     21    580  Isaac Seitz           KC Christian Middle School              10:02.3  6:42/M    7 
   24  (> 7)    545  James Hartter         Christ Preparatory School               10:02.8  6:42/M    8 
   25     22    881  Jonny Dimitriadis     Summit Christian Academy                10:14.7  6:50/M    8 
   26  (< 5)    845  Leo Kane              St. Paul’s Episcopal Day School       10:16.0  6:51/M    8 
   27     23    508  Lekan Lueder          Barstow School                          10:31.4  7:01/M    7 
   28     24    558  Luke Kirby            Heritage Christian Academy              10:32.1  7:01/M    7 
   29     25    875  Neylan Foster         Summit Christian Academy                10:36.2  7:04/M    7 
   30  (> 7)    523  Josiah Timmons        Christ Preparatory School               10:37.6  7:05/M    7 
   31  (> 7)    520  Elijah Jones          Christ Preparatory School               10:48.2  7:12/M    7 
   32  (> 7)    547  Kellen Randall        Christ Preparatory School               10:53.9  7:16/M    8 
   33  (> 7)    524  Zackary Panjada       Christ Preparatory School               11:05.1  7:23/M    7 
   34     26    888  Unknown Partic. 888   Pembroke MS                             11:09.2  7:26/M    7 
   35     27    889  Unknown Partic. 889   Pembroke MS                             11:25.2  7:37/M    7 
   36     28    585  Julian Bailey         KC Christian Middle School              11:35.3  7:44/M    7 
   37  (< 5)    843  Daniel Yu             St. Paul’s Episcopal Day School       11:42.7  7:49/M    7 
   38     29    501  Abraham Gruber        Barstow School                          11:49.0  7:53/M    7 
   39     30    586  John (JT) Finlason    KC Christian Middle School              11:49.9  7:53/M    7 
   40     31    589  Oliver Walker         KC Christian Middle School              11:57.6  7:58/M    8 
   41     32    506  Will Roberts          Barstow School                          12:10.3  8:07/M    7 
   42     33    511  Lawton Satterwhite    Barstow School                          12:15.8  8:11/M    8 
   43     34    891  Unknown Partic. 891   Pembroke MS                             12:29.0  8:19/M    7 
   44     35    874  Kaelan D'entremont    Summit Christian Academy                12:41.5  8:28/M    7 
   45  (< 5)    842  Anderson Wilson       St. Paul’s Episcopal Day School       12:45.0  8:30/M    7 
   46  (> 7)    512  Wes Zink              Barstow School                          12:46.7  8:31/M    8 
   47  (> 7)    513  Leo Karaichev         Barstow School                          12:55.9  8:37/M    8 
   48     36    563  Chap Boan             Heritage Christian Academy              13:20.7  8:54/M    8 
   49  (> 7)    579  Jett Ellis            KC Christian Middle School              13:24.7  8:57/M    7 
   50  (> 7)    503  Ali Khumri            Barstow School                          13:26.9  8:58/M    7 
   51  (< 5)    833  Hudson Briggs         Maranatha Middle School                 13:31.1  9:01/M    8 
   52  (> 7)    533  Nathan Robertson      Christ Preparatory School               13:45.3  9:10/M    7 
   53  (> 7)    514  Tobias Weatherford    Christ Preparatory School               14:02.5  9:22/M    7 
   54     37    509  Unknown Partic. 509   Pembroke MS                             14:06.1  9:24/M    7 

Team Summary Report - Boys

6th Grade

Teams


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Academy Lafayette                      40               5   6   7   9  13  17  18         
        Top  5 Times: 50:44.0

    2 Christ Preparatory School              70               4  11  16  19  20  29  30         
        Top  5 Times: 54:26.3

    3 Summit Christian Academy               76               3  12  14  21  26  31  32         
        Top  5 Times: 54:27.8

    4 Barstow School                         80               8  10  15  23  24  25  34         
        Top  5 Times: 55:06.5

    5 Pembroke MS                            80               1   2  22  27  28  33  35         
        Top  5 Times: 54:49.3

 Inc. Heritage Christian Academy           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. KC Christian Middle School           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Maranatha Middle School              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Paul’s Episcopal Day School    2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Boys

Boys

Teams


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Christ Preparatory School              28               1   3   5   8  11  14  20         
        Top  5 Times: 44:41.6

    2 KC Christian Middle School             88               9  12  18  21  28  30  31         
        Top  5 Times: 50:16.0

    3 Barstow School                         88               2  15  19  23  29  32  33         
        Top  5 Times: 50:28.8

    4 Heritage Christian Academy             90               7  10  13  24  36                 
        Top  5 Times: 51:40.1

    5 Summit Christian Academy              103               4  17  22  25  35                 
        Top  5 Times: 52:19.0

    6 Pembroke MS                           109               6  16  26  27  34  37             
        Top  5 Times: 53:50.3

 Inc. Maranatha Middle School              3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Paul’s Episcopal Day School    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Overall Finish List - Girls

6th Grade

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    568  Lola Humphrey         KC Christian Middle School              10:27.6  6:58/M    6 
    2      2    374  Addie Borgmeyer       Academy Lafayette                       10:33.1  7:02/M    6 
    3      3    572  June Johnson          KC Christian Middle School              10:41.7  7:08/M    6 
    4      4    576  Keianna Safferey      KC Christian Middle School              10:44.0  7:09/M    6 
    5      5    860  Mollie Epema          Summit Christian Academy                10:50.2  7:14/M    6 
    6      6    361  Avery Messner         Academy Lafayette                       10:54.2  7:16/M    6 
    7      7    387  Dorthy Buckner        Barstow School                          10:55.3  7:17/M    6 
    8  (< 5)    841  Molly Kate Trenkle    St. Paul’s Episcopal Day School       10:58.6  7:19/M    7 
    9  (< 5)    838  Zoe Sitzer            St. Paul’s Episcopal Day School       10:59.9  7:20/M    7 
   10      8    392  Haya Malik            Barstow School                          11:07.6  7:25/M    6 
   11  (< 5)    837  Ava Ratliff           St. Paul’s Episcopal Day School       11:10.2  7:27/M    7 
   12      9    859  Makayla Zicari        Summit Christian Academy                11:10.5  7:27/M    6 
   13     10    852  Eva Ortiz             Summit Christian Academy                11:13.8  7:29/M    6 
   14     11    395  Hadley Shumate        Barstow School                          11:24.1  7:36/M    6 
   15     12    378  Stella Butters        Academy Lafayette                       11:27.6  7:38/M    6 
   16  (< 5)    834  Avery Davisson        St. Paul’s Episcopal Day School       11:29.8  7:40/M    7 
   17     13    383  Adeline King          Academy Lafayette                       11:30.9  7:41/M    6 
   18     14    381  Meila Hawkins Porto   Academy Lafayette                       11:32.9  7:42/M    6 
   19     15    866  Jayla Oldham          Summit Christian Academy                11:37.3  7:45/M    6 
   20  (< 5)    521  Harper Hathaway       Christ Preparatory School               11:47.2  7:52/M    7 
   21  (< 5)    597  Victoria Easton       Maranatha Middle School                 12:16.3  8:11/M    6 
   22  (< 5)    554  Britta Boan           Heritage Christian Academy              12:25.7  8:17/M    7 
   23  (< 5)    555  Laney Briggs          Heritage Christian Academy              12:46.8  8:31/M    7 
   24  (< 5)    596  Mia Carlson           Maranatha Middle School                 12:58.3  8:39/M    6 
   25     16    569  Emmy Eddy             KC Christian Middle School              13:03.1  8:42/M    6 
   26     17    398  Anjolie Lavers        Barstow School                          13:23.1  8:55/M    6 
   27     18    850  Jenna Jones           Summit Christian Academy                13:28.8  8:59/M    6 
   28     19    386  Lella Block           Barstow School                          13:29.2  9:00/M    6 
   29     20    857  Adalyn Stevick        Summit Christian Academy                13:39.4  9:06/M    6 
   30     21    380  Sophia Foster         Academy Lafayette                       13:44.2  9:09/M    6 
   31     22    574  Emery Daugharthy      KC Christian Middle School              13:48.7  9:13/M    6 
   32     23    865  Aryanna Oldham        Summit Christian Academy                14:04.9  9:23/M    6 
   33  (> 7)    848  Briana Acosta         Summit Christian Academy                14:53.9  9:56/M    6 
   34     24    388  Zahra Khumri          Barstow School                          15:25.0 10:17/M    6 
   35     25    399  Diya Krishnan         Barstow School                          15:28.2 10:19/M    6 
   36  (> 7)    862  Edy Lake              Summit Christian Academy                15:33.1 10:22/M    6 
   37  (> 7)    868  Darby Whitfield       Summit Christian Academy                19:41.5 13:08/M    6 



Overall Finish List - Girls

Girls

Teams


 O'all
 Place  Score Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    541  Eiley Nicholl         Christ Preparatory School                9:05.0  6:03/M    8 
    2      2    537  Britta Hydeman        Christ Preparatory School                9:23.0  6:15/M    8 
    3      3    543  Grace Kurtz           Christ Preparatory School                9:29.0  6:19/M    8 
    4      4    516  Adelaide Schlotfeldt  Christ Preparatory School                9:43.1  6:29/M    7 
    5      5    518  Caroline Brethour     Christ Preparatory School                9:43.9  6:29/M    7 
    6      6    538  Camille Enderby       Christ Preparatory School                9:46.5  6:31/M    8 
    7      7    551  Samantha Mowen        Christ Preparatory School                9:48.2  6:32/M    8 
    8  (< 5)    844  Emma Murray           St. Paul’s Episcopal Day School        9:52.8  6:35/M    8 
    9      8    583  Cedar Bond            KC Christian Middle School              10:06.5  6:44/M    7 
   10  (< 5)    556  Audrey Garton         Heritage Christian Academy              10:07.8  6:45/M    7 
   11  (> 7)    552  Rachel Robertson      Christ Preparatory School               10:08.1  6:45/M    8 
   12  (< 5)    830  Nakita Bates          Maranatha Middle School                 10:09.2  6:46/M    8 
   13  (< 5)    504  McKinley Krantz       Barstow School                          10:16.8  6:51/M    7 
   14  (< 5)    507  Caroline Williams     Barstow School                          10:18.0  6:52/M    7 
   15  (> 7)    536  Anna Chang            Christ Preparatory School               10:19.3  6:53/M    8 
   16  (> 7)    546  Katie Schlemeier      Christ Preparatory School               10:19.3  6:53/M    8 
   17  (> 7)    553  Rachel Anderson       Christ Preparatory School               10:24.7  6:57/M    8 
   18  (> 7)    535  Annaka Van Rhee       Christ Preparatory School               10:35.7  7:04/M    8 
   19      9    878  Kate Montgomery       Summit Christian Academy                10:39.5  7:06/M    7 
   20     10    885  Aven Osborne          Summit Christian Academy                10:57.3  7:18/M    8 
   21     11    884  Emma Dunn             Summit Christian Academy                10:59.5  7:20/M    8 
   22  (< 5)    897  Unknown Partic. 897   Pembroke MS                             11:01.9  7:21/M    7 
   23  (> 7)    544  Hattie Dean           Christ Preparatory School               11:04.5  7:23/M    8 
   24     12    584  Sarah Schumacher      KC Christian Middle School              11:09.9  7:27/M    7 
   25  (< 5)    831  Olivia Cappanarie     Maranatha Middle School                 11:15.0  7:30/M    8 
   26  (< 5)    832  Brynlee Green         Maranatha Middle School                 11:21.3  7:34/M    8 
   27     13    876  Chloe Constant        Summit Christian Academy                11:27.5  7:38/M    7 
   28     14    877  Hannah Mervin         Summit Christian Academy                11:37.1  7:45/M    7 
   29  (> 7)    539  Cecilia McCabe        Christ Preparatory School               11:44.4  7:50/M    8 
   30     15    882  Daniela Beltran       Summit Christian Academy                11:53.4  7:56/M    8 
   31  (< 5)    560  Ava Sarnecki          Heritage Christian Academy              11:58.2  7:59/M    7 
   32  (< 5)    896  Unknown Partic. 896   Pembroke MS                             12:12.3  8:08/M    7 
   33     16    582  Lucy Johnson          KC Christian Middle School              12:40.0  8:27/M    7 
   34  (< 5)    561  Esther Schwepler      Heritage Christian Academy              12:53.6  8:36/M    7 
   35     17    587  Elyse Anthony         KC Christian Middle School              13:28.6  8:59/M    7 
   36  (< 5)    846  Channing Moss         St. Paul’s Episcopal Day School       13:29.9  9:00/M    8 
   37  (< 5)    847  Parker Seltman        St. Paul’s Episcopal Day School       13:30.6  9:00/M    8 
   38     18    581  Ava Bartlett          KC Christian Middle School              14:27.5  9:38/M    7 
   39  (< 5)    886  Sia Schoenemann       Heartland Christian                     14:30.5  9:40/M    7 
   40  (< 5)    829  Hannah Bridenstine    Maranatha Middle School                 14:38.9  9:46/M    7 
   41  (> 7)    542  Ella Hanson           Christ Preparatory School               17:11.5 11:28/M    8 
   42     19    883  Violet Darby          Summit Christian Academy                18:49.2 12:33/M    8 

Team Summary Report - Girls

6th Grade

Teams


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 KC Christian Middle School             46               1   3   4  16  22                 
        Top  5 Times: 58:45.4

    2 Academy Lafayette                      47               2   6  12  13  14  21             
        Top  5 Times: 55:59.0

    3 Summit Christian Academy               57               5   9  10  15  18  20  23         
        Top  5 Times: 58:20.7

    4 Barstow School                         62               7   8  11  17  19  24  25         
        Top  5 Times: 1:00:19.5

 Inc. Christ Preparatory School            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Heritage Christian Academy           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Maranatha Middle School              2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Paul’s Episcopal Day School    4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Team Summary Report - Girls

Girls

Teams


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Christ Preparatory School              15               1   2   3   4   5   6   7         
        Top  5 Times: 47:24.1

    2 Summit Christian Academy               57               9  10  11  13  14  15  19         
        Top  5 Times: 55:41.2

    3 KC Christian Middle School             71               8  12  16  17  18                 
        Top  5 Times: 1:01:52.6

 Inc. Barstow School                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Heritage Christian Academy           3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Maranatha Middle School              4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. St. Paul’s Episcopal Day School    3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Heartland Christian                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Pembroke MS                          2 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Date Name & Distance Contact Results Photos
Oct 19
4:00 pm
Montrose
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:00 pm
Suburban Blue
Conference XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:30 pm
Warrensburg XC
Varsity Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:45 pm
Warrensburg XC
Varsity Boys
Small School
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:15 pm
Warrensburg XC
Varsity Boys
Large School
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
4:00 pm
Warrensburg XC
Middle School Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 13
3:45 pm
Warrensburg XC
Middle School Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:00 am
Barstow XC
Middle School
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
5:15 pm
Cameron XC Invite
JV Girls & Boys
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
4:15 pm
Cameron XC Invite
Varsity Boys & Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 11
3:45 pm
Cameron XC
Invite Middle School
Boys & Girls
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
5:00 pm
BS Quad Middle
School XC A Races
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 10
4:00 pm
BS Quad Middle
School XC B Races
Steve Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8
9:00 am
Butler XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 8
8:00 am
Julia's Warriors Run For Hope
Jodi Green
816-516-3164
juliasrunforhope@gmail.com
www.juliaswarriorsrunforhop...

Results
Oct 6
4:00 pm
WYCO XC
Championship
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 5
6:00 pm
Ray Pec
Middle School XC
A Team Boys

Results
Oct 5
5:45 pm
Ray Pec
Middle School XC
A Team Girls

Results
Oct 5
5:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
B Team Boys

Results
Oct 5
5:15 pm
Ray Pec
Middle School XC
B Team Girls

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
C Team Girls

Results
Oct 5
4:30 pm
Ray Pec
Middle School XC
C Team Boys

Results
Oct 4
4:00 pm
Matt Gannon
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 2
8:00 am
12th annual Bill Cross
for BackSnacks benefitting
Feed Northland Kids
Chris Evans
816-301-4483
cevans@feednorthlandkids.org
www.raceroster.com/events/2...

Results
Oct 1
2:00 pm
Savannah XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
10:00 am
Grain Valley XC
JV Girls
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
10:00 am
Grain Valley XC
JV Boys
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
9:30 am
Grain Valley XC Girls
Middle School
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
9:00 am
GV XC Middle School Boys
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
8:30 am
GV XC Girls Varsity
Pink & White Divisions
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Oct 1
8:00 am
GV XC Boys Varsity
Pink & White Divisions
Sock it to Cancer
Steven Blew
steve@kcrunningcompany.com

Results
Sep 29
4:00 pm
Perry Lecompton XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 27
4:00 pm
Lafayette Irish XC
steve@kcrunningcompany.com
Results
Sep 25
8:00 am
Strutt With Your Mutt
3K-5K
Amanda Smasal
816-986-4409
asmasal@waysidewaifs.org
www.support.waysidewaifs.or...

Results
Sep 22
6:00 pm
Duane Kimble
XC Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 22
5:00 pm
Grandview XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 22
4:15 pm
Grandview XC JV
Boys & Girls

Results
Sep 22
3:30 pm
Grandview XC
9th & 10th Grade Boys

Results
Sep 20
8:00 am
Tonganoxie Invite
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 18
9:00 am
Seize the Day 5k & 10k

Results
Sep 17
11:00 am
Kris Solsberg XC
C Team Boys & Girls

Results
Sep 17
9:00 am
Kris Solsberg XC
JV Boys & Girls

Results
Sep 17
8:15 am
Kris Solsberg XC
Varsity Boys & Girls

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
Varsity Boys/Girls
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 15
8:00 am
McClouth XC
MS and JV
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 14
5:45 pm
Summit Lakes XC
Navy Race Boys & Girls

Results
Sep 14
5:15 pm
Summit Lakes XC
Silver Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:45 pm
Summit Lakes XC
Green Race Boys & Girls

Results
Sep 14
4:00 pm
Summit Lakes XC
White Race Boys & Girls

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
C Team Results
troy@kcrunningcompany.com
Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
JV Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 10
8:00 am
Ray-Pec XC Invite
Varsity Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 8
8:00 am
Spring Hill XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 6
4:00 pm
Chillicothe XC Invite

Results
Sep 3
8:00 am
Cass County XC
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Sep 1
3:15 pm
2022 Bobcat Invitational
XC Meet

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Exhibition
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Team Relay
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Aug 24
8:00 am
MCBeer Mile
Ind Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jul 13
8:00 am
Martin City
Taco Mile Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 21
8:00 am
Dairy Association
5k Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Team Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
Firefighter results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 11
8:00 am
Fight for Air Stair Climb
All Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Womens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Jun 6
8:00 am
Heartland 15K
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
10K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 30
8:00 am
Going the Distance
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Mens Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 23
8:00 am
Heartland 39.3
Female Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Open Division
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
May 14
7:00 am
KCCC Half Marathon
Company Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results

Photos
Apr 30
7:30 am
KC Corporate Challenge
5K Results
Troy Fitzgerald
troy@kcrunningcompany.com

Results
Mar 12
9:00 am
Kansas City's Big 12 Run - 5K
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/big-12-run

Results

Photos
Nov 25, 2021
9:00 am
32nd Annual Thanksgiving
Josh Zabel
816-389-4195
jzabel@sportkc.org
www.sportkc.org/thanksgivin...

Results
Looking for races before November, 3 2021? Click here